Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 85 od 85

Tema: limitiranje cijena na rasprodaji

  1. #51
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    x na Tweety

  2. #52
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,246

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    A moram i reći da mi je lakše staviti malu cijenu na robu s etiketom, nego na neku stvar koje se Fran na nosio. Ta s etiketom ne nosi sa sobom naše lijepe uspomene kao ove nošene.
    potpisujem sve, a posebno ovo.

  3. #53
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Ja sam uvijek percipirala Rodinu rasprodaju kao mjesto povoljne kupnje, znala sam preporučiti poznanicima i prijateljima da dođu i da za malo novaca obuku dijete od glave do pete. Nažalost, već nekoliko rasprodaja ne mogu to reći.

    I zato mi se zapravo po glavi vrti pitanje: kakvu rasprodaju mi želimo? Pod „mi“ smatram ljude koji sudjeluju u rasprodaji u bilo kom obliku: kao volonteri, kao prodavatelji, kao kupci...
    Dvije su varijante:
    1) Rasprodaja rabljene robe s limitiranim i niskim cijenama, čistom i uščuvanom robom, gdje bi ljudi koje je pogodila ova kriza mogli priuštiti novu garderobu svom djetetu. Prodavatelji se na ovaj način mogu riješiti robe koja im nije potrebna, za to dobiti nešto novaca, a kupci mogu povoljno kupiti.
    2) Rasprodaju rabljene robe bez limitiranih cijena, gdje idemo na ruku prodavateljima, omogućujemo im visoke cijene, da oni bolje zarade i vjerojatno nešto priušte svom djetetu. Pri tome računamo da će biti i nešto jeftinije robe, da baš ne postanemo cjenovno jednaki kao na sniženju u bennetonu. Ovakvim tipom rasprodaje pomažemo prodavateljima, i ne treba zanemariti činjenicu da nisu niti svi prodavatelji sjajnog imovinskog stanja, nego i njima dobro dođe taj novac.

    Po meni je to osnovni problem kad su u pitanju cijene na rasprodaji, limitiranje ili ne. I zato mislim da moramo znati kakvu rasprodaju želimo. Nema puta između, nema sive zone. Ili režemo cijene i limitiramo ih ili dozvoljavamo što god ljudi stave.

    I ja sam tip osobe koja neće žaliti dati više novaca za neku fantastičnu stvar. Vjerujem da takvih ima dosta.

    Međutim, danas smo u krizi, država nam uzima sve više i više, desio nam se krizni porez, banke povisuju rate na kredite, treba platiti knjige za školu, ljudi su dobili otkaze - život je postao teži. Jako puno ljudi je u ozbiljnim financijskim poteškoćama.
    Meni se čini da nam danas više nego ikad treba mjesto povoljne kupnje. I zato kažem – baš me briga za fantastične stvarčice, fancy komade robice – omogućimo ljudima da za malo novaca opreme djecu jesenskom garderobom.

    I zato ja osobno inzistiram na limitiranju cijena.

  4. #54
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Potpis na Tweety i Rozu. Drage nošene stvari moje djece ja nemam srca prodati već im produžujem čaroliju tako što ih dalje nose djeca dragih ljudi.
    Ostalo - rješavam se da napravim mjesta u ormaru.
    Bit rasprodaje je kupiti jeftino dobre stvari i ja se svim srcem zalažem za tu opciju.

  5. #55
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    potpis na barbi, apsurdno mi je dozvoljavati cijene koje su više od cijena na rasprodaji u dućanima. Pa benetton hlače od 60ak kn zaista nemaju smisla, jer su toliko sada-na rasprodajama-nove :/

  6. #56
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Slažem se potpuno s limitiranjem cijena! Super ideja.

    Otkad sam saznala da sam trudna redoviti sam sudionik Rasprodaja. Često sam se znala šaliti da da nema Rode moje dijete bi hodalo golo i boso

    Isto tako sam primjetila da iz rasprodaje u rasprodaju cijene nekih stvari rastu. Da, normalno je da robica veličine 50 neće biti jednako "skupa" kao ona za 3 godišnjeka, ali mi je bilo apsurdno vidjeti neke stvari po cijenama skoro ko iz dućana. Istina to su bile marke, ali meni osobno nije bitno jel moj sin nosi Nike, Beneton ili nešto no name, bitno da ga obućem čim bolje za čim manje novaca

  7. #57
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa

    kada bismo znali da ćemo i sami naći kvalitetne majice po 10 ili hlače po 30 kuna, lakše bismo i mi na svoje artikle pisali niže cijene i zato podržavam striktno držanje zadanih limita za kvalitetnu robu, a za onu malo niže kvalitete inzistiranje na spuštanju cijene.
    Što se robe s etiketom tiče, ma isto po principu nisi došao zaraditi, već jeftino kupiti ili samo napraviti si mjesto u ormaru. A moram i reći da mi je lakše staviti malu cijenu na robu s etiketom, nego na neku stvar koje se Fran na nosio. Ta s etiketom ne nosi sa sobom naše lijepe uspomene kao ove nošene.

    pa nisu svi kupci i prodavatelji. ja se stvarno rijetko odlucujem nesto prodati, ali kupim obavezno. i stvarno stavljam niske cijene, jer mi je vazno da se proda. al ipak mi se dosta stvari vratilo, a nisu bile bas za smece :/
    problem je u tome sto ima premalo kupaca, ja bih rekla

    a ovo sto kazes za drzanje limita za kvalitetnu robu, a za manje kvalitetnu nizu cijenu, nisam bas za to :/ tj. bojim se da ce kupci tako i raditi, kako sam i napisala, kretetati se oko gornjeg limita, iliti uzimat ce limit kao preporucenu cijenu. a meni je to za neke stvari previse u odnosu na ono sto sam do sada navikla kupovati. na primjer, hlace gornji limit 40 kn. a nisam niti jedne hlace platila vise od 30 kn do sad, a mnoge su bile izmedu 10 i 20 kn (a jako sam izbirljiva!) niti je takvih previse i bilo, barem do broja 3, gdje sam ja gledala, mozda na vecim brojevima :?

    da, nece biti skafandera za 270 kn, al nece biti ni majica za 10, nego ce svi stavljati barem 20, jer kvaliteta je dobra, da nije ne bi prosla kontrolu i tak ukrug

    ne znam, mozda brijem bezveze, al stvarno te limite ne vidim kao mjeru za snizavanje cijena nego bas naprotiv, za povecanje. zivi bili pa vidjeli

  8. #58
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Slazem se sa "meda" jer isto sam misljenja da ce svi stavljati tu gornju preporucenu cijenu sto ce dovesti do prodaje kvalitetnijih i vise ocuvanih stvari kojih je ionako manje nego onih manje kvalitetnih. I misljenja sam da ce se automatski prodavati manje robe nego inace. Ali kako "meda" kaze zivi bili pa vidjeli. Ja sam vise za preporuku smanjivanja cijena koje dosta odskacu od neke realne cijene za rabljenu robu nego za strogo limitiranje cijena.To moze samo dovesti do dosta problema kod primopredaje robe a netko tko ne zeli smanjiti cijenu moze komad robe vratiti doma sto opet nije dobro jer se smanjuje broj zaprimljene robe (koja bi se mozda prodala) sto znaci da su i prodavac i roda na gubitku.

  9. #59
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni je totalno cudnovato kako puno ljudi kod nas ne kuzi da je stvar izgubila na cijeni onog trenutka kad si prekoracio prag ducana. Cak i s etiketom to vise ne vrijedi kao u ducanu. A da ne govorimo o stvarima koje su nosene.

    Jednom sam kupila Lovri kaputic na nekoj od rasprodaja prije 2-3 godine, uglavnom prije nego je krenula kontrola kvalitete. Taj kaputic sam platila 30 il 40 kn, a bio je prljav za pozvizdit, i svi gumbi su visili na koncu. Odmah tamo sam ih sve potrgala da ih ne pogubim. Uglavnom, ta stvar danas izgleda 3X bolje nego sto je izgledala tada. Jel to znaci da bi ga mogla prodati za 3x vise para nego sto sam ga platila? Nakon sto ga je nosilo najmanje dvoje djece? Zato sto je Benetton?

    Marka stvarno ne znaci nista.

    Rabljeno je rabljeno je rabljeno.

  10. #60
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Meni je totalno cudnovato kako puno ljudi kod nas ne kuzi da je stvar izgubila na cijeni onog trenutka kad si prekoracio prag ducana. Cak i s etiketom to vise ne vrijedi kao u ducanu. A da ne govorimo o stvarima koje su nosene.

    Jednom sam kupila Lovri kaputic na nekoj od rasprodaja prije 2-3 godine, uglavnom prije nego je krenula kontrola kvalitete. Taj kaputic sam platila 30 il 40 kn, a bio je prljav za pozvizdit, i svi gumbi su visili na koncu. Odmah tamo sam ih sve potrgala da ih ne pogubim. Uglavnom, ta stvar danas izgleda 3X bolje nego sto je izgledala tada. Jel to znaci da bi ga mogla prodati za 3x vise para nego sto sam ga platila? Nakon sto ga je nosilo najmanje dvoje djece? Zato sto je Benetton?

    Marka stvarno ne znaci nista.

    Rabljeno je rabljeno je rabljeno.
    slazem se s martom. ja na rasprodaji kupim robu koja je jeftinija i dobro ocuvana, nekad cak i ne gledam jeli bas ocuvana jer mi primjerice treba za po doma ili park, a marke kupim samo ako su zbilja povoljne cijene jer na rasprodajama po ducanima se moze nova roba naci za iste cijene i cak povoljnije. kad prodajem uglavnom se zelim rijesiti robice i ostale opreme, a ne zaraditi. stavim povoljnije i prodam sve, malo zaradim i to je to, a ormar ispraznim

    ja sam za limitiranje cijena

  11. #61
    zajecka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb u mom srcu
    Postovi
    168

    Početno

    Evo ja kao kupac i prodavatelj u potpunosti se slažem sa tim limitiranim cijenama jer i ja kad stavljam svoje cijene gledam da li bih ja tu stvar kupila za tu lovu i tako je to niža cijena a i ne prodajem da zaradim nego da vratim lovu koju ću potrošiti tu subotu za kupovinu sljedećih veličina.
    Meni je to zamjena. I uglavnom sam na nuli ili nešto malo više potrošim.

    Jesam kupila sam Benetton zimsku jaknu (kaputić) za 100 kn bila je kao nova, jedino se bojim da takvih stvarčica onda neće biti jer takva jakna košta barem 350 kn u dućanu pa je cijena od 100 kn a u dobrom je stanju čisto realna za nju.

    Ja bih stavila barem 70 kn. A ako netko stavi istu cijenu za ajmo reći šrot i demode jaknu a gle kupci će sami odabrati jel vrijedi te novce ali mislim da neće biti prodana ako vide jaknu za nižu cijenu, jer ne misle svi prodavatelji samo na zaradu........

  12. #62
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam jučer Ivi u dućanu kupila nove hlače Esprit i novu vestu esprit za 99kn. (svaki).
    Morala bih biti luda da za takvo nešto rabljeno dam gotovo isto toliko novaca samo zato što je netko drugi to platio po punoj cijeni od 300kn i zato što na tome piše Esprit.

  13. #63
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    I još jedna stvar!
    H&M-ovu robicu puno njih na rasprodaji precjenjuje.
    Nekada mi se čini da ljudi koju tu robicu dođu prodavati misle da mi nemamo pojma koliko ta robica košta u dućanu, a pogotovo na sniženju.
    Stavljaju cijene i veće od onih na sniženju. Ne svi ali ima ih!

  14. #64
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Sta je sa prijedlogom o limitiranju cijena. Dali cete to negdje objaviti ili su konacne cijene sa pocetka ove rasprave

    -majica bez rukava-do 20 kn
    -majica sa kratkim rukavima-do 25 kn
    -majica tanka sa dugim rukavima-do 30 kn
    -majica zimska sa dugim rukavima-do 40 kn
    -hlace kratke-do 30 kn
    -hlace duge-do 45 kn
    -carape-do 5 kn
    -strample-do 10 kn
    -gace- do 5 kn
    -kape-do 15 kn
    -cipele-do 50 kn
    -jakne ljetne-do 40 kn
    -jakne zimske-do 70 kn
    -skafanderi-do 90 kn
    Interesira me dali je to to ili postoji nesto novo sto nisam uspjela nigdje pronaci. To mi je vazno da nebi bilo problema kod primopredaje robe.
    Pozdrav

  15. #65
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    sutra ce biti tekst na portalu pa mozete procitati

  16. #66
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Hvala

  17. #67
    Leeeaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    252

    Početno

    Nisam našla nigdje (ili možda nisam dobro gledala) uvjete za prodaju stvari na Rodinoj rasprodaji (imam brdo opreme koja mi sigurno više neće trebati kao što su vrtić, bicikli guralice, mobili i slično)...znači koje uvjete trebam ispunjavati da bi mogla to prodati :?

  18. #68
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj Leeeaaa prvotno napisa
    Nisam našla nigdje (ili možda nisam dobro gledala) uvjete za prodaju stvari na Rodinoj rasprodaji (imam brdo opreme koja mi sigurno više neće trebati kao što su vrtić, bicikli guralice, mobili i slično)...znači koje uvjete trebam ispunjavati da bi mogla to prodati :?
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=283&Show=2272

  19. #69
    Leeeaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    252

    Početno

    Tnx Frida

    gledala sam samo na forumu, nisam se ni sjetila normalne stranice

  20. #70
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    molim sve da pogledaju i slijedeci topic:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=82135

  21. #71
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    u skladu sa temom i topicom, molim lijepo koja je maksimalna/preporučena cijena jastuka za dojenje? naime, ja ću pokušati prodati svoj jer mi smeta, a kako je bio poklon ne znam kako se kreću cijene ni inače ni rabljenih (iako ja svoj nisam koristila)

  22. #72
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    ne znam koja je cijena novoga, ako netko zna neka javi

    ja bi stavila do 50 kn

  23. #73

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    9

    Početno

    Pitanje


    Isprintala sam si popis limitiranih cijena ali imam jedan mali problem nema cijene piđame - imam jednu od frotira a jednu običnu od pamuka pa ako mi možete napisati koliko bi to otprilike koštalo.


    Veličina je za trogodišnje dijete.

    Vlatka

  24. #74
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Koliko za grudnjak za dojenje?

  25. #75
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    pidžama od 15 do 35 kn

    grudnjak za dojenje od 20 do 50 kn

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    oprostite kaj upadm ovako ali ja imam par stvari koje nisu oblkica a prodala bih.

    stolček za hranjenje-onaj koji se pričvrsti za stol, neupotrebljavan- 50kn?

    vrtić, ogroman je- 200kn

    nosiljka, obićna-isto s rasprodaje- 50kn?

    plus još odjećice nešto (5, 10, 20 kn) a i igračaka imam, to mogu pokloniti ako želite...

    jel prodajete još uvijek te stvari?
    mogu li ih još uvijek donjeti?
    kada je najbolje da dođem?

    oprostite na gnjavaži, pozdrav svima
    i JEDVA ČEKAM RR (nismo bile godinu dana!)



    :D :D :D :D :D :D :D :D

  27. #77
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj mama_mia22 prvotno napisa
    oprostite kaj upadm ovako ali ja imam par stvari koje nisu oblkica a prodala bih.

    stolček za hranjenje-onaj koji se pričvrsti za stol, neupotrebljavan- 50kn?

    vrtić, ogroman je- 200kn

    nosiljka, obićna-isto s rasprodaje- 50kn?

    plus još odjećice nešto (5, 10, 20 kn) a i igračaka imam, to mogu pokloniti ako želite...

    jel prodajete još uvijek te stvari?
    mogu li ih još uvijek donjeti?
    kada je najbolje da dođem?

    oprostite na gnjavaži, pozdrav svima
    i JEDVA ČEKAM RR (nismo bile godinu dana!)



    :D :D :D :D :D :D :D :D
    Mamma mia, jesi dobila šifru? Ako nisi onda dođi kupovati, a za prodaju ćeš morati čekati studeni jer bez šifre robu ne možemo primiti.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    nemam šifru!
    zaboravila sam na taj dio.


    nema veze, doći ću kupovati.
    vidimo se!

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1

    Početno autosjedalica

    nova sam i citam o limitima cijena na rasprodaji pa zapravo ne vidim nista o autosjedalicama, kolicima i dr...

    da li su takve stvari uopce u ponudi?

    ako da...kako su regulirane njeihvoe cijene


    rado bih prodala autosjedalicu s isofix bazom za bebe ...maxicosi...rabljena, dobro uscuvana ...nije bila u sudaru

    unaprijed zahvaljujem na pomoci i svim vrstama sugestija

  30. #80
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Autosjedalice, kolica, krevetići i sva druga oprema za bebe i djecu također se prodaje na rasprodaji.
    Za te tzv. velike stvari cijene nisu limitirane.

  31. #81
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    nitko na kraju nije napisao kako vam se pokazalo ovo limitiranje cijena?

    mene zanima kolika cijena "prolazi" kod igračaka, je li ok staviti ca. 20-30% nabavne cijene?
    i mogu li se ponuditi slikovnice i dječje knjige?

  32. #82
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa
    i mogu li se ponuditi slikovnice i dječje knjige?
    da!

  33. #83
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa
    nitko na kraju nije napisao kako vam se pokazalo ovo limitiranje cijena?
    Vidim ja da na ovo pitanje nitko nece odgovorit

  34. #84
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Očito je dobro ako se tako nastavlja

  35. #85
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    kahna

    molim još limit za košulje (pretpostavljam da je isti kao i za majice) i trenirke

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •