Stranica 8 od 9 PrviPrvi ... 6789 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 410

Tema: OPLODNJA DONIRANIM SPOLNIM STANICAMA

  1. #351

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    11

    Početno

    Drage Inesz, Kadauna, Sushi i LaraLana,
    Hvala vam na svim informacijama!
    Jos razmisljam kamo bi dalje. Inace imam PCO, anovulac. cikluse, neprohodan jajovod, polip na endometriju. Meni bi bilo genijalno kad bi mogla i privatno ici na oplodnju u Hrv jer mi to smanjuje troskove (puta, smjestaja itd.), ali ocito se niti to ne moze ak si single… Eto, htjela sam se raspitati o opcijama. Hvala vam na svim savjetima

  2. #352
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj annie2 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage Inesz, Kadauna, Sushi i LaraLana,
    Hvala vam na svim informacijama!
    Jos razmisljam kamo bi dalje. Inace imam PCO, anovulac. cikluse, neprohodan jajovod, polip na endometriju. Meni bi bilo genijalno kad bi mogla i privatno ici na oplodnju u Hrv jer mi to smanjuje troskove (puta, smjestaja itd.), ali ocito se niti to ne moze ak si single… Eto, htjela sam se raspitati o opcijama. Hvala vam na svim savjetima
    Annie2 jesi slala vec mail na neke od klinika sto su ti cure ponudile za opciju....
    Nazalost al u hr mislim da to jos dugo nece moci.
    Zelim ti sve najbolje i nemoj odustajati.

    Pa mislim da od navedenih zemalja makedonija jedna od jeftininih opcija......

  3. #353

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    11

    Početno

    Hvala ti sara79. Razmislit cu o tim opcijama i ne odustajem!
    Bila sam vec u Kaali u Madjarskoj i u Danskoj. Pogledat cu za Makedoniju.

  4. #354

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj annie2 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti sara79. Razmislit cu o tim opcijama i ne odustajem!
    Bila sam vec u Kaali u Madjarskoj i u Danskoj. Pogledat cu za Makedoniju.
    Annie ako ti treba bilo kakva informacija javi se.
    Napisi jos par postova pa ces moci slati pp.

    Znaci vec si bila u madjarskoj i danskoj. Napisi nam nesto od utisaka i cijene da cure imaju informacije ako kome bude trebalo

  5. #355

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    11

    Početno

    Hej LaraLana, dobro si me sjetila. I hvala na potpori!
    Stavila sam info o danskoj klinici na topic "samohrana majka i banka sperme", a mogu i tu.

    Rijec je o Copenhagen Ferility Center, jako su ugodni, profesionalni, i sve se moze dogovoriti putem e-maila ili telefonskim razgovorom.
    Web im je odlican, i puno informacija se moze naci na njemu.
    http://www.copenhagenfertilitycenter.com/uk/#

    IVF je 18500 danskih kruna (oko 2480 Eura) (bez lijekova).
    Smrzavanje i čuvanje oplođenih jajnih stanica je 2500 kruna (oko 335 Eura).
    FET je 4000 kruna (oko 540 Eura).
    Donor sample se moze uzeti preko njih, ili neke od europskih banaka, pa cijena varira.
    Posljednje uređivanje od annie2 : 10.04.2015. at 12:18

  6. #356

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    40

    Početno

    Annie, a koliko je u Copenhgenu sa doniranom jajnom celijom postupak znas li slucajno?

  7. #357

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj zadnjivoz prvotno napisa Vidi poruku
    Annie, a koliko je u Copenhgenu sa doniranom jajnom celijom postupak znas li slucajno?
    Treatment with donor egg (Egg donation) je 35.000 danskih kruna. Imaš sve info na njihovom webu: http://www.copenhagenfertilitycenter.com/uk/priser.htm

  8. #358

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Anie ako hoces u makedoniju ja bih ti preporucila da idis u acibadem sistina ja sam iz makedoniju i idem tamo iako ivf nije uspelo opet cu tamo ako hoces ddat cu ti broj za zakazazivanje ili email najbolji je dr lazarevski

  9. #359

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Hulija kako zo tamo fukcionira. Daj mi se javi na pp molim te

  10. #360
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    antony34 pogledaj malo temu potpomognuta u makedoniji i samohrana majka...sigurno ces naci korisnih i informacija od forumasice laralana.

  11. #361
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    cure, sretno svima!~~~~~~

    molim vas, pratite malo i ovu temu:
    http://forum.roda.hr/threads/88605-%...83#post2818783

  12. #362
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Ima li cura koje su u ovome? Radili transfer sa doniranim j.s. ili planirate raditi??? Koji nalaz vam ukazuje za tu potrebu?,

  13. #363

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Pina ja sam dobila papire za donirane js od mpo doktora i odobrili su mi jer imam nikakvu rezervu i cetri puta smo odustali od postupka.

  14. #364

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Ja sam se dosta namučila trazeci podatke kako da dodjem do umjetne oplodnje s doniranom spermom.
    Uspjelo mi je, pa je red da ostavim neke info o tome kako bi drugima bilo lakse.

    Kaali Institute u Budimpesti – Nakon iskustva u drugim klinikama, shvatila sam kako oni to rade loše. Ne trude se oko stranih pacijentica, spori na mailu, rijetko tko prica engleski i sretni ste ako uspijete dobiti informaciju kad da dodjete na inseminaciju. Inseminacija se obavlja matematicki, 36h nakon stop inekcije, bez obzira jel folikul puknuo ili ne, uglavnom ne naprave ni ultrazvuk da vide koje je stanje. Osim uobicajena 3 mjeseca godisnje koja ne rade radi praznika, često ne rade sa strankinjama mjesecima, kad imaju previse posla s mađarskim pacijenticama ili kad je doktor koji radi sa strankinjama na kongresima. Ne preporučujem nikako. U uvodnom razgovoru su postavljali pitanja zašto uopće želim oplodnju s nepoznatim donorom i sugerirali neka „još malo možda razmislim il uhvatim nekog donora na cesti“.

    Cijena inseminacije je bila oko 160 EUR i još 160 EUR je koštala sperma iz banke sperme s kojom rade. KrioBanka je imala poluzatvorene profile. Znate visinu, težinu, boju kose i očiju od donora, krvnu grupu i zanimanje. Prvi put dolazite u banku osobno odabrati donora po opisu na papiru (to se obavlja isti dan kad dolazite na pripremni razgovor u Kaali Institute). Za daljnje pokušaje sve možete dogovoriti mailom i platiti netbankingom.

    Specijalna Ginekoloska Bolnica Beograd (Radulovic)
    Profesionalni, dostupni telefonski i mailom. U centru Beograda. Nema ogranicenja ni čudnih pitanja o orijentaciji ni razlozima za oplodnju s nepoznatim donorom.
    Plaćanje postupka je samo cash, nema kartica. U eurima ili dinarima. Cijena za inseminacije je 380 eur. Cijena za IVF sa svim lijekovima je 3500 EUR, no to znaci da te cijelo vrijeme pripreme u Beogradu (a s prvim lijekovima se krece vec u zadnjim danima predhodnog ciklusa. Postoji mogucnost da prvi dio pripreme /terapije ne radite u Beogradu neego u svom mjestu stanovanja. U tom slučaju pripremne lijekove nabavljate i plaćate same, a cijena postupka u Beogradu je tada 2500 eura. I u Beogradu je potrebno biti oko 8.-9. dana ciklusa. Ukoliko vam zatreba još nešto od lijekova, mozete sve dobiti u bolnici, i nadoplatiti samo to sto ste potrošili.

    Doktori i sestre ljubazni, rade odlicno. S obziroma da imaju status bolnice, otvoreni su 0-24, ako nešto zatreba. O donoru se ne zna baš nista osim da je „bijeli, zdravi muškarac“.
    Smjestaj nije tesko naci buduci da je u Beogradu uobičajeno unajmiti stan, što je povoljnije kad trebate smjestaj na vise dana. Parking oko bolnice je teško naći i plaća se po satu. Preporuka je parkirati malo van centra i doći do centra taksijem. Postoje i garaze koje su sigurne al naplacuju 20ak eura/dan.

  15. #365

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj Kikiriki_zg prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se dosta namučila trazeci podatke kako da dodjem do umjetne oplodnje s doniranom spermom.
    Uspjelo mi je, pa je red da ostavim neke info o tome kako bi drugima bilo lakse.

    Kaali Institute u Budimpesti – Nakon iskustva u drugim klinikama, shvatila sam kako oni to rade loše. Ne trude se oko stranih pacijentica, spori na mailu, rijetko tko prica engleski i sretni ste ako uspijete dobiti informaciju kad da dodjete na inseminaciju. Inseminacija se obavlja matematicki, 36h nakon stop inekcije, bez obzira jel folikul puknuo ili ne, uglavnom ne naprave ni ultrazvuk da vide koje je stanje. Osim uobicajena 3 mjeseca godisnje koja ne rade radi praznika, često ne rade sa strankinjama mjesecima, kad imaju previse posla s mađarskim pacijenticama ili kad je doktor koji radi sa strankinjama na kongresima. Ne preporučujem nikako. U uvodnom razgovoru su postavljali pitanja zašto uopće želim oplodnju s nepoznatim donorom i sugerirali neka „još malo možda razmislim il uhvatim nekog donora na cesti“.

    Cijena inseminacije je bila oko 160 EUR i još 160 EUR je koštala sperma iz banke sperme s kojom rade. KrioBanka je imala poluzatvorene profile. Znate visinu, težinu, boju kose i očiju od donora, krvnu grupu i zanimanje. Prvi put dolazite u banku osobno odabrati donora po opisu na papiru (to se obavlja isti dan kad dolazite na pripremni razgovor u Kaali Institute). Za daljnje pokušaje sve možete dogovoriti mailom i platiti netbankingom.

    Specijalna Ginekoloska Bolnica Beograd (Radulovic)
    Profesionalni, dostupni telefonski i mailom. U centru Beograda. Nema ogranicenja ni čudnih pitanja o orijentaciji ni razlozima za oplodnju s nepoznatim donorom.
    Plaćanje postupka je samo cash, nema kartica. U eurima ili dinarima. Cijena za inseminacije je 380 eur. Cijena za IVF sa svim lijekovima je 3500 EUR, no to znaci da te cijelo vrijeme pripreme u Beogradu (a s prvim lijekovima se krece vec u zadnjim danima predhodnog ciklusa. Postoji mogucnost da prvi dio pripreme /terapije ne radite u Beogradu neego u svom mjestu stanovanja. U tom slučaju pripremne lijekove nabavljate i plaćate same, a cijena postupka u Beogradu je tada 2500 eura. I u Beogradu je potrebno biti oko 8.-9. dana ciklusa. Ukoliko vam zatreba još nešto od lijekova, mozete sve dobiti u bolnici, i nadoplatiti samo to sto ste potrošili.

    Doktori i sestre ljubazni, rade odlicno. S obziroma da imaju status bolnice, otvoreni su 0-24, ako nešto zatreba. O donoru se ne zna baš nista osim da je „bijeli, zdravi muškarac“.
    Smjestaj nije tesko naci buduci da je u Beogradu uobičajeno unajmiti stan, što je povoljnije kad trebate smjestaj na vise dana. Parking oko bolnice je teško naći i plaća se po satu. Preporuka je parkirati malo van centra i doći do centra taksijem. Postoje i garaze koje su sigurne al naplacuju 20ak eura/dan.
    Za ovo je suvisan svaki komentar!!!!!

  16. #366
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Kikiriki_zg , hvala!
    Postoji li u Srbiji nacionalna banka muških spolnih stanica ili programe donacije rade iz inozemnih kriobanaka?

  17. #367

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Ines koliko je meni poznato u Srbiji nije dozvoljena oplodnja doniranim spolnim stanicama niti imaju banku.

    Vlastite pacijente salju vani a tako i zene samice.
    Ovo je samo reklama za Radulovica.

  18. #368
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Pricalo je se o tome i pisalo al ne znam dal je zazivilo.
    Sporo to sve ide kao i kod nas u hr.
    Svi nesto pricaju, pametuju, obecavaju.

    http://www.blic.rs/vesti/drustvo/srb...rtnera/3pn3ykm

    Al da sam svasta cula jesam......

  19. #369
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Bok cure ja imam pitanjce pa se nadam da nisam na krivom mjestu. Dali ima koja od vas ovdje da ide na donaciju jajnih stanica a da jos uvijek ima svojih? Ja imam nizak amh i ne reagiram na stimulaciju, vjerojatno su i losije kvalitete i nikad nije doslo do implantacije pa me zanima dali bi ja eventualno mogla biti kandidat za donaciju? Moj dr mi je rekao da nebih trebala ici dok god imam barem 1js svoju ali da bih i prije ostala trudna sa doniranom jer se uzimaju samo kvalitetne js od mladih zena?

  20. #370
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Jolica, ja se upravo spremam. Losa kvalieteta, niska zaliha, katastrofa stimulacija i oporavak rezultirali su odlukom da idemo na donaciju. Onda je tu jos i faktor godina. Ali ono sto mene najvise muci je slaba reakcija na stimulaciju i katastrofalno stanje organizma nakon toga. I nemogucnost otici na postupak narednih, minimalno, godinu dana. Mislim da je to za mene najbolja odluka. Vise vrijedim zdrava i sesna, nego s prolupalom stitnjacom...

  21. #371
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Rominka dali u tvom slucaju imas pravo na neku naknadu sa hzzo ili sve snosis sama obzirom da imas jos svojih stanica? Kod mene je po tom pitanju isto katastrofa stanje i sve vise razmisljam o donaciji.

  22. #372
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Mm ima azoo pa smo i do sada sve sami placali. Nazalost, hzzo nam nije nista nikada pokrio osim pretraga koje smo napravili da bi ustanovili azoo. Mi idemo na FET DE (donacija embrija).

  23. #373
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Jolica30 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure ja imam pitanjce pa se nadam da nisam na krivom mjestu. Dali ima koja od vas ovdje da ide na donaciju jajnih stanica a da jos uvijek ima svojih? Ja imam nizak amh i ne reagiram na stimulaciju, vjerojatno su i losije kvalitete i nikad nije doslo do implantacije pa me zanima dali bi ja eventualno mogla biti kandidat za donaciju? Moj dr mi je rekao da nebih trebala ici dok god imam barem 1js svoju ali da bih i prije ostala trudna sa doniranom jer se uzimaju samo kvalitetne js od mladih zena?
    Jolice, po ovom što ti je dr rekao, na donaciju bi jajnih stanica bi išle samo zene u menopauzi jer nakon nastupanja menopauze žena više nema jajnih stanica.

    Molim te, koji je to dr rekao?
    Može i na pp.

  24. #374

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Jolica i ja sam isla na donaciju js u Prag. Kod mene je problem nikakva zaliha js imam jedan jajnik i jajovod. Visoki fsh kojeg ipak drzim pod kontrolom. Kod nas su i godine u pitanju. Isli smo preko hzzo-a. Meni je receno da nikako nebi mogla ostvarit trudnocu s mojim js jer ili dobijem jednu koja se ne oplodi ili ni jednu. Ovisno kakva vam je dijagnoza po tome ce ti hzzo ili odobriti ili nece.

  25. #375
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    I kod mene je problem sa malom zalihom js. U full stimulaciji dobijem eventualno 1 js, ponekad niti jednu. Imam još jedan postupak na teret hzzo pa za dalje razmatram sve opcije.

  26. #376
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Jolica30, ja sam išla na donaciju mada sam imala svojih, no zbog onog 42+, zbog 20 neuspjelih IVF-ova i zato jer se može pretpostaviti da nemaju kvalitetu u toj dobi. U zadnjem stimuliranom ovdje kod nas sam imala čak 7 JS, no samo dvije su bile za ET.

  27. #377
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj tikica_69 prvotno napisa Vidi poruku
    Jolica30, ja sam išla na donaciju mada sam imala svojih, no zbog onog 42+, zbog 20 neuspjelih IVF-ova i zato jer se može pretpostaviti da nemaju kvalitetu u toj dobi. U zadnjem stimuliranom ovdje kod nas sam imala čak 7 JS, no samo dvije su bile za ET.
    Tikica, koliko vas je kostalo sve skupa postupak s doniranim JS? Ono kad ugrubo sracunas, postupak, put, smjestaj...
    Gdje ste isli na donaciju?

  28. #378
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    PFC - 4500 eura postupak na klinici, prije toga ovdje uzimala Estrofem i 7 Decapeptyla, 40eura po danu spavanje u hotelu Carol (prelijepa soba s bračnim krevetom i jednim pomoćnim ležajem), imali smo 5 noćenja, išli smo osobnim automobilom i put nas je koštao oko 1000kn sa gorivom i vinjetama. I ulupali oko 100 eura na pivo i klopu

  29. #379
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Gdje je u Hrvatskoj MPO danas?

    Iako zakon dozvoljava MPO postupke s doniranim gametama, u Hrvatskoj ne postoji banka muških i ženskih spolnih stanica za heterolognu oplodnju.

    Manjem dijelu parova s najtežim oblicima neplodnosti ili umanjene plodnosti, koji radi toga nikako ili vrlo teško tijekom liječenja dobivaju vlastite spolne stanice za ostvarivanje trudnoće i rođenja djeteta, jedan od puteva do roditeljstva su MPO postupci s doniranim spolnim stanicama. No, ako se parovi odluče za postupak uz donirane muške ili ženske spolne stanice, ti postupci se ne obavljaju u Hrvatskoj.

    Pratite nas na FB stranici Roda-neplodnost, saznajte nešto više, komentirajte i dijelite!

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  30. #380
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Pozdrav, evo, nakon azoo smo došli na ovu temu... Dosta sam čitala o donacijama ali ne mogu pronaći info da li mi možemo izabrati donora iz neke od doniranih banaka i onda obaviti inseminaciju u Makedoniji, Mađarskoj ili Češkoj ili oni rade samo sa "svojim" uzorcima?
    Također, na stranicama jedne banke sam našla podatak da se preporučuje uzeti 5-7 uzoraka za 1 postupak jeste li i vi toliko uzimali (financijski to dođe oko 3000e i to samo za spermu...)
    Hvala

  31. #381
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Ovako, za sada sam saznala samo da se u Makedoniji ne moze obaviti postupak sa neanonimnim donorom, ako se uzima sperma iz Cryosa mora biti anonimno jer je takav zakon.
    U Austriji, klinika Kinderwunsch ima svoju banku sperme (neanoniman donor) ali dopuštaju i donaciju iz Cryosa uz uvjet open-profile donora, što hoće reći da donor treba biti neanonimnan zbog austrijskih zakona.
    Za sada toliko od mene. Mislim da ćemo pokušati prvo pokušati sa inseminacijom u Austriji...

  32. #382

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    ERA pratim....javljaj nam se svakako sto i kako je dalje islo!!!!
    Sretno

  33. #383
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Hvala ti, sad sam kontaktirala i drugu kliniku u Austriji pa će onda detalji presuditi... Hvalaaaa ti, javim sve

  34. #384

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav
    Pogledaj si das kinderwunsch institute dr schenk u Austriji na Googlu malo istraži
    Oni ti imaju banku sjemena i sve će ti objasniti imaju i kontakt ženska govori Hrvatski i tamo radi žena iz Bosne...

  35. #385

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Prag Pronatal, donirane js. Sve skupa oko 5900€ + smjestaj i hrana

  36. #386

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Plume HZZO ne pokriva ništa od ove cijene? Što se može doznati o donatorici js? Boja kose, očiju?

  37. #387
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Cure, kako ste se odlučili kojeg donora odabrati? Mi idemo u utorak na odabir donora i rješavanje biljeznika. Za sada imamo 4 profila koja nam odgovaraju ali nikako se ne mogu do kraja odlučiti. U početku smo htjeli sto više podataka i gledali slike, psihoprofile po Cryosu, onda smo odlučili da nam je to preveliko opterećenje i da ne zelimo vidjeti slike (mislim na donora kad su bili djeca). MM je s tim najmirniji a mene malo kopka da vidim slike a malo ne zelim.
    Pa bih voljela čuti kako ste vi došli do svoje odluke..

  38. #388

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    ERA,
    Ne znam gdje ideš? Makedonija?
    Ja sam satima dok sam bila doma pretraživala donore, gledala povijesti obiteljskih bolesti. Slike kad su bili djeca. Kad sam stigla u Skopje, Boban je rekao da su svi ti zauzeti. Jako malo slobodnih ima. Na brzinu je praktički on izabrao od slobodnih sto ima. To samo on zna koji su slobodni. Ti kažeš karakteristike koje hoćeš i on tamo nađe nekog sličnog

  39. #389
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Kate, hvala ti na odgovoru, znam da su to osjetljive stvari... Mi smo išli u Austriju. Prije ovog cijelog postupka sam ja po Cryosi gledala danima sve podatke a ovdje smo dobili osnovne informacije o donoru i obitelji. Na kraju smo odabrali 3.izmedu kojih nismo mogli odlučiti od kojih smo odabrali jednog na jedvite jade tijekom sastanka (ja se nisam mogla odlučiti a MM nije htio birati...)..
    Uglavnom, sad imamo donora koji je meni 1.zapao za oko a porijeklom je iz drzave iz koje i MM vuče korijene...

  40. #390

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Pozz, ja i MM smo isto u Austriji na donoru. Nama nisu da li da biramo donore. Oni su ga sami izabrali. Sami su napisali karakteristike gledajuci MM, (boja ociju, kose, visina, kilaza) sami su nas pitali jos jel imamo kakve dodatne zelje, obrazovanje, kakav talent itd.
    Prosli smo 3 neuspjesne inseminacije i sada idemo na ivf. Zanima me kako izganjat hzzo, kome se prvotno obratit?

  41. #391
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Ninna89 u koju ste kliniku išli? Zao mi je što su 3 bile neuspješne. To je granica i s kojom mi računamo što se tiče inseminacije. Ja se nadam da ću ovaj mjesec krenuti s prvom inseminacijom.

    Oko HZZO-a zbilja nezz ništa konkretno, MM nije išao na biopsiju pa nezz koliko će to utjecati na njihovo mišljenje oko odobrenja liječenja u inozemstvu.

  42. #392
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Ninna89 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz, ja i MM smo isto u Austriji na donoru. Nama nisu da li da biramo donore. Oni su ga sami izabrali. Sami su napisali karakteristike gledajuci MM, (boja ociju, kose, visina, kilaza) sami su nas pitali jos jel imamo kakve dodatne zelje, obrazovanje, kakav talent itd.
    Prosli smo 3 neuspjesne inseminacije i sada idemo na ivf. Zanima me kako izganjat hzzo, kome se prvotno obratit?
    Žao mi je radi neuspjeha.
    HZZO svojim osiguranicima refundira kod donacija onoliko koliko je pokriveno osiguranjem u zemlji u kojoj se postupak izvodi.
    Ali, prije treba imati popunjen zahtjev za donaciju ovjeren od ovlaštenog liječnika u ovlaštenoj zdravstvenoj ustanovi, i popuniti sve ostale papire koji se mogu naći na stranicama HZZO-a.

    Kako to da ste birali Austriju za postupke?
    Posljednje uređivanje od Inesz : 07.03.2020. at 19:00

  43. #393

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    13

    Početno

    Pozdrav..
    Dali je netko u skorije vrijeme bio u Pragu, na donaciji jajnih stanica?

  44. #394
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Ja, pitaj

  45. #395

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    87

    Početno

    Citiraj Jolica30 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure ja imam pitanjce pa se nadam da nisam na krivom mjestu. Dali ima koja od vas ovdje da ide na donaciju jajnih stanica a da jos uvijek ima svojih? Ja imam nizak amh i ne reagiram na stimulaciju, vjerojatno su i losije kvalitete i nikad nije doslo do implantacije pa me zanima dali bi ja eventualno mogla biti kandidat za donaciju? Moj dr mi je rekao da nebih trebala ici dok god imam barem 1js svoju ali da bih i prije ostala trudna sa doniranom jer se uzimaju samo kvalitetne js od mladih zena?
    Pozdrav, star je post, ali mozete napisati koji doktor je to preporucio i sto je na kraju bilo? Hvala!

  46. #396

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    87

    Početno

    Je li tko bio na donaciji u Belgiji?

  47. #397

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    24

    Početno

    evo i mene zanima isto i nigdje ništa nisam našla, na kraju sam poslala mail klinici i odgovorili su mi da rade samo sa poznatim donorima, što meni osobno ne dolazi u obzir, ali su mi preporučili doktora koji radi privatno i surađuje sa njihovom klinikom, isto u Belgiji, pa da se javim njemu. I preporučili su mi 3 klinike u Španjolskoj. Mislim da nemam još dovoljno postova da bi ti poslala poruku, kad ih budem imala mogu ti prosljedit podatke. Sad čekam povratni mail od doktora kojeg su mi preporučili, pa ti javim

  48. #398

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    87

    Početno

    Zanimljivo, a od kud tom privatnom doktoru stanice heh. A bilo super kad bi mi mogla poslati Javi kaj doc kaže! Thanks!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  49. #399

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj BelleA prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljivo, a od kud tom privatnom doktoru stanice heh. A bilo super kad bi mi mogla poslati Javi kaj doc kaže! Thanks!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    evo baš sam ga i to pitala. Španjolsku za sad ne bi jer nema letova, za Belgiju ih još uvijek ima 2 puta tjedno.
    Koliko postova moram imat da se mogu slat poruke?

  50. #400

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    87

    Početno

    Nažalost ne znam, i ja sam nova. Probala sam ti poslati poruku, ali neda


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Stranica 8 od 9 PrviPrvi ... 6789 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •