Molim za pomoć!
Drugi dio dopusta, roditeljski dopust po novome, mi prestaje 20. kolovoza 2009. Radim u prosvjeti pa bi mi odgovaralo vratiti se ranije na posao, početkom lipnja, kada sva djeca odu iz škole
Zvala sam na HZZO pa mi kažu da ona 2 i pol mjeseca koja su mi preostala NE MOGU iskoristiti jer tako nisam naglasila odmah na početku korištenja roditeljskog dopusta, nego sam, kao, odmah potpisala na svih 6 mjeseci.
Ma zar je to moguće? :?
Ili tu meni netko daje nepotpune informacije jer im se ne da gnjavit sa mojim papirima ili što...?
Ja se nadam da imam pravo na taj svoj ostatak kasnije.... :?

Drugo pitanje: je li moguće da iskoristim godišnji odmor za 2009. godinu? Na čuvanju trudnoće sam od 14. siječnja 2008., dakle, u 2008. nisam radila niti jednog dana. Evo ni u 2009. nisam radila, sv do sada, kada se namjeravam vratiti na posao po završetku nastave, samo ću prisustovat sjednicama u lipnju i tako to.
Znači li to da ću cijelo ljeto morati provesti u školi, ako nemam pravo na godišnji? Ili to ipak ovisi o dobroj volji ravnateljice škole, da kada učenici imaju praznike, da me ipak ne tjera da dolazim i u srpnju i u kolovozu...?

Unaprijed hvala puno na pomoći!