Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 410

Tema: OPLODNJA DONIRANIM SPOLNIM STANICAMA

  1. #1
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno OPLODNJA DONIRANIM SPOLNIM STANICAMA

    Dragi forumaši,

    ova tema je namijenjena svim onim parovima koji pokušavaju ostvariti trudnoću doniranim spolnim stanicama.

    Molim da se pridržavate pravila o nezachatavanju topica.

    Sretno!

  2. #2
    iva77 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    352

    Početno

    otvorila sam jutros forum i zaprepastila sam se pa zar je tema opet zakljucana
    ali onda ugledam ovo i tako sam sretna i :D :D moderatori hvala vam
    na razumjevanju od
    jer osobno mislim da je ovo specificni problem MPO i stvarno mislim da zasluzujemo ovakav topik (zaseban)
    hvala vam jos jednom

  3. #3
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Rvukovi2, puno hvala

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    :D !

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    !

  6. #6
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    ina ubit ću te...... dva posta za smajliće!

  7. #7
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    Super!

  8. #8
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Super! :D I eto, problem rijesen!

  9. #9
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    riješeno i sad molimo da krenete s konstruktivnom raspravom kako sad ne biste natukle 5 stranica pljeskanja

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    evo pitanjca... je li po vašem mišljenju potrebno raditi neke hormonalne pretrage prije prvog ivf? u vinogradskoj mi je dr kuna rekao da nije potrebno ako je samnom sve u redu (!?). ipak je to gro hormona koje tijelo treba primiti pa si mislim da bar štitnjaču prekontroliram ako ništa drugo.inače od pretraga sam radila samo ove kaj su potrebne za anesteziju u pragu,papa test i briseve ali njih već prije 7 mjeseci. što ste vi sve radili prije ivf?

  11. #11
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Leeloo, evo zgodnog topica na kojem smo pisali o temi koja te zanima:
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...57ac5d93bee196

  12. #12
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Baš mi je drago zbog teme - moderatorice
    Ako nije izgubljen zauvijek, bilo bi zgodno "okačiti" onaj sažetak kojeg je Mummy_s sačinila za Pronatal.... A vjerujem da bi cure mogle navesti i adrese i osnovne informacije drugih klinika u kojima se rade postupci s doniranim materijalom (Belgija, Švedska, Češka, Rusija, Makedonija .....)
    Sretno cure!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    gdje ste nestale... :?

    šteta da topic zamre . evo mi u četvrtak, nadam se , put praga i u petak očekujem punkciju. kakvo je kod vas stanje?


  14. #14
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Citiraj leeloo77 prvotno napisa
    gdje ste nestale... :?

    šteta da topic zamre . evo mi u četvrtak, nadam se , put praga i u petak očekujem punkciju. kakvo je kod vas stanje?

    leeloo77, kakva je situacija .. ima li lijepih novosti?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    transfer 2 embrija bio 14.6 i sad cekam 2.7 za betu

  16. #16
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Citiraj leeloo77 prvotno napisa
    transfer 2 embrija bio 14.6 i sad cekam 2.7 za betu
    Super ... držimo fige do neba!

  17. #17
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    Citiraj rikikiki prvotno napisa
    Super ... držimo fige do neba!
    I ja i ja.
    I naravno, vjerujem u lijepe vijesti.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    hvala curke! danas,5. dan od transfera, vise ne osjećam nikakav pritisak niti nešto drugo. malo jedino () () bole
    a valjda je to ok...skužila sam da sto ljudi sto čudi pa je tako vjerojatno i sa simptomima..

  19. #19
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    mislim da je puno bolje da nemaš simptoma... to je dobar znak! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ do neba za tvoje mrvice!!!

  20. #20
    iva77 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    352

    Početno

    evo me cure moje nakon jedne nezgode (sad sam dobro) da vam se javim i sve vas ispozdravljam i posaljem
    pripreme su u tijeku i slijedeci mjesec nadam se idem po svoja dva eskima :D

    leeloo77 zelim ti veliku betu i javi se kakvo je stanje

  21. #21
    regina78 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    683

    Početno

    bas sam se pitala di ste i zasto vas vise nema :/
    nadam se da ce ova tema opet zazivit kao nekad
    leeloo77 za beturinu ~~~~~
    iva77 nadam se da si sad stvarno ok i puno za eskimice ~~~~
    mia kad vi krecete opet u akciju?

  22. #22
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    Citiraj regina78 prvotno napisa
    mia kad vi krecete opet u akciju?
    moj najiskreniji odgovor je - ne znam

    umorna sam od svega - od priprema, transfera, iscekivanja, negativnih rezultata....

    svjesna sam da vrijeme prolazi i da mi je to otezavajuci faktor, ali ne mogu se nekako pokrenuti i krenuti ponovno u postupke.

    zavrsili smo sa obradom za posvojenje, pa je to mozda i jedan od razloga ove moje latargije :?

    nadam se da cu biti pametnija nakon ljeta i godisnjeg.

    cure svima velika

  23. #23
    iva77 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    352

    Početno

    Citiraj mia prvotno napisa

    umorna sam od svega - od priprema, transfera, iscekivanja, negativnih rezultata....
    potpuno te draga moja razumijem jer ni kod mene nije bas puno bolje naj teze mi pada ovaj daleki put (nisam osoba koja voli putovati)ali nesto je u meni jace i govori da moram ici dalje a to je ja mislim jedino ta velika zelja da budem mama
    ponekad pomislim i sama na usvajanje jednog malog ali kako je to kod nas malo teze moram jos pokusati pa ce mo vidjeti sta i kako dalje

    regina78 hvala ti sto mislis na nas

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    evo meni danas 14 dan od ET. U Pragu mi rekli da krv vadim 2.7 tj za 3 dana. Gdje vi vadite krv i tko vam za to daje uputnicu? dr. opće prakse ili soc. gin? Znate li možda koliko košta vađenje bete privatno?
    prvi mi je put ...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj leeloo77 prvotno napisa
    evo meni danas 14 dan od ET. U Pragu mi rekli da krv vadim 2.7 tj za 3 dana. Gdje vi vadite krv i tko vam za to daje uputnicu? dr. opće prakse ili soc. gin? Znate li možda koliko košta vađenje bete privatno?
    prvi mi je put ...
    Privatno košta 150 kn.

  26. #26
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    cure imam jedno pitanje za vas!
    U velikoj sam nedoumici, pa bih htela vidjeti i vase razmislajne. Naime MMu sledi jos jedna zadnja biopsija radit cemo micro tesu i znat cemo ima li plivaca ili ne i dali trebamo donora. E sad tu nastaje moja nedoumica....dali bi vi prihfatili ili mozda razmilsjali za poznatim donorom? Naime MM ima brat pa sam u moralnoj dilemi dali bi on moga da bude donor. Za ovo nisam jos pricala s MM jer ne znam kako ce to prihvatiti i jer nemam silne argumente osim te da znamo genetsko nasljedje i da ce djete jako sliciti na njemu
    Pa zato help, molim vas za vase mislenje! kad bi ja imala sestru i da bi mi bile potrebne JK mislim da bi se slozila s tim da mi sestra bude donator.... :?

  27. #27
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    marti_sk nisam nikada razmišljala o takvom problemu. Ali mislim da ljudi svoje nećake doživljavaju kao djecu koja su im genetski bliska, skoro njihova (pretpostavljam, ja nemam ni brata ni sestru), tako da brat kao donor zvuči kao dobra ideja.
    Pitanje je kako će bratova obitelj gledati na to? U svakom slučaju mislim da se isplati predložiti ideju prvo TM, pa onda njegovom bratu

  28. #28
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    moja sveki misli isto ko i ja, e sad ne znam kako bi reagirali MM i njegov brat, za brata moja sveki kaze da ne bi pravio problema ali ipak ostaje MM.
    P.S Njegov brat nije ozenjen i nema ni ozbiljnu vezu sa sad, ako bi se desiolo to sigurno bi njegova zena bila upoznata s time.

    Cisto me zanimaj vasa razmisljanja jer kad sam rekla to mojo prijateljici ona je imala jako negativa stav po to pitanje cak se izjasnila i da je to nastrano

  29. #29
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    Marti, po meni to nikako nije nastrano. Mislim da ta prijateljica treba doci u tvoju poziciju da bi imala pravo da kaze svoje misljenje, pogotovo da tako olako osudjuje.
    Po mom misljenju, poznati donor, pogotovo brat, jeste malo neobican izbor. Ali je mozda i bolji izbor pogotovo ako necete reci djetetu. Posto dijele iste/slicne gene (slicniji bi bili samo da su jednojajcani blizanci) niko nece znati za razliku, pogotovo ako to ostane unutar porodice. Na kraju krajeva, moja sestra je rekla da bi mi dala svoju JS da ih ja nemam, a nisam je ni pitala... Mozda muskarci to drugacije dozivljavaju...

  30. #30
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    pitanje je zanimljivo. teške su to odluke. meni se čini da treba procijeniti situaciju i da ako ti misliš da je to OK, da će se i TM i brat s tim složiti. meni se čak čini da muški lakše doniraju od žena.
    definitivno ne osuđujem takav izbor i mužev brat kao donor mi se čini dobrom idejom, malo bi me bilo strah mogućih komplikacija u slučaju kakve svađe unutar obitelji, rastave i sl. ne bih nikako mogla zauzeti općeniti stav o tome, već o pojedinim slučajevima. i mišljenje TM-a je tu jako važno jer on vjerojatno najbolje može procijeniti kako bi njegov brat u kojoj situaciji reagirao. blagoslov od sveki je već velika stvar.

  31. #31
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Kao prvo - tu definitivno nema ništa nastrano.

    A iskreno, nemam pojma šta bi te savjetovala. Ima to svoje prednosti i mane.
    Za početak, koliko su TM i njegov brat bliski? Da li živite u zajednici, ili u različitim gradovima? Da li bi rekli djetetu?

    Ja sam inače protiv toga da djete zna ko je donor stanice, mislim da to komplicira puno život svima. E sad, ako to znaš već ti, tm, šogor, svekrva, predpostavljam i svekar, pa samim time vjerovatno i tvoji roditelji ( ne znam koga sve imaš pa ovako hipotetski nabrajam) i još šogorova buduća supruga koja još nije ni u planu..... to je previše ljudi da bi tajna ostala tajna.

    Trebala bi možda odgovoriti na neka od odvih pitanja pa nastaviti dalje sa razmišljanjem.

    U svakom slučaju, nije luda ideja ali nije ni jednostavna.

  32. #32
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    koliko su TM i njegov brat bliski?
    Bliski su dovoljnu, njegov brat je mladji i sad ima nesoglasica ali nije to nista starsno, sve sto ima i u druge obitleji...tipa daj mi najicu ne dam ti ne znas da je cuvas
    Da li živite u zajednici, ili u različitim gradovima
    U isti grad ali odvojeni smo nismo u zajednici
    Da li bi rekli djetetu?
    Za ovo jos ne znam, i kad bi mu rekli milim da ne bi mu rekli ko je donor

    Ako dodje do toga znat cemo, ja, MM, sveki i njegov brat, e sad dali njegova zena ce to znati vidjet cemo ne znam odgovor na to pitanje verojatno da

  33. #33
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    marti,ja isto mislim da tu nema nista nastrano,ali se takode slazem i sa ovim sto su cure napisale: dosta njih vec zna ko je donor,kako se sutra postaviti prema djetetu,reci mu ili ne,kako ce na to reagovati buduca zena brata tvoga muza, sta ako nekada dode bas do nekakvog razdora u porodici,pa to za sobom povuce niz problema....sve ima dobre i lose strane.
    ja licno ako ikada budem isla na donora niko nece znati ni da mi je to opcija ,ni ko je donor.to cak ne bih ni ja htjela znati,niti bih ikada rekla djetetu(izuzev nekih situacija zivotnoh kad bih morala). to je moj stav ,najvise zbog toga sto zivim u maloj sredini gdje je VTO naucna fantastika,kamo li oplodnja spermom donora.
    et,dala sam samo svoje misljenje,sto,naravno,ne mora biti i tvoje.
    svakak ti zelim svu srecu svijeta i da nades odgovor koji tebi donosi smiraj.

  34. #34
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Citiraj marti_sk prvotno napisa
    koliko su TM i njegov brat bliski?
    Bliski su dovoljnu, njegov brat je mladji i sad ima nesoglasica ali nije to nista starsno, sve sto ima i u druge obitleji...tipa daj mi najicu ne dam ti ne znas da je cuvas
    Da li živite u zajednici, ili u različitim gradovima
    U isti grad ali odvojeni smo nismo u zajednici
    Da li bi rekli djetetu?
    Za ovo jos ne znam, i kad bi mu rekli milim da ne bi mu rekli ko je donor

    Ako dodje do toga znat cemo, ja, MM, sveki i njegov brat, e sad dali njegova zena ce to znati vidjet cemo ne znam odgovor na to pitanje verojatno da
    Sve su to stvari koje ti odnosno ti i tm morate pretrest. A onda ako se odlučite pitati brata i on skupa sa vama.
    Zašto sam pitala recimo živite li u zajednici - nekako mi se čini da u slučaju života u zajednici lakše može doći do nekog sukoba koji bi mogao dovesti do problema.
    Ma nije uopće ni pravilo ni uvjet, ali čini mi se da se to češće događa.

    Ali ja se najviše bojim tajne.
    Jer u slučaju anonimnog donora djetetu možeš prešutjeti da se radi o donaciji iako bih ja radije rekla djetetu. Ali donor je anoniman i točka.

    U ovom slučaju se bojim one stare narodne " zaklela se zemlja raju da se sve tajne doznaju" Tu vidim veliki problem.
    Jer djete jednog dana može otkriti da mu je stric biološki tata.
    Manji bi problem bio kad bi mu vi rekli nego kad bi to sam slučajno otkrio, načuo, doznao u žaru neke prepirke i sl.

    Sve to treba izgovoriti na glas prije donošenja odluke.
    Nemoj pomisliti da te odgovaram nego nema smisla da ističem pozitivne strane takvog postupka. Treba o negativnima razmisliti i ako ih sagledaš i prihvatiš ostaje samo jednostavna odluka.
    (gore sam pisala šogor a on je u stvari tebi djever jel da...uh, nikad me nisu išle te rodbinske titule )

  35. #35
    ninatz avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    273

    Početno

    Draga marti_sk, pitanje je zaista teško. Od kako sam ga pročitala nekoliko puta sam promijenila misljenje i zaista ne znam sta bi rekla o izboru poznatog donora.
    Ali mislim da razmisljenje o ovome treba odloziti dok ne dobijete rezultate biopsije, a pogotovo o tome ne bi pričala sa MM, jer mislim da bi mu to bilo preteško u trenutcima dok očekuje punkciju. on je veoma osjetljiva dusica

  36. #36
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    znam da je bas teska tema, i ja svaki dan menjam mislenje. Sve te negativne starne koje je navela sunce su mi pale napamet, jer celi zivot je pred nama i tko zna sta se sve moze dogoditi. Mozda bi bilo najbolje da na papiru stavim sve lose is ve pozitivne strane toga pa tako da donesem odluku. Da nesto kazem MM o moje misli nema govora, bar ne sad jer kako je rekla ninatz mislim d abi ga to jako pogodilo

  37. #37
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    teska tema....
    nimalo nastrano doduse. jedino sto bi moglo doci (u slucaju eventualnih svadja medju bracom) do totalnog dar-mara. shvacam tvoju zudnju da beba lici na tatu. mm ima brata koji dosta slici, pa te stvarno kuzim. problem je malo veci jer je brat mladji. da je stariji i vec npr. ozenjen, da njegova zena isto to blagoslovi, pola problema rijeseno. ovako nikad ne znas kako ce njegova eventualna jednog dana reagirati. ili hoce li on promijeniti misljenje/stav prema tom djetetu kad bude oko 35.-40. i kad mu sat pocne zvoniti...
    jako tesko...
    mm ima oligoastheno ii sa losim prognozama i sama sam se pitala sto bi da nema spermica. odgovor jos uvijek nisam nasla. prijeci cu preko tog mosta ako se postavi predame. sad je tesko iti misliti o tome

    draga moja, kako god iskombiniras, za sta god se odlucis, zelim ti PUUUUUNO srece i sto prije bebaca

  38. #38
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Vidite vi prvo nalaze biopsije i aBd da nećeš morat nastavit sa razmišljanjem na ovu temu .
    Definitivno se slažem sa tobom da nije sada vrijeme da sa mužem pričaš o ovome. Ali totalno razumijem zašto ti razmišljaš. I ja sam uvik barem korak naprijed.
    I mislim da je to dobro.
    Nemoj se opterećivati, ali slaži lagano kockice u glavi kako bi to izgledalo.
    S obzirom da su to tebi poznati "likovi" lakše ti je sve to proicirati u stvarnost.
    Ja vas ne poznajem pa razmišljam čisto hipotetski.
    A i javit će se sigurno još dosta njih sa svojim mišljenjem i vjerujem da će ti razna mišljenja pomoći u stvaranju kompletne slike.

    Isto se svim srcem nadam da će se naći koji borac da stvori jedno maleno samo za vas

  39. #39
    iva77 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    352

    Početno

    nemam sad vremena da ti pisem ali svakako cu ti se javiti probat cu pricat sa mm sta bi on rekao na sve ovo jer ja bas nisam za ovu opciju
    bas zbog toga sta su ti cure navele
    pa smo zato i isli na nepoznatog donora
    javim se poslije

  40. #40
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Jako teška tema...kao prvo MM je uopče protiv donacija (lako njemu sad pričati kad ima ok spermiogram), ja sam za to naravno ako je to jedino riješenje. Ja osobno bi se odlučila za anonimnog donatora jer u ovakvim rodbinskim situacijama nikad ne znaš do kakvih problema i zavrzlama te može život dovesti. Ali opet mislim da vi morate jako puno razgovarati i posložiti sve kockice pa onda odlučiti...Radi se o vašem životu i vašoj budučnosti, a ovo je samo moje skromno mišljenje. U svakom slučaju kako god odlučili želim vam puno sreće.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    meni se isto to uopće ne čini nastrano,malo komplicirano da ali ne i nastrano. ne znam samo kako je to uopće izvedivo? mislite da bi doktor ovdje u hrv htio to napraviti? ne mislim zbog svih tih rodbinskih implikacija već čisto iz razloga što donacija kod nas nije dozvoljena pa tako vjerojatno ni ta "brat- bratu". kakav je u makedoniji zakon o doniranju?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    meni se isto to uopće ne čini nastrano,malo komplicirano da ali ne i nastrano. ne znam samo kako je to uopće izvedivo? mislite da bi doktor ovdje u hrv htio to napraviti? ne mislim zbog svih tih rodbinskih implikacija već čisto iz razloga što donacija kod nas nije dozvoljena pa tako vjerojatno ni ta "brat- bratu". kakav je u makedoniji zakon o doniranju?

  43. #43
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    Citiraj leeloo77 prvotno napisa
    meni se isto to uopće ne čini nastrano,malo komplicirano da ali ne i nastrano. ne znam samo kako je to uopće izvedivo? mislite da bi doktor ovdje u hrv htio to napraviti? ne mislim zbog svih tih rodbinskih implikacija već čisto iz razloga što donacija kod nas nije dozvoljena pa tako vjerojatno ni ta "brat- bratu". kakav je u makedoniji zakon o doniranju?
    zakon u MK je jako liberalan po tom pitanju, ali eto ovo pitanje u zakonu nije apsolvirano, znaci kad sam pricala s mojim ginekologu prije 1 godinu on mi je rekao ako nema spermice naci cete neki poznat da vam donira a ako im brat jos bolje, tako da taj mi je prvi nataknuo tu ideju, a dok sam pricala s endokrinolgu on mi je rekao sasvim suprotno, bolje vam je anonimni donor.
    Mi smo se vec resili znaci ako ne daj Boze nema nista donor cemo sigurno, e sad sta i kako dalje ne znam. Mozda i nikad ne skupim hrabrost da pricam s MM o ovu kombinaciju...vidjet cemo :/
    svima vama

  44. #44
    iva77 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    352

    Početno

    evo ni sama neznam sta da ti kazem pokusala sam razgovaratii sa mm
    a on rece samo hmmmmm nemoj me o tome niti pitati i necudi mu se jer
    dugo mu je trebalo i da se odluci na donora ja sam nekako to s vremenom prihvatila samo da bi ostali skupa bolje i tako da budem mama nego nikako
    ja mislim da se ti bojis( kao i ja ) ponaj vise da djete/ca nebi licila na tvoga muza toga je i mene bilo strah ali kako imam jednu priju koja ima 20setogodisnjeg sina sa donorovim sjemenom i toliko lici na svoga ne bioloskog oca da nitko nikad nije niti posumnjao a volila bi kad bi ti semogla javiti jedna meni jako draga osoba sa ovog foruma (neke ce mozda znati o kome se radi ) koja drzi sada svoje blizanceke i koji kako ona kaze jako lice na njm i nitko nezna da za donaciju
    a sto se tice ovoga gore sto si navela da se sveki slaze stvarno budi sretna da imas od nje potporu u svemu ovome jer meni nitko od blizi nezna o tome
    zna ova prijao kojoj sam ti pisala i jos jedna koja je sve pokusala i na kraju posvojila a prosla je 30setak postupaka
    eto moras sama odluciti sta ces i kako ja pisem samo svoje misljenje
    zelim ti sretno i da se nadje kod tvog muza makar koji plivac i da to sve zavrsi sa jednim a moze i
    saljem ti i

  45. #45
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    marti_sk , za sada nisam pročitala većinu mišljenja (ali svakako hoću) pa ću možda ponoviti nečije riječi, ali evo ovako...Nemam ništa protiv, u etičkom ili bilo kakvom sl. smislu za mene je to ok. Međutim ja se na tako nešto ne bih odlučila jer bi tako u svoj odnos mm-om uvukla i njegovog brata. Ako je brat tm-a ok, sigurno će htjeti sudjelovati u odgoju djeteta, bit će previše prisutan i odnos između vas dvoje neće moći biti samo vaš. S druge strane možda ne bi bilo korektno prema bratu (osim ako je on jako za tu opciju) da ga se nekako sada sa djetetom sputava u njegovom daljnjem životu (ne bih voljela da grubo zvuči, ali ponekad se teško izrazim) jer ipak će i on biti otac djetetu....Ne znam...ja sam za to da dijete bude "vaše", od tebe i tm-a....bojim se da vam ta opcija ne ugrozi dobar odnos ili brak i to pod pretpostavkom da ste sada svi za to.
    Možda kad bi brat živio s druge strane oceana....ali...svaki normalan muškarac ima jake osjećaje za svoje dijete...Teško ćete troje ravnopravno sudjelovati u odgoju...Eto ja nisam za iz emotivnih razloga. Naravno, ako gledam sebe u svemu ovome. Poznati donor možda nekome u emotivnom smislu više odgovara. Sretno marti_sk ma kako odlučila i ~~~~~~~da na kraju sve bude dobro.

  46. #46
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    i ja sam pitala svog muža i uopće mu se nije svidjela ideja. hmmm... inače je zbilja open minded. nismo puno ulazili u diskusiju. kad sam pokušala argumentirati, rekao mi je samo da sam čvrknuta.

  47. #47
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Jao marti_sk ovo je zbilja jako teško pitanje prepuno dilema. U ovakvom slučaju, mi bi se definitivno odlučili za anonimnog donora. Razlog je taj što smo i ja i muž jako emotivne osobe. Ja se jako vežem uz sve ljude koji su mi važni u životu, pa tako i uz djevere. Muž ima dva brata koja obožavam kao da su i moji, za njih bi učinila sve, ali ni jednog od njih ne mogu zamisliti kao biološkog oca mog djeteta. Ja bih ipak voljela da naše dijete bude samo naše, moje i muževo. Njegova braća nisu oženjeni i jedva čekaju da konačno dobiju nečaka ili nečakinju, već se hvale koji će biti bolji stric. Ne mogu ni zamisliti kakav bi kaos u obitelji nastao da im je jedan otac... Nije lako znati da imaš dijete za koje se ne smiješ brinuti, koje te ne smije zvati tata... A jako ga voliš... Možda bi mu jednom poželio reći cijelu istinu, nikad ne znaš što život nosi, a onda bi tek nastao problem.
    S druge strane moj muž bi bio jako povrijeđen živeći sa spoznajom da nam je brat morao dati nešto što je trebao on, da nije dovoljno sposoban da ispuni svoju dužnost... Kad tad bi došlo do razdora, bili bi jako povrijeđeni i muž i brat i dijete i bratova buduća obitelj... Vjeruj mi, sve tajne se doznaju ako ih zna više ljudi, dovoljno je da se netko emocionalno slomi, malo više popije...
    Radi ovoga svega i budućeg mira u kući, u braku, u obitelji i u duši, mi bi išli na anonimnog donora i vjerojatno nitko ne bi znao. Na taj način bi naša beba bila samo naša, njegova braća će biti najbolji stričevi na svijetu, ali tata i mama ćemo biti samo nas dvoje i nitko više.
    Nadam se da s ovim nisam nikoga povrijedila, ovo je samo moje osobno mišljenje i što god odlučili želim ti svu sreću svijeta.

  48. #48
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Ja sam na žalost jedna od onih konzervativnih osoba kojoj je obitelj nešto sveto i gdje svak ima svoje mjesto. Nemam ništa protiv donacije, posvojila bih dijete, ali bih voljela da pred očima cijelog svijeta ja i muž budemo njegovi roditelji, a ne da svi u obitelji moramo paziti što govorimo i kome i da cijeli život strepim hoće li moje dijete jednom ipak saznati istinu i hoće li nas svih zamrziti radi toga.

  49. #49
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ja sam na žalost jedna od onih konzervativnih osoba kojoj je obitelj nešto sveto i gdje svak ima svoje mjesto. Nemam ništa protiv donacije, posvojila bih dijete, ali bih voljela da pred očima cijelog svijeta ja i muž budemo njegovi roditelji, a ne da svi u obitelji moramo paziti što govorimo i kome i da cijeli život strepim hoće li moje dijete jednom ipak saznati istinu i hoće li nas svih zamrziti radi toga.
    Potpisujem i ja Denny.

  50. #50
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    Razmislila sam jos o tvojoj dilemi i procitala ostale postove, i sad ti mogu reci da to 100% zavisi od tvoje sredine. Naravno, kao reper uzimam MM i njegovu porodicu i zato kazem da bih ja isla na to. MM ima sestru i ja je jako volim i cijenim i znam da je musko da bi ona sama ponudila da nam pomogne (takav je on i takva je i ona- velikog srca). On ima neke rodjake (od strica i ujaka) ali njih mi ni na kraj pameti ne bi bilo da pitam.
    Vjerovatno bi ti bila olaksavajuca okolnost da je tvoj djever vec ozenjen i ima djecu...
    Ne znam, ti najbolje znas svoju okolinu ali nemoj sebi dozvoliti da te tvoja zelja zaslijepi pa da previdis neke naznake da bi se odnosi u porodici mogli pokvariti time.

Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •