Stranica 25 od 34 PrviPrvi ... 152324252627 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,201 do 1,250 od 1659

Tema: Strajk nastavnika

  1. #1201
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Moje dijete je planiralo zimovanje 3.-9.1., a takodjer mi se cini jako dugooo razdoblje izmedju sijecnja I kraja lipnja bez ikakve pauze I odmora.
    Ne znam sto reci, al znam.da ce se cijela situacija na kraju prelomiti preko djece. :/

  2. #1202
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Inače, manje ispitivanja bi bio odličan način za nadoknadu gradiva. I to nisam ja izmislila nego sam pročitala na nastavničkoj grupi.
    Izbaciti usmeno ispitivanje i takozvane male testove, a ostaviti samo velike testove - i evo sati i sati za nadoknadu gradiva.
    a zar nema negdje propisano koliko ispitivanja treba biti? to onda znači da moraju izmijeniti taj pravilnik ili što već

  3. #1203
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ako i ima, propisano je s instance koja jako dobro zna zašto treba propisati i promjenu.

  4. #1204
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Kad sam ja išla u školu zimski praznici su trajali samo dva tjedna, a proljetnih nije bilo.
    I ja ovo pamtim.
    Spajka, mislim da brkaš školske praznike sa faksom, zar nije na faksu veljača bila slobodna, period ispitnih rokova? Ne pamtim školske praznike u veljači, bili su u siječnju, u vrijeme kad su Božić i okolni dani bili obični radni dani.
    Posljednje uređivanje od Barbi : 04.12.2019. at 17:01

  5. #1205
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Za OŠ uopće nema problema što se nadoknade tiče. Malo manje ispitivanja i riješeno.
    A posebno za prva cetiri razreda. Uopce ne vidim sto bi moj drugas to trebao tako puno nadoknadjivat. Matematika je i tako ponavljanje par istih lekcija samo sa sve vecim i vecim brojevima, hrvatski je jos uvijek vecinom citanje i pisanje, prirodu vise manje jos uvijek znaju to sto trenutno uce... Doduse, ucitelj od moga svake godine obradi gradivo u 3-4 tjedna manje pa ih visak vremena vodi na plazu .

    A ljetnih praznika sto vise! Ne zbog turizma zbog djece i mora
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 04.12.2019. at 17:03

  6. #1206
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kad sam ja išla u školu zimski praznici su trajali samo dva tjedna, a proljetnih nije bilo.
    Da, druga polovica siječnja. Veljaču se cijelu išlo u školu. Od 1.2. do 15.6.bez praznika.

  7. #1207

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ja isto Pamtim 4 tjedna. Kraj siječnja i dalje veljača.

    Skijanje ću opravdat, pase mi produžetak u ljeto.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #1208
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    I ja ovo pamtim.
    Spajka, mislim da brkaš školske praznike sa faksom, zar nije na faksu veljača bila slobodna, period ispitnih rokova? Ne pamtim školske praznike u veljači, bili su u siječnju, u vrijeme kad su Božić i okolni dani bili obični radni dani.
    je radilo se na Božić i štefanje 1.2. i 1.2su bili slobodni dani

    uredno je pao snijeg kad smo već debelo počeli drugo polugodište



    u višim razredima smo svake druge subote imali školu, i to urednih 6 sati, ok većinu obrazovnih

  9. #1209

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Proljetni praznici su uvijek postojali, samo nisu bili vezani za Uskrs. Trajali su tjedan dana i bili bi negdje u proljeće, nakon kvartalnih sjednica.
    Zimski praznici su bili drugačije raspoređeni nego sad, za NG bi bilo tjedan dana, a onda još tri tjedna u siječnju/veljači.

    Ali to kako je bilo nekad nema nikakve veze s ovom sadašnjom situacijom, pa nema smisla dalje nabrajati. Kako god bilo nekad, učenici su to znali na početku školske godine i kalendar se nije svako malo mijenjao. Ovo sad je vrlo neizvjesna situacija - najprije sa štrajkom, a sad s nadoknadama oko kojih se moraju dogovarati školski odbori, udruge ravnatelja, osnivači škola... Baš gledam prilog na Dnevniku, kažu, "do kraja polugodišta znat će se plan nadoknada i koliki će biti praznici". Baš lijepo što su tako ekspeditivni

  10. #1210
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    ne u tvoje doba dok si išla u školu nije bilo proljetni

    za novu godinu možda koji dan viška ako je Nova godina u zgodni dan u tjednu
    ne zaboravimo Dan Republike koji se slavio 2 dana
    ko i Prvi maj isto dva dana

  11. #1211
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Proljetni praznici su u nekom trenutku uvedeni, ne sjećam se kad. Ali još sam i ja išla u školu tada, pa je svakako i tanja išla.

  12. #1212

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ne u tvoje doba dok si išla u školu nije bilo proljetni

    za novu godinu možda koji dan viška ako je Nova godina u zgodni dan u tjednu
    ne zaboravimo Dan Republike koji se slavio 2 dana
    ko i Prvi maj isto dva dana
    A kak ti znaš kad sam ja išla u školu?

    Točno se sjećam da sam se smijala mlađem bratu, koji je kao prvašić bio uvjeren da i proljetni praznici traju tri tjedna kao i zimski, pa je bio teško razočaran kad je shvatio da su samo tjedan dana. 1986.

  13. #1213
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Joj 86 sam skoro završila srednju

  14. #1214

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Je li neka skola vec odlucila kak budu nadoknadili dane strajka?

    Nasa veli da budu (tek) sljedeci tjedan...
    Citiram: "objavit ćemo sljedeći tjedan nakon sastanka Gradskog ureda s ravnateljima, sjednice Učiteljskog vijeća i sjednice Vijeća roditelja."

    A dotad nasi klinci svaki dan pisu testove ...
    sljedeci tjedan su im najavili 6komada...

  15. #1215
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Mi smo u osnovnoj imali ankete
    Zanima me ona opcija skraćenja Max 5 dana ko će i kad odlučivati
    Klinka ja bila na maturalcu koji je slučajno pao u ljetne serije i ni dana gratis nisu dobili idu i na izlet obavezni s spavanjem
    Rekla sam predstavniku roditelja da traži bar nešto gratis

  16. #1216
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Kao da će se idući tjedan službeno reci koji će model biti

  17. #1217
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kad nije bilo nastave tri tjedna bilo je jasno da će se nadoknadjivati. I sad zbogom onaj tjedan za skijanje, zbogom uskršnjih praznici i tempo na maks da se stignu ispiti još ovih 2 tjedna nastave. Nadam se i da će imati nastavu 23-24.12, svi su ionako vise-manje tad doma, ne vidim zašto i tu ne bi nadoknadili pa da se čim prije vrati sve u normalu.

    Meni je sve očekivano i ništa me ne cudi. Jednostavno to je sve u paketu sa štrajkom. Pa ko podržava valjda podržava do kraja.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 07.12.2019. at 12:35

  18. #1218
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    24.12ne bu nastave

  19. #1219
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    24.12. je radni dan pa moze bit i nastavni. Sve po zakonu

  20. #1220
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Resko kod nas

  21. #1221
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    24.12. je radni dan pa moze bit i nastavni. Sve po zakonu
    I ja mislim...

  22. #1222

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mojoj je uciteljica rekla da nastave bude 23.12, a na Badnjak ne.

  23. #1223
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Badnjak resko da bi bila nastava
    Pol firma ili ne rade ili su skraćene

  24. #1224
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Kakve veze imaju firme i njihovo radno vrijeme sa školama?



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #1225
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Evo ja sam javna pa ako rne uzmem go na badnjak radim normalno.
    I meni je OK da idu u skolu. Pa i parking placam taj dan normalno. A ne pol dana.

  26. #1226
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    24.12. je radni dan pa moze bit i nastavni. Sve po zakonu
    ja sam sve vrijeme mislila da ti živiš u rh

    sad ozbiljno
    na badnjak svi rade skraćeno
    ok, skoro svi
    puno njih koji i rade, ne rade
    tako da ...

    ali ako nadoknade 23.12., 27.12., 30.12., to su već 3 dana koja im se neće uzimati od praznika

  27. #1227
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa i taj tjedan ljudi putuju, isto kao i onaj "skijaški", vjerojatno i više.

  28. #1228
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam sve vrijeme mislila da ti živiš u rh

    sad ozbiljno
    na badnjak svi rade skraćeno
    ok, skoro svi
    puno njih koji i rade, ne rade
    tako da ...

    ali ako nadoknade 23.12., 27.12., 30.12., to su već 3 dana koja im se neće uzimati od praznika

    Kako to msliš da im se neće uzimati od praznika? Pa i ti dani su praznici.

  29. #1229
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    da, da
    glupo sam rekla
    totalno glupo

    htjela sam reći da im neće uzimati od proljetnih i onaj zadnji tj. zimskih kad ih puno ide na skijanje
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 07.12.2019. at 18:28

  30. #1230

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam sve vrijeme mislila da ti živiš u rh

    sad ozbiljno
    na badnjak svi rade skraćeno
    ok, skoro svi
    puno njih koji i rade, ne rade
    tako da ...

    ali ako nadoknade 23.12., 27.12., 30.12., to su već 3 dana koja im se neće uzimati od praznika
    Ako bude nastave 27. i 30.12. (zasad to nitko nije spominjao), ja cu to klincima opravdati, nece ici u skolu.

    Praznika u veljaci vjerojatno nece biti.
    Posljednje uređivanje od martinaP : 07.12.2019. at 20:08

  31. #1231
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Meni je bolje da im uzmu onaj tjedan od 7.1. nego da ga vodim u školu 27.12.
    To će mi vjerojatno biti jedini dan godišnjeg pa nema šanse da navijam sat u 7 ujutro .

    Mi 24.12. radimo do 13h (umjesto do 17) Onda upadnem u gužvu u prometu, idem po cure u vrtic, jedna od njih i spava još do najmanje 15h, i doma ne dođem prije 15.30. A i tete u vrticu su dakle do 16h.
    Koliko znam, svi uredski poslovi rade do 12-13h. Ducani rade do 18h.
    Ako ne uzmeš GO taj dan, to je radni dan većini ljudi.
    I da sve škole mogu imati nastavu ujutro ne bih imala ništa protiv da 24.12. ide u školu. No, teško da bi taj dan išta suvislo radili. I sigurno dobar dio ljudi uzme GO i putuje, možda i više nego na skijanje.

    Inače kad već lamentiramo, moram još dodati, meni ne paše srpanj .
    Mi smo srednja firma s više odjela, a u svakom odjelu je par ljudi i nikad ne možemo svi u isto vrijeme na GO. A dosta ljudi ima školsku djecu. Ako ćemo svi čekati 20.7. da tek onda idemo na GO, ne možemo se izmijeniti do 1.9. Morat ćemo ići u isto vrijeme, a onda će proizvodnja patiti sto se ne smije. I dosta ljudi koji imaju obiteljske vikendice u kojima se izmjenjuju ide na more već iza 20.6. jer je tad “njihov red” i viksa je slobodna, a nakon 15.7. neće biti. Dakle neće se propuštati samo zimovanja nego i ljetovanja. #croatiantragedies

    Nemam pojma, kad malo bolje razmislim, svejedno mi je, jer me ionako nitko neće pitati, pa kako bude svima tako će i nama.

    Nego, došla sam staviti link opet na Raspudica... ne znam kad sam došla u fazu da se slažem s njim, al evo jesam

    https://www.vecernji.hr/premium/jesm...luplji-1364394

    A izgleda da i on mene prati na forumu, na samom početku teksta je kopirao moju ideju da se vratimo pod ingerenciju Beča (jedino sto ja ne zazivam ni Beograd, ni Budimpeštu, nisam luda).

  32. #1232

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    A mene koja je odradila koju zamjenu u Dalmaciji stvarno nervira kad se realni problem vrućine ignorira jer to dovede do toga da se vrućinom pravda dugi ljetni odmor. Staviti klime, izolaciju ili bar prave zavjese se nikako u praksi ne pokušaju u borbu s 42 u razredu. Bitno je da krećemo u reformu i nabavljao pametne ploče pa temperatura može još koji stupanj porasti.
    Nadoknada je nešto čime djeca gube, ali ne gube ništa nepovratno. Iliti to što gube nadoknadom je neusporedivo s onim što gube ovakvim sustavom u kojem je potpuno svejedno kako nastavnik radi...

  33. #1233
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    Je li neka skola vec odlucila kak budu nadoknadili dane strajka?

    Nasa veli da budu (tek) sljedeci tjedan...
    Citiram: "objavit ćemo sljedeći tjedan nakon sastanka Gradskog ureda s ravnateljima, sjednice Učiteljskog vijeća i sjednice Vijeća roditelja."
    Kćer mi kaže da će im nastava početi 7.1. i da će trajati malo dulje u lipnju
    subote neće imati radne
    e sad, to još nije ništa službeno, čekam roditeljski ili neku depešu od strane škole ...

  34. #1234
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    meni je već smiješno to skijanje - svi idu na skijanje, aha,
    uvijek su novinski naslovi bombastični: 200.000 ide na skijanje

    nek idu oni fino na skijanje i nek djeca poslije to sami nadoknade, pa ne ide 50% već 5% populacije

    sljedeći tjedan su očito sastanci s osnivačima (gradski uredi itd.) pa će se točno znati do kraja tjedna kad je nadoknada

  35. #1235
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, stvarno se ne mogu odlučiti je li smješnije to što su ljudi već uplatili skijanje, ili to što će djeca imati tjedan dana nastave za nadoknaditi u jednom danu.

  36. #1236

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Stvarno ne vidim zašto je to skijanje sad kamen spoticanja. Pa ima ljudi kojima je to važan aspekt života i stalo im je do toga i zašto onda ne bi išli? Normalno je i da se to planira dosta unaprijed, tko je mogao znati da će štrajk trajati preko mjesec dana i da će se naprasno skratiti praznici?

    (nismo skijaši, da ne bi bilo da pušem u svoj rog, zimske ferije provodimo doma)

    Ispadaju djeca i roditelji krivi što žele provesti praznike na skijanju, a ne kod kuće na gotovs za slučaj da se netko sjeti mijenjati kalendar.

    Naravno da će svatko imati neki razlog zašto mu nadoknada u nekom terminu paše ili ne paše. A do svega toga uopće nije trebalo ni doći, i to me najviše ljuti u cijeloj priči.

    (vezano uz ovu temu, preporučujem izvrstan film "Dopunska nastava" koji vrlo jasno prikazuje odnos našeg društva prema djeci i školstvu)

  37. #1237
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    meni skijanje JE problem
    jer je uplaćeno još prije štrajka
    i jer je, dijelom, povezano s školom
    problem mi je da će izgubiti 4 dana nastave

    a još mi je dodatni problem što je isto tako uplaćen put za proljetne praznike
    pa tu još 4 dana

    sreća da nisam uplatila planirani put krajem 6. mj.


    a što kaže tanja_b, svega toga nije trebalo ni biti

  38. #1238

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Nama je škola ponudila dva moguća plana nadoknade, o kojima će se odlučivati. O njima nas je predstavnica roditelja u roditeljskom vijeću obavijestila i izjašnjavamo se u grupi na viberu, vidim da je za sada velika većina roditelja za nadoknade subotom (bez skraćivanja zimskih), a razlog je što jako puno djece iz razreda (a i škole) ide na to zajedničko skijanje.
    Ja ne vidim problem i ako se na kraju usvoji drugi plan nadokade, ići će na skijanje, 4 dana ću mu opravdati, nikakva katastrofa. Da smo mogli i bez svega toga jesmo, ali nekako mi se čini da smo generalno skloni previše dramiti i kad treba i kada ne. Ako će 4 dana biti presudna za obrazovanje moga djeteta, ono je stvarno na lošim temeljima.

  39. #1239
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne bih rekla da itko drami
    samo razgovaramo i iznosimo svoje mišljenje

  40. #1240
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Samo 2 plana? mi smo birali od moguća 4

  41. #1241

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    rekla sam da mislim da se generalno drami, ne konkretno ovdje. oni čija djeca ne idu na skijanje jako su razočarani ako će se nadoknada odvijati onda kada ne odgovara njihovoj djeci, a za sve su krivi skijaši. skijaši kukaju jer su skijanje platili kao da će njihova djeca izgubiti ne znam što u ta 4 dana. da ne želim dijete slati na nadoknade ostavila bih ga kod kuće, skijalo ili ne.
    za vrijeme štrajka se po grupama roditelja (a zbog broja djece sam u tri takve grupe9 stvarno svašta moglo pročitati. načelno smo većina bili za štrajk ali ako bude nadoknada očekujemo da naše dijete ništa ne izgubi. ulazila sam i u neke rasprave, ispala gotovo "nemajka" jer sam iako imam maturanta i osmašicu (dvije štrajkom najugroženije skupine) nisam u štrajku vidjela takvu katastrofu kao većina roditelja. ni sada je ne vidim oko modela nadoknada.
    Posljednje uređivanje od Riječanka : 08.12.2019. at 15:03

  42. #1242
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Nama je poslano očitovanje ravnatelja i rečeno je da se neće učiti. Novo gradivo i da neće tad biti testovi

  43. #1243

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    JelenaO
    Vama su dali da glasate?!
    Bas se pitam jel budu nasi to ponudili?

    Naime, nasa je OS zvanicno bila u strajku, ali nezvanicno se radilo svaki dan i preko 3 sata dnevno (jedan dan bilo 5 sati) za vrijeme frontalnog strajka
    Mi nase dijete nismo slali jer strajk podrzavamo
    Cijelo vrijeme je i nama sluzbeno od skole dolazilo da se ne ide s gradivom dalje, da se ne moze pisati testove
    Medutim, radilo se i jedno i drugo..
    I sad se suska u razredu naseg djeteta (jer je vise od 2/3 djece redovito dolazilo na te sate) da oni "ne trebaju nadoknaditi 15 dana, nego samo 6"

    Pitam se kako se (uopce) moze stati tome na kraj i osigurati da djeca dobe svu nadoknadu?
    sve navedeno napismeno od ravnatelja skole poslano svima nama, ali kak se OŠ dosad ponasala, ne bu me zacudilo i da i to "prođe"
    I ...nikom niš

    Dodatno, nase dijete odlikas u biti nema problema ni da ne bude nadoknade, ali ima djece u razredu kojima bu to falilo i zato me to muci
    iskreno najvise me smeta taj kukavicki stav uprave skole jer su zvanicno strajkali, a istovremeno odrzavali nastavu, u jednom dijelu cak pisalo na webu skole - organiziranu nastavu...
    (NB. tih objava vise na webu nema!)

    I sad ak se izvuku s manje nadoknade - bas bez veze

  44. #1244
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Meni je potpuno razumljivo to što su ljudi radili iako je štrajk i štrajk podržavali. Nema nikakve od
    Šanse da se izgubljeno nadoknadi.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 08.12.2019. at 15:49

  45. #1245
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    JelenaO
    Vama su dali da glasate?!
    Bas se pitam jel budu nasi to ponudili?

    Naime, nasa je OS zvanicno bila u strajku, ali nezvanicno se radilo svaki dan i preko 3 sata dnevno (jedan dan bilo 5 sati) za vrijeme frontalnog strajka
    Mi nase dijete nismo slali jer strajk podrzavamo
    Cijelo vrijeme je i nama sluzbeno od skole dolazilo da se ne ide s gradivom dalje, da se ne moze pisati testove
    Medutim, radilo se i jedno i drugo..
    I sad se suska u razredu naseg djeteta (jer je vise od 2/3 djece redovito dolazilo na te sate) da oni "ne trebaju nadoknaditi 15 dana, nego samo 6"

    Pitam se kako se (uopce) moze stati tome na kraj i osigurati da djeca dobe svu nadoknadu?
    sve navedeno napismeno od ravnatelja skole poslano svima nama, ali kak se OŠ dosad ponasala, ne bu me zacudilo i da i to "prođe"
    I ...nikom niš

    Dodatno, nase dijete odlikas u biti nema problema ni da ne bude nadoknade, ali ima djece u razredu kojima bu to falilo i zato me to muci
    iskreno najvise me smeta taj kukavicki stav uprave skole jer su zvanicno strajkali, a istovremeno odrzavali nastavu, u jednom dijelu cak pisalo na webu skole - organiziranu nastavu...
    (NB. tih objava vise na webu nema!)

    I sad ak se izvuku s manje nadoknade - bas bez veze
    ne kužim te, pa ako su radili i odradili određene stvari nemaju onda nadoknade


    naši nisu ni pol sat imali dok je trajao štrajk budite sretni

  46. #1246
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Jelena, nije sretna jer su, unatoč najavljenom održavali nastavu na kojoj se išlo s gradivom dalje i davali ispite. A njezino dijete nije bilo tada u školu jer ga nije slala jer podržava štrajk. Što mi je totalno bezveze - ti podržavaš, a tvoja škola ne, ja bi u takvoj situaciji čim bi saznala da su dobili neki test ili radili gradivo dalje, poslala dijete u školu, a ja podržava štrajk na drugi način .

    Inače na temu nadoknada, ne mogu govoriti ništa iz perspektive osmaša ili maturanata, ali ja ne vidim nikakav big deal oko propuštanja ičega da se ne nadoknadi niti jedan jedini sat. Pogotovo nisam sigurna da će to biti nesto jako važno ili presudno za djecu koja su lošiji đaci. Nemam baš neko mišljenje o učenicima . S jedne strane casa kaže da nadoknade ništa ne znače u sustavu u kojem ionako imaš loše nastavnike.
    Ja kažem, nadoknade ionako ništa ne znače u sustavu u kojem većina djece ionako ne radi i ne uči koliko bi se to očekivalo od njih s obzirom na gradivo koje im se predaje i za koje očekuju da ga svladaju. Ja znam da su sva naša djeca na forumu mali genijalci koji će ići u MIOC i na prestižne fakultete , ali po mom iskustvu u prosječnom razredu postoje 4 mame štreberice i 4 djeteta štrebera koji prate sve što treba. Ostali onako, pa kako im grah padne. Npr. ako netko cijelo vrijeme iz svega dobiva ocjene 2-3, pa tu i tamo 4. A nadležni roditelji pri tome misle da je zadaće jako puno previše, da je za učiti previše, gradiva je previše - toj djeci i roditeljima je ionako svega toga previše i škole im je dosta, pa šta će im uopće nadoknade? U vremenu koje im je preostalo neka obrade najbitnije, ostalo ode u vjetar tako ionako. Krasan stav imam . Al nekako sam uvjerena da je realan.

    S druge strane djeca štreberi će nadoknaditi sve i u svakom slučaju. Kao sto je moj trećaš štreber, ali ima i zdravstvenih problema pa je masu puta izostao po cijeli tjedan zbog bolesti, ili po 2-3 dana svaki mjesec provedemo na pretragama u bolnici pa to izgubi. I uvijek sve stigne prepisati i naučiti. A ima i aktivnosti 5 dana u tjednu. Stigne jer je on štreber, a ja vještica .

    A znate sto? To sto ima za zadaću i sto su pisali može dobiti od ravno troje djece u razredu. Drugi ili uopće ne pišu, ili imaju pola, pola ne, ili je toliko neuredno da se ne može ni pročitati, ili nemaju pojma da ikakva zadaća i postoji... a nikad ne vidim da se ti roditelji nešto oko toga uzrujavaju. A sad se uzrujavaju zbog nadoknade? Nadoknade čega? Još 16 zadaća koje ionako neće napisati i za koje misle da su ionako previše, jer kako djeca u Finskoj nemaju zadaću.

  47. #1247
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    ja imam i osmaša i maturanta, sve im je zbrda zdola


    kod nas je svako malo pisalo ne šaljite nam decu, moram reći da dece nije ni bilo u školi

    ma zbunjujuće je i za klince malo ima ima nema, jedva čekaju da nema, a posle se poželili, trebali su to dati skoro pa odmah

  48. #1248

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je poslano očitovanje ravnatelja i rečeno je da se neće učiti. Novo gradivo i da neće tad biti testovi
    Za vrijeme nadoknada?

  49. #1249

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    ja mogu iz svoje perspektive reći da bih najsretnija bila da uopće nema nadoknada, jer su one očito udovoljavanje formi. maturant je par puta išao u školu za vrijeme štrajka, dvije nastavnice su održavale nastavu i oni su se, valjda većina razreda tako dogovarali da odu. ali, forma kaže nadoknada dana a ne sati, pa oni ne mogu nadoknađivati manje dana bez obzira što bi zbrajanjem sati održanih za vrijeme štrajka zapravo dobili sigurno 2-3 dana manje za nadoknađivanje. i ne vjerujem da je nadoknada baš svih predmeta jednako bitna niti potrebna. ovako, ako je (a čini mi se da je) nadoknada sama sebi svrha, čemu se oko nje nervirati.
    i ne razumijem, ako se neće uzimati novo gradivo, niti će se pisati testovi i provjere, što će se onda u toj nadoknadi raditi, samo usmeno ispitivati one koji budu išli na nadoknadu?

  50. #1250

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    i ne razumijem, ako se neće uzimati novo gradivo, niti će se pisati testovi i provjere, što će se onda u toj nadoknadi raditi, samo usmeno ispitivati one koji budu išli na nadoknadu?
    Pa to je i meni bezveze. Neće se pisati testovi, neće se raditi novo gradivo, nego će se ponavljati i utvrđivati staro, a to zbilja mogu raditi i doma. I iz toga je jasno da je takva nadoknada samo ispunjavanje forme, a ne sadržaja. Najvažnije je da se ispuni kvota nastavnih dana jer tako piše u zakonu, a što se u te dane radi, nitko neće provjeravati. Što se tog tiče, djeca se mogu i kartati cijeli dan u školi i nikom ništa

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •