Stranica 18 od 34 PrviPrvi ... 8161718192028 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 851 do 900 od 1659

Tema: Strajk nastavnika

  1. #851
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Na srednja.hr piše da je danas pao server koji drzi stranice škola.
    Kod nas je uobicajena obavijest samo za sutrasnji dan
    Da i naša stranica je bila nedostupna jučer. Kod nas je obavijest.

  2. #852
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    U mojoj mikroklimu ljudi ne podržavaju štrajk smatrajući da te plaće nisu ni tako male. Osobno i dalje podržavam štrajk, iako drugačije gledam na problem nakon iskustva HZZ-a zadnjih mjesec dana. Naime, poslovi za vas su ovdje redom plaćeni od 4 do 5 tisuća mjesečno s mutnom nadom da je plaća takva samo zimi...
    I razumijem ljude koji su završili ekonomiju pa rade na šalteru banke jer bolje ne pronalaze za 5 tisuća godinama...i odgovorni su za novac, i posao im je monoton, i nemaju gdje napredovati niti kako profesionalno narasti ..i kad takvima nastavnici objašnjavaju da je njihova plaća od 6 premala... Znam da u ZG vss u privatnom sektoru zarađuje više, ali u provinciji nije tako.
    Ali Caso kako baš ti možeš napisati ovo da razumiješ ljude koji misle da profesorska plaća nije prevelika u odnosu na neke druge plaće? Kakve to veze ima kakva je plaća u nekoj banci ili privatnom sektoru bilo gdje? U privatnom sektoru neko može čistačici dati 15.000 kn ako tako želi.

    Recimo meni je nedavno jedna nastavnica rekla da je iznenađena kako ja VSS u privatnom sektoru u ZG imam nisku plaću, cca "samo" 1500 kn više od nje, a svakako puno i neplaćeno prekovremeno radim, i da sam od 2008. dobila 2 x povišicu, jednom 300 kn, a drugi put 200 kn. Ali ne možemo to gledati tako i uspoređivati to... ja imam toliku plaću jer je to "politika / mogućnost" u mojoj firmi i mojoj djelatnosti. Negdje drugdje u privatnom sektoru bi ja imala 1500 kn manju plaću od nastavnika, a negdje drugdje možda i 10.000 kn više od nastavnika. To je privatni sektor, nema usporedbe s tim.

    Meni je jedini valjani argument i usporedba ona s koeficijentima različitih ljudi zaposlenih u javnom sektoru, i ako je stvarno istina da će prof. engleskog/bilo koji VSS s istim brojem godina rada na "običnom administrativnom VSS poslu" u javnoj upravi zbog koeficijenata imati veću plaću od prof. engleskog u školi, onda je to stvarno pravo pravcato govno (pardon my french). Dakle, uredski posao bez menadžerskih odgovornosti vrednuje se više nego rad s djecom u nastavi, i rad na reformama svakih 2-3 godine i sl.

    To je meni pravi razlog zašto podržavam štrajk (ako sam dobro shvatila priču s koeficijentima), a ne sama visina ili nizina bilo čije plaće u usporedbi s bilo čijom plaćom u ovom ili onom sektoru.


    I što se tiče propuštanja gradiva, moj mali je mjesecima bio u bolnici i poslije doma, gdje je ponekad imao školu u bolnici i neko manje vrijeme nastavu kod kuće, i nikad nisam primijetila da nešto ekstra zaostaje ili da mu nešto specijalno fali. Sve je nadoknadio. Kad sam već tu, spomenut ću i to da je 2 mjeseca bio kod kuće bez nastave u kući, jer nekim službenicima u ministarstvu, plaćenima isto koliko je plaćen i nastavnik - ili čak i više - treba oko 2 mjeseca da 1 papir za nastavu kod kuće prođe odobrenja u 5-6 različitih jedinica uprave i da taj papir vrate natrag u njegovu školu.

    Ja sam za to da štrajkaju dokle god treba. Dala sam djetetu sama zadatke i rekla mu "nisi na praznicima, radi nešto, napiši lektiru, riješi dodatne zadatke...".

  3. #853

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Bubilo, to je to.

  4. #854
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    U mojoj mikroklimi nitko ne podržava štrajk i to od početka, a što dalje ide, još više ljudi se priključuje tom mijenju.

    Nemam ništa pametno za napisati, što već netko drugi nije napisao.

    Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

  5. #855

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa, jednostavno bubilo. Mogu razumjeti i one s kojima se ne slažem. Pišem iz pozicije nezaposlene osobe koja je radila u javnoj i privatnoj školi i kod raznih privatnika svašta za svakojake novce. Trenutno se natječe za par poslova u privatnika za plaće redom manje od školskih i za par natječaja u školama. Znam, pouzdano da ove školske mogu zaboraviti pa mogu razumjeti da kolegica mi po struci koja godinama radi van struke za 4 ne vidi zašto bi oni sretnici koji rade u struci u javnoj školi trebali štrajkati. Ja podržavam štrajk, ali živim tu gdje živim i nisam slijepa na uvjete koji se nude ljudima u privatnom sektoru pa mogu razumjeti.

  6. #856

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Onaj dio koji ne razumijem jest o nevjerojatnoj zakonitosti djece za sedam dana škole.

  7. #857

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Misliš zakinutosti.

  8. #858
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Pa, jednostavno bubilo. Mogu razumjeti i one s kojima se ne slažem. Pišem iz pozicije nezaposlene osobe koja je radila u javnoj i privatnoj školi i kod raznih privatnika svašta za svakojake novce. Trenutno se natječe za par poslova u privatnika za plaće redom manje od školskih i za par natječaja u školama. Znam, pouzdano da ove školske mogu zaboraviti pa mogu razumjeti da kolegica mi po struci koja godinama radi van struke za 4 ne vidi zašto bi oni sretnici koji rade u struci u javnoj školi trebali štrajkati. Ja podržavam štrajk, ali živim tu gdje živim i nisam slijepa na uvjete koji se nude ljudima u privatnom sektoru pa mogu razumjeti.
    razumijem, zapravo razumijem sve ovo.
    svejedno, ti ne smiješ napisati da razumiješ .

  9. #859

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Jednom davno netko je postavio koeficjente i to je postala dogma? Možda svi u državnim službama trebaju imati manju plaću, ali koeficjente treba korigirati ako su nepravedni.

  10. #860

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ne treba nitko imati manje plaće. Svi trebaju bolje raditi bolje plaćene poslove i imati djece. I svi se trebaju izboriti za to. I zato podržavam štrajk.
    Iako sam polupismena na mobu.

  11. #861

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Ponosno sam danas kisnula sat vremena sa transparentom u ruci.

  12. #862
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Mi ćemo u ponedjeljak na prosvjed. Nadam se da će nas biti jako puno. Od petka se pridružuju štrajku i s fakulteta, nenastavno osoblje. Držim fige sestrama, policajcima i odgojiteljima, kuhaju i oni nešto u svojim redovima. Roditelji njegovatelji najavljuju prosvjed 4.12. Drago mi je da se napokon dešava škola za hrvatski život.

  13. #863

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi ćemo u ponedjeljak na prosvjed. Nadam se da će nas biti jako puno. Od petka se pridružuju štrajku i s fakulteta, nenastavno osoblje. Držim fige sestrama, policajcima i odgojiteljima, kuhaju i oni nešto u svojim redovima. Roditelji njegovatelji najavljuju prosvjed 4.12. Drago mi je da se napokon dešava škola za hrvatski život.
    X

  14. #864
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Nadam se i drzim fige da se u pon.pridruze i ostali sindikati to bi bilo odlično. Policija i lječnici i mnogi drugi podrzavaju nastavnike

  15. #865

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Drzim palce da konacno netko ne odustane od svojih itekako razumnih zahtjeva
    Strajk podrzavam!

  16. #866
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    po ovome kak slušam nema škole i dalje?

  17. #867
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    po ovome kak slušam nema škole i dalje?
    pa jel vlada pristala na izmjenu koeficijenata? nije. dakle, strajk i dalje

  18. #868

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Ja se divim kako vi godinama određenoj forumašici sve objašnjavate i prevodite.

    U ponedjeljak idem na prosvjed, vidimo se !

  19. #869
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se divim kako vi godinama određenoj forumašici sve objašnjavate i prevodite.

    U ponedjeljak idem na prosvjed, vidimo se !
    Mi smo.isto ( vrlo) strpljivi ucitelji.

  20. #870
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se divim kako vi godinama određenoj forumašici sve objašnjavate i prevodite.
    i ja se isto divim. smatram se strpljivom nastavnicom, ali ovo stvarno nema smisla, traje godinama, desetke tisuća postova i ne nazire se kraj.

  21. #871
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Kaj nismo mi nekad tu imali ignore gumbek?

    Bas bi dobro dosao.

  22. #872
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja znam sve vise profesora koji odustaju od strajka. Moja frendica od jucer radi, frka ju da ce joj uzeti od place, a svaka kuna joj vazna.
    U nasoj osnovnoj skoli isto su javili da se strajka, ali da ima jedan izborni predmet...
    Kolegica kaze da joj sin ide u srednju, imaju par predmeta

  23. #873
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    "Vlado" bi sad rado riješio štrajk što prije jer vidi da je vrag odnio šalu, nije baš očekivao ovakav otpor...moglo bi mu se u ponedjeljak svašta zakotrljati.

  24. #874
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Nadam se da si u pravu, čoksa.
    Vidimo se u ponedjeljak.

  25. #875

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Dolazimo u pon dati podrsku!

  26. #876
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    Dolazimo u pon dati podrsku!
    X

  27. #877
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Svaka im čast i svima vama koji ste bili! Trg je bio pun, ja sam plakala od srece pred ekranom

  28. #878
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Ljudi, jeste li zadovoljni prosvjedom? Vidim na fejsu moje bivse kolegice i kolege, svi skupa, bas mi je srce bilo puno.

  29. #879
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    I kaj su dogovorili? Jel se zna?

  30. #880
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Bojim se da nema ništa od dogovora.

    Koeficijent nije tema pregovora, dakle, nije u ponudi.

  31. #881

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Jedino ne razumijem zašto se oko nadoknade vise spominje subota, a produljenje sk. god kao zadnje rjesenje.
    Zar nebi za najbezbolnije bilo da se skrate ljetni praznici, koji su kod nas ionako dulji nego u većini Eu zemalja?
    Bojim se tih radnih subota i kako će to funkcionirati i u ovako operećenom rasporedu....
    Posljednje uređivanje od orange80 : 25.11.2019. at 19:19

  32. #882
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino ne razumijem zašto se oko nadoknade vise spominje subota, a produljenje sk. god kao zadnje rjesenje.
    Zar nebi za najbezbolnije bilo da se skrate ljetni praznici, koji su kod nas ionako dulji nego u većini Eu zemalja?
    Bojim se tih radnih subota i kako će to funkcionirati i u ovako operećenom rasporedu....
    Produljenje je najgore rješenje jer povlači sa sobom upis u srednje i, još važnije i daleko kompleksnije, provođenje državne mature i upise na faks.

  33. #883
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Što ako stvarno subotom bude odrada jel cete slati djecu u skolu? Ja bih radje pristala na odrade u tjednu ili kraci praznici. Iako mislim da nisu puno izgubili iskreno. Steta je prvasicima koji su se tek uhodali te maturantima koji subotama imaju i pripreme...

  34. #884

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    A zašto se oni nebi tjedan, dva kasnije upisali. Pa imat će imati više vremena za pripremu.
    Nije to razlog, nego mi imamo najdulje ljetne praznike u Europi i nedajboze da budu malo kraci
    jer smo samo i isključivo turistička zemlja...prilagođavamo skolsku godinu turističkoj sezoni,
    i vec od malena odgajamo male sezonce, koji ljeti neznaju sto bi sa sobom 3 mjeseca, a kad je skola
    onda su pretrpani...
    Austrijanci i Švicarci su vjerojatno glupi jer imaju mjesec i pol ljetnih praznika, ali je djeci i laganiji tempo
    tijekom godine....
    uh...
    Posljednje uređivanje od orange80 : 25.11.2019. at 19:37

  35. #885
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Bojim se da nema ništa od dogovora.

    Koeficijent nije tema pregovora, dakle, nije u ponudi.
    A zasto je gospodin Plenki toliko tvrd oko toga? Onako, zdravoseljacki, zasto ne pristaje?

    I zasto baca taj idiotski spin "politicki motivirano", svakom imalo upucenom je jasno da je tisucu kapi prelilo svaku casu nastavnika. I vrijeda svaciju pamet i zdravu logiku i razum da bi netko izmanipulurao preko 90% svih nastavnika u cijeloj zemlji koji nema sanse da su zapravo nezadovoljni.

    I ja mislim da nista od dogovora. Sto misli o njima pokazao je time da mu je preči posao biti na obljetnici hdzea. Koliko sam skuzila, ni ministrica nije na sastanku.

    Da se mene pita, strajkala bi dalje. Sad ili nikad.
    A naravno, da to napisem na forumu nagovorili su me milanović, živi zid, kolakušić i škoro. Zbljuv.

  36. #886

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Zato jer je tvrdoglav.
    Zapetljao se u svoje mreže i sad ne smije (ne da čak ne može, tehnički) popustiti. Ako ovdje, nakon svega, popusti, može računati i na druge profesije kako se na isti način bore. A to, jelte, ne bi htio, pa sad tko je tvrđi...tko pobijedi, pričat će.



    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  37. #887
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Bila sam. Nekako smo svi u autobusima bili tihi, raspoloženi, dostojanstveni, složni. Bilo je lijepo putem dobiti pljesak, ruku i podršku prolaznika. Transparenti su bili duhoviti, pametni, različiti. Naš su držale tete spremačice, nisu ga ispuštale iz ruku, ponosne i odvažne. Govornici su mogli biti bolje i pametnije birani. Ima i neke gorčine i odvažnosti u svima. Došli smo dovdje, ne vjerujem da će ljudi lako odustati. To ima samo kod nas. 50 000 ljudi na trgu glavnog grada, složni, a ignorirani.

  38. #888

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Ljudi, jeste li zadovoljni prosvjedom? Vidim na fejsu moje bivse kolegice i kolege, svi skupa, bas mi je srce bilo puno.
    Da zadovoljna sam. Grlo mi se stezalo. Bilo je dostojanstveno s pravim porukama
    Posljednje uređivanje od larmama : 25.11.2019. at 21:38

  39. #889
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ne znam koje bih riječi izabrala za Plenkovića, odnosno znam ali nisu primjerene komunikaciji na ovom forumu.
    Čovjek je zaslijepljen svojim egom i definitivno u nekom bunilu.
    Izađe mu 40.000 ljudi a on ne dođe na pregovore. Trabunja o bivšim vladama i o tome zašto nisu prije nego baš sad. Ima obraza stat pred novinare i pljunut na sve te ljude. Smatra da je veći od učitelja, od naroda i od biračkog tijela i da je on Hrvatska! Fuj!!!

  40. #890
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Može si biti bahat jer usprkos tome, još uvijek (koliko vidim po komentarima na fejsu ispod članaka) ima dosta ljudi koji ih ne podržava jer ih je “70% loše i ništa ne rade, 6 mjeseci praznika, 3 sata posla dnevno, jer sva djeca idu na instrukcije...”.
    I najbolji od svega “povećat će nam svima PDV da ima za njih”.
    I sve bi bilo u redu da to ne govore ljudi u glupoj klijentelističkoj državi koji su zaposlili sebe i cijelu svoju obitelj u ZET-u i u holdingu i slično, koji znaju sve načine da dođu do svih naknada koje im zapravo ni ne pripadaju i sami izbjegavaju plaćati PDV kad god to mogu.

    Istovremeno kruži neka fotka da voditelj službe za nabavu i vozni park sabora i vlade ima 2017. koeficijent 2.134, 2019. 3.007.
    A nastavnik u obje godine 1.325.

    A moja prijateljica koja radi 20 god. u školi šalje mi poruku da joj je već zlo i da bi najradije dala otkaz.
    I bilo bi joj bolje da ga i da, predaje prirodne znanosti, svugdje drugdje bi joj posao bio lakši i bolje plaćen.

    Nekako sam baš tužna...

  41. #891
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da Plenkovic ne da jer je proracun vec izglasan.

  42. #892
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    A nastavnici su se jučer sjetili tražiti, ups jadni?
    Nije da traže mjesecima ili godinu i pol već, kažu od ožujka 2018. A ovi u tom vremenu izglasali ne jedan, nego dva proračuna.
    I nije da su im nakon godinu i pol zavlačenja nezadovoljnima nakalemili i novu reformu. Uopće nije.
    Samo su politički motivirani, i ups jadni zakasnili na izglasani proračun, i ups ne znaju matematiku pa ćemo ih malo izmanipulirati još.
    U 7h sam bila tužna, sad sam opet bijesna .

  43. #893
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    A zašto se oni nebi tjedan, dva kasnije upisali. Pa imat će imati više vremena za pripremu.
    Nije to razlog, nego mi imamo najdulje ljetne praznike u Europi i nedajboze da budu malo kraci
    jer smo samo i isključivo turistička zemlja...prilagođavamo skolsku godinu turističkoj sezoni,
    i vec od malena odgajamo male sezonce, koji ljeti neznaju sto bi sa sobom 3 mjeseca, a kad je skola
    onda su pretrpani...
    Austrijanci i Švicarci su vjerojatno glupi jer imaju mjesec i pol ljetnih praznika, ali je djeci i laganiji tempo
    tijekom godine....
    uh...
    Dakle, ovako:
    moja kći je lani bila maturant i upisala je faks.
    26.07. je bilo gotovo.
    Tek.
    I tek nakon 26.07. smo se mogli maknuti iz Zg i otići na godišnji.
    Kad bi po tebi bilo gotovo ove godine budući da ti produženje šg nije problem?
    26.08.?
    To ti je ok?
    Kad bih onda ja mogla na godišnji da imam ove godine maturanta budući da mogu samo u 7. ili 8.?
    Nikad?
    Posljednje uređivanje od Tanči : 26.11.2019. at 09:57

  44. #894
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nadalje:
    kad bi profesori mogli na godišnji budući da im nova šg počinje prvi ponedjeljak u rujnu?
    Nikad?
    Dajte, najte.

  45. #895
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Može si biti bahat jer usprkos tome, još uvijek (koliko vidim po komentarima na fejsu ispod članaka) ima dosta ljudi koji ih ne podržava jer ih je “70% loše i ništa ne rade, 6 mjeseci praznika, 3 sata posla dnevno, jer sva djeca idu na instrukcije...”.
    I najbolji od svega “povećat će nam svima PDV da ima za njih”.
    I sve bi bilo u redu da to ne govore ljudi u glupoj klijentelističkoj državi koji su zaposlili sebe i cijelu svoju obitelj u ZET-u i u holdingu i slično, koji znaju sve načine da dođu do svih naknada koje im zapravo ni ne pripadaju i sami izbjegavaju plaćati PDV kad god to mogu.

    Istovremeno kruži neka fotka da voditelj službe za nabavu i vozni park sabora i vlade ima 2017. koeficijent 2.134, 2019. 3.007.
    A nastavnik u obje godine 1.325.

    A moja prijateljica koja radi 20 god. u školi šalje mi poruku da joj je već zlo i da bi najradije dala otkaz.
    I bilo bi joj bolje da ga i da, predaje prirodne znanosti, svugdje drugdje bi joj posao bio lakši i bolje plaćen.

    Nekako sam baš tužna...
    Bubilo, i vozač u Zetu ima veći koeficjent od nastavnika i nikom ništa.
    Meni je frendica koja radi u školi i ima magisterij rekla da bi najradije išla voziti tramvaj, ali nema vezu i nemre upast u Zet.
    Ozbiljno.

  46. #896
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    pa ako tvoja frendica ima kvalifikaciju vozača, može još više nego u ZETu zarađivat u privatnim firmama koje voze razne turističke ture, vozači autobusa su vrlo tražena roba u gradu i ne treba ti veza

  47. #897
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pa je tang, ali težak je to posao voziti puno kilometara, turistički i prijevoz roba i slično na velike kilometraže. Bilo bi bolje da se može zaposliti u zet-u, možda je ipak manje stresno voziti tramvaj.

    Ajme dokle je to došlo...
    Bez obzira na sve... ja bez maturanta i osmasa trenutno sam za to da štrajkaju dokle treba. Kad će ako ne sad. A čim završe neka krenu i ostali štrajkati.

  48. #898
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, ovako:
    moja kći je lani bila maturant i upisala je faks.
    26.07. je bilo gotovo.
    Tek.
    I tek nakon 26.07. smo se mogli maknuti iz Zg i otići na godišnji.
    Kad bi po tebi bilo gotovo ove godine budući da ti produženje šg nije problem?
    26.08.?
    To ti je ok?
    Kad bih onda ja mogla na godišnji da imam ove godine maturanta budući da mogu samo u 7. ili 8.?
    Nikad?
    Mislim da će se u slučaju produljenja školske godine sustav upisa u srednje i fakultete morati prilagoditi, inače neće imati koga upisati, osim stranaca.
    Što se tiče pomicanja godišnjih, mislim da je u slučaju maturanata malo bespredmetno o tome razgovarati, postoji prijemni i postoje upisi, i evenutalno još koji dan za izvaditi dokumente. Mislim da su maturanti sposobni sami to odraditi i da ih roditelji ne trebaju držati za ruku dok to čine. Mogu doći busom na more nakon što se upišu.

  49. #899
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne znam baš da nije stresno voziti tramvaj, to je izuzetno stresan posao koji zahtijeva max koncentraciju. I normalno je da su vozači u ZEt-u dobro plaćeni, i imaju kraće radno vrijeme itd.
    Nije normalno da se vjerojatno zapošljavaju preko debelih veza.
    ZET je inače gradsko poduzeće, i nema ga smisla uspoređivati s javnom službom.

  50. #900
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Prošle godine su praznici počeli 18.6. A završili 9.9. Tako nekako. 12 tjedana NICEGA za 90% učenika.
    Itekako ima vremena za nadoknadjivali ljeti.
    I što da se pomakno upisi na 20.7? Nastava ionako većini fakulteta ne počinje prije 1.10. A realni sektor može skucati max 3 tjedna GO ljeti u komadu. Prema tome ne vidim problem produljenju godine

    Što se godisnjeg nastavnika tiče podsjećam da je zakonski rok za iskoristiti godišnji iz 2020 30.6.2021. I s obzirom da sam vise puta dozivjela da je uprava rekla svima u firmi da mogu max 2 tjedna godisnjeg a ostatak nakon što završi projekt, ne vidim zašto nastavnici ne bi koristili godišnji za vrijeme zimskih praznika ko i ostali svijet... ako nema vremena ljeti za svih 6 tjedana godisnjeg u komadu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •