Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 63 od 63

Tema: Porodiljni - vrtić

  1. #51
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A ovi u vrtiću nisu tražili potvrdu od kad počinje netko od vas raditi???
    Odnijeli smo potvrde da smo zaposleni. Sto i jesmo. Meni porodiljni ovaj od godinu dana ističe sad u 6. mjesecu. I to sam napisala gdje je trebalo u papirima za vrtić. MM bude na bolovanju za malog kad se ne možemo drugačije organizirati za odlazak na terapije u bolnicu... inače je zaposlen i ide na posao. Za takvo bolovanje u vrticu ne pitaju. A za taj dopust do 3. godine nijedno od nas nije još ništa ni pokrenulo... samo smo oboje poslodavcima najavili da će jedno od nas vjerojatno ići na duži dopust.

    U principu... nama će taj dopust sigurno trebati. Za početak MM ide ta dva mjeseca roditeljskog koja ima od srednje. Ako ne bude treće moglo u vrtić, prioritet će nam biti dopust, snalazit ćemo se već za njezino čuvanje.

    Hvala Silly! I tvoje objašnjene mi ima logike .

    Kod nas nije nikad bio problem da dijete malo ide, malo ne... ja ni sad ne vodim srednju svaki dan. Nije to da par tjedana ide, par tjedana ne ide, pa da bi moglo biti problema sa socijalizacijom u jaslicama... to je doslovce - odvedem ju neka tri dana u tjednu, druga dva ne. Nisu mi radili problema nikad oko toga. Što, još i bolje njima, jedno manje taj dan .


    Jelena, ako si mislila na organizaciju rada za kolegicu koja ima SRV... da, njoj bi trebala pomoć. Ali vlasnik firme je strana korporacija koja već neko vrijeme ne dopusta zapošljavanje (ne zarađujemo im koliko su si zamislili). Pa kolegici pomažu studenti preko studentskog ugovora, ali to nije najsretnije rješenje. Nema ih puno takvih koji mogu (ili žele) biti svaki dan u uredu... a kad nema stalnu osobu, stalno učiti nekog novog... ne znam. Odustala je valjda od svega... kad može ode nakon 4 sata, kad ne može ostane...

  2. #52
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Bubilo, daj se skockaj!
    predaj papire koje te traze i pobrini se za svoje bolesno dijete!
    sretno!

    Hvala!

  3. #53
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno


    Bubilo, ovo do 3.godine mislis na neplaceni?
    jer, roditeljski (ak je to ispravan naziv) dobijes automatski do 3.godine kada podnosis onaj zahtjev prije navrsenih 6 mjeseci djetetova zivota
    i onda ga zapravo prekidas kad ides raditi s godinu dana
    Posljednje uređivanje od Ginger : 31.05.2018. at 23:53

  4. #54
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne, mislila sam na roditeljski. Ja nisam tako dobila. Meni ne rješenju piše datum sad u 6. mj. kad mala puni godinu dana. Ja sam razumjela da nakon godine dana opet podnosim zahtjev u HZZO-u. Nemam sigurno dopust do 3. godine trenutno.

  5. #55
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    jesi sigurna? to mi je cudno
    jer ja sam oba puta automatski dobila do trece godine
    osim ako ste vi izricito napisali do tad i tad kad ste podnosili zahtjev
    Posljednje uređivanje od Ginger : 31.05.2018. at 23:58

  6. #56
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Sto posto, gledam baš u papir. Lipanj 2018.
    A vidim sad i na praznom obrascu da sam tako i napisala, da, ima opcija do kad se želi koristiti.
    Ali prije 6 mjeseci sam se planirala vratiti odmah na posao, nismo tad točno znali što će se dešavati s malcem.

  7. #57
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Svakako pogledaj papire i da je tako kako Tvrdić treba predati papire na vrijeme bilo tražio on svoja dva mjeseca bilo od trećeg mjeseca ,treba predati papire oko mjesec dana prije da oni sve stignu napisati i poslati na dobre adrese

  8. #58
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    I da sjetila sam se da je šef Reko kak on nema pravo na svoja dva mjeseca jer je navodno podpisal neki papir da neće tražiti to
    Recimo ja sam sve papire sama nosila i sjećam se da nisam stavila potpis na to da muž ne smije nešto koristiti mada i nije koristio

  9. #59
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Bila sam već u HZZO-u. Ima pravo na 2 mjeseca. To su ona dodatna dva, dva je meni “prepustio”. Rekli su da je dovoljno 15 dana prije.

  10. #60
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Naravno da je i 15 dosta ali ne u šestom mjesecu kad ima hrpa neradnih dana

  11. #61
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sam već u HZZO-u. Ima pravo na 2 mjeseca. To su ona dodatna dva, dva je meni “prepustio”. Rekli su da je dovoljno 15 dana prije.
    Ali, ti ćeš raditi ta dva mjeseca ili biti na godišnjem?
    Ako se nešto nije promijenilo ne mogu oba roditelja koristiti bilo koji dio porodiljnog u isto vrijeme, pa ni za dvoje djece.
    Da li netko zna da li je ovako ostalo ili ipak može?

  12. #62
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Znam za jedan slučaj tu s rode kad su muž i žena bila istovremeno na porodiljni za isto dijete,bilo je to pred par godina
    Ne mogu biti istovremeno na njezi i porodiljnom
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.06.2018. at 21:31

  13. #63
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Meni će porodiljni završiti prije nego njemu otvore ta dva mjeseca

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •