Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: socijalni stanovi

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno socijalni stanovi

    recite mi molim vas kad netko dobije socijalni stan kakva je procedura? jel mu se moze oduzeti i kad? koliko se placa i sta?

  2. #2
    s3ja avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    sunčana strana ulice
    Postovi
    391

    Početno

    Jooj, mislim da je to uređeno na lokalnoj razini, nekakvim općim aktima lokalne zajednice koja daje "socijalne"stanove u najam, bilo bi dobro da se raspitaš u svojoj općini/gradu.
    Koliko znam sklapa se ugovor, na 10 godina. Postoje razlozi za raskid ugovora, kao što je npr. nebriga o stanu i ne plaćanje troškova stanovanja....

  3. #3
    s3ja avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    sunčana strana ulice
    Postovi
    391

    Početno

    A imaš o tome i u Zakonu o najmu stanova (o zaštićenim najmoprimcima), pa progooglaj malo...

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    hvala budem vidla :D

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    podizem temu. recite mi jer nitko mi to nije znao objasniti jel taj stan sto dobiju miji njihov i sta kak NEDAO BOG NIKADA umru jel se taj stan nasljedjuje ili vraca gradu :?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    "socijalni" stanovi se NE nasljeđuju. Jedinica lokalne uprave stan ponovo dodjeljuje nekome od potrebitih

  7. #7
    s3ja avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    sunčana strana ulice
    Postovi
    391

    Početno

    Nedavno su moji prijatelji dobili takav stan- prijateljica, njena kćer i njen dečko, tj. izvanbračni suprug. Nisam vidjela ugovor koji je potpisala, no rekla mi je da su ga dobili na 10 godina s mogućnošću produženja i da , u slučaju njene smrti taj stan nasljeđuje njeno dijete. Zapravo ne nasljeđuje stan već pravo da živi u njemu, jer stan je zapravo od grada.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    a imaju li pravo otkupa tog stana pa da bude njihov :?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    koliko znam te stanove više nije moguće otkupiti (do nekog novog zakona)

    s3ja - teško da je to bio "socijalni stan" ako se "nasljeđuje"

  10. #10
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Ovako, od moje prijateljice mama je umrla koja je bila u socijalnom stanu. Da je prijateljica bila prijavljena na toj adresi 2 godine prije smrti majke imala bi pravo i dalje koristiti taj stan.
    Ali, ovo se radi o stanu koji je i prije rata bio socijalni, a nije se nakon rata mogao otkupiti, jer nisu ni bili za otkup, tako da ona gubi sva prava.

    Tako da vjerujem da je moguće da dijete naslijedi pravo na korištenje stana, ali sam sigurna da mora i neke uvjete ispunjavati kao što su: boravak i možda socijalna ugroženost - ne znam...

    Otkup stanova se danas ne vrši, tih socijalnih, jer to nije isti otkup stana koji se vrišio nakon rata i na osnovu stanarskog prava.
    Prije rata nije ni bilo stanova u privatnom vlasništu, osim onih koji su bili odmah nakon 2. svjetskog "dani" - u stilu, uzmem ti zgradu, evo ti stan i tvoje pravo na njega. Nego su bili društveni, plaćao se najam, ali za male pare, i nakon rata su dobili mogućnost otkupa.

    Ovi danas socijalni stanovi čisto sumnjam da će se moći otkupiti, jer oni služe za zbrinjavanje ugroženih obitelji.

  11. #11
    s3ja avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    sunčana strana ulice
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj VIPmama prvotno napisa
    koliko znam te stanove više nije moguće otkupiti (do nekog novog zakona)

    s3ja - teško da je to bio "socijalni stan" ako se "nasljeđuje"
    Ne znam za otkup.

    Zašto ne bi dijete nastavilo koristiti to pravo, ili bračni drug, koji su živjeli u tom stanu u zajedničkom kućanstvu s nositeljem prava?
    Nisam mislila da taj stan može "naslijediti" punoljetni sin koji živi svoj život, a ne sa staricom koja je koristila takav stan i preminula...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •