Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: suha koža

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    28

    Početno suha koža

    Molim vas savjete ili iskustva.. P. ima dosta suhu kožu i mjestimično kao male lišajeve (ne znam jesu li to baš lišajevi, ali onako kružić baš suhe i hrapave kože). Ped. kaže da je to takva koža i da ju samo mažem. Zanima me čim vi kupate i mažete klince? imate neku preporuku? Probala sam **** i Niveu, ali nisam ništa extra zadovoljna. A takvu kožu je imala i prošle zime dok je bila beba i kupali smo ju uglavnom s maslinovim, tako da ne znam više šta da kupim!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    27

    Početno

    moja dora ima iste probleme s kožom još od negdje 4. mj. života. to što ona ima je jedna blaža vrsta neurodermitisa (hvala bogu, nije atopijski). kada je kupamo (a to je svaki 4.-5. dan jer ne smije biti prečesto) u vodu isto stavimo par kapi maslinovog ulja. primijetili smo da, ako je voda pretopla, odmah joj se kožica sva upali pa voda mora biti mlaka. kupamo je samo s niveinim baby sapunom. mažemo je s trixerom - odlična kremica za suhu kožu (ima je samo u apotekama), a postoji od trixere i čitava kolekcija kupki i šampona. međutim, zadnjih par dana sam primijetila kako joj je za lice bolja najobičnija baby nivea jer je masnija od trixere, a lice joj se obično najčešće upali. muku mučimo s takvom kožicom već godinu dana...konstantno ima mjestimice hrapava mjesta, ali držimo pod kontrolom. ako se jače upali (zna biti krvavo crveno), onda ju namažemo elocom kremicom (kortikosteroidna je pa se ne preporuča prečesto.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    28

    Početno

    Da, najbolje da u apoteci uzmem nešto.. I da, nisam napisala, više ju ne kupamo, samo ju otuširamo, pa zato ne mogu koristiti maslinovo..
    no, hvala!

  4. #4
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Postoji ulje za tusiranje, a-derma exomega. Mi ga koristimo vise od godinu dana i super je, malac je isto tako imao lisajeve. Uglavnom, to ulje je stvarno odlicno, jedino su mu sad po zimi opet izbili ti lisajevi po licu pa sam kupila Uriage cold kremu, svaku vecer ga mazem i super je!
    Ti preparati jesu malo skuplji ali stvarno dugo traju. Gel za tusiranje koristimo po 3 mjeseca a svaki dan ga tusiram.

  5. #5
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    moja mama pravi ulje za kožu od maslinova ulja i gospine trave. Korisim za sebe, maloj je koža dobra (za nju u ove zimske dane koristim ****-ovo mlijeko za tijelo jer centralno jako isušuje kožu). Meni je ovo ulje super, a možeš ga i sama napraviti (a da li se može koristiti i za dijete, ne znam, ali u tom ulju nema ničega što bi moglo štetiti, pa pretpostavljam da je o.k.). Ako želiš pitati ću mamu kako ona to radi, pa ti napišem.

  6. #6
    baps avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    206

    Početno

    Citiraj dariuca prvotno napisa
    Zanima me čim vi kupate i mažete klince? imate neku preporuku?
    Preporučam kremicu od noćurka (dr.Theiss). Odlična je, nama je gotovo trenutno pomogla.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    Kako nas muci isti problem zadnjih mjesec dana koristimo eucerin uljnu kupku(imas i gel za tusiranje), te eucerin losion s 3% ureje. probali smo i exomegu,mustelu, niveu...za sad je ovo najbolje.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Pokusaj staviti cep maslinovog ulja u kupkiu prirodno, jeftino i djelotvorno

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    28

    Početno

    Hej cure, baš vam hvala za savjete! A šta su vama rekli za to? Hoće to proći s vremenom?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    27

    Početno

    nama je pedijatrica rekla da se, u lakšim slučajevima, to zna povući do škole. s druge strane, MM je imao istih problema skroz negdje do puberteta. uglavnom, takva grublja i suha koža nije neka bolest, samo ju treba držati "pod nadzorom" raznim kremicama koje vlaže kožu, a preporučljivo je dijete oblačiti u čisti pamuk (mi smo tako i štramplice izbacili pa dora nosi duge gaće za dečke )

  11. #11
    jedna zdenka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    157

    Početno

    Mi te probleme imamo samo zimi, ali konačno smo našli kremu koja nam paše: obična nivea u onoj limenoj kutijici.

  12. #12
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Nama se taj problem javio kad smo počeli jako grijati (centralno). Ruke od laktova do ramena su mu bile kao šmirgl-papir. Probali smo mazati bepanthenom i dječjom bademovom kremom, ali bez rezultata. Na kraju je pomoglo baby ulje koje se nanosi na mokru kožu i za tri dana se sve vratilo u normalu. Sada ga više i ne mažemo.

  13. #13
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Nama se najviše javlja po nogama, skoro uvijek na stražnjoj strani butina.

    Mi se kupamo u vodi sa vrlo malo Johnson's baby naturals kupke, a kad se pogorša (nije već dugo) Mustella Stelatopia Cream Cleanser. Dijelove kože na kojima se pojavi crvenilo mažem u vrlo tankom sloju Sudocrem-om. Najlakše nam je kada nije zima, jer onda nemora nositi štramplice (uvijek nosi pamučne) pa koža bolje diše.

  14. #14
    s3ja avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    sunčana strana ulice
    Postovi
    391

    Početno

    Isti problem i kod nas, pogotovo preko zime. Pedica nam rekla da to nije ništa strašno da trebamo koristiti neutralne kvalitetne kreme, da su ove skuplje jako efikasne...
    Avenove kreme (trixera i još jedna, ne znam sad ime)- jako smo zadovoljni. Košta oko 100 kn, al velika je , nikako da se potroši, jedna tuba za cijelu zimu!
    Za tuširanje i kupanje - A-derma - odlično! Isto dugo traje.
    Sve se to može kupiti u apoteci.

    Odlične su još i Mustella i Uriage, doduše i dosta skuplji, tako da nam je Avene financijski prihvatljiviji...

  15. #15
    aleksandra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    292

    Početno

    I kod nas je takav problem.Kod starije i mlade suha koza,a nisam se usudila sa icim mazati.Samo pokoji lisaj na ledima.A cula sam za to maslinovo ulje i da je kupam u maslinovom.

  16. #16
    s3ja avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    sunčana strana ulice
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj aleksandra prvotno napisa
    I kod nas je takav problem.Kod starije i mlade suha koza,a nisam se usudila sa icim mazati.Samo pokoji lisaj na ledima.A cula sam za to maslinovo ulje i da je kupam u maslinovom.
    I mi smo prema savjetima malenog kupali u vodi s par kapi maslinovog ulja, kad je bio jako jako mali, prvih par mjeseci. No već tada se počeo javljati taj problem sa suhom kožom i rečeno nam je da nećemo proći tako lako-samo s maslinovim, već da moramo prijeći na kvalitetnu, nježnu kozmetiku - tipa ovih prethodno spomenutih...

  17. #17
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    A-dermina Exomega, pretpostavljam da je slična Avenovoj Trixeri, je također super. Isplati se jer je tuba isto velika i traje dugo. I za lice i za tijelo je, to volim jer je praktično. Od kada ju s tim mažem, i tuširam sa njihovim gelom, nema više tih suhih "flekica". :D
    A bolesna sam na svu tu kozmetiku, nije me teško nagovoriti na isprobavanje koječega, no sada, od kada imam dijete, ipak, više vjerujem proizvodima iz apoteke neko onima iz trgovine. Što mirišljaviji - to gori...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    Mome maleckom je 6 tjedana i od rođenja ima po donjem dijelu čela(iznad okica ,po obrvama i između njih) nešto što meni jako sliči tjemenjači-mali kao komadići kože,ali prilično suhi ,koji u zadnje vrijeme kao da sami malo pomalo otpadaju. Koža je na tome dijelu onako baš gruba na dodir. Mazati nečim ili ne? Lice inače umivamo samo čistom vodom i to je to.

  19. #19
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    mi smo zbog ad-a probali itrixeru i stelatopiju i exomegu
    i sad zadnje eucerin
    koža joj se preporodila...

    za G je eucerin najbolji do sad
    njenim ekcemima pomažu i homeopatske kremice...
    al ikad su samo lišajevi u pitanju i blago crvenilo- eucerin spašava stvar
    i kupka i mlijeko za tijelo

  20. #20
    s3ja avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    sunčana strana ulice
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj trudnjača prvotno napisa
    Mome maleckom je 6 tjedana i od rođenja ima po donjem dijelu čela(iznad okica ,po obrvama i između njih) nešto što meni jako sliči tjemenjači-mali kao komadići kože,ali prilično suhi ,koji u zadnje vrijeme kao da sami malo pomalo otpadaju. Koža je na tome dijelu onako baš gruba na dodir. Mazati nečim ili ne? Lice inače umivamo samo čistom vodom i to je to.
    Jooj, to je i moj maleni imal i ja se nisam usudila dirati..reko, otpada to polako, ali sigurno, samo od sebe...dok nismo došli k pedici, koja me u čudu pitala da zakaj mu to ne skinem??!
    Kolko se sjećam, s navlaženom krpicom, sam mu to istrljala dolje...možda malo ulja?...hm, kak čovjek brzo zaboravlja..!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    malo iza Zaprešića
    Postovi
    200

    Početno

    Od nekih četiri mjeseca mu je ustanovljen AD. Probali sve žive kreme i kupke, na kraju sam ga mazala običnom belobazom, prestala se živcirati. Nekad je bilo jače, nekad manje, po ljetu sve prođe. Sad imamo isto Eucerin i kupku i gel za tuširanje i dalje se mažemo belobazom poslije kupanja. Jedino što na licu već mjesecima ima osim oko usta, ma ustvari suha koža, pa se guli i neki prištići. Dosta slini, pa je možda i od toga, ništa ne pomaže,a stvarno mi se više ne troši bogatstvo koje nemam na kremice.

  22. #22
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Citiraj trudnjača prvotno napisa
    Mome maleckom je 6 tjedana i od rođenja ima po donjem dijelu čela(iznad okica ,po obrvama i između njih) nešto što meni jako sliči tjemenjači-mali kao komadići kože,ali prilično suhi ,koji u zadnje vrijeme kao da sami malo pomalo otpadaju. Koža je na tome dijelu onako baš gruba na dodir. Mazati nečim ili ne? Lice inače umivamo samo čistom vodom i to je to.
    to mozes skinuti na isti nacin kao tjemenjacu, puno beba to ima

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    Počnem ja to kao malo skidati gazicom namočenom u vodu,a onda mu se ispod zacrveni pa stanem. Ali evo u zadnje vrijeme pomalo samo otpada

  24. #24
    s3ja avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    sunčana strana ulice
    Postovi
    391

    Početno

    Malo ulja stavi i ostavi, pa onda s gazicom...bude se nježnije skidalo. Ne bu odma otišlo, ali u svakom slučaju brže nego da ostaviš da otpada samo (kak sam ja)...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    Sve skinula čim sam pročitala savjet Malo koža bila iziritirana na tom mjestu, ali brzo se smirila... A čekala evo skoro 2 mjeseca i svaki dan gledala u to i išlo mi na živce...a tako jednostavno
    Što bih ja da nema ovog foruma :D

  26. #26
    Shireen avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Grad koji teče
    Postovi
    359

    Početno

    Malo podižem temu...

    mom malenom od nekog 2. mjeseca koža na trbuhu bila je izrazito hrapava na dodir, a kako ima vrlo suhu kožu kupala sam ga u vodi s par kapi maslinovog ulja. Prestala sam koristiti Niveu jer nam je samo pogoršavala situaciju, onda sam kupila Mustelinu kupku i losion, ali posljednjih mu se dana koža na trbuhu počela i crveniti (mislim samo ti hrapavi, sitni prištići).
    Baš smo danas bili kod pdijatrice i preporučila je kupanje u Balmandolu, i da ga s ničim ne trebam mazati jer da će ta uljna kupka biti dovoljna.
    Inače kupamo ga svaka 2 dana - je li to prečesto za bebu sa suhom kožom?
    Ima li tko iskustva s Balmanolom?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    **** je katastrofa. Neka se zadrže na hrani. Djeca od toga masovno imaju alergije...

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    32

    Početno

    Moj sin od 3 godine od prošlog ljeta ima na rukama prištiće,sitne i tvrde,malo glupo objašnjavam,ali stvarno ne znam kak ih ljepše opisati.Ima ih na obadvije ruke,na vanjskoj strani ruke,iznad dlanova,ispod laktova,kužite na kojem dijelu?Pedijatrica mi je već tri puta nonšalantno rekla:Nije to niš! Neš ti odgovora.Pojavili su se prošlo ljeto kad su bile vrućine,a kupao se svaki dan u svom bazenčiću,pa sam mislila da je od te vode,ali još ih ima. Ima li netko slično iskustvo?Možda preporuku za kakvu kremu?Kad ih namažem nečim jako masnim,tipa niveom,oni omekšaju,ali ne prolaze.

  29. #29
    amalia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    167

    Početno

    Linola fett je super krema za suhu kožu, ima i krema i mlijeko i kupka... preporučam, i moja curica je imala tako na rukama, pa joj namažem sa tom kremom. Ima je u privatnim ljekarnama

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    32

    Početno

    Hvala!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •