Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: samoča

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno samoča

    Evo darge moje kao što i sam naslov govori , došla sam do faze samoće , usamljenosti . Vikend mi je bio katastrofalan , pucala me depra a da ne kažem da mi je bilo zlo , povračalo mi se , glava mi pucala zujalo sve oko mene , toliko mi je bilo loše da sam na žalost morala otići u bolnicu . htijeli su me zadržati ali sma ja rekla da ču paziti na sebe i odmarati se ( moš mislit pored malog koji je živ kao živo srebro ) . Oprt ta moja moždana hipertenzija zbog hidrosefalusa . Danas sam razgovarala sa tatom i kaže da ako bude trebalo idemo u švicu na operaciju . Meni se već to događalo ali ne tako kao jučer , tresla sam se ko šia navodi , povračalo mi se uh neću se niti potsječati.
    Srees , samoča i umor mrni užasno škode .
    Danas se odmaram koliko mogu .


  2. #2
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    a.j.m.e.

  3. #3
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ufffff!!

    drzi se!!
    na ovom forumu ima toliko hrabrih majki kojima se ja uistinu divim i klanjam do poda!

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    mukica i bucka hvala vam na podrškama , biti ču ja bolje to je trenutačna faza jer sma malo više pod naporima a i ovo vrijeme mi baš i ne ide na ruku .
    Sada sam razgovarala sa svojom naj dražom frendicom i dala mi je pametan svijet kojeg ču se držati .
    Eto ta če za neko vrijeme biti sve od mene . Sada vam se neko duže rijeme neču javljati jer moram neke stavri srediti a i više odmarati . Malo su mi se ovi forumi da se tako izrazim zgadili , malo su me odvukli od živh ljudi do kojih mi je daleko više stalo .
    Svaka čast svima vama i hvala vam na svim vašim podrškama ali izravna podrška je daleko jača .

  5. #5
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno


    i javi nam se s lijepim vijestima, hrabra i osnažena.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    Evo rekoh neće me biti neko vrijeme , e evo mene , sad mi je malo bolje , maleni čori ja sam si pruštila jednu opuštajuću kupkicu , malo lagane glazbice , čajek sa rumom i već mi je bolje .
    Ovih dana ču se malo više posvetiti sebi da se malo odmorim to mi treba .
    Moram priznati da jedva čekam da mi sinko krene u jaslice a ja se vratim svom poslu , šminkanju , to mi užasno fali zato me i lovi samoća , i depra
    Nisam ja od onih koje mogu biti samo doma sa klincima , ja moram nekaj raditi biti u pokretu .
    Cure hvala vam na podrškama .

  7. #7
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    VP jednom sam negdje čula ili pročitala otprilike ovo:
    Da bi vidjeli dugi treba najprije padati kiša.

  8. #8
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno


    Da bi vidjeli dugu treba najprije padati kiša.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    Draga Berlin !


    Hvala ti na otvom odgovoru ali moram prizznati da meni već dosta dugo pada kiša , povremeno vidim dugu ali opet dođu kišni i sivi dani . Ja sam jaoko emtivna i društvena osoba tako da me samoća i usamljenost jako pogađa .Neki se ljudi u teškim situacijama povlaće u sebe i samuju , ja sam sasvim suprotno , kada mi je teško i ulovi me kriza daleko mi je lakše kada sam okružena ljudima pozitivnog razmišljanja . ne treba mi sažaljenje ali lijepa rijeć ohrabrenja , zagrljaj , osmijeh to me digne do svemira , daje mi snage za dalje .
    Ima situacija i trenutaka kada mi treba društvo odraslih ljudi jer sam po cijele dane kući sa mojim anđelom , obožavam provoditi vrijeme sa njim ali ponekada mi nedostaje malo mog prostora .
    Danas mi je bolje ,odmaram što više mogu .
    Javim se uskoro. Čuvajte mi se .

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Vlatka ne daj se! Bit će bolje!

  11. #11
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    vlatkice, kaj ovisnost o forumu kao i mi Ne brini, i ja sam puno puta rekla neću više postati jer bi trebala početi živjeti u stvarnom svijetu, a ne ovom virtualnom, i evo me opet, i opet i opet Drži se, bit će bolje

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    Da bježim sa foruma jer sam uvidjela da na anekim forumina ima ljudi koji ne jako teško razumiju . Forumi okupljaju ljudr da jedni drugima pomažemo ali na žalost na njima se nalaze i ljudi koji se samo naslađuju i pokušavaju drugima zagorčati iovako težak žicot .
    Forumi nikada neće zamijeniti prave i sikrene prijatelje .
    Evo jedan citat koji mi je danas izmamio suze na oći ; " prijatelj je osoba od velikog povjerenja, koja zna neke stavri i ne pričaih okolo da bi sebe eksponirala ili vas povrijedila .To je osoba koja če saslušati i biti saslušana ma kavi . To je osoba koju čete darivati i biti darivani što osmijehom , što savijetom , što nekim malim poklonom . "
    Na ovom forumu sam pronašla nekolicinu vas koje odgovarate ovom opisu .
    :D :D :D :D :D :D :D

  13. #13
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    mislim da ne trebaš bježati s foruma zato što te neki ovdje ne razumiju.
    pa nikad ti neće "leći" svi ljudi koje sretneš u životu. uvaži odgovore koji ti odgovaraju, ostale pročitaj i zanemari, ali nemoj smetnuti s uma da i iz kritike možeš puno naučiti. većinu ljudi s foruma poznaješ samo virtualno, i procjenjuješ ih po postovima. možda su uživo sasvim drugačiji od onih kakvim ih zamišljaš.
    uostalom, mene ni moji najdraži i najbliskiji prijatelji ne razumiju uvijek, ali baš je u tome čar prijateljstva, podržati i kad se ne slažeš, i znati na pravi način iznjeti i svoje viđenje situacije.

  14. #14
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Vlatka, ja sam nakon nekih životnih situacija samo sebi rekla: ne daj Bože gore!.
    Vjerujem da ti je teško, ali moraš naprijed i zbog sebe i zbog bebice.
    Sretno!

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    gitululja puno ti hvala na tvom odgovoru , slažem se sa svime što si napisla .
    Berlin shvaćam da moram biti jaka i pokušavam se tako i postabiti , u stavri aj jesam dosta jaka osoba i znam što želim u svom životu samo što sam ovih dana bila jako umorna i iscrpljena što se na žalost očitovalo na mom zdravlju , Dana smi je recimo malo bolje ali još uvjek mi se jave smetnje ( vrtoglavice, nagon za povraćanje i glavobolja ) . Kada mi se tako što dogodi legnem na neko vrijeme i odmah mi je bolje .
    Ja se borim sa tri bolesti odjednom ; hidrocefalusom , hipotireozom , hiperinzulinemijom i uz sve to sam samohrana majka malog vragolana .
    E da ne trabunjam o svojim bolestima jer ne želim da me nitko sažaljeva da vam kažem ovo ne bi mi vijerovale ali istina je , bila kod svoje ginićke po recepte za lijekove , bilo joj je drago vidjeti me , malo smo neobavezno klafrale , o svemu i svaćem , razmijenile brojeme moba . Nekako mi ona uvijek kad dođem k njoj uljepša dan , nije samo lijećnica več i kao prijateljica .
    Sad od kako imamo ponovo neku rutinu moj micek i ja sve nam ide na bolje .
    Eto za sada toliko od mene , odo se malo odmarati .


  16. #16
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Samo ti želim da ti što prije zasja sunce.

  17. #17
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj Berlin prvotno napisa
    Samo ti želim da ti što prije zasja sunce.
    I ja!

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    Drage moje puno vam hvala , moje malo sunce saj svaki dan , moj mali anđelek bez kojega moj život ne bio bio potpun , utedu ima u mom životu još meni srcu priraslijh ljudi koji mi izmame osmijeh na lice i dignu me kada mi je naj teže ali na prvom mjestu mi je moj maleni toliko željen Jan-Renato .

  19. #19
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    vlatka

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    drage moje rodice i samohrane mamice , evo moram vam se poet javiti na žalost i danas me ulovila neka nostakgija , tuga .Prijepodne je bilo sve ok maleni i ja smo uživali na dvorištu , kada sam došla natrag u stn stavila sma malenog na spavanje , pristavila rućač a onda me ulovila neka tuga i nostalgija , neznam što mi se toćno događa malo sam ok , malo me lovi tuga , nostalgija . Gledam slikice svog malog anđeleka u albumiću a suze mi teku niz oći , u srcu neka bol . Vrte mi se slike proje trudnoće , tokom trudnoće . Ponekada osijećam grižnju savijesti zato što se Jan-Renato uopće rodio .
    Teško se nisom sa činjenicom da MBM SMATRA Jana -Renata mojim projektom i konstantno mi to baca u lice .
    Svaki puta kada pogledam svoje zlato u okice ili ga zagrlim kroz srce mi prolazi bol , toliko sma željela to maleno biće a sada osijećam grižnju
    savijesti za njegovo rođenje .

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj vlatkapeno prvotno napisa
    drage moje rodice i samohrane mamice , evo moram vam se poet javiti na žalost i danas me ulovila neka nostakgija , tuga .Prijepodne je bilo sve ok maleni i ja smo uživali na dvorištu , kada sam došla natrag u stn stavila sma malenog na spavanje , pristavila rućač a onda me ulovila neka tuga i nostalgija , neznam što mi se toćno događa malo sam ok , malo me lovi tuga , nostalgija . Gledam slikice svog malog anđeleka u albumiću a suze mi teku niz oći , u srcu neka bol . Vrte mi se slike proje trudnoće , tokom trudnoće . Ponekada osijećam grižnju savijesti zato što se Jan-Renato uopće rodio .
    Teško se nisom sa činjenicom da MBM SMATRA Jana -Renata mojim projektom i konstantno mi to baca u lice .
    Svaki puta kada pogledam svoje zlato u okice ili ga zagrlim kroz srce mi prolazi bol , toliko sma željela to maleno biće a sada osijećam grižnju
    savijesti za njegovo rođenje .
    Draga, sva sreća da je ta osoba TBM, a ne TM. Gledaj u drugom smjeru, u smjeru svoga djeteta i vaše sreće... TBM je svoje odradio. Uostalom, da je baš i istina da je J-R tvoj projekt (a nije, 50% gena je njegovih), nije važno. DIjete zaslužuje svu sreću i dobrotu koju može imati. Mama je tu da mu to i pruži, a naći će se već netko da mu bude pravi tata, ne samo biološki.

  22. #22
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Vlatkapeno, s obzriom da si sada pred razvodom i da se nosiš sa raznoraznim osjećajima i da ti je teško i sa svojim zdravstvenim problemima ja bih ti savjetovala da odeš kod psihologa ili možda homeopate koju je wewa preporučila, jer je njoj pomoglo u suočavanju sa depresijom i osjećajima.

    Ono što sam ja primjetila je da bi ti možda trebala pomoć ili samopomoć (neke knjige ili nešto) da se emotivno osamostališ. Ja radim na tome već jako dugo, mogu ti reći da jedan uspjevam, drugi baš i ne, ali se pokušavam što više uzdati u samu sebe, a ne u druge ljude da mi od njih zavisi moje raspoloženje. Samosvijest, samopouzdanje, samovoljenje i takvi osjećaji meni se čini da ti fale.
    Nažalost, nekako nas uče da to "samo..." je sebično i nešto što ne valja, a mislim da je jako pogrešno.

    Trenutno te jako pogađa to što ti UBM govori da je Jan - Renato tvoj projekt? Pa i jeste .... projektić koji si očekivala, priželjkivala, na kojem si radila (kao i tvoj BM) i trudila se, kojeg voliš i zbog kojeg ćeš se trgnuti (i same sebe) i napokon početi živjeti život kakvim ga urediš. Sama ga nisi mogla napraviti, to je sigurno... i taj projektić je tvoje dijete! (projekt u mojim rečenicama nema pogrdan smisao kako ti muž pokušava servirati).
    Razumijem da te bole riječi tvog muža, ali Vlatkapeno, muž nije upravu i želi te povrijediti i to mu dozvoljavaš čime je ispunio svoj naum, likuje i dobro mu.
    To što tvoj BM smatra Jan - Renatom projektom to samo govori o njegovom karakteru...
    Modesty71 ima dosta sličan problem na koji je otvorila temu. Isto tako i Elin se susreće sa bijesom UBM i svi imaju istu foru, prebaciti krivnju na majku...
    Drži se i glavu gore! Nije lako...

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    Drage moje ja bih vas nešto zamolila dali mi neka od vas može preporućiti nekog dobrog psihologa ili psihologicu , sa kojom bi mogla iskreno i otvoreno porazgovarati .Već duže vrijeme se spremam kod svoje dr.opće prakse po uputnicu za otić kod psihologa ali ne znam kome
    Živim na Črnemercu .
    Ako može na PP .
    Evo danas smo moje zlato i ja bili skoro cijeli dan vani na zraku i mogu vam reći da se osijećam puno bolje nekako sam uspunjenija, bili smo u obližnjem parkiću a jutro smo proveli u igri na dvorištu sa našim ljubimcima ( dva psa i macom ) . :D :D :D :D :D :D

  24. #24
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Draga vlatkapeno, stalno čitam tvoje postove, ali nikad se ne javljam, ne znam što da ti odgovorim, ali evo danas imam potrebu nešto napisati:
    Pa što ako ti UBM predbacuje da je Jan Renato tvoj "projekt". Neka je, i budi njime ponosna do neba i natrag. Ako ja pogledam svoje dijete kao "projekt", pa nema ponosnije mame od mene kad razmislim da nema na svijetu ništa savršenije, bolje, ljepše, iskrenije, ispravnije, voljenije od mojeg malog "projekta". To mi je najbolje što mi se dogodilo u životu i iskreno se nadam još kojem "malom projektu". Meni je trebalo relativno dugo da zatrudnim i uz sva mjerenja, planiranja, analiziranja,... začeće je stvarno izgledalo kao projekt i neka je, sve se isplatilo i višestruko vratilo.
    I stvarno, ako se često boriš s depresijom, teškim osjećajima, tugom,..., potraži kvalitetnu pomoć. (Na žalost, ne znam nikoga za preporučiti, ali cure će sigurno nekog nači).

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    vlatkapeno, teško ti je, znam, ali MORAŠ se trgnuti, ako ne možeš sama, pod hitno nađi nekog psihologa, psihijatra, jer trebaš pomoć. Ja sam odrasla uz majku koja je stalno bila depresivna i sve je bilo gore i gore i to je nešto preprestrašno. Znam kako sam se ko dijete osjećala u uvijek sam bila jadna zbog nje, zato se trgni zbog svog djeteta i nemoj dozvoliti da te pojede ta depresija! Imaš dijete (prvo ime imenjak mog sina) i to ti mora biti dovoljna motivacija da digneš glavu i počneš razmišljati pozitivno!
    Želim ti da što prije nađeš svoju unutarnju snagu, da počinješ pozitivno razmišljati i da i ti i tvoje dijete budete sretni!

  26. #26
    newa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    398

    Početno

    vlatkapeno
    samo hrabro naprijed
    ono što nas ne ubije..ojača nas

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    Ej drage moje !

    evo da vam malo javim lijepih vijesti , danas sam jako dobre volje , od jutra sam u pogonu uz glazbu , uživam dok moje maleno spava ja se lagano opuštam uz klape i malo bevande , čekam prijeteljicu da dođe k meni na rućak . Popodne čemo moje zlato i ja malo do grada .
    Stižu lijepi dani a sa njima i moje raspoloženej se poboljšava. :D :D :D :D :D :D :D

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    tako treba, vlatkapeno! i budi svjesna da možda opet bude lošijih dana, ali da poslije njih opet bude bolje.

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    evo cure moje kraj je jednog predivnog dana. Prijateljica mi je došla pomoć oko pripreme rućka ( paniranih liganja i salate od krumpira ).
    Uredile smo stol , rućale smo , moje maleno medeno se naklopalo krumpir salate i panade od liganja . poslije mi je došla moja supervizorica i donijela kolaće koje je dobila na poslu . Nas tri žene uživale smo u društvu malog đentlmena , koji je bio kao na duracell baterije . Ksnije smo otišli otpratit moju prijateljicu i do dućana . Došlo doma , malog sam stavila npavati a ja sma si priuštila jednan babmbus .
    Sutra se bacam na bojenje jaja i ukrašavanje kuhinje za uskrs .
    Puno sam sretnija i zadovoljnija kada ima nešto za raditi a posebno ako je uz to i dobro društvo.
    :D :D :D :D :D :D :D :D

  30. #30
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    :D

  31. #31
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Bok, Vlatkapeno!
    Zalutah na ovaj podforum.
    Meni se isto jednom (kazem to u proslom zivotu) sve preokrenulo. Tuga, depresija, tuga...
    Pomogle su mi puno Bachove kapi. One su stvarno cudesne, dovedu ti zivot u ravnotezu da poslije pomislis - vjerovatno ta promjena nije od kapi, ja sam se promjenila sama, nemaju one tu snagu...
    Htjela bih napomenuti da kod psihijatra pripaziš da te ne stavi na antidepresive. Stvarno znam bezbroj ljudi koji su tako prosli, a sa njih se nije lako skinuti.
    Drz se

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    Draga Vala !

    čula sam za te bachove kapi ali nisma ih koristila s obzirom da neznam kao bi one djelovale uz svu moju mredicinu koju uzimaam . Neću ići kod psihijatra već psihologa . Anti depresivi meni ne prebaju , naj bolji anti depresiv koji ja poznajem je dobro društvo , zezancija , razne aktivnosati Ovih dana prvodim dosta vremena u društvu meni dragih ljudi i stvarno se super osijećam , iako sam 12 sati na nogama nakon što maleni zaspi pripremim si opuštajuću kupkicu i osjećam se fenomenalno .
    Mene lovi depra kada sam jako iscrpljena a uz to i osamljena , zato pokušavam što više biti u pokretu i društvu.

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    Evo da se malo javim , danas sam bila super volje a onda me malo rastužila jedna misao koju sma napisala u svoj dnevnik koji od nedavno pišem , no onda sma si pruštila malo vremena sa svojim sinekom . Valjali smo se po našem ogromnom krevetu , mazili se izljubila sam mu svaki djelić njegovog tjelešca . Poslije smo papali a onda malo u šetnjicu .
    Sutra moram do zubarai do svoje socijalne radnice odnijet papire za dobivanje trajne pomoći .
    Eto samo sam ovo željela podijeliti sa vama . :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

  34. #34
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    draga vlatka!

    nisi sama, koliko god ti se cinilo da jesi
    imas svoga sina. ljudi u zivot ulaze i izlaze, ljubavi pocinju i zavrsavaju, ali ti i tvoj jan cete zauvijek biti skupa. znam da ti je tesko i tuzno, ali skupi snage zbog njega

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •