Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 410

Tema: OPLODNJA DONIRANIM SPOLNIM STANICAMA

  1. #51
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    Hvala vam cure na vase odgovore, puno ste mi pomogle
    Donjela sam odluku, znaci ova ideja otpada

    Sta bi ja bez vas drage moje

  2. #52
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Konacno jedna tema za mene Javicu se vise sa imenima nekih klinika u Danskoj , Svedskoj ( mada u svedskoj je poznati donator i moras biti drzavljanin jer drzavna bolnica ima monopol nad podstupcima.Dosta parova odavde ide u Letland takodje... Ono sto je meni najinteresantnije je stranica http://www.europeanspermbank.com/?gc...FQcTzAodYk3AQA koja isporucuje sjeme bolnicama , naravno to sve kosta , ali na ovoj stranici ( uclanjenje kosta oko 100 eura cini mi se ) mozete vidjeti slike donora kada je bio beba i jos neke podatke kao glas itd. Besplatna verzija nudi samo listu donora sa podacima o visini , tezini , boji ociju i zanimanju . Ja se jos nisam uclanila ,cekamo biopsiju , ali mislim da ova banka radi sa Makedonijom pa kome je to opcija....

    marti tvoje pitanje...hmmm mislim da sva ta pitanja koja nas muce oko doniranja nestaju nakon rodjenja djeteta. Hocu da ti kazem da izaberete onu opciju koja je vama najvise prihvatljiva jer samo sa opcijom koju vi duboko u sebi mozete prihvatiti necete kasnije imati problema. Sutra cete morati objasniti toj maloj osobi kako je dosla na svijet i ako ste vi na cisto sa tim , onda ce i dijete biti , a okolini cete tesko ugoditi. Moj brat i snajkica su crni kao ugarak , a sincic im je plav sa plavim ocima , nidje veze ni sa jednim od njih dvoje, povukao je na bake koju su plavuse , mada ni na njih ne lici .Toliko o genetici

  3. #53
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    betty stranica je bas super, sad ako dodje do tu krajnu opciju da idemo na donator kako smo mi sad u jednu novu kliniku koja je pola makedonska pola bugarska i oni u Bugarskoj imaju svoju banku, najverojatnije da ce donor biti iz tu kliniku...bas cu da pitam dali je moguce da sami nabavimo spermu

    Draga ja se nadam da stvarno nece nam trebati nijedna banka

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Citiraj leeloo77 prvotno napisa
    transfer 2 embrija bio 14.6 i sad cekam 2.7 za betu
    16 dan od et ß 959,30 !! :D

    za tjedan dana cu na UZV da vidimo kak stoje stvari a do tada...mislim da je ß poprilično dobra .

  5. #55
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    Čestitam

  6. #56
    iva77 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    352

    Početno

    :D :D :D :D
    draga cestitam od i zelim ti nadalje savrseno skolsku T

  7. #57
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Čestitam :D :D :D

  8. #58
    sbonetic avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    901

    Početno

    Čestitam!!!!!! Super jupiiiiiiiiiiiiii :D :D :D :D :D

  9. #59
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    cestitam :D :D :D

  10. #60
    Ameli avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    601

    Početno

    evo da i ovdje postavim pitanje o Pragu jer tamo na temi Privatne klinike mi nitko ne odgovara. dakle nakon 3 ispucana pokušaja na teret hzzo ja i mm se odlučili za Prag. dakle nama ne treba doniranje js i sperme jer kod nas još uvjek ima materijala za napraviti ICSI metodu. cure zanima me kako sa Pronatalom stupiti u kontakt, ako se šalje mail što bi u njemu trebalo navesti i koliko se čeka na postupak? pozdrav svima i unaprijed hvala na odgovorima.

  11. #61
    iva77 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    352

    Početno

    Ameli evo ti broja 00420 261 711 606 i kad dobijes trazi dr Merdesica
    jer ces dobiti recepciju a nitko ne prica hrvatski
    Danica i svi ostali su trenutno na godisnjem
    za majil neznam ja sam telefonom sve obavila


    ili evo kopiram


    --------------------------------------------------------------------------------

    Sanatorium Pronatal
    Na Dlouhé mezi 4 / 12
    Praha 4 – Hodkovičky
    147 00
    tel.:261 711 606
    fax:261 711 585

    e-mail:
    pronatal@mbox.vol.cz

    www.pronatal.cz

    ako te jos nesto zanima slobodno pitaj mozes i na p.p

  12. #62
    iva77 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    352

    Početno

    cure moje ja sam vam i i
    danas sam trebala poceti sa estrofemom zovem tamo i nista ih nerazumijem Danica je na godisnjem i sad ja nisam pametna sta da radim da odgodim postupak ili sto
    imam broj od dr Merdesica koji se zove u hitnim situacijama
    pokusala i njega zvati ali mi se ne javlja jer znam da on nije na godisnjem
    od muke sta cu sad

  13. #63
    iva77 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    352

    Početno

    oprostite jednostavno sam se morala negdje izjadati i kad sam se malo smirila zvala ih evo sad i uspila dogovoriti za dalje

  14. #64
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    iva 77 drago mi je da si se uspjela dogoviriti.
    nadam se da to znaci da se spremas na put.

    neka ti sve ide po planui neka se dva eskima cvrsto, cvrsto prime za mamicu

  15. #65
    iva77 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    352

    Početno

    ma jesam uspila sam
    ali kad te lupi PMS u glavu pa nemos ni razmisljat normalno a gdje sto drugo

    a kako si ti sta ima novog kod tebe

  16. #66
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    [quote="iva77"
    a kako si ti sta ima novog kod tebe [/quote]

    za sada odmaram.
    planiram krajem godine ponovno u postupak.

  17. #67
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    cure, vec 3 maila razmijenila sam sa dr.Merdešićem iz Praga,pa me zanima zna li iko koliko se ceka na konsultacije kod njih? za postupak cemo se tamo dogovoriti,mene zanima ako (posto moramo imati vize) oni nama posalju garantno pismo i izganjamo vize,koliko cemo cekat na termin za konsultacije? koliko vi cure cekate od prvog poziva njima(pitam jer vama vize ne trebaju) do konsultacija?
    cini mi se da sam negdje procitala da se na postupak cek a2-3 mjeseca?
    hvala vam,

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    tuzna, ja sam čula da se za doniranje JS čeka 6-9 mjeseci!!!!!
    Na četvrtoj strani teme "parni valjak kaži kako dalje" imaš post u kojem je vaclav objavio mail-odgovor iz klinike u Pragu s podacima: lista čekanja, cijena,... pogledaj!!!

  19. #69
    iva77 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    352

    Početno

    Citiraj tuzna prvotno napisa
    cure, vec 3 maila razmijenila sam sa dr.Merdešićem iz Praga,pa me zanima zna li iko koliko se ceka na konsultacije kod njih? za postupak cemo se tamo dogovoriti,mene zanima ako (posto moramo imati vize) oni nama posalju garantno pismo i izganjamo vize,koliko cemo cekat na termin za konsultacije? koliko vi cure cekate od prvog poziva njima(pitam jer vama vize ne trebaju) do konsultacija?
    cini mi se da sam negdje procitala da se na postupak cek a2-3 mjeseca?
    hvala vam,
    koliko ja znam dosta cura a i ja sam jedna od njih nismo isle na konzultacije nego smo sve dogovarale preko Danice
    pa za boga milog nije to tako ni blizu a lakse je sve telefonom obaviti
    pokusaj zvrcnit Danicu pa snjom vidi sta ti je najbolje
    ja putujem za nekih 10 dana pa cu ti javit kad danica dolazi sa godisnjeg

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Iva77 puno sreće i uspjeha u Pragu! I MM i ja se na jesen spremamo u akciju u Prag, pa nas po povratku izvijesti, pliz, svaka informacija će dobro doći!!!

  21. #71
    iva77 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    352

    Početno

    Citiraj gričanka prvotno napisa
    Iva77 puno sreće i uspjeha u Pragu! I MM i ja se na jesen spremamo u akciju u Prag, pa nas po povratku izvijesti, pliz, svaka informacija će dobro doći!!!
    naravno i hvala na lijepim zeljama

  22. #72
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Bok cure,
    Tražim vas i tražim, a vi mi pred nosom. Moram vas nešto pitati. Evo priče: Prije par dana ležala sam sa curama nakon punkcije u jednoj od klinika (moram štititi ženinu privatnost). Tamo je bila jedna draga žena u 40.-toj koja nikako do bebe. Kad je došla biologica i rekla da joj nisu uspijeli oploditi niti jednu jajnu stanicu ( a žena je tamo duže od 10 godina na MPO-u), skoro mi je puklo srce i da sad nisam trudna, bome bi joj iz ovih stopa išla odnirati jajnu stanicu. Je li to moguće u Hrvatskoj igdje? Jer mislim, dok ja rodim u 1.mj, pa onda još dojenje, pa tko zna kad bi ja mogla to izvesti, a njoj godine idu. Ja srećom nisam ni došla do punkcije, iako sam se toga jako bojala, ali obzirom da znam kakva je to želja i da sam samo pukom srećom ostala trudna uz tempirane odnose, nakon 2 spontana (od toga jedan AIH), mislim si - pretrpiš bol, a nekomu donseeš sreću za cijeli život.
    Dakle, da vas više ne davim, molim vas pišite je li moguće donirati JS u Hrvatskoj, ili bilo gdje vani? Jer sve ovo što pišete, čini mi se da se govori samo o donaciji spermija, pa mi nije ovo jasno oko JS. Inače, imam i jednu prijateljicu koja je išla u Prag po donirano sjeme i sada ima prekrasnu djevojčicu. Tako da vam svima držim fige i sigurna sam da ćete uskoro uspjeti, a posebno čestitam gornjoj trudnici!

  23. #73
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Mala ispavka - prijateljica je bila na donaciji u Kijevu. Evo adrese za sve zainteresirane (imaju i donaciju spermija i JS):
    www.isida.ua/en/services/addservices.html

  24. #74
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    [/quote]koliko ja znam dosta cura a i ja sam jedna od njih nismo isle na konzultacije nego smo sve dogovarale preko Danice
    pa za boga milog nije to tako ni blizu a lakse je sve telefonom obaviti
    pokusaj zvrcnit Danicu pa snjom vidi sta ti je najbolje
    ja putujem za nekih 10 dana pa cu ti javit kad danica dolazi sa godisnjeg[/quote]

    vidi,meni je mailom dr. rekao da je najbolje da dodemo da vidimo gdje je klinika,obavimo razgovor, ponesemo nalaze sto ih imamo i da dogovorimo detalje.
    iva,je li i vi idete autom u Prag? koliko vas kosta put sve skupa? je li istina da su putarine jako skupe?

  25. #75
    iva77 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    352

    Početno

    pa vidi mi ti putujemo vlakom nama je tako lakse sjednes i vozis se
    znaci sa gl kolodvora u ZG do Paga gl Klodvor sa presijedanjem u Becu
    karta nas je izasla zadnji put kad smo isli oko ako ce mo u € 250€ povratna
    tamo uzmemo taxi i on kosta 15€
    i stvarno mislim da je to najjednostavnije a mozda i najjeftiniji nacin za putovat :/
    eto nisam ti pisala p.p jer mislim da ce ovo interesirati i druge koji putuju pa nek je ovdi a ti slobodno pitaj ako te jos nesto interesira
    i samo da vam jos kazem da mi je ET u ponedjeljak :D
    odoh ja po svoje nadam se da ce prezivjeti odmrzavanje

  26. #76
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    Citiraj iva77 prvotno napisa
    i samo da vam jos kazem da mi je ET u ponedjeljak :D
    odoh ja po svoje nadam se da ce prezivjeti odmrzavanje
    hoce, hoce, prezivjet ce i cvrsto ce se primiti za mamicu

    sretno i javi se kad se vratis!

  27. #77

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    34

    Početno

    Bok!

    Da li netko zna koliko dugo vremenski u Pragu dugo drže zamrznute oplođene jajne stanice ( imamo 5) ?????? :?


    Inače za one koji me znaju sa foruma - trudnoća dobro napreduje, trenutno smo u 24 tjednu

  28. #78
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj iva77 prvotno napisa
    pa vidi mi ti putujemo vlakom nama je tako lakse sjednes i vozis se
    znaci sa gl kolodvora u ZG do Paga gl Klodvor sa presijedanjem u Becu
    karta nas je izasla zadnji put kad smo isli oko ako ce mo u € 250€ povratna
    tamo uzmemo taxi i on kosta 15€
    i stvarno mislim da je to najjednostavnije a mozda i najjeftiniji nacin za putovat :/
    eto nisam ti pisala p.p jer mislim da ce ovo interesirati i druge koji putuju pa nek je ovdi a ti slobodno pitaj ako te jos nesto interesira
    i samo da vam jos kazem da mi je ET u ponedjeljak :D
    odoh ja po svoje nadam se da ce prezivjeti odmrzavanje
    cekaj,za oboje je karta 250e?
    mi bi posudili navigaciju
    ajde,ako ti nije tesko,jos nam samo napisi koliko te kosta postupak tamo. ipak je iskustvo iz prve ruke najbolje iskustvo!
    sretno u ponedjeljak!!!

  29. #79
    iva77 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    352

    Početno

    da za obadvoje (zaboravila sam to napisat )
    sto se tice postupka IVF ICSI mi smo u 10mj2008 platili 1470€ jer smo imali 7 JS sve preko 10 JSse nesto vise placa ali neznam koliko zbog zamrzavanja
    sto se tice FETnjega smo zadnji put platili 470€ sad neznam koliko je :/
    nisam imala kog pitati jer nema Danice pa sam se jedva sporazumila za osnovno dr Merdesic radi sam
    eto kad se vratim valjda cu nesto vise znati
    cure moje hvala na lijepim zeljama
    mia iz tvoji usta u bozje usi
    svim

  30. #80

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Iva77, želim dušo draga, puno sreće ovaj put i da znaš, osjećam da će sada biti dobitni

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Citiraj tuzna prvotno napisa
    mi bi posudili navigaciju
    mi smo 3 puta bili u Pragu i ja bi ti preporučila definitivno auto. probali smo par puteva i najbrži i najbolji nam je preko Beča pa na Znojmo (granica Austrije i Češke) i kod Jihlave se uključiš na autoput Brno-Prag (cca 7 sati). Stvarno nije komplicirano pogotovo ako imate navigaciju. Ja sam si još i isprintala put do same klinike u Pragu i nismo fulali .
    Mi smo izmedu punkcije i transfera imali 3 dana koja smo proveli sa ljudima koje smo isto upoznali u Pronatalu . Bilo je kao mali maturalac-obilazili Prag (stvarno je prekrasan i ako imate priliku obavezno ga razgledajte), pili kavicu u centru,ručali (našli par restorana u kojem su cijene stvarno ok) itd.
    Uz to,nama je put bio uspješan tako da mi je sve to ostalo u super sjećanju :D

  32. #82
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    pa,super,onda bi mogli i mi tako...i ja sam nasla gdje je klinika,moze se citav put isprintat,a i prag...
    a,posto smo iz BiH,nama je najbolje kako sam vidjel apreko nasica,virovitice,madarske ,bratislave do brna,pa u prag
    a,autobusom se ne mogu zezat,voz nema direktno,nego vjerojatno do zagreba,pa od zg do beca :? ili tako nekako...
    avio...da ne pricam!
    auto najbolja solucija
    nas auto je sad star 9 godina i mm tvrdi da se ne usuduje na put od 1200 km autom,a ja mislim da nismo jedini,pa nije valjda da svi koji idu u prag imaj u auto od 2 godine starosti?!

  33. #83
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    tuzna ma izdrzat ce vas auto taj puta.
    vidjela sam jednom prilikom par koji je dosao sa jaakkko starim autom i sve im je izdrzao i nije bilo problema.
    vazno je da je s autom sve ok (to si provjerite), a i ja mislim da je to najbolja varijanta za put.

  34. #84
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    ma,da i ja mislim da nije tako star,a mnogo je jeftinije i prakticnije

  35. #85
    iva77 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    352

    Početno

    hej evo vratia se sime
    drage moje sve je dobro proslo moji sada kod mene i nadam sa da ce ovj put i ostati iduci 8,5 mj (nadala sam se ja i u proslim pa corak)ali ovaj put nekako sve bilo drugacije pa se nadam
    ET mi radio dr Kult
    Danica je taman prvi dan pocela radit pa me ona vodila kroz sve
    javit cu vam se ja jos a sad moram ici
    svima

  36. #86
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    konacno iva!!!

  37. #87
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    iva
    ~~~~~~~~~ da nam uskoro javis veellliiikkku betu!

  38. #88
    storiatriste avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    284

    Početno

    iva, dr.kult je meni donio sreću . držim fige za tebe

  39. #89
    iva77 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    352

    Početno


  40. #90
    AB7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    282

    Početno

    OOOOOOOOOOOOOOO krenule mi Pronatalke ponovo u akciju.Iva77 za vas dvoje i :D :D :D :D :D :D :D

  41. #91
    AB7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    282

    Početno

    Barem da i meni dr Kult sljedeći put radi FET.

  42. #92
    Ameli avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    601

    Početno

    ja sam konačno dobila povratni mail od Danice i malo sam razočarana jer mi nije odgovorija na niti jedno pitanje. napisala mi je da je uobičajeno da se dođe na konzultacije u prag gdje se upozna dr. koji obavi gin. pregled i postave mu se sva pitanja koja nas interesiraju. ja sam mislila da nije potrebno ići u prag na konzultacije nego da se sve može dogovoriti mailom, ipak je to malo duže i skuplje putovanje. kakva su vaša iskustva?

  43. #93
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    ja sam isla u prag i to dva puta prije postupka (prvi puta informativno, drugi puta mm dao doprinos) i nije mi zao.
    istina je da nas je to sve kostalo, ali tako smo upoznali dr. mardesica i dobili apsolutno sve odgovore na nasa pitanja.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    [b]Ameli[/b a da nazoveš telefonom? Meni se čini da sam pročitala na temi "Pronatal Prag" da se dosta toga može dogovoriti i prije posjeta klinici, a možda to ovisi i o tome o kakvoj se vrsti postupka radi i radi li se o donaciji JS ili spermića. Moram to opet malo osvježiti tj pročitati, a baš ti hvala na informaciji da se Danica vratila jer sad ću i ja poslati upit!

  45. #95
    Ameli avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    601

    Početno

    kod mene se radi o ICSI postupku bez donacija, tako da sam se ja nadala a negdje sam i pročitala da nisu potrebne konzultacije već da se sve može dogovoriti mailom. čula sam se ja prvo telefonski s danicom i ona mi je rekla da joj pošaljem mail jer joj je telefonski teško sve objašnjavati a i veza je bila katasrofalna. gričanka sretno!

  46. #96
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    da,i ja sam procitala da se ne mora ici na konsultacije,ali sam ja licno odlucila otici,da znam gdje idem i da pitam sve sto zelim da znam
    od cijena,do postupka samog,smjestaja,ljekara,klinike...kosta,da,itekako kosta,ali je po meni to najbolji nacim da se temeljito krene u borbu sa bebu!
    moje misljenje.
    mada,nekad pomislim da ne bi bilo lose da sam ostavila te novce za sam postupak!

  47. #97

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Drage moje, baš me zanima kako rade TESE u Pragu, jel microtese ili obični kao kod Dr. Reša?

  48. #98
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    cure, zelim vam svima cim prije velike trbuhe!!!

    Mogu li vas pitati, gdje se nalaze postovi od mummy_s o klinici pronatal i opcenito o Pragu? Bilo bi dobro da napravimo kompilaciju iskustava i konkretnih informacija za buduce pacijente, kojih ce nazalost izgleda biti jos vise nego prije. Takvu jednu "kobasicu" od posta bi mogli staviti na web stranicu google grupe Gradjani protiv MPO zakona, da ga svi mogu jednostavno naci. Ako mozda vec netko ima takvu kompilaciju, to bi bilo odlicno, ustedili bi mi puno posla prolazenja kroz sve postove i teme. Mislim si da bi mogli za sve strane klinike napraviti slicno, i podijeliti po poglavljima:

    - Postupci koji se rade - osobna iskustva s protokolima i postupcima
    - Lijecnici, sestre, brojevi telefona klinike, internet adrese, email adrese
    - preliminarne pretrage i testovi prije postupka, koje, gdje i kako
    - eventualno pracenje folikumetrija u HR u pripremi za postupak - gdje i kako
    - Stopa uspjeha - broj j.s., embrija, i opcenito rezultati
    - Cijene (sto detaljnije)
    - gdje nabavljate lijekove i mozete li dobiti povrat poreza
    - Kako stupiti u kontakt s klinikom i kako komunicirati s njima, posebno ako imate nesto hitno
    - odabir eventualnog donora
    - Kako doci do klinike, koliko kosta putovanje, popratni sadrzaji sto raditi dok ste tamo ili na putu, gdje odsjesti i opcenito logistika putovanja

  49. #99
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj fatamorgana prvotno napisa
    Drage moje, baš me zanima kako rade TESE u Pragu, jel microtese ili obični kao kod Dr. Reša?
    fato,ja kad sam slala mail,pitala dr-a da li rade micro tese i odgovorio mi je potvrdno.
    u meduvremenu,javila mi se danica(njoj sam i poslala prvoj mail,ali mi nije odgovarala,jer je bila na godisnjem) i ona je napisala da rade tese i koliko kosta. napisala sam joj da se nadam da se zbunila i da rade micro tese ,jer od te razlike nama i zavisi odlazak tamo.
    sad cekam odgovor od nje...na kraju krajeva,ako ne rade micro,meni nije opcija onda odlazak tamo.
    tjesi me da je dr. rekao da rade micro.

  50. #100
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa
    Mogu li vas pitati, gdje se nalaze postovi od mummy_s o klinici pronatal i opcenito o Pragu? Bilo bi dobro da napravimo kompilaciju iskustava i konkretnih informacija za buduce pacijente, kojih ce nazalost izgleda biti jos vise nego prije. Takvu jednu "kobasicu" od posta bi mogli staviti na web stranicu google grupe Gradjani protiv MPO zakona, da ga svi mogu jednostavno naci. Ako mozda vec netko ima takvu kompilaciju, to bi bilo odlicno, ustedili bi mi puno posla prolazenja kroz sve postove i teme. Mislim si da bi mogli za sve strane klinike napraviti slicno, i podijeliti po poglavljima:

    - Postupci koji se rade - osobna iskustva s protokolima i postupcima
    - Lijecnici, sestre, brojevi telefona klinike, internet adrese, email adrese
    - preliminarne pretrage i testovi prije postupka, koje, gdje i kako
    - eventualno pracenje folikumetrija u HR u pripremi za postupak - gdje i kako
    - Stopa uspjeha - broj j.s., embrija, i opcenito rezultati
    - Cijene (sto detaljnije)
    - gdje nabavljate lijekove i mozete li dobiti povrat poreza
    - Kako stupiti u kontakt s klinikom i kako komunicirati s njima, posebno ako imate nesto hitno
    - odabir eventualnog donora
    - Kako doci do klinike, koliko kosta putovanje, popratni sadrzaji sto raditi dok ste tamo ili na putu, gdje odsjesti i opcenito logistika putovanja
    sto se ovoga tice,smatram da bi bilo fantasticno imati sve takve info na jednom mjestu,ali ih mogu dati samo cure koje su tamo vec bile.
    ja,posto imam namjeru icic,pokusavam naci pokoju info listajuci neke stare postove,ali se jako tesko snaci,jer nikad nisam isla,nemam bas nikakvu predstavu ni gdje idem,ni kako cu tamo doci,ni koliko ce me sve to kostati cca...
    medutim,tesko da ce cure koja su tamo bile naci toliko vremena da nama skupe toliko informacija.

Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •