Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Krvarenja nakon menge?!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno Krvarenja nakon menge?!

    Evo, nakon drugog poroda stanje je ovako:
    -menstrualni ciklus 26-30 dana
    - Jake menstruacije
    - smeđe krvarenje 10 ili 12 dan ciklusa i evo traje po par dana
    Napravila sam sve gin. preglede i sve ok. On kaže da se vjerojatno radi o hormonima. Jel ima tko iskustva?
    Jel se moram pomirit da je to tak?
    Molim ako netko zna...

  2. #2
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ja sam imala krvarenja nakon menge, i onda 2-3 dana oko ovulacije u vrijeme prije i neposredno nakon što sam operirala cistu - endometriom. I meni su rekli da je riječ o hormonima (disbalans, pad estrogena oko ovulacije, a progesteron još ne počne rasti) i da to nema neko kliničko značenje, no nisu me uvjerili jer sam zatrudnila dva puta u ciklusu kada sam imala oko ovulacije lagano krvarenje i oba puta je bio spontani. Čini se (zadnja dijagnoza) da je kod mene riječ o nekom defektu ovulacije i nekvalitetnoj jajnoj stanici što opet može biti posljedica neravnoteže hormona (kod mene povišen hormon nadbubrežne i muški androstendion).
    Proguglaj malo ovulacijsko krvarenje jer mislim da se tebi događa taman u vrijeme ovulacije.
    Inače, više nemam nikakva krvarenja osim uobičajenog u vrijeme ciklusa, nakon dvije kiretaže u kratkom razmaku stvari su se popravile, a zbog čega, tko zna :?

  3. #3
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Imala sam 2puta, i to baš kak pišeš oko 12 dana od menge, ginekolog je rekao da je to povezeno sa ovulacijom.
    Nije bilo obilno.
    Samo ko neki pritisak i smeđi iscjedak sa vrlo malo krvi.

  4. #4
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Možda mi se dvaput tako dogodilo, i ginica mi je rekla da je to normalno

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    ovaj puta mi evo već traje 4 dana. Jel normalno da ovulacijsko krv. traje tak dugo?

  6. #6
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ne bi smjelo toliko trajati, ovulacijsko traje do nekih 36 sati (više-manje).
    Kad kažeš da si napravila sve gin.preglede, koji su to? Hormoni, ženski i muški, dobar UZV? Moj soc. gin. na svome UZV nije vidio cistu tada 2x3 cm, koju je priv. gin. tjedan nakon vidjela (i još jednu manju) - na kraju ih je trebalo operirati. Ne plašim te, nego mislim da bi dobro došlo još jedno mišljenje.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Pa išla sam kod privatnog i napravio je papa test, pregled i uzv. Sve ok. Na temelju toga je zakljucio da su vjerojatno horm.

  8. #8
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Onda bi trebalo napraviti i hormone, 3. dc ženske i muške, te hormon nadbubrežne žlijezde. Uglavnom su ta krvarenja beznačajna, no ja sam se opekla s izgubljenim trudnoćama i mislim da su kod mene bila i te kako značajna (mada su svi slijegali ramenima, kao sve je to o.k.).

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Sory ako je glupo pitanje, ali što je 3.dc?
    Usput danas sam pitala u ljekarni i objasnila simptome te mi je dala feminal da probam prirodno povisiti razinu estrogena. jer da su ta postmenstrualna krvarenja zbog smanjenog estr.

  10. #10
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Možda i jesu, ali kako može znati bez nalaza estrogena.
    Hormoni se vade 3.-5. dan ciklusa (ženski: estradiol, prolaktin, LH i FSH; muški: testosteron ukupni i slobodni, SHBG i androstendion te hormon nadbubrežne žlijezde - DHEAs). Jedino se od ženskih progesteron vadi 21. dan ciklusa i mislim da nadbubrežna može bilo kad.

  11. #11
    Leeeaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    252

    Početno

    Ja sam imala slična krvarenja....obavila sve preglede, sve briseve na spolne bolesti....i na kraju se ispostavilo da su mi se pojavile ciste po jajnicima koje su pucale i krvarile bez nekog pravila (i to nekih 8 mj.nakon prestanka uzimanja Cilesta)...dobila sam terapiju,neke tablete od kojih su se ciste trebale povući i malo smo se "opustili"

    ...8 tjedana kasnije čuli smo jedno malo (koje danas već ima godinu dana )

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •