Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Punomoc

  1. #1
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno Punomoc

    Trebala bih napraviti punomoc kojom bi me, kad sam odsutna (a sad sam sve cesce vise odsutna nego prisutna u RH) mogla zastupati moja majka, a koja bi pokrivala sve - od podizanja predmeta s poste, isplate s bankovnog racuna, do drugih birokratizacija... Znaci, opca punomoc.

    Kako to napravim? Moze li se u Narodnim novinama kupiti obrazac koji mozemo ispuniti, i kako da srocim napisano tako da me zaista moze zastupati u svemu?
    U koliko primjeraka treba biti ovjerena kod javnog biljeznika, i mora li biti pohranjena jos negdje?

    Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

  2. #2
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    obrasce za sve zivo imas kod javnog biljeznika.

    koliko znam, ne mora biti pohranjena nigdje drugdje, mama ce sa sobom nosati svoj primjerak i to je to...

  3. #3
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Litala, hvala ti!

  4. #4
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ima li friskih iskustava oko ovakve punomoci?

    znam da se za postu moze napraviti punomoc kod njih na posti, dovoljno je osobna iskaznica i obje osobe prisutne.

    biljeznicka punomoc - oni imaju obrasce, sve znaju itd?
    koliko to kosta, zna li tko ovdje?
    Posljednje uređivanje od emily : 09.02.2017. at 13:21 Razlog: tipfeler

  5. #5
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Ja sam za podizanje pošte napravila kod javnog bilježnika-imaju obrazac, samo ja trebala biti prisutna ( 40 kn čini mi se ili 60?)
    A drugu punomoć sam mami dala za prodavanje stana..ali morala sam sve nabrojati..nije mogla biti nikakva opća.. ( oko 90-100kn), isto samo ja prisutna . Najbolje nazovi nekog javnog biljez.pa pitaj cijene i da li uopce postoji ta neka opca punomoc jos.

  6. #6
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Znam da je za poštu bila ista cijena kod biljeznika i u pošti samo kod biljeznika nisam trebala vuci mamu sa sobom..a na pošti su trazili da i ona bude prisutna.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •