Pokazuje rezultate 1 do 41 od 41

Tema: Posljedice krivog zagriza i aparatic

  1. #1
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno Posljedice krivog zagriza i aparatic

    Uglavnom, zubar mi je na zadnjem pregledu preporucio kako nije nuzno, al bi bilo dobro da godinu dana nosim onu protezu (kak se to vec zove - ne da mi se googlat), zbog malo neravnog zagriza.
    A meni se to ne da i ne da...
    A znam da su mi neki prijatelji/ce kad smo bili klinci nosili one proteze il cijeli dan il samo po noci, kako ko, za ravnanje zubiju.
    Pa jel ima nesto tako i za odrasle da to kupim i nosim po noci da mi savjest bude mirnija, a da ne stavljam one fiksne prstencice, posebno jer cesto znam dobiti upalu zubnog mesa, a kolko sam upoznata to pospjesuje takve upale.
    Jel ima stomatologa na forumu

  2. #2
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ortodontski aparatić? ne znam koliko bi mogla ispraviti zube nošenjem mobilnog aparatića u odrasloj dobi...

  3. #3
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ortodontski aparatić? ne znam koliko bi mogla ispraviti zube nošenjem mobilnog aparatića u odrasloj dobi...

    Da....

    Samo, zubi su ispravni, mislim ravni, nego se cijeli zagriz - prakticki kost pretpostavljam, treba malo uvuc unutra :?

    A nist onda...

  4. #4
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    hej, evo ja sam stomatolog, samo o tvom pitanju moraš se posavjetovati sa ortodontom! u ovim godinama bilo kakav noćni aparatić neće ništa napraviti, on se daje klincima dok se čeljust još razvija! ti možeš dati si napraviti fiksni aparatić koji nosiš cirka godinu dana! moram ti reći da on nije nimalo ugodan, tako da znaš da to nije jednostavna stvar! ljudima treba po mjesec dana da se priviknu na njega, a jednom kad ti se postavi, nema skidanja! ne znam koliko je jaka anomalija zagriza, i koliko to pravi probleme, da li imaš možda problema sa zglobom zbog zagriza! u svakom slučaju vagni si za i protiv, i kolika ti je stavrna potreba za njim! pomogla? :/
    ak te još šta zanima, slobodno pitaj!
    od mene (možda i nas)

  5. #5
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    bzara, jesi, pomogla si mi
    Jesam ja sa svojim zubarom pricala o tome, al nisam znala skriva li mi on jos solucija.
    Ova fiksna stvarcica mi se ne da nosit, al mozda cu ipak jos razmisliti, iako mi zdravstveno nije nuzno.
    Thanks!

  6. #6
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ima li jos koja sa znanjem posljedica nelijecenog loseg zagriza?

    Sad sam saznala da ne izlijeci li se moze biti uzrokom paradentoze...

  7. #7
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ortodontski aparatić? ne znam koliko bi mogla ispraviti zube nošenjem mobilnog aparatića u odrasloj dobi...
    mozes puno. samo sto prilicno kosta i moze potrajati. (barem ovdje na zapadu)

  8. #8
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Seni, mislis bas na mobilni aparatic???
    Ajd pliz reci nesto vise

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Fiksni aparat uopce nije bauk. Ima ih jako lijepih. Ja osobno imam prozirni. Ne vidi se uopce. Znam puno ljudi koji u odrasloj dobi (30+) nosi fiksni. Naviknes se za 7 dana. Ja sam treci dan jela cevape na bascarsiji. Sve je stvar navike. A da je skup, je. No ako trebas izvrsnog ortodonta, javi mi se na PP.

    I da, rijesava te krivog zagriza, moj bratic si je rijesio istu stvar fiksnim aparatic, inace bi trebao na operaciju (inace zivi u Austriji, no isao je u ZG kod ovog mog divnog ortodonta )...

  10. #10
    MalaBuba avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    271

    Početno

    definitivno nije ni u 20-im ni u 30-im prekasno. ja sam svoj počela nositi sa cca. 22 godine. nosila sam mobilni aparatić. dosta su mi se ispravili gornji zubi. istina, nosila sam ja njega dosta sati danju i cijelu noć.
    kad su mi dali za donje zube, onda su mi počele upale desni i povlačenje mesa, pa sam prekinula sa nošenjem.
    nisam sigurna, ali mislim da je šansa za upalu desni veća kod mobilnog. rekoh, nisam sigurna. demantirajte me ak nije tako.

    gornje bi mi se dalo još malo poravnati. možda se čak jednog dana opet odlučim, ali ovaj put za fiksni. prozirni, koji se slabo vidi i puno brže obavlja svoju funkciju.

    išla sam krasnom ortodontu u Novu bolnicu.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Nosim fiksni vec 6 mjeseci i nemam problema sa zubnim mesom. Imala sam na pocetku malih problema, no na pocetku je to i za ocekivat.

  12. #12
    emanina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    i ja sam ga nosila i sad se smijem ovako
    htjela sam samo reći da je puno jeftinije sad uložiti u zube nego kasnije (kad od paradentoze popadaju zubi ) raditi umjetne zube
    nosila sam ga 2 god i 7mj i nisam požalila

  13. #13
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    ja ga nosim (fiksni), a počela sam sa 30+3 , i smijat ću se ovako jednog dana

    i nije nista strasno, malo zateže (dan/dva)nakon sto ga pritegne (ništa strasno), i jedem sve, jedino moram paziti da ne grizem tj.odgrizam jabuku, da ne lomim bombone i sl.

    nadam se da sam s njim izbjegla eventualne posljedice dubokog zagriza

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Ja sam ga nosila sa 21 - godinu i pol i ispravila krive jedinice. Boljelo me samo kod zatezanja (2x mjesečno), toliko da dan-dva nisam mogla jesti ali drugih problema nije bilo. Nakon tjedan dana niti ne osjetiš da ga imaš. Ne smije se ništa tvrdo odgrizati a i žvake su zabranjene.

  15. #15
    emanina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    ja sam žvakala ko luda al kad sam skinula aparatić sam sa guštom zagrizla jabuku!

  16. #16
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ortodontski aparatić? ne znam koliko bi mogla ispraviti zube nošenjem mobilnog aparatića u odrasloj dobi...

    Da....

    Samo, zubi su ispravni, mislim ravni, nego se cijeli zagriz - prakticki kost pretpostavljam, treba malo uvuc unutra :?

    A nist onda...

    Mony, moja frendica je u odrasloj dobi (oko 25.god) nosila nocu mobilni aparatic i ispravila je sve sto je zeljela ispraviti. A moja paradotologica kaze da je ljudi koji nose u odrasloj dobi (sto kasnije to gore) fiksni aparat, na kraju uvijek zavrse kod nje na terapiji. Ona je uvijek za mobilni.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Ako nema mjesta za zube, prvo se moraju izvaditi zubi koji smetaju. Ja sam vadila obadvije četvorke da bi se jedinice imale gdje smjestiti. Ako se ne napravi mjesto u čeljusti, kasnije kad se aparatić skine, zubi se mogu vratiti u prvobitni položaj.

  18. #18
    emanina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    ja sam vadila 4 zuba i još sam morala nositi headgear napravu ko iz crtića cow and chicken koja ide okolo glave ma užas. to služi na početku da se čeljust pomakne unatrag a da sam ga nosila i nisam al eto imam ravne zube

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    ps- žvačem žvake bez problema i nisam vadila ni jedan zub

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Cura koju znam je nosila fiksni preko godinu dana, nije vadila zube i cca godinu dana nakon skidanja aparatića zubi su joj je vratili. Ne tvrdim da u svakom slučaju treba vaditi zube, ali logično je da ako nema mjesta u čeljusti da se zubi nemaju gdje smjestiti. U njenom slučaju je ortodont očito pogriješio.

  21. #21
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Ja imam super iskustvo s fiksnim aparatom, nosila sam ga godinu i pol, počela s 25 godina. Ispravilo mi se ono što sam godinama uz bol pokušavala ispraviti s mobilnim aparatom.

    Marta, ima li ti paradontologica kakvo istraživanje u rukavu ili je ovo što kaže njeno osobno iskustvo? I dolaze li k njoj od istog ortodonta?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Cuj, zubi se vade kad nema mjesta...kod mene ima mjesta za sve, a i s fiksnim aparatom mozes napraviti cuda.

  23. #23
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    da malo podignem, ja bi vjerovatno trebama nosit fiksno aparatić jer su mi donji zubi nagurani i krivi a gornji su koliko-toliko ok. Ima li tko za preporučit dobrog ortodonta u zg?? bila sam kod jedne koja radi sa mojim stomatologom i traži me 16000 za metalni aparatić.
    Od prijateljica dečko studira stomatologiju i pitala sam ga koliko je otprilike realna cijena tog aparatića on je rekao oko 3000kn

  24. #24
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno Re: Posljedice krivog zagriza i aparatic

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Uglavnom, zubar mi je na zadnjem pregledu preporucio kako nije nuzno, al bi bilo dobro da godinu dana nosim onu protezu (kak se to vec zove - ne da mi se googlat), zbog malo neravnog zagriza.
    A meni se to ne da i ne da...
    A znam da su mi neki prijatelji/ce kad smo bili klinci nosili one proteze il cijeli dan il samo po noci, kako ko, za ravnanje zubiju.
    Pa jel ima nesto tako i za odrasle da to kupim i nosim po noci da mi savjest bude mirnija, a da ne stavljam one fiksne prstencice, posebno jer cesto znam dobiti upalu zubnog mesa, a kolko sam upoznata to pospjesuje takve upale.
    Jel ima stomatologa na forumu
    Bila u istoj situaciji jer mi se u djetinjstvu ispravilo, ali onda umnjaci kad su počeli nicat opet sve izgurali (mala vilica). Uglavnom, taj za skidanje-stavljanje ne bih preporučila, ako ideš u cijelu stvar onda fiksni aparat - je li bi trebala vadit koji zub? Meni baš šogor nosi aparatić u svojoj 38.-moj, isto mala vilica i zgužvani zubi, sad se više mislim taj koji se skida-stavlja ne preporuča, mislim da nošenje više boli (jer si većinu vremena bez njega pa to sve dulje traje), šogija boli samo kad mu zateže taj aparatić dan-dva. Ja niti iko više ne primjećuje da ga ima, daju se jako diskretno napravit. Mislim da s time stavi-skini nećeš ništa napravit nego se samo izmučit. Posljedice krivog zagriza - brže truljenje zubi, paradontoza u kasnijoj životnoj dobi. Ali, od toga se ne umire, odluka je tvoja. Npr., meni su bili prvo nudili u mojoj 32.-goj opet vađenje zuba (jedinice koje su iskočile van ili četvorke i fiksni i to mi je bilo koma pa sam odbila, onda sam kao uzela taj za po noći i u roku od mjesec dana odustala od njega). Bitno ti je da ti je zubar koji ti to preporuča baš certified ortodont, jer izgleda da se dosta njih u to petlja (moj nije bio pa mi ga drugi "popljuvali"). A za taj mali nefiksni potrošila dosta. Sad ne nosim ništa, ali nije rečeno da nikad više neću, ali ako budem - neću taj za preko noći jer s njime (nosiš samo trećinu vremena) ide još sporije i bitno više boli. Drugo je kad smo bili mali i čeljust mekana.

  25. #25
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Plus, ako je taj koji se vadi i za gore i za dole, s njim ne možeš pričat itd. S ovima koji su fiksni možeš normalno pričat, jest, ne frfljaš itd, a ima ih mislim sad skroz prozirnih ili bijelih.

  26. #26
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    ne bi trebala ništa vadit, ali mi je još veća gužva u ustima od kad su mi nikli umnjaci, htjela bih potražit još koje mišljenje.

    I definitivno bi stavila fiksni, a ne mobilni

  27. #27
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    i ja imam otvoreni zagriz i trebala bi staviti fiksni...rado bi bijeli/prozirni ali sam cula da su ti losiji od metalnih. Jel to istina?
    Ima li netko za preporucit dobrog ortodonta a i da je cijena ok? Koliko sam cula cijene se krecu izmedu 10 000- 15 000kn

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Prozirni, 12 000 kn gornji i donji, 10 rata, divan ortodont, moje preporuke! Javi se ako želiš više info na PP.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Ps- nosim ga već godinu dana...i nisam primjetila da je manje kvalitetan, u biti mislim da mi je ortodont rekao na prvom pregledu da bi mogao biti, no kod mene nije. I nitko ga ni ne primjećuje, dok se metalni stvarno vidi odmah, prozirni mi je bolji.

    Metalni je 10 000 kn ako cijena nije išla gore u ovih godinu dana.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    PPS- ne naplaćuje mjesečne preglede, što svi drugi rade

  31. #31
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    može meni pp od tog ortodonda

  32. #32
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    i ja cu pohvaliti moju ortodonticu...imam 14 mj., proziran (ona osobno vise voli metalni, jer je kaze zahvalniji, cvrsci...), ne naplacuje preglede, placanje u ratama...super je :D
    i nije mi zao sto sam se odlucila, konacno

  33. #33
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    jadro, možeš mo poslat pp svojg ortodonta pa ću otić po par mišljenja

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj mali karlo prvotno napisa
    može meni pp od tog ortodonda
    molila bih i ja pp s info o dotičnom ortodontu

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj jadro prvotno napisa
    i ja cu pohvaliti moju ortodonticu...imam 14 mj., proziran (ona osobno vise voli metalni, jer je kaze zahvalniji, cvrsci...), ne naplacuje preglede, placanje u ratama...super je :D
    i nije mi zao sto sam se odlucila, konacno
    ustvari, molila bih ako može pp s podacima o ovoj ortodontici. hvala

  36. #36
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj niki.jz prvotno napisa
    Citiraj jadro prvotno napisa
    i ja cu pohvaliti moju ortodonticu...imam 14 mj., proziran (ona osobno vise voli metalni, jer je kaze zahvalniji, cvrsci...), ne naplacuje preglede, placanje u ratama...super je :D
    i nije mi zao sto sam se odlucila, konacno
    ustvari, molila bih ako može pp s podacima o ovoj ortodontici. hvala
    I meni, i meni, molim .

  37. #37
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Citiraj niki.jz prvotno napisa
    Citiraj jadro prvotno napisa
    i ja cu pohvaliti moju ortodonticu...imam 14 mj., proziran (ona osobno vise voli metalni, jer je kaze zahvalniji, cvrsci...), ne naplacuje preglede, placanje u ratama...super je :D
    i nije mi zao sto sam se odlucila, konacno
    ustvari, molila bih ako može pp s podacima o ovoj ortodontici. hvala
    I meni, i meni, molim .
    i ja bi :D

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    146

    Početno

    ja sam nosila fiksi oko godinu dana,vadila sam cetri zuba nije bilo mjesta nakon toga rekli su mi mobilni jos par mjeseci e sad nakon par mjeseci meni su se zubi donji vratili i sad skupo sam platila namucila sam se i sad se opet ne smijem muka mi je

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Bok Marta,

    Tražeći po internetu informacije u vezi aparatića zube naišla sam na ovu raspravu na rodi. Ono što mi je privuklo pažnju je upravo spominjanje vaše prijateljice koja je u 25-toj stavila jedan takav aparatić. Pošto je izrazito teško naći ortodonta koji je sklon toj varijanti, što zbog neinformiranosti što zbog želje za što većom zaradom (a kod mene se radi o blažem poremećaju) molila bih za informaciju o kojem se ortodontu radi, tj. ime prezime mjesto te po mogućnosti tel. za kontakt. Unaprijed se zahvaljujem. Pozz od Anite

  40. #40

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Da, molim vas ako mozete i meni dati neke info., preporuke za ortodonte. Ubija me vise donosenje odluke oko aparatica.
    Imam 25 godina i rekli su mi da mi preporucuju aparatic zbog dubokog zagriza jer da sam si vec, a jos cu i vise izlizati zube(kraci su mi na desnooj strani).
    Nisam neki veliki slucaj, a mislila sam "uloziti u buducnosti" svojih zuba....i onda sam cula cifru od 2500eura za gornji i donji. Obrazlozenje je bilo da je kao sve ukljuceno-pregledi, bravice i sve moguce...onda sam dobila papir koji moram potpisati, a na njemu je pisalo da su ukljucene maksimalno dvije bravice:/

  41. #41

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Mony, moja frendica je u odrasloj dobi (oko 25.god) nosila nocu mobilni aparatic i ispravila je sve sto je zeljela ispraviti. A moja paradotologica kaze da je ljudi koji nose u odrasloj dobi (sto kasnije to gore) fiksni aparat, na kraju uvijek zavrse kod nje na terapiji. Ona je uvijek za mobilni.
    Oprosti,možeš li mi na pm dati ime te doktorice i kontakt, Hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •