Stranica 30 od 34 PrviPrvi ... 202829303132 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,451 do 1,500 od 1659

Tema: Strajk nastavnika

  1. #1451

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Forum nije ogledalo društva.
    A za percepciju na forumu najviše su odgovorni sami forumaši. Ponekad nije samo bitno što se piše, nego i kako se piše
    potpis, a i to je samo par forumašica, no zanimljivije je kačiti se za takve postove umjesto da ih se preskoči i nastavi s temom.

  2. #1452
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    potpis, a i to je samo par forumašica, no zanimljivije je kačiti se za takve postove umjesto da ih se preskoči i nastavi s temom.
    slažem se i ne vidim trnje u oku na učenike MIOC-a ili njihove roditelje
    MIOC je odlična škola u hrpi drugih odličnih škola u Hrvatskoj

    Peterlin, čestitam!

  3. #1453
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ne čitaš pažljivo n.grace. Nema ih puno al neke baš jako bode u oči ta škola. Možda okrenu ploču ak im se koje dijete u nju upiše

  4. #1454
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ne čitaš pažljivo n.grace. Nema ih puno al neke baš jako bode u oči ta škola. Možda okrenu ploču ak im se koje dijete u nju upiše
    koliko sam upratila, prije nekoliko godina je bilo riječi da nije u redu da dijete s četvorkom iz likovnog ili tjelesnog ne može upisati MIOC (prije uvođenja prijemnog, a s čim sam se potpuno složila). za dalje ne znam

  5. #1455
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ne čitaš pažljivo n.grace. Nema ih puno al neke baš jako bode u oči ta škola. Možda okrenu ploču ak im se koje dijete u nju upiše
    ne bode u oci skola. niti ucenici koji idi u nju.
    bode stav pojedinaca da je ta skola bolja od ostalih i da su djeca iz te skole bolja od ostale djece

  6. #1456
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ne bode u oci skola. niti ucenici koji idi u nju.
    bode stav pojedinaca da je ta skola bolja od ostalih i da su djeca iz te skole bolja od ostale djece
    Tako je.
    Cak ni ne da je skola bolja, nego su ta djeca maltene svi od reda Einsteini i Tesle. I pokoja Curie.
    Sto ce reci da nikome ne idu na zivce ni skola ni djeca nego roditelji :mrgeen:

  7. #1457
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Redovno čitam sve teme o školama i iskreno, nemam pojma čije dijete ide u MIOC - odnosno znam za one koje forumašice koje znam u stvarnom životu ili iz inboxa.

    Dok prilično dobro pamtim one koji skaču na ime škole, pa makar tema imala vrlo malo dodirnih točaka sa školom

  8. #1458
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Svaka je škola odllična, ako se dijete snašlo u njoj





  9. #1459

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je.
    Cak ni ne da je skola bolja, nego su ta djeca maltene svi od reda Einsteini i Tesle. I pokoja Curie.
    Sto ce reci da nikome ne idu na zivce ni skola ni djeca nego roditelji :mrgeen:
    pa da, točno se zna jedna i druga strana

  10. #1460
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Sto ce reci da nikome ne idu na zivce ni skola ni djeca nego roditelji :mrgeen:
    tocno to. roditelji i njihov stav

  11. #1461
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Ja sam zamijetila isto kao i Nano.

  12. #1462
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam zamijetila isto kao i Nano.
    Nisam ni sumnjala.

  13. #1463
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Zašto Cubana?

    Moja djeca ne idu u Mioc, nemam nikakve subjektivne razloge, dakle moj zaključak se temelji na čitanju postova vezanih uz školovanje srednjoškolaca ovdje na forumu.

    Mogu pretpostavit koja forumašica vam diže tlak sa svojim postovima koje smatrate "s visoka", al načelno puno više postova je zaista fokusirano na "skakanje" na ime škole. I tu se jedna druga forumašica jako ističe kao primjer s te druge (kontra) strane.

  14. #1464
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Pobježe...

    Moja djeca su još mala i blage veze nemam kamo će ih put odvesti, no mišljenja sam, prema saznanjima koja imam iz prve i druge ruke, da je Mioc zasigurno jedna od top škola u Hrvatskoj.

    To naravno ne mora značiti ništa jer pametno i vrijedno dijete će učiti i napredovati u bilo kojoj srednjoj školi/gimnaziji, završiti željeni fakultet tako da....

  15. #1465
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Molim forumasice da NE raspravljaju o drugima. vec sam jednu temu zakljucala. mislite da trebam i ovu?

  16. #1466
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Joj spajka, nemoj. Otkada si zaključala onu temu, skoro pa nemam kaj za čitat

    Al evo, ja ne pišem, niš o školama, odnosno rijetko, jer sam čekam tko će mi skočiti za vrat. Odnosno meni za vrat skaće uvijek ista osoba.

    Uglavnom, moji se ništa ne bune za nadoknade. Jedino će maturantu, a bome i nama kao familiji, biti zbrkano ljeto. Kako nemamo vikendicu trebala bih nekaj rezervirat, al se ne usudim. Biti će zanimljivo.

  17. #1467
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nastavno na MIOC;
    Moja kći je polagala fiziku i biofiziku prošli tjedan na Mefu. Dopala ju najstroža profesorica.
    I na kraju ispita kaže profesorica, citiram:
    “ ovo je izvrsno, koju školu ste završili?”
    Mioc, odgovori joj kći
    Pa naravno- zaključi profesorica
    Eto, drage moje to je tako.
    Kratko i jasno.
    Čisto da dodam da ostale kolege nije profesorica pitala koju školu su završili, niti ih je ocijenila izvrsnim (da, tako je i u index upisala- izvrsno (5)
    Da ne zaboravim spomenuti i nekadašnje razredne kolege koji su višestruki svjetski prvaci u informatici i matematici te osvajači međunarodnih kupova i olimpijada i koji sada razvaljuju na FER- u i pripremaju daljnja natjecanja.
    Mioc je apsolutno najlvalitetnija škola u regiji.
    I tko god može neka ju upiše jer neće požaliti.




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #1468
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Tanci a to ima veze sa strajkom????

  19. #1469
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Tanci a to ima veze sa strajkom????
    Nema, kao ni zadnjih dvadesetak postova na temi.
    Ako mogu one, mogu i ja.
    Ili ja ne mogu/smijem?
    Molim objašnjenje.
    Nikog ne spominjem i ne skačem nikome za vrat.
    Ja pišem samo, isključivo i jedino o svom djetetu.
    U zadnjih desetak postova se opet suptilno, mene pohebava.
    Pa evo me, tu sam.
    I bit ću tu još duuugo.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #1470
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Nešto je u zraku, svi smo poludili ovih dana :/

    Spajka, ne ključaj, bit će ok.

    Da se vratimo na temu, jel vi imate u e-dnevnicima nakon štrajka kad su ispiti?

    Mi samo ono što slijedi u narednih par tjedana, a i to mijenjaju iz dana u dan.

  21. #1471
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nešto je u zraku, svi smo poludili ovih dana :/

    Spajka, ne ključaj, bit će ok.

    Da se vratimo na temu, jel vi imate u e-dnevnicima nakon štrajka kad su ispiti?

    Mi samo ono što slijedi u narednih par tjedana, a i to mijenjaju iz dana u dan.
    Nama stoji, i ništa se ne mijenja. Do negdje kraja drugog su termini.

  22. #1472
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Mene e dnevnik uopće ne zanima. Nikad u njega nisam ni ušla. I jako mi je žao da uopće postoji. Em i muž i ja jedva poznamo razrednike, em sirota djeca ništa ne mogu smuljati, pa ni neko obično markiranje.

  23. #1473
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Mene e dnevnik uopće ne zanima. Nikad u njega nisam ni ušla. I jako mi je žao da uopće postoji. Em i muž i ja jedva poznamo razrednike, em sirota djeca ništa ne mogu smuljati, pa ni neko obično markiranje.
    Voljela bih da mogu i ja ne gledati
    Jadna djeca!!! Istina živa, nemaju priliku ni ispraviti sami lošu ocjenu prije nego što mi saznamo za nju
    Ali ja si ne mogu pomoći, virkam svaki dan :control_freak:
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 23.01.2020. at 11:37

  24. #1474
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Tanči, ne sklačeš mi tio za vrat. Ona koja skače se prepoznala, ne brini.

    Baš sam neki dan srela frenda iz razreda , ak ne znate, i ja sam išla u MIOC, koji živi i radi u Švicarskoj. I tako mi krenemo između ostalog o djeci, i veli on meni, blago vama vi imate e-dnevnik i stalno možete kontrolirat djecu. Koja zabluda. Stvarno mi ne pada na pamet kontrolirat ih. No MM ponekad pogleda, al mi ne prenosi. Jedino na mail dobivam obavijesti kad markiraju.

  25. #1475
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    MArkiraju u MIOC-u? MA ne.

  26. #1476
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    MArkiraju u MIOC-u? MA ne.

    ne kužim zašto se o MIOC-u ne piše na temi o gimnazijama i srednjim školama?

  27. #1477
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    MArkiraju u MIOC-u? MA ne.
    Eh...

    Razred mog sina (prošlogodišnji maturanti) imao je užasno visok broj izostanaka, baš u toj školi. Ja sam se uvijek čudila kako tome ne mogu stati na kraj, a onda mi je sin rekao da njegovi kolege vole dobre ocjene i ako nisu naučili, radije izbjegnu test nego da si pokvare prosjek. Tja... ima svega. To čak nije do škole nego do generacije... Razrednica je govorila da toga ima sve više s godinama.

    Ne kažem da moj sin nije nikad dobio neopravdani sat - jest, jer bez toga kao da i nije išao u srednju školu ) , ali nije bio u toj vreći sustavnih izbjegavatelja testova.

    Inače, moj mlađi (teh.škola) kaže da je i kod njih to praksa, ali još češće jedna druga stvar - odgađanje pisanih provjera. On se priprema 2 tjedna, ima planirane druge aktivnosti, a onda neki pametnjaković iz razreda (ili češće velika grupa istih) navale na profesora da odgode test i to obično uspije, pa umjesto da rješavaju provjere, gomilaju ih na kraće vrijeme. Ne znam kako će to završiti... Oni su sad maturanti. Nemaju baš ni najmanje obzira prema kolegama koji su učili i žele na ispit. Rekla sam sinu da će mu tako biti i kasnije - uvijek se nađu ljudi koji zbog vlastite dobrobiti lako zaribaju nekog drugog.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 23.01.2020. at 13:54

  28. #1478
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Voljela bih da mogu i ja ne gledati
    Jadna djeca!!! Istina živa, nemaju priliku ni ispraviti sami lošu ocjenu prije nego što mi saznamo za nju
    Ali ja si ne mogu pomoći, virkam svaki dan :control_freak:
    ja ne gledam jer već neko vrijeme imam problem s ulogiravanjem s dječjom šifrom
    brzo se navikneš na negledanje

  29. #1479

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    ali još češće jedna druga stvar - odgađanje pisanih provjera. On se priprema 2 tjedna, ima planirane druge aktivnosti, a onda neki pametnjaković iz razreda (ili češće velika grupa istih) navale na profesora da odgode test i to obično uspije, pa umjesto da rješavaju provjere, gomilaju ih na kraće vrijeme. Ne znam kako će to završiti... Oni su sad maturanti. Nemaju baš ni najmanje obzira prema kolegama koji su učili i žele na ispit. Rekla sam sinu da će mu tako biti i kasnije - uvijek se nađu ljudi koji zbog vlastite dobrobiti lako zaribaju nekog drugog.
    Joj, pa to odgađanje testova je prastari običaj. Samo što se nekad za to angažirao predsjednik razreda, a sad se to radi preko razrednog e-maila

    Samo, s obzirom na još uvijek važeći pravilnik o ocjenjivanju i vremenike pisanih ispita, nema više toliko prostora za pomicanje testova, pa to više nije tako lako izvedivo kao nekad.

  30. #1480
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Kod mojih razlog markiranja nisu uvijek testovi, imaju ranih objašnjenja. Al baš me briga. I to je dio školovanja i odrastanja, sve dok ne prevrši neku mjeru. E sada, što je nekom mjera, svako zna za sebe. Ono jedino što nema šanse da bi im MM ili ja opravdali to markiranje. Nek se snađu sami

  31. #1481
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, pa to odgađanje testova je prastari običaj. Samo što se nekad za to angažirao predsjednik razreda, a sad se to radi preko razrednog e-maila

    Samo, s obzirom na još uvijek važeći pravilnik o ocjenjivanju i vremenike pisanih ispita, nema više toliko prostora za pomicanje testova, pa to više nije tako lako izvedivo kao nekad.
    Znam, o tome i govorim - radi se o maturantima. Oni deru i dalje kako su navikli, a zbog štrajka je gradivo zgusnuto i umjesto da se rješavaju testova čim čim prije, nekontroliranim odgađanjem izazovu to da u pet dana u istom tjednu imaju hrpu testova koje su mogli razvući na 3 tjedna, ali su odgodili. Potpuno nesposobni za sagledavanje šire slike. O tome govorim, ne o odgađanju kao takvom. Zato sam to i spomenula na temi o štrajku.

  32. #1482
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eh...

    Razred mog sina (prošlogodišnji maturanti) imao je užasno visok broj izostanaka, baš u toj školi. Ja sam se uvijek čudila kako tome ne mogu stati na kraj, a onda mi je sin rekao da njegovi kolege vole dobre ocjene i ako nisu naučili, radije izbjegnu test nego da si pokvare prosjek. Tja... ima svega. To čak nije do škole nego do generacije... Razrednica je govorila da toga ima sve više s godinama.
    pa je, do skole je i nastavnika koji to podrzavaju. jel to fer prema ostalima koji to ne rade? nije. stovise, potice se muljanje. i toga ima u svim skolama, od prvog osnove, i meni je to prestrasno

  33. #1483

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Znam, o tome i govorim - radi se o maturantima. Oni deru i dalje kako su navikli, a zbog štrajka je gradivo zgusnuto i umjesto da se rješavaju testova čim čim prije, nekontroliranim odgađanjem izazovu to da u pet dana u istom tjednu imaju hrpu testova koje su mogli razvući na 3 tjedna, ali su odgodili. Potpuno nesposobni za sagledavanje šire slike. O tome govorim, ne o odgađanju kao takvom. Zato sam to i spomenula na temi o štrajku.
    Ali profesori su ti koji ne bi smjeli pristajati na takva žicanja, pogotovo jer su svjesni (ili bi trebali biti svjesni?) štrajka, ograničenog vremena, pravilnika, maturanata... nije baš da učenicima treba ispuniti svaku želju. Kao ni djeci općenito.

  34. #1484
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mojih razlog markiranja nisu uvijek testovi, imaju ranih objašnjenja. Al baš me briga. I to je dio školovanja i odrastanja, sve dok ne prevrši neku mjeru. E sada, što je nekom mjera, svako zna za sebe. Ono jedino što nema šanse da bi im MM ili ja opravdali to markiranje. Nek se snađu sami
    Pa kako onda, imaju neopravdane?

  35. #1485
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Inače, u vezi izostanaka, sad za vrijeme štrajka se dosta pričalo o tom velikom broju izostanaka, pa kažu do je stotinu po djetetu.
    I sad, ja pogledam, moja kći lani ima 103 izostanka. Ima dva dana natjecanje i jedan dan neki izlet (vjeronaučni!), i vidim (u e dnevniku koji rado gledam) da sam joj očito jednom ispričala zadnja dva sata, ne sjećam se zašto. Ostalo sve bolest, i to su sve obične viroze. JEdino što moram priznati da je ne forsiram da kad je bolesna ide u školu baš odmah, jer često dosta kašlje, pa recimo ostane u petak doma iako je možda i mogla u školu. I sad evo mene stvarno pogađa što se piše da je to veliki broj izostanaka, i još kako ona bezobrazna ministrica vrijeđa roditelje da ne brinu o djeci ako su tako bolesna. Već zbog toga bih ju izbacila iz vlade, štrajk da ne spominjem. Totalno je nevjerojatno što se kod nas sve izgovori u javnom prostoru. Kod nas je ravnateljica u školi doslovno ponovila ministričine gadosti na uvodnom sastanku.

  36. #1486
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Mene e dnevnik uopće ne zanima. Nikad u njega nisam ni ušla. I jako mi je žao da uopće postoji. Em i muž i ja jedva poznamo razrednike, em sirota djeca ništa ne mogu smuljati, pa ni neko obično markiranje.
    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Voljela bih da mogu i ja ne gledati
    Jadna djeca!!! Istina živa, nemaju priliku ni ispraviti sami lošu ocjenu prije nego što mi saznamo za nju
    Ali ja si ne mogu pomoći, virkam svaki dan :control_freak:

    curke, pa ne gledam ja e-dnevnik radi toga, moji klinci imaju sve petice nego me djeca zamole samo da im javim kad imaju koji test tjedan iza jer im to mijenjau doslovce iz dana u dan. Zato sam i pitala jel tako kod vas, promjene 5 do 12. Nemaju svoj laptop, nemaju šifre za ednevnik na mobitelima (koriste mob za pozive i poruke). Nekad starija uzme moj laptop doma (tamo je šifra memorirana), pa pogleda.

    Iako mislim da je e-dnevnik bezvezarija upravo radi ovoga što ste navele da mogu nekad nešto i smuljat neko markiranje, neku ocjenu (a ne da roditelji vise ko kobci), al moji su štreberi, pa takve stvari ionako (zasad) ne rade. materina dica
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 23.01.2020. at 14:27

  37. #1487
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    I sad evo mene stvarno pogađa što se piše da je to veliki broj izostanaka, i još kako ona bezobrazna ministrica vrijeđa roditelje da ne brinu o djeci ako su tako bolesna. Već zbog toga bih ju izbacila iz vlade, štrajk da ne spominjem. Totalno je nevjerojatno što se kod nas sve izgovori u javnom prostoru. Kod nas je ravnateljica u školi doslovno ponovila ministričine gadosti na uvodnom sastanku.
    ne znam zašto ali me ovo podsjetilo na onu jučerašnju vijest o broju prvašića koji padaju prvu razred
    moram priznat da sam ostala zgrožena
    mislim, to je jedna iznimno jednostavna kontrola kvalitete obrazovanja - ako prvašić pada prvi razred onda je to red flag sustavu, ma ne samo red flag nego je za ostavku ministra/ministrice. To znači da je sustav u potpunosti zakazao, bilo u pogledu kompetencija i kvalitete učitelja, obrazovnog programa, sposobnosti djeteta, neuočenih teškoća, socijalne službe, ne znam, još ne mogu doći sebi

  38. #1488
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kako onda, imaju neopravdane?
    Pa mislim da možeš imati 6 sati neopravdanih izostanaka.

    A ostalo ne znam, opravdavam samo bolest i putovanje

  39. #1489
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    moj uspije smuljat i sa e-dnevnikom kojeg ko kobac provjeravam, tko hoće može

  40. #1490
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Prilika čini lopova

  41. #1491

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    moj uspije smuljat i sa e-dnevnikom kojeg ko kobac provjeravam, tko hoće može
    Jesu klinci stvarno uspjeli nešto razvaliti e-dnevnik ( kao aplikacije npr.za praćenje korištenja moba...) ?
    Pitam jer je kod nas čudno neko zatišje...

  42. #1492
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam zašto ali me ovo podsjetilo na onu jučerašnju vijest o broju prvašića koji padaju prvu razred
    moram priznat da sam ostala zgrožena
    mislim, to je jedna iznimno jednostavna kontrola kvalitete obrazovanja - ako prvašić pada prvi razred onda je to red flag sustavu, ma ne samo red flag nego je za ostavku ministra/ministrice. To znači da je sustav u potpunosti zakazao, bilo u pogledu kompetencija i kvalitete učitelja, obrazovnog programa, sposobnosti djeteta, neuočenih teškoća, socijalne službe, ne znam, još ne mogu doći sebi
    Prvo, od ukupnog broja prvašića u HR, padne ih 0.32%. Taj je postotak manje-više stabilan godinama. Pogledaj koje su dvije županije u igri. Radi se uglavnom o romskoj djeci koji u 1.r. ulaze bez znanja jezika, bez ikakve kućne kontrole, bez elementarnih vještina i navika. Čitala sam ponešto o iskustvima učiteljica koje predaju u takvim razredima, pokušavaju učiniti nemoguće, takvoj su djeci i mama i tata. Država nije osigurala mehanizam kojim bi ih natjerala u vrtiće ili obavezala na 1 pripremnu godinu u kojoj bi stekli sve navedeno.

    Također postoje roditelji djece s teškoćama koji odbijaju odgode i dijagnostike, a doma s djecom ne rade ništa jer ne znaju, a sustava opet nema. Nema stručnjaka koji bi takvo dijete preuzeli i vidjeli u čemu je problem. Nema logopeda, nema defektolog ni u školi, ni u mjestu.
    U nekom uređenom svijetu, takvim bi se djetetom pozabavio sustav - testirao, dijagnosticirao, uputio roditelje, ali ne i u nas. U nas je dekretom uvedena inkluzija, a broj učitelja u razredu ostao je isti (1), asistenti NE RADE s djetetom, oni su samo tehnička podrška (preveniraju tučnjave, fizički pomažu nemoćnima, prepišu u bilježnicu i sl.). Individualnog rada nema, nema popodnevne pomoći stručnjaka, stručne službe su krnje i ne rade svoj posao, učitelji ne znaju s autistom, teškim adhd-om, teškim disleksičarom, na koncu sve leži na roditelju. Pa ako roditelj može i zna, dobro. Ako ne, piši kući propalo.

    Ali zato kad otvorite bilo koji portal vrište naslovi kako raste broj učitelja, treba smaknuti tu gamad uhljebničku...a u Finskoj na koju se zaklinjemo, čim djetetu ne ide ili postoji veliki problem, formira se od njih par mali razred gdje stručnjaci rade s njima. Ako je problem manji, onda to rješava drugi učitelj u razredu jer su po dvojica! O visokoindividualiziranoj
    nastavi od 1.r. da i ne govorimo. Ako ti ide sjajno matematika, slušaš je s trećašima, a ne s prvašima.

  43. #1493
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ali profesori su ti koji ne bi smjeli pristajati na takva žicanja, pogotovo jer su svjesni (ili bi trebali biti svjesni?) štrajka, ograničenog vremena, pravilnika, maturanata... nije baš da učenicima treba ispuniti svaku želju. Kao ni djeci općenito.
    Eh, sad bi moj kolega (zadužen za sustave kvalitete) pitao: Tko je vlasnik problema?

    Profesorima se pretežno fućka, uz časne iznimke. Ako je većina za odgodu testa, manjina koja je učila jednostavno izvisi. Gledala sam taj obrazac i lani u miocu, a i sad u strukovnoj školi. Nisu moja djeca tri koplja bolja od ostalih, ali često im se dogodilo da ne mogu planirati vrijeme za učenje zbog ovakvih akcija, ufff...

  44. #1494
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, sad bi moj kolega (zadužen za sustave kvalitete) pitao: Tko je vlasnik problema?
    Pitanje je: tko je vlasnik procesa i procesnog rizika

  45. #1495

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, sad bi moj kolega (zadužen za sustave kvalitete) pitao: Tko je vlasnik problema?

    Profesorima se pretežno fućka, uz časne iznimke. Ako je većina za odgodu testa, manjina koja je učila jednostavno izvisi. Gledala sam taj obrazac i lani u miocu, a i sad u strukovnoj školi. Nisu moja djeca tri koplja bolja od ostalih, ali često im se dogodilo da ne mogu planirati vrijeme za učenje zbog ovakvih akcija, ufff...
    Pravo pitanje bilo bi: tko je tu odrastao i odgovoran za provedbu nastavnog procesa (što uključuje i provjeru znanja)?
    Mislim da je odgovor jasan.
    To što se profesorima fućka, drugi je problem. Učenici su - praktički do završnog razreda - ipak djeca, koja će nastojati odgoditi, izbjeći, smuljati... sve ono što je očekivano u toj dobi (a kod mnogih i kasnije). Ali nije na njima da kroje tempo nastave.

    I da, i u moje vrijeme su se odgađali testovi, ali nije bilo ni tako krutih pravilnika, pa je test mogao doći bilo kad, a pisalo ih se i više u jednom danu. Tada mi je to neopisivo išlo na živce, a ide mi i sad. Ok, moj sin je tek 1. razred, i njegovi su dosad tu odgodu testa izveli samo jednom, u vrijeme onog kaosa od odrada nastave oko Božića. Hoće li im to postati obrazac za dalje - ne znam. Nadam se da neće.

  46. #1496
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja sam upravo pošizila. U našoj školi, uz sve zaostatke zbog štrajka, djeca u ponedjeljak idu u kino zbog nemogućnosti održavanja nastave - u školi se taj dan, naime, održava nekakvo natjecanje i zauzeli su sve učionice!!!

  47. #1497
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Pa pisat će im se nastavni dan, a natjecanja se održavaju svake godine i često se desi da se izgubi po koji dan zbog njih.

    Mene je ljutilo kad je 2012. godine, nakon 11 dana neodržavanja nastave zbog nezapamćenog snijega, škola odlučila ne promijeniti plan o održavanju maskenbala koji je bio cijeli dan. Ali to se nije moralo nadoknaditi.

  48. #1498

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam upravo pošizila. U našoj školi, uz sve zaostatke zbog štrajka, djeca u ponedjeljak idu u kino zbog nemogućnosti održavanja nastave - u školi se taj dan, naime, održava nekakvo natjecanje i zauzeli su sve učionice!!!
    Matematičko?
    Ali to je bilo isplanirano davno ranije i nema veze sa štrajkom. Ne mogu sad ne održati natjecanja zato što je bio štrajk. Jedino da natjecanja vrate na subote, kako je nekad davno bilo.

  49. #1499
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Da nije bilo štrajka, ne bi ni išli u kino, nego bi samo ostali kući.

  50. #1500
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Super, to bih baš pozdravila. Pa zar se natjecanja ne mogu održati bilo subotom, bilo popodne (naša škola je jednosmjenska)?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •