Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: posao i djete s posebnim potrebama

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    276

    Početno posao i djete s posebnim potrebama

    Kako uspjevate uskladiti posao i potrebe svog djeteta (posjeti lijećniku, škola.....)
    Da li ima mama koje ne mogu raditi (djete je posve ovisno o vama), Što napravit u takvom slućaju?

  2. #2
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    mislim da putem tzv. kategorizacije preko CZSS moze se ostvariti pravo na potpuni boravak kod kuce ili na rad od 4 sata dnevno.

  3. #3
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    sve ovisi koliko ti centar odredi porodiljni dopust za dijete sa smetnjama u razvoju. to može biti 3 god ili do 7 djetetove. vjerojatno ima još termina, ali uglavnom davaju do 3 i 7. a možeš se odlučiti poslije toga ili za vrijeme porodiljnog odlazak na posao samo 4 satno vrijeme, ali to ti ne ide preko centra nego preko hzzo-a. mi kao udruga se već dulje vrijeme borimo da našu dijecu da dobijemo status njegovatelja za našu djecu koja su vrlo specifična. na teškim mukama smo, ali nadamo se da ćemo uskoro dobiti tu borbu. za sada niti jedan roditelj nema takav status jer ne postoji takav zakon. mi bi onda po tome trebali dobiti status dok god je dijete živo i dok god ovisi o tuđoj njezi kroz 24 h. ne podcjenjujem ostale posebne roditelje, ali neka djeca ne mogu ne bez jednog roditelja, nego bez obadvoje, a ustanova za takvu djecu nema.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    276

    Početno

    Podržavam vašu borbu, stvarno treba nešto napravit :D :D

  5. #5
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    tea, koja je udruga u pitanju?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •