Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: kolica 4 gumena kotača

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    9

    Početno kolica 4 gumena kotača

    Evo otvaram ovu temu kao nova na forumu jer jednostavno ne mogu naći takvu temu nigdje. Trudna sam 2 mj i počela sam gledati kolica. ostala sam u šoku kada sam shvatila da više uopće nema za kupiti kolica sa normalna 4 kotača. Iskreno, ova na tri mi se uopće ne sviđaju , a ona sa dva veća zadnja i dva manja prednja koja se rotiraju su mi jednostavno prestrašno ružna. U svojoj potrazi za lijepim kolicima naišla sam na samo 5 prihvatljivih modela. molim mame i trudnice za savjet ako posjeduju koja od tih. Također me zanimaju cijene.
    Evo mojih prijedloga:
    Hauck- Chicago air
    Inglese - magnum
    mutsy urban rider
    abc design- promy luxe
    kondor4[/b]

  2. #2
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Ja sam isto trudna 2 mjeseca i dragi i ja neki dan isli gledat kolica, ovdje u Brodu sa takvim gumenim tockovima ima samo Maxi cosi Mura ( a ona se meni nikako gornji dio ne svidja + sto imaju 17 kg :shock: ) i imaju Pierre cardin ali samo zadnja dva su gumena. Meni su za oko zapela Peg Perego Pliko 3 Switch, ali ona imaju obične točkove, a pošto svakako planiramo ići u Njemačku pa sma mislila kolica potraziti tamo, jer sigurno imaju vise izbora nego ovdje. Ova Hauck dobro izgledaju, samo ne mogu nigdje naći težinu...... Tako da i meni su dobrodosli savjeti

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    meni su najlepsa Graco Mosaic. Lagana, normalni tockici prednji mogu da ze zakoce ili otkoce pa se vrte u krug. i idu od 0 do 3 godine. Imaju pripadajucu autosjedalicu koja moze i ne mora da se kupi u paketu. AS je prosla dobro na testu.
    materijal periv u masini. ima dodatak za noge za hladnije dane, onu plasticnu prekrivku za kisu. Cena spram drugih jako pristojna.
    Nigde nisam nasla na celom internetu (globalno) da je neko rekao nesto ruzno za njih.
    Garancija 6 meseci.
    8 kg teska, sklopiva jednom rukom i ne zauzimaju ceo gepek.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    9

    Početno

    Evo da i na rodama javim svoje doživljaje.
    Nakon surfanja do besvjesti shvatila sam da kolica kakva želim većinom nisu za mene jer su teža i od 15 kg, a ja jadna mala i sitna di ću to gurat cijeli dan . Dakle trebam lagana a da mi se sviđaju..hmmm., u biti sva navedena otpadaju, a sad gledam da i kod nas ili u slo ima za kupiti bertini kolica, sviđa mi se model x4 lite (10 kg). Također sam našla hoco, koja navodno imaju u kiki, model monterio (9,9) kg. Imam još puuunooo vremena pa još uvijek samo gledam. Javite svoje doživljaje

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    99

    Početno

    glasam za mutsy urban rider, preeeezadovoljna sam s njima. Inicijalno sam tražila kolica sa samo jednim uvjetom a to je visina ručke. Mutsy su bila jedina koja su imalu meni dovoljnu visinu ručke , a kad sam ih kupila sam spoznala i sve ostale dobre strane. Izgled im je za pet, vozne osobine prvoklasne, jednom rukom tj. jednim prstom!, sklapaju se jednostavno ( u dućanu su na demostraciji toliko zakomplicirali iz čistog neznanja) samo se podigne jedna sklopka i sve se sklopi ništa se prethodno ne skida , težina im je 8.5 kg!, sjedalo se okreće u i od smjera vožnje, kupola velika presvućena pamukom, velika košara za stvari , ima sve moguće nastavke footmuf, vjetrobran, a prvoklasna je kišna kabanica !! tako da sam uživala u šetnjama po kiši. Napominjem da sam uzela samo sjedaći dio (curka je bila 2mj i dolazilo je ljeto) i vozila se u ležećem položaju do jeseni, na kolica uz adaptere pašu sve AS!
    Sretno u odabiru.

  6. #6
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nia, mogu li se ta kolica ispružiti na 180 ili je za nesjedeću djecu potrebna košara?

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    9

    Početno

    Hej nia, hvala ti na iskustvu, nisam sigurna dal pričamo o istim kolicima ili ne. Možeš stavit sliku? Ili ti možda uopće nisi kupila s košarom za male bebe? Takva ima 16,5 kg, pa mi je to problem. Inaće di si ih i kad kupila i koliko si ih platila, ako se smije znati?

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    9

    Početno

    čekaj malo, njihova ručka se ne može podesit po visini :shock: , a tebi su ta bila jedina DOVOLJNO VISOKA :? , onda definitivno ne uzimam ta kolica sa svojih metar i žilet. Hvala ti na savjetu!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    99

    Početno

    evo odgovori sve po redu:
    1. sjedeći dio se polježe na 170 ali je jako dug tako da sam ja svoju curku smjestila cijelom dužinom na gornji dio pa je bila na ravnom bez pregiba(nadam se da ste razumijele) a i mi smo imali 3 mj kad smo se počeli voziti u njima,

    2. nisam kupila sa košarom samo sa sjedaćim dijelom. O njihovoj košari ne znam puno. Ali znam da su kolica jako stabilna i kad imaju košaru i da se s njima jako lako svladavaju sve prepreke.

    3. sorry nisam napisala ručka se naravno može podesiti po visini, ima 4 položaja razlika od najnižeg do najvišeg je oko 40cm!


    4. kupljena su u baby media shopu i cijena oko 2500

    i u dodatku svakako preporučam OBAVEZNO kupuj košaru u kojoj se dijete može vezati, ono neće samo nikud ali u transportu i prenošenju košare s dijetetom može se dogoditi nezgoda da se slučajno prevrne i ispadne

  10. #10
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    Nia, bas si me zainteresirala za ta kolica! Bila sam 100% uvjerena da cu kupiti peg perego uno ali sad si me bas poljuljala
    Uno sam htjela najvise zbog rucke koja se okrece i velike kosare!
    Jel bi te mogla zagnjaviti da posliknes kolica? Moze i na pp fotkice! tnx!

  11. #11
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    I da, za cca 2500kn si dobila sve nastavke koje si nabrojala u prijasnjm postu ili si to dodatno platila?

  12. #12
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Citiraj nia prvotno napisa
    glasam za mutsy urban rider, preeeezadovoljna sam s njima. Inicijalno sam tražila kolica sa samo jednim uvjetom a to je visina ručke. Mutsy su bila jedina koja su imalu meni dovoljnu visinu ručke , a kad sam ih kupila sam spoznala i sve ostale dobre strane. Izgled im je za pet, vozne osobine prvoklasne, jednom rukom tj. jednim prstom!, sklapaju se jednostavno ( u dućanu su na demostraciji toliko zakomplicirali iz čistog neznanja) samo se podigne jedna sklopka i sve se sklopi ništa se prethodno ne skida , težina im je 8.5 kg!, sjedalo se okreće u i od smjera vožnje, kupola velika presvućena pamukom, velika košara za stvari , ima sve moguće nastavke footmuf, vjetrobran, a prvoklasna je kišna kabanica !! tako da sam uživala u šetnjama po kiši. Napominjem da sam uzela samo sjedaći dio (curka je bila 2mj i dolazilo je ljeto) i vozila se u ležećem položaju do jeseni, na kolica uz adaptere pašu sve AS!
    Sretno u odabiru.
    sad sam se bas zagrijala za taj mutsy, izgledaju odlicno, a kako mislis ovo sve sjedalice? mi bi kupili ili romerovu ili pp primmo viaggio, pa me zanima da li mogu one na postolje od urban ridera?

    i koja je cijena mutsy urban ridera, ne mogu nigdje naći na netu, a na stranici od babymedia shopa uopce ne pise da ih drže kako je navedeno na mutsyevoj stranici, sutra cu ih nazvati.......

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    99

    Početno

    dakle ovako:

    tikva za ovu cijenu sam dobila sjedaći dio i kupolu, AS, košara i sve ostalo je extra, footmuf i kabanica često nemaju i preporučam odmah naručiti (ja to nisam napravila pa sam na kraju naručivala iz Nizozemske jer u BM shopu imaju rijetke narudžbe)

    rado ću poslikati kolica, čak već imam jako puno slika ali se strpi dok tehnički to sve izvedem (svladam) do tada preporučam njihovu web stranicu ukucaj samo mutsy na googlu )

    crnka84 za većinu AS imaju adaptere tako da pašu uglavnom sve (ima u upustvima i slika kako se svaka pojedina montira mene je zanimala Graco) a za ove koje želiš kupiti treba provjeriti u upustvima koja možeš naći na njihovom webu ako ja nađem svoja upustva provjeriti ću pa javim. Ima ih u BM shopu ali oni ih ne oglašavaju na internetskoj stranici i uopće nisam stekla dojam da ih puno reklamiraju, a svejedno im se brzo prodaju po usmenoj predaji jer su zaista odlična. Cijena je vjerojatno slična kao pred godinu dana, ali ako kupuješ i košaru tada je sigurno skuplje

  14. #14
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    Kad si napisala da je i kosara extra jesi mislila na kosaru u koju ide beba ili kosaru za stvari?
    I koliko te je na kraju izaslo sve?
    Zanima me jos posto nema skroz ravnog polozaja, kako je tvojoj bebi spavati u tome?
    Tnx za fotke! pogledala sam na stranici ali sve slike su nekako bocno, bas me zanima kako to izgleda ''u zivo''

  15. #15
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    evo ovako sad sam zvala BM i kazu ovako, sama kolica su oko 3400 kn, sjedalica safe2go je 840 kn i košara je oko 1300 kn, dakle cijeli komplet oko 5000 kn izadje. Ali problem je s naručivanjem, narudzbu ne prave prije 8. mjeseca i onda se jos ceka 2 mjeseca da kolica dodju a moze biti i vise.

    E sad, ja bas nisam sigurna za tu njihovu sjedalicu, na testovima i nije bas nesta, a ova u trgovini mi je rekla da na nju moze maxi cosi, ali sam zaboravila pitati koliko je adapter, zna netko koja je cijena?

    I uopce ne znam kakve su te maxi cosi sjedalice jer ih nisam uopce gledala, a vidim tu po forumima se dosta hvale....

  16. #16
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    Ajoj, tako dugo treba da se naruci.... Mi cemo skoro mjesec dana imati pa nam je puno cekati jos 4 mjeseca! Bzvz :/

  17. #17
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    da, tako je rekla, bas bzvz, al eto, tako je kako je :/

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    99

    Početno

    hm... mi smo imali sreće da smo kupili odmah imali su ih na skladištu. Možda da pokušate u Sloveniji.
    Košara za bebu je extra, kao što je crnka84 napisala. Moja curka je sada godinu dana, a kad smo kupili kolica imala je 3 mj i bilo je ljeto pa mi se nije isplatila košara za bebu, a vozili smo se super jer je sjedaći dio dosta visok tj dug pa je cijelom dužinom bila na njemu u ravnom položaju s diskretnim nagibom (kao u krevetiću, pa nije bljucala ) i bez problema vezana remenčićima , kupola je dosta velika pa je cijela bila zaklonjena i još je postavljena pamukom, vozili smo se super po svim terenima.

    Ima još nekoliko zaista odličnih rješenja na ovim kolicima, npr na kupoli veliki prozor koji se po potrebi zatvara i zamrači da se beba može nadzirati kad se vozi suprotno ili da gleda gore dok je mala i leži, zatim podešenje dubine sjedala, vrlooo praktično to smo upravo primjenili tako da sad kad je veća lijepo može i dalje sjediti s ispruženim nogicama i biti potpuno zakljonjena kupolom, kvačice za vrečice na stražnjme dijelu sjedala, svi kotači se vrlo lako skidaju tako kad smo putovali na more dijelovi kolica su bili posvuda i uopće nisu pretstavljala problem u prtljažniku itd.
    tikva pokušavam s fotkom na pp....

  19. #19
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    Joj zaista se cine suuuper! 8)
    Ovo s dubinom sjedala nisam bas skuzila ali zvuci dobro hehe
    Vidis kak je cijena kolica kroz godinu dana narasla za 1000kn!!! Ili je mozda u tih 3400kn uracunato ono sto si ti uzela dodatno (kabanicu, kosaru za stvari...)?!

    Uf, bas me zanimaju fotke! :D

  20. #20
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Ne bi rekla da je uračunato išta, ja sam pitala cijenu kolica i ona kaže 3400, ja pitam: samo kolica? kaze ona samo kolica.........

  21. #21
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    ajme meni...to se fkt isplati kupiti izvan hrvatske onda...malo je to previse za sama kolica :/

  22. #22
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    malo sam citala komentare ljudi s engleskog trzista i dosta ih se pozalilo da su kolica presiroka ako se s njima ide u ducan - da je tesko proci kroz vrata, te da jedva stanu u prtljaznik!

    Nia, kakva su tvoja iskustva?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    99

    Početno

    poslala sam pp

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    99

    Početno

    dakle za širinu kotača mogu reči da je ista kao u drugih kolica ove kategorije i ja nisma primjetila da je to neki problem već dapače prednost. Bolje se voze po svakom terenu i lakše upravljaju, a uz stepenice puno lakše nego manji kotači i uži raspon.
    Ušla sam i ulazim u svaki dućan bez problema, i od tisuće njih jedino sam zapela u Max Marinom dućanu na Stradunu prošlo ljeto - barem sam bila štedljiva tko zna koliko bi inače potrošila???

  25. #25
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    ajde bar si nesto ustedjela!

    Bas mi je drago da prolaze kroz vrata, ocito su kod nas sira
    Sad samo da ih imaju u Sloveniji...ili Austriji!

  26. #26
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Podižem malo temu.Zanima me ako netko ima Mutsy rider,vidim da nemaju rotirajuče prednje kotače,nego zadnje.Dali su teška za vozit?Našla sam ih povoljno u NL.
    Hvala vam.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •