Stranica 7 od 9 PrviPrvi ... 56789 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 410

Tema: OPLODNJA DONIRANIM SPOLNIM STANICAMA

  1. #301

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    steka puuuuno vise toga od nepostojanja darivatelja.
    hrvatska nazalost, po pitanju donacija, nije nista vise od mrtvog slova zakona.
    banke ne postoje.

  2. #302
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ok ali u ovom slučaju recimo i ne treba postojati banka kad se radi sa svježim j.s. od donatorke koje se odmah nakon što se oplode vrate u maternicu žene, tako uostalom i rade u Češkoj...

  3. #303

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Ali koliko sam ja razumjela doktora postoji mogucnost da bi mogla s doniranim js dalje u postupak. A da ga pitam kod sljedeceg postupka? Mislim kakve veze ima ko donira kad cu ja dalje sve prolaziti tak je bar mpo rekao. Rekao je da cu ja preuzeti dalje brigu. Zasto je nas zakon tolko slampav? U austriji recimo toga nema tamo ako imas nekog ko bi doniral js sve se napravi da par dobije zeljeno dijete.

  4. #304
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Pa ne bi trebalo biti uopće komplicirano, ali eto ne da se nikome zamarati valjda, ajde ispitaj malo više svog dr i kod kog ideš ako nije tajna?

  5. #305

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Idem na vv dr. Alebic. To smo razgovarali prije tri tj kad nam nije uspjela stimulacija. On mi je rekao da cemo ako ne uspije samo s klomifenima da jedino preostaje s doniranim js. Zato pitam ako ko ima iskustva s tim. Al ja cu ga pitati ako tu nece ici, ici cu u graz jer znam da tamo moze tako.

  6. #306

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    antony ove teme mogle bi ti biti zanimljive.
    http://forum.roda.hr/threads/83044-P...4%8CE%C5%A0KOJ
    http://forum.roda.hr/threads/83748-Z...a-teret-HZZO-a
    tvoj mpo lijecnik mora ti napisati preporuku za donaciju jajne stanice. s tom preporukom bi trebala dobiti rjesenje hzzo-a koji nazalost sada pokriva samo dio troskova lijecenja u inozemstvu, obzirom kod nas donacije nisu zazivjele, a na njih imamo zakonsko pravo.
    osobe kojima se mozes javiti privatnom porukom nakon sto skupis 10 postova su bmaric ili sejla, ja ti nazalost nisam dovoljno informirana.

  7. #307

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Ja cak nebi ni isla preko hzzo jer mi se neda narezati i cekati rjesenje. Mogu ici privatno i sto je najbitnije nije toliko skupo. Smjestaj imam osiguran a ljekovi su jeftiniji nego kod nas. Riskiralz bi i tih 1500 eura za bebicu. Mislim da bi svako na mom mjestu tako napravil da ima tu mogucnost i osobu koja mu hoce pomoci. Slazete se s mojim misljenjem?

  8. #308

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ako se ne varam, rijec je 4500 eura (u ceskoj).

  9. #309
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj antony34 prvotno napisa Vidi poruku
    Idem na vv dr. Alebic. To smo razgovarali prije tri tj kad nam nije uspjela stimulacija. On mi je rekao da cemo ako ne uspije samo s klomifenima da jedino preostaje s doniranim js. Zato pitam ako ko ima iskustva s tim. Al ja cu ga pitati ako tu nece ici, ici cu u graz jer znam da tamo moze tako.

    Donacije j.s u Austriji nisu uopće dozvoljene, ne znam odakle ti ovako kriva informacija Antony34, kao i mnoge druge države Austrija nije definirala donaciju j.s. i za sada nije legalna uopće. Zato i jesu neke destinacije znane Češka, Španjolska - tamo to funkcionira bez problema iako CZ ima samo anonimnu donaciju, dakle ne može opet tvoja šogorica jer ne bi bila anonimna.

    Dalje, nikakvi dogovori nisu dozvoljeni u donaciji j.s. sukladno članku 21 ovog zakona u Hrvatskoj:




    Članak 21.

    (1) Zabranjeno je davati ili primati novčanu naknadu ili kakvu drugu korist za darivanje spolnih stanica ili zametaka.
    (2) Žena i muškarac koji su darovali svoje spolne stanice i/ili zametke imaju pravo na naknadu nužnih troškova.

    (3) Zabranjeno je sklapanje ugovora, sporazuma ili drugih oblika pisanog ili usmenog dogovora o darivanju spolnih stanica ili zametaka između darivatelja ili darivateljice spolnih stanica, odnosno zametka i jednog ili oba bračna, odnosno izvanbračna druga u postupku medicinski pomognute oplodnje.

    (4) Ugovor ili sporazum o ustupanju spolnih stanica, odnosno zametka uz novčanu naknadu ili drugu korist je ništetan.

    U to nažalost spada i znana donacija s frendicom, susjedom, ne znam instruktoricom engleskog.

    Antony34, no tebi uistinu predlažem da se dobro informiraš prije donacije j.s. Ako te Alebić vodi, neka te on i informira koja su ti prava i obaveze u tome. Imaš i zakon o med. potpomognutoj oplodnji pa ga malo prostudiraj:
    http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...7_86_1962.html



    Nije to samo otići i odraditi postupak, cijene su najmanje 4500 EUR u Češkoj, Španjolska i druge države su još mnogo skuplje.

    Sretno u svakom slučaju i pomalo, nije donacija j.s. tek tako za odraditi.

    U Hrvatskoj je istina samo mrtvo slovo zakona, nema banke - koja mora postojati prije donacije.

    Nema niti za sada žena koje bi svoje j.s. zamrznute koje im više ne trebaju donirale............. lliječnike iz MPO klinika i nije briga, neće ni da riješe donaciju embrija a kamoli donacije j.s.

    Na tebi je inicijativa zato se i trebaš dobro informirati. Ali tvrditi na forumu da donacija jajnih stanica košta 1000 EUR i da to možeš tek tako u Austriji odraditi jednostavno pokazuje - oprosti iskrenost - tvoju potpunu neinformiranost ili čak (ne)namjerno postavljanje krivih informacija. Zato oprez.

  10. #310

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Nisam htjela nikako krivo obavjestiti jer mi je sestricna tako rekla. Ja jos nisam isla ispitivati. Ja cu jos pokusavati kod nas.

  11. #311
    kokos avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    73

    Početno

    Donacija js poznate donorice je moguća u Makedoniji u Maloj Sistini. Tako su meni tamo ponudili, da si sama dovedem donoricu.

  12. #312
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Kokos - hvala na informacijama - ja za MK čak nisam znala, ustvari nisam pratila. Zasigurno koristan info, da li možda znaš i cijene u MK takvog postupka sa znanom donoricom? Ako znaš, napiši ovdje, please.

    Kako si ti Kokos? U kojoj si ti fazi?

    Antony34, ono što hoću reći - je da IVF postupak već nije bezazlen i odlazak k zubaru, a još uz donaciju sperme ili jajne stanice cijeli postupak postaje još mnogo kompleksniji, zato bi se trebala dodatno informirati gdje god možeš, pa i ovdje. Samo ne nasjedaj na krive informacije o tome da je donacija u Austriji moguća jer nije. I u Hrvatskoj to ne možeš obaviti, nema u Hrvatskoj donacija jajnih stanica niti sperme! To je mrtvo slovo u zakonu i tko zna kad će i da li će ikada oživjeti u HR.

  13. #313
    margerita avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    3

    Početno

    Hello, ja sam nova na forumu i trebala bi mi vaša pomoć. Odlučili smo se za lječenje u Češkoj donacijom js. I krenuli sa zahtjevom prema HZZO-u, iako sam u odobrenje skeptična. Dobili smo prvi odgovor (2 stranice pravnog jezika) da nam fali dokumentacija. Spominje se tiskanica E112 i nije mi jasno gdje je moram zatražiti??? Može li mi neko dati savjet? Please!!!

  14. #314
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Kod liječenja u Češkoj češke klinike traže da se hrvatski pacijenti nako što im HZZO odobri liječenje registriraju kod čeških osiguravajućih društava preko tiskanice E112.

    Nakon te registracije hrvatski državljani kod liječenja neplodnosti ostvaruju samo ona prava koja ostvaruju i češki pacijenti. To za hrvatske državljanje znači značajno smanjivanje opsega prava na liječenje u odnosu na zakonska prava u Hrvatskoj, a u financijskom smislu značajno smanjeno pokrivanje troškova postupaka.

    Znači, ako se hrvatski državljani registriraju preko tiskanice E112, plaćaju im se samo iznosi koji se za te postupke sukladno češkim zakonom plaćaju češkim državljanima, to znači da se u slučaju donacije gameta plaća iznos od 1000 eura za ivf, a sve ostatak troškove do pune cijene postupka parovi moraju sami snositi.

    Npr. ako ide na donaciju ivf uz donaciju sjemena, par nadoplaćuje oko 2000 eura, a ako ide na donaciju jajnih stanica, onda par sam nadoplaćuje oko 3500 eura.

    Neke vrste mpo postupaka- npr. inseminacija doniranim sjemenom ili transfer smrznutih embrija koji su ostali nakon svježeg postupka (FET), češko osiguranje ne pokriva i naši parovi koji takvo liječenje provode u Češkoj sukladno tiskanici E112 trebali bi snositi kompletan trošak takve vrste liječenja.

    Molimo parove iz Hrvatske koji su prošli proceduru sa obrascem E112 da se jave....

  15. #315
    margerita avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj margerita prvotno napisa Vidi poruku
    Hello, ja sam nova na forumu i trebala bi mi vaša pomoć. Odlučili smo se za lječenje u Češkoj donacijom js. I krenuli sa zahtjevom prema HZZO-u, iako sam u odobrenje skeptična. Dobili smo prvi odgovor (2 stranice pravnog jezika) da nam fali dokumentacija. Spominje se tiskanica E112 i nije mi jasno gdje je moram zatražiti??? Može li mi neko dati savjet? Please!!!
    Možda ja nisam dobro shvatila Zaključak HZZO pa ga citiram: "...treba dostaviti izjavu Sanatorium Pronatala i nadležnog zdravstvenog osiguranja iz Praga, Češka Republika da ju prihvaća na postupak medicinski potpomognute oplodnje...uz tiskanicu E112..."
    Bila bi zahvalna da mi netko to je to prošao objasni šta su oni točno dostavili HZZO-u. Hvala!

  16. #316
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Draga Margerita, dobro nam došla!
    Ovako, mi smo uspjeli dobiti odobrenje prije ovog novog zakona da se tretiramo kao češki pacijenti (i refundiran nam je puni iznos, a ne samo 1000 E).
    Koliko sada shvaćam, iz Pronatala trebaju poslati potvrdu da primaju na liječenje, i onda to s ostalom liječničkom dokumentacijom predati hzzo-u. Nakon što hzzo odobri, par se može prijaviti u Češkoj kao pacijent preko te tiskanice.
    Nadam se da će se javiti i još netko tko je friško bio, a slobodno piši i klinici.

    Pitaj štogod treba, sretno

  17. #317
    Vlatka35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    55

    Početno

    Margerita, evo ja sam friško bila u Pragu sa rješenjem HZZO-a i tiskanicom E112. Kao i ti, najprije sam dobila zaključak za dopunu dokumentacije i tražili su potvrdu PFC-a (ja sam išla u PFC, a ne u Pronatal) da nas primaju na liječenje. Od njiha sam to dobila na mail bez problema i poslala u HZZO, zajedno sa ostalim papirima koje sam naknadno trebala dostaviti. Morala sma potpisati izjavu da pristajem na liječenje putem tiskanice E112, a to znači da mi pokrivaju samo trošak od 1000 eura. Da to nisam potpisala, odmah bi nas odbili. Rješenje sam dobila sa zakašnjenjem od cca 40 dana i već sam imala dogovoren termin u PFC-u. Nakon što dobiješ pozitivno rješenje, moraš znati točan termin postupka u Pragu a to ćeš znati nakon dogovora sa klinikom, stimulacije i nakon UZ. Tiskanicu E112 HZZO izdaje i šalje u kliniku prije samog puta u Prag. Ono, zadnji čas. Ne moraš paničariti jer se sve rješava telefonski, faksom i mailom. Za čudo, u izdavanju te tiskanice su jako ažurni. Treba im 5 minuta.
    Tu sam za sva pitanja koja imaš, pa ću ti pomoći kolko mogu.

    e da...dobro došla!

  18. #318
    margerita avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    3

    Početno

    Hvala!!!

  19. #319

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    37

    Početno

    Zdravo'
    Mozda vam mogu pomoci sa sledecom info: Naime, u Skoplju postoji privatna bolnica Acibadem Sistina, koja radi sa doniranom jajnom stanicom poznate donatorice. Kod notara overi da daruje svoje jajne stanice odredjenoj osobi zenskog spola i pocinje postupak ivf. Oni imaju i banku sperme, ali banka js ne postoji. Isto nemaju niti donatorice js, vec jedino ako pacijentica ne obezbedi.

  20. #320

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    11

    Početno

    Pozdrav! Nova sam na forumu, iako sam forum pratim već dugo. Imam pitanje vezano uz mogućnosti MPO-a za single žene.
    Imate li informaciju o tome je li u Hrvatskoj moguća oplodnja za single žene s doniranom spermom, npr. iz inozemstva, budući da kod nas nema banke sperme (koliko mi je poznato)?
    Je li znate mogu li single žene iz Hrvatske ići na IVF s doniranom spermom u Češku?
    Znam da se Zakon o MPO mijenjao i da single ženama s dijagnozom neplodnosti više nije zabranjen MPO kod nas, pa gledam koje sve opcije postoje.
    Hvala puno!

  21. #321
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Imate li informaciju o tome je li u Hrvatskoj moguća oplodnja za single žene s doniranom spermom, npr. iz inozemstva, budući da kod nas nema banke sperme (koliko mi je poznato)? nažalost, kako si već točno zaključila, nema niti banke sperme niti postoji institucija preko koje bi mogla uvesti spermu za donaciju, bilo za parove ili single neplodne žene.
    Je li znate mogu li single žene iz Hrvatske ići na IVF s doniranom spermom u Češku? Sukladno zakonu DA, ali u praksi se bojim da ti postupak ne bi bio plaćen kao što nije plaćen niti paru koji ima dijagnozu neplodnosti i potrebna je donacija sperme i HZZO takve postupke od ulaska u EU više ne pokriva, dakle ne pokriva inseminaciju s doniranom spermom u CZ. O svom trošku možeš naravno u CZ ići u takav postupak. HZZO to objašnjava na način da su EU zakoni iznad hrvatskog te da se sukladno EU direktivama našim pacijentima plaća u inozemstvu isklučivo ono što bi se platilo i tom inozemnom osiguraniku u svojoj državi. Kako donacije u Češkoj češkim pacijentima država ne pokriva, tako niti naši pacijenti više nemaju pravo na plaćen takav vid liječenja. PO meni HZZO to krivo interpretira, ali ja nisam pravnik.
    Znam da se Zakon o MPO mijenjao i da single ženama s dijagnozom neplodnosti više nije zabranjen MPO kod nas, pa gledam koje sve opcije postoje.
    Hvala puno!

    Ajde please malo više napiši o sebi i svojoj dijagnozi. Mi još na forumu nismo imali ženu bez partnera s dijagnozom neplodnosti koja se upustila u tu avanturu da se liječi na teret HZZO-a. Bar ne koliko sam ja upratila.

  22. #322
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    annie, možda će malo pomoći i ova tema http://forum.roda.hr/threads/56286-s...i-banka-sperme

  23. #323
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Annie2, dobro došla na forum, nadam se da ćeš uspjeti dobiti informacije vezane u opcije mpo-a za žene samice. Napiši nam više o sebi, tako ćemo ti moći dati više uputa.

    U Češkoj mislim da mpo nije dozvoljen za žene samice, prije postupka donosi se potvrda o bračnoj ili izvanbračnoj zajednici.

    Nema uporišta u hrvatskim propisima da bi HZZO snosio troškove mpo postupka za zdravu ženu samicu.

    HZZO ne snosi troškove za donaciju spolnih stanica u inozemstvu (iako bi morao prema hrvatskim propisima) ni za ljude sa najtežim dijagnozama neplodnosti.

    Zdrave žene samice troškove postupaka donacije muških spolnih stanica u inozemstvu snose same.

    Za žene samice s dijagnozom neplodnosti, zakon kaže da mogu na mpo o trošku hzzo-a, ali budući da nema banaka muških spolnih stanica, ovaj dio zakona praktički se ne provodi u HR.


    Imamo jednu našu dragu formašicu koja je kao žena samica išla na ivf u jednu državu bivše Jugoslavije, uspjela je iz prvog postupka ostati trudna, mislim da je već prevalila polovicu trudnoće i šaljem joj puno dobrih ~~~~~
    Posljednje uređivanje od Inesz : 07.11.2014. at 16:49

  24. #324
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    ajoj da... Hvala Inesz, skroz sam zaboravila da žene bez partnera ne mogu u MPO postupak u Češkoj, moja greška, annie2!

    Ali može: Belgija Bugarska, Danska, Estonija, Finska, Grčka, Mađarska, Latvija, Luksemburg, Nizozemska, Rumunjska, Španjolska, Velika Britanija.

    Samo treba i tamo provjeriti tko snosi troškove takvog liječenja u tim državama - jer se HZZO trenutno poziva na direktivu Europske Unije o tome ali s vrlo neobičnim tumačenjem, dakle - ako nađeš državu u kojoj zdravstveno osiguranje pokriva samicama ženama (s dijagnozom neplodnosti ili bez) postupak MPO-a, tad bi se u toj državi mogla ići liječiti na teret našeg HZZO-a, u protivnom bojim se da baš i ne!?
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 08.11.2014. at 16:25

  25. #325

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Draga moja Inesz znam da pratis moju pricu kako si vec jednom rekla i drago mi je zbog toga a i da jedni druge bodrimo. Evo mene i to sutra ce po zm biti tocno 20 tt a po punkciji u pon.20 tt. Jako tesko podnosim trudnocu pa me zato nije bilo al necu sad ovdje o tome jer imam dosta zaostataka na odbrojavanju procitati pa cu se i tamo curama javi....

    Ovako kao prvo dobro dosla Annie 2 i zelim ti isti ishod kao i sebi samoj. Vidim vec su ti cure dale dosta informacija a ima i link tu gore u postu gdje ces naci mail adresu od. Dr. Boban Janevski. Znaci radi se o Makedoniji i klinici Acibadem Sistina. Tesko ih je naci jer se ne reklamiraju.

    Ceska znaci odpada jer sam i ja tamo zvala i pitala...a Madjarska je kod mene u staru odpala jer su bili neljubazni, ne odgovaraju na mailove, jako slaba komunikacija i nerade nedjeljom...da nevjerojatno za cuti al je tako.Bar je tako bilo kad sam ja prije godinu i pol posla tragati di sta i kako. To je klinika Kaali u Segedinu....ima i u Budimpesti.

    Eto nadam se da sam ti pomogla oko informacija.

    Cure gdje ja ako osoblje foruma dozvoljava da napisem svoj protokol i dobivene js i cijene....mozda nekome pomogne jer vidim da se mnoge bore sa terapijom i da u biti ne dobivaju terapiju kakvu trebaju dobivati???

    Za hrvatske klinike sam vidjela da ima a na stranici od mpo i makodoniji slabo zalaze pa mnogi nece niti vidjeti.

  26. #326
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    LaraLana, bilo koja tema se diže na način da se na nju posta.

    Budući da si išla na liječenje u makedonsku kliniku sve informacije koje si navela možeš staviti na topic Potpomognuta u Makedoniji. Vjerojatno se do sada vrlo malo broj pacijentica liječio tamo, pa ostavlja dojam da se tamo ne zalazi. Baš zato tvoje iskustvo i informacije koje želiš podijeliti na tom topicu su i te kako dobrodošle.

    Možeš ih staviti i na ovoj temi ali ako si išla s doniranima.

    Zasebne topice za klinike ne otvaramo ni za naše, a kamoli za inozemne.
    Posljednje uređivanje od amazonka : 10.11.2014. at 13:00

  27. #327
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj kokos prvotno napisa Vidi poruku
    Donacija js poznate donorice je moguća u Makedoniji u Maloj Sistini. Tako su meni tamo ponudili, da si sama dovedem donoricu.
    Da li mi mozes reci koliko sve to skupa kosta??? Cca. Bar neke okvirne cjene.

  28. #328
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Jel uopce postoji sansa da mi sestra donira js ako nije moja krvna grupa

  29. #329
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Nivesa, koji dio te muči oko krvnih grupa tebe i tvoje sestre kao potencijalne donorice? Malo nam pojasni, pa ćemo ti moći dati konkretniji odgovor.

  30. #330
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ja sam A+ a ona 0+.....pa ne znam da li je ona uopce potencijalni donor. Mislim to je samo razmisljanje o mogucim opcijama ako moje js nisu dovoljno dobre s obzirom na ishode mojih t .

  31. #331
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Zaboravila sam najbitnije! Ona ima dijabetes tip 1, ali nije genetski stecen. Ima sina koji nema dijabetes.

  32. #332
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Meni su tražili donorku prema mojoj krvnoj grupi. Tu sam ako još mogu pomoći, iako neznam kako je u Makedoniji....sretno

  33. #333
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Podudarnost ABO sustava krvnih grupa nije medicinski značajna kod donacije.

    Kod anonimnih donacija, tj kada se donori i primatelji ne poznaju i samim time nisu u nikakvim obiteljskim niti rodbinskim odnosima, mnoge klinike i primatelji donacije traže ABO kompatibilne donore, iz socijalnih razloga, ne iz medicinskih razloga. (sistem nasljeđivanja krvnih grupa je jednostavan, krvna grupa kao fenotipsko svojstvo vrlo lako se utvrđuje. svi znamo naše krvne grupe i krvne grupe naših roditelja. zato je mnogim primateljima donacije važno da krvna grupa djeteta bude kompatibilna sa roditeljskim krvnim grupama, rekla bih naprosto da zaštite privatnost djeteta u određenim situacijama u kojima se kasnije u životu može naći. vjerujem da postoji i još razloga iz kojih se traži ABO kompatibilnost, ali to svakako nisu medicinski razlozi)

    Nivesa, ako se odlučite na donaciju unutar obitelji, krvna grupa tebe i tvoje sestre nije važna s medicinskog stajališta. Postoji puno važnijih pitanja o kojima treba temeljito i duboko razmisliti i raspraviti ako se radi o unutarobiteljskom darivanju spolnih stanica.

  34. #334

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    BiH-RS
    Postovi
    278

    Početno

    Zdravo djevojke,
    naime razmisljamo da idemu u postupak u Prag i malo sam citala ovaj forum.
    Vidim da dosta Vas ide u Pronatal i u PFC , a ja sam nasla i jos jednu kliniku Europe IVF International ili drugi njihov naziv Fertlility IVF.
    Malo sam u dilemi oko izbora ljekara i klineke u Pragu pa bi mi mnogo znacilo ako biste mi dali svoje misljenje o klinikama? I sta je bilo presudno u vasem izboru klinike?

    Hvala vam unaprijed

  35. #335

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Draga moja Inesz znam da pratis moju pricu kako si vec jednom rekla i drago mi je zbog toga a i da jedni druge bodrimo. Evo mene i to sutra ce po zm biti tocno 20 tt a po punkciji u pon.20 tt. Jako tesko podnosim trudnocu pa me zato nije bilo al necu sad ovdje o tome jer imam dosta zaostataka na odbrojavanju procitati pa cu se i tamo curama javi....

    Ovako kao prvo dobro dosla Annie 2 i zelim ti isti ishod kao i sebi samoj. Vidim vec su ti cure dale dosta informacija a ima i link tu gore u postu gdje ces naci mail adresu od. Dr. Boban Janevski. Znaci radi se o Makedoniji i klinici Acibadem Sistina. Tesko ih je naci jer se ne reklamiraju.

    Ceska znaci odpada jer sam i ja tamo zvala i pitala...a Madjarska je kod mene u staru odpala jer su bili neljubazni, ne odgovaraju na mailove, jako slaba komunikacija i nerade nedjeljom...da nevjerojatno za cuti al je tako.Bar je tako bilo kad sam ja prije godinu i pol posla tragati di sta i kako. To je klinika Kaali u Segedinu....ima i u Budimpesti.

    Eto nadam se da sam ti pomogla oko informacija.

    Cure gdje ja ako osoblje foruma dozvoljava da napisem svoj protokol i dobivene js i cijene....mozda nekome pomogne jer vidim da se mnoge bore sa terapijom i da u biti ne dobivaju terapiju kakvu trebaju dobivati???

    Za hrvatske klinike sam vidjela da ima a na stranici od mpo i makodoniji slabo zalaze pa mnogi nece niti vidjeti.


    LaraLana, kakva prekrasna vijest!!!!!!
    nije me dugo bilo i sada kada sam ovaj tvoj post pročitala, skočila sam sa stolice od pozitvnog iznenađenja!!! tako mi je drago da si uspjela! doista prekrasno, prekrasno!
    sretno! i tako mmi je drago da stiže princezica!!

  36. #336

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Hvala martta
    Evo jos 8 i pol tjedana do poroda

    Kako ti, sto ima novo kod tebe?

  37. #337
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Pozdrav svima! Trebala bi mi mala pomoc. Suprug i ja smo se odlucili za donaciju sperme. Zanima me vasa preporuka, gde da idemo? Kontaktirala sam PFC tamo je samo donacija 400e,a slala sam mail i u Makedoniju pa mne je malo zbunilo sto je tamo samo donacija od 1600-2700e (ima za tri pokusaja). Slozicete se da je to velika razlika uy ceni, pa me zanima vase misljenje, posto vidim da puno zena ide u Makedoniju. Unapred hvala!

  38. #338

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj Malena1988 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima! Trebala bi mi mala pomoc. Suprug i ja smo se odlucili za donaciju sperme. Zanima me vasa preporuka, gde da idemo? Kontaktirala sam PFC tamo je samo donacija 400e,a slala sam mail i u Makedoniji pa mne je malo zbunilo sto je tamo samo donacija od 1600-2700e (ima za tri pokusaja). Slozicete se da je to velika razlika uy ceni, pa me zanima vase misljenje, posto vidim da puno zena ide u Makedoniju. Unapred hvala!
    Malena da to je ta cijena...ova najjeftinija su i manje pokretni od ove najskuplje opcije jel gdje je i super pokretljivost.

    Ovu cijenu sto si napisala za prag neznam al nevjerojatno puno jeftinije vec u makedonoji....al nisi napisala nikakve pojedinosti????
    za koliko pokusaja....raspitaj se dobro.

    Iz potpisa vidis sve
    ako te sta jos zanima pitaj al u biti su ti sve u tom
    mailu napisali...tako sam i ja prvo s njima stupila u kontakt.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 03.02.2015. at 18:13

  39. #339
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Ovo je mail iz Praga:

    Možemo planirati postupak sa donacijom sperme.
    Za početak je potrebno da pošaljete podatke iz upitnika kako bismo otvorili kartu i dali predlog lečenja.
    Sve možemo planirati u komunikaciji e-mailom i telefonom, s obzirom na udaljenost.

    S obzirom da se punkcija jajnih ćelija radi u anesteziji, potreban nam je internistički pregled:
    - EKG, krvna slika, jetrene probe, urikult, pregled srca i pluća sa zaključkom da je žena sa internističkog gledišta zdrava i da nema ozbiljnih hroničnih oboljenja kao ni familijarnu sklonost prema trombozi. Svi nalazi dobro je da nisu stariji od 6 meseci.

    Osnovna cena IVF ciklusa sa donacijom sperme je 2.400 Eur :
    - IVF ciklus: Ginekološki pregled, UZV pregled, labaratorijski pregled sperme, priprema sperme za oplodnju, echo pick up katetr i aspiracija jajnih stanica, labaratorijska priprema jajnih stanica, kultivacija i kontrola vantjelesnog razvoja embrija, embriotransfer i echo transfer kateter, stacionarni boravak u klinici na dan aspiracije 1.600 Eur
    - ICSI fertilizacija 400 Eur
    - Donacija sperme 400 eur

    Dodatno se plaća zavisno o reakciji na stimulaciju, broju i kvalitetu embrija prema cenovniku:
    - STD test (hepatitis B, C, sifilis, HIV) 120 Eur u slučaju zamrzavanja
    - Anestezija 100 Eur
    - PICSI 200 Eur (uključuje monitoring razvoja embriona)
    - EmbryoGen 150 Eur
    - Zamrzavanje preostalih embrija nakon svežeg transfera 400 Eur

    U Pragu ćete boraviti 7-10 dana.
    Sa smeštajem možemo pomoći. Saradjujemo sa hotelima u blizini koji daju za naše parove povoljnije uslove smeštaja, ako želite poslaću vam spisak.
    Za sva ostala pitanja, stojim na raspolaganju.

    To je sperma za jedan postupak. Bas je jeftinije. Nzm sta da radim.

    A, tebi cestitam, jos malo pa stize bebica!!!!

  40. #340

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Hvala malena....uh da jos malo

    Ovako prag i makedonija nerade sa istom bankom sjemena,
    sad se sjetih toga kad sam ja zvala u prag pa predpostavljam da je zbog toga jeftinije.
    Posto ja nisam imala mogucnosti ivf napravit u pragu nisam dalje pitala.
    Makedonija radi sa danskom internacionalnom bankom i znam da je transport skup, jel znamo da to mora u posebnim uvjetima biti poslano.

    Odi malo na temu mpo u ceskoj sigurno ce ti se netko javiti tko zna vise ako se odlucis za njih.

    Ja ti za sva pitanja stojim na raspolaganju
    Sretno....

  41. #341
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Ej curke, tu i tam zavirim na potpomognutu, nekako sam se već oprostila od svega iako nikad ne reci nikad. E sad me zanima nakon toliko vremena, da li je uopće moguće ići na donaciju na trošak HZZO-a (mislim da oni snose sve troškove). Jer nemaju svi tolike novce, a trebalo bi biti prema Zakonu osigurano. Jel griješim ili??? Hvala!

  42. #342

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    hzzo pokriva 1000 eura troskove donacije, ali ne automatski, treba proci administrativnu zavrzlamu i odobrenje nac povjerenstva (ako se ne varam). svakako ti treba preporuka mpo lijecnika za to.
    javit ce se cure koje su u toj temi.
    zasto biste vi isli na donaciju?

  43. #343
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Jesi brza, trebalo bi te zaposlit na forumu
    Nisam rekla da bi išli na donaciju, samo pitam. Zanima me kaj piše o tome u Zakonu.

  44. #344

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    pa skoro kao da i jesam zaposlena
    inace previse visim tu, a tek sad na bolovanjuuuuu, pih

  45. #345
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Sretno ti bilo!!!!!!!!

  46. #346
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    špelkice, evo link na zakon:

    http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...7_86_1962.html

    tu ćeš naći samo okvirna objašnjenja vezano za heterolognu oplodnju. Što se tiče prava na postupak s doniranim jajnim stanicama na teret HZZO-a, Bube ti je već napisala da HZZO plaća maksimalno samo 1000 EUR a postupak je oko 4500 EUR. Ostatak plaćaju pacijenti sami po novom i osobno mislim da je to loše i nedopustivo ali trenutno alternative čini se nema.

    No da bi dobila i tih 1000 EUR morate imati indikaciju za donaciju j.s. Ne znam koja vam je dijagnoza osim što se nekako sjećam da ste dobivali malo j.s. DA li je tvoj MPO liječnik ikada govorio o postupku s doniranim j.s.?

    I ako ste kojim slučajem već "potrošili" svojih 4+2 postupka (4 stimulirana i 2 prirodna) u tom slučaju bojim se više nemaš pravo na postupak na teret HZZO-a, bilo koje vrste.

  47. #347
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Nismo namjeravali ići na donaciju, samo me zanimalo što zakon kaže, tj da li zakon kaže jedno, a radi drugo. Kužim sad. Ne, nismo ni ispucali postupke ni dobili malo js, u biti nikad nisam bila na punkciji. Da, jednom mi je dr govorila o donaciji, al smo mi krenuli dr putem.

  48. #348
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    špelkice, moram priznati da te ne razumijem povjerenstvo sumnjam da će bi išta odobrilo ako nisu svi uvijeti zadovoljeni.

  49. #349

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    HITNO! trazimo osobu koja bi o nuznosti donacije u inozemstvu zbog nepostojanja banke gameta u hrvatskoj pricala za 24sata!
    zainteresirani molim inbox
    hvala!

  50. #350

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Ja sam ovdje ocigledno preskocila neke od postova.
    Nivesa je pitala za poznatu donorku i inesz ti je vec oko krvne grupe napisala.
    Zelim samo nadodati za sistinu jer se spominje ovdje.
    Cijena bi bila malo manja vec u pragu jer dovedete svoju donoricu koju predpostavljam netrebate placati.
    Ivf je 1650 eura(anestezija, punkcija, transfer i uz koliko ih treba)
    Zamrzavanje embrija (u mom slucaju dva) 650 eura godina dana.

    I jos plus lijekovi za stimulaciju (gonali, menopuri, puregon, fostimon...ovisno sto ce mpo dr odrediti) netko prodje za 800 eura a mene je terapija kostala oko 2000 eura.

    Za surogatstvo nisam sto posto ziher al mislim da sistina ima i tu mogucnost.
    Jednom sam bila nasla jedan clanak sto je dr.lazarevski dao za novine al nemogu ga sad naci da zaljepim ovdje pa necu tvrditi sto posto da se radilo o makedoniji.

    Znam da je rekao da su zene cak dobivale jastucice da nose kao da je trbuh radi okoline kad dodju kuci odjednom sa bebom a zenu trudnu nisu vidjeli.

Stranica 7 od 9 PrviPrvi ... 56789 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •