Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: odjednom skraćen menstrualni ciklus

  1. #1
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno odjednom skraćen menstrualni ciklus

    što može biti uzrok skraćivanju menstrualnog ciklusa?
    recimo osoba godinama ima ciklus koji traje 28 dana (izrazito točno) a onda se odjednom trajanje ciklusa promijeni na 24 dana (3 mjeseca za redom)?
    slučajnost?
    razlog za ići ginekologu?

  2. #2
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ne znam ali to se i meni dogodilo ovu godinu. ja sam to pripisala godinama :/ ne znam zasto.

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Svjedok sam kod sebe skraćivanju folikularne faze tj. njenom ubrzavanju, dok je lutealna kakva je i bila - kod mene su to godine (punim 40 ove godine), točno se vidi i po povećanom FSH-u koji je blizu graničnog (hormon koji ukazuje na ovarijsku rezervu). Ako si mlađa, može biti milijun razloga - od onoga "omiljenoga" - stres pa nadalje..

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Ne bi bilo razlog za ići ginekologu, osim ako ne planiraš trudnoću pa ti je zbog toga važno, po meni.

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Hoću reći da se, koliko sam ja čitala, početkom perimenopauze ubrzava folikulogeneza pa se zato skraćuje ciklus.

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    To znači da ovuliraš ranije nego što si prije, ako je to razlog.

  7. #7
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Dogodila mi se prije par godina slična stvar.. ciklusi su s 29 - 31 dan pali na 21 do 24 dana .
    Dr. nije ništa specijalno komentirao ..dao mi je Cilest za regulaciju ciklusa.. pila sam ga desetak mjeseci i kad sam prestala sve se vratilo u normalu..

  8. #8
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    godinice...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Meni je nekoliko godina već skraćen sa 28 na 24 dana.
    Ginić ne pridaje neku pažnju tome , pa mislim da nije patološki.

  10. #10
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    hej, vidi ovo, nedavno smo malo nesto pisali o tome:

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...a991a57a00248a


    sve najbolje!

  11. #11
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Da li mi tu pričamo o tome da sada ne traje menstruacija npr. 5 dana nego 3?
    Meni se to desilo, a mislim, pa time su se skratili ciklusi? Ili nisu? hahahaha, jer svejedno dolazi nakon 28 dana!?
    Pomozite mi u računanju!


    Uglavnom, meni se to desilo nakon par mjeseci vježbanja.

  12. #12
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Znali netko - dobila sam mengu treći tjedan uzimanja kontracepcije (znači još uzimam kontracepciju, a mengu imam). Idući tjedan mi je prazni, bez kontracepcije i inače uvijek dobijem tada.

    I moje pitanje je - da li zaštita traje i idući tjedan?
    (na flasteru sam).

  13. #13
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Znali = Zna li

  14. #14
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    Da li mi tu pričamo o tome da sada ne traje menstruacija npr. 5 dana nego 3?
    Meni se to desilo, a mislim, pa time su se skratili ciklusi? Ili nisu? hahahaha, jer svejedno dolazi nakon 28 dana!?
    Pomozite mi u računanju!


    Uglavnom, meni se to desilo nakon par mjeseci vježbanja.
    ne, radi se o kracenju trajanja ciklusa, a ne krvarenja u ciklusu.

    meni se ciklus zna produziti ili skratiti po 2-3 mjeseca zaredom, najcesce ljeti, uslijed promjene klime i sl. vremenom se vrati na svoje, ali nije zgoreg provjeriti hormonalni status.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    46

    Početno

    Dogodilo mi se isto sto i tebi,ciklusi su mi uvijek bili na 28 dana,a zadnjih 6mj po 23,24 dana.Ne znam s cim ima veze,ali ja sam bas u tom neregularnom periodu ostala trudna,i evo bas danas mi je termin,ali cura jos ne zeli van.Moguce je da je do godina,vidim da su se uglavnom javile cure oko 40god. i ja imam punih 41.

  16. #16
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    I ja ove godine punim 40, a tako skraćene cikluse (sa 30-32 na 23-25) imam već, evo, pune četiri godine. Ginićka je jedno vreme pominjala hormonsku supstituciju (dabroston), medjutim, meni se dešava tačno ovo o čemu ina priča - ubrzana folikulogeneza, a regularna luteinska faza. U stvari, najčešće mi je odnos I i II faze ciklusa 11,12: 13 dana.
    Praćenjem jajne ćelije color doplerom dr je ustanovila da je žuto telo kvalitetno i odlično prokrvljeno i da ni nema razloga za supstituciju.
    Neke moje prijateljice mojih godina, pa i mladje, takodje imaju istu stvar. Izgleda da to zaista dolazi sa godinama...
    Ja se, pak ,nadam da ću na svom primeru doživeti onaj čuveni "skok plodnosti" pred menopauzu, mada su mi ciklusi i dalje svi ovulatorni i teoretski je sve ok. E, ali praksa me pomalo demantuje... 8)

  17. #17
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Citiraj Vishnja prvotno napisa
    Ja se, pak ,nadam da ću na svom primeru doživeti onaj čuveni "skok plodnosti" pred menopauzu, mada su mi ciklusi i dalje svi ovulatorni i teoretski je sve ok. E, ali praksa me pomalo demantuje... 8)
    8). Eto, da nam se dogodi kao i mati. Mati - sretno!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    46

    Početno

    Hvala cure,sretno i vama

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    8

    Početno

    Cure, molim vas, pomozite..
    Ovako.. Jeli moguće da mi se ciklusi skrate s 33 dana na 23 dana? Prema tome bih 21. 12. trebala dobiti m...
    Inače imam neredovite cikluse, ali mislim da sam osjetila O, koja je stigla vrlo rano...
    Imala sam užasne bolove, poput menstrualnih s probadanjem koje je trajalo od prilike sat vremena...
    Meni O nastupa 14 dana prije nadolazeće menstruacije (to znam od prije, kad su mi ciklusi trajali 33 dana i bili redovni).
    Davno, kad sam pila "Dabroston" (još nije bilo "Duphaston- a"), ciklusi su mi se uredovitili i opet dolazili redovno, samo nakon uzimanje jedne ture (7 dana, 2x 1 na dan)..
    E sad, dal' je to zbog "Duphastona" ili to nije bila O, ja neznam, pa bih vas zamolila za mišljenje..
    Hvala
    Posljednje uređivanje od CatMa : 11.12.2012. at 19:06

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •