Stranica 2 od 34 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1659

Tema: Strajk nastavnika

  1. #51
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa
    Pa tako bi se onda moglo reći i za one koji nisu u sindikatu.
    Moram li biti član sindikata da bih štrajkala?
    I ne znam da samo sindikat skuplja za sućut/čestitarenja, bar u mojoj firmi nije tako.

  2. #52
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    A sindikalni dom mi ne treba, da bih za njega štedjela.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ok.
    Za što se sve u zadnje vrijeme u organizaciji sindikata štrajkalo osim za plaće?
    Za bolje uvjete rada? Smanjenje opterećenja učenika?

    Za što?

    Ni za što drugo, ako se sjećam (oh, kako se nadam da se krivo sjećam).

    Svi idemo na posao zbog plaće, ali plaća meni nije jedino što na svom poslu volim. I grpzno mi je što su u očima javnosti učitelji su oni koji stalno žale na plaće, štrajkaju i imaju duge praznike.

    Kada i neke druge stvari budu predmet interesa sindikata - evo i mene u sindikat.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Dugujem odgovor - u obje škole u kojima radim - sutra se normalno radi.
    U jednoj se uopće ne štrajka, u drugoj samo djelomično.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Neću dalje čačkati ali evo samo iz 2004.:

    Nacrtom sporazuma sindikati traže povećanje plaća kojim bi se pratio rast plaća u gospodarstvu i nadoknadilo njihovo 12 postotno zaostajanje za gospodarstvom, selektivan pristup prosvjeti, izdvajanje za obrazovanje 6,5 posto BDP-a te reformu obrazovanja.
    Ne sjećam se štrajka u kojem se štrajkalo SAMO radi plaća.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ali kad je bio štrajk u kojem nije novac bio u prvom planu?
    I sve ovo drugo što je nabrojeno - samo kao dodatak.

    Da li je ikad bilo rečeno npr.: "Od 1. rujna štrajkamo zbog reforme obrazovanja. I samo zbog toga. "

  7. #57

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    Čini se da štrajka ipak neće biti..., spominju nekakav dogovor s premijerom...

  8. #58

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Pa što god da tražiš ovisi o tome koliko će biti izdvajanje za obrazovanje. Zar svaka reforma ne košta?
    I ne zaboravi da svaka reforma donosi i cijeli niz promjena koje u konačnici padaju na leđa nastavnika pa se na kraju više vremena provodi na administraciji, informatizaciji i digitalizaciji nego u nastavi.
    Pa zar je onda čudo da se paralelno s tim razgovara i o plaćama?

  9. #59
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    premijer i mediji su se danas debelo zaj*****. prvo je On izasao pred kamere (trcao je sa dogovora sa sindikatima na neki sastanak), pa je rekao kako su se dogovorili, a onda su i mediji otkinuli ostatak izjave koji je glasio "........nacelno dogovorili, ali to jos nista ne znaci i nastavljamo pregovore u 17 sati". sindikati su odmah poslali dopis svim podruznicama u kojem su Ga demantirali i rekli da nista nije dogovoreno, niti nacelno i da je strajk po planu i programu.

    ispricavam se na svom izricaju, ali vise mi nije jasno tko tu koga........skaklja?

    jedva cekam sutra. prica koja se ponovila toliko puta. vjerujem da je svi znate. ide otprilike ovako:

    VLADA: "U strajku je bilo 15% nastavnika"
    SINDIKATI: "U strajku je bilo 80% nastavnika"

  10. #60

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Ok.
    Za što se sve u zadnje vrijeme u organizaciji sindikata štrajkalo osim za plaće?
    Za bolje uvjete rada? Smanjenje opterećenja učenika?

    Za što?

    Ni za što drugo, ako se sjećam (oh, kako se nadam da se krivo sjećam).

    Svi idemo na posao zbog plaće, ali plaća meni nije jedino što na svom poslu volim. I grpzno mi je što su u očima javnosti učitelji su oni koji stalno žale na plaće, štrajkaju i imaju duge praznike.
    Veeeliki potpis.
    I dodat ću da je u znanosti situacija analogna - i mi od sutra idemo u štrajk zbog plaća i ostalog, a po meni to uopće nije razlog za štrajk.
    Mislim da su moja prava na poslu značajno više ugrožena zatupljujućim sustavom i nedostatkom osnovnih sredstava za rad (npr. ponekad nemamo ni za rukavice). Ali zbog toga kao da nitko nikad ne prosvjeduje :?
    (da ne govorim da mi se štrajk u znanstvenom institutu doima kao čista groteska )

  11. #61
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    http://www.youtube.com/watch?v=HS5saSRxowQ



    profesori i nastavnici zaslužuju boje plaće, ali mislim da problem školstva nisu samo plaće

  12. #62

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    profesori i nastavnici zaslužuju boje plaće, ali mislim da problem školstva nisu samo plaće
    Zar netko tvrdi drugačije?

  13. #63
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    to se ja samo ograđujem

  14. #64
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    oskar sutra nejde u skolu
    njegove dvije uciteljice strajkaju

  15. #65
    †marival avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    685

    Početno

    a moji sjede pred televizorom sa lapom u krilu - kako je divno kad mi se djeca informiraju ... ni jednu informativnu emisiju nisu propustili i non stop refrešaju vijesti
    jer rečeno im je - gledajte dnevnik pa će te znati jel ima škole ili ne :?

  16. #66

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    201

    Početno

    Citiraj marival prvotno napisa
    a moji sjede pred televizorom sa lapom u krilu - kako je divno kad mi se djeca informiraju ... ni jednu informativnu emisiju nisu propustili i non stop refrešaju vijesti
    jer rečeno im je - gledajte dnevnik pa će te znati jel ima škole ili ne :?
    a čuj, to isto večeras rade i profesori.
    ja se samo nadam da će svršit prije ponoći jer se dižem u 5,30. 8)

  17. #67
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj maggie34 prvotno napisa
    a čuj, to isto večeras rade i profesori.
    ja se samo nadam da će svršit prije ponoći jer se dižem u 5,30. 8)
    Koja je razlika, štrajkalo se ili ne, na radno mjesto se mora doći, zar ne?

  18. #68

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    201

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Citiraj maggie34 prvotno napisa
    a čuj, to isto večeras rade i profesori.
    ja se samo nadam da će svršit prije ponoći jer se dižem u 5,30. 8)
    Koja je razlika, štrajkalo se ili ne, na radno mjesto se mora doći, zar ne?
    naravno. samo nisam pripreme napisala 8)...niti se psihički pripremila za 6 sati nastave

  19. #69
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj maggie34 prvotno napisa
    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Citiraj maggie34 prvotno napisa
    a čuj, to isto večeras rade i profesori.
    ja se samo nadam da će svršit prije ponoći jer se dižem u 5,30. 8)
    Koja je razlika, štrajkalo se ili ne, na radno mjesto se mora doći, zar ne?
    naravno. samo nisam pripreme napisala 8)...niti se psihički pripremila za 6 sati nastave
    Hehe, ti si onda već danas počela štrajkati

  20. #70
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    da, i nasima su rekli - gledajte vijesti pa ce te vidjeti ima li skole ili ne. Koliko ja shvacam, jos uvijek se ne zna hoce li se sutra strajkati - poprilicno neodgvoorno prema djeci i roditeljima koji trebaju organizirati neko cuvanje :shock:

  21. #71

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    201

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Citiraj maggie34 prvotno napisa
    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Citiraj maggie34 prvotno napisa
    a čuj, to isto večeras rade i profesori.
    ja se samo nadam da će svršit prije ponoći jer se dižem u 5,30. 8)
    Koja je razlika, štrajkalo se ili ne, na radno mjesto se mora doći, zar ne?
    naravno. samo nisam pripreme napisala 8)...niti se psihički pripremila za 6 sati nastave
    Hehe, ti si onda već danas počela štrajkati
    sir, yes, sir!
    u 1315 danas...čim sam izašla iz škole.

    Bubica, dijete koje dođe u školu već će netko čuvati. ravnatelj/ica, npr. ili netko od kolega štrajhbrehera. ako ide u produženi, tu ne brini. učiteljice iz produženog nisu zaposlenici ministarstva, već Grada.

    nama su roditelji većinom djecu poslali u boduliju na produženi vikend...hihihi, bit će belaja ako ipak bude nastave

  22. #72
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    da, i nasima su rekli - gledajte vijesti pa ce te vidjeti ima li skole ili ne. Koliko ja shvacam, jos uvijek se ne zna hoce li se sutra strajkati - poprilicno neodgvoorno prema djeci i roditeljima koji trebaju organizirati neko cuvanje :shock:
    X

    Još uvijek se ne zna? Pa kad će se znati???

  23. #73
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Štrajka se..

    nastavnici dolaze u školu u 8:00 i imaju sindikalni sastanak.. iza toga po dogovoru..
    učenicima smo rekli da dođu do škole i da ih jedino ravnatelj može pustiti kući, a ovi u popodnevnoj smjeni nek gledaju vjesti i nazovu školu..

  24. #74
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Sa stranica sindikata:

    SINDIKATI JAVNIH SLUŽBI
    ♦ Sindikat hrvatskih učitelja ♦ Samostalni sindikat zdravstva i socijalne skrbi Hrvatske ♦ Hrvatski liječnički sindikat
    ♦ Hrvatski strukovni sindikat medicinskih sestara – medicinskih tehničara ♦ Nezavisni sindikat zaposlenih u srednjim školama Hrvatske
    ♦ Nezavisni sindikat znanosti i visokog obrazovanja ♦ Sindikat zaposlenika u djelatnosti socijalne skrbi Hrvatske ♦ Hrvatski sindikat djelatnika u kulturi
    _____________________________________
    SREDSTVIMA JAVNOGA PRIOPĆAVANJA
    Zagreb, 12.05.2009.
    MANIPULACIJA JAVNOSTI OD STRANE VLADE
    Poštovani!
    Vezano za informacije o otkazivanju štrajka koje su objavljene kao
    udarna vijest u svim medijima, ovim putem vas obaviještavamo da se
    štrajk NE OTKAZUJE.
    Sindikati javnih službi

  25. #75
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Eh da, i ja štrajkam...
    I nije me sram štrajkati, sram me je što imam plaću znatno manju od velike većine svojih učenika koji su prošle godine završili 3-godišnju srednju školu.

  26. #76
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Evo, i mi smo sad u školi provjerili. Štrajka se....

    Ma koliko god mi ne bilo drago (kao roditelju), razumijem priču. Ljudi štrajkaju jer im država ne da ono što je svojevremeno (pred 2 godine?) obećala. I potpisala u prethodnom sporazumu. S rokom koji se u ono vrijeme činio svjetlosnim godinama daleko. Ne znam samo na temelju... čega? Kristalne kugle?

    Tko zna što će sad opet obećati i s kojim rokom, a samo nebesa znaju kako će se to ostvarivati. I gdje je ministar? Zavukao se u... mišju rupu! Zanima me kamo sve to vodi.

    Uostalom, iz svih SVIH naših plaća uzima se danak za školstvo (i zdravstvo i cjelokupnu javnu potrošnju). NE pita nas se da li to želimo, da li se s tim slažemo itd. Samo nam uzmu. Svima. Eh, sad... Ako hoće privatizirati zdravstvo, može i školstvo, nek država lijepo nama isplati SVE naše novce tj. bruto plaću, ko u Jamerici, a ondak ćemo mi odlučiti kome ćemo platiti.

    Ali batina ima i drugu stranu - odakle meni bruto plaća ako mog radnog mjesta ne bude? Ako firma/obrt/bilo kaoji poslodavac propadne? Ako kao privatnik nemam kupaca zato jer ljudi nemaju novce? I zato - ne štrajkaju to samo neke tamo službe - ova priča pokazuje da nešto godinama debeeeelo ne štima (nema to veze sa svjetskom krizom) i nema laganog načina da se izađe iz cijele te priče. Država živi na minusu tekućeg računa,a iz toga se malo što može financirati. A godinama se ne radi ništa da se to popravi, osim uzimanja novih kredita. Ne bi htjela biti zli prorok, ali ... da je dobro - nije. Sorry na offtopičarenju. Jedino što mogu učiniti je da odem na izbore (ako to išta mijenja).

  27. #77

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Nadam se da će vam štrajk uspjeti i da ćete uspjeti ostvariti ono za što se borite.

    Ne mogu se sudržati da ne komentiram da ima nas koji smo zavidni vama koji radite u prosvjeti, jer i ja imam VSS i plaća mi je 5000 kn s prilično puno radnog iskustva, opis posla i odgovornosti bolje da ne spominjem, a i svaki mjesec možemo moliti oče naš da plaća uopće bude isplaćena i da se firma održi na životu. Sad mi dođe mi da se puknem s čekićem po glavi zakaj sam nisam išla u prosvjetu.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    204

    Početno

    U našoj školi štrajkaju svi nastavnici.
    Obzirom da je ovo roditeljski forum, očekivana je podrška zaposlenima u javnom školskom sustavu. Trebala bi nam svima biti jako važna kvaliteta tog sustava jer se to tiče naše djece. Plaće zaposlenih imaju bitan utjecaj na to kakve će nam škole biti i tko će raditi u njima.

    Sindikalni povjerenik za sindikalne poslove ima 3 sata tjedno u normi. I određene obaveze koje idu s tim. Dakle, može imati 3 honorarna sata ili za 3 sata umanjenu tjednu normu u nastavi.

  29. #79

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    Meni je moj devetogodišnji sin jučer rekao da sam Sanaderovka, zato što bih radije da ne bude štrajka :shock:
    Da nema štrajka bilo bi mi draže jer ne bi morala razmišljati čime se on sam doma bavi (njegova učiteljica štrajka), ali svakako podržavam štrajk i mislim da bi se ljudi kod nas morali puno aktivnije postaviti prema svojoj sudbini, jer prečesto se svi skupa ponašamo kao "stoka sitnog zuba".

  30. #80
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Napisati ću svoje mišljenje i molim Vas, zaposlene u prosvjeti da prokomentirate stanje u vašim školama.
    Podržavam štrajk i borbu za svoja prava, naravno postoji tu debelo ALI:
    Ne radim u prosvjeti, ali igrom slučaja imam uvid u situaciju u našoj školi. Velika večina profesora su oni "starog kova" koji ne žele još u mirovinu, a njihovo podučavanje ne daje nikakve rezultate. (Samo za primjer: to su isti ljudi koji su i meni bili profesori i čim smo došli u Srednju šk. odmah su profesori znali iz pojedinih predmeta tko je išao u našu OŠ, jer je količina prenesenog znanja bila minimalna, ali uvijek iz tih istih predmeta). Objašnjenje ravnateljice je da ona zna za problem s tim profesorima, ali nema načina ih "pritisnuti" ili poslati u mirovinu za koju imaju uvjete. Znači, rješenja nema, čekamo da odu u Mirovinu da bi djeca nešto i iz tih predmeta naučila.
    Znači kod nas u školi je velik problem, da se tako izrazim, stručnost profesora, koja mislim da je stvarno ključna, jer ipak radi se o našoj budućnosti. To nije 1 profesor ili 2, to je dobar dio profesora.
    I zato, podržavam štrajk, ali željela bih da se jednog dana napravi revizija radnih mjesta, revizija rada profesora, da postoji bolja kontrola, da je za rad s djecom uvjet u natječaju i nekakav psihološki profil, pa ako netko nije naučen raditi s djecom, da mu se omoguči, da ga se nauči.
    Uglavnom, želim da su svi profesori školovani, kompletni i nadasve sposobni ljudi, koji savjesno obavljaju svoj posao, ostvaruju divan kontakt s djecom, koje imaju odlične uvjete rada i potrebna sredstva za rad,.... i naravno da su i kao posljedica svega toga odlično plaćeni.
    Naravno tako bi trebalo biti na svakom radnom mjestu, u svakoj službi, mada škole su tu ipak na prvom mjestu, jer o njima ovisi budućnost naše djece. I naravno, skidam kapu svim izuzecima.
    OFF: Što se tiče 5000 kn i VSS, u našoj KZŽ, su ti novci uglavnom utopija i večina visoko obrazovanih radi za cca 4000 kn, pa si ti misli, tako da je to ipak "lijepa svota".

  31. #81

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    OFF: Što se tiče 5000 kn i VSS, u našoj KZŽ, su ti novci uglavnom utopija i večina visoko obrazovanih radi za cca 4000 kn, pa si ti misli, tako da je to ipak "lijepa svota".
    I u drugim županijama isto, nažalost. Mislim da su jedino u Zg plaće veće.

  32. #82
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Sirius, VSS ima plaću i 6, 7, 8, 10, 12, 15, 20, 40 tisuća kuna.
    Kud ti baš tih prosvjetarskih 5000 toliko upada u oči?

  33. #83

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Sirius, VSS ima plaću i 6, 7, 8, 10, 12, 15, 20, 40 tisuća kuna.
    Kud ti baš tih prosvjetarskih 5000 toliko upada u oči?
    Sorry, možda sam malo pretjerala, trenutno sam u situaciji kad žicam ljude okolo da plate da mogu skupiti lovu za plaću. Jako je malo onih koji imaju plaću veću od 6000 kn i da rade samo 8 sati dnevno i nisu na nekoj rukovoditeljskoj poziciji.
    Zakaj mi upada u oči? Zato jer sam i sama htjela biti profesorica pa sam se predomislila i sad mi je žao ko psu.

  34. #84
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Zakaj mi upada u oči? Zato jer sam i sama htjela biti profesorica pa sam se predomislila i sad mi je žao ko psu.
    Ok, to kužim.
    Kužim i cijeli post, vrlo dobro :/ , jbg.

  35. #85
    njokica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    245

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Pa može navući i 15000, što da ne?
    Ne mora uopće imati ni obiteljski ni društveni život, ima pravo na posao i fuš dok se uvečer ne onesvijesti u krevet.
    5 tis. kn je sramotna plaća za to radno mjesto.
    Potpisujem. I ja sam po struci profesor, završila faks 2007., tada sam već radila u jednoj srednjoj školi, na zamjeni, sve skupa 9mj. Posao je, pogotovo za profesora početnika, vrlo opsežan (ne može se pred djecu izaći nepripremljen, ali koliko vremena kod kuće uzimaju te pripreme, pa to je grooozno). Plaća (meni je bila cca 3000kn za 16 sati nastave tjedno) je ponižavajuća. I još se mora polagati državni ispit. Onda tek starta plaća veća od 4000 kn (ako se ima puna satnica, naravno ), vaaaau


    zapravo me straši pomisao na svakodnevicu kad počnem raditi u školi, uz malo dijete i održavanje kućanstva :/

  36. #86

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Nama su jučer obje učiteljice (iz boravka i razrednica) poslale obavijest da danas ne rade, a da će danas iza 16 sati biti izvješeno na školi što dalje (one će staviti obavijest). Mislim da je to fer. U obavijesti još piše da je organizirano dežurstvo za djecu koja nemaju kud, odnosno koje nema tko čuvati.

  37. #87
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Citiraj davorka prvotno napisa
    Nama su jučer obje učiteljice (iz boravka i razrednica) poslale obavijest da danas ne rade, a da će danas iza 16 sati biti izvješeno na školi što dalje (one će staviti obavijest). Mislim da je to fer. U obavijesti još piše da je organizirano dežurstvo za djecu koja nemaju kud, odnosno koje nema tko čuvati.
    To je super. Nama nisu napisali NIŠTA, samo su rekli djeci da gledaju vijesti.
    Tako da ja ništa ne znam.

  38. #88

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    far away
    Postovi
    115

    Početno

    Citiraj Sandrij2 prvotno napisa
    Eh da, i ja štrajkam...
    I nije me sram štrajkati, sram me je što imam plaću znatno manju od velike većine svojih učenika koji su prošle godine završili 3-godišnju srednju školu.
    da se razumimo,nisam prosvjetar,ali kvotam ovu forumašicu jer mi je ovo šta ona piše savršeno logično

    stvarno mi nisu jasni neki od vas koji radite kao profesori i ne štrajkate jer vas je kao u vrime krize -sram?

    a nije vas sram što imate fakultete i mizerne plaće'što su vam obećali pa povukli:dam ti,ne dam ti?

    što se sve štednje prelamaju preko vaših leđa?

    ma sve dok ste tako nejedinstveni i neće vam bit bolje

  39. #89

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Evo i ja razmišljam zašto je sramota boriti se za veću plaću?

  40. #90

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj Lovorka prvotno napisa
    U našoj školi štrajkaju svi nastavnici.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    u našoj školi danas svi štrajkaju, a za sutra im je rečeno, od 5. - 8. r. ako se ne pojave na satu, a nastavnik koji ne štrajka dođe, dobit će neopravdani !? to mi je bez veze, ili štrajkaju svi ili nitko; uz to je totalno nepraktično, djeca će doći i čekati tko će se pojaviti, a tko neće, a ja ću na poslu misliti je li u školi ili oko škole !?
    ima li kakvih najava za sutra ? jesu li se dogovorili? ono što sam pročitala je prestrašno : povisit će im plaće ako BDP u 2 kvartala bude u porastu za 2% :shock: blago nama ako će nam BDP biti u porastu dok je svjetsko gospodarstvo u totalnoj komi

  42. #92

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    201

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Citiraj Lovorka prvotno napisa
    U našoj školi štrajkaju svi nastavnici.
    . i u našoj...uvijek svi.

  43. #93

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    201

    Početno

    Citiraj mandy prvotno napisa
    u našoj školi danas svi štrajkaju, a za sutra im je rečeno, od 5. - 8. r. ako se ne pojave na satu, a nastavnik koji ne štrajka dođe, dobit će neopravdani !? to mi je bez veze, ili štrajkaju svi ili nitko; uz to je totalno nepraktično, djeca će doći i čekati tko će se pojaviti, a tko neće, a ja ću na poslu misliti je li u školi ili oko škole !?
    ima li kakvih najava za sutra ? jesu li se dogovorili? ono što sam pročitala je prestrašno : povisit će im plaće ako BDP u 2 kvartala bude u porastu za 2% :shock: blago nama ako će nam BDP biti u porastu dok je svjetsko gospodarstvo u totalnoj komi
    samo jedan mali ispravak: plaće nam neće povisiti, to su učinili 2006. samo će nam vratiti ono što su uzeli...mislim, nadamo se

    edit: sporazum postignut, ako ga u 17,30 potpišu, slobodno sutra šalji djecu u školu.


  44. #94

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    201

    Početno

    Citiraj maggie34 prvotno napisa
    Citiraj mandy prvotno napisa
    u našoj školi danas svi štrajkaju, a za sutra im je rečeno, od 5. - 8. r. ako se ne pojave na satu, a nastavnik koji ne štrajka dođe, dobit će neopravdani !? to mi je bez veze, ili štrajkaju svi ili nitko; uz to je totalno nepraktično, djeca će doći i čekati tko će se pojaviti, a tko neće, a ja ću na poslu misliti je li u školi ili oko škole !?
    ima li kakvih najava za sutra ? jesu li se dogovorili? ono što sam pročitala je prestrašno : povisit će im plaće ako BDP u 2 kvartala bude u porastu za 2% :shock: blago nama ako će nam BDP biti u porastu dok je svjetsko gospodarstvo u totalnoj komi
    samo jedan mali ispravak: plaće nam neće povisiti, to su učinili 2006. samo će nam vratiti ono što su uzeli...mislim, nadamo se

    edit: sporazum postignut, ako ga u 17,30 potpišu, slobodno sutra šalji djecu u školu.

  45. #95

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    201

    Početno

    malo mi prstić pobjegao. onaj smajlić je trebao stajati iza nadamo se.

    da me se ne bi krivo shvatilo

  46. #96

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    39

    Početno

    davorka (napisa):
    Nama su jučer obje učiteljice (iz boravka i razrednica) poslale obavijest da danas ne rade, a da će danas iza 16 sati biti izvješeno na školi što dalje (one će staviti obavijest). Mislim da je to fer. U obavijesti još piše da je organizirano dežurstvo za djecu koja nemaju kud, odnosno koje nema tko čuvati.


    To je super. Nama nisu napisali NIŠTA, samo su rekli djeci da gledaju vijesti. Rolling Eyes
    Tako da ja ništa ne znam. Sad
    Sad zamisli situaciju da su ti učiteljice poslale obavijest da danas ne rada i da je jučer postignut sporazum... sigurna sam da bi se našlo roditelja koji bi rekli da i to nije fer.

    A što se tiče dežurstva, rečeno je u vijestima i novinama da su škole s produženim boravkom dužne organizirati dežurstva i sigurna sam da nije bilo djece koja su inače u boravku a da danas nisu bila primljena u školu na čuvanje tj. dežurstvo

  47. #97
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Citiraj maggie34 prvotno napisa
    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Citiraj Lovorka prvotno napisa
    U našoj školi štrajkaju svi nastavnici.
    . i u našoj...uvijek svi.

    i kod mene naravno

  48. #98
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    Citiraj Šiškica prvotno napisa
    Citiraj maggie34 prvotno napisa
    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Citiraj Lovorka prvotno napisa
    U našoj školi štrajkaju svi nastavnici.
    . i u našoj...uvijek svi.

    i kod mene naravno
    I kod mene!

  49. #99
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Zadnji sms koji sam dobila od sind.povjerenika, a on nam prosljeđuje ono što njemu šalju direktno iz "centrale" je da se štrajk nastavlja. Ma evo, kopiraću cijeli sms:

    Dogovor s Vladom RH još nije postignut. Pregovori zapinju na bitnim pitanjima. Sindikat je i dalje u štrajku!!!

  50. #100
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    U našoj školi 3 profesora ne štrajkaju i složena je satnica tako da učenici dolaze npr. na prva 3 sata, neki na zadnja 2-3. Uglavnom, nema čekanja i praznih sati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •