Stranica 2 od 10 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 461

Tema: Porod u Petrovoj

  1. #51
    svizac avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor/Zagreb
    Postovi
    382

    Početno

    Za razliku od twinmama mene su u Petrovoj sve pitali. Možda sam imala sreće jer nije bilo gužve ali sječam se da je doktor ušao pri završetku svoje smjene i 30 minuta razgovarao sa mnom i Mmom o epiduralnoj i pomogao nam da donesemo pravu odluku za nas. Sestre su bile jako susretljive a babica je bila fenomenalna. Za sve su me prvo pitali, čak i za epiziotomiju. Nažalost ja sam imala malih komplikacija jer se Ema zamotala oko pupčane vrpce i držala ju je jednom rukom. Uz mene su na kraju bili MM, doktorica, doktor, babica i anesteziologinja i svi sa mnom disali i pomagali mi. Na kraju su me uz moje odobrenje malo reznuli a doktorica me zašila fenomenalno. Moja ginekologinja je rekla da se uopće ne vidi, da izgleda kao da nikad nisam rodila.

    Eli – što se tiće dojenja, Petrova istina ima rooming in samo ako si platiš privatni apartman ali nama su bebače nosili svakih 3 sata a s nama su bili po sat vremena što znači da smo ih dobivali svakih 2 sata de facto.

    Carski je u svakom slučaju zadnja opcija.

    Ne bi poimence hvalila niti jednog doktora ni babice ni sestre jer su prema meni svi bili odlični.

    Ja mislim da je najbitnija da ako je osoba pozitivna i uljudna da se onda tako svi prema tebi ponašaju. Ja i MM smo došli u sred noči i od početka smo bili odlično raspoloženi jer je došao dugo očekivani dan. MM je nasmijavao sve prisutne uključujući i mene i super smo se družili sa osobljem u rodilištu.

  2. #52
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    twinmama zaboravila sam napisati da u petrovoj zapravo nagovaraju na spinalnu (naravno osim ako postoje neke zdravstvene zapreke). znam jer sam tamo lezala ne dovoljno dugo vec predugo. ako je hitan carski onda je opca i to koliko znam u 100% slucajeva.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    146

    Početno

    i ja ga znam privatno i stavrno je divan čovjek!!

  4. #54
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    puno hvala na iskustvima! bas sam u fazi intenzivnog mozganja, tako da mi sve sto cujem puno znaci.

  5. #55
    Hobita avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    212

    Početno Hello svima po prvi put...

    Lijepi pozdrav svim mamicama!

    Mili i ja čekamo našu (nadam se) prvu bebicu koja bi nam trebala stići na proljeće. U 11. sam tjednu i u stanju apsolutne sreće i apsolutnog straha.
    Otkako sam otkrila ovaj forum, stalno čitam vaše priče, iskustva, pitanja i smijem se, veselim i drhtim sa svakom od vas. Ne moram vam ni reći koliko mi je ovaj forum postao bitan. Za svako pitanje koje mi padne na pamet (trenutno osjećam kao da jedino što u glavi imam su upitnici?!), odgovor prvo potražim i nađem ovdje.

    Prije i sada moje stanje prati dr. Vrčić (Hilarus + Petrova) pa me zanima ima li tko kakva iskustva s njim na porodu. Znam da je još rano za to i da me još puno čeka do tog trenutka, ali sad me to drži i ne mogu si pomoć i upomoć!

    Hvala unaprijed na svakom podijeljenom iskustvu!

  6. #56
    svizac avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor/Zagreb
    Postovi
    382

    Početno

    Meni je Vrčić bio na porodu i bio je fenomenalan. Ja sam jako zadovljna.

  7. #57
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    meni je pratio trudnoću
    bio na porodu (carski)
    sve 5

  8. #58
    Hobita avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    212

    Početno

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    meni je pratio trudnoću
    bio na porodu (carski)
    sve 5
    Hvala, Mirta30 i svizac! Mirnija sam...

  9. #59

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Lijep pozdrav od jedne jos uvijek cekalice svog bebaca...Trebam jednu uslugu/savjet/komentar...Prijateljica mi je trudna i ide u Petrovu roditi bebu...zanima je da li je Dr. Blaić ok..ona nista ne zna o njemu, ja jos manje...pa ako nesto znate bila bi Vam zahvalna u njeno ime!!

  10. #60
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    ja cula sve ok o njemu, da je malo sutljiv ali ok.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Elie hvala ti na informaciji...prenjet cu joj..vjerovatno jako malo trudnica ide kod njega sto mi je :? , a valjda ce i ona nesto uspjet saznati...u svakom slucaju, hvala ti!!

  12. #62
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    dr. Blajic sutljiv
    sve samo ne to! ovako, nek se pripremi na sale i posalice, neke komentare koji ce joj se ciniti :shock: , ali to je on, zbog toga je simpa. on je sef rodilista i u svom poslu stvarno strucan i dobar.

    mislim da je elie mislila na dr. Bljaica...on bi mogao biti sutljiviji.ali dr. Blaic definitivno ne.

  13. #63
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ali dr. Blaic definitivno ne.
    Blajic (Jozo) (Bljaic je Danko)

  14. #64
    svizac avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor/Zagreb
    Postovi
    382

    Početno

    Blaic definitivno nije sutljiv. On nam je dolazio u vizitu jer je sef rodilista i uvijek nas je toliko nasmijavao. Ona je meni super. Prema prvorodkinjama se ponasao jako zastitnicki onak ocinski. Super je.

  15. #65
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    ali dr. Blaic definitivno ne.
    Blajic (Jozo) (Bljaic je Danko)
    mladjahni danko je bljajic (isli smo zajedno u gimnaziju)

  16. #66
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    :smajl se lupa po glavi: zapetljali su mi se prsti

  17. #67

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    146

    Početno

    viš kak je to zanimljivo.. svi hvale Jozu, al meni osobno se Jozo zamjeril kad je došel u vizitu (ja sam bila prvorotkinja!!) i pogleda me dolje, i imal je kaj vidjet. međica naotečena, hemeroidi divovske veličine itd, a njegov komentar mrtav hladan je bio ".... malo nas hemeroidid muće...." MALO???? ja sam umirala od bolova!! doma se još dva tjedna nisam mogla iz kreveta dići, a da ne pričam o odlascima na wc

    tako da ja Jozu imam u ne baš liejpom sjećanju. al do tada je bio super pošto sam se vodila kod prof. Đelmiša.

    al zato opet ponavljam me porodil Dankec.... kojem se zahvaljujem do neba na divnom i posebnom porodu

  18. #68

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Joj cure, super, hvala na ovim informacijama...frendica se odlucila da ide do kraja trudnoce kod njega i rekla mi je da ce probati dogovoriti da joj dode, ukoliko nece biti dezuran, na porod ( valjda ce htjeti??). A uz sve to nada se da ce joj dozvoliti sto prirodniji porod...ja joj drzim fige, jer ja osobno jos uvijek nemam nikakvih iskustava sa Petrovom i ne znam koliko je to moguce...Vjerovatno ovisi od doktora do doktora...a ja se nadam da je on pozitiva jer ukoliko ona prode dobro , ja cu jednog lijepog dana kod njega....ak ne ode u ponziju dok se meni to ne desi!!

  19. #69
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Petrova i prirodni porod?
    jako, jako teško :/
    nije ni drugdje cvijeće ako želiš prirodno rodit, ali Petrova je najveće rodilište s najviše patologija trudnoće, generalno njihov pogled na porod je uvjetovan svim tim, miljama daleko od prirodnog poroda (čast izuzecima ako ih ima, neka se ne uvrijede i neka postanu glasniji )
    nekas se frendica ne nada, nego neka direktno pita što može očekivati, pa ako nije zadovoljna nek pita dalje.

  20. #70
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    ja na kraju odustala od petrove...

  21. #71

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    22

    Početno

    elie- zašto si odustala od petrove?

  22. #72

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    :shock: :shock: ups...fakat sam neinformirana.... Predpostavljam da onda moze zaboraviti na loptu, setanje umjesto lezanja, izbjegavanje epiziometrije, dripa.....javljam joj za sat vremena ovo!!

  23. #73
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    ma ja sam ispocetka htjela na SD, onda mi se kao ponudila neka jaka 'veza' za petrovu, a kak sam trtaros, mislila sam da ne moze skodit. no, ne bih htjela bas sve te epi, drip i zato sam imala nekakvu rezervu i preispitivala jel mi to bas pametno.
    na kraju sam odahnula kad se veza 'odvezala', odnosno kad nije ispalo kak je trebalo, tako da ce ipak valjda bit kako sam isprva zamislila (zivim u nadi da cu uzet svoju loptu, da me nece bacit ko kukca na ledja i sl.)

  24. #74
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj Iana27 prvotno napisa
    :shock: :shock: ups...fakat sam neinformirana.... Predpostavljam da onda moze zaboraviti na loptu, setanje umjesto lezanja, izbjegavanje epiziotomije, dripa.....javljam joj za sat vremena ovo!!
    u petrovoj? mogu samo reci:
    nek odustane od petrove dok moze. osim ako ima jako, jako debelu vezu, i ta veza je fleksibilna po pitanju izbjegavanja intervencija.

  25. #75

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    7

    Početno

    i meni vodi trudnoću dr. Vrčić :D i sve pohvale stvarno je predivan...

  26. #76
    Hobita avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    212

    Početno Re: Hello svima po prvi put...

    Citiraj Hobita prvotno napisa
    Lijepi pozdrav svim mamicama!

    Mili i ja čekamo našu (nadam se) prvu bebicu koja bi nam trebala stići na proljeće. U 11. sam tjednu i u stanju apsolutne sreće i apsolutnog straha.
    Otkako sam otkrila ovaj forum, stalno čitam vaše priče, iskustva, pitanja i smijem se, veselim i drhtim sa svakom od vas. Ne moram vam ni reći koliko mi je ovaj forum postao bitan. Za svako pitanje koje mi padne na pamet (trenutno osjećam kao da jedino što u glavi imam su upitnici?!), odgovor prvo potražim i nađem ovdje.

    Prije i sada moje stanje prati dr. Vrčić (Hilarus + Petrova) pa me zanima ima li tko kakva iskustva s njim na porodu. Znam da je još rano za to i da me još puno čeka do tog trenutka, ali sad me to drži i ne mogu si pomoć i upomoć!

    Hvala unaprijed na svakom podijeljenom iskustvu!
    Naletila sam na ovaj svoj prvi post pa hajde da napišem što je bilo na kraju.
    Dr. Vrčić mi je bio na porodu i bio je super, ugasio nam je i svjetlo u boksu kako bi imala više mira i mogla se bolje koncentrirati na disanje. Poslije je čak i fotkao bubicu najslađu, MM i mene.
    Svi smo bili veseli i zafrkavali se, u posljednjem trudu prije nego što je izašao moj maleni, sav ljubičast, ali najljepši, izjavila sam Vrčiću ljubav. :shock:
    Danas kad razmišljam o svom porodu... bilo je divno i čarobno i opet bih sutra ako treba. 'Jedino' što mi kvari dojam je epiziotomija, istina u zadnji čas, u trudu, bebonja je imao 4kg i popriličnu glavicu, ali ne mogu se oteti dojmu da je moglo i bez toga. Ma čak ni taj rec nije bio big deal, pa ni šivanje poslije (taj sam dio maltene prespavala), a ni zarastanje, već to što mi nisu rekli da će mi ju napraviti. Eto, to me nekak najviše boli u toj priči.
    Ostalo, sve 5. S Vrčićem bi i u parku pod drvetom rodila.
    Došao nas je obići i svaki dan poslije poroda na babinjačama. To mu je praksa koliko sam čula. A meni je značilo.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Tu i Tamo
    Postovi
    272

    Početno

    U Petrovoj sam rodila 2 puta, a evo uskoro se spremam tamo i treći put. Mogu reći sve super. Naravno da je to sve subjektivni doživljaj i puno ovisi o tome kako zamišljate svoj porod, što očekujete i što vam je bitno. S obzirom da meni brijanje i klizma nisu neki "big dil" (nikad se dolje ne zapustim, a i ne mogu si zamisliti da kakam i rađam), s tim nisam imala problema. Drip nisam dobila - nitko mi nije ni nudio da bih morala odbiti. Prvi put je bila epiziotomija (nakon 10 dana sam sjedila na stolcu), drugi put ne. Vodenjak su mi prokinuli oba puta i tek tada sam osjetila malo jaču bol trudova i rodila nakon 45 min. Sve je to nekako kod mene završilo ekspresno tako da sada imam osjećaj da treći put moram juriti na prvi trud da nas malac ne iznenadi po putu. Po lopti, da su je i imali ne znam kad bih stigla skakati.
    Ona 3 dana nakon poroda su mi prošla u blaženom raspoloženju i imam samo riječi pohvale za svo osoblje s kojim sam se susrela od prof. dr. mr. do teta koje su nam mijenjale plahte. Na sva pitanja koja sam im postavila dobila sam ljubazan odgovor.
    A tko još misli na hranu i zahod (nije baš bajan) kad ti malac u naručju ciki.....

  28. #78

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    meni je porod protekao ajmo reći ok, babica je radila sve i bila je jako dobra prema meni, dok je bila tamo.
    doktor jako mlad i prestrašen, bilo mi ga je milo gledati , nisam se bojala jer je babica imala stvar 100% pod kontrolom kad se pojavila, to je onaj dio koji im zamjeram.
    kad su mi došli trudovi za tiskanje ( iako sam prvorotka to ne možeš promašiti) babica mi je viknula iz drugog boksa da se strpim da će doći za 10 min. dok ovu gospođu zašiju :shock: :shock:
    bila je sredina noći i druga je ekipa spavala jer smo samo dotična gospođa i ja rađale.
    kad su se udostojili doći trudovi su prošli i onda mi je onaj mladac skočio na trbuh i pogurao Ivu van.
    sašio me drhtavom rukom tako-tako.
    odjel babinjača-horor osam žena u sobi, bebe donesu našopane adaptiranim, sestre kako koja, ali nekog savjeta i topline nije baš bilo.
    i sad dio zbog kojih ih mrzim.
    drugi dan nakon poroda Iva je doslovce urlala sat vremena na prvom jutarnjem podoju i nakon svega ispovraćala sa mekonijem cijeli krevet, mene i sebe.
    pozvala sam sestru i zamolila da je presvuče u čisto i suho, a ona je rekla da je bolje sad podojim , pa da će je presvući, što mi se činilo ok , pa sam poslušala.
    cijeli taj dan su je donosili skorenu od tog mekonija i svaku sestru sam molila da ju presvuče i svaka je rekla ok i nije učinila ništa
    sorry na dugom postu ali još sam ljuta kao pas, nisam neka mimoza i medicinske sam struke i znam u kakvim uvjetima i za koje novce rade, ali oni su postali pravi pogon i izgubili humanost.
    ukratko u Petrovu nikad više.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    45

    Početno

    Prije desetak dana sam rodila u Petrovoj. Ukratko - rađaona odlična, odjel za babinjače katastrofa. Za ekipu u rađaoni imam apsolutno sve riječi pohvale - osoblje, sestre i liječnici bili su fantastični i požrtvovni a moj porod koji je prijetio da završi na carski rez, završio je na klasičan način i vrlo brzo. Od početka otvaranja uz pomoć prostagladina do poroda proteklo je tek 4,5 sata, uz epiduralnu (koja nije izazvala apsolutno nikakve nuspojave iako sam jako oklijevala da li da ju uzimam).
    Ono što je apsolutna katastrofa je odjel za babinjače. Trebalo bi ga sravniti sa zemljom, baciti bombu i graditi ga ponovo - krvavi WC-i koji se ne čiste dovoljno često, tuš kade bez zastora ili pomičnih vrata stare 50 godina, sobe u kojima leži 8 žena a prašina se kovitla cijeli dan.... neopisivo. Savjetovala bih svima da sa sobom nose mokre marmice za dezinfekciju WC daske i puno wc papira.
    Što je još gore - bebe dohranjuju (kršitelj koda)om (što neće priznati, a bebu donesu svu umrljanu oko usta i pospnu tako da se ne može probuditi na podoj) a mamama utjeruju osjećaj krivnje da nisu dobre majke zato što im dojenje ne ide. Sestre su kako koja, ima divnih i strpljivih ali ima i gadura koje boli džon ide li dojenje ili ne. Maleni i ja smo došli doma a da on nije znao cicati jer je navikao na bočicu, zbog čega mi je sa 3,300 na porodu i 3,000 pri izlasku iz bolnice 9. dan pao na 2.780 kg. Na sreću sada cica kao lav i nadam se da će početi dobivati na težini.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    254

    Početno

    Ne znam jel to bilo na ovom topiku, ali ja opet ponavljam svoje iskustvo od poroda koji je trajao punih 26 SATI!!!!!

    NIKAD više u Petrovu! S. sam rodila u Vinogradskoj i bila sam zadovoljna (OK mogli su me ipak malo ljepše zašiti ).

  31. #81
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj MissQ prvotno napisa
    Što je još gore - bebe dohranjuju (kršitelj koda)om
    bas znas da s njime hrane ili naslucujes da je mil u igri?

  32. #82
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    Kratko i jasno - rutina!! Užasno sam razočarana liječnicima.
    Nema žene u sobi koja nije rodila uz epiz. i drip! Ja sam u njihovim očima sigurno bila budala jer sam odbila drip i prokidanje vodenjaka,što sam im morala i potpisati - ali i bez toga sam se uspješno i relativno bezbolno (osjećala sam samo blage bolove u križima) otvorila na čak 8cm.
    Onda je stalo i nekoliko sati bez pomaka, pa mi je dr ipak prokinuo vodenjak (bez pitanja i najave ).
    Na kraju su mi nalegli na rebra (a nisam ni to htjela u početku) jer malecka nije htjela van (velika cura od 4,5kg) a ctg je bio loš. Popucala iznutra-doslovce se raspala, napravili epiz.(vele 4 šava), nagnječen mjehur (mokrila sam preko katetera 2 tjedna!), izašlo mi samo pola posteljice pa su me pod općom kiretirali, izgubila dosta krvi pa su mi skoro dali transfuziju, nisam se mogla uopće dići iz kreveta prva 2 dana zbog anemije (sestre su mi čak mijenjale uloške i donosile piti), malecka skupila ešerihiju (koju ja btw.nisam imala ) a i ja neku upalu jer mi je crp bio povišen.
    Ostali smo u bolnici 10 dana.
    Sestre su super, prilično prodojeće, trude se pokazati kako ispravno početi dojiti. Jedna nam je čak držala polusatno predavanje kako dojiti (tu imam samo 1 zamjerku - nije spomenula da se doji na zahtjev nego svaka 3 h),kupati bebu i očistiti pupak.
    Bebe donose svaka 3 h,ukupno 6 puta, i s nama su po barem 1h a nekad i spoje 2 podoja.Primijetila sam da su je prvih dana nadohranjivali a noću je to obavezno.Hrane ih prokuhanim izdojenim mlijekom koje sestre više puta dnevno skupljaju po sobama.
    Wc-i i kupaonice su sramotno prljavi pa sam se tuširala u prizemlju na patologiji
    Drugi porod sigurno neće biti u Petrovoj jer se tu moja želja za prirodnim porodom nije ostvarila.Rađala sam 15h,beba je bila velika,meni nitko nije ni procijenio širinu kostiju zdjelice - da jest, možda bi mi ponudili carski i poštedili me muke, a možda bi se tako i brže oporavila.Ovako još uvijek teško mokrim i boli me iznutra za poludit..
    Eto, ukratko..

  33. #83
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ivana b

  34. #84
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Citiraj MissQ prvotno napisa
    Što je još gore - bebe dohranjuju (kršitelj koda)om
    bas znas da s njime hrane ili naslucujes da je mil u igri?
    evo da ti ja odgovorim, obzirom sam "friška" iz Petrove - iz usta sestre za bebe sam čula da hrane (kršitelj koda)om (pitala cimerica koja "nema mlijeka" što da kupi za doma za nadohranjivanje bebe tj. čime ih oni dohranjuju i sestra mrtva-hladna rekla (kršitelj koda)!!!
    A nadohranjuju ih obavezno po noći, po rasporedu u ponoć i 03:00, a preko dana po procjeni. Iako, i ova nadohrana u ponoć se može izbjeći tj. može se tražiti da donesu bebu nakon kupanja na podoj.

    Ovo što je ivana b napisala da hrane bebe izdojenim prokuhanim mlijekom, meni je prvi glas tj. barem nije tako na odjelu babinjača nakon carskog-1.kat (ja bi bila prvi kandidat za davati mlijeko obzirom sam ga imala u izobilju...)

    [/b]

  35. #85
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ekica, hvala.

    i ja znam da tamo ne daju izdojeno jer sam im nudila, po nekoliko deci, i na kraju proljevala u lavabo

  36. #86
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    I ja sam relativno friško stigla s 1. kata (carski). Sestre u sobama na intenzivnoj vrlo su OK, neke izuzetno ljubazne i drage, samo jedna među njima namćor koji uopće ne otvara usta.
    Za sestre iz dječje sobe nažalost imam samo riječi koje nisu za forum. Naglo su se poljubaznile tek zadnjeg(!) dana (nakon brojnih intevencija da mi se KONAČNO pomogne oko dojenja). Apsolutno svaka u prolazu osjeća potrebu zadignuti mi spavaćicu i stisnuti prebolnu bradavicu da vidim sve zvijezde (da, gospođo, baš tako se mora, palac i kažiprst moraju se dodirnuti ispod bradavice. A kaj vas to boli? Jao što smo osjetljivi!)

    Na moja pitanja mogu li mi pomoći postaviti bebu dobivala sam ove odgovore:

    - pa naravno da je beba pospana, jela je, što bi je trebali izgladnjivati jer vi ne znate dojiti?
    - nije jela, gladna je (beba spava ko top, (kršitelj koda) curi oko usta))
    - kaj bi vi kad nemate još mlijeka, evo vam bebu na malo maženja (5 min.)
    - (nakon KRVNIČKOG štipanja bradavica već upaljenih cica i mog jauka, prezirno) : mama, mama, ako niste spremni pružiti svojoj bebi najbolje i pretrpjeti bol, onda odmah uzmite Bromergon.
    - šta, opet ne znate dojiti? Pa jučer sam vam pokazala, kaj niste slušali?
    - nemam ja vremena tu okolo pokazivati...kud bi došla da svima pokazujem?
    - ako vi sami ne znate i ne želite naučiti, onda ništa ( i odnese bebu)!
    - draga gospođo, (jedna suosjećajna) ne bu niš od vaših cica, najte se mučiti, ak u 6 dana beba nije navčila cicati uzmite Bromergon, kaj ne vidite da tu nema mlijeka?
    - opet se niste masirali kako treba!!! Mora boljeti !!! Ovak treba masirati (slijedi horor od izdajanja i kao posljedica cice pune hematoma).
    - nemojte vi tu meni sjedećki ili na rukama, ili nekakvi položaji...imate leći na bok i dojiti. Ja vam mogu staviti cicu bebi u usta jedino ako ležite, ne može drugačije (slijedi vuča i spljoštavanje bradavice i guranje iste prstima u usta)
    - nakon prvog uspješnog pokušaja dojenja ulazi sestra i nakon 15 minuta odnosi bebu jer "mora na kupanje". Molim vas, ostavite mi je, upravo je počela vući po prvi put. Ne može, mora na kupanje! Nakon uvjeravanja i molbi, ipak mi je poslije kupanja vraća, na 15 minuta, i opet upravo kad smo opet uspjeli odnosi je. Ne može dulje ostati, mora na spavanje!

    Inače su majstori u nabijanju osjećaja krivnje onima kojima mlijeko kasni ili imaju upalu, uz razdragane pohvale uspješnijim cimericama!

    Zadnjeg dana sestra je strpljivija, trudi se i kaže mi kako će sve biti super kad dođemo kući i oslobodimo se stresa (koji se stvorio tko zna otkuda?).

  37. #87
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    čoksa

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Potpisala bih ivanu b - bar dok sam ja bila tamo sestre su skupljale mlijeko po sobama. Nisam pitala, al pretpostavljam da su nadohranjivale bebe s tim mlijekom + adaptirano.

    Pohvalila bih opstetičare i sestre na odjelu babinjača, bar što se tiče odnosa prema meni. Svi su bili jako jako ljubazni. Sestre spremne u svakom trenutku pomoći kod dojenja. Svaka je na kraju pomagala mi podojiti malenoga, nije bilo priče da "nemam mlijeka" i slično. Iako je mlijeko mojim cimericama dolazilo na hektolitre (meni na kapi). Zbog toga sam bila malo snervana, ali sam se uvjeravala da će sve to doći na svoje.

    Zamjerku imam na babicu - bila je strašno hladna i poslovna, nimalo nismo bile povezane. Ustvari, vidjela sam je malo bolje tek kod tiskanja. Sve do tada su oko mene bili opstetičari (izmjenjivalo se njih nekoliko, vjerojatno su bili stažisti), povremeno provjeravali trudove, pažljivo mi govorili koliko sam otvorena, da porod ide dobro, hrabrili me, ...
    A vjerojatno su bili ljubazni jer nisam postavljala neke dodatne zahtjeve

    Sada mi je žao što nisam postavila zahtjev da me ne reže ako baš ne mora, jer sam imala snage za kontrolirano tiskanje. Ali isto mislim da bi me babica recnula i napravila po svome, "jer sam bila prvorotka, i to je standard". Zanimljivo je da sve babinjače koje su bile sa mnom u sobi (treće do petorotke), odreda nisu bile rezane. To mi je potvrdilo ono šta su nam govorili na tečaju - da se ta epiziotomija ipak ne radi na svakoj rodilji, te da se radi procjena može li porod ići bez rezanja ili ne.

    Voljela bih drugi porod obaviti u prirodnijem okruženju - bez dripa, prokidanja vodenjaka, epiziotomije, dolantina, ... Ako to budu bili spremni u Petrovoj, može opet tamo. Ako ne, ima i drugih rodilišta

  39. #89
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    coksa
    imamo jako slicno iskustvo....

  40. #90
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    čoksa
    pa to je katastrofa.
    ja više ne mogu ni plakat nego

    daj napiši im barem pismo pritužbe ravnateljstvu
    ili se javi na bijeli telefon
    0800 - 200 063
    Radno vrijeme

    kontakt sa dežurnim liječnikom Ministarstva
    08.00 - 16.00

    automatsko snimanje poziva
    16.00 - 08.00

  41. #91
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    čokolada, nemam riječi totalna koma.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    132

    Početno

    Pa ne znam, ja sam rodila na carski u Petrovoj pred 22 mjeseca - možda se ekipa promijenila, ne znam - mlijeko mi je došlo nakon par dana, apsolutno sve sestre na intenzivnoj, a i mislim sve dječje su se trudile pokazati mi, svaki dan ponovo, nekoliko puta, i tako nekoliko dana, uvijek ili skoro uvijek mi je dijete dolazilo sito ili je spavao, mučila sam se ko pas svih tih dana, ali smo uspjeli i uspješno dojili godinu i pol. Ali ponavljam, sestre su fakat bile super. Kaj je sad :?

  43. #93
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    uvijek ili skoro uvijek mi je dijete dolazilo sito ili je spavao,
    ovo je problem.
    da nije ne bi se toliko mucila.

  44. #94
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Dozvoljavam tj. prihvaćam da sam prolazila babyblues-fazu, da sam bila psihički vrlo osjetljiva i da su me postupci i riječi dječjih sestara (odjelne sestre su ponavljam, bile ljubazne i voljne pomoći) pogađale više nego nekog "stabilnijeg", ali ovo što sam napisala gola je istina i primijetile/čule su je sve rodilje jer smo zajedno komentirale takvo ponašanje (da ne kažem da se iz značajnih pogleda nekih odjelnih sestara dalo iščitati da su itekako upoznate s "kooperativnošću" ovih zaduženih za dojenje).

  45. #95
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nisi cokolada zabrijala....

  46. #96
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    čokolada, baš mi je žao za sve što si prošla!

    ja stvarno nisam imala nekih većih primjedbi na sestre (ove zadužene za bebe)... Mislim, daleko su od krasnih (osim one starije, sijede kose s pundžom ), ali meni su uglavnom bile voljne pomoći. No, meni je dojenje uglavnom išlo dobro pa se pomoć svodila na povremeno (bolje) namještanje na cicu...

    Ali zato pedijatrice!! :shock: Užas i katastrofa! Niti na jedno pitanje nisam dobila odgovor, nemam pojma zašto je Una dobila apgar 9/10 ("nema potrebe da se time zamarate"), vadili su joj krv jer im se činila blijeda, a ja sam to slučajno od sestre saznala, a na zadnjoj viziti mi je rekla da možemo doma i da je "dijete relativno dobro"?!?!? bez daljnih komentara!

  47. #97
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ja sam u Petrovu išla samo zbog moje divne liječnice, a i sa svim drugim doktorima imam samo lijepa iskustva, kao i sa cijelim odjelom CEF-a 1 (sestre su zaista predobre, hvala im!).
    Od pedijatara nekako uvijek očekujem toplinu (predrasuda, što ćeš ) pa su me pedijatrice na 1. katu također prilično rashladile.

  48. #98
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    meni dodje da pitam "pedijatri? sta je to?"
    takav su dojam ostavili na mene.
    sjecam se jedino prvog posjeta di sam izmedju razgovora sestra<->pedica cula kako je 2 puta bila omotana pupcanom i kako je ostala bez zraka kasnije u djecjoj sobi ali nikakav odgovor nisam dobila na moje "molim? sta? kako?" jer to je "vec bilo".
    nigdje nista ne pise.

    da, pedijatrice su na mene ostavile 0 dojma.

  49. #99
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    čokolada ne mogu vjerovati za sestre da su tako otresite. Doduše maloprije dođoh sa ctg u rađaonici i isto je bila neka mlađa, neljubazna za pop..., a jedna starija je bila ok, čak mi je pomogla da siđem sa stola.

    Nama su rekli na tečaju da se izdojeno mlijeko prokuhava - to je izazvalo diskusiju radi mama koje puše ili ne daj bože imaju kakvu boleštinu.[/b]

  50. #100
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    čoksa

Stranica 2 od 10 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •