Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: u stimuliranom, spolni odnos, bježanje folikula

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno u stimuliranom, spolni odnos, bježanje folikula

    da ne bi otvarala raspravu na odbrojavanju, molim Vaše savjete...
    u stimuliranom sam, danas štoperica u 22 sata, punkcija u petak ujutro....
    dr danas preporučio spolni odnos :shock: , ne znam kako ću to izvest zbog bolova....zašto?
    koja je šansa da folikuli " pobjegnu " u stimuliranom?

  2. #2
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    mislim jako mala sansa da pobjegnu bar je meni dr L tako rekao

  3. #3
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Ovo prvi put cujem.Pa ja ne bih mogla zamisliti odnos pred stopericu jer se osjecam kao da su mi svi organi unutra nabijeni i guzvaju se, samo mi jos treba...Mislim da za folikule nema straha, ali sve ostalo mi je pod upitnikom.Ja se ne bih forsirala.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    hm da... čula sam da su odnose počeli preporučivati i ovde u bg, u klinici Jevremova, samo mi se čini, ali nisam sigurna, da je trebalo to raditi pre samog transfera, po teoriji da se embrij bolje oseća u prirodnom okruženju, među mnogo plivača... cure su uglavnom bile šokirane tim savetima, ali znam da su se neke toga pridržavale, ne znam samo da li im se sex isplatio, ali mora da ima nekog rezona u svemu tome...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    St
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj Jill prvotno napisa
    hm da... čula sam da su odnose počeli preporučivati i ovde u bg, u klinici Jevremova, samo mi se čini, ali nisam sigurna, da je trebalo to raditi pre samog transfera, po teoriji da se embrij bolje oseća u prirodnom okruženju, među mnogo plivača... cure su uglavnom bile šokirane tim savetima, ali znam da su se neke toga pridržavale, ne znam samo da li im se sex isplatio, ali mora da ima nekog rezona u svemu tome...
    Ovo sam i ja čula od jedne frendice iz Austrije, sex prije transfera su joj preporučili zbog bolje implatacije i eto žena iz dva pokušaja ima dvoje prekrasne dječice

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ne mogu si uopće zamislit kako bi to izvela, čim mi stavi sondu od UZV oči mi ispadaju, ma nema šanse....
    a što je onda s onim da treba nekoliko dana apstinencije radi bolje kvalitete trkača?

  7. #7
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    da od 3-5 dana obično se preporučuje.ja neznam da nije nesto novo otkriveno :/

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    176

    Početno

    Vidiš, vidiš ima nešto u tome.Mi smo se prvi put prašili punom parom do samog et i uspjelo je.Ova dva puta nismo i šipak.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ajde još onda prije ET-a radi prirodnijeg okruženja...ali zašto PRIJE punkcije... slobodno možete reći da sam mogla pitat doktora
    jedino mi je logično objašnjenje da se boji bježanja folikula... :/
    uglavnom, JA TO NE MOGU SAD, NEPOJMLJIVO MI JE...pa šta bude....bolje da muž čuva malce do petka....

  10. #10
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    ZO draga preporuke za intimne odnose sam čula samo za cure na ciljanim postupcima ili eventualno AIH kao još jednom za svaki slučaj, ja sam stalno bila na Vuku tamo su jedno 3-4 dana preporučavali suzdržavanje od odnosa, a minimalno od štoperice

  11. #11
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    U onom najgorem slučaju da žena ima odnos na dan štoperice u stimuliranom ciklusu i da baš popucaju svi folikuli... ima šanse da doće do višeplodne trudnoće (ovdje mislim na 4 i više)...

    Pa ni AIH se ne preporuća ako ima puno folikula već se radi IVF.

    Hm...

  12. #12
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno Re: u stimuliranom, spolni odnos, bježanje folikula

    Citiraj ZO prvotno napisa
    da ne bi otvarala raspravu na odbrojavanju, molim Vaše savjete...
    u stimuliranom sam, danas štoperica u 22 sata, punkcija u petak ujutro....
    dr danas preporučio spolni odnos :shock: , ne znam kako ću to izvest zbog bolova....zašto?
    koja je šansa da folikuli " pobjegnu " u stimuliranom?
    Draga, ako si primala supresiju šanse da folikuli pobjegnu su minimalne, skoro nikakve. Ako vam spermiogram zahtijeva neku određenu apstinenciju da bi bio bolji, radije se pridržavajte onda te apstinencije.
    Sretno sutra

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Tu foru name je Lucinger isto prodao kada smo bili u postupku na VV, pokusali smo kak' ti nesto, ja sam se rasplakala od silnih bolova (nisam znala da imam hiperstimulaciju). Jadan muz je bio izbezumljen, nije nam ta uzaludna akcija trebala u zivotu ...

  14. #14
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    Mislim da se kod stimuliranog IVF baš ne može toliko igrati i riskirati.... tako da ne vjerujem da se tu radi o bježanju ili prijevremenom pucanju. Sve to mi je totalno nelogično jer je jedna cura pisala da je trebala ići na AIH, ali je završila na punkciji jer je imala previše folikula pa nisu htjeli riskirat višeplodnu trudnoću.
    Jedino ako se radi o 2-3 folikula, ali ako ih je više to bi bila ludost. :/

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    nisam ništa forsala, niti pokušavala jer vidim u kakvom sam stanju....
    naravno da sam sad zabrijala da imam malo folikula, pa mi zato to savjetovao....kad idiot nisam ništa pitala jer je cijelo vrijeme vikao brojni folikuli....jučer mi se nije činilo tako.... :/
    no, u svakom slučaju, pa ni ne može znati koliko ih ima kad sam još jučer primila poslije pregleda stimulaciju, navečer štopericu....valjda se i manji još stignu isprsit...to neka moja teorija....ajme da mi je isključit mozak....

  16. #16
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Prvi mi je glas da se u stimulaciji preporuča seks... To smo radili prilikom AIH-a ili FET-a, kao za podebljat šanse, ako sam dobro shvatila.

  17. #17
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Meni je jedanput rekao dr. poslije punkcije nek imamo odnos jer postoji mogućnost da je pobjegla stanica ali ja ni to nisam mogla koliko me boljelo, a pitanje je dali je uopce i bila j.stanica unutra ali za ovo tvoje nisam čula možda misli da će neki zreliji puknuti ranije pa zato, ali onda nece biti nikakve kontrole :?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ja ću ovu temu zaokružit i reći da folikuli nisu pobjegli....
    dobila za trošit estrofem 2x1, utrogestan 3x2 ( ne znam jel ih moram oralno ili vaginalno ? - zna li netko) i svašta nešto još za trošit.....

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    aha, i dobila još jedan decapeptyl, kad on ide...jel poslije transfera ili? nemam ništa još napisano?

  20. #20
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa
    ja ću ovu temu zaokružit i reći da folikuli nisu pobjegli....
    dobila za trošit estrofem 2x1, utrogestan 3x2 ( ne znam jel ih moram oralno ili vaginalno ? - zna li netko) i svašta nešto još za trošit.....
    Kolko su meni rekli i dr.B, između ostalih, utrogestan je najbolje koristiti vaginalno, a sad nek to još neko potvrdi ili opovrgne ak nisam u pravu.

  21. #21
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    preporuka za korištenje Utrogestana je uvijek bila vaginalno

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ok, bit će onda vaginalno, ali od sutra s obzirom da ima još sukrvice od punkcije....noćas ću se naspavati od njih...
    a decapeptyl?
    djevojke

  23. #23
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Na žalost, za dcptyl ne znam, al željno očekujem odgovore, obzirom da će i meni uskoro trebati te informacije. :/

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa
    aha, i dobila još jedan decapeptyl, kad on ide...jel poslije transfera ili? nemam ništa još napisano?
    malo ću hop, hop ako netko zna

  25. #25
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    ZO, jel si probala nazvati u ambulantu?! Ja sam prije par dana nazvala gore i sestra mi je prek telefona odgovorila bez problema. Tak da, možda nekog uloviš.

  26. #26
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    utrići 3*2 kom kad je vaginalno, a kad se piju 3*1 kom. Obično ih pijem do transfera, a vaginalno nakon transfera.

  27. #27
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    decapeptyl se može koristiti kao supresija (tako mi je bilo u MB postupku)

    međutim, na VV-u sam uvijek decapeptyl dobivala nekoliko dana nakon transfera (za održanje vitalnosti embrija), ako je bio transfer blastica (5. dan) onda 2. dan nakon tansfera, ako je transfer bio 3. dan onda 5. dan nakon transfera, primjenjen je uvijek bio supkutalno što znači pod kožu (može nadlaktica ili donji dio trbuha - to je meni uvijek bilo super jer imam špekića)

    no način i vrijeme upotrebe je uvijek bio propisan i napisan na povijesti bolesti

    možda da se javiš lijčeniku koji ti vodi postupak ili sestrama u ambulantu

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    hvala na savjetima
    mene zanimalo onako usput kad se uzima još pikica toga, ali ne vjerujem da bi mi dr zaboravio to napisat da je trebam dobiti poslije punkcije...naišla sam na par informacija da su cure znale dobit pikicu negdje poslije tranfera...napisao mi je hrpu drugih lijekova, ne vjerujem da bi ovo zaboravio, samo me zanimalo za što se daje jer mi bilo nelogično da se uzima još koja pikica kad se završi s njim....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •