Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Može savjet što da radim - osjećam se jako loše!

  1. #1
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno Može savjet što da radim - osjećam se jako loše!

    Jučer sam zbog jakih probadanja u glavi i problema s ravnotežom i uopće čudnog osjećaja u glavi bila na hitnoj, dali su mi infuziju, nešto protiv bolova, i normabel, pa sam bila bolje. Nalazi su bili okej, pa su me pustili doma.

    U tri u noći opet me je počelo probadati, ali drugačije, ne onako sitno, nego kao da mi sijevne kroz četvrt glave. Ujutro sam legla u kadu, i nakon što sam očistila sinuse bilo je malo bolje, ali onda sam opet ušla u taj čudni osjećaj u glavi, kao da sam pijana, povremeno štrecanje (smanjila se učestalost), hodam kao pijana, a trenutno je najgora bol u intimnom području ?! Zakurila sam na 38.5.

    Kad stojim bubnja mi u ušima, i uopće - osjećam opću slabost, ali nemam neki strašan opći sindrom. Kad da sam eto, jako, jako pijana, pa mi se glava okreće u slow motionu... I povremeno čujem sebe kao u jeci, ili se čujem kao da pričam u limenu kantu. Što mi je? Razmišljam da idem na Zaraznu - ali opet ne bih se vukla ako samo imam neku čudnu virozu. Moji doma su imali razne šuge, možda sam nešto pobrala, ali opet - s obzirom na tu glavu - malo me i strah.

    Može neki inteligentan savjet?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Imaš problema sa kralježnicom možda?

  3. #3
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Inače ne.

  4. #4
    bembola avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    162

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Inače ne.
    a upala srednjeg uha mozda...imas slicne simptome

  5. #5
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Nije, jučer sam bila i nemam upaljeno uho... u dilemi sam da li da hodam u Zaraznu ili ne...

  6. #6
    bembola avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    162

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Nije, jučer sam bila i nemam upaljeno uho... u dilemi sam da li da hodam u Zaraznu ili ne...
    Ja bi na tvom mjestu isla...

  7. #7
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    gle, ako ti je bilo bolje od normabela, onda ti vjerojatno nije ništa. been there
    taj čudan osjećaj ti može biti kao neki lagani napad panike, impuls mu je dala čudna bol u glavi, ti si se uplašila i ...hop. eto te u panici. i racionalno više ništa ne možeš vratiti na staro.
    naravno, ovo je samo moje laičko mišljenje, al to znam da ćeš uzeti u obzir.

  8. #8
    bembola avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    162

    Početno

    hm da a moguce je (nemoj poludit na mene ) da je i stres...neki imaju i takve reakcije na stres,znam jedan slucaj,tjelo svakako reagira.Jesi u nekoj stresnoj situaciji?(hehe mislim tko nije-pitam gluposti)...ako su nalazi uredu,neznam ne bi se igrala doktora

  9. #9
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Ifi, nemam konkretnu i pametnu ideju o tvom zdravstvenom stanju, međutim imam prijedlog da potražiš drugo mišljenje. Ovako možemo samo nagađati, a tvoj problem stoji i postoji i nije ti dobro, a i djeca te trebaju. Odi ti lijepo opet na hitnu i neka te dobro obrade. Sretno draga!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Pa skočila ti je i temperatura, a to znači da te nešto ipak uhvatilo.
    Ja ću samo naše iskustvo iz kuće: svi smo bili bolesni, ali pored redovnih simptoma tipa grlo, nos, sinusi, temperatura, svi smo imali i po neki "neurološki" da tako kažem. Ili blage vrtoglavice, meni se uklještio nerv među rebrima, MMu se nešto isto desilo sa nervom u leđima. Moja mama i dete su se žalili na bolove u vratu.
    Onda mi je dr rekla da je imala jednu studentkinju kojoj je baš puno "udarilo na nervni sistem", da je imala nesvesticu i vrtoglavicu i teško se kretala.
    E sad, koliko je sve to rekla-kazala, ne znam, ali odi da te još neko pogleda, neko ko ima iskustva sa virusima koji kruže.


    edit: jesu li ti merili pritisak na hitnoj?
    Posljednje uređivanje od vissnja : 10.12.2012. at 17:48

  11. #11
    bembola avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    162

    Početno

    ajde ti lijepo opet u bolnicu na jos koji pregled pa nam lijepo javi kako je

  12. #12
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Tnx, na savjetima, baš sam se uplašila i trebalo mi je ohrabrenje... uglavnom, buknula mi je temperatura, groznica, odspavala sam i sad se osjećam propisno i gadno bolesna kao da imam neku virozu ili gripu. Oni neuralni simptomi su se smanjili. Dakle, dekica, čaj, juhica... ne idem nikam... Vissnja, prepoznajem simptomatiku, tako sam i ja mislila da me nešto uklještilo, i stezalo me u rebrima... koja šuga! Nadam se da nećete ovo zakačiti

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Drž se Ifi!
    Ja sam mislila prvo da imam gadnu upalu mišića od kašljanja, pa kako je bivalo sve gore i gore mislila sam da sam možda čak i polomila rebro a da ne znam. Na kraju, kako to nije popuštalo otišla sam kod dr, ona me ispipala, rekla da je uklještenje i nek pijem neki bensedin, ako od toga ne popusti da joj se opet javim.

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    ~~~~~~~~

  15. #15
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Prijavljujem i ja neku gadnu čudnu bolest.
    Grlo, nos, temperatura (ne prevelika) plus ukočena leđa što mi je bilo najbolnije iskustvo u životu, toliko da mi je jedno jutro pozlilo od boli - omaglica, zujanje, mučnina.. ma prekrasno nešto! Bila sam i pod velikim stresom prije toga, ali brate ne mogu to samo stresom objasnit.

    Držim fige da je takav neki gad, moj sad prolazi, al još ga psujem

  16. #16
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Opisat ću ti što sam ja imala negdje od petnaeste do dvadest i devete godine, sporadično, odmah da kažem da nisam nikad saznala o čemu se radilo.
    Npr. gledala bi tv, i slika bi mi se odjednom "razlila" i počela onako titrati. Sve bi počelo kao da bih odjedanput dobila udarac u potiljak i sve oko mene bi se prvo počelo razlijevati a onda okretati. Ne bih mogla držati oči otvorenim niti stajati na nogama. Osjećala bi nekakve kao "valove" u glavi. To bi trajalo, ne znam pet, deset, petnest minuta, pojavljivalo se totalno iznebuha, i u svim situacijama. Ne sjećam se što sam radila od obrade, znam da nisam saznala što je u pitanju. Zanimljivo, prestalo je kad sam se udala.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Čitam simptome šuge kako kaže Ifi, pa da se nadovežem. Prošlu subotu sam se osjećala katastrofa. Mučnina, povraćanje,temperatura, bolovi u leđima i trbuhu ... o panici da ni ne govorim. Sve ima svoje razloge, jel? Jedva sam živa dočekala jutro. Na hitnoj su mi napravili kompletnu obradu- i divno, žučni napad. Imala sam takvih napada već ranije, no bili su podnošljivi i nisam išla kod doktora. Ovo je prvi konkretan, da ga tako nazovem i odmah imam indikaciju za operaciju. Ništa od pečenice i francuske za Božić, čaj i dvopek pa na stol.

    Uz koju virozu idu neurološke smetnje? Ne znam. Ja bi ipak na ponovljeni pregled. Sretno!

  18. #18
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    pa kaj je ovo..jučer čitam kaj je ifigenija pisala i danas eto dojde mm s posla da više nemre izdržati,proljev,povrača,zima ga trese i nikak ga nemrem utopliti,ima dva popluna i dvije deke na sebi i još se stepa.i veli da ga bole kukovi.nemre biti na miru,stalno se vrti veli kak ga sve boli,ima osječaj ko od zime.možda neki početak gripe,viroze,kajaznam?temperatura nezamjetna,37.1.popil je dva max flua,kuham mu juhicu,pa bumo vidli...

  19. #19
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ifi, jesi bolje?

  20. #20
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    uf, nadam se da bu bolje..

  21. #21
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    A ne znam... hodala sam po svim mogućim bolnicama i izgleda da je virus jer su svi ostali nalazi okej. Sad sam na kućnom liječenju, pa valjda bu bolje...

  22. #22
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Jesi li bila kod neurologa?

  23. #23
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Samo da se ogradim, nisam liječnik, ali za probleme sa zujanjem, probadanjem i bubnjanjem u glavi, kao i za probleme sa ravnotežom možeš ići ili otorincu ili neurologu,
    a kako si ti na ORL već bila, možeš eventualno otići još kod neurologa da budeš mirna.
    Možda je ipak do vratne kralježnice...

  24. #24
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Jesam, hvala na brizi. Cijela vojska me pregledala, i sad se liječim čajem - jer hvala Bogu nisu ništa našli

  25. #25
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Ifi ~~~~~~~~~~~~~~


    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Opisat ću ti što sam ja imala negdje od petnaeste do dvadest i devete godine, sporadično, odmah da kažem da nisam nikad saznala o čemu se radilo.
    Npr. gledala bi tv, i slika bi mi se odjednom "razlila" i počela onako titrati. Sve bi počelo kao da bih odjedanput dobila udarac u potiljak i sve oko mene bi se prvo počelo razlijevati a onda okretati. Ne bih mogla držati oči otvorenim niti stajati na nogama. Osjećala bi nekakve kao "valove" u glavi. To bi trajalo, ne znam pet, deset, petnest minuta, pojavljivalo se totalno iznebuha, i u svim situacijama. Ne sjećam se što sam radila od obrade, znam da nisam saznala što je u pitanju. Zanimljivo, prestalo je kad sam se udala.
    Jesi u svim tim obradama radila i EEG? Meni se čini da bi mogao biti neki oblik epilepsije, odn. "napada" u mozgu. Naravno, ako se ne radi EEG za vrijeme napada, ne može se dijagnosticirati...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •