Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 70

Tema: Etericno ulje cajevca i gljivice pod noktom

  1. #1
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno Etericno ulje cajevca i gljivice pod noktom

    Prije otprilike dvije godine sam doslovno razbila nokat na noznom palcu (nije poplavio i otpao, vec pukao po duzini) i otada pod njim vucem gljivice. Nikako ih se rijesiti. Polovica nokta mi je neravne povrsine, tamnije boje i nije dobro pricvrscena za podlogu.

    Kupila sam, na preporuku magistre u apoteci dosta naklonjenoj alternativnijim nacinima lijecenja, stopostotno etericno ulje cajevca. Savjetovala mi je da kapam i utrljam 1-2 kapi na nokat, a jednu kap ispod nokta, recimo dva puta dnevno.

    Ono sto me zbunjuje jest da na bocici tog etericnog ulja (Aromarino je) pise da se ne nanosi direktno na kozu ili sluznicu. Zbunj?


    Inace, tek kad sam kapnula ulje pod nokat, vidjela sam koliko je, zapravo, velika povrsina nokta koja dobro ne prijanja uz palac (kad se smoci, ne vidi se ovako kao kad je ulje ispod njega). Katastrofa.

    Eto. Ima li nade za moj nokat? (Ili ce mi od ulja koje ne smije direktno na kozu otpasti i palac? )

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    ajme, eto i prst na nozi otpada :shock:
    neću više ništa pisati na forumu, stvarno je istina što govore

    mislim da ti aromarino ulje nije nešto :/
    pranarom, primavera i oshadi su čisti i pravilno "iscijeđeni" iz biljke (ne znam točan termin) da zadržavaju najviše ljekovitih svojstava

    možeš ppnut kobilu_suzy ako se ne javi, ali mislim da si dobro krenula s čajavcem
    iako bi ja i češnjaka utrljavala, zar si sumnjala

  3. #3
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Imala sam sličan slučaj s nožnim palcom i šest mjeseci nije bilo pomaka. Onda je nastupilo ulje čajevca koje si spomenula. Dvije kapi uvečer, dvije ujutro. I tako mjesec dana. Gljivica više nema. Čak se ni nokat nije potpuno odlijepio. Sad čekam da ga zamijeni novi iako je stari još tu.

  4. #4
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Aaaaa. Sto znaci to da se nokat nije potpuno odlijepio? Postoji mogucnost da otpadne? :shock:

    Mislim, ovaj moj budjavi stoji na prstu u ovakvom obliku oko dvije godine. Nigdje drugdje nikakvih gljiva nemam, niti sam imala.. samo je ta situacija pod noktom, a doktori su 'ako me bas jako smeta' predlozili jedino cupanje nokta. E.. nece meni nitko nista cupati. >_>

    Al' dobro. Ima nade s cajevcem. Samo da nista ne otpadne!

    Znaci, ovo sto pise da ne smije direktno na kozu zapravo nema veze?


    Imga, nasjeckat cu malo cesnjaka i stavit u carapicu.

  5. #5
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kaae kupi bolje ulje, ono moze na kozu sigurno. Medjutah, da priupitam nesto, potaknuta nekim davnim zbivanjima. Jesil ti sigurna da su to gljive?
    Jedna moja frendica je godinama lijecila gljive ispod nokta na ruci dok joj dermatolog nije rekao da to nisu gljive nego bradavica. Nakon sto ju je zaledila sve se dovelo u red.

  6. #6
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Kaae kupi bolje ulje, ono moze na kozu sigurno. Medjutah, da priupitam nesto, potaknuta nekim davnim zbivanjima. Jesil ti sigurna da su to gljive?
    Jedna moja frendica je godinama lijecila gljive ispod nokta na ruci dok joj dermatolog nije rekao da to nisu gljive nego bradavica. Nakon sto ju je zaledila sve se dovelo u red.
    Pa, zapravo, nemam pojma. Nije me se dermatolog osobito dojmio, a situacija postoji otkako sam slomila taj nokat. Nekako si, mozda, mislim da bi gljive imala jos negdje, a ne samo ispod tog bivse-slomljenog nokta? A nemam. Niti sam imala.

    Koje bi to bolje ulje bilo? Ovo Aromarino stavljam diretkno na kozu vec dva dana i jos mi se nista strasno nije dogodilo. Mozda mi je samo koza oko nokta postala malo vise suha nego inace... a mozda vidim nepostojece stvari.

  7. #7
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Direktno na kozu i direktno na nokat, stavljam, jelte.

  8. #8
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa vec ti je Imga napisala koja su bolja. Nece ti biti nista ni od tog koje imas, ali ta firma jako varira u kvaliteti (il bolje rec u nekvaliteti). Ako nakon x vremena ne vidis nikakvo poboljsanje, ipak ti konzultiraj kakvog dermatologa da budes sigurna.

  9. #9
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Ja godinama imam probleme s noktima, a nisam znala ovo s čajevcem. Doktori su mi rekli da to nisu gljivice, a izgledaju baš kao gljivice.
    Naime, moja sestra je pohađala radionice o eteričnim uljima i navodno da čajevac smije direktno na kožu i lavanda, ali ulja moraju biti 100%-tna, u tamnoj bočici. Danas na tržištu ima jako puno ulja, malo koje je 100%-tno, navodno da ovo iz DM-a je u redu. Mislim da je ona njihova marka Gesunde plus. Ja ću pokušati kapati, ali prije ću se konzultirat sa znalcima

  10. #10
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    pranarom, primavera i oshadi su čisti i pravilno "iscijeđeni" iz biljke (ne znam točan termin) da zadržavaju najviše ljekovitih svojstava
    imga reci mi molim te mogu li se ova ulja koristiti i kod djece?
    ako da gdje točno mogu kupitit neko od njih?

    naime miha (2,5) ima od rođenja na oba mala nožna nokta, pretpostavljam a i pedijatar je rekao, gljivice. kako mi je muž imao i znam kako to liječnici rješavaju izbjegavala sam odlazak dermatologu, a i nekako sam uspjevala sama riješiti. ja sam to nakon kupanja čistila i rezala i išlo je prilično dobro, prošlo ljeto sam skroz iskorijenila.
    sad se vratilo i najgore je do sada, nokti su savinuti, čvrsti i žuti i uopće više ne mogu odrezati, a tu i tamo ga zaboli.
    može li se rješavati nekim od tih ulja ili je vrijeme za dermatologa?

  11. #11
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    i ja imam gljivice na noktu. bila sam kod dermatologa, ali pošto sam tad dojila, dobila sam samo neki gel koji nije pomogao. sad sam trudna, pa ću dojiti - znači da neću koristiti opet ništa min sljedećih 2 god.

    Jel se može dojiti i kapati ulje čajevca na nokat?

    jel netko probao ovo: http://www.biorama.net/citrofit.html

  12. #12
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ne znam za čajevac, ali navodno namakanje u toploj vodi s malo sode bikarbone isto pomaže protiv gljivica. Možete i kombinirati.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    Citiraj Imga prvotno napisa
    pranarom, primavera i oshadi su čisti i pravilno "iscijeđeni" iz biljke (ne znam točan termin) da zadržavaju najviše ljekovitih svojstava
    imga reci mi molim te mogu li se ova ulja koristiti i kod djece?
    ako da gdje točno mogu kupitit neko od njih?

    naime miha (2,5) ima od rođenja na oba mala nožna nokta, pretpostavljam a i pedijatar je rekao, gljivice. kako mi je muž imao i znam kako to liječnici rješavaju izbjegavala sam odlazak dermatologu, a i nekako sam uspjevala sama riješiti. ja sam to nakon kupanja čistila i rezala i išlo je prilično dobro, prošlo ljeto sam skroz iskorijenila.
    sad se vratilo i najgore je do sada, nokti su savinuti, čvrsti i žuti i uopće više ne mogu odrezati, a tu i tamo ga zaboli.
    može li se rješavati nekim od tih ulja ili je vrijeme za dermatologa?
    možeš kod njih http://www.aromaterra.hr/shop/index....&cat=1&group=2

    mislim da može i kod djece, ali ja ti nisam ekspert
    čajevac i lavanda mogu na kožu, nokat i nije neka velika površina da bi bilo frke

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    sad kad sam pročitala pomikaki, sjetilo me da može i blaga, blaga, vrlo blaga otopina hipermangana pa u tome nogu toćat

  15. #15
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Jos nikakvih pomaka na mom noktu. Al', dobro, nisam ovako brzo nista ni ocekivala.

  16. #16
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    MISLIM da mi raste zdrav nokat!

    Tako nekako izgleda.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    :D

  18. #18
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    a što si na kraju od navedenog koristila?

  19. #19
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ono Aromarino ulje cajevca iz prvog posta. Kad sam ga vec kupila, rekoh, ajd' da njega prvo probam. Stavljam ga dvaput dnevno na nokat, ali natocim malo i u nokat (odozgora). Cini mi se da imam oko 3-5mm skroz zdravog nokta u korijenu (uzas se proteze onako.. nekako dijagonalno).

  20. #20
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    pranarom, primavera i oshadi su čisti i pravilno "iscijeđeni" iz biljke (ne znam točan termin) da zadržavaju najviše ljekovitih svojstava
    S obzirom na to koliko sam pazljiva, moje Aromarino ulje je na izmaku. Gdje da nadjem ova bolja ulja?

    Nokat mi izgleda puno bolje pa bih ja to nastavila kapati!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    koliko ti je trebalo da vidiš pozitivne promjene na noktu ?

  22. #22
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    U Makronovinom dućanu imaš odlična Primavera eterična ulja, pa tamo kupi novo ulje čajevca, sigurnije je jer ga nanosiš na kožu. Mislim da sam i u apoteci u City centru vidjela isto Primaverina ulja.
    Ulja iz DM-a nisu baš neke kvalitete, za stavljanje u stroj za rublje ako se pere s oraščićima su ok, ali ne i za kozmetičke svrhe - kreme ili nanošenje na kožu.

  23. #23
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    koliko ti je trebalo da vidiš pozitivne promjene na noktu ?
    Jedno dobrih tri tjedna. Racunam da je valjda toliko trebalo da naraste dovoljno novog nokta da vidim da se ovaj uzas vise ne proteze sve do korijena.


    Nia, thanks, pogledat cu u Makronovinom ducanu, onda. Ovu Aromaru koju imam sam kupila u (dobroj) apoteci, nisam nikad ni gledala koja ulja dm ima u ponudi.

  24. #24
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Skoro dva mjeseca kasnije, prijavljujem izuzetno vidljivo poboljsanje. I dalje iz korijena raste zdrav nokat, koji - ostaje zdrav. :D

  25. #25
    lucky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    102

    Početno

    A kakvo je sada stanje, 3 mj. kasnije? I ja sam krenula s čajevcem prije tjedan dana.

  26. #26
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Oops, malo sam zaboravila na ovaj topic.

    Nokat je super, raste lijep i nov, a ruznih dijelova mi je ostala samo negdje petina pri vrhu. Vise ne stavljam cajevac dva puta na dan, vec par puta tjedno, kad se sjetim. Nadam se da me to nece zeznuti.

  27. #27
    babyblue avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    305

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Vise ne stavljam cajevac dva puta na dan, vec par puta tjedno, kad se sjetim. Nadam se da me to nece zeznuti.
    Vrlo vjerojatno hoce. Gljivice svih boja i oblika se moraju tretirati jos dva tjedna nakon povlacenja svih vidljivih simptoma. Izdrzi jos malo s redovitim trackanjem, inace ce ti se mic-po-mic gljivetine opet nakotiti. Nazalost, imam nemalo iskustvo s tom gamadi.

  28. #28
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Puno mjeseci kasnije javljam da na desnom palcu imam posve normalan, zdrav nokat. :D

  29. #29
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    :D
    meni se nokat nije odvojio ali već neko vrijeme je tamniji i debeo, kao da su pod njim neke naslage... pretpostavljam gljivice.
    ja bih čajevac kapala na njega ali me zanima da li da odgore stavim neku vatu ili nešto :?

  30. #30
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    moja curka od 1,5g ima promijenjenu boju na 6 noktiju na nogama - simetricno, palac, srednji i mali nokat, s tim da se pojavilo prvo na srednjem, a tek nedavo na ostalima. kad sam prije tjedan dana pokazala pedijatrici odgovorila je da je to degenerativna promjena nokta?!?! :shock: :?
    do sad nisam ni pomisljala na nista takvo, al su mi gljivice pale nedavno pale na pamet...pa sad guglam...
    znam da se gljvica tesko rijesiti, u kojem god obliku.

    inace koristim cajevac i lavandu, u raznim slucajevima..i puno mi je draze bilo kakvo prirodno lijecenje od tabletica i slicnih kemija.

  31. #31
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ja sam koristila nailiner i jako mi je pomogao. sastoji se, izmedju ostalog, od ulja cajevca

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Moja curica (2 god 3 mj) ima gljivice na nožnom palcu od rođenja. Ja sam prvo mislila da je nepravilnost nokta, a također i pedijatri. Nakon godine dana se stanje nije popravljalo, pa sam zamolila uputnicu za dermatologa. U klaićevoj su mi savjetovali tromjesečno kapanje Canesten kapima ujutro i navečer i počeo je rasti lijepi, novi noktić. Nakon prestanka kapanja ponovo sve isto i sad sam prešla na ulje čajevca i citrofit kapi. Ujutro i navečer joj premažem noktiće na obje nožice nekad čajevcem (kupljenim u Ilici 11), a nekad citrofitom (biljne i obične ljekarne). Još je rano za vidjeti rezultate, ali javim kad budem uvjerena da se stanje popravlja. Čajevac kombiniram sa uljem gospine trave (Suban, ljekarne) jer on dosta isušuje kožu.

  33. #33
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Citiraj marijanada prvotno napisa
    Moja curica (2 god 3 mj) ima gljivice na nožnom palcu od rođenja. Ja sam prvo mislila da je nepravilnost nokta, a također i pedijatri. Nakon godine dana se stanje nije popravljalo, pa sam zamolila uputnicu za dermatologa. U klaićevoj su mi savjetovali tromjesečno kapanje Canesten kapima ujutro i navečer i počeo je rasti lijepi, novi noktić. Nakon prestanka kapanja ponovo sve isto i sad sam prešla na ulje čajevca i citrofit kapi. Ujutro i navečer joj premažem noktiće na obje nožice nekad čajevcem (kupljenim u Ilici 11), a nekad citrofitom (biljne i obične ljekarne). Još je rano za vidjeti rezultate, ali javim kad budem uvjerena da se stanje popravlja. Čajevac kombiniram sa uljem gospine trave (Suban, ljekarne) jer on dosta isušuje kožu.
    A kako se prepozna da lči su gljivice ili samo prirodno ružnjikav nokat ?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Ispod noktića se stvara bijeli sitni mrvičasti sloj, a nokat kao da prestane rasti i postaje krhak na vrhu, ali to sve ide u fazama. Sve druge redovito režeš, a taj bolesni nemaš šta odrezati. Ne raste u dužinu, nego postaje sve deblji i deblji, zapravo rastu slojevi jedan preko drugog. Ja sam posumnjala da su gljivice, ali sam pitala pedijatricu (ne postavljam sama dijagnoze), ona me poslala u Klaićevu dermatologu. Odredila nam je tromjesečnu terapiju canesten kapima, ali nakon prestanaka terapije, opet sve isto.
    Čini mi se da se stanje polako popravlja usljed našeg alternativnog liječenja. Inače se gljiva jaaaako dugo rješava.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    33

    Početno

    kaae..........i jas go imam istiot problem koristam caevec 8 meseci i na kozmeticar mi gi struzat mnogu e bolno,dali kaj vas samo so caevac pomina ?sta je to gospine trave dali znaes kako e na makedonski ili latinskoto ime
    Posljednje uređivanje od suzeto : 05.02.2010. at 02:12

  36. #36

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    gospina trava ili kantarion
    latinski naziv: Hypericum perfolatum

    Kapi CITROFIT također su protiv gljivica. Kapaju se na oboljelo mjesto i također se piju. Pogledaj ovdje: http://www.biorama.net/citrofit.html
    Kod nas u Hrvatskoj ga ima za kupiti u ljekarnama.

  37. #37
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj marijanada prvotno napisa Vidi poruku
    Moja curica (2 god 3 mj) ima gljivice na nožnom palcu od rođenja. Ja sam prvo mislila da je nepravilnost nokta, a također i pedijatri. Nakon godine dana se stanje nije popravljalo, pa sam zamolila uputnicu za dermatologa. U klaićevoj su mi savjetovali tromjesečno kapanje Canesten kapima ujutro i navečer i počeo je rasti lijepi, novi noktić. Nakon prestanka kapanja ponovo sve isto i sad sam prešla na ulje čajevca i citrofit kapi. Ujutro i navečer joj premažem noktiće na obje nožice nekad čajevcem (kupljenim u Ilici 11), a nekad citrofitom (biljne i obične ljekarne). Još je rano za vidjeti rezultate, ali javim kad budem uvjerena da se stanje popravlja. Čajevac kombiniram sa uljem gospine trave (Suban, ljekarne) jer on dosta isušuje kožu.
    ima li rezultata?
    i moj ima gljivice pa bih probala s tim uljem.

  38. #38
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj suzeto prvotno napisa Vidi poruku
    kaae..........i jas go imam istiot problem koristam caevec 8 meseci i na kozmeticar mi gi struzat mnogu e bolno,dali kaj vas samo so caevac pomina ?sta je to gospine trave dali znaes kako e na makedonski ili latinskoto ime
    ULJE AUSTRALIJSKOG ČAJEVCA
    Lat. naziv: Melaleuca alternifolia, Myrtaceae
    Zemlja porijekla: Australija
    Geogr. porijeklo: Nambucca Valley, Novi Južni Vels

    Gospina trava (Hypericum perforatum L.)

  39. #39
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Malo kasnim, ali - cure su vec pomogle.

  40. #40
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    nama je prošle godine za te njegove gljivice (ako jesu) na palcima puno pomogla morska voda. nakon mjesec dana mora, redovitog čišćenja i tu i tamo rezuckanja, noktići su bili potpuno čisti, ali nakon nekoliko tjedana opet su se pojavili.
    nema on toga puno, samo onako u unutarnjim kutićima oba palca, ali nikako da ih se riješimo.
    moram konačno pokušati s tim uljem.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Tashunice, to ti ide jako sporo i sa canestenom, a sa čajevcem i sporije, ali je čajevac potpuno neškodljiva opcija.
    Uglavnom, kod moje cure stanje ne ide na lošije, li ja uporno kapam ujutro i navečer. Čajevac isušuje kožu, pa premazujem prstiće i sa uljem gospine trave. Mislim da bi kod tebe brže prošlo, jer nije zahvaćen cijeli nokat, ali zato treba požuriti sa tretiranjem, jer se jako brzo zaraze drugi noktići.

  42. #42
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    što je sa čajevcem i gljivicama na ekcemu od AD? ima li neki drugi način ili da se držimo Plymicola?

  43. #43
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Koliko vidim po datumima u topicu, meni su trebali mjeseci i mjeseci da nokat ponovno postane skroz zdrav...

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    grubišno polje
    Postovi
    205

    Početno

    imam isti preblem već duži niz godina,nakon što sam udarila nokat sa klupom pojavile se gljivice,bezbroj raznih tableta, krema i koječega ali poboljšanja nema,da bude još gorja stvar i drugi nokat pobjelio,koristim već mjesec dana ulje čajevca just kozmetike,100%prirodno,nokte redovito brusim i kapam 3 puta dnevno i umotam u flaster,jer tako savjetuju u just-u,ali nema poboljšanja,koliko vremena treba da se vide prvi pomaci?(piše da se traba koristiti 2mjeseca)
    i da li nailner stvarno pomaže?da li je jedna olovka dovoljna?

  45. #45
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Meni je trebalo oko sest mjeseci da nokat na noznom palcu potpuno ozdravi (tj. da izraste skroz novi nokat, dok sam odurne zahvacene dijelove redovito skracivala).

  46. #46
    darva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    385

    Početno

    Meni se prosle godine iz cista mira (nikakav udarac isl.) nesto desilo s noktom,pozutio je i izgledao kao da sam negdje udarila,nakon toga je narastao novi, zdravi i ponovo ista stvar, opet se nesto zbiva s njim.Dakle, nakon godinu ipo (nista nisam koristila jer sam stalno mislila da to prolazi) sam radila analizu, dermatofiti nisu, a gljivica ima samo malo i dermatologica govori da one nisu uzrok. Po njoj je uzrok stres i genetika(mama mi isto ima neke probleme s noktima). Zna li netko djeluje li cajevac ako uzrok nisu gljivice?Ili je mozda bolji citrofit? Ja zadnjih mjesec dana koristim kreme sto mi je dala dr i kapam cajevac, ali ne da ne vidim poboljsanje nego mi to izgleda gore

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    grubišno polje
    Postovi
    205

    Početno

    ja u biti nisam niti išla kod dermatologa već mi je doktor opće prekse rekao da su gljivice.moj ti je savjet da probaš šta god jer izgleda ne djeluje sve kod svakoga jednako

  48. #48
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    moja curica ima gljivice između nožnih prstiju i to traje već dugo zna li netko što bi mogls mazati,kapati da to brzo nestane

  49. #49
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    Stručnjaci ... smije li se ulje čajevca koristiti na gljivicama na noktima (na nozi) u prva tri mjeseca trudnoće?

  50. #50
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    crnkica, nisam sigurna da li smijem ovako napisati. moja prijateljica se bavi aromaterapijom i meni je smješala ulje protiv nožnih gljivica, kad sam ju pitala da li bi smjela s tim mazati elinu guzu (ona je već jednom imala gljivice i mazali smo kremom koju je pedijatrica propisala), rekla mi je - ne, za bebe se radi puno blaža mješavina. možda ju možeš kontaktirati na stranici "oshadi" da ti pojasni što točno smije beba.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •