Pokazuje rezultate 1 do 50 od 183

Tema: Odgoditi školu ili ne?

Threaded View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    pa u Hrvatskoj djeca idu u školu sa 6, odnosno 6ipol, znači odgodu smatram kad roditelji čija su djeca po zakonu školski obveznici žele odgoditi školu - i umjesto sa 6 i pol poslati ih sa 7 ipol.
    ti argumenti tipa, uvijek se ima vremena, bolje da sa duže igra.... ne znam, nekako mi ne stoje. I ne znam zapravo koju točno poruku odašilju (i roditelja vis-a-vis djece i hrvatske vis-a-vis Europe ili svijeta - dobor ovo zvuči malo glupo, ali kužite što mislim).
    Zapravo meni se čini da ne slanjem djeteta, koji je školski obveznik u školu, na neki način zakidamo djecu za znjanje koje im pripada, u vrijeme koje je za to - i to malo i zbog vlastitog komoda (možda griješim dušu, sorry, ali tako mi se čini), jer je činjenica da polaskom u školu dijete mora pisati zadaću, moda se s njim učiti, čitati, pisati... odnosno raditi sve ono što se djetetu baš u tom trenutku ne radi,a nama kao roditeljima možda više paše čekati da dijete postane odgovorno biće koje će svjesno shvatiti da je pisanje zadaće važno za njega kao osobu (hm,hm) a ne da ga na to moramo "poticati".
    Posljednje uređivanje od petra : 05.03.2010. at 20:57

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •