Stranica 27 od 34 PrviPrvi ... 172526272829 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,301 do 1,350 od 1659

Tema: Strajk nastavnika

  1. #1301
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius
    Ti si u skoli koja uvazava komentare
    To je vec veliki uspjeh

    Nasa OŠ...jos uvijek zvanicno muk, nezvanicno svašta čujem, ali ne bum se zaletala ...
    Ma uvazavaju jer nema druge. Teba se prilagoditi i poduzeti sve da prode godina. Nije ti to bas zahtjevna skola pa im je u interesu zadrzati ucenike i imati prolaznost.

  2. #1302
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Ovo o srednjoj pisem.
    Od osnovne nu "mu" ni " be".
    Ali pretpostavljam da je isti plan.
    ( u srednjoj sam u vijecu roditelja pa sam na izvoru informacija)

  3. #1303
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je slično i nama, ali ne znam kako dođeš do plusa? Sve skupa smo u manjku tri tjedna, zar ne?
    brzopleto sam u računicu ubacila subote. Ali, pretpostavljam da produžujete školsku godinu upravo zato da su subote slobodne.

  4. #1304

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    U nasoj je školi odlučeno na učiteljskom da za te dane nadoknade roditelji mogu pravdati više od tri dana.

  5. #1305
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Kod nas je 2.5 , subota, odrada. I još neke subote isto. Ukupno 14 dana ako sam dobro pobrojala.

  6. #1306
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    U nasoj je školi odlučeno na učiteljskom da za te dane nadoknade roditelji mogu pravdati više od tri dana.
    kod nas ne, ostalo je po starom; roditelji (točnije, razrednik) do 3 dana, a ravnatelj do pet dana.
    S tim da je istaknuto da će ravnatelj sve zahtjeve bez problema pravdati, a koliko sam u razgovorima s drugim roditeljima čula - biti će toga podosta, pogotovo sada u tjednu 7-11.01.
    Koliko će uopće biti djece i hoće li se moći izvoditi normalna nastava, ostaje za vidjeti.

    Isto nam je rečeno da će prije svake nadoknade sobotom ići anketa da se zna s kojim brojem učenika sse može računati.
    Posebno mi je loša varijanta što će subotom imati nadoknadu u onom turnusu koji im je taj tjedan, konkretno, kod kceri baš taj tjedan 7-11.01. je popodnevni turnus pa će i tu subotu biti popodne u školi. Dakle, od vikenda nam ostaje gotovo ništa :/

  7. #1307

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Ekica
    A koliko je sveukupno takvih vikenda kod vas?

  8. #1308
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    nama su rekli da će imati oko 3 sata i da će obje smjene biti gotove do 15


    predlagala sam da im jednom tjedno kad imaju tri sata ubaci sat viška. ali za sad nisam očito dobrim osobama to rekla

  9. #1309

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Takva odrada subotom sa samo tri sata nastave ogledni je primjerak odrade radi ispunjavanja forme

  10. #1310
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    mama pricica, 4 radne subote imamo; 11.01., 18.04., 02.05. i 13.06.

    tanja, upravo tako, trebaju zadovoljiti formu tj. odraditi x broj nastavnih dana.
    Istu smo stvar pitali na VR, da se ubaci po koji sat u dane kada imaju manje školski sati, ali na žalost ne može se tako napraviti. Gradske glavešine traže odrađene dane, makar na papiru

  11. #1311

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    A za te subote, ako vam to toliko remeti planove, pa nek dijete ne ode u školu. Ja sam kao učenik od 5. nadalje imala nastavu subotom i imala sam vikende. Nije problem samo broja nastavnih dana, već gradiva koje treba obraditi. Ne može se obraditi jednako gradiva u jednom danu kao u dva dana, pa čak i da u jednom danu ima više sati. Škole koje rade odrade u obliku tri sata, po mom osobnom sudu, idu niz dlaku roditeljima.

  12. #1312
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,245

    Početno

    nama su uz raspored nadoknade rekli da će roditelji moći bez problema sve te dane opravdati ako djeca iz nekog razloga neće ići u školu
    za skijaški tjedan treba samo formalno ravnateljici poslati email i svi će izostanci biti opravdani

  13. #1313
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mislila sam da roditelji baš vole kad su djeca u školi, pa se nastavnici brinu o njima, tako da roditelji ne moraju. Bar se tako pisalo za vrijeme štrajka. Ah ti roditelji, nikad zadovoljni.

    Inače, normalno da dijete može izostati iz škole, ali ne vid9im kakvog ima smisla da bude doma, a onda mora nadoknađivati samo ono što se radilo u školi taj dan. Ne znam koja je od toga korist.

  14. #1314

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku

    Inače, normalno da dijete može izostati iz škole, ali ne vidim kakvog ima smisla da bude doma, a onda mora nadoknađivati samo ono što se radilo u školi taj dan. Ne znam koja je od toga korist.
    Nikakva, to je prebacivanje loptice - u tom slučaju roditelj i dijete su odgovorni za nadoknadu, a ne više škola.

    Što se tiče subota, moj je ionako svake subote u glazbenoj, ima hrpu nastave, i njemu bi subota u jednoj školi značila izostanak iz druge. Na sreću, njegova škola neće imati odrade subotom (osim jedne za vrijeme zimskih praznika), zbog maturanata koji subotom idu na pripreme. Zapravo je, što se tiče odrada, još jako dobro i prošao u odnosu na druge.

  15. #1315
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Budući da su oni, sudeći po pisanju medija, konstantno radili u vrijeme štrajka, moguće je da ne moraju odrađivati nastavne dane, nego im nadoknade služe samo da dostignu broj sati i gradivo

  16. #1316

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Da, kod njih je odobrena nadoknada nastavnih sati a ne dana, tako da imaju dva tjedna zimskih( zadnja dva), i kompletne proljetne osim velikog petka. Slobodne.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #1317

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Budući da su oni, sudeći po pisanju medija, konstantno radili u vrijeme štrajka, moguće je da ne moraju odrađivati nastavne dane, nego im nadoknade služe samo da dostignu broj sati i gradivo
    Da, zato i jesu u nešto boljoj poziciji. Imali su svaki dan bar nešto nastave, pa ni djeca nisu potpuno ispala iz štosa.

  18. #1318
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Recimo, moj je matematiku imao stalno - a to je 8 sati tjedno. Ona je pak imala samo nekaj manje bitno

  19. #1319

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Nadoknada se mora odraditi i ne postoji takva koja bi svima ugodila. Oni koji smatraju da im je vikend važniji od subotnje nadoknade mogu ne poslati dijete u školu. I naravno, svi nastavnici s te nadoknade neće održati te iste sate još par puta u vrijeme koje bi svakom pojedinom učeniku odgovaralo. Pa onda će učenik morati sam. Nije mi to nikakvo prebacivanje odgovornosti, već nužnost javnog školstva. Moglo je i ministarstvo odlučiti da će se smanjiti obujam gradiva, ili da će nadoknade biti u dva tri termina pa da roditelji biraju.
    Posljednje uređivanje od casa : 15.12.2019. at 13:22

  20. #1320
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Takva odrada subotom sa samo tri sata nastave ogledni je primjerak odrade radi ispunjavanja forme
    Pa tako stoji u zakonu?! Kao da se štrajkom išta promijenilo osim iznosa plaća. Sad laganini nadoknada po postojećim zakonima i po postojećem programu. I ko je na kraju najgore prošao? Očekivano - naša djeca. Ništa novog...

  21. #1321

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    98

    Početno

    Mi (još) nismo dobili raspored nadoknada. Jednu subotu su odradili 7.12. i to na način da je djeci u četvrtak (5.12.) rečeno da preksutra dođu u školu.
    Ista (ne)komunikacija je od početka štrajka. Jako neozbiljno i bez trunke poštovanja spram djece i roditelja.

  22. #1322
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Pa tako stoji u zakonu?! Kao da se štrajkom išta promijenilo osim iznosa plaća. Sad laganini nadoknada po postojećim zakonima i po postojećem programu. I ko je na kraju najgore prošao? Očekivano - naša djeca. Ništa novog...
    Baš tako...

    U onom filmu Princ otkriva Ameriku rekao bi Eddie Murphy "Good morning my neighbours!!!"
    Na to mu ljutiti glas odgovara "Fuckyaaa", a on ljubazno, političarskim tonom uzvraća "Fuckya-too!"

    Update o nadoknadi: kod mog mlađeg sina srezani su zimski i proljetni praznici. Ukoliko bude nastave po subotama, on ne planira ići na to, jer ima pripreme za maturu. Kraj priče. Sve je to ipak bilo oko love i još više oko promocije sindikata i sindikalnih funkcija. To je nama naša borba dala. Rekli su našoj djeci vrlo ljubazno Fuckya-too!

  23. #1323
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Pa naravno da je bilo oko love. Sto je tu lose?

  24. #1324
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa naravno da je bilo oko love. Sto je tu lose?
    Nije bilo loše, nego licemjerno, jer su sindikalci stalno ponavljali da se ne radi o novcu.

  25. #1325
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa i nije se radilo samo o novcu, jer bi inače bili prihvaćeni dodaci na plaću.

    Postoje jasni zakonski propisi zašto se može štrajkati i pod kojim okolnostima, a svakom je jasno da štrajk nije dobio takvu podršku radi 100 kuna veće plaće.

  26. #1326

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nije bilo loše, nego licemjerno, jer su sindikalci stalno ponavljali da se ne radi o novcu.
    Sindikalci su u cijeloj priči posebna tema...
    Meni je skroz ok da su se ljudi iz prosvjete napokon pobunili, da su si bili takva međusobna podrška i da je javnost zaista bila uključena u cijelu situaciju. Sad već i vrapci znaju razliku između osnovice i koeficijenta ono što mi nikako nije ok je dugotrajno ignoriranje vladajućih (počevši od premijera, koji se uključio u rješavanje situacije tek nakon što si je riješio prvi prioritet, a to su europski pučani u Zagrebu ). Zbog toga se sve skupa oteglo, a odrade se sad svode na ispunjavanje forme. Jasno mi je da se propuštena nastava mora odraditi, ali ovo kako se to sad provodi svodi se na formalno ispunjavanje dana zato što to tako negdje piše, a ne zato što je djeci baš tako potrebno.

  27. #1327
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Moje starije dijete je samo dobilo naputak od prof da sami popune RB nekih 20 i nešto stranica i to zahtjevnog gradiva koje nisu obradili na nastavi.
    Moje mlađe dijete je isto tako dobilo zadatak da samo riješi RB nekih 10ak stranica. Totalno bezveze. Srećom imam odgovornu i savjesnu djecu.

    A o sindikatima bi se dalo, kad ih uživo vidim u business klasi u avionu, a ministre u ekonomskoj, a znam i kolike su plaće tim sindikalistima...mah...neću komentirat.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 16.12.2019. at 09:34

  28. #1328
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ministre plaća država, a sindikaliste njihovo članstvo, pa ne vidim problem.

  29. #1329

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Kad čujem parolu ‘ dobrobit naše djece’ kosa mi se digne na glavi. Jer to godinama slušam od majke kojoj su ‘ naša djeca’ potpuno nevažna i poradi svog djeteta rastura razred i školu. Kome je koliku štetu napravila, teško je procijeniti.
    Mislim da je štrajk nastavnika djeci pokazao kako se treba boriti za pravednije društvo.

  30. #1330
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i nije se radilo samo o novcu, jer bi inače bili prihvaćeni dodaci na plaću.

    Postoje jasni zakonski propisi zašto se može štrajkati i pod kojim okolnostima, a svakom je jasno da štrajk nije dobio takvu podršku radi 100 kuna veće plaće.
    Pa da, o novcu kroz vece koeficijente, sto je sasvim razumljivo i meni sasvim ok. Ne trebaju mi drugi razlozi za podrzavanje strajka.

  31. #1331
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ministre plaća država, a sindikaliste njihovo članstvo, pa ne vidim problem.
    I jedni i drugi trebaju odgovorno raspolagati danim ih novcem. Čemu trošiti extra sredstva na avionsku kartu u business klasi kad možeš putovati ekonomskom klasom a tu razliku (koja je znatna) uložiti u nešto drugo. Ne bih plaćala članarinu takvim sindikatima. Ako mogu ministri, naši parlamentarci u Bxl i dr. sjedit u ekonomskoj, zaista ne vidim nijedan razlog da ne može i takva faca od Vilima Ribića.

    Općenito neš ti te business klase danas, al ima puno prednosti u odnosu na ekonomsku, al je u cijeni bitna razlika (onome tko mari na koji način troši financ.sredstva kojima raspolaže).
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 16.12.2019. at 10:28

  32. #1332
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa neka sjedi, to nije moj problem, jer ga ja ne plaćam. Neka im članovi ne plaćaju članarinu ako im to smeta.

  33. #1333
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da, o novcu kroz vece koeficijente, sto je sasvim razumljivo i meni sasvim ok. Ne trebaju mi drugi razlozi za podrzavanje strajka.
    Veći koeficijent znači veću složenost posla, ja ne znam kako drugdje, ali kod mene u firmi su ljudi davali otkaze radi promjene naziva radnog mjesta. Premda im je plaća ostala ista.

  34. #1334
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    business klasu nekad prodaju i po cijeni ekonomske, ili u slučaju nekih hitnih zamjena te mogu upgradeat na business bez dodatnog troška
    sindikat je uostalom praktički privatna firma, financira se iz članarina, a ne javnim novcem, pa ako 70+ članova njihovog upravnog odbora smatra da je ok da Ribić ide business klasom, i meni je to ok.

  35. #1335
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Veći koeficijent znači veću složenost posla, ja ne znam kako drugdje, ali kod mene u firmi su ljudi davali otkaze radi promjene naziva radnog mjesta. Premda im je plaća ostala ista.
    Znam. Al znaci i vecu placu

  36. #1336
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    sindikat je uostalom praktički privatna firma, financira se iz članarina, a ne javnim novcem.
    Nije točno, al nemam vremena pojašnjavat detaljno.
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...a/2128147.aspx

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ako 70+ članova njihovog upravnog odbora smatra da je ok da Ribić ide business klasom, i meni je to ok.
    Ni ovo nije točno u Upravnom vijeću ih je samo 7.

  37. #1337
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    2017. su iz proračuna dobili taman za jednomjesečnu bruto plaću

  38. #1338
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije točno, al nemam vremena pojašnjavat detaljno.
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...a/2128147.aspx


    Ni ovo nije točno u Upravnom vijeću ih je samo 7.
    Ovo što linkaš Lili nije fianciranje iz Državnog proračuna, nego financiranje putem projekta. To doista jeste novčani transfer iz državne riznice, ali ovog puta EU novcima, za konkretne namjene za projekt - ne za financiranje redovnog poslovanja.
    Na isti način se financiranju gotovo sve udruge (gotovo isključivo projektima, što iz nacionalnih, što iz EU sredstava, ako izuzmemo donacije) a to ih svejedno ne čini javnim službama, nego i dalje se temelje na privatnom pravu.

  39. #1339
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Index malo lupeta, njihove članke treba sa zrnom soli čitati

  40. #1340
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    business klasu nekad prodaju i po cijeni ekonomske, ili u slučaju nekih hitnih zamjena te mogu upgradeat na business bez dodatnog troška
    sindikat je uostalom praktički privatna firma, financira se iz članarina, a ne javnim novcem, pa ako 70+ članova njihovog upravnog odbora smatra da je ok da Ribić ide business klasom, i meni je to ok.
    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Index malo lupeta, njihove članke treba sa zrnom soli čitati
    Istina što kažeš, al kako sam u gužvi kopirala sam prvi linkani. Kad nemam vremena pisati na dulje, bolje ne uključivat se u rasprave.

  41. #1341
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Ne znam Lili što pokušavaš dokazati raspravom.
    Ako je to činjenica da sindikat prima neke novce iz državnog proračuna, to je svakako istina, pitanje je koje novce i za što. U članku piše da je to za projekt, a evo konkretno znam da je to grant shema financirana EU novcima, i nije Ribičev sindikat jedini koji je u tom pozivu na dodjelu bespovratnih sredstava dobio projekt.

    Ako pokušavaš reći da bi sindikat trebao racionalno raspolagati novcima budući da su iz državnog proračuna, opet, sindikati nisu javna služba jer ih ne financira državni proračun, usprkos činjenici da su primili novce iz državnog proračuna. To je otprilike isto kao da kažeš da je King ICT javna služba jer je primio milijune kuna iz proračuna.

    A ako želiš reći da se Ribić ne bi trebao voziti business klasom (jer odatle smo krenuli) i da mu je prevelika plaća, opet, to je isto kao da kažeš da se direktor King ICTa ne bi trebao voziti business klasom i da mu je prevelika plaća. Ti uostalom ne znaš je li sindikat platio tu kartu Ribiću. A mi sasvim sigurno jesmo platili sve karte ministrima.
    Posljednje uređivanje od betty blue : 16.12.2019. at 12:45

  42. #1342
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    i znam da si jako zaposlena pa ne očekujem detaljan odgovor

  43. #1343
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    business klasu nekad prodaju i po cijeni ekonomske, ili u slučaju nekih hitnih zamjena te mogu upgradeat na business bez dodatnog troška
    sindikat je uostalom praktički privatna firma, financira se iz članarina, a ne javnim novcem, pa ako 70+ članova njihovog upravnog odbora smatra da je ok da Ribić ide business klasom, i meni je to ok.
    Nije ti ovo baš cijela istina... Sindikati su jedna od vešmašina za proračunske pare.
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...a/2128147.aspx

  44. #1344
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ovo je isti članak koji je Lili linkala, zar ne?

  45. #1345
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Identicni.

  46. #1346

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Da Ribić uvijek ide ekonomskom klasom sigurno bi u školstvu radili najbolji, visoko motivirani učitelji. Nisam član sindikata, ali ovo pozivanje na aviokarte sindikalista me ljuuutii.

  47. #1347
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja sam na krivoj temi napisala da sam na istom letu imala dvije karte - ekonomsku i poslovnu. I ekonomska je imala višu cijenu.

    Iako za cijeli temu o štrajku, fakat ta informacija nije bitna

  48. #1348
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Evo. Moji otišli u školu.

    Ne želim napisati što stvarno mislim o svemu da ne poberem ban.
    A s obzirom da nisam imala para za fotošopirane slike (facebook fora) nisam imala izbora.
    I molim da se roditelji čija djeca upravo skijaju u Francuskoj suzdrže od komentiranja s obzirom da se njih ovih tjedan dana škole ne tiče.

    Koliko ih je kod vaših u školi danas došlo na nastavu?

  49. #1349
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    moji su u skoli.
    ne dozivaljavam to tragicno.
    i koliko me jos pamet sluzi, vec smo imali slicnu situaciju, gdje je su praznici trajali krace za one koji ne idu na skijanje, a strajka tad nije bilo.

  50. #1350
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    moji su u skoli.
    ne dozivaljavam to tragicno.
    i koliko me jos pamet sluzi, vec smo imali slicnu situaciju, gdje je su praznici trajali krace za one koji ne idu na skijanje, a strajka tad nije bilo.
    Ja to ne shvaćam tragično, nego nepravedno.
    Jer kako sam napisala, u našoj školi večina odlazi ovaj tjedan van. I smatram to čistom separacijom. Eto.

    A znamo što je separacija...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •