Stranica 11 od 34 PrviPrvi ... 91011121321 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 1659

Tema: Strajk nastavnika

  1. #501
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Juče na pol uha slušam temu dana - mislim da je gost bio neki ministar (toliko sam pažljivo slušala i gledala da nemam pojma) - uglavnom, usporedio je policajce i nastavnike. Jer kao ne može povećati plaću nastavnicima i profesorima a da ne poveća policajcima. Jer je nama najbinija naša sigurnost.

    Ak sam to sve dobro polovila

  2. #502
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Naravno, policija i vojska...jer vanjski i unutarnji neprijatelj nikada ne spava. Osim onih legalnih u Saboru.

  3. #503
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Nije juče, neg jučer.

    Nisam mogla vjevorat kaj sam čula - aianako slušam na pol uha. Al jako jako nepravedno bi bilo dat učiteljima.

    Odmah sam se sjetila svih viceva o "milicajcima"

  4. #504

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Juče na pol uha slušam temu dana - mislim da je gost bio neki ministar (toliko sam pažljivo slušala i gledala da nemam pojma) - uglavnom, usporedio je policajce i nastavnike. Jer kao ne može povećati plaću nastavnicima i profesorima a da ne poveća policajcima. Jer je nama najbinija naša sigurnost.

    Ak sam to sve dobro polovila
    Da, ministar gospodarstva, sad se i on uključio u cijelu priču.
    Nekoliko dana ranije, kad je tek krenulo to sa štrajkom, gost teme dana bio je ministar financija.

    Jako mi smeta kod HTV-a što u takve "vruće" teme dana zove samo jednog gosta, i to iz Vlade, koji će zastupati naravno samo jednu stranu.

  5. #505
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Slažem se, ali treba imati u vidu da i HTV pripada samo jednoj strani. Dalekovidnica hrvatskog duha

  6. #506

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Da, pripada. Nema dana kad se ne trude nabiti to gledateljima na nos.

  7. #507
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno, policija i vojska...jer vanjski i unutarnji neprijatelj nikada ne spava. Osim onih legalnih u Saboru.
    Da, baš - tamo bi trebalo objesiti natpis: "Nismo u štrajku - uvijek radimo takvom brzinom."

  8. #508
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Medicinski fakultet u Zg danas ne štrajka.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #509

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Medicinski fakultet u Zg danas ne štrajka.

    Pa naravno kad je ovo štrajk nenastavnog osoblja. Nastava će se normalno odvijati i studenti neće ništa ni primijetiti.

    To što se nenastavno osoblje na nekim zavodima i kad "kao" radi, ponaša kao da su u štrajku, više nije stvar Vlade, nego unutarnje (ne)organizacije

  10. #510
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Pa naravno kad je ovo štrajk nenastavnog osoblja. Nastava će se normalno odvijati i studenti neće ništa ni primijetiti.

    To što se nenastavno osoblje na nekim zavodima i kad "kao" radi, ponaša kao da su u štrajku, više nije stvar Vlade, nego unutarnje (ne)organizacije
    moram potpisati i dodati da mislim da se taj štrajk nenastavnog osoblja neće ni osjetiti

    neki dan sam od iraca čula da je kod njih godišnja plaća učitelja oko 50.000 eur

  11. #511
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Pa naravno kad je ovo štrajk nenastavnog osoblja. Nastava će se normalno odvijati i studenti neće ništa ni primijetiti.

    To što se nenastavno osoblje na nekim zavodima i kad "kao" radi, ponaša kao da su u štrajku, više nije stvar Vlade, nego unutarnje (ne)organizacije
    Naš faks štrajka, danas nema predavanja. Ali je najavljeno da u sljedeći četvrtak određena predavanja budu održana.

  12. #512
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Štrajk se odnosi i na predavače (na ljude u zvanju predavača).

  13. #513
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Jako su me razveselili anti uhljeb postovi
    Ja to govorim cijelu godinu, ali nisam proširila netrpeljivost na cijeli Index, zadržala bih se na Babiću i Vojkoviću, oko čijih opusa, posebno ovog prvog, u cijelosti potpisujem betty blue.
    Ali mi je Index i dalje drag, ponajviše zbog Duhačeka i Mazzoca
    Baš je napisao lijep, nadasve smislen članak. Pravi nezavisni novinar koji izvrsno poznaje materiju.
    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2125983

    Posljednje uređivanje od čokolada : 24.10.2019. at 10:49

  14. #514
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ajmo predložiti Matiji Babiću da plaća svoje novinare po kvaliteti njihovog proizvoda

  15. #515

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Nisam od velikih rasprava na forumu, prilično sam pozitivna što se tiče promjena i rasta gospodarstva, samim time i poboljšanja života građana, no jučer me prenerazilo sljedeće pa dijelim s vama:
    (djelomično citiram iz jučerašnje emisije otvoreno i s portala)
    Kaže konzultant: "Obrazovanje treba biti individualna odgovornost pojedinca u obitelji"
    ….nije stigao završiti rečenicu Grubišić jer je reagirao Togonal i pitao ga zar nije obrazovanje temeljna funkcija države svugdje u svijetu.
    "Nije. I to bi trebala biti individualna odgovornost pojedinca u obitelji", odgovorio je Grubišić te nastavio gdje je prekinut.


    Eto dragi roditelji, ja ću svom platiti privatnu školu, instrukcije i sl., a vama – tko vam je kriv kad nemate love pa da djeci platite osnovno(!) školovanje.


    Znam da smo već debelo zaglibili i da se potiču razlike uvjetovane financijskim sposobnostima roditelja (svjesna sam da je toga uvijek bilo), ali tako otvoreno zagovarati i pobijati dječja prava na obrazovanje mi je na granici ludosti...

  16. #516

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Baš je napisao lijep, nadasve smislen članak. Pravi nezavisni novinar koji izvrsno poznaje materiju.
    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2125983


    Ovo je katastrofa ...

    Dakle, naša učiteljica može slobodno reći da ne želi Peru, Matu i Anicu u razredu jer su loš repromaterijal (djeca imaju npr. poteškoće u učenju, a tu djecu vjerojatno neće htjeti niti jedan drugi učitelj) jer od njih ne može napraviti dobar proizvod ...
    Eto nas uskoro na selekciji onih koji imaju pravo na obrazovanje (op. Island s downovim sindromom; Kina s "društvenim kreditom/ocjenom" i sl.)

  17. #517
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    a nije se Togonal sjetio da postoji neki papirić koji se zove Konvencija o pravima djeteta?

  18. #518
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Zvuči grozno, ali čisto sumnjam da Grubišić smatra da je pravo djece na obrazovanje nešto nevažno. Vjerojatno smatra (bio u pravu ili ne) da postoje načini kako se to pravo može kvalitetnije realizirati.
    Da ne citiram pola članka s indexa, ovo kaže na kraju:
    Na pitanje što bi onda on napravio, rekao je da se zalaže za slobodu izbora: "Za tri vrlo bitne stvari: obrazovanje, zdravstvo i mirovine, za koje mi kao porezni obveznici izdvajamo 82 milijarde kuna. Volio bih da ima više slobode izbora kako bi se taj novac potrošio".

  19. #519
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Baš je napisao lijep, nadasve smislen članak. Pravi nezavisni novinar koji izvrsno poznaje materiju.
    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2125983

    Ajme kakve ideje. Ovo je ono kad svatko mislo da ima rjesenje za svaki problem.

  20. #520
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    "Socioekonomske prilike učenika tu bi igrale vrlo malu ulogu jer bi se – ponavljam s početka – ocjenjivao mjerljivi napredak."

    čim netko započne članak sa izjednačavanjem živih, ljudskih bića s repromaterijalom, najradije bih mu osobno oduzela sva njegova ljudska prava
    koja debilna ideja i koji debil od komentatora

  21. #521
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Štrajk se odnosi i na predavače (na ljude u zvanju predavača).
    Ja sam shvatila da je za nenastavno i predavače, ali da su SVI pozvani štrajkati. Mislim da pod nenastavno podrazumijevaju i asistente, jer to nisu nastavnička zvanja. A po meni su najsramotnije plaćena skupina, uz činjenicu da bi barem teoretski trebala biti krema od studenata. Onda odu neki bezvezni u privredu i dobiju značajno veće plaće. Jučer sam čitala Cecijev (fizičar što vodi Treći element) komentar o lošoj situaciji vezano uz broj studenata na matematici i ostanak novaka općenito.

  22. #522
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Cathy, nisam skužila koji je vaš faks, ali očekujem da FF štrajka. Ostalo nastavno u puno manjoj mjeri kad mora nadoknadit, a nema ni kada ni gdje.

  23. #523
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Da, zasrao je skroz, baš me je šokirao. Očito o nekim temama ne bi trebao pisati

  24. #524
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Tko je sutra?

  25. #525
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je katastrofa ...

    Dakle, naša učiteljica može slobodno reći da ne želi Peru, Matu i Anicu u razredu jer su loš repromaterijal (djeca imaju npr. poteškoće u učenju, a tu djecu vjerojatno neće htjeti niti jedan drugi učitelj) jer od njih ne može napraviti dobar proizvod ...
    Eto nas uskoro na selekciji onih koji imaju pravo na obrazovanje (op. Island s downovim sindromom; Kina s "društvenim kreditom/ocjenom" i sl.)
    Ne branim, ni meni se ne sviđa, naravno, ali on misli na mjerenje napretka - razlika izlaz i ulaz. Ako je lošiji ulaz, bit će i izlaz, samo ne znam kako bi se određivao potencijal svakog djeteta. Možda da kakvu agenciju osnuju pa da nastavnici procjenjuju potencijal svakog djeteta. To bi im mogli još platiti 50 kn bruto po satu.

  26. #526
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Cathy, nisam skužila koji je vaš faks, ali očekujem da FF štrajka. Ostalo nastavno u puno manjoj mjeri kad mora nadoknadit, a nema ni kada ni gdje.
    Nisam niti napisala, totalno nevažno.
    S obzirom da nije medicinski.

  27. #527
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Ma nije ni bitno, sorry. Htjela sam reći da bih očekivala da FF štrajka i neki manji faksevi koji ne muče muku s prostorom i vremenom.

  28. #528
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Malo smo se udaljili od teme, ovo je prije za temu štrajka...

  29. #529
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Mislim - aj preskoči predavanje iz Matematike 1 na bilo kojem fakultetu, pa nađi poslije dvoranu i za nadoknadu i za pomicanje termina kolokvija i ispita

  30. #530
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Tko je sutra?

  31. #531

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Zadarska i Šibensko-kninska županija.

  32. #532
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Malo smo se udaljili od teme, ovo je prije za temu štrajka...
    Ovo jest tema štrajka.
    Zastranile smo kod Bandića.

  33. #533
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ah, sorry, sad vidim da je prebačeno ovdje.

  34. #534
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Štrajk se odnosi i na predavače (na ljude u zvanju predavača).
    Tako je.
    I profesori su rekli da oni štrajk podržavaju, ali će raditi.
    Iz razloga što je nemoguće kasnije nadoknađivati propuštena predavanja jer na Mefu ima toliko puno toga i jednostavno se nema kad odrađivati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  35. #535
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    U sve se prelkasno uključujem, ali bih i ja htjela reći da u potpunosti podržavam štrajk

  36. #536
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Evo, moj stariji je malo prije stigao doma. Rekao je da i kod njih nije bilo štrajka profesora na faksu (FER), ali da su primijetili da nema spremačica i drugog nenastavnog osoblja.

  37. #537

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    a jel su ikada iz vlade rekli zašto ne idu u ovu priču s povećanjem koeficijenata ? Ili ne žele u to krenuti jer to zahtjeva i neki angažman a ne samo automatiku .
    Imam osjećaj da to skrivaju ko zmija noge.

  38. #538
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku

    neki dan sam od iraca čula da je kod njih godišnja plaća učitelja oko 50.000 eur
    Je, ali je prosjecna placa u Irskoj oko 45K.. Sa 50K godisnje mozes zivjeti ako si samac i nisi pretjerano rastrosan.. to je sve bruto, naravno.

  39. #539
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    A sta nije to puki idiotluk s odradjivanjem sati provedenih u strajku?

    Nije li pravo na strajk zakonom garantirano? Nije li radnik u strajku na svome radnome mjestu? I koja jos djelatnost osim prosvjete odradjuje dane strajka? Prosvijetlite vi mene, molim vas..

  40. #540
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Je, ali je prosjecna placa u Irskoj oko 45K.. Sa 50K godisnje mozes zivjeti ako si samac i nisi pretjerano rastrosan.. to je sve bruto, naravno.
    Ne znam, meni su ovi moji rekli da ucitelji u irskoj jako dobro zive

  41. #541
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, meni su ovi moji rekli da ucitelji u irskoj jako dobro zive
    Ako zive u nekoj ruralnoj sredini i posjeduju svoju nekretninu. I ne ljetuju u Australiji, recimo.
    Nemam interesa razuvjeravati bilo koga. Ali iz prve ruke ti evo kazem da zive u najbolju ruku prosjecno, ne puno bolje od hrvatskih nastavnika... Prosvjeta je svugdje u nekoj stvari.
    Za visoko skolstvo ne znam.
    Posljednje uređivanje od Konfuzija : 24.10.2019. at 18:46

  42. #542
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    U Njemackoj prosvjetari jako lijepo zive. Imaju samo malo manju placu od sveucilisnih profa. Prijateljica mi predaje tjelesni i matematiku u nižim razredima u Bavarskoj, presretna je.

    Konfuzija, ne nadoknađuje se samo štrajk, nego i bolovanje, a često i praznik. Barem u visokom školstvu. Jedino ako si baš mjesecima na bolovanju. A plaća se naravno smanji.

  43. #543
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

  44. #544
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Kako je režimski ako je prilično jasno da se ne slaže s odlukama vlade?

    Inače jednadzbu kako do većih plaća bez većeg trošenja poreznog novca je jako lako napisati - smanjiti broj zaposlenih koji dijele te novce. Lako napisati, no u našoj državi već desetljećima neprovedivo.

  45. #545
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Kako je režimski ako je prilično jasno da se ne slaže s odlukama vlade?

    Inače jednadzbu kako do većih plaća bez većeg trošenja poreznog novca je jako lako napisati - smanjiti broj zaposlenih koji dijele te novce. Lako napisati, no u našoj državi već desetljećima neprovedivo.
    Potpuno si u pravu. Smanjiti broj ljudi na državnim jaslama, ali ne ljudi u školstvu i zdravstvu, nego u državnoj birokraciji. A sad to idemo reći Bandiću i drugima...
    Ovo je problem: https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---562016.html ali tko je taj koji će se usuditi provesti bilo kakvu reformu, kad je to najveće glasačko tijelo? Eh... teatar apsurda.

  46. #546
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Naša županija je izabrala 4 model školskih odmora,po kome je jesenji odmor trebao trajati od 30.listopada do 4.studenog.Gle veselja,sada od tog odmora nema ništa,jer će se nadoknađivati izgubljeni dani.
    Štrajk apsolutno podržavam,ali me ovo ne veseli,jer smo imali planove.

  47. #547
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    I mi smo taj model sa praznicima ali ne znam još ništa o nadoknadi.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  48. #548
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Nama je stigla obavjest od škole.U srijedu se nadoknađuje utorak,a u četvrtak-četvrtak.
    Posljednje uređivanje od silkica : 25.10.2019. at 16:03

  49. #549
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je stigla obavjest od škole.U srijedu se nadoknađuje utorak,a u četvrtak-četvrtak.
    Pa kako su u utorak i srijedu vjerojatno preostalih 5 županija ovog ciklusa u štrajku a četvrtak onda valjda opet sve nisam baš sigurna da će tako nadoknađivati

  50. #550

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kako su u utorak i srijedu vjerojatno preostalih 5 županija ovog ciklusa u štrajku a četvrtak onda valjda opet sve nisam baš sigurna da će tako nadoknađivati
    Opet štrajk u utorak (kaže mi dijete).

    Dosad je štrajk u Zg-u bio 10.10., 16.10. i 21.10...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •