Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 428

Tema: Školske torbe i pribor

  1. #1
    andjeli avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    622

    Početno Školske torbe i pribor

    Kao što sam u naslovu navela mene zanima gdje kupiti školsku torbu ,za mršavicu od 22kg i 122 visine.Kako spremam prvo dijete u školu,pa molim sve iskusne mame da me upute na što treba pripaziti pri kupnji torbi i svega potrebnog.
    Hvala svima

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    202

    Početno

    Mi smo lani krenuli u prvi razred. Isto smo komarac kategorija. Našla sam torbu, anatomsku, marke cool, koja je čvrsta i lagana i što je najvažnije, super "leži" na leđima, ne pada do koljena. Probali smo puno drugih torbi, ali kako je on sitan, nisu mu dobro stajale. Bila je oko 350 kn. Naša je sa sportskim motivom (za dečka), ali sam vidjela jednake za cure (naravno roze, ljubičaste, princeze i sl.) Mi smo prezadovoljni, a torba je sada na kraju godine kao nova.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Pretražnik ne radi, a znam da se pisalo o tim torbama, ugl zanima me ako netko zna gdje u Zagrebu ima McNeil školskih torba za kupiti.

    Thanx !

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    E da, i L je jako sitan, mršav, pa može i preporuka neke druge kvalitetne marke s kojom ste zadovoljni.

  5. #5
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Djeca više vole torbe tipa ruksak nego one tvrde, "za prvašiće". Nema šanse da će takvu torbu htjeti nositi u drugom razredu. Važno je da je torba lagana, da dobro leži na leđima i ne smije biti premala, jer neće stati sve što treba. Mislim da je besmisleno davati masu novca za torbe, jer se dovoljno kvalitetne torbe mogu naći i za manje novca. Pernicu je bolje kupiti "jednokatnu" ili "dvokatnu", jer su one "trokatne" predebele u torbi i raspadnu se za čas.

  6. #6
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    N. si je izabrala torbu (nismo ju jos kupili), cetvrtasta je, ima pojacana ledja, pretince iznutra, izvana one reflektirajuce trake da je dijete uocljivo po mraku, roze leptire po sebi ... no name, cijena oko 250 kn

    Važno je da je torba lagana, da dobro leži na leđima i ne smije biti premala, jer neće stati sve što treba. Mislim da je besmisleno davati masu novca za torbe, jer se dovoljno kvalitetne torbe mogu naći i za manje novca. Pernicu je bolje kupiti "jednokatnu" ili "dvokatnu", jer su one "trokatne" predebele u torbi i raspadnu se za čas.
    X






    za mršavicu od 22kg i 122 visine
    moja je takodjer ovih mjera, ali ne bih rekla uopce da je mrsavica, vec taman kako treba

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Nemojte me krivo shvatiti, ali ipak sam malo skeptična kad je u pitanju kvaliteta i cijena, mislim da za 200-tinjak kuna ipak ne možeš dobiti super kvalitetnu torbu, stvarno ne znam., mislila sam mu kupiti Scout ili Mcneil... :?

    Emily- i moj L ima 22.5kg i 122.5 cm, dakle kao i tvoja curica i stvarno je mršav, mršaviji od 95% djece oko njega, ja stvarno ne mogu reći da je taman.

  8. #8
    anin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    438

    Početno

    Što se tiče izbora školske torbe...po mom iskustvu jako je važno ide li dijete u boravak gdje se torbe nose doma samo petkom a donose u ponedjeljak ili nosi torbu svaki dan...te da li će možda svaki dan netko dolazit po dijete ili ne...Ako će netko drugi nosit tu torbu dijete bi moglo izabrat torbu koja mu se sviđa, tj da je "sviđanje" i naravno, ne prevelika cijena glavni kriterij...Ako će dijete samo nosit torbu i drugi kriteriji imaju ulogu...
    To da li torba na kraju godine izgleda jednako divno kao i na početku mene osobno ne brine...i tako neće nosit istu torbu druge godine, čisto radi promjene...

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    202

    Početno

    Meni je važno da je torba anatomska zbog težine tj. utjecaja na kralježnicu i bitno mi je da potraje barem dvije školske godine. Kupovina zbog promjene meni nije prihvatljiva ako torba košta 400-ak kuna. Svaka čast onome tko može, ali meni je to too much. Imam puno važnijih stvari... Zato kupim kvalitetno i očekujem da traje.[/quote]

  10. #10
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Djeca više vole torbe tipa ruksak nego one tvrde, "za prvašiće". Nema šanse da će takvu torbu htjeti nositi u drugom razredu.
    Andrija ima tvrdi ruksak od prvog razreda i jos ga nosi.

  11. #11
    andjeli avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    622

    Početno

    Evo ja sam danas tražila torbu i jedna mi je gospođa rekla da torba najviše smije težit kilu do kilu i pol.One torbe što sam ja vidjela su bome preteške prazne ,još dok sve u nju stane neznam što će biti od djeteta.
    Stvarno vam hvala svima na pomoći i jako mi puno znači.Sad tek vidim da nije lako imati školarca.

  12. #12
    anin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj kina prvotno napisa
    Meni je važno da je torba anatomska zbog težine tj. utjecaja na kralježnicu i bitno mi je da potraje barem dvije školske godine. Kupovina zbog promjene meni nije prihvatljiva ako torba košta 400-ak kuna. Svaka čast onome tko može, ali meni je to too much. Imam puno važnijih stvari... Zato kupim kvalitetno i očekujem da traje.
    [/quote]

    U mom slučaju, ne kupujem torbe skuplje od 200kn...Treba malo potražit, i nađe se i kvalitetnih, anatomskih torbi za tu cijenu, ako vam nije važna "marka"...Tako da slj. školske godine možemo opet kupiti novu torbu...Dijete zadovoljno, mama isto...Kupovina zbog promjene ako torba košta 400 i više kn., ni meni nije prihvatljiva...

  13. #13
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    MI smo prije polaska u prvi razred kupili tvrdi ruksak marke cool, potpuno anatomski, platili smo ga 350 kuna i nakon dvije godine uporabe još je u dobrom stanju za sljedeću školsku godinu.
    Bio bi i u odličnom stanju, da ga on nije svugdje bacao na pod.

    Tako da ne mislite da morate dati puno novaca za kvalitetnu anatomsku torbu...

  14. #14
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Nema šanse da će takvu torbu htjeti nositi u drugom razredu.
    B je bez imalo problema nosio svoju klasicnu skolsku torbu i u drugom arzredu, i nije bio jedini.

    Ruksake jos nisam proucavala, kupit cemo ga za treci ali ono sto je za prvasice jako vazno je da torba ima stabilne pretince (sto nasa skautica, npr. nije imala) jer se to njima sve ispremijesa, moj smotanko x puta nije mogao naci biljeznicu u torbi.

  15. #15
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    MI smo prije polaska u prvi razred kupili tvrdi ruksak marke cool, potpuno anatomski, platili smo ga 350 kuna i nakon dvije godine uporabe još je u dobrom stanju za sljedeću školsku godinu.
    Bio bi i u odličnom stanju, da ga on nije svugdje bacao na pod.

    Tako da ne mislite da morate dati puno novaca za kvalitetnu anatomsku torbu...
    Ispravak , nije Cool, nego Modan, ali to su iste torbe-ruksaci.

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    Nema šanse da će takvu torbu htjeti nositi u drugom razredu.
    B je bez imalo problema nosio svoju klasicnu skolsku torbu i u drugom arzredu, i nije bio jedini.

    Ruksake jos nisam proucavala, kupit cemo ga za treci ali ono sto je za prvasice jako vazno je da torba ima stabilne pretince (sto nasa skautica, npr. nije imala) jer se to njima sve ispremijesa, moj smotanko x puta nije mogao naci biljeznicu u torbi.
    Ovako i kod nas... U samom pocetku vecini djece odgovara cvrsta torba, pogotovo ako su u boravku. Sad je stariji odgulio drugi razred, nosio je dvije godine istu torbu. Birat ce novu torbu za treci (prepustamo njemu, ako bude htio ruksak - nek to bude ruksak...)
    Vodim racuna da torbe uvijek imaju bar 2 vanjska pretinca, za bocu s vodom i papirnate maramice.

    Pernice smo kupili na rasklapanje (ne na kat - te ne valjalju, debele su). Nije se raspala. Da stariji nije lani od prijateljice za rodjendan dobio novu, nosio bi staru. Jos je cuvamo kao "backup".

    Mladji je zavrsio prvi razred. Torba je ok i za drugi razred. Pernicu na rasklapanje mrzi iz dna duse jer mu se ne da slagati stvari u nju. Rijesili smo problem tako da sad ima 2 pernice uske, bez pregrada, samo sa ciferslusom. U jednoj su olovke, gumice i bojice, a u drugoj skare, ljepilo, siljilo i pribor za geometriju. Flomasteri imaju svoju "torbicu". Meni to ne bi bilo spretno, ali njemu bolje odgovara (dojadilo mi je svaki petak istresati stvari s dna torbe, ovako on ipak sam potrpa u pernice i vodi brigu o tome).

    Ja svojima uvijek kupujem olovke i bojice trokutastog presjeka i to je za prvasice zakon, tko god moze naci. Taj oblik olovke odmah sjeda u ruku na ispravan nacin. AKo nema, sesterobridne su puno bolje od okruglih za ruku koja tek uvjezbava ispravan hvat. Pernicu kupim praznu (nasli u Turbo Limacu) i napunim priborom koji kupim odvojeno.

    Sto se tice biljeznica i drugog - bolje je pricekati prvi roditeljski sastanak na kojem ce uciteljica dati POPIS potrebnih stvari. Mapa za likovni odgoj je ukljucena u komplet knjiga, ali kod nas traze da posebno kupimo kolaz papir. Za likovnu kulturu kupili smo Hlapicevu kutiju (TOZ) ali moze se djetetu sve spremiti i u jednu kutiju za cipele (vodene boje, tempere, plastelin, kistovi, tus u boji, flomasteri, ljepilo za papir, olovka b za crtanje... ne znam ni ja sto sve ide unutra, zato se oslanjam na popis!)

    Ako je dijete u boravku, trebat ce mu solidne i izdrzljive PAPUCE.

    Treba jos pribor za tjelesni (torbica s papucama i dresom - upute se dobiju na roditeljskom).

  17. #17
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    moj smotanko x puta nije mogao naci biljeznicu u torbi
    nama je uciteljica rekla da biljeznice stavljamo u udzbenike, tako ih djeca lakse nadju

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    moja je 115 i 20 kg i naravno da mi sve torbe izgledaju prevelike 8)
    i sad trebam balansirati između onoga što se njoj svidi i onoga što fizički može nositi
    tješim se da ju ionako prve dvije godine neće ni nositi jer ide u boravak

  19. #19
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Ja sam B cijelo ljeto prije skole pripremala da se torba ne kupuje po izgledu vec da bude zdrava za kicmu. Mislim da ako je on prihvaio da ce i svako drugo dijete

    Scouova pernica je savrsena, nama ce nasa posluziti i u trecem razredu, uz, naravno, nadopunu pribora

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    je, ja sam napravila grešku u koracima pa smo igrom slučaja isprobali torbu , a tek sad slijedi edukacija 8)

  21. #21
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Moji decki od pocetka nose Scautove torbe i svi smo prezadovoljni sa njima. Jest da su kostale dosta ( sada su jos i skuplje :shock: ) ali su se isplatile. B. je kockastu nosio 2 godine, pa F. dvije godine i sada ceka jesen i M. Kada je B. isao u treci razred kupili smo mu opet Skautovu, ali onu kao ruksak. Nosio ju je tri godine i sada ce je nositi F. Kvaliteta je zbilja vrhunska! Dobro, oni su ih i dosta pazili i nisu ih bacali i nasutavali, pa su mozda i stoga ocuvane.
    Pernice kupujeme svake godine nove, jer im se vise ne svidaju. Sada su u fazi onih najobicnijih, poput male torbice. Za prvasica cemo uzeti neku tvrdu, ali ne na kat, ta zauzme pola torbe.

  22. #22
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    mi smo kupili lego torbe, 350 kn jedna, anatomske teske prazne 900 gr

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Od pribora su meni zakon maped , stabilo i schneider
    Mapedove bojice su trokutastog presjeka .
    Za pisanke sam čitala na nekom drugom forumu da s najbolje u
    Profilu- najdeblje , ne paraju se lako listovi kod brisanja.
    Samo što mi nemamo Profil u ZD-u.

  24. #24
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa
    mi smo kupili lego torbe, 350 kn jedna, anatomske teske prazne 900 gr
    Gdje, i da li ima za cure?

  25. #25

  26. #26
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa
    Citiraj lunahor prvotno napisa
    mi smo kupili lego torbe, 350 kn jedna, anatomske teske prazne 900 gr
    Gdje, i da li ima za cure?
    Ovo i mene zanima ali ne za curice.
    A zanima me i gdje ima tih Mapedovih bojica

  27. #27
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa
    Citiraj lunahor prvotno napisa
    mi smo kupili lego torbe, 350 kn jedna, anatomske teske prazne 900 gr
    Gdje, i da li ima za cure?
    Ovo i mene zanima ali ne za curice.
    A zanima me i gdje ima tih Mapedovih bojica

  28. #28
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    mapedove bojice su puno jeftinije u Metrou negu u Profilu. A i Narodnim novimama su isto jeftinije , ali ope skuplje od Metroa

  29. #29
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    mapedove bojice su puno jeftinije u Metrou negu u Profilu. A i Narodnim novimama su isto jeftinije , ali ope skuplje od Metroa
    I Billa ih drži kad je sezona školskog pribora. Nisu mi se činile skupe... (A za Profil treba imati karticu - naime, ja tamo kupujem pisanke malo većeg formata, Profilove i neke engleske, super su nam bile za dijete koje ima krupan rukopis).

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Eh, da... Ovih dobrih pisanki (debljih i malo većih) bilo je u Getrou lani iza 15.08. - kad smo kupili torbe, kupili smo i njih.

    Profilove pisanke su drugačije, one nemaju standardne rastere kao pisanke A, B i C nego imaju prored tj. prazninu između svakog reda za pisanje. Profilove pisanke za prvi, drugi i treći razred razlikuju se samo po broju stranica (one za stariju djecu su deblje) i to je dobro jer ne treba 5 pisanki za hrvatski nego samo jedna za cijelu godinu.

    Moj stariji sin voli te Profilove pisanke, a mlađi voli ove iz Getroa. Pogledat ću tko ih proizvodi, da dojavim. Dobre su jer imaju tvrde glazirane korice i ne treba ih omatati, a i kvaliteta papira je ok. Ipak, ako dijete nosi torbu svaki dan, valja voditi računa i da su takve pisanke teže, a ima ih dosta... Sve s mjerom!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    Može preporuka pernica za pravčića?

  32. #32
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj alanovamama prvotno napisa
    Može preporuka pernica za pravčića?
    Dobra je svaka na rasklapanje (da dijete vidi što je unutra) koja nije prekomplicirana, a unutra trokutaste olovke i po mogućnosti bojice. Najbolja je ona koja se djetetu svidi, a da istovremeno bude i funkcionalna. Torbu moja djeca nisu mogla birati samostalno (odnosno jesu,odlučili se za jedan od 2 modela koje smo mi odabrali) ali pernice jesu.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Koliko koštaju profilove pisanke i imaju li iste crtice ( ne znam kako da se bolje izrazim ) kao standardne a, b , c pisanke ?
    Može li se dogoditi da učiteljica inzistira na običnim , pa da ne gnjavim nekog uzalud da mi donosi iz Zg ....

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa
    Koliko koštaju profilove pisanke i imaju li iste crtice ( ne znam kako da se bolje izrazim ) kao standardne a, b , c pisanke ?
    Može li se dogoditi da učiteljica inzistira na običnim , pa da ne gnjavim nekog uzalud da mi donosi iz Zg ....
    Mi smo pisanke malo većeg formata pronašli sami, a onda nam je upravo učiteljica skrenula pažnju na Profilove pisanke. Ja bih pričekala početak škole i na prvom roditeljskom pitala učiteljicu za mišljenje.

    Pisanke su malo većeg formata (dimenzijama odgovaraju Profilovim udžbenicima i radnim bilježnicama - šire su, pa stane više od 2 riječi u jedan red) a raster unutra odgovara pisanki B, mislim. Redovi s po 3 praznine i između njih prored. Dušu dalo za mog sina koji još uvijek ima problema s finom motorikom, pa piše krupno i to mu je odlično. Mislim da su po 6-8 kn (cijena ovisi o debljini - za prvi razred imaju dvadeset listova, za drugi mislim trideset, a za treći su već 3-4 mm debele). Nabavila sam ih u Profilovom megastore dućanu u Bogovićevoj (blizu blagajne, tamo gdje stoje pisalice i sve druge bilježnice... ). Nama su se isplatile jer je dijete pisalo u tu pisanku cijele godine, a one male ispuni 3-4 komada pa i više, tako da mi se ne čine preskupe u odnosu na obične.

    Evo ih i na internetu (nisam to vidjela prošle šk.godine) pa će možda imati akciju prodaje bilježnica pred kraj praznika:
    http://www.megastore.profil.hr/index...=23&Itemid=100

  35. #35

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Malo podižem.
    Moja cura je sad završila drugi razred i za treći je poželjela novu torbu. Imala je jednu lijepu kockastu , anatomsku, roza boje s konjem i sad više nema šanse da u trećem nosi roza torbu.
    Ne znam koje je marke bila torba, al je bila skupa, 600 kn i bome je još uvijek ko nova. Sad joj ne namjeravam više kupiti tako skupu torbu, ali mi je ipak važno da je kvalitetna, nešto kao ruksak.
    Kakva vi imate iskustva s tim školskim torbama - ruksacima?
    Gdje najbolje kupiti? (Turbo Limač, Tintilin...?)

  36. #36
    joy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    183

    Početno

    Nerazumijem zasto vam djeca od 8 ,9 ,10 godina u drugom ,trecem i cetvrtom razredu nece nositi torbu nego ruksak i nece rozu nego sta ja znam kakvu....
    Kod nas ovdje u NJ.skoro svi su imali Scoutove cetvrtaste torbe od 1.-4. razreda.Bili su raznorazni motivi,mi smo imali s cvjeticima boje pink.Da se bas mora mogla bi je neko vrijeme nositi i moja druga curica.Ali njoj smo kupili novu,sad krece u skolu u augustu i sigurno sljedece 4 godine necu kupovati novu.Velikoj smo za 5.razred kupili ruksak takoder malo kvalitetniji marke eastpack i jos je kao nov.Nadam se i jos sljedece 2-3 godine da ce ga nositi.
    Scoutovu torbu s pernicom i torbom za sport,plus novcanik i mala okrugla pernica za ostali pribor ,platili smo 250.€
    Tako ovdje svi uloze u pocetku novce i to se isplati jer se nosi 4 godine.
    I posto svi rade tako djeca se ne bune jer to je jednostavno tako.

  37. #37
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    zato što smo mi ovdje pokondirene tikve, eto zašto.
    slažem se s tobom; nigdje se ne baca toliki novac na bespotrebne stvari nego u zemljama gdje su krize veće.
    nigdje se toliko ne dižu krediti za auta i ljetovanja, kao kod nas...
    :/

  38. #38
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Pa isti ili manji novci se daju za torbu u obliku ruksaka kao i za onu kvadratastu. Moja djeca od početka nose torbu-ruksak.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Ah , da , što volim generaliziranja....
    U NJ je ok nositi Scout torbe od 250 eur , a kod nas u HR nije ok kupiti
    2 torbe sveukupne vrijednosti pola toga , ili manje... ja ne poznam stvarno nikoga da je dao toliko za torbu.
    I kod nas većina djece nosi obične , no name , moja kćer je imala u 1. razredu najskuplju a koštala je 499 kn , poslije smo kupili BTS ruksak za 199 , prošle godine Converse za 260 i mislim da će to biti sve do kraja osnovnjaka.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj smajlić prvotno napisa
    Malo podižem.

    Gdje najbolje kupiti? (Turbo Limač, Tintilin...?)
    na to pitanje još uvijek čekam odgovor.
    A ovo:
    Nerazumijem zasto vam djeca od 8 ,9 ,10 godina u drugom ,trecem i cetvrtom razredu nece nositi torbu nego ruksak i nece rozu nego sta ja znam kakvu....
    zato jer joj se sa 9 godina ne sviđa više torba koju je imala sa 6 godina i ne razumijem u čemu je problem zbog toga?
    Ako joj se sa 9 godina ne sviđa više bebasta roza torba, a nije joj se sviđala više ni sa 7-8, al ju je ipak nosila jer smo se dogovorile da će u 3. dobiti novu, u potpunosti je podržavam u tome.
    Osim toga, moja kćer će si sama uštedjeti za pola torbe, a ostatak ćemo dodati mi, i zamisli, to je sama predložila!
    I zato, jer osjećam da i ovaj komentar dijelom ide meni:
    zato što smo mi ovdje pokondirene tikve, eto zašto.
    slažem se s tobom; nigdje se ne baca toliki novac na bespotrebne stvari nego u zemljama gdje su krize veće.
    nigdje se toliko ne dižu krediti za auta i ljetovanja, kao kod nas...
    Undecided
    Nit dižem kredit za auto i ljetovanje, nit bacam novac na bespotrebne stvari. I nismo bogati. Dapače, živimo vrlo skromno, i kad se na moje jednostavno pitanje nižu takvi odgovori lagano me hvata kriza.

  41. #41
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Smajlić, ma nije Apricot na tebe mislila, ona je to opčenito rekla.
    Inače, kupili smo super punu Herlitzovu pernicu u Narodnim novinama za 44 kune (U Nami, i knjižarama su mi nudili perice po 100 kuna :shock: ). Imaju super izbor i za cure i za dečke. Torbe su isto OK, ali mi smo se odlučili za jednu drugu. Imaju i vrečice za papuče po 20-tak kuna. Sve sa istim dizajnom, a čovjek se ne može odlučiti jer su svi lijepi.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    Cathy u kojim N.novinama?

  43. #43
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Mi smo kupili u Dubravi kod Name, ali imaju i na trgu Hrvatskih velikana, na početku zelenog vala.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Cathi, hvala na informacijama!

  45. #45
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa
    Ah , da , što volim generaliziranja....
    uopće ne generaliziram.
    samo kažem kako dopuštamo djeci da svake dvije godine traže drugu torbu dok to u "vanjskom svijetu" baš nisam primijetila.
    naravno da ima ovakvih i onakvih i ovdje i vani, ali meni je stvarno čudno da djetetu nije dobra torba koja je kupljena prije dvije godine samo zato jer dezen više nije "in". a torba još uvijek čvrsta, ispravna, udobna...
    ne kažem da i ja za dvije godine neću popustiti, ali mi se takva praksa ne sviđa.

    (nisam uopće čitala topic od početka, nikome osobno se nisam obraćala, samo sam odgovorila na pitanje koje je joy postavila. nema potrebe da se itko osjeća prozvanim, nije mi to bila namjera.)

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    A koji je to vanjski svijet ?
    U vanjskom svijetu uglavnom klinci ni ne nose doma knjige nego ih drže u školi pa i torba nije toliko bitna , za razliku moje kćri kojoj torba zna težiti i po 7 kg , sva sreća da smo 150 m od škole...

  47. #47
    joy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    183

    Početno

    Smajlic sorry.Stvarno nismo mislile tako.Ustvari svi smo mi razliciti i o ukusima uopce ne treba raspravljati. Nekim odraslima a i djeci kao tvojoj curici je roza boja bebasta a jos ako su cvjetici i leptirici,u redu je.
    Meni nije bebasta roza boja ni mojim curama,obozavamo rozo i pink.
    Meni je 31 godina i imam pink torbu sa sarama,i imam smedu sa leptirima i nosim ih stalno.

  48. #48
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa
    A koji je to vanjski svijet ?
    U vanjskom svijetu uglavnom klinci ni ne nose doma knjige nego ih drže u školi pa i torba nije toliko bitna , za razliku moje kćri kojoj torba zna težiti i po 7 kg , sva sreća da smo 150 m od škole...
    oprosti, ne razumijem analogiju :?
    kakve veze ima težina torbe sa bojom i uzorkom?
    mora da sam ja nešto pogrešno shvatila.

    da pojednostavim: ja mislilm kako nema potrebe mijenjati torbe koje su u dobrom stanju (a za pretpostaviti da smo ih otpočetka birali prema težini/obliku/ergonomiji/nečemu važnome, a manje prema dezenu), samo zato što više nije moderna barbika nego winxica.
    barem ja tako učim svoje dijete.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa

    da pojednostavim: ja mislilm kako nema potrebe mijenjati torbe koje su u dobrom stanju (a za pretpostaviti da smo ih otpočetka birali prema težini/obliku/ergonomiji/nečemu važnome, a manje prema dezenu), samo zato što više nije moderna barbika nego winxica.
    barem ja tako učim svoje dijete.
    To što pišeš je apsolutno u redu. I moje dijete nije razmaženo i ne dobiva sve što poželi, iako bi joj možda i neke stvari mogli priuštiti. I inače je vrlo skromna i eto sad je izrazila želju da želi novu torbu i zaista ne vidim u tome problem, odnosno da je moje dijete sad neskromno ili sl.
    Bila je vrlo vrijedna u školi, odlična je učenica, samostalna i mislim da joj tu želju mogu ispuniti bez ikakvih predrasuda.

  50. #50
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    razmišljam generalno i stvarno nema potrebe detaljizirati o svakome ponaosob.
    tvojoj kćeri je to nagrada za odlično učenje i tko tu može reći išta protiv.
    ja govorim o pomami, ne o pojedinačnim slučajevima.

Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •