Stranica 23 od 34 PrviPrvi ... 13212223242533 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,101 do 1,150 od 1659

Tema: Strajk nastavnika

  1. #1101
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    betty slazem se, al nema potrebe za svadjom na toj razini.
    naravno, nisam se ni referirala na svađu, pokušavam dići nivo rasprave

  2. #1102
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa nisam ni ja namjeravala ulaziti u svađu, upravo suprotno, ali mi valjda nije uspjelo. Svakako, slažem se s Betty.
    Mima, referiraš se na onu statistiku na stranici 15?

  3. #1103
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam na proračunu, i bogme nije mala stvar u doba krize imati sigurnu plaću i siguran posao (i dodajem, s razlogom: radio ili ne radio). To je nerealna situiacija, a mi smo time po mome postali privilegirani dio stanovništva. Po meni, bar malo empatije bi bilo ok.
    Aha, sada mi je jasnije sto misle kada spominju realni sektor. I nas koji imamo pognuti glave zbog srama jer to nismo. Pa smo onda valjda irealni. Ili nerealni.. Kako nam uopce daju djecu u ruke takvim irealnima i nerealnima?!
    Po cemu smo tocno privilegirani? Trebam li podsjetiti na bullying, svakodnevno gazenje i ignoriranje svih razina i iz svih pravaca.. meni je to bilo i previse realnosti, da prostite. Stradalo mi zdravlje za nista. Dala otkaz i otisla.
    Djeca po zakonu moraju ici u skolu. Drzava je duzna to im omoguciti. Bilo bi u redu da to skolovanje bude relevantno i kvalitetno. E pa to je isto obaveza nadleznog ministarstva i agencija da se omoguci.. I tko tu onda ne radi svoj posao? Zasto onaj koji ne radi svoj posao ne dobije otkaz, a onaj koji ga radi i zeli raditi ne dobije i priliku da ga odradi? I da vec jednom bude kraj price o nastavnicima kojima koke padaju s neba dok uzivaju u tromjesecnom odmoru pod palmama u zemaljskom raju?

  4. #1104

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Vid' vraga, sad sve može.
    36 dana nije moglo, al sad je sve okej.
    Ovaj vodi vladu kao moj predstavnik stanara kad se okupimo za smjenu.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  5. #1105
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    'Mi smo u proteklih nekoliko tjedana razgovarali o temeljnom zahtjevu sindikati tj. nepovoljnih koeficijenata i dodataka koje im je SDP-ova vlada ukinula. To je bilo ključno pitanje za dostojanstvo zaposlenika u sustavu obrazovanja. Mi smo tu poruku razumijeli i čuli', dodao je.


    'Ukupno povećanje plaća u javnom sektoru u mandatu ove Vlade bit će 18,3 posto. To je postignuće', rekao je.
    Super mi je ovo kako se poraz umota u celofan pobjede
    Ali pobjeda za sindikate, ja im čestitam

  6. #1106

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Cestitam svima u prosvjeti jer ste izdrzali

  7. #1107
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    I super mi je kako nije propustio spomenuti SDP... AAh, get a room already..

  8. #1108
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    apsolutno
    i javni/državni sektor jeste na grbači privatnoga
    ali to ne znači da javni sektor treba nestati ili da nema svrhu
    javni/državni sektor bi trebao biti najorganiziraniji i najučinkovitiji, baš zato što troši novce cijelog naroda
    i za taj svoj rad treba biti adekvatno plaćen
    država kao poslodavac mora biti primjer ostalim poslodavcima
    Tko će se i kada uhvatiti reorganizacije državnih/javnih službi, a osobito JLP(R)S, mislim da za naših života nećemo to dočekati
    Svaka čast na ovom postu.

  9. #1109

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Što je JLP(R)S?

  10. #1110
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Zakon o lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi.

  11. #1111
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    bez obzira sto se slazem s tim sto je betty blue napisala, moram priznati da mi izraz "na grbaci" zvuci uzasno.
    uopce ne razumijem sto je to u sektoru obrazovanja osnovnog, viseg i visokog "nerealno"?
    ako vec mjerimo stvari izrazom "produkcija", pa obrazovni sektor producira jako puno toga.
    npr.: Znanje, koje je jelte kako kazu najveci kapital 21. stoljeca. zatim sukreira "ljudski kapital", jos jedan od najvaznijih faktora jednog demokratskog drustva.

    naravno ako gradani smatraju obrazovni i zdravstveni sektor jednom gomilom "uhljeba", nema problema, eto imaju americki model, gdje lijepo obrazovanje i zdravstvenu uslugu privatiziras, te svaki "posteni" gradanin podrazumjeva se, zaposlenik relnog, privatnog sektora, pun srece i ushita placa punu ekonomsku cijenu za obrazovanje svoje djece, te preglede kod pedijatra.

    evo pametni nam boris johnson upravo priprema nesto slicno sa britanskim zdravstvenim sustavom...no kad ljudi biraju bezdan, ne mozes tu nista.

    inace je fascinirajuce kako je svemocni "zna se" uspio provesti "zavadi pa vladaj", pa su odjednom svi uhljebi, ne bi li se zamaglila prava priroda "uhljebnistva", a ona sigurno ne sjedi ni u ucionici, ni u ambulanti, ni u operacijskoj sali, ni u kazalistu, ni u muzeju, ni u citaonici, ni u katastru, ni u suvislim javnim sluzbama koje brinu o infrastrukturi i slicnom.

    znamo svi dobro gdje sjedi, te koliko ono opcina i podopcina ima Hrvatska. jer glasacka masinerija, zna se. koliko laznih branitelja, nesuvislih savjetnika, kvazi realnog sektora, kod kojeg je realna samo hrpa novcanica koje trpaju u svoje depove.
    savrseno sazeto u clanku od jurice pavicica od prije kojeg dana.

    a znamo i dobro da je to pravo uhljebnistvo savrseno komplementarno kriminalu, korupciji, naprosto pljacki ogromnih razmjera (da li treba poceti nabrajati, sve one fine medije, agrokore, unistenu industriju, popljackanu imovinu svih nas...) koja se dogadala i koja se dogada i dalje.
    Posljednje uređivanje od seni : 03.12.2019. at 09:07

  12. #1112
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    https://www.jutarnji.hr/komentari/adventski-oligarsi-ako-postoji-netko-tko-dosad-nije-shvatio-kako-funkcionira-hrvatski-ortacki-kapitalizam-evo-ga/9683659/

    sve puno fantsticnog realnog sektora "idi mi dodi mi", zacinjenog sa "kruha i igara"...
    ali stricek je inace super! (nahvaljuju ga posvuda, pa i na stranicama foruma) dijeli sakom i kapom one odgajateljske novce (realno, da ne moze biti realnije), a ako mu se stogod i dogodi, predsjednica ce donijeti kolace!
    no dogoditi mu se naravno nece nista! jer ljudi biraju kako biraju, pa tjese sebe, da su zahtjevi prosvjetnih radnika nerealni (da li bi to oni kruha preko pogace? ), a mogli bismo razmisliti da i kazalista ukinemo, odnosno da ih vise ne financiramo - sve sami uhljebi, sa ljetnim odmorom od 2, 3 mjeseca.
    bit ce vise love, da se podjeli raznim koncesionarima kucica i inog.

  13. #1113
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Danas će pisa rezultati pa će se vidjeti kvaliteta proizvodnje

  14. #1114
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Prilično sigurno: loša!
    obzirom na okružje i slično, bolja ne može biti!

  15. #1115
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Iskreno, ja sam jednom zgodom otvorila taj PISA test i ostala sam

    Uopće me ne čudi što učenici iz Hr ne naprave dobro takve testove

  16. #1116
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Evo i ja izguglala i dobila neka tri pitanja o pticama, ajme majko mila, sigurno bih bila ispodprosječna .

  17. #1117
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    A daj isto, "Hrvatski učenici katastrofalni na PISA testovima", a 29. smo na ukupnoj skali od 77 zemalja.
    Austrija je 27. (ništa od spajanja s Austrijancima sad!)

  18. #1118
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    PISA uključuje i upitnik o obiteljskoj situaciji i sociokulturnom položaju učenika te njihovoj percepciji škole.
    Ovo bih ja voljela vidjeti na slajdovima! Kakva je percepcija škole po zemljama.
    A onda i za svaku zemlju kako su korelirani rezultati na testu s percepcijom škole, obiteljskom situacijom i socio-kulturnim položajem učenika.

    Njemačka se spektakularno popravila zahvaljujući reformama pokrenutim nakon razočaravajućeg rezultata 2000. godine.
    Ovo budi nadu u budućnost. Njemačke, ne Hrvatske. .

  19. #1119
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Da, mi smo na tim testovima u sredini, to sam i ja jučer naučila. Po meni, to nije nikakav katastrofa.
    seni, ja ne razumijem kako možeš napisati dva posta zaredom, u jednom se čudiš što bi to moglo biti nerealno u trošenju javnog novca, a u sljedećem pišeš o besramnom marčapijama jednog gradonačelnika koji barata javnim novcem. Ja svakako nisam napisala da je nerealno imati javno školstvo, pa bih te molila da malo obuzdaš tog svog strawmana.
    Posljednje uređivanje od vertex : 03.12.2019. at 10:49

  20. #1120
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.jutarnji.hr/komentari/adventski-oligarsi-ako-postoji-netko-tko-dosad-nije-shvatio-kako-funkcionira-hrvatski-ortacki-kapitalizam-evo-ga/9683659/

    sve puno fantsticnog realnog sektora "idi mi dodi mi", zacinjenog sa "kruha i igara"...
    ali stricek je inace super! (nahvaljuju ga posvuda, pa i na stranicama foruma) dijeli sakom i kapom one odgajateljske novce (realno, da ne moze biti realnije), a ako mu se stogod i dogodi, predsjednica ce donijeti kolace!
    no dogoditi mu se naravno nece nista! jer ljudi biraju kako biraju, pa tjese sebe, da su zahtjevi prosvjetnih radnika nerealni (da li bi to oni kruha preko pogace? ), a mogli bismo razmisliti da i kazalista ukinemo, odnosno da ih vise ne financiramo - sve sami uhljebi, sa ljetnim odmorom od 2, 3 mjeseca.
    bit ce vise love, da se podjeli raznim koncesionarima kucica i inog.
    Izguglala sam taj Demo rebus koji se spominje, odličan mi je ovaj graf o poslovnim prihodima

    https://www.fininfo.hr/Poduzece/Preg...etaljno/674988

    I bome, sad da biram između dva "zla": uhljebničkih tisuća ljudi koji zarađuju malo a ništa ne rade i ovog jednog ili trojicu gospodina ne rade ništa a zarađuju mnogo, a sve to na trošak poreznih obveznika, mislim da bih iz čiste solidarnosti izabrala uhljebe

  21. #1121
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    znamo svi dobro gdje sjedi, te koliko ono opcina i podopcina ima Hrvatska. jer glasacka masinerija, zna se. koliko laznih branitelja, nesuvislih savjetnika, kvazi realnog sektora, kod kojeg je realna samo hrpa novcanica koje trpaju u svoje depove.
    savrseno sazeto u clanku od jurice pavicica od prije kojeg dana.

    a znamo i dobro da je to pravo uhljebnistvo savrseno komplementarno kriminalu, korupciji, naprosto pljacki ogromnih razmjera (da li treba poceti nabrajati, sve one fine medije, agrokore, unistenu industriju, popljackanu imovinu svih nas...) koja se dogadala i koja se dogada i dalje.
    Da, zanimljivo, samo ne, nikako ne, nikad - u našim školama s politički postavljenim ravnateljima. Tamo nema nikoga tko se zaposlio u toj maniri, nikada nećemo dozvoliti da se adresira taj problem jer svatko tko pomisli da ima nešto što nije baš kako treba s bilo kojim dijelom našeg nastavnog kadra - taj je obožavatelj Boris Johnsona. Korak - dva, i evo nas na Hitleru.

  22. #1122
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    I bome, sad da biram između dva "zla": uhljebničkih tisuća ljudi koji zarađuju malo a ništa ne rade i ovog jednog ili trojicu gospodina ne rade ništa a zarađuju mnogo, a sve to na trošak poreznih obveznika, mislim da bih iz čiste solidarnosti izabrala uhljebe
    Pa ja mislim da to nije izbor. To obavezno ide zajedno.

  23. #1123
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja mislim da to nije izbor. To obavezno ide zajedno.
    pa radi se o apstraktnom, ideološkom izboru

    "realni" vs. javni sektor

    evo navodno su ova tri zakupljivača taj famozni realni rektor koji nešto producira

  24. #1124
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ali "realni" nije realni, zaboga!

  25. #1125
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Na indexu su čini mi se već tri puta promijenili naslov .. sad više nisu katastrofalni, nego jako loši, ali na važnim testovima.

    Ne znam čak niti što je jako loše u tome što je Hrvatska po sredini, i to iza puno bogatijih zemalja. Jedino ta Estonija odskače, uz već uobičajenu Finsku (valjda pamet leti zrakom)

  26. #1126

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Na indexu su čini mi se već tri puta promijenili naslov .. sad više nisu katastrofalni, nego jako loši, ali na važnim testovima.

    Ne znam čak niti što je jako loše u tome što je Hrvatska po sredini, i to iza puno bogatijih zemalja. Jedino ta Estonija odskače, uz već uobičajenu Finsku (valjda pamet leti zrakom)
    Ništa ne leti zrakom, nego uče jedni od drugih.
    Za razliku od naših koji su svojedobno imali priliku učiti od Finaca, ali se od toga na kraju odustalo. To je bilo još u HNOS-ovsko vrijeme.

  27. #1127
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Mene opcenito jako muce te raprave realni/ uhljebi. I u stvarnom zivotu. Npr nasi frendovi su u realnom sektoru, ja sam javni, oni su duboko frustrirani, ja ih razumijem, pokusavaju iznac sve moguce nacine da zaobidju svoju muku- kao i vecina realnog sektora- i ja ih razumijem i vjerovatno bih i sama tako na njihovom mjestu. No onda luduju jer satima cekaju na hitnoj, dodje iscrpljeni doktor, pretraga se ceka mjesecima etc. Takodjer mnogi su iz realnog sektora ozbiljno vezani na javni/ drzavni. Tj njihov realni treba kupce i klinentelu koja je na drzavnoj sisi. Sto je manje para- manje se kupuje. I tako dalje. A onda to o losem kadru- pa naravno da ga ima- dapace ja imam dojam da je u mnogim sektorima bas negativna selekcija na djelu. Ali to je opet stvar vlade i vladajucih. A oni tu istu negativnu selekciju podrzavaju kupujuci glasove. I onda me zaboli glava i zakljucim da bio ti realni ili nerealni sektor- ako dobro, posteno, vrijedno i prema pravilima radis uglavnom ne prodjes kako bi trebao. Jer su pravila igre zapravo drugacija- samo se mi nismo adaptirali.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #1128
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Točno tako, sasa. Kaže moj zet, koji zadnjih godina radi kao fizičar na bolničkom akceleratoru: savjesni liječnici su nahebali sa svih strana.
    Posljednje uređivanje od vertex : 03.12.2019. at 11:34

  29. #1129
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Na indexu su čini mi se već tri puta promijenili naslov .. sad više nisu katastrofalni, nego jako loši, ali na važnim testovima.

    Ne znam čak niti što je jako loše u tome što je Hrvatska po sredini, i to iza puno bogatijih zemalja. Jedino ta Estonija odskače, uz već uobičajenu Finsku (valjda pamet leti zrakom)
    Treba pročitati cijeli dokument i uočiti da smo u kontekstu iznosa uloženog u školstvo zapravo izvrsni skupa s Rusima.

  30. #1130
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa to i ja kažem, nisam vidjela niti čitala cijeli ovogodišnji dokument, ali prema onome od prije nekoliko godina, koji sam i linkala, prema grafu na kojem su rezultati prikazani u odnosu na ulaganje po učeniku, Hrvatska je na vrhu među zemljama koje ulažu isti iznos u obrazovanje. I nema zemlje koja ulaže manje, a ima bolje rezultate. Na tom grafu nisam doduše pronašla Estoniju.

  31. #1131
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Estonija je kod Južne Koreje.
    Posljednje uređivanje od vertex : 03.12.2019. at 14:11

  32. #1132
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mi ulažemo 50 000 $, Estonija 65 000 $. Mala razlika u lovi, a velika u bodovima.
    (gledam graf čitalačke pismenosti)

  33. #1133
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Estonija očito nešto jako dobro radi, jer je puno iznad zemalja koje puno više ulažu - prema tom čitalačkom grafu, ispred Njemačke, Austrije, Norveške ..

  34. #1134
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Estonija i u gospodarstvu radi ogromne korake. Uzeli su know how u svemu i dosljedno ga primjenjuju. Nema u njih đes bio '41., '71., 91....

  35. #1135
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Estonija i u gospodarstvu radi ogromne korake. Uzeli su know how u svemu i dosljedno ga primjenjuju. Nema u njih đes bio '41., '71., 91....
    što je najgore, Estonija je zemlja koja je desetljećima bila okupirana (ne u bratstvu i jedinstvu, nego u okupaciji) i doista iza željezne zavjese

  36. #1136
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Pa pogledaj samo Poljsko gospodarstvo (a i PISA rezultate!). Kad se samo sjetim kako se tamo živjelo '92.

  37. #1137
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Nedavno sam gledala dokumentarac o Finskoj. Kažu, ukinuli su zadaće, djeca u nižim razredima imaju 20 sati tjedno, djeca se trebaju igrati i družiti.
    Moja J. nakon 2 tjedna štrajka sutra i prekosutra piše ispit.
    Ne može me nitko uvjeriti da je to sasvim u redu. Svim srcem sam bila za štrajk, uvijek sam za pravdu i malog čovjeka. I ne, moje dijete nije doma išlo s kauča na kauč. Među ostalim je i ponavljala gradivo, vježbala matematiku, spremala si sama doručak, grijala ručak, odlazila u u Školu stranih jezika, pospremala svoju sobu, brinula o psu, nalazila se s prijateljima u parku i znala je jako dobro za što se bore učitelji. Dan nakon što se vratila u školske klupe slijede joj testovi. Ne brine me ocjena, brine me poruka, brine me sustav i pojedinci u njemu koji nemaju osjećaj za djecu i kojima je sada jedino bitno nadoknaditi zaostatke.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 03.12.2019. at 20:10

  38. #1138
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Moj klinac nema ovaj tjedan ispite bar je tako razrednica rekla

  39. #1139
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Zadace su dobra stvar ako nista drugo bar se natjeraju da naprave to
    I naši klinci do 4. Imaju Max 21 sat nastave
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 03.12.2019. at 20:14

  40. #1140
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zadace su dobra stvar ako nista drugo bar se natjeraju da naprave to
    I naši klinci do 4. Imaju Max 21 sat nastave
    Finci su bili pri dnu, nakon ovih promjena došli su u sam vrh uspješnosti. Ne znam što mojoj J. dobro donosi svaki dan 2-2,5 sata zadaća. Čak da i učiteljica iz boravka kaže da je previše-zadaće zadaje razrednica. Ona dođe nekada iz škole iscjeđena kao limun.

  41. #1141
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    7.1 počinje škola.

  42. #1142
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    7.1 počinje škola.
    pa što? mislim, ja ovo ne razumijem! kad mislite da će se nadoknaditi 18 dana ako se nigdje ne skrate praznici? ne bi skratili praznike, ne bi išli subote... što bi?
    meni je najjače kad kaže sad nek moje dijete štrajka, kad su oni, nek ono ne da svoje vikende i praznike. ha ha ha. da ne kažem nešto grublje.
    pa koga briga hoće tvoje dijete ikad ili nikad usvojiti taj zaostatak ako nije tebe i tvoje dijete. koga briga?!
    jesam samo ja skrenula s uma pa mi je bitno to propušteno gradivo i milim da je ok da dijete ide i subotama po potrebi i da se skrate zimski (realno, nisu umorni - a situacija je takva kakva je) ili nas ima još?
    vidim problem jedino ako zaista ne bude nikakvog odmora (kako sam vidjela najavu) od 7.1. do 26.6. - onaj uskrs-produženi vikend 1 dan ne računam da je odmor.
    produktivnost će pasti, ne mogu ići u toliko dugom komadu bez predaha od minimalno 5 dana. sad nisu umorni i škola realno može početi 7.1. znam, nezgodno je zbog skijanja. uvijek će nekome biti nezgodno, to mi je jasno.

  43. #1143
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    kod nas je svakako trebala poceti 7.1.
    jedino sto nemaju planirane praznike u veljaci i oko uskrsa nema nista

  44. #1144
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    da, AM, meni se to isto cini predugi period bez ikakvog odmora
    i sigurno ce im biti pun kufer svega, al kaj sad, nadoknadit se mora

  45. #1145
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Po meni su zadaće svakako problem i djeci, a iz njih sigurno ne nauče svaki puta. Npr..nekad im nešto nije jasno i onda prepišu zadaću i to je to. Rupa u znanju ostane, u školi ne pitaju učitelje za nejasnoću, krene se dalje s gradivom. Dođe test, mozda baš ta rupa stvori problem na testu...a neznanje ostane. Koliko puta smo morali od 1.do 4. rješavati s klincima prirodu za zadaću i onda smo mi roditelji morali održati predavanje i učiti ih. A nemaju svi roditelni ni znanja ni vremena. Koliko puta se nešto ne stigne u školi pa učitelji smatraju usvojenim ako im daju za zadaću to isto, a slijedeći puta samo krenu dalje. Znači sve su to situacije i njih još xy koje se događaju i rupe ostaju. Sve ovisno od učitelja do učitelja, nj predanosti i cijelog sustava..i sl. Mislim da je mnogo minuseva u našem školstvu i dokle god se samo hvalimo i ne prihvatimo kritike i ne mijenjamo srž za dobrobit budućnosti, ne bude dobro.

  46. #1146
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    I ja mislim da im nikakav problem neće biti sto je škola od 7.1., pa sad su odmarali. Iako se moj sam šali da će oni tad štrajkat i da on ne da praznike .

    Što se tiče gradiva i usvajanja gradiva, ja sam tu tvrdog stava da takvu količinu gradiva za čvrstu četvorku ili peticu može “lako i bez truda” usvojiti samo 3-4 djece u jednom prosječnom razredu. Nisam stručnjak za kurikulum, al po tome koliko toga bi dijete trebalo svladati za 5 sam već u 3. osnovne zaključila - svega je toga previše. Meni kao roditelju u ovom trenutku za moje dijete. Cijelu sliku naravno ne vidim pa nemam pojma zašto je bitno da uče ovo ili ono u tom ili onom razredu. Priroda je tu dobar primjer jer je prva stvar koju moraju učiti u pravom smisli riječi - da zapamte neke definicije, podjele i slično.
    Razredi su preveliki, realno od 1.-4. su i još uvijek jako zaigrani, još ako imaš dijete na prilagođenom + dijete na individualnom + jednog veseljaka koji šeće i zabavlja razred - ja se čudim da im ikad išta uspiju objasniti.

    A istovremeno je zapravo realno da većina razreda bez puno truda realno prolazi s 3.
    Ali danas nitko ne želi da mu dijete prolazi s 3, pa je pritisak posvemašnji - svega je previše jer moje dijete ne može proći s 5, a da se ne ubije od učenja/bez pomoći roditelja/nastavnici ništa ne objasne.

    To je otprilike taj moj kruti stav, a istina je vjerojatno negdje između.

  47. #1147

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Pa nije baš isto, praznici i štrajk, da bih mogla reći "sad su se odmarali". Moj se nije odmarao, išao je u školu svaki dan, iako po skraćenom rasporedu. Svaki dan je iščekivao što će biti sutra, koji raspored i što mora raditi. Ustajao je svaki dan u 6 kao i da je normalna nastava. I nije baš imao nešto puno lufta jer je glazbena radila punom parom.
    Znam da me nitko ne pita, ali nama recimo ne odgovara da 2. polugodište počne već 7.1., ne zbog skijanja, nego zbog glazbenog seminara na koji je u tom tjednu trebao ići. Ako bude imao puni pogon u školi, ne znam kako će to izgledati. Da, znam da bih mu mogla opravdati izostanak, ali on ne voli izostajati iz škole pa neće to ni sad prihvatiti. O gubitku dragocjenog proljetnog odmora usred hektičnog i prenatrpanog 2. polugodišta da ne govorim.
    Što sad možemo, odradit će sve kao i ostali, ali sad, nakon svega, imam dojam da su djeca najveći gubitnici. Da se premijer manje bahato i ignorantski držao, dogovor se mogao postići i ranije, bez velikog gubitka nastave i bez razvoja tolikih emocionalnih tenzija u društvu koje će se sad teško spustiti. Ovako, imat ćemo skraćene praznike, produljenu nastavnu godinu, gradivo prijeđeno zbrda-zdola, a onima koji su o svemu tome odlučivali za to puca prsluk. Imam dojam da se u percepciji nastavničkog posla u javnosti ništa nije promijenilo

  48. #1148
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Mene je toliko iživcirao kasniji početak školske godine - zbog turističke sezone, kaj ne. Da mi je sad sve svjededno. Otprilike tako i djeca razmišljaju. Ja pretpostavljam da nadoknada neće biti jednako u svim školama,uostalom nisu ni sve škole bile u štrajku, ili su bile u djelomičnom.

    I moj stav je da bi djeca trebala imati kraće ljetne praznike, i onda još nekoliko kraćih tijekom školske godine. A opravdanje turzmom, klimom i sličnom mi je takva nebuloza da se evo, odmah u rano jutro iživciram

  49. #1149
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    I da, tanja je sve tako lijepo i točno napisala

  50. #1150
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    vidim problem jedino ako zaista ne bude nikakvog odmora (kako sam vidjela najavu) od 7.1. do 26.6. - onaj uskrs-produženi vikend 1 dan ne računam da je odmor.
    produktivnost će pasti, ne mogu ići u toliko dugom komadu bez predaha od minimalno 5 dana. sad nisu umorni i škola realno može početi 7.1.
    to je jedini problem. a skijanje, tko je uplatio, nek ide. sve se moze ispricati
    a sto se tice nerazumijevanja gradiva, toga je uvijek bilo i bit ce. zato postoji dopunska nastava u skoli. jer stav da neki roditelji ne znaju i/ili nemaju vremena mi je totalno promasen. ako ne znas, trazi pomoc od nekog tko zna - dopunska, rodaci/prijatelji, instrukcije. ako nemas vremena - to je malo veci problem koji nikakav kurikulum ne moze rijesiti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •