Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: poviseni LDH

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    4

    Početno poviseni LDH

    JE LI NETKO ZNA KOLIKE SU REFERENTNE VRIJEDNOSTI LDH KOD TROGODISNJEG DJETETA

  2. #2

  3. #3
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    kopiram sa drugog topica:
    Citiraj tinte prvotno napisa
    Djetetu od tri godine je radi upaljenog limfnig cvora ispod uha napravljena krvna pretraga.Sve vrijednosti su uredne osim povisenog LDH -755 u/l.Napravljen je i ultrazvuk abdomena i nalazi su opet uredni.Savjetovano nam je da ponovimo nalaze za par dana.veceras je dijete dobilo tempeaturu, koja pada od panadola, i jako kaslje.Zabrinuta sam jer nemamnikakvu predstavu od kud taj poviseni LDH .Sto se dogadja?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Povećane vrijednosti su prisutne kod brojnih bolesti i glupo je da ti sad nabrajam kod kojih može biti.
    Čudno mi je da je to izoliran nalaz ( a šta ste sve od krvi vadili?) i da je tako visok.Mislim da je kao što ti je i savjetovano,najpametnije ponoviti nalaz i uz to još napraviti i izoenzime LDH (budući da se aktivnost laktat dehidrogenaze,intracelularnog enzima nalazi i u bubrezima,srcu,skeletnom mišiću,mozgu,jetri)
    Obzirom da si spomenula povećani limfni čvor,pada mi na pamet infektivna mononukleoza,ali nadam se da je ipak laboratorijska pogreška ( i to zna biti).
    Držite se!

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    4

    Početno

    Danas u razgovoru s drugim pedijatrom mi je receno kako su inace refer entne vrijednosti ldh kod djeteta vece nego kod odraslih i da ldh 755 u/l nije cak ni povisen. Nista mi nije jasno . U ambulanti na svom aparatu nemaju naznacene referentne vrijednosti za djecu tj nigdje ne stoji da su za djecu vece?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    koliko ja znam, kod novorođenčadi vrijednosti LDH mogu biti do 450 a da nisu patološke,a moram priznati da mi je malo teško vjerovati da će vrijednost od 750 biti u rangu normalnih vrijednosti (iako je istina da neki laboratoriji imaju drugačije ref.vrijednosti),ali eto ništa nije nemoguće
    svakako javi daljni tok

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •