Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 410

Tema: OPLODNJA DONIRANIM SPOLNIM STANICAMA

  1. #101
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    http://roda.hr/forum/viewtopic.php?t...er=asc&start=0

    to je link na sazetak koji je napravila nasa draga mummy_s

  2. #102
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    mia,hvala,ja kad odem,nosim vam sve dodatne,potrebne informacije.

  3. #103
    iva77 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    352

    Početno

    samo da vam javim moja ß je velika 0

  4. #104
    iva77 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    352

    Početno

    samo da vam javim moja ß je velika 0

  5. #105
    iva77 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    352

    Početno

    samo da javim da je ß velika 0

  6. #106
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno


    drzi se!

  7. #107
    Ameli avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    601

    Početno

    iva77 žao mi je draga

  8. #108
    sbonetic avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    901

    Početno

    iva77 žao mi je!

  9. #109
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    iva77
    hocemo li zajedno u slijedeci postupak?! kad se spremas ponovno u prag?

    cure, ja sam se nesto unervozila i pocela razmisljati o odlasku u prag.
    a nervozna sam zato sto je moj dragi dr. t otisao iz privatnika u vinogradsku i sad vise ne znam kod koga bi isla da me pripremi za prag.

    kakva su vasa iskustva s doktorima u zagrebu? koga preporucate?

    ma znam da smo imali vec 1001 pitanje na ovu temu, ali sto mogu - danas mi je takav dan da ne znam od kuda bi krenula, odnosno s kojim bi doktorom isla u ovaj postupak

  10. #110
    iva77 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    352

    Početno

    joj mia mia volila bi kad bi mogle skupa ali sad smo u teskim financijama sve smo ulozili u ove postupke a vrijeme nam curi
    mislim ja imam jos koju godinu ali MM :/
    moram se sad malo odmoriti od svega pa smislit kako i kada dalje

    bas mi je drago zbog tebe da ponovno kreces
    i da ja bi ti preporucila dr L na vv ja sam kod njega odradila pripremu
    za Prag (prije svega predivan covijek pa onda i doktor)

  11. #111
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    Zašto ne bi sastavile spisak ljudi koji su spremni donirati jajane stanice?
    S obzirom da će to biti legalizirano i moguće sada u HR..
    Dakle, oni koji trebaju i oni koji mogu da surađuju..
    Ja se prva javljam!
    Zašto da mi propadaju..

  12. #112
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Isto i za spermice... Mogli bi napraviti apel na muskarce na forumu da doniraju... oni bar znaju kako je to ne moci imati dijete, mozda bi se odazvali (barem neki).

  13. #113
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Dragi Pražani i Pražanke, pls pomozite vaclavu s njegovim pitanjem vezano za snalaženje u Pragu, evo njegovog topica, moli odgovore na tom topicu iz sentimentalnih razloga:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...7882&start=200

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    35

    Početno

    Drage forumašice,
    ako ima bilo ko iz BiH da je ganjao vizu za Prag tj za Pronataj pleeeeease neka mi se javi dok nisam totalno poludila sa njima i njihovom vizom.
    Ne znam više jesam pošla il sam došla..... :?
    Pozzz svim suborkama

  15. #115
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Cure, je l' ima u Sloveniji donacije jajnih stanica?

  16. #116
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa
    Cure, je l' ima u Sloveniji donacije jajnih stanica?
    Slovenija ima samo za svoje državljane, za strance ne!

  17. #117
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Uh, šteta Hvala, riki

  18. #118
    ZAUZETA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    588

    Početno

    Mmaslačak, i ja se javljam za donaciju, a kako će to uopće biti sada regulirano, hoće li biti nekakva banka registrirana ili kaj.?

  19. #119

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    afrika
    Postovi
    257

    Početno

    Citiraj ZAUZETA prvotno napisa
    Mmaslačak, i ja se javljam za donaciju, a kako će to uopće biti sada regulirano, hoće li biti nekakva banka registrirana ili kaj.?
    Da bilo bi super kad bi se kod nas mogle dobit donirane stanice bar od zena koje su vec u procesu jer ce svakako unistavat visak ako ponovom zakonu nema zamrzavanja.

  20. #120
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj ZAUZETA prvotno napisa
    Mmaslačak, i ja se javljam za donaciju, a kako će to uopće biti sada regulirano, hoće li biti nekakva banka registrirana ili kaj.?
    Bojim se da će to kod nas vrlo sporo zaživjeti.

  21. #121
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    Pa treba se raspitati, ja sam i prije donošenja zakona rekla da bi prva u redu stajala za donaciju.
    Dakle ukoliko zaživi sve to, ja ću svoje donirati, pod uvijetom da vidim tog anđela kako izgleda kad se rodi

  22. #122
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj mmaslacak prvotno napisa
    Pa treba se raspitati, ja sam i prije donošenja zakona rekla da bi prva u redu stajala za donaciju.
    Dakle ukoliko zaživi sve to, ja ću svoje donirati, pod uvijetom da vidim tog anđela kako izgleda kad se rodi
    Lijepo je znati da ima takvih ko ti, možda ih bude još, dala bi i ja svoje da valjaju, ovako će mi možda trebati tuđa, treba tek vidjeti kako će to sve oko donacije zaživjeti.

  23. #123
    _luna_ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    11

    Početno

    Drage moje,
    evo jedne sveze pronatalke sa dve crtice.
    Danas mi je 13-i dan od transfera i uradila sam dva kucna testa,oba su pozitivna.Betu trebam odraditi u ponedeljak ali nemam strpljenja pa cu to obaviti sutra.Prosle godine smo radili transfer sa svezim embrionom,radi se o donaciji jajne celije,a sada smo otisli po dva preostala smrzlica,i eto.
    Moj problem je:
    Imam povisena antitela tiroide,hasimoto,ali mi endokrinolog nije prepisao nista iako su povisena 15x.Na svoju ruku sam uzimala Pronizon 2 meseca i antitela su se smanjila.Sutra cu i njih proveriti.Pila sam 20 mg dnevno da bi nakon transfera smanjila na 10 mg.

    Ranije sam aktivno pratila temu o Pronatalu i znam da su nekim devojkama prepisali Pronizon.Meni nisu,ni Mardesic proslog puta ni Lazarovska sada.
    Sada sam u nedoumici,kada i kako prekinuti sa Pronizonom jer sam upoznata da treba postepeno.

    Molim vas,da li se neka seca koja je pri donaciji pila Pronizon ?

    Na pretrazniku nista nisam nasla.

  24. #124
    iva77 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    352

    Početno

    luna :D bravo za plusek cestitam od

    ovako sto se tice prednisona ja sam pila po njihovoj preporuci polak tabletice dnevno od 5mg i receno mi ako bude test pozitivan da ga moram uzimati do 12este nedjelj pa polako i postepeno prestati
    zelim ti mirnu i skolsku T do kraja
    a i svima ostalim curama saljem

  25. #125

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    afrika
    Postovi
    257

    Početno

    Citiraj _luna_ prvotno napisa
    Drage moje,
    evo jedne sveze pronatalke sa dve crtice.
    Danas mi je 13-i dan od transfera i uradila sam dva kucna testa,oba su pozitivna.Betu trebam odraditi u ponedeljak ali nemam strpljenja pa cu to obaviti sutra.Prosle godine smo radili transfer sa svezim embrionom,radi se o donaciji jajne celije,a sada smo otisli po dva preostala smrzlica,i eto.
    Moj problem je:
    Imam povisena antitela tiroide,hasimoto,ali mi endokrinolog nije prepisao nista iako su povisena 15x.Na svoju ruku sam uzimala Pronizon 2 meseca i antitela su se smanjila.Sutra cu i njih proveriti.Pila sam 20 mg dnevno da bi nakon transfera smanjila na 10 mg.

    Ranije sam aktivno pratila temu o Pronatalu i znam da su nekim devojkama prepisali Pronizon.Meni nisu,ni Mardesic proslog puta ni Lazarovska sada.
    Sada sam u nedoumici,kada i kako prekinuti sa Pronizonom jer sam upoznata da treba postepeno.

    Molim vas,da li se neka seca koja je pri donaciji pila Pronizon ?

    Na pretrazniku nista nisam nasla.
    cestitke za veliki +
    i ja cekam isto svoj 14 dan od transfea i nadam se da cu bit sretna kao i ti.
    ali ako ne budem zanima me postupak sa doniranom jajnom stanicom jer i meni to treba.
    momentalno zivim u Africi i bila sam na ivf u johannesburg JAR po 2 put sada sam dobila samo 1 embrio a prvi put nijedan nije docekao 5 dan a bilo ih 9 namocetku tako ako nije uspjelo onda moram sve ispocetka.
    Ovdi na forumu vidim da u Pronatalu ima malo vise smrzlica tako da se more probat i 2 put a da se nemora sve ispocetka placat.
    Zanima me koliko si ti dobila embrija prvi put ikoliko sada i jesu li svi bili ok posle odmrzavanja.
    nadam se a ces uspjet da mi pomognes.

  26. #126
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    luna, cestitam na +! Ja sam u dobitnom IVFu koristila prednisone (zapravo dexamethasone, sto je slicno) i receno mi je identicno kao i iva77 - uzimati kroz prvo tromjesecno, a onda postepeno tokom tjedan-dva smanjivati dozu.

    Samo da kazem da se ovdje u Americi dosta cesto rade "shared" protocoli, kad se pola j.s. koristi za vlastitu upotrebu, a pola se donira, pa se na taj nacin smanji cijena postupka onoga tko donira. To je jako slicno ovome sto vi diskutirate, da se donira ostatak js. koje se ne smiju oploditi. I to se uglavnom provodi tako da se uzimanjem antibebi pilula prije pocetka stimulacije usklade ciklusi donorice i primateljice, tako da nema potrebe za bankom j.s. Uostalom skoro svi jos uvijek provode doniranje js. na taj nacin jer zamrzavanje js. jos uvijek uopce nije rasprostranjeno u svijetu. (Jedino u Spanjolskoj eksperimentiraju sa zamrz. j.s., i nekoliko americkih klinika, koliko ja znam.)

  27. #127
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Čestitam, luna Za prednizon je ovako kako su cure rekle, do 12. tjedna, a onda postupno smanjivanje doze. Ja sam već pola godine na decortinu (što je isto, no moja je doza minimalna, 5 mg) i bit ću sve dok ne zatrudnim, odnosno do 12. tjedna.

  28. #128
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    luna, iskrene čestitke

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Luna, ČESTITAM!!!

  30. #130
    _luna_ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    11

    Početno

    Devojke,hvala vam puno na informaciji jer ne znam kom docu da se obratim,izgrdili bi me da znaju da sam Pronizon uzimala na svoju ruku.
    Sada pijem 10 mg,znaci da je to ipak prevelika doza?
    Nadam se da cu popodne dobiti nalaze bete,antitela i TSH.

    Ja imam 36 godina i 13-14 g. sam u ovoj prici.Pre tacno 13 g.sam imala prirodnu trudnocu i spontani u desetoj nedelji.Zato se sada i ne radujem puno,mozda cu biti malo mirnija ako preguram treci mesec.
    U medjuvremenu nije bilo nijedne trudnoce a imala sam preko 15 IUI-a,
    ni ne znam vise koliko ICSI-ja sto stimuliranih,iz spontanog ciklusa,doniranom celijom...
    Samo jednom sam imala prazan folikul i to u stimuliranom postupku.
    Moje celije su bile nekad dobrog,nekad losijeg kvaliteta ali nista.
    Zato smo se odlucili na donaciju.
    Moja donatorka je dobila pet celija,tri embriona su zamrzli a dva ostavili za transfer.Do transfera je jedan prestao da se razvija tako da su mi prvog puta vratili samo jedan i nista.
    Od ova tri smrzlica prezivela su dva i dalje...ostaje ?.

    Toliko godina cekam da na testu vidim tu drugu crticu a kada se to desilo
    bila sam zaledjena.Iskreno,preplasena sam.
    Javicu vam nalaze.
    Hvala vam na informacijama za Pronizon.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    afrika
    Postovi
    257

    Početno

    Citiraj _luna_ prvotno napisa
    Devojke,hvala vam puno na informaciji jer ne znam kom docu da se obratim,izgrdili bi me da znaju da sam Pronizon uzimala na svoju ruku.
    Sada pijem 10 mg,znaci da je to ipak prevelika doza?
    Nadam se da cu popodne dobiti nalaze bete,antitela i TSH.

    Ja imam 36 godina i 13-14 g. sam u ovoj prici.Pre tacno 13 g.sam imala prirodnu trudnocu i spontani u desetoj nedelji.Zato se sada i ne radujem puno,mozda cu biti malo mirnija ako preguram treci mesec.
    U medjuvremenu nije bilo nijedne trudnoce a imala sam preko 15 IUI-a,
    ni ne znam vise koliko ICSI-ja sto stimuliranih,iz spontanog ciklusa,doniranom celijom...
    Samo jednom sam imala prazan folikul i to u stimuliranom postupku.
    Moje celije su bile nekad dobrog,nekad losijeg kvaliteta ali nista.
    Zato smo se odlucili na donaciju.
    Moja donatorka je dobila pet celija,tri embriona su zamrzli a dva ostavili za transfer.Do transfera je jedan prestao da se razvija tako da su mi prvog puta vratili samo jedan i nista.
    Od ova tri smrzlica prezivela su dva i dalje...ostaje ?.

    Toliko godina cekam da na testu vidim tu drugu crticu a kada se to desilo
    bila sam zaledjena.Iskreno,preplasena sam.
    Javicu vam nalaze.
    Hvala vam na informacijama za Pronizon.
    Pretorija napisala

    Draga sve ce biti ok,hvala za odgovor sada mi je malo lakse kad
    sam procitala o tebi ja nemam svoje js zbok kemo terapija koje sam imala prije 12god.
    Ti si jedina koju sam pronasla na foruma da je imala uspjeha sa doniranim js.
    Molim te nastavi pisat o svojim narednim danima j
    jer ces mi biti velika utjeha na mom putu. :? :?

  32. #132
    _luna_ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    11

    Početno

    Beta 307,9 .

    Antitela su mi opet malo povisena 83,4.Obzirom da su bila preko 300 ovo i nije tako lose.

    Pretorija,sta ce u buducnosti biti ne znam ali za mene je ovo ipak veliki pomak.Bas kad sam potonula desilo se ovo...ipak ima nade za sve nas!

  33. #133
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    Luna cestitam ti od sveg

    A sada hitno put pod noge i do nekog endokrinologa da sredis i stitnjacu i da bezbrizno uzivas u trudnoci.



    Pretorija bilo je jos cura koje su uspjele ostvariti trudnocu s doniranim js. Kako je bilo vise tema pokusaj u pretraznik upisati prag ili pronatal pa ces vjerujem pronaci sve teme povezene s donacijom js.

  34. #134
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    cure,moj tsh je u ref vrijednostima,oko 2,4.ne sjecam se maximuma,ali ,cini mi se da nisam bas dogurala blizu gornje granice.
    stalno mi se vrti po glavi recenica koju sam procitala ovdje,da tsh ne bi trbeao biti preko 2 ,a u postupku smo ovaj mjesec,pa se stalno pitam bih li na svoju ruku sta to smanjivala,oni mi nista nisu rekli....

  35. #135
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    U Pronatalu prema mom iskustvu ne poklanjaju veliku paznju vrijednosti TSH.
    Ja svaki puta naglasim da sam na Euthyroxu, ali nikada nisam dobila nikakvo pitanje vezano za to. Kazu samo - dogovorite se sa svojim ednokrinologom....

  36. #136
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    to me i brine.i kod nas u BiH su ljekari na stanovistu da tsh sa trudnocom nema ama bas nista.nasmiju se kad im to pomenem.
    zato sve moram sama,a ne znam koliko je moje stanje alarmantno i koliko je preporucljivo jer svaki tren treba da procurim,a vec od 14 dc primam puregon...

  37. #137

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    36

    Početno

    E draga moja na tebi je težak kamen, iskreno donacija da, ali od brata ne, u odabiru donora se može povezati sličnost, u krajnjem slučaju beba može ličit više na tebe i da nikada nije došlo do ove dileme. To je i onako jako bolan udarac za muškarce u njihov ego i ponos da nemogu imati dijete, u obitelji imam slučaj steriliteta, dotični muškarac je prvo prokurvao pola njemačke, popio pola balkana i nakraju je po nagovoru prijatelja otišao provjeriti jeli problem u njemu i naravno da je bio...diagnoza je bila poražavajuća, nikada nisu pokušali ništa dalje, danas su stari i sami, a da je na vrijeme reagirao mogao je imati najsvetije biće, vlastito dijete.Da sam na tvom mjestu uradila bi to s nepoznatom donacijom i da što manje ljudi zna uopće cijelu priču i tvoj MM motra biti jako hrabar a ti mu moraš biti najveći oslonac.

  38. #138
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    draga lulu, vidim da ti se smanjuju antitijela, ja sam cula da ih je nemoguce smanjiti,. inace imam visok tsh, a sada je ispod 1 jer uzimam euthyrox, antitijela su mi oko 200 bila zadnji put. bascu ici razgovarati s nekim endokrinologom u svezi toga, jer ovo su mi sve mpo-vci rekli i dali lijek. bilo bi super kad bi taj tvoj lijek smanjio antitijela i kod mene, fakat sam misla da je to nemoguce!

  39. #139
    ZAUZETA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    588

    Početno

    kako kod nas u RH je regulirano to doniranje, gdje se obavlja i da li se uopće obavlja??

  40. #140
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    ZAUZETA - koliko ja znam, dugo dugo (nakon afere s Kurjakom) se nije obavljalo, tj. cekao se novi zakon. sad je pravno regulirano - i dozvoljeno, ali tko zna da li je pocelo. Kao prvo, klinika mora biti licencirana bas za heterolognu oplodnju, a ne znam da li su klinike pocele dobivati vec licence. S jedne strane bi paradoksalno - sa zamrzavanjem j.s. trebalo biti jednostavnije donirati j.s. (a banke sperme su jos uvijek prazne koliko znam). Međutim, mislim da je parovima jednostavnije (iako skupo) otići van, jer vani ne rade nikakve provjere, dapače, možeš specificirati fizičke karakteristike donora, sve je jednostavnije i brže i anonimnije. U HR ti bolnička komisija mora odobriti postupak heterologne oplodnje.

    Htjela sam pitati na ovom topicu - rado bih stavila koji članak o donaciji, što sperme što j.s., na web stranicu potpomognutaoplodnja.info - pa ako netko zna zgodne materijale, linkove, ima price ili informacije - to bi bilo nekim ljudima vrlo korisno.

    npr. što mislite o ovom pravilniku za psihološko savjetovanje? http://bkid.de/engl/bkid_gd_guidelines.pdf (da li je ljudima uopce potrebna jedna psiholoska podrska kod donacija? tj. da li ste ikad pozeljeli porazgovarati o ovoj temi s jednom strucnom osobom o svojim mogućim nedoumicama, mogućnostima itd, a ne samo tehnickim detaljima? - kad kažem stručna osoba, onda stvarno mislim stručna - netko tko zna i o neplodnosti i ima iskustva u radu s parovima koji idu na donacije i ima stručno obrazovanje da čovjeku pomogne donijeti odluku)

    možete mi poslati svoja mišljenja i razmišljanja i na pp. Hvala!!!

  41. #141

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    15

    Početno

    Pozdrav

    Evo htjela bi podjeliti iskustvo i odgovoriti na zadnji post .

    MM ima azzospermiju pa smo se odlučili za IVF donorom .
    U Makedoniji ima klinika (Mala Bogorodica) koja uvozi spermu iz Danske i košta 1100 EUR .Klinika je odlična i jako velika te imaju velik procenat uspjeha.Vi birate boju kose, očiju te krvnu grupu . Potpišete papire te priložite vjenčani list , kopiju putovnica i to je to , nakon toga idete kod psihologa da vam da potvrdu (svi je dobiju). Zatim idete kod njihovog ginekologa (ja sam kod dr Popovića )kod kojeg ste se prethodno naručili te mu donesete nalaze hormona , štitnjače , briseve , papa test , i on vam nakon pregleda odredi protokol . Da vam broj svog mobitela tako da u svakom mometu možete da a kontaktirate . Cijena IVF postupka vam je 1850 EUR a ukoliko se odlučite za insemenaciju ona vam je besplatna tj ulazi u cijenu 1100 EUR. U Skopju imate stanove za iznajmiti koji je odličan u centru je grada i košta 30 Eur dan . Ostajete nekih desetak dana . Eto nadam se a sam nekome pomogla pa ako vas još nešto zanima slobodno pitajte ... pozzz
    Posljednje uređivanje od ena dm : 13.03.2010. at 22:26

  42. #142
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Hvala na informacijama, ena, pomogla si (ne znam nikoga ovdje tko je išao u Makedoniju). Kontaktirat ću te na pp.

  43. #143
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    e ovako...prvo se ispricavam sto upadam ko padobranac na ovu temu....ali imam par pitanja..danas sam saznala da jedna poznanica ima velikiii problem...nekako sam se rastuzila ( mada imam i sama problem - ali ne toliki kao ona)
    starija je od mene godinu dana, znaci ima 34 god. mlada je ali ulazi u menopauzu ....menga joj lagano prestaje ....jajnici su joj katastrofa, dr. veli osuseni ??u braku je oko 2god. zele djecu ali ali....
    u zadnje vrijeme je isla cesto na VV kod dr. L....nosila uvijek neke nalaze .,...nisu joj nikad nista radili jer su joj jajnici losi...valjda je radila sve moguce pretrage...ne znam...onda je cula za nekog travara pa je nesto pila i dr. joj je dao neku malu nadu ( kao bolje je) i radili su joj punkciju nazalost 3 folikula i prazna....nade joj vise ne daje.... meni bas zao...savjetovali su joj donaciju js..
    ona naravno ni ne zna nista di se to radi.....nema internet ...nema je tko uputiti....veli u sloveniji ? ja lazem ne vjerujem da rade tamo, jeli grijesim?
    jel se moze u SLO? ja znam za Prag.
    onak tako mi je zao tih ljudi , kad te nema tko uputiti dati ti savjet, meni su osobno internet i ovi forumi jako pomogli....
    i dalje ce piti caj i nadati se necemu....a oni ni sa parama nisu bas dobro a to sve kosta....a hzzo ne snosi troskove donacije???
    uglavnom da vas ne davim, pitanje je dali se moze u Sloveniji raditi ivf sa doniranim js? ili samo u Ceskoj?

  44. #144

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    afrika
    Postovi
    257

    Početno

    Samo u Ceskoj u Sloveniji je zabranjeno.

  45. #145
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    U Sloveniji je dozvoljena donacija js, ali samo za slovenske državljane.

  46. #146
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    e ovako...prvo se ispricavam sto upadam ko padobranac na ovu temu....ali imam par pitanja..danas sam saznala da jedna poznanica ima velikiii problem...nekako sam se rastuzila ( mada imam i sama problem - ali ne toliki kao ona)
    starija je od mene godinu dana, znaci ima 34 god. mlada je ali ulazi u menopauzu ....menga joj lagano prestaje ....jajnici su joj katastrofa, dr. veli osuseni ??u braku je oko 2god. zele djecu ali ali....
    u zadnje vrijeme je isla cesto na VV kod dr. L....nosila uvijek neke nalaze .,...nisu joj nikad nista radili jer su joj jajnici losi...valjda je radila sve moguce pretrage...ne znam...onda je cula za nekog travara pa je nesto pila i dr. joj je dao neku malu nadu ( kao bolje je) i radili su joj punkciju nazalost 3 folikula i prazna....nade joj vise ne daje.... meni bas zao...savjetovali su joj donaciju js..
    ona naravno ni ne zna nista di se to radi.....nema internet ...nema je tko uputiti....veli u sloveniji ? ja lazem ne vjerujem da rade tamo, jeli grijesim?
    jel se moze u SLO? ja znam za Prag.
    onak tako mi je zao tih ljudi , kad te nema tko uputiti dati ti savjet, meni su osobno internet i ovi forumi jako pomogli....
    i dalje ce piti caj i nadati se necemu....a oni ni sa parama nisu bas dobro a to sve kosta....a hzzo ne snosi troskove donacije???
    uglavnom da vas ne davim, pitanje je dali se moze u Sloveniji raditi ivf sa doniranim js? ili samo u Ceskoj?
    Digni ovo pitanje i na topicu potpomognuta u Češkoj, tamo će ti se cure sigurno javiti. U CZ nije zabranjena donacija j.s. sigurna sam, najnormalnije se to radi.

  47. #147
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    CRVENKAPICE, digla sam tvoje pitanje na topicu o potpomognutoj u CZ:

    idi ovdje:
    http://forum.roda.hr/threads/58112-P...5%A0KOJ/page10

  48. #148
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    hvala ti

  49. #149
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    mene zanima otkad je novi zakon je li odrađen koji postupak uz donaciju jajnih stanica kod nas?

  50. #150
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ne, jer ne postoji registar spolnih stanica, iako je jedan MPO-ovac tvrdio da će stvar krenuti (uključujući registar) od rujna, najkasnije do Nove godine. Prilično je optimističan bio, ja sumnjam da će se pokrenuti ikad.

Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •