Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: tegobe u trudnoći

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    32

    Početno tegobe u trudnoći

    Cure ne znam je li pravo mjesto za ovu temu jer postoji i forum za trudnice (ali nije ni izdaleka ovako edukativan, prijateljski i topao) pa sam odlučila ovdje zamoliti za pomoć.
    Već negdje od 6. tjedna osjećam nelagodu u trbuhu poput predmenstrualnih tegoba. Nije to bol (pretpostavljam da znate na što mislim). U početku je to bilo rijeđe ali sad je to svakodnevno i nekoliko puta dnevno (uskoro ću navršiti 10. tj). Svojim liječnicima u bolnici sam to naravno rekla ali oni kažu da je to normalno.
    Mislim da me sve IVF mame shvaćaju - zašto sam skeptična i zabrinuta i zašto pušem i na hladno.
    Inače uzimam Normabel, Andol 100, Folic Plus, Brusnicu.
    Drugih neobičnih simptoma nemam (mučnine, često mokrenje i umor su normalni i oko njih se ne uznemiravam). Jedino mi je bilo neobično da već sa cca 6 tjedana nisam mogla zakopčati hlače koje inače nosim, a znam da većina žena nosi svoju garderobu dosta dugo. Inače sam sitne građe (163 cm i 51 kg)
    Ako ste imali sličnih tegoba, molim vas podijelite svoje iskustvo samnom.
    Thanks!!!!!!!!!!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Vidiš, izgleda da sve i jest normalno. Mene je u to vrijeme (sad sam 18 tj. pa sad osjećam drugo, al opet jednako novo, pomalo ivf-ovski zabrinuto i začuđujuće) dakle , mene je u to vrijeme stalno nešto pikalo pa sam se smirila kad mi je frendica rekla da se sjeća i ona da je u to vrijeme stalno osjećala nešto, pikanje, rastezanje, simptome u maternici kao pred mengu... To ti je zapravo to! Naša svijest o maternici i jest vezana samo uz periodička zbivanja s njom (menstr. ciklus), a sad se stalno nešto zbiva, pa je normalno da to povezujemo s jedinom usporedbom koju pamtimo (mengom!). Zato, draga moja, topla Goga, kad osjetiš nešto što ti nije ugodno, ti se malo opusti, popij nešto toplo (smiruje), otkači sedative i nemoj više piti brusnicu (negdje sam pročitala da se baš ne preporučuje u prvom trimestru). I navikni se na neke stalne promjene. Sjećam se da me je jednom piknulo kao punkcija!
    Pusa.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    32

    Početno

    Thanks Zvrk na riječima umirenja.
    A ja naravno imam još novih pitanja. Kako si pomoći kod mučnina (bez povraćanja)? Jedem češće, grickam suhe stvari ali svejedno ne pomaže....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •