Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: obojila majice !! pomoć!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    214

    Početno obojila majice !! pomoć!!

    nova majica moje curice obojila je sav ostali veš..dali postoji kakav trik da se ta boja opere sa majica, hlaća, bodija.. sve je plavo..

  2. #2
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    ima za kupiti, mislim neke maramice, u DM koje trebaš staviti kada pereš veš. Više ne znam kako se zovu, ali meni je djelovalo. Znači već obojani veš sam ponovno oprala s time

  3. #3
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno

    Štogod radila, samo nemoj kupiti u DM-u onaj neki prašak za skidanje boje s odjeće za slučajeve kad se dogode takve nezgode.
    Meni se jednom isto dogodilo da mi je jedna majica ofarbala sav veš i netko mi je preporučio taj prašak. Rezultat: katastrofa. Nakon pranja time (a nije da se nisam pridržavala uputa ili nešto) veš je izgledao kao da mu je isisana njegova originalna boja, a ona koja je prešla na njega s te nesretne majice je ostala. Ili kao da je stajao na suncu jedno dvadeset godina. Užas. Sve sam morala baciti.
    Ako se nije jako ofarbalo, možda iziđe normalnim pranjem (ili nakon nekoliko normalnih pranja). A možeš probati i s tim maramicama. Ja ih inače stavljam u mašinu kad imam nešto za što sumnjam da bi moglo ofarbati ostatak veša i stvarno šljakaju. Zovu se Dr. Beckmann's. Ovo što kaže NanoiBeba nisam nikad probala, al vrijedi pokušati!

  4. #4
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Nama je pomoglo ovo za što Cookie kaže "nemoj kupiti". Valjda ovisi o tkanini i boji, ja sam obojala neku bijelu košulju s prugama.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    I nama je pomogao taj skidac boje ali pažljivo doziran
    Jednom smo izvukli boju iz svih majici ali zbog predoziranja, a kad smo dozirali po uputama ok, nismo imali problema

  6. #6
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    jedan od topica u kojem se savjetuje što raditi sa obojanim vešom:

    crvena majica pustila boju

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj Balarosa prvotno napisa
    Nama je pomoglo ovo za što Cookie kaže "nemoj kupiti".
    x

  8. #8
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Cookie prvotno napisa
    Štogod radila, samo nemoj kupiti u DM-u onaj neki prašak za skidanje boje s odjeće za slučajeve kad se dogode takve nezgode.
    Meni se jednom isto dogodilo da mi je jedna majica ofarbala sav veš i netko mi je preporučio taj prašak. Rezultat: katastrofa. Nakon pranja time (a nije da se nisam pridržavala uputa ili nešto) veš je izgledao kao da mu je isisana njegova originalna boja, a ona koja je prešla na njega s te nesretne majice je ostala. Ili kao da je stajao na suncu jedno dvadeset godina. Užas. Sve sam morala baciti.
    Ako se nije jako ofarbalo, možda iziđe normalnim pranjem (ili nakon nekoliko normalnih pranja). A možeš probati i s tim maramicama. Ja ih inače stavljam u mašinu kad imam nešto za što sumnjam da bi moglo ofarbati ostatak veša i stvarno šljakaju. Zovu se Dr. Beckmann's. Ovo što kaže NanoiBeba nisam nikad probala, al vrijedi pokušati!
    ajme i nama isto tako. katastrofa. nakon tog smrdljivog praška iz dm-a veš je bio neprepoznatljiv. još bih se pomirila sa stanjem 'prije' - sve roza, ali stanje poslije :shock: Živi užas

    i da, koristila sam i maramice za upijanje boje, i upile su priličnu količinu boje, ali ne svu... Koristim ih gotovo uvijek, i zapravo su prilično dobre, ali nekad, nažalost - nedovoljne

  9. #9
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    ima za kupiti, mislim neke maramice, u DM koje trebaš staviti kada pereš veš. Više ne znam kako se zovu, ali meni je djelovalo. Znači već obojani veš sam ponovno oprala s time
    Super su ove maramice, one če ti sigurno skinut boju.

  10. #10
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Pomoc!! Nove majce povukle boju na par mjesta. Sto napraviti jel ima sanse da ih spasim? Osusim i operem ponovo ili da ostavim u vodi do sutra pa s maramicama?

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Pomoc!! Nove majce povukle boju na par mjesta. Sto napraviti jel ima sanse da ih spasim? Osusim i operem ponovo ili da ostavim u vodi do sutra pa s maramicama?
    Ostavi ih u vodi, ali dodaj onu sol za uklanjanje mrlja od drugog veša. U DM-u imaš ovo za kupiti: https://ekupi.blob.core.windows.net/ekupihr/4287260.jpg

    Možeš umjesto toga uzeti Vanish ili Lidlovu slo W5 Oxy Power i isto ostaviti, a poslije oprati.

    Ako ti je roba svijetla, to će se očistiti, ali ako je roba šarena (recimo prugaste ili višebojne majice) a oprala si je na previsokoj temperaturi, nemoj se iznenaditi ako rezultati budu lošiji nego što se nadaš. Sretno!

  12. #12
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Pomoc!! Nove majce povukle boju na par mjesta. Sto napraviti jel ima sanse da ih spasim? Osusim i operem ponovo ili da ostavim u vodi do sutra pa s maramicama?
    Ako si stavila omekšivač, teško da bude sa bilo čime otišlo. Imam osjećaj da on fixira boje.

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ako si stavila omekšivač, teško da bude sa bilo čime otišlo. Imam osjećaj da on fixira boje.
    Imaš dobar osjećaj. To stvarno i radi.

  14. #14
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš dobar osjećaj. To stvarno i radi.
    Nažalost naučila na teži način.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •