Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Honorarni posao i rodiljna naknada

  1. #1
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno Honorarni posao i rodiljna naknada

    Ponuđen mi je jedan honorarni posao koji bi nam super došao da popunimo rupe, s obzirom da sam nezaposlena. Sad me brine ima li to utjecaja na rodiljnu naknadu, ako mi bude plaćano npr preko autorskog ugovora, s obzirom da sam prijavljena na HZZ? Mogu li mi je ukinuti ili smanjiti, znam da te mogu izbaciti s burze ako zarađuješ neki određeni iznos..?

  2. #2
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Dok sam bila na porodiljnom 1. put (ali bila sam zaposlena), imala sam honorarne ugovore i nije bilo nikakvih problema. Normalno sam to prijavila u godišnjoj prijavi poreza.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1

    Početno

    dakle, ja sam od 01.07.2011. na komplikacijama, od 01.09. na porodiljnom i cijelo sam vrijeme radila preko autorskog ugovora. mogu li normalno prijaviti porez (i dobiti povrat poreza)bez straha od krivičnog gonjenja mene, mog poslodavca i bez gubitka porodiljne naknade? molim brzi odgovor puno hvala

  4. #4
    seven of nine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb, Mlinovi
    Postovi
    135

    Početno

    Evo,ako nekome mogu pomoci svojim primjerom-ovih dana sam obavila dosta poziva na relaciji hzz-hzzo
    Dakle,ja sam nezaposlena, nisam prijavljena na hzz, a naknadu primam preko hzzo-a. U hzzo-u mi je receno,da sto se njih tice- nema nikakve prepreke da radim honorarno-naknadu cu primati sve dok mi ovi u hzz-u ne promijene status iz nezaposlene u zaposlenu osobu. Na hzz-u mi je receno da se taj status mijenja kada ostvarite prihod veci od 1300 kn. Ali posto ja nisam prijavljena na hzz, oni to ne bi trebali saznati. To je valjda neka rupa u zakonu, tako da sam ja osobno odlucila raditi.

  5. #5
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ja ću zarađivati više od te cifre, tako da sam se ipak dogovorila da se švercamo na neki studentski... Iako ću i dalje pravno gledajući biti nezaposlena jer mi ne ide prijava, neću riskirati.

    Što se tiče autorskog na bolovanju... Po meni je to ok, ne znam čime se baviš, ali ja inače radim autorske za pisanje tekstova tako da to mogu raditi doma iz kreveta, ne znam kako bolesna bila... A dok sam bila na mirovanju sam to i radila, nisam bila zaposlena, ali bila sam prijavljena na HZZ-u, ali mi je status bilo mirovanje (znači da ne tražim posao), sad ću prijaviti porez pa ćemo vidjeti hoće li me izbaciti s burze...

  6. #6
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Opet ja...
    Ne daju mi više raditi na studentski, pa podižem temu, dali netko ima iskustava?
    Čula sam da je sustav takav da realno hzzo nema mehanizme doznati jesam li ja još na burzi s koje će me skinuti zbog visine honorara, pa tako i dalje mogu primati porodiljnu. Zna li netko nešto više?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •