Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 67 od 67

Tema: Kako se riješiti komaraca prirodnim putem?

  1. #51
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Palčice di se to nabavi i koliko cca košta.
    Jel fakat efikasno?

  2. #52
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Ja ga obožavam. U ljekarnama, web shopovima, e bayu,.... Moj je bio jeftiniji, 350 kn, dio dana ga držim u kuhinji, prije spavanja ga premještam u sobu. Veličina uvjetuje koliko pokriva kvadrature. Sve divno miriši, komarci nas ne jedu, a vilenjaka baš vole. Zimi koristimo druga ulja, mandarinu, svašta.
    Posljednje uređivanje od palčica : 27.07.2019. at 16:29

  3. #53
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Predobro zvuči. Hvala ti

  4. #54
    Lana_ avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    16

    Početno

    Ja koristim sprej na bazi eteričnih ulja, ima za kupit u našim drogerijama. Žuta bočica. Miriše dosta jako, ali djeluje prirodno.
    Jedino što mi se čini da je učinkovito samo kojih sat, sat i pol nakon što se posprejaš.

  5. #55
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ja i mala našpricane sad sa autan tropicalom i žali bože.
    Napadaju kao ludi svejedno.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  6. #56
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Losion ili sprej? Sprej je koliko se sjećam jači, meni je izvrsno djelovao. Samo se treba stvarno dobro nasprejati a miris mi nije fin i skup je. Ovaj millerov sarazen tropical mi je otkriće ove godine, jeftin a kvalitetan. Jedino, i opet, treba se stvarno dobro pospricat i razmatrati nekoliko po cijeloj koži. Mene nakon toga ne grizu a mm-a koji samo slične malo po nogama i ne pazi da je sve dobro razmatrano poneki upikne.

  7. #57
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Losion

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  8. #58
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Meni je Dipterol bio super, i sad ga imamo u spreju,ali kako nema komaraca, ni ne špricamo se.

  9. #59
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Lana_ prvotno napisa Vidi poruku
    Ja koristim sprej na bazi eteričnih ulja, ima za kupit u našim drogerijama. Žuta bočica. Miriše dosta jako, ali djeluje prirodno.
    Jedino što mi se čini da je učinkovito samo kojih sat, sat i pol nakon što se posprejaš.
    Imaš i ovaj, na bazi limuna i limete: https://ljekarnaonline.hr/proizvodi/...rej-75ml-1919/

    Trenutno imam faktor 3 i meni je dovoljno, ne pikaju (to koristim kad smo u vikendici, a tamo je šuma i ima ih baš jako puno). Ovo mi se pokazalo boljim od autana i dipterola. Kad smo već kod autana, onaj u stiku mi je odličan za noge, protiv krpelja, a i obadi i komarci pikaju manje (jedino me znaju kroz majicu ako se ne namažem baš cijela). Nema spasa - mi smo im prirodni plijen

    U kući tamo imam zdjelu s lavandom i to dosta dobro pomaže da ne ulaze unutra ni obadi ni komarci ni druge leteće beštije.

  10. #60
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa ovaj linkani jungle ima 50% DEET. Zato i je označen s faktorom 4 i piše da je od 17 godina.
    Autan tropical sprej ima 25% DEET i može od 3 godine koliko se sjecam. Jer ima upola manju koncentraciju DEET.

  11. #61
    Lana_ avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš i ovaj, na bazi limuna i limete: https://ljekarnaonline.hr/proizvodi/...rej-75ml-1919/

    Trenutno imam faktor 3 i meni je dovoljno, ne pikaju (to koristim kad smo u vikendici, a tamo je šuma i ima ih baš jako puno). Ovo mi se pokazalo boljim od autana i dipterola.
    Hvala Peterlin. Isprobat ću. Živim na Jarunu i baš su me danas cijelu izboli, a koristila sam taj žuti millerov.

    DEET koji spominjete je nešto štetno?

  12. #62
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Lana_ prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Peterlin. Isprobat ću. Živim na Jarunu i baš su me danas cijelu izboli, a koristila sam taj žuti millerov.

    DEET koji spominjete je nešto štetno?
    Navodno da nije štetno - to je sintetički repelent: https://www.tportal.hr/lifestyle/cla...araca-20130819

  13. #63
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa nije štetan ali nije ni "prirodan" u smislu da su aktivni sastojci primarno etericna ulja nego "kemija". Isto kao autan, dipterol itd.
    Inače meni osobno je od prirodnih dobar onaj chicco zeleni sprej za bebe, ali mi on djeluje kad je malo komaraca...

    Ali dobro za znat da ima i neki s 50% koncentracije, inače s prodaju neki s 10%, žali bože novaca...

  14. #64
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    U pravu si.

    Prirodan način da se riješe komarci u stanu je mrežica iliti komarnik. Drugo mi ne pada na pamet. Vani, ulje od lavande ili ružmarina, ali od ovog drugog je moj mlađi dobivao osip iako je prirodno.

  15. #65
    Lana_ avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    16

    Početno

    U međuvremenu sam saznala za još jedan prirodan - Insekt off se zove (ima u biljnim ljekarnama), kolegica s posla me posprejala s tim jer nas i na poslu napadaju komarci :D i jako fino miriši. Skoro kao neki prirodni parfem. Ona kaže da je i dosta učinkovit. Baš ću isprobati.

  16. #66
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pogledala sam, pozitivno je da piše 100% baza etricna ulja, ako želiš isključivo prirodno. Meni bi bilo negativno da se treba po uputama nanositi svakih 30min. S cijenom 50kn za 50ml i tempom trošenja od ca 1 bočice dnevno, ako se slijede upute, ispadne skup sport... mozda ce ti djelovati i dulje od pola sata. I volim miris eukaliptusa... mogla bi i ja uzet bocicu da nanesem kao mirisnu podlogu na kozu, kad potroši chicco. Inace Jarunski komarci i ja vodimo bitke vec skoro 20g, i komarnici na prozorima plus za van jak repelent je jedino u što na kraju vjerujem da ima efekta.

  17. #67
    Lana_ avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    16

    Početno

    Slažem se, zbilja je skup ako se koristi kao jedina zaštita, posebno ako si uz jezero i sl., jer to znači stalno nanošenje.
    Za sad prirodne sprejeve kombiniram s raidovim el. aparatima - da, posustala sam! Kiša je očito na Jarunu učinila svoje.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •