Stranica 3 od 34 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 1659

Tema: Strajk nastavnika

  1. #101

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj Sandrij2 prvotno napisa
    Dogovor s Vladom RH još nije postignut. Pregovori zapinju na bitnim pitanjima. Sindikat je i dalje u štrajku!!!
    Ali ne i Preporod, zar ne?

  2. #102
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Citiraj Sandrij2 prvotno napisa
    Dogovor s Vladom RH još nije postignut. Pregovori zapinju na bitnim pitanjima. Sindikat je i dalje u štrajku!!!
    Ali ne i Preporod, zar ne?
    Ne Preporod, NSZSSH.

  3. #103
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Jel se zna šta za danas?

  4. #104
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    MM i ja smo ujutro pogledali, u školi nema još nikoga. Vijesti putem medija su dvojbene - Vlada daje informaciju da je štrajk gotov, a učitelji/nastavnici još nisu dobili službenu obavijest od svojih sindikata.

    Moja djeca danas ne idu u školu (jednosmjenska nastava). Kad na školi osvane obavijest da je štrajk gotov i nastava normalno teče, tek tada ću ih poslati. To znači, ako završi danas, u školu će ići sutra. Ne mislim ih maltretirati i dovoditi u školu istog trena kad osvane obavijest. Uostalom, i djeci je to stres i teret.... Radije ću ih ostaviti doma jedan dan dulje i poštediti skupova gnjevnih građana, nego da ih odvodim u školu doprinositi ionako velikoj strci.

  5. #105
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Mi dobili obavijest da se štrajk prekida i idemo na nastavu.

  6. #106

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    ovo je gozno šta rade....

  8. #108

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Dobro je što je štrajk prekinut, tj. da su došli do nekakvog dogovora (za koji se bojim da se ionako neće poštovati, ali to je neka druga priča), jer ako bi jedan sindikat i dalje štrajkao, a drugi ne - što bi to značilo?

    Da roditelji moraju znati u kojem je sindikatu koji njihov učitelj? Da će imati biologiju, jer je učitelj u Preporodu, a da neće imati matematiku jer je učitelj matematike u nekom sindikatu koji štrajka?

    Dobro je. Danas svi u školu.

  9. #109
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    Ja malog nisam danas slala u muzičku, jer mi je pun kufer oće-neće. U školu ide popodne i time je stvar riješena.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Dobro je što je štrajk prekinut, tj. da su došli do nekakvog dogovora [size=7](za koji se bojim da se ionako neće poštovati, ali to je neka druga priča)[/size
    meni se ovaj dogovor čini kao mrtvo slovo na papiru i "smirivanje duhova" , nekako nemam dojam da imamo nekakav rezultat :?

  11. #111

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Pa zar i prošli to nije?
    Štrajkalo se i potpisalo nešto što je - kad je trebalo zaživjeti punim plućima - ukinuto.
    Zar se neće s ovime dogoditi isto? Mislim - projekcije sve do 2016! Pa tko živ, tko mrtav...

  12. #112

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    jer ako bi jedan sindikat i dalje štrajkao, a drugi ne - što bi to značilo?
    Pravo na štrajk nije pravo člana sindikata nego svakog zaposlenog pa su tako štrajkali neki nečlanovi dok su neki članovi radili ili "radili".
    Preporod ili ne - ne mijenja bitno situaciju jer sudjelovanje u štrajku se potvrđuje dan za danom i nitko ne može garantirati da se učitaljica koja danas nije štrajkala sutra neće pridružiti svojim kolegama.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ili obratno.

  14. #114
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Pa zar i prošli to nije?
    Štrajkalo se i potpisalo nešto što je - kad je trebalo zaživjeti punim plućima - ukinuto.
    Zar se neće s ovime dogoditi isto? Mislim - projekcije sve do 2016! Pa tko živ, tko mrtav...
    Ali bit će izbori prije tog roka... (a mi se možemo samo nadati da to nešto mijenja....)

  15. #115

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Pa zar ste očekivali vraćanje onih 6%?
    Kako bi onda imali besplatne udžbenike

  16. #116
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Pa zar ste očekivali vraćanje onih 6%?
    Kako bi onda imali besplatne udžbenike
    Evo, da citiram s interneta:
    Lijep je to dar za 550 000 đaka svih razreda osnovnih i srednjih škola i njihovih roditelja za koji je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa unatoč gospodarskoj krizi i recesiji iz proračuna odlučilo izdvojiti 440 milijuna kuna. A nemaju ih!
    Eh, sad... Meni ovo miriši na još jednu vešmašinu i bacanje pijeska u oči (nije isto koliko nešto KOŠTA i koliko to isto vrijedi, kao i ceste i sve drugo).

    Uostalom, nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo... ali to ne znači da je dobro i da ne bi moglo biti bolje.

    Jučer sam kraj Dinamovog stadiona prolazila doma... Na radiju je netko rekao kolike su silne milijune kuna/eura potrošili na klub. A oprošten im je pdv lani. Kaj nisu mogli financirati udžbenike od tog pdv-a koji su oprostili NEKIM sportskim klubovima? Ma joj... kakva banana država, KORA od banane!

  17. #117

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Ja podržavam štrajk učitelja i njihovu borbu za dostojanstvenija primanja, ali na ovo se moram osvrnuti
    rečeno je u vijestima i novinama da su škole s produženim boravkom dužne organizirati dežurstva i sigurna sam da nije bilo djece koja su inače u boravku a da danas nisu bila primljena u školu na čuvanje tj. dežurstvo
    Jučer sam jaaaako bila ljuta na štrajk i na učitelje!Spadamo isto među one škole koje su kao naputak dale jedino "Gledajte vijesti" Jučer smo ujutro doveli dijete u školu iako je štrajk računajući na to da će sva djeca biti "zbrinuta" iako nema nastave. Završilo je tako da je MM u pola 11 jurio po nju u školu i ostatak dana je provela s njim na poslu jer je bila jedno od ukupno dvoje djece koja su bila ostala u školi. Zanimljivo je da je ujutro kad smo ju ostavljali, u školi bilo puno više djece. I šta se u međuvremenu dogodilo sa svom tom djecom? Učiteljica ih je svakoga ponaosob ispitivala gdje mu žive bake i djedovi i onda je zvala da se dođe po djecu u školu :shock: A za sljedeći dan je dala naputak da pronađu nekoga tko će ih čuvati i ne dolaze u školu!
    E pa oprostite svi vi potplaćeni i ugnjetavani, ali sam ja, kao majka koja nema baka-servis, koja ne može uzeti godišnji kad joj puhne i koja je i sama do prije nekog vremena sa VSS-om (doktor medicine) radila u državnoj službi za 4 200 kn, jako jako jako ljuta na ovakvu nonšalanciju i bezobrazluk!!!

  18. #118

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    mamanatali,

    Od dvije škole u kojima ja radim - jedna je radila sasvim normalno (od 45 zaposlenih, samo je nekolicina bila u štrajku), na drugoj je bilo podijeljeno pola-pola; odrađene su obje smjene sasvim normalno - učitelji koji nisu bili u štrajku radili su obje smjene (jutranju i popodnevnu) i nastava je odrađena.

  19. #119
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Na radiju je netko rekao kolike su silne milijune kuna/eura potrošili na klub. A oprošten im je pdv lani. Kaj nisu mogli financirati udžbenike od tog pdv-a koji su oprostili NEKIM sportskim klubovima? Ma joj... kakva banana država, KORA od banane!
    X


  20. #120

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    mamanatali - jako mi je žao

    Iako u štrajku puno nas je moralo odrađivati neke stvari koje nisu direktno vezane za nastavu. To me pomalo ljuti jer je štrajk potpuna obustava rada. Pri tome ne mislim da su pogriješili oni koju su radili u boravku iako je najavljeno da im se to neće platiti.
    S obzirom na situaciju oko mene - u školama su u štrajku bili nastavnici ali su ravnatelji i administrativno osoblje radili. Zašto oni, ako nisu bili u štrajku, nisu preuzeli brigu o djeci? Briga o djetetu nije samo problem učitelja.

    U ovakvim situacijama mi uvijek pada na pamet i to kako smo se samo svi otuđili. Mislim, nevezano za štrajk i nije provokacija, kako se snalaziš ako nemaš nikoga....? Moja mama je 2 tjedna u toplicama i samo vibram da se djeca ne razbole. Jer si ni ja na kraju školske godine ne mogu priuštiti bolovanje. Ma nikada nisam ni bila jer mi mama uskoči. Lako kad je zdrav - uvijek ga netko pričuva. I zašto više ne radiš u državnoj službi?

  21. #121
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    I zašto više ne radiš u državnoj službi?
    Pa evo i ja sam malo kurijožasta...

  22. #122

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    E ovaj štrajk je čista sramota! Ok je boriti se za svoja/tuđa prava ali ne na taj način!

    Moglo se organizirati na brdo drugih načina, a ne da se ostave djeca i roditelji na cjedilu, da se do zadnje sekunde ništa nezna i da svi mi koji nismo u štrajku moramo ispaštati. Osim toga, još od kad sam ja bila u školi, svako malo pa učitelji štrajkaju za veće plaće. A šta je sa svim ostalim radnicima u državi koji rade kod privatnika ili su sami privatnici koji jedva preživljavaju? Kome da se oni obrate? Plaća od preko 5000 kn nije nešto velika, ja se time slažem i u Hrvatskoj, obzirom na koštanje živoda, nebi nitko smio imati manju plaću od 7000 kn. Ali to nije realnost. Nažalost, iako nam stalno nabijaju na nos da je prosjećna plaća na razini države veća od 5000 kn, ja se samo pitam kako su dobili taj prosjek. Većina radi za 3-4000 kn.

    Mi smo gledali televiziju po poslije ponoći kako bi saznali jel danas ima nastave ili ne i ništa se još nije znalo. Ujutro odem na posao i saznam da je štrajk prekinut . Zovem MM-a da probudi Daniela, vraćam se doma (10 km) pokupim ga i vozim u školu (još 5 km). Stižemo zadnji čas i ispred škole nije neka gužva što znači da vjerojatno dosta ljudi nezna da je štrajk prekinut. Jurim brzo nazad na posao jer već kasnim pola sata (opet 15 km).

    Pa zar je to način??? To je sramota!!!

    Neorganizirano, bezvezno, bezobzirno!

  23. #123

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj Pliska prvotno napisa
    bezvezno, bezobzirno!
    Slažem se. Svima nam je tako.
    Koliko je već dana štrajk najavljen a Vlada se udostojila pregovarati tek ovaj tjedan.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    kako se snalaziš ako nemaš nikoga....? Moja mama je 2 tjedna u toplicama i samo vibram da se djeca ne razbole. Jer si ni ja na kraju školske godine ne mogu priuštiti bolovanje. Ma nikada nisam ni bila jer mi mama uskoči. Lako kad je zdrav - uvijek ga netko pričuva. I zašto više ne radiš u državnoj službi?
    Snalazim se tako da u situacijama sličnim ovoj djeca budu malo kod tate na poslu, malo kod mene. Ako su bolesni ostajem doma s njima ali onda vrlo često kad MM dođe s posla ja odlazim u ured odraditi ono što moram. Ili to odradim subotom i nedjeljom. U boljim varijantama u te dane radim od doma.
    I da, nisam više u državnoj službi jer mi se ukazala prilika za posao koji je bolje plaćen, i koji za sobom nosi i puno više rada i odgovornosti. Dok sam bila u državnoj službi uvijek sam mirne duše išla na bolovanje, nikada nisam radila posao doma dok sam na bolovanju ili godišnjem, imala sam više dana godišnjeg odmora, plaća je bila manja (al točna kao sat). Svaki posao ima svoje prednosti i manje.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    edit: mane

  26. #126
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja sam na porodiljnom i nemam školske djece pa nisam osjetila nikakve probleme, ali zar niste svi preživjeli taj jedan i pol dana štrajka? I nastavnici i učenici i djeca?
    Dogovor je potpisan i ako još bude ispoštovan zar je taj dan i pol inkomodoteta tako velika cijena?
    Nisu naravno svi u javnoj i državnoj službi, ali ništa se strašno nije dogodilo, a 140000 ljudi u državi se opet može nadati nekim dosotjanstvenim plaćama.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Naglasit ću ovo:
    Citiraj Cubana prvotno napisa
    opet može nadati nekim dosotjanstvenim plaćama.

  28. #128
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Naglasit ću ovo:
    Citiraj Cubana prvotno napisa
    opet može nadati nekim dosotjanstvenim plaćama.
    Ma da, jer znamo gdje živimo i znamo što se često dogadja sa potpisanim dogovorima :/

  29. #129

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Naglasit ću ovo:
    Citiraj Cubana prvotno napisa
    opet može nadati nekim dosotjanstvenim plaćama.
    I boljim radnim uvjetima. I manjem opterećenju učenika.


  30. #130

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    mamanatali hvala na odgovoru

    Iako nije problem ići na bolovanje - za razliku od državnih službi u prosvjeti je situacija puno osjetljivija. Nikada nisam išla na bolovanje kada mi je dijete bolesno i u ovakvim se situacijama pitam kakva sam ja to mater kada nisam uz svoje dijete. A znam da ću ga i opet ostaviti bolesnog baki i otići na posao.

    Tvoj post me prisjetio da su plaće prije 8 godina bile 7.-8. u mjesecu. Sada su 11.-13. Čini mi se da treba staviti nove baterije u taj sat :/

  31. #131

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Moja je plaća na trenutnom radnom mjestu zadnjeg mogućeg dana u mjesecu (prije 2 tjedna sam dobila plaću za ožujak).

  32. #132

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Ja sam na porodiljnom i nemam školske djece pa nisam osjetila nikakve probleme, ali zar niste svi preživjeli taj jedan i pol dana štrajka? I nastavnici i učenici i djeca?
    Dogovor je potpisan i ako još bude ispoštovan zar je taj dan i pol inkomodoteta tako velika cijena?
    Nisu naravno svi u javnoj i državnoj službi, ali ništa se strašno nije dogodilo, a 140000 ljudi u državi se opet može nadati nekim dosotjanstvenim plaćama.
    Naravno da smo preživjeli, nedaj Bože da nismo!
    Ali da je bilo neugodno i glupo organizirano, jest. Osim toga i sama kažeš, mogu se samo nadati boljim plaćama. To se i ja mogu nadati, a i svi ostali

  33. #133
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Slažem se sa pliskom, a slaže se i moja majka, prosvjetarka koja je napunila 40 godina staža u prosvjeti.

  34. #134
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Kao što sam već rekla, nisam nikad za štrajk, jer previše volim raditi, a pogotovo sada nisam bila i to iz solidarnosti prema ljudima kojima je teže nego meni. Ali, nije mi prihvatljivo ovo odricanje prava na štrajk i neshvaćanje da su javni službenici imali razloga za to. Štrajk je legitimno pravo svih zaposlenih, a hoće li oni to pravo koristiti, kada i kako, stvar je njihove procjene. Postojao je kolektivni ugovor koji je prekršen; javnim službenicima je puno uzeto, bez ugovora o tome kada će to uzeto biti vraćeno. Slijedio je dugi period sa strane vlade nesposobno vođenih pregovora, koji zapravo to i nisu bili - radilo se dijelom o ignoriranju (Šuker), a dijelom o potpunom neshvaćanju sindikalnih zahtjeva (Kosor). Logični odgovor na to bio je štrajk i prosvjed kojem je timing odlično izabran. Konačno, potpisivanjem sporazuma javni službenici nisu za sada dobili ništa materijalno, a pitanje je kada će i kako dobiti, ali su digli glas za svoje dostojanstvo. Radi se o najobrazovanijim ljudima u "društvu znanja" koje dozvoljava njihovo neprekidno ponižavanje i zakidanje. E, pa, čini se da se to više neće gutati.

  35. #135
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Zdenka2 potpis veliki.
    I još bih dodala da je javnim službama najlakše zamjeriti za štrajk, jučer djeca nisu mogla u školu, danas bi se bunili svi koji nisu mogli do svog doktora ili neke pretrage.
    Ali štrajk u kojem sve radi kako treba nije štrajk.

  36. #136
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Ali štrajk u kojem sve radi kako treba nije štrajk.
    Ali naši štrajkovi uvijek tako naposlijetku završe jer sve neodrađene dane i sate moraš odraditi inače ne možeš zaključiti školsku godinu i još bi samo falilo da ga ne plate!

    Slažem se da je stanje u državi loše i plaće su niske, no, uopće ne nasjedam na pokušavanje nabijanja osjećaja krivnje nekoga tko radi za 2500 kn, a ima SSS jer svi zaboravljaju da nas je većina u prosvjeti VSS i da smo nekog vraga radili te 4 godine i potrošili ohoho novca za školovanje, da sam digla kredit za studiranje, s obzirom na svoju plaću još ga ne bih vratila. Znam da ima onih s VSS koji rade za manje novce od nas ali to za mene znači da je njihova plaća mala, a ne da je naša velika.
    Isto tako, meni osobno smeta što imamo plaću u razini javnih i državnih službenika (ako ne i manju) s onima sa SSS. Jedan poštar ili željezničar ili šalterska službenica me šišaju u plaći!


    Ono što me zna pogoditi je kada razgovaram s jednim rođacima koji su u Švedskoj, mladi ljudi kao ja i MM, ona trgovac, on radi u skladištu jedne firme kućanskim aparatima i žive daleko iznad standarda kojim ja i MM - oboje visokoobrazovani, prosvjetni djelatnici, živimo. Kada nam dođu i donesu pune torbe poklona, naravno da sam im zahvalna ali osjećam se uz to i tako jadno i bijedno. To je meni znak da se u nekoj državi dobro živi, kada i običan šljaker može imati lijep život i priuštiti si neke "normalne" stvari.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Pliska, sorry, ali stvarno nisi fer. Danas ujutro je bilo objavljeno na internetu, ja sam se probudila u 7 i vidjela da je sporazum potpisan i to znači da je štrajk prekinut. I svi ljudi koji su informirani i znaju doći do informacija su to mogli vidjeti. I uopće štrajk nije bio loše organiziran, naprotiv. Ne možeš misliti samo na to što je ovaj štrajk uzrokovao tebi i tvojoj obitelji. Treba se moći u životui malo solidarizirati s drugima. I u drugim zemljama se štrajka i to je normalan način borbe radnika za svoja prava. A ja zaista ne mogu shvatiti neke ljude ovdje koji stalno govore da neki ljudi rade i za manje plaće. Rade, to je naša žalosna realnost. A, zar je stvarno tako teško razumjeti ljude koji su se tolike godine obrazovali, rade jedan preodgovoran posao, uče i odgajaju našu djecu i to za takve plaće, koje su neprimjerene, što god netko rekao. Mislim da bi naša vlada konačno trebala odrediti prioritete u ovoj državi.

  38. #138
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Još sam nešto bitno zaboravila napomenuti: ako moramo biti solidarni, onda svi moramo biti solidarni ne samo javni i državni sektor nego i lokalna uprava i gospodarstvo, u koje se ni taknulo nije.

    I kad je manja kriza od ove kome se prvome uzima? Odgovor je uvijek isti - resor MZOŠ.

  39. #139
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Kao što sam već rekla, prosvjetarsko sam dijete, a i sama radim u jednoj javnoj službi, te u potpunosti podržavam štrajk, ali i dalje mislim da je ovo "radit ćemo-nećemo raditi" ispalo u najmanju ruku neozbiljno prema djeci i roditeljima.

    Citiraj LIMA prvotno napisa
    Isto tako, meni osobno smeta što imamo plaću u razini javnih i državnih službenika (ako ne i manju) s onima sa SSS.
    Ovo nije točno.
    U mojoj službi cure sa SSS imaju oko tri i pol tisuće kuna plaću.

  40. #140
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Evo, rasplet kod nas...

    Ujutro u 7 mm i ja u školu - nigdje nikoga. Zovem oko pola 8 tajništvo - nigdje nikoga.... Zovem učiteljicu na mobitel, kaže NE šaljite djecu u školu dok na školi ne bude obavijest da se radi normalno.

    Prije 5 min išla sam provjeriti - kaže ravnatelj da se radi(lo) normalno... :shock:

    Na igralištu petero djece i jedna učiteljica (sad je vrijeme kad bi boravkaši bili vani).

    Svaka čast pravu na štrajk, razumijem da ima razloga i sve je to točno, da sam u javnoj službi vjerojatno bih i ja bila u štrajku, ali organizacija toga je totalna koma.... Pa kak da puno ljudi organizira čuvanje svoje djece i stigne do svojih radnih mjesta ako se ne zna jasno i glasno da li nastave ima ili nema.

    Još me jedna mama iz razreda zvala - i ona je dovela dijete u školu i odvela doma jer je nije imala kome ostaviti. Ipak su to mala djeca... Mislim, gluposti. Kome se to danas držala nastava? Pravo na štrajk, razlozi i uzroci ok, ali organizacija je sramotno loša. Kakva država, takvi sindikati i sve ostalo. A tko zna i kaj nas ostale čeka, iz dana u dan gledam kak stare firme propadaju, kak se obrti gase... pa ne može se javna potrošnja financirati iz kredita! Batina ima dva kraja, ali pada uvijek padne na ista leđa.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Svaka čast pravu na štrajk, razumijem da ima razloga i sve je to točno, da sam u javnoj službi vjerojatno bih i ja bila u štrajku, ali organizacija toga je totalna koma....
    Žao mi je što su se događale takve stvari. Ali to nema veze sa organizacijom štrajka nego sa organizacijom u školi.

  42. #142
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Hm, mislim da mi je vrijeme da se osvijestim i shvatim koliko malo značimo ovom društvu. Jako me žalosti mišljenje nekih roditelja ovdje o učiteljima njihove djece. A još više me žalosti što je svima problem samo čuvanje djeteta, kao da je to jedini posao nastavnika.
    Pa da, zašto se onda čudim što neki misle da smo i preplaćeni, kad za čuvanje ne treba nikakva priprema, dođeš i gledaš da se ne potuku.

    Kad je netko spomenuo željezničare... Strojovođa (SSS) ima plaću preko 7000kn (ovo mi je podatak od prije 3 godine), radi cca 16 dana u mjesecu.

  43. #143
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Jučer mi djeca nisu išla u školu, jer je bilo jasno rečeno da štrajk ide. U školi je štrajk bio najavljen - bio je i roditeljski sastanak vezan uz to. Što se tiče obustave štrajka, bilo nam je rečeno neka pratimo vijesti. Jučer navečer sam pratila što se događa - sporazum nije bio potpisan, dakle, nije se moglo znati ide li štrajk dalje ili ne. Ujutro sam pogledala stranicu vlade i sindikata, vidjela da je sporazum potpisan, da se štrajk obustavlja. Odveli smo djecu u školu, gdje su ih čekali učitelji i normalno se odvijala nastava. Moguće je da nisu sva djeca došla danas u školu, ali to je do njih i do njihovih roditelja, a ne do sindikata i nastavnika.

  44. #144

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb- Vinkovci
    Postovi
    136

    Početno

    ... mislim da je ovo "radit ćemo-nećemo raditi" ispalo u najmanju ruku neozbiljno prema djeci i roditeljima.
    A što mislite da je nama nastavnicima bilo super?! da smo dobivali sms-ove od predstavnika sindikata jel da dolazimo na posao il ne? Ujutro sam na internetu pročitala novosti i znala da radimo. Organizacija štrajka je bila ok, a ako se koja škola nije organizirala kako treba, onda "optužujte" školu a ne štrajk.
    Kod nasu školi neki učenici nisu došli danas na nastavu (zanimljivo je da su to uglavnom "biseri"), ja bi im iskreno dala neopravdane sate, jer je rečeno da se dođe u školu ili su roditelji mogli nazvati i pitati jel ima nastave.
    I još nešto moram prokomentirati, zašto komplicirate sa tim čuvanjem djece? kraj je školske godine, čak i prvašići su dovoljno zreli i samostalni da mogu biti sami kod kuće na par sati. Tko je vas čuvao kad ste išli u školu?

  45. #145
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    [quote="mimazg"]
    Tko je vas čuvao kad ste išli u školu?
    Bila su to neka druga vremena :/

  46. #146

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb- Vinkovci
    Postovi
    136

    Početno

    [quote="Cubana"]
    Citiraj mimazg prvotno napisa
    Tko je vas čuvao kad ste išli u školu?
    Bila su to neka druga vremena :/
    Ma daj koja druga vremena. Ja sam imala šparet kod kuće, televizor (koji se nije mogao zaključati kao ovi danas), živjela sam na 8 katu pa mi nije palo na pamet naginjati se il glumit supermana, ulazi nisu bili zaključani i zvonili su mi kojekakvi na vrata, al su me starci naučila da ne otvaram nikome, na vratima mi je uvijek bio lokot.

  47. #147
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    Citiraj Sandrij2 prvotno napisa
    . Jako me žalosti mišljenje nekih roditelja ovdje o učiteljima njihove djece. A još više me žalosti što je svima problem samo čuvanje djeteta, kao da je to jedini posao nastavnika."

    Ovo nije samo mišljenje roditelja, i vlada tako misli o njima. Inače ih ne bi tako tretirali. I mislim da su nastavnici ucijenjeni brigom o djeci, jer kao odgajatelji ne bi valjda ostavili djecu na cesti i borili se za svoja prava...a i bili bi suočeni sa bijesom roditelja, pa su prisiljeni biti u školi. Ja jesam roditelj i klinjo mi je u školi i živcira me to što ne znam klincu reći ide li u školu ili ne, ali razumijem i roditelje koji nemaju doma baku/dedu i koji strepe gdje su im djeca ili moraju uzeti godišnji da bi bili uz njih. Ovaj dogovor nije najkonstruktivnije rješenje, a donešeno je na brzinu kako bi se smirila vatra. Moj susjed veli da su mu rekli nek djecu ne šalje do ponedjeljka u školu. I koliko mi je bilo to blesavo, sve si mislim da je štrajk možda trebao tako izgledati-odredi se datum od-do, lijepo se sve to najavi i udri po planu. Dok se ne ostvare idealni uvjeti za potpisivanje sporazuma.

    "Kad je netko spomenuo željezničare... Strojovođa (SSS) ima plaću preko 7000kn (ovo mi je podatak od prije 3 godine), radi cca 16 dana u mjesecu.
    "

    Ovo nije umjesno uspoređivanje, rizik je neusporediv. Trgovci rade za 2500 kuna, tekstilci za 3000, a koliko se oni narade? Bolje ne uspoređivati koliko ja, a koliko ti...

  48. #148

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj bilbo7 prvotno napisa
    Bolje ne uspoređivati koliko ja, a koliko ti...
    X

  49. #149
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    [quote="mimazg"]
    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Citiraj mimazg prvotno napisa
    Tko je vas čuvao kad ste išli u školu?
    Bila su to neka druga vremena :/
    Ma daj koja druga vremena. Ja sam imala šparet kod kuće, televizor (koji se nije mogao zaključati kao ovi danas), živjela sam na 8 katu pa mi nije palo na pamet naginjati se il glumit supermana, ulazi nisu bili zaključani i zvonili su mi kojekakvi na vrata, al su me starci naučila da ne otvaram nikome, na vratima mi je uvijek bio lokot.
    2006. godine rođen, u školu će za tri-četiri godine....

  50. #150
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    u gornjem citatu sam malo zeznula odgovor, nadam se da ste shvatili...brzina..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •