Stranica 18 od 18 PrviPrvi ... 8161718
Pokazuje rezultate 851 do 865 od 865

Tema: Strajk nastavnika

Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007

Početno

Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Na srednja.hr piše da je danas pao server koji drzi stranice škola.
    Kod nas je uobicajena obavijest samo za sutrasnji dan
    Da i naša stranica je bila nedostupna jučer. Kod nas je obavijest.

Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011

Početno

Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    U mojoj mikroklimu ljudi ne podržavaju štrajk smatrajući da te plaće nisu ni tako male. Osobno i dalje podržavam štrajk, iako drugačije gledam na problem nakon iskustva HZZ-a zadnjih mjesec dana. Naime, poslovi za vas su ovdje redom plaćeni od 4 do 5 tisuća mjesečno s mutnom nadom da je plaća takva samo zimi...
    I razumijem ljude koji su završili ekonomiju pa rade na šalteru banke jer bolje ne pronalaze za 5 tisuća godinama...i odgovorni su za novac, i posao im je monoton, i nemaju gdje napredovati niti kako profesionalno narasti ..i kad takvima nastavnici objašnjavaju da je njihova plaća od 6 premala... Znam da u ZG vss u privatnom sektoru zarađuje više, ali u provinciji nije tako.
    Ali Caso kako baš ti možeš napisati ovo da razumiješ ljude koji misle da profesorska plaća nije prevelika u odnosu na neke druge plaće? Kakve to veze ima kakva je plaća u nekoj banci ili privatnom sektoru bilo gdje? U privatnom sektoru neko može čistačici dati 15.000 kn ako tako želi.

Recimo meni je nedavno jedna nastavnica rekla da je iznenađena kako ja VSS u privatnom sektoru u ZG imam nisku plaću, cca "samo" 1500 kn više od nje, a svakako puno i neplaćeno prekovremeno radim, i da sam od 2008. dobila 2 x povišicu, jednom 300 kn, a drugi put 200 kn. Ali ne možemo to gledati tako i uspoređivati to... ja imam toliku plaću jer je to "politika / mogućnost" u mojoj firmi i mojoj djelatnosti. Negdje drugdje u privatnom sektoru bi ja imala 1500 kn manju plaću od nastavnika, a negdje drugdje možda i 10.000 kn više od nastavnika. To je privatni sektor, nema usporedbe s tim.

Meni je jedini valjani argument i usporedba ona s koeficijentima različitih ljudi zaposlenih u javnom sektoru, i ako je stvarno istina da će prof. engleskog/bilo koji VSS s istim brojem godina rada na "običnom administrativnom VSS poslu" u javnoj upravi zbog koeficijenata imati veću plaću od prof. engleskog u školi, onda je to stvarno pravo pravcato govno (pardon my french). Dakle, uredski posao bez menadžerskih odgovornosti vrednuje se više nego rad s djecom u nastavi, i rad na reformama svakih 2-3 godine i sl.

To je meni pravi razlog zašto podržavam štrajk (ako sam dobro shvatila priču s koeficijentima), a ne sama visina ili nizina bilo čije plaće u usporedbi s bilo čijom plaćom u ovom ili onom sektoru.

I što se tiče propuštanja gradiva, moj mali je mjesecima bio u bolnici i poslije doma, gdje je ponekad imao školu u bolnici i neko manje vrijeme nastavu kod kuće, i nikad nisam primijetila da nešto ekstra zaostaje ili da mu nešto specijalno fali. Sve je nadoknadio. Kad sam već tu, spomenut ću i to da je 2 mjeseca bio kod kuće bez nastave u kući, jer nekim službenicima u ministarstvu, plaćenima isto koliko je plaćen i nastavnik - ili čak i više - treba oko 2 mjeseca da 1 papir za nastavu kod kuće prođe odobrenja u 5-6 različitih jedinica uprave i da taj papir vrate natrag u njegovu školu.

Ja sam za to da štrajkaju dokle god treba. Dala sam djetetu sama zadatke i rekla mu "nisi na praznicima, radi nešto, napiši lektiru, riješi dodatne zadatke...".

Datum pristupanja
    Feb 2013

Početno

Bubilo, to je to.

sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008

Početno

U mojoj mikroklimi nitko ne podržava štrajk i to od početka, a što dalje ide, još više ljudi se priključuje tom mijenju.

Nemam ništa pametno za napisati, što već netko drugi nije napisao.

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

Datum pristupanja
    Mar 2010

Početno

Pa, jednostavno bubilo. Mogu razumjeti i one s kojima se ne slažem. Pišem iz pozicije nezaposlene osobe koja je radila u javnoj i privatnoj školi i kod raznih privatnika svašta za svakojake novce. Trenutno se natječe za par poslova u privatnika za plaće redom manje od školskih i za par natječaja u školama. Znam, pouzdano da ove školske mogu zaboraviti pa mogu razumjeti da kolegica mi po struci koja godinama radi van struke za 4 ne vidi zašto bi oni sretnici koji rade u struci u javnoj školi trebali štrajkati. Ja podržavam štrajk, ali živim tu gdje živim i nisam slijepa na uvjete koji se nude ljudima u privatnom sektoru pa mogu razumjeti.

Datum pristupanja
    Mar 2010

Početno

Onaj dio koji ne razumijem jest o nevjerojatnoj zakonitosti djece za sedam dana škole.

Datum pristupanja
    Jun 2009

Početno

Misliš zakinutosti.

Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011

Početno

Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Pa, jednostavno bubilo. Mogu razumjeti i one s kojima se ne slažem. Pišem iz pozicije nezaposlene osobe koja je radila u javnoj i privatnoj školi i kod raznih privatnika svašta za svakojake novce. Trenutno se natječe za par poslova u privatnika za plaće redom manje od školskih i za par natječaja u školama. Znam, pouzdano da ove školske mogu zaboraviti pa mogu razumjeti da kolegica mi po struci koja godinama radi van struke za 4 ne vidi zašto bi oni sretnici koji rade u struci u javnoj školi trebali štrajkati. Ja podržavam štrajk, ali živim tu gdje živim i nisam slijepa na uvjete koji se nude ljudima u privatnom sektoru pa mogu razumjeti.
    razumijem, zapravo razumijem sve ovo.
    svejedno, ti ne smiješ napisati da razumiješ .

Datum pristupanja
    Feb 2013

Početno

Jednom davno netko je postavio koeficjente i to je postala dogma? Možda svi u državnim službama trebaju imati manju plaću, ali koeficjente treba korigirati ako su nepravedni.

Datum pristupanja
    Mar 2010

Početno

Ne treba nitko imati manje plaće. Svi trebaju bolje raditi bolje plaćene poslove i imati djece. I svi se trebaju izboriti za to. I zato podržavam štrajk.
    Iako sam polupismena na mobu.

maria71 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004

Početno

Ponosno sam danas kisnula sat vremena sa transparentom u ruci.

palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012

Početno

Mi ćemo u ponedjeljak na prosvjed. Nadam se da će nas biti jako puno. Od petka se pridružuju štrajku i s fakulteta, nenastavno osoblje. Držim fige sestrama, policajcima i odgojiteljima, kuhaju i oni nešto u svojim redovima. Roditelji njegovatelji najavljuju prosvjed 4.12. Drago mi je da se napokon dešava škola za hrvatski život.

Datum pristupanja
    Nov 2005
    6,794

Početno

Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi ćemo u ponedjeljak na prosvjed. Nadam se da će nas biti jako puno. Od petka se pridružuju štrajku i s fakulteta, nenastavno osoblje. Držim fige sestrama, policajcima i odgojiteljima, kuhaju i oni nešto u svojim redovima. Roditelji njegovatelji najavljuju prosvjed 4.12. Drago mi je da se napokon dešava škola za hrvatski život.
    X

mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005

Početno

Nadam se i drzim fige da se u pon.pridruze i ostali sindikati to bi bilo odlično. Policija i lječnici i mnogi drugi podrzavaju nastavnike

Datum pristupanja
    Aug 2008

Početno

Drzim palce da konacno netko ne odustane od svojih itekako razumnih zahtjeva
    Strajk podrzavam!

Stranica 18 od 18 PrviPrvi ... 8161718

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •