Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 56

Tema: viđanje djeteta s roditeljem s kojim ne živi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    26

    Početno viđanje djeteta s roditeljem s kojim ne živi

    Zanima me kako često dijete viđa roditelja s kojim ne živi u vašem slučaju- problem mi je što otac moga djeteta traži prečesto viđanje- tj. odvođenje svaki drugi dan a najgore u svemu je da ga nije vidio već 3mj. !!! Ovo je sve u inat meni pogotovo što je dijete rođeno vanbračno i ne mogu dopustiti odvođenje kod njegove supruge koja me je cijelo vrijeme trudnoće uznemiravala i vrijeđala i mene i moje dijete
    Molim savjete i pomoć - hvala

  2. #2
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    a za početak koliko dijete ima godina?

    što znači vanbračno? da li si ti začela dijete u ljubavništvu s njim dok je bio u braku sa ženom koja te vrijeđala? jer u tom slučaju žena je očito opravdano branila svoje interese, to je valjda jasno da si ti ušla u njen "životni prostor" i blago rečeno remetila ga, s tendencijom uništavanja i s mog stava gledišta njena reakcija mi se čini ljudski skroz razumljiva!

    Al obzirom da su u međuvremenu partnerski odnosi pomireni i posloženi mislim da ta minula činjenica da te nekoć vrijeđala, nema smjela imati težinu prema djetetu, niti biti kočnica da dijete ide k njima i viđa se i druži sa polubraćom ako ih ima. Tim više potkrijepljeno što otac inzstira na čestim viđanjima, evidentno je da želja postoji i da to dijete vrlo vjerojatno nije izopćeno niti u neodgovarajućim uvjetima u njegovom prisustvu.

    To što ti misliš da je tebi za inat, možda je ipak samo tvoje subjektivno samozavaravanje i vjerojatno time kontraefekt kočnice tebi samoj da se opustiš u osjećaju kako je djetetu sa tatom i njegovom partnericom ipak sasvim dobro.

    Osobno su mi katastrofalne odluke majki da iz vlastitog inata djeci diktiraju i brane odlaske i druženja, čak i onda kad ih sama djeca osobito žele i trebaju. Ne bi bilo loše razmišljati o interesu svog djeteta i njegovom zadovoljstvu, a ako je dovoljno odraslo i otvoreno pričati o doživljaju provedenog vremena kod tate.

    Osobito su mučne situacije koje proizlaze iz nepomirenosti partnerskog raskida pa se upliće naveliko ljubomora i inat, te se već i poodrasloj djeci brane recimo odlasci na tatino drugo vjenčanje pod izlikom neprimjerenosti (naravno samo iz maminog kuta gledanja) ili na zajedničkim svečanostima tipa krizma, rođendan, brane dolasci partnera drugog roditelja iako je on dugoročno već sastavni dio djetetovog života i miljea...

    Viđanja su inače stvar dogovora i nije ništa neobično vidjeti dijete svaki drugi dan. Uobičajena praksa je dva puta tjedno i svaki drugi vikend pet-ned! pa ti u prosjeku ispadne od 14 dana 6 dana kod tate, dakle gotovo svaki drugi dan. Isto tako dodjeljuje se svaki drugi državni blagdan drugom roditelju, kao i godišnji odmori 15 dana za ljetne praznike i 7 dana zimskih. Ukoliko je dijete još beba i do neke druge godine života ili čak i treće, preporučena viđanja su ipak rjeđa!

    Viđanja regulirate usmenim putem ili sudskim Zahtjevom za reguliranjem druženja i viđanja djeteta, za koji prolazite mišljenje pripadajućeg CZSS!

  3. #3
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    dijelom se moram složiti s tatom, a to je da ništa ne bi trebali raditi u inat jedan drugome na štetu naše djece. treba pregristi sav ponos i sva sr... koja ljudi prirede jedno drugom u ime sreće naše djece... trebaš se dogovoriti s tatom svog klinca u korist svog djeteta, njemu treba njegov tata, i on nije kriv za ništa što se dogodilo među vama. ako je djete sretno s tatom i vidiš da sve štima, dogovori se s njim oko viđanja.
    tata ti je napisao kako funkcionira u praksi.
    s druge strane ne bih branila niti tu ženu koja je liliannu uznemiralava, jer je ta žena imala svog muža koji joj je to priredio. ne podržavam upletanja trećih osoba kao pokušaj rješavanja vlastitih odnosa.
    drži se...i trudi se zbog svog klinca da sve posložiš čim prije..

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    26

    Početno

    Mali je tek 6mj. i bolestan. I situacija je dosta zamršena i komplicirana Problem je što je ta žena mene i donedavno zivkala, slala sms-ove, vozala mi se pred kućom, trubila dok su njena djeca plakala odozada u autu... bitno je i to da s dotičnim živi u vrlo konfliktnim odnosima pa se malo-malo tuku (pred djecom). A mog je malog nazivala kopiletom, govorila da se nije trebao roditi i da nam neće dati mira dok je živa! S tim da mi je baka (majka oca djeteta) rekla da nikako ne puštam dijete kod te osobe i da viđanja budu na nekom neutralnom terenu. Ja jesam za dogovor i šaljem mu fotke malog i govorim mu neka dođe no on odbija!
    I makar mislili da sam ja kriva i da sam im se uplela u brak...situacija baš nije bila takva a pogotovo što mu je ta žena već druga i prvu je varao s ovom a sada već ima novu ljubavnicu već duže vrijeme! Jel to odgovorna osoba?! A i prvo dijete je ostavio, moga sina nerođenog-nije ni pitao da li imam za pelene...
    Znam da ima očeva koji bi učinili sve za svoje klince- ali on nije taj...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    309

    Početno

    Ne znam, možda da prijaviš slučajeve maltretiranja (a meni iz opisanog to tako izgleda) od strane dotične policiji i CSS, kao bi kod određivanja frekvencije i osobito načina viđanja djeteta imala i neki opipljivi i nepristrani dokaz o neprikladnosti okoline oca. Nitko, ni otac ni majka, nema pravo izlagati dijete (ovdje bih rekla bilo koje od svoje djece) bilo kakvim lošim utjecajima, zapravo mislim da nam je to dužnost spriječiti i ja bih tu koristila ama baš sva (legalna) sredstva. Pa neka se vrijeđa tko god hoće.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj sandra111 prvotno napisa
    Ne znam, možda da prijaviš slučajeve maltretiranja (a meni iz opisanog to tako izgleda) od strane dotične policiji i CSS, kao bi kod određivanja frekvencije i osobito načina viđanja djeteta imala i neki opipljivi i nepristrani dokaz o neprikladnosti okoline oca. Nitko, ni otac ni majka, nema pravo izlagati dijete (ovdje bih rekla bilo koje od svoje djece) bilo kakvim lošim utjecajima, zapravo mislim da nam je to dužnost spriječiti i ja bih tu koristila ama baš sva (legalna) sredstva. Pa neka se vrijeđa tko god hoće.
    potpisujem

  7. #7
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Liliana neznam di ti je bila pamet s tim saznanjima, ljubavnice, preljubi, varanja, začet dijete s takvim čovjekom i još k tome oženjenim i očekivat da će se baš s tobom promjenit, a nije se čak ni razveo! Mislim, znam da život piše drame, al na neke ipak sami svojim razumom možemo utjecati! Pogotovo kad su djeca u pitanju i odgovornost prema njima!

    Žao mi je, bilo bi bolje da ti je lekciju onako oštro bez dlake na jeziku održao netko prije ovog svega, jer sad si je doživjela na najgori način na vlastitoj koži, a ovo što doživljavaš je nažalost samo tek početak duge životne borbe i velikih teškoća koje ti predstoje!

    Sad nastoj razmišljati pravedno i racionalno. Osiguraj se znanjem i informacijama i ne srljaj sa kojekakvim inatima i otvaranjima bojišnica, jer ti takve situacije definitivno ne trebaju sad u ulozi samohrane majke, bez oslonca, a s hrpom problema i obaveza oko samog djeteta.

    Dakle moj savjet je da svakako i to što prije odeš u pripadajući CZSS. Objasniš situaciju i zatražiš njihov preporučeni savjet za očeva viđanja djeteta. Neka vam to bude i prvi zajednički službeni korak u osvještavanju o pravima i dužnostima roditelja. Ja sam u toj dobi djeteta viđao ga samo u prisustvu majke i to vrlo kratko. S vremenom se termini proširuju.

    Nadam se da ćeš uspjeti naći najbolje rješenje bez dodatnih zategnutosti i stresova.

    Prijeteće SMS poruke i pozive možeš prijaviti policiji, i vjerojatno će imati i težinu na Socijalnom radu s obzirom da svako obiteljsko nasilje, prijetnje, remećenje mira majke i djeteta, policija po službenoj dužnosti direktno prosljeđuje Centru. Naravno sve to ima smisla ukoliko poruke i pozivi nisu isprovocirani ili čak i uzvraćeni jednakim tvojim konfliktnim ponašanjem.

  8. #8
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    Tata!

    X na zadnji post.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    26

    Početno

    dva puta tjedno i svaki drugi vikend je praksa u viđanju, ali s obzirom na nisku kronolosku dob se sve da dogovoriti i to obicno ispadne puno rjeđe i krace ( ako se oboje s tim slazete) te to u nacelu prihvaca i czss ako je u interesu djeteta. viđanja se mogu odvijati na neutralnom teritoriju i uz prisustvo soc. radnice ako se za isto javila potreba.

    buduci da su dolaze sve ljepsi dani, ja bih se usudila predloziti da to od sada krene postepeno, svaki drugi dan pa pola sata u poslijepodnevnim satima pustite oca i dijete u setnju( pritom naravno mislim oko 6 sati kad sunce vise nije toliko jako) i nakon pola sata vam vrati dijete da isto uhvati neku rutinu viđanja s ocem. do jeseni, zime ce vec biti malo vece pa ce on i otac moci posjecivati i neke igraonice. a kad bude dovoljno "veliko" vikendi kod oca ukoliko situacija to bude dopustala.

    o prijetnjama i maltretiranjima ste vec procitali. u sve ulaziti gladne glave i bez agresivnosti, ljubomore, uspoređivanja. jer ako s takvim stavom dođete u centar i kazete da otac ne brine za dijete vise od tri mjeseca, da ne pridonosi za njega, ne zeli viđanja... ti vam ljudi nemaju onda sto savjetovati osim oduzimanja roditeljske skrbi, tuzbe za alimentaciju i pola zivota provedenog u stresu i neprestanim neugodnostima. nitko nikoga ne moze natjerati da viđa vlastito dijete jer je to pravo roditelja, ali ne i njegova obveza. ja to ne bih forsirala, nego pustila da se postepeno razvija odnos i onda cete vidjeti na cemu ste.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    26

    Početno

    Hvala vam svima - užasno sam zabrinuta zbog malog i ne želim da mu itko naudi ni fizički ni psihički... pogotovo što sam se sama borila za njega i dalje to činim.
    Tata.... slažem se -gdje mi je bila pamet ?! Kažu da pametni uče na tuđim greškama a ovi ostali na vlastitim - ma sve što želim je mir i uravnotežen život sebi i svom malom piliću- nisam ništa tražila kada sam zatrudnila niti sam ikoga dirala a dobivam samo maltretiranje i prijetnje....

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    moje mišljenje je da od takvog čovjeka je najbolje ne očekivati ništa.Ništa. i tako ćeš imati svoj mir koji vjrujem da ti je potreban,a i bebica to sve osjeti.ako se on odluči na viđanja,to je ok,i onda mu dopustiš koliko po zakonu može.budi hrabra i voli svoje malo,kao što sigurno i voliš.sve najbolje!

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    ja bi samo pitala nešto na ovu temu , što vi mislite o viđanju djeteta sa ocem koji ga niti nije želio . Naime ja pokušavam održati neki konztakt mog Jana-Renata sa njegovim ocem no primječujem da mog bivšeg to baš i ne zanima . Ja organiziram odosno potićem viđanje i druženje njih dvoje , primjećujem da bivši baš i ne mari za maloga , nerijetko sjedi samnom u kuhinji a mali trćkara uokolo ili sjedi u boravku gleda tv a mali opet skaće uokolo , pokušavajući ga zainteresirati ali njegov otac kao da ga ne primjećuje .
    Taško mi je kada moj sinko nkom drugom govori " tata " veseli mu se a svog oca kao da ne doživljava .
    Moj bivši od kada je otišao nikada nije samoinicijativno nazvao da pita kakao je mali a kamoli da mu je bilo što donio ( pardon jednom je kupio vrečicu keksiju .)

  13. #13
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    Citiraj vlatkapeno prvotno napisa
    Taško mi je kada moj sinko nkom drugom govori " tata " veseli mu se a svog oca kao da ne doživljava .
    Vlatka,
    nije mi jasan ovaj dio, kako nekome drugome govori tata, jesi li mu rekla ime osobe? Djeca na poticaj nauče izgovarati riječi poput mama, tata, ana, braco....

  14. #14
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Vlatka, pa nedavno si pisala o tome kako ste se ti i bivši super uskladili, kako pričuva malenoga, kako ga viđa...
    Kako su vam odnosi puno bolji nego prije...
    Čak si se javila i na onaj topic o prijateljskim rastavama :/

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    draga apricot da donedavno je bilo sve ok no u zadnje vrijeme se moj bivši ponovo ponaša bezobrazno , predbacuje mi za hrpu stvari iz prošlosti , maloga i dalje naziva mojim projektom . Sve mi se ćini da tu ima prste jedna žena sa kojom je on već duže vrijeme u vezi / 4 godine / s obzirom da je ona bila djelomice i krivac za našu rastavu .
    Nemam ja ništa protiv ako je on našao drugu ženu i ako je sretan sa
    njom ali ne želim da ona utjeće na njega i uništava naše prijateljstvo .

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    26

    Početno

    Danas nam je bilo prvo ročište u svezi viđanja (za alimentaciju nije ni došao) - strašno da jedan nezainteresirani sudac odlučuje o dobrobiti moga djeteta.... to što sam dobila batina, što me je vrijeđao, prijetio mi (bila je policija kod njega u više navrata), što imam poruke te njegova žene gdje me vrijeđa, što u svojoj 31g života u zadnjih 6g od nas 3 žene ima 4 djece..... ništa nije bitno!!! Dotični ne želi doći posjećivati dijete nego odvoditi kod sebe i te žene - makar je mali, makar ga ne pozna, bolestan je.... Nikakvi dogovori s njegove strane ne dolaze u obzir! Prestrašno!!! Toliko me to sve boli i ne znam više kome da se obratim- kredit sam podigla da osiguram malom dom dok me on u trudnoći nije pitao da li imam za kruh a za malog ni ne pita... vidio ga je u zadnja 3mj sveukupno sat vr. i to usputno. Da mogu odselila bih se na kraj svijeta samo da pobjegnem od tog psihopata koji bezdušno gazi sve pred sobom i nitko mu ništa ne može.....

  17. #17
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    Gle, lilianna...u to kako si se uopce spetljala s takvim tipom ne ulazim, ali mislim da se ovdje ne radi uopce o njemu, vec o tebi.. ti si ta koja sada mora biti snazna i hrabra radi svog djeteta.... a nisi takva bila cim si dozvolila sva ta ponizavanja s njegove strane. Stani na loptu i dobro razmisli da li djetetu uopce treba takva osoba u zivotu i bori se!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    26

    Početno

    I hoću- dosta mi je njegove tiranije! Ali kako da ga se riješim kada mi ne da mira i osvečuje se preko djeteta koje ga apsolutno ne zanima a htio bi ga odvoditi meni u inat!?

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Strmec
    Postovi
    444

    Početno

    Citiraj Iva prvotno napisa
    Gle, lilianna...u to kako si se uopce spetljala s takvim tipom ne ulazim, ali mislim da se ovdje ne radi uopce o njemu, vec o tebi.. ti si ta koja sada mora biti snazna i hrabra radi svog djeteta.... a nisi takva bila cim si dozvolila sva ta ponizavanja s njegove strane. Stani na loptu i dobro razmisli da li djetetu uopce treba takva osoba u zivotu i bori se!
    Potpisujem!
    lilianna, drzi se!

  20. #20
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    Gle...i suci su samo ljudi... vjeruj mi, da kada vide pravo stanje stvari i ako se sve potkrijepi dokazima....da mu nitko nece dati da vidja dijete....

  21. #21
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Neznam na kakve ste vi suce nailazili, ali ono na što sam ja nailazio je da te ne želi niti salušati, jer ima izvješće sa CZSS koje smatra Svetim pismom pa makar imalo tipfeler čiste nelogičnosti u vremenu viđanja djeteta, koje uzimaju zdravo za gotovo s izlikom "ali tako mi je Centar savjetovao" i točka.

    Meni se suci ne čine baš osobito kvalitetni kao ljudi, još manje mudri i žedni poštenja, a imaju izrazito visoku moć donošenja kardinalnio važnih odluka za našu djecu, ne upuštajući se previše u rasprave, saslušanja, dijaloge, a najmanje istraživanja, jer za pola sata im je zakazana već sljedeća parnica!

    U najboljem slučaju ako nisi zadovoljan sa ishodom samaritanski će ti odrapit novi polsatni termin rasprave i time jasno automatski nove sudske troškove, pa će te tako fino iz rasprave u raspravu gulit dok ne pristaneš na njihove uvjete odluke!

    Meni se čine kao obični državni činovnici kojima si samo običan broj u programu pretrpanog dnevnog rasporeda, željni skinut te što prije s dnevnog reda i bez puno muke i rasprave.

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    Dragi moji jednoroditelji , evo moram vam se javiti s obzirom da mi je potrebna vaša podrška . Maloprije je otišao MB došao je " posjetiti"
    Jana -Renata mislika sam kako če se njih dvoje malo družiti ali kao i svki puta do sada MB je sjedio u kuhinji ia mali je skakutao oko njega . Dosta mi je tog naćina na koji se MB ponaša prema malome , kao da mali niti ne postoji . Napokon sma pukla i skresala mu u facu ako on nema volju i želju viđati Jana-Renata neka onda niti ne dolazi . Na to mi je on rekao da mu on nije tata već samo biološki otac , da je on samo osoba koja je dala svoje sjeme da ja ostanem trudna , također je izjavio da mu je bilo puno bolje prije nego se oženio , na to sma mu ja odgovorila da može i dalje imati tu svoju slobodu , da ču nakon pravomoićnosti rastave promijeniti svom sinu i sebi prezime ( vratiti ću svoje djevojaćko odnosno uzet ču prezime moje bake koja je odgojila i bila mi i majka i otac . )
    Znam da čete sada neki od vas imati čudne reakcije ali na žalost nemi je dosta da se svi i svatko samnom sprda i ponaša se kao da sam neka stara krpa .

  23. #23
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    vlatkapeno je napisala:
    Dragi moji jednoroditelji , evo moram vam se javiti s obzirom da mi je potrebna vaša podrška . Maloprije je otišao MB došao je " posjetiti"
    Jana -Renata mislika sam kako če se njih dvoje malo družiti ali kao i svki puta do sada MB je sjedio u kuhinji ia mali je skakutao oko njega . Dosta mi je tog naćina na koji se MB ponaša prema malome , kao da mali niti ne postoji . Napokon sma pukla i skresala mu u facu ako on nema volju i želju viđati Jana-Renata neka onda niti ne dolazi . Na to mi je on rekao da mu on nije tata već samo biološki otac , da je on samo osoba koja je dala svoje sjeme da ja ostanem trudna , također je izjavio da mu je bilo puno bolje prije nego se oženio , na to sma mu ja odgovorila da može i dalje imati tu svoju slobodu , da ču nakon pravomoićnosti rastave promijeniti svom sinu i sebi prezime ( vratiti ću svoje djevojaćko odnosno uzet ču prezime moje bake koja je odgojila i bila mi i majka i otac . )
    Znam da čete sada neki od vas imati čudne reakcije ali na žalost nemi je dosta da se svi i svatko samnom sprda i ponaša se kao da sam neka stara krpa .
    Draga vlatkapeno, često nailazim na tvoje odgovore i evo jednostavno ne mogu da ne reagiram.
    Nemoj se ljutiti, ali iz svega što pišeš čitam da si ustvari dosta nesigurna osoba koja vječno traži nekog da se na njega osloni, a opet očito oslonac tražiš u krivim ljudima. Mislim da ovo što si napisala da se svako s tobom sprda i da se ponaša kao da si stara krpa, opet na neki način polazi od tebe same, jer baš imam dojam da ti sebe na taj način tretiraš.
    Nema više povratka, ostala si sama sa svojim prekrasnim djetom koje te treba (tu više uopće nije bitno da li si željela ostati sama, ili nisi, da li je moglo drugačije,...). Sama si i točka. Iskoristi to najbolje što možeš. Na BM se očito više nema smisla oslanjati, koncentriraj se na to da tvoje dijete iz tog cijelog procesa prođe najbezbolnije. Nikog se ne može prisiliti da bude dobar otac, ako to on sam ne želi. Promjenu prezimena napravi ako smatraš da je potrebna, a opet s druge strane to je inat kojim se ionako ništa specijalno neće izroditi / dogoditi, osim puno papirologije.
    Snažna si žena, pronađi ponovno u sebi tu snagu, ako ne možeš radi sebe, onda radi djeteta, okani se bivšeg muža i rasprava što bi bilo kad bi bilo, tako je kako je. Bez obzira da li ti se sviđa njegov odnos prema djetetu ili ne, u principu ne možeš puno promijeniti, vrijeme vratiti ne možeš, zato kreni naprijed. Sretno!!!

  24. #24
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    vlatka, nisam sigurna ali mislim da sinu nećeš moći promijeniti prezime. ali raspitaj se, nisam sigurna

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    Anemona sve što si napisala potpisujem u potpunsti , zaista sam dosta nesigurna u sebe ali to proizlazi iz naćina na koji sma i sama odrastala , bez oba roditelja onosno uz baku koja mi je bila i otac i majka i dava mi sve što je mogla i znala .
    [/b]Gitunja što se tiće promijene prezimena mom sinu negdje sam pročitala da je to moguće ali mi treba suglasnost BM-a , on mi je rekao ako želim da će mi dati suglasnost da malome promijenim prezime .
    Znam da kakao god da napravim čitav žibot če me mali potsijećati na mog bivšeg ali samo u biološkom smislu . Moram biti iskrena da se grozno nosim sa ovom situacijim samohrane majke , na žalost nema nikog od svoje obitelji tu blizu mene , moja seka je tu ali ona je na njenu sreću u divnom braku da divnim čovijekom koji je nosi kao malo vode na dlanu .
    Ponekada sam užasno ljubomorma na svoju seku i njezin brak iz snova , zašto ja nisam na njenom mjestu , zašto je mene zapala teža starna života .
    :? :? :?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    vlatkapeno, na neki način te mogu razumjeti, i ja sam imala jako puno tteških trenutaka u mladosti. Samo ja sam imala tu sreću upoznati mm koji je više nego divan. Anemona ti je prekrasno sve rekla i tu je potpisujem od riječi do riječi. Trgni se, nemoj se sažalijevati, imaš dijete koje je sad najvažnije i koje osjeća puno toga što se događa. Budi samostalna, digni glavu, budi ponosna. Ai tebi će se osmjehnuti sreća, t u to sam sigurna.

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    Citiraj lilianna prvotno napisa
    I hoću- dosta mi je njegove tiranije! Ali kako da ga se riješim kada mi ne da mira i osvečuje se preko djeteta koje ga apsolutno ne zanima a htio bi ga odvoditi meni u inat!?

    ja ti ovo apsolutno ne vjerujem. prestrašno je da uopće takvo nešto kažeš.
    jedan psihopat kojem nije stalo do djeteta ne bi gubio vrijeme dokazujući ti to svaki drugi dan odvođenjem djeteta. i kako to da nitko u toj priči ne valja pa čak ni sudac?
    pomiri se s tim da on to pravo ima a isto tako je ružno od tebe optuživati jednu majku da će nauditi tvom djetetu.
    logično da ima nešto protiv tebe ali ja ne vjerujem da će se jedna majka drugoj osvećivati preko djeteta.



    ti bi se trebala smiriti i čuvati snagu za dijete jer nije ti lako.

    ako baš baš ne možeš to izdržati ja bih razmišljala i o preseljenju.

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    sad kad čitam šta sam pisala ispadam sama sebi gruba.

    lilianna- imaš svog malog anđelka i znam da će ti tebati divovska snaga ali majka kao majka uvijek ju nađe!

    gledaj to s vedrije strane- šta na primjer da si završila s takvom osobom koja ne zna drugo nego matretirati sve oko sebe. probaj shvatiti kako je teško i toj ženi koja em što ima muža koji ju zlostavlja pa još i njegove ljubavnice...

    probaj zadržati mir, pokušaj ostvariti iole normalnu komunikaciju s ocem djeteta za dobrobit vašeg djeteta. ne možeš mu osporiti pravo da viđa dijete pa i na taj način i umjesto da se grizeš zbog toga probaj to prihvatiti i izvući najbolje.


    u svakom slučaju tebi i tvojoj mrvici želim puno zdravlja i sreće!

  29. #29
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj mozarela prvotno napisa
    ja ti ovo apsolutno ne vjerujem. prestrašno je da uopće takvo nešto kažeš.
    ako ti ne vjeruješ - ne znači da to nije istina.
    lilianna se uplela u jednu prilično ružnu priču (vjerojatno toga nije bila ni svjesna), i tek sad shvaća u kakvoj je gabuli. najmanje joj je potrebna sol na ranu.


    a takvih se priča nađe u medijima koliko želiš... jednu trakavicu čitamo već prilično dugo.

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    meni je samo teško pojmiti da će se roditelj osvećivati putem djeteta na ovaj način.

    uvijek nekako mislim da je najgore kada je otac nezainteresiran i uopće ne želi imati kontakt s djetetom (pogotovo s tako malim djetetom)

  31. #31
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj mozarela prvotno napisa
    uvijek nekako mislim da je najgore kada je otac nezainteresiran i uopće ne želi imati kontakt s djetetom
    zar misliš da to nije osveta?
    vjeruj mi, itekakva osveta! jedna od najokrutnijih - i to preko djeteta.



    očevi su možda u tom dijelu u većini, ali znam i za primjere takvih majki.

  32. #32
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Vlatkapeno,

    mislim da ti je ovo već netko trebao reći, ali ovako: tvoje je ponašanje blesavo i pitam se, čitajući tvoje postove, do kada se misliš samokažnjavati dovodeći sebe u podređeni položaj.

    Hoće vidjeti dijet, o.k. to je lijepo i vidim da i ti za to zdušno navijaš. Pravila viđanja djeteta su slijedeća:

    1. najavi se telefonom da dolazi ili se dogovorite oko vremena dolaska
    2. spremiš dijete
    3. kad dođe dadeš mu dijete i neka ide sa djetetom prošetati.

    Pa ženo božja, kaj on ima raditi kod tebe u stanu i buljakati u strop ili gdje već dok mali trčkara okolo.

    Daj se više probudi iz tog tvoj bedastog sna, vi niste prijatelji, ali kao normalni ljudi možete se dogovarati oko viđanja djeteta i odgoja djeteta - to bi trebali i činiti i to bi trebao biti početak i kraj vaše konverzacije. Meni se čini da si ti zabrijala da ste vi prijatelji, on to, čini mi se, uopće ne misli. I zapamti, on je došao vidjeti malog, a ne tebe.

    Ti moraš ili pronaći ili steći samopoštovanje, u konačnici trebati će ti ako misliš odgojiti to dijete. Ako čovjek ne poštuje sebe, ne poštuju ga niti drugi, imaj to na umu. I nije dovoljno priznati ja nemam samopoštovanja, što ti točno činiš da ga dobiješ ili povratiš?

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    elin imaš PP

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj mozarela prvotno napisa
    meni je samo teško pojmiti da će se roditelj osvećivati putem djeteta na ovaj način.

    uvijek nekako mislim da je najgore kada je otac nezainteresiran i uopće ne želi imati kontakt s djetetom (pogotovo s tako malim djetetom)
    Mozarela vjeruj mi- Čovjek koji u 7mj. nije previo dijete, doktoru ga odveo, u zadnja 3mj ga je vidio sat vr i to zadnji puta na Uskrs... 3x smo se od onda čuli- jednom sam ga ja zvala da ga obavjestim o malom, 2x on da mi prijeti, kako će me zgaziti, satrti... Kada sam ga molila da ga ode prošetati da usišem, odg je bio"djeca vole zvuk usisivača"! Šaljem mu fotke malog mms-o, mailom a on mi kaže da prestanem praviti budalu od sebe, prije mj i pol je rekao "daj mi ga ajd subotom na pola h da ga odvedem kod svoje stare"!!!
    Da bi ja podnjela tužbu za alimentaciju i na to on isti dan podnosi tužbu za viđanje- jer je gospodinu previše davati toliko novaca za tamo neko dijete a za svoje večerice, skupa odjela itd. uvijek ima...
    A u tužbi stoji: (makar ga ja zovem da dođe a on govori "neću, ne pada mi na pamet" - da ja kao ne dopuštam viđanje djeteta) pošto je dijete već dovoljno staro (čak 6mj.) zahtjeva odvođenje svaki drugi dan od 18-20h (s tim da je on 3-4dana tjedno na službenim putevima i radi 10-12h dnevno- a i moje dijete se oko19-19:30kupa, no makar smo kratko živjeli zajedno on to naravno ne zna) s tim da od prve god dj. života traži uz svaki drugi dan i svaki drugi vikend od petka 18h do nedjelje 16h!!! +21dan preko ljeta i 7 dana preko zime!!! Prestrašno! A pogotovo što njegovo 6g dijete iz prvog braka nikada ne spava kod njega- a moj sin će kao morati i to sa god dana(a šta ako će još sisati?!) no nije njemu u interesu da provodi vrijeme s malim već da postoji mogućnost da me kajla- neće on dolaziti po njega, imat će izgovore kao uvijek no ja ću biti na rubu živaca hoće li doći ili ne , kada, šta s malim?!
    A i onda bi ga odveo kod bake ili šiknio s ostalom djecom pa nek se igraju(inače to radi). Jel to interes moga djeteta- da živimo pod stresom zbog jednog osvetoljubivog egocentrika sa povrijeđenim egom?!
    A što se njegove žene tiče- rekla je da mi neće dati mira dok je živa, svoje prvorođeno dijete je ostavila a ovo dvoje zlostavlja govoreći im da sam ja teta kurva koja im je otela oca... nek kažu teti kurvi da se mama i tata sex-aju (djeca od 3 i 4god!!!) da je moje dijete zloćesto pa ga treba tuči jer smo mi razlog da tata više njih ne voli...... ima tu još puno toga .... da ne spominjem vrijeđanje i tuče pred djecom koje su uobičajene pa djeca gdje god došla pričaju kako je mama ljuta, vikala, tata tukao mamu, ona njega....
    I sada da ja - koja sam sama iznjela tu trudnoću u vrlo teškim uvijetima, sama rodila i sama odgajam svoje dijete - prepustim svog sina tim luđacima?!
    Poslije poroda sam i ja bila u fazi, opraštanja, kajanja pa kako neće poljubit to malo, pa kako ga ne voli...dala sam mu još jednu šansu i opet me je izigrao- nehumano! Te nakon svega kažem mu da me ostavi na miru (prva žena mu se liječi kod psihijatra zbog njega i ove druge) i nek imamo neki dostojanstven i ljudski kontakt zbog djeteta - on ne pristaje- na dogovor sudski ne pristaje- na dolaženje u moj stan, eventualno u socijalno, park....štogod radi druženja- ne pristaje! Samo odvođenje i to je to!
    Moje dijete nema oca i to je prava istina- a želim da mali poraste pa da sam odluči želi li ići kod njega i da mi može reči ako su mu naudili ili rekli šta ružno!

    I ja se sada jedino mogu nadati- makar sam užasno razočarana pristranošću(još je uz sve to iz utjecajne obitelji u našema malom mjestu ) i nestručnošću Centra, te pouzdati u jednog sudca koji me na prvom ročištu nije pitao riječ, već kolutao očima i kao sve prepustio Centru...sada čekam.... i živciram se i ljuta sam i tužna, beskrajno zbog mog malog sunca jer mu želim sve najbolje na svijetu, kud je bolestan, nema tatu još i moj stres proživljava kako u trudnoći tako i sada

  35. #35
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Mene interesira moze li prica biti i ovakva?

    Otac je njezan kao maslacak, svaki povjetarac ga otpuse kilometrima daleko i potrebno mu je dugo vremena da se nakon toga ponovo oporavi. Emotivno je nestabilan. Da li je moguce da voli dijete, jako, jako... ali bez obzira na to - prekine sve kontakte sa djetetom (i bivsom zenom) jer mu je to sve skupa prebolno?

    Naravno to je pojednostavljena prica. Ima li tko takav slucaj?

  36. #36
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj lilianna prvotno napisa
    iznjela tu trudnoću u vrlo teškim uvijetima, sama rodila i sama odgajam svoje dijete - prepustim svog sina tim luđacima?!
    o.k. pod uvjetom da je sve onako kako si opisla (da nije tvoje subjektivno, već objektivno viđenje događaja) iz kojeg mu onda razloga šalješ MMS sliku djeteta? Ja to ne kužim, ali fakat ne kužim :/

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    Citiraj lilianna prvotno napisa
    iznjela tu trudnoću u vrlo teškim uvijetima, sama rodila i sama odgajam svoje dijete - prepustim svog sina tim luđacima?!
    o.k. pod uvjetom da je sve onako kako si opisla (da nije tvoje subjektivno, već objektivno viđenje događaja) iz kojeg mu onda razloga šalješ MMS sliku djeteta? Ja to ne kužim, ali fakat ne kužim :/

    reagira nasumično kao svaka žena koja se nađe ostavljena,sama u neobranom grožđu...

    na stranu s tim da je najviše sama doprinijela komplikaciji već ionako koplicirane situacije sa svim tim likovima.

  38. #38
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    Citiraj lilianna prvotno napisa
    Citiraj mozarela prvotno napisa
    meni je samo teško pojmiti da će se roditelj osvećivati putem djeteta na ovaj način.

    uvijek nekako mislim da je najgore kada je otac nezainteresiran i uopće ne želi imati kontakt s djetetom (pogotovo s tako malim djetetom)
    Mozarela vjeruj mi- Čovjek koji u 7mj. nije previo dijete, doktoru ga odveo, u zadnja 3mj ga je vidio sat vr i to zadnji puta na Uskrs... 3x smo se od onda čuli- jednom sam ga ja zvala da ga obavjestim o malom, 2x on da mi prijeti, kako će me zgaziti, satrti... Kada sam ga molila da ga ode prošetati da usišem, odg je bio"djeca vole zvuk usisivača"! Šaljem mu fotke malog mms-o, mailom a on mi kaže da prestanem praviti budalu od sebe, prije mj i pol je rekao "daj mi ga ajd subotom na pola h da ga odvedem kod svoje stare"!!!
    Da bi ja podnjela tužbu za alimentaciju i na to on isti dan podnosi tužbu za viđanje- jer je gospodinu previše davati toliko novaca za tamo neko dijete a za svoje večerice, skupa odjela itd. uvijek ima...
    A u tužbi stoji: (makar ga ja zovem da dođe a on govori "neću, ne pada mi na pamet" - da ja kao ne dopuštam viđanje djeteta) pošto je dijete već dovoljno staro (čak 6mj.) zahtjeva odvođenje svaki drugi dan od 18-20h (s tim da je on 3-4dana tjedno na službenim putevima i radi 10-12h dnevno- a i moje dijete se oko19-19:30kupa, no makar smo kratko živjeli zajedno on to naravno ne zna) s tim da od prve god dj. života traži uz svaki drugi dan i svaki drugi vikend od petka 18h do nedjelje 16h!!! +21dan preko ljeta i 7 dana preko zime!!! Prestrašno! A pogotovo što njegovo 6g dijete iz prvog braka nikada ne spava kod njega- a moj sin će kao morati i to sa god dana(a šta ako će još sisati?!) no nije njemu u interesu da provodi vrijeme s malim već da postoji mogućnost da me kajla- neće on dolaziti po njega, imat će izgovore kao uvijek no ja ću biti na rubu živaca hoće li doći ili ne , kada, šta s malim?!
    A i onda bi ga odveo kod bake ili šiknio s ostalom djecom pa nek se igraju(inače to radi). Jel to interes moga djeteta- da živimo pod stresom zbog jednog osvetoljubivog egocentrika sa povrijeđenim egom?!
    A što se njegove žene tiče- rekla je da mi neće dati mira dok je živa, svoje prvorođeno dijete je ostavila a ovo dvoje zlostavlja govoreći im da sam ja teta kurva koja im je otela oca... nek kažu teti kurvi da se mama i tata sex-aju (djeca od 3 i 4god!!!) da je moje dijete zloćesto pa ga treba tuči jer smo mi razlog da tata više njih ne voli...... ima tu još puno toga .... da ne spominjem vrijeđanje i tuče pred djecom koje su uobičajene pa djeca gdje god došla pričaju kako je mama ljuta, vikala, tata tukao mamu, ona njega....
    I sada da ja - koja sam sama iznjela tu trudnoću u vrlo teškim uvijetima, sama rodila i sama odgajam svoje dijete - prepustim svog sina tim luđacima?!
    Poslije poroda sam i ja bila u fazi, opraštanja, kajanja pa kako neće poljubit to malo, pa kako ga ne voli...dala sam mu još jednu šansu i opet me je izigrao- nehumano! Te nakon svega kažem mu da me ostavi na miru (prva žena mu se liječi kod psihijatra zbog njega i ove druge) i nek imamo neki dostojanstven i ljudski kontakt zbog djeteta - on ne pristaje- na dogovor sudski ne pristaje- na dolaženje u moj stan, eventualno u socijalno, park....štogod radi druženja- ne pristaje! Samo odvođenje i to je to!
    Moje dijete nema oca i to je prava istina- a želim da mali poraste pa da sam odluči želi li ići kod njega i da mi može reči ako su mu naudili ili rekli šta ružno!

    I ja se sada jedino mogu nadati- makar sam užasno razočarana pristranošću(još je uz sve to iz utjecajne obitelji u našema malom mjestu ) i nestručnošću Centra, te pouzdati u jednog sudca koji me na prvom ročištu nije pitao riječ, već kolutao očima i kao sve prepustio Centru...sada čekam.... i živciram se i ljuta sam i tužna, beskrajno zbog mog malog sunca jer mu želim sve najbolje na svijetu, kud je bolestan, nema tatu još i moj stres proživljava kako u trudnoći tako i sada
    draga liliana, vidim da ti je strašno teško i da si usamljena i da ti treba velika podrška svih nas stoga
    ali isto moram dodati da mi nije jasno kao vidim i još nekima, koji klinac mu šalješ slike djeteta, što ga zoveš da ti čuva djete da ti usisaš???!!!
    pa nemoj dopustiti da te zovu, promijeni brojeve telefona, prijavi da ti prijete, daj ih u novine, učini nešto,, bori se protiv njih...ali nikako nemoj mu podilaziti i pokušati probuditi ljubav u takvom čovjeku prema svom djetetu..jer se iz tvojih postova isčitava da to nije čovjek.

  39. #39
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj DaDo prvotno napisa
    pa nemoj dopustiti da te zovu, promijeni brojeve telefona, prijavi da ti prijete, daj ih u novine, učini nešto, bori se protiv njih...
    najjače mi je ovo "daj ih u novine"!
    pa kome je to interesantno pored Ante i Simonice!

    a šta može učiniti? promjena broja direktno reflektira nemogućnost ostvarenja kontakta s djetetom, što je po obiteljskom zakonu krvično djelo! Pa ne smije mu zabraniti viđanje djeteta, čime da se bori kad nije ni u CZSS još bila i upoznala ih uopće sa situacijom i pokušala se zaštiti?

    A osim toga prvo valjda treba dokazati da je otac takav i takav, da bi išta poduzela! a to vjeruj nije nimalo lako, jer će pred institucionalnim tijelima uvijek prikazivat sebe u onom drugom "ljepšem" svjetlu! kao najboljeg oca tom djetetu, najprivržanijeg, ma da bi ga svaka majka za zeta poželjela...

    ako je psihopata kako liliana tvrdi on je u stanju takvu sliku i odašiljati u javnost samo da bi je što više tlačio i manipulacijama liječio svoje frustracije i hranio posrnuli ego.

    Al evo ja i opet ponavljam svoj savjet liliani, da se što prije javi u CZSS, da pozovu oca na zajednički roditeljski razgovor, pa u okviru toga ako je potrebno neka se zatraži i socijalna radnica za nadgledanje situacije boravka djeteta kod oca, radi stjecanja stručne procjene i donošenja ispravnog suda!

  40. #40

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    Tata-koliko ti slučajeva poznaješ gdje su zajednički roditeljski razgovori u CZSS urodili nekim plodom? (osim uređivanja tehnikalija štoopet ne rezultira automatski jednim civiliziranim odnosom)
    to je moguće samo ako su osobe na startu spremne na suradnju i ako je to zajednička želja.
    misliš da će ih netko moći natjerati da se "pomire" ili da se problematičan tip (kako je opisan) ponaša tako politički korektno kako ti to crtaš da je moguće...

  41. #41
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj Teta Eta prvotno napisa
    Mene interesira moze li prica biti i ovakva?

    Otac je njezan kao maslacak, svaki povjetarac ga otpuse kilometrima daleko i potrebno mu je dugo vremena da se nakon toga ponovo oporavi. Emotivno je nestabilan. Da li je moguce da voli dijete, jako, jako... ali bez obzira na to - prekine sve kontakte sa djetetom (i bivsom zenom) jer mu je to sve skupa prebolno?

    Naravno to je pojednostavljena prica. Ima li tko takav slucaj?
    E Teta Eta, čudi me kako ga nisi otpuhala dok si u činu "big booma" (uz)disala ispod njega... šalim se naravno, ali smješno mi je skroz kako mu tepaš "maslačak"... zar ti to imponira u opisu i liku jednog - muškarca?

    neznam šta bih ti rekao, ako je priča samo hipotetička, onda je moj odgovor "ne može biti takva", ako je stvarni slučaj onda je definitivno psihološka neuravnoteženost osobe... nepojmljivo mi je da netko nekog voli, da mu nije ništa zapriječeno u toj ljubavi, a on pobjegne od svega pod izlikom "maslačak emocija"... ma daj molim te, pa nije valjda da vjeruješ u takav alibi ili ti je tako lakše sebi razjasniti, a jednog dana i djetetu?

  42. #42
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj mozarela prvotno napisa
    Tata-koliko ti slučajeva poznaješ gdje su zajednički roditeljski razgovori u CZSS urodili nekim plodom? (osim uređivanja tehnikalija štoopet ne rezultira automatski jednim civiliziranim odnosom)
    to je moguće samo ako su osobe na startu spremne na suradnju i ako je to zajednička želja.
    misliš da će ih netko moći natjerati da se "pomire" ili da se problematičan tip (kako je opisan) ponaša tako politički korektno kako ti to crtaš da je moguće...
    nije uopće bitno koliko ja parova poznajem, nego činjenica da je to jedini put koji joj nešto može donijeti i zaštiti interes djeteta... CZSS je na kraju krajeva jednako aljkava i po službenoj dužnosti formirana institucija kao sud, ali ako si dovoljno uporan ipak pruža više mogućnosti za involviranje u takve poremećene roditeljske odnose! osim toga omogućavaju uključivanje službene stručne osobe u nadgledanje i procjenu kvalitete djetetovog boravka kod oca... napominjem da je nadgledanje vrlo često obostrano!

    Sorry, al druge alternative nema! jer ako ne upozna dotične sa detaljima ni sud neć biti upoznat, jer neće oni tamo nju preispitivat (ko je to prošaom, zna kako to formalistički ide), nego će zatražit stručno mišljenje CZSS i apsolutno se oslonit na njega! Što prije počne sa upoznavanjem gospođa u Centru to je prije na pragu rješavanja svoje situacije.

    Super je bacat generalne savjete, učini nešto, bori se s njima, al to ti je ko da čovjeku upalom u petmetarsku rupu usred pustoši vičeš - bori se, izađi van, šta sjediš dole i očajavaš! krasno!

    izvrsno, kao da on to sam nezna, al nekome ko nije prošao tečaj marinaca za preživljavanje i snalaženje u takvim okolnostima trebaju ipak konkretniji savjeti tipa - napij se vode s mahovine, prokopaj rupe u zemlji za freeclimbing i sl. nadam se da sam bio dovoljno slikovit... zazivanje glasno "upomoć" neće joj puno pomoći (medijska kampanja i novine)

  43. #43

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    tata već sam se složila da je czss neophodan za utvrđivanje tehnikalija i sama bih rekla da treba kontaktirati i okretati vodu na svoj mlin jer na žalost po tom principu centar radi.

    takva su barem bila moja iskustva.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    26

    Početno

    Tata- pogledajte od 02.04 Posredovanje CZSS - u takvo socijalno da ja idem?! Pišem ministarstvu i dobila sam odg da će izvidjet slučaj. Problem je što živimo u maloj sredini- a on sa svojim novcima i vezama misli da je svemoćan!

    Što se tiče MMS-ova to sam mu slala još prije, htjela sam mu približiti malo to dijete, da ga zavoli... da i on bude dijelom prisutan ali odustala sam nakon svega što mi je učinio i još uvijek čini. Promjenila sam i br. moba jer su mi on i ta druga supruga slali gnjusne poruke- pa se još on jadoš žalio... jedino što sam mu nedavno poslala smsom da je dijete bolesno jer kad se čujemo samo vrijeđa i prijeti (obavještena policija)- a on meni ništa... da bi se na sudu žalio kao on jadan sms-om saznaje za bolest djeteta i on bi htio njega vodit dr?! A kad se rodio i trebalo je ići na hitnu s malim, nemam auto, ja ga zovem a on isključi mob... (u odg na tužbu za alimentaciju kaže da ne zna da je mali bolestan(40-tak x smo bili kod dr i imam svu med. dokumentaciju) da bi na kraju rekao da ipak zna...itd.)
    Ma muka mi je već od tog čovjeka- ja sam se pomirila da moj mali tatu nema i želim svoj mir- a on ako ga želi viđati neka dođe ( s tim da ne pristaje doći apsolutno, neće ga viđati na neutralnom teritoriju (park sl.) ne želi u socijalnom......ne želi se dogovoriti) samo odvođenje! I eto...

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    liliana pobogu ne mogu da ne pitam- pa jesi li ti to dijete rodila njemu ili sebi?!

    bez obzira koliko ti pokušala sama sebe demantirati stječem dojam da ti stalno čačkaš mečku.

    skoncentriraj se na svoje dijete i prihvati da on kao otac ima prava koja mu ti ne možeš osporiti osim ako ne dokažeš da je stvarno psihopata a iskreno da ja toliko sumnjam digla bih krediti i unajmila privatnog detektiva kada je u pitanju moje dijete.

    mada ti to sve manje vjerujem...

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj mozarela prvotno napisa
    liliana pobogu ne mogu da ne pitam- pa jesi li ti to dijete rodila njemu ili sebi?!

    bez obzira koliko ti pokušala sama sebe demantirati stječem dojam da ti stalno čačkaš mečku.

    skoncentriraj se na svoje dijete i prihvati da on kao otac ima prava koja mu ti ne možeš osporiti osim ako ne dokažeš da je stvarno psihopata a iskreno da ja toliko sumnjam digla bih krediti i unajmila privatnog detektiva kada je u pitanju moje dijete.

    mada ti to sve manje vjerujem...
    jesi ti vidovita ili uzivas mrcvariti ljude koji se zapetljaju u probleme?

    sto mislis da li treba non stop kaznjavati ljude koji su slabi, ne reagiraju pametno i odlucno kad ih pritisnu problemi?

    koliko ja znam po selendrama po balkanu lokalni svemoguci serifi maltretiraju sve oko sebe, slabo se neko bavi samohranim mamama i njihovim problemima

    meni njena prica djeluje ko poziv u pomoc, dobro da joj nisi ponudila strik da se objesi

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    uf sad ja citam ov nakon dugo vremena i ne znam sto da kazem, ne zelim nikog abraniti niti osudjivati jer sam i sama u vrlo nezavidnoj situaciji...ma sve je to tesko, tesko je kad jedan roditelj napusta svoje dijete i ne zeli g avidjati, ali tesko je i kada drugi roditelj ne dozvoljava da se dijete vidja....mislim da bi svi jednoroditelji trebali raditi na tome da dijet eima zdravu okolinu , a ako ima ekstremnih slucajeva zastititi dijet emaksimalno.
    moja skracena verzija i moj nacin rijesavanja stvari izgleda ovako:
    otac mog sina nije ga vidio sada ce biti u 7 mj tocno 2 godine, nazvao ga je zadnji puta prosle godine 02.04.2008- to jutro me je nazvao da ce doci po maloga- nasto sam ja ostala u soku i rekl ada nece doci p o maloga jer ga dijet e tada nij evidjelo 10 mjeseci, vec da se mozemo naci i zajedno ici po njega u vrtic i neka se druzi s njime a ja cu biti blizu ako se antonio osjeca nesigurno...i naravno z apar sati je javio da neec doci jer da mora nazad otputovati i svasta nesto, nasto sam g azamolil ada mu se bar svako 10 dana javlja telefonom-to vecer je nazvao a moj sin je pitako - tko si ti??? i pokusao shvatiti ko ga zove....ma, no nakon toga vise nikad niej nazvao, ali je zato bio nekoliko put au zagrebu i niti jednom nije nazvao da pita kako je sin, ali je zato isao na CZSS kao da mu ja branim vidjati dijete, na srecu su upoznati sa svime, p asu ga malo prizemljili i poslali d aide psihologu na razgovor sto je odbio, isto kao sto je odbio ostaviti ikakav kontakt....dakle, ja sam potegnula promjenu rijesenja vidjanja koje sada glasi-jednom tjedno uz nadzor soc radnika....medjutim mislim da niti to se nece ostvariti, potegla sam pitanje neplacanja alimentacije, toni dobiva 411,00 kn od drzave i ima na to jos 2 god prava i onda ostaje bez icega...a otac.....bio je sada 2 tjedna u zagrebu, rolao po jarunu i ispijao kafice u tkalci a nije nazvao niti jednom d apita za dijete, nije pozelio stisnuti sina i pomirisati mu kosu.....fuj
    dakle bila sam ljuta jako ..ali sad sam se smirila..jer ja cu zastititi dijete ot ovih situacija koliko mogu
    bila sam na CZSS i rekli su d amogu maknuti prezime oca- mali ima moje i njegovo- uz njihovu suglasnost i d amogu pokrenuti postupak lisenja roditeljskih prava...u petak sam bila spremna ali danas sam se oghladila...ostavljam oba prezimena jer dijet ece samo ako ce htjeti maknuti njegovo kad odraste, osttavljam prava...iz jedinog razloga- moj sin ce kad odraste sigurno potraziti ga, sva djeca traze drugog roduitelja, i ja ne zelim d ami dijet ekaze ti si mi uzela prezim ei oca...a ne, nikako....teske su to stvari ali ja se borim, i dalje se nadam -ali samo nadam, vise ne forsiram d ace se unormaliti -ali nema sanse realno govoreci jer je npr, ova dva tjedna bulaznio okolo da mu ja branim vidjeti dijete, da ga kao detektivi prate kad dolazi u hrvatsku i da g aj anpr s njegovom bivsom zenom-ovom zbog koje nas je ostavio-uricem kod vracara...dakle slucaj za patalogiju , i zato ne zelim ga na samo sa sino....iako nij epokazao interes.....zivi u lazi...pa neka izvoli
    eto
    ovako se ja borim...nadam se ad ne grijesim puno...a grijesim u nekim stvarima sigurno
    dakle svi vi koji imate iole zdrav odnos s bivsima budit esretni i dajt edjetetu oba roditelja d aupozna, mi ostali...polako, bez inat ai mrznje-samo putem dobrog az adijete

  48. #48
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    stray, nije joj mozarela ponudila struk da se objesi, već pokušava biti oštra kako bi se lilianna probudila iz sna. Nekad pali, nekad ne, ali sve u svemu ne mislim da je mozarela nekaj loše mislila.
    Možda se varam, ali mi se čini da je lilianni još uvijek stalo do njega, s obzirom na njezine reakcije koje su više impulsivne i svađalačke, a ne svađaš se sa nekim do koga ti nije stalo. Kažem, možda se varam, takav dojam imam.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    26

    Početno

    Hello - ne, nije mi više apsolutno stalo do njega, on je bio divan prema meni ali to je bila samo maska i ja to sada shvačam. Nažalost dogodi se da se prevarimo u neke ljude. Čim sam zatrudnila rekla sam da ništa ne tražim i da ću sama odgojiti naše dijete, s obzirom na zamršenu situaciju. I želim samo mir. A nije mi jasna oholost jednog čovijeka- kojem sam nekada navodno značila sve a sada me vrijeđa i kleveče zajedno sa tom drugom suprugom- čemu to sve?! Ja nikoga ne diram. Jedino mi je žao maloga kako ću mu jednoga dana objasniti cijelu situaciju, nije dijete biralo roditelje a nije niti neka stvar da ga se može bezdušno ostaviti maltretirati...- no on ne misli na njega. Kako da dopustim da ga odvede kod te žene nakon svega što nam je učinila, kod njegovih koji su nam vrištali tu pred kućom svakakve ružne stvari?!
    Zar je nakon raskida nemoguće ponašati se dostojanstveno i humano?
    Ako ništa drugo pregrist neke stvari- zbog djeteta!
    Samo tražim da dok ga ne upozna-ili on dolazi ili ću ga odvesti u neki park, soc... jer ga nemam povjerenja tako malog puštati među te ljude a kada moj sin bude veći neka sam odluči da li će i kada ići kod tate...
    Gotova priča...

  50. #50
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    lilianna, my bad, očito sam malo krivo shvatila.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •