Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 127

Tema: Rižino mlijeko

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    71

    Početno Rižino mlijeko

    Neki dan sam čitala upozorenje stručnjaka (inozemnih naravno) da se djeci ne daje rižino mlijeko jer je PREPUNO PESTICIDA!!!! (kojima se tretira riža)
    Zgrozila sam se. Pa bebačima dajemo i rižu, i to kao jednu od prvih namirnica, džizis krajst!!!!

  2. #2
    Spider Pig avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    130

    Početno

    ja u zadnje vrijeme sve vise i vise kupujem organsku hranu u bio&bio, dm-u.., koja navodno nije tretirana pesticidima. za malenog kupujem iskljucivo zitarice iz bio uzgoja - rizu, palentu, proso.. jos smo na tome

    nadam se da necu saznati za par godina da je i ta hrana puna kemikalija, pesticida, il neznamticega.. jer cu onda stvarno nekoga istuc 8)

  3. #3
    pam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    91

    Početno Re: Rižino mlijeko

    Citiraj averel prvotno napisa
    Neki dan sam čitala upozorenje stručnjaka (inozemnih naravno) da se djeci ne daje rižino mlijeko jer je PREPUNO PESTICIDA!!!! (kojima se tretira riža)
    Zgrozila sam se. Pa bebačima dajemo i rižu, i to kao jednu od prvih namirnica, džizis krajst!!!!
    ovo me je zgrozilo :? ...mi M. dajemo rizino mlijeko Alnatura iz dm-a vec jako dugo (uz dojenje), pogotovo kada mu radim jutarnje/vecernje kasice...
    Gdje si procitala taj podatak da se djeci ne daje rižino mlijeko jer je PREPUNO PESTICIDA??? :? :? :?

  4. #4
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Alnatura, kao i ovi proizvodjaci iz Bio&Bio ducana, ima eko certifikat sto znaci da se za te proizvode ne bi trebali brinuti da su puni pesticida... Valjda...

  5. #5
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    mi isto pijemo ogromne količine rižinog mlijeka :shock:

  6. #6
    pam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    91

    Početno rizino mlijeko

    Citiraj Mimah prvotno napisa
    Alnatura, kao i ovi proizvodjaci iz Bio&Bio ducana, ima eko certifikat sto znaci da se za te proizvode ne bi trebali brinuti da su puni pesticida... Valjda...

    Nadam se.. M.ima vec 13mj. i jos nije pio kravlje mlijeko (jos ga dojim i pije samo soja/riza mlijeko).. kada bi trebala pocet uvoditi kravlje mlijeko?

  7. #7
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    A sa koliko mjeseci se može početi davati bebi rižino ili zobeno mlijeko? Mislim za kuhanje kašica i sličnih stvari. Sojino meni ne valja po okusu pa onda ne bi niti bebu gnjavila s njim.

  8. #8
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    soja je alergen pa se niti ne preporuča prije godine dana
    rižino možete čim počnete s dohranom, znači sa 6 mjeseci

    inače, u rižinom pesticidi, a u kravljem hormoni i antibiotici. pa ti biraj :/

  9. #9
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj Nia_Zg prvotno napisa
    A sa koliko mjeseci se može početi davati bebi rižino ili zobeno mlijeko? Mislim za kuhanje kašica i sličnih stvari. Sojino meni ne valja po okusu pa onda ne bi niti bebu gnjavila s njim.
    Mi smo sa rizinim krenuli kad i sa dohranom, izmedu 6. i 7. mjeseca starosti.

  10. #10
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Ako se Davor pojavi, mislim da ce imati sto reci o sojinom

  11. #11
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Uzimam ono iz DM-a, vjerujem da imaju ateste kvalitete, Njemci su dosta pedantni što se toga tiče i imaju posebno u dućanima izloženo ono što je organski uzgoj.
    Ali, iskreno, sve mi se više sviđa ideja da sama radim rižino mlijeko kod kuće, jer ovo je ipak iz tetrapaka, ima rok trajanja valjda godinu dana i nekako sam malo skeptična koliko je to zdravo :/

  12. #12
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a zašto bi dijete trebalo piti rižino mlijeko?
    koja mu je prednost pred vodom?

  13. #13
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    a zašto bi dijete trebalo piti rižino mlijeko?
    koja mu je prednost pred vodom?
    nama je jako pomoglo kod odvikavanja od dojenja, jer ima slični slatkasti okus.
    nitko od nas nije neki obožavatelj kravljeg mlijeka, pa djeca ujutro vole popiti šalicu rižinog ili zobenog. stavljamo ga i u kašice jer je onda šećer nepotreban

  14. #14
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    a zašto bi dijete trebalo piti rižino mlijeko?
    koja mu je prednost pred vodom?
    Ja ga dajem umjesto kravljeg (jer kravlje ne zeli nikako), jede ga sa muslima ili ga pije kao 'kavu' kad ja pijem kavu ... na pocetku dohrane sam s njim radila griz, kuhala zobene i slicno, mislim da je i Nia_Zg pitala za kuhanje kasica.

  15. #15
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Pa da, isključivo za kuhanje kašica umjesto kravljeg, jer ni ja kravlje mlijeko već godinama ne koristim. Beba mi i dalje cica, ali kad ću početi s kašicama nakon 6 mjeseci, uvest ću rižino mlijeko.

  16. #16
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Htjela bih jos samo reci da rizino/zobeno/sojino mlijeko nije zamjena za mlijeko, dakle ne racuna se kao mlijecni obrok.

  17. #17
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa
    Htjela bih jos samo reci da rizino/zobeno/sojino mlijeko nije zamjena za mlijeko, dakle ne racuna se kao mlijecni obrok.
    ovo je jako važno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    nama je jako pomoglo kod odvikavanja od dojenja, jer ima slični slatkasti okus.
    okus je slatkast zbog dodavanja zaslađivača ili je rižino mlijeko samo po sebi slatko?

    Citiraj Nia_Zg prvotno napisa
    ali kad ću početi s kašicama nakon 6 mjeseci, uvest ću rižino mlijeko.
    koje kašice se kuhaju na mlijeku?


    oprostite što ovako seciram, ali zanima me nedostaje li mome djetetu nešto jer ima 16 mjeseci i ne dajem mu nikakvo mlijeko osim svojega.
    jednom tjedno popije po pola decilitra jogurta, to smo počeli sa 13 mjeseci.

  18. #18
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    okus je slatkast zbog dodavanja zaslađivača ili je rižino mlijeko samo po sebi slatko?
    samo po sebi je slatko, nije ničim zaslađeno (obično sadrži vodu, rižu, rižino ulje i sol) i doista ima okus po majčinom mlijeku

    koje kašice se kuhaju na mlijeku?
    ja sam na rižinom i zobenom kuhala griz. griz svi jaaaaaaako volimo , kravlje mlijeko ne dajem prije 2 godine, griz na vodi nam je bljakav, a griz na rižinom, a pogotovo zobenom mlijeku je prefantastičan

    isto tako sam kuhala i rižu na mlijeku, još jedno omiljeno nam jelo za večeru

  19. #19
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    sad sam se još sjetila i zobenih pahuljica sa zobenim i rižinim mlijekom, to je marge obožavala

  20. #20
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    koje kašice se kuhaju na mlijeku?
    ja sam na rižinom i zobenom kuhala griz. griz svi jaaaaaaako volimo , kravlje mlijeko ne dajem prije 2 godine, griz na vodi nam je bljakav, a griz na rižinom, a pogotovo zobenom mlijeku je prefantastičan

    isto tako sam kuhala i rižu na mlijeku, još jedno omiljeno nam jelo za večeru
    Ovako i mi

  21. #21
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    dotična mlijeka se samo tako zovu i nisu zamjena za mliječni obrok, no postoji i pitanje samog mliječnog obroka. majčino mlijeko je nabolje što dijete može dobiti, no što kasnije?
    kinezi recimo uopće nemaju naviku piti kravlje mlijeko
    mi popijemo jogurt, jedemo sir, o sladoledu da ne pričam

    rižino mlijeko je slatko zbog prisutnosti prirodnog rižinog šećera (slada)

    kašice na rižinom ili zobenom mlijeku su ukusnije od onih na vodi upravo zbog punine okusa (mogu se raditi i palačinke i odlične su )

    no, opet s druge strane, ja ta mlijeka stavljam u red pomoćnih stvari u kuhinji ili poboljšivača okusa, ne smatram ih obrokom

  22. #22
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    majčino mlijeko je nabolje što dijete može dobiti, no što kasnije?
    Leila ima dvije godine i dva mjeseca, ne pije kravlje mlijeko, jede ga npr. u palacinkama ... ali zato jede jogurt, kefir, sir. Pokusala sam joj nekoliko puta jutarnju zdjelicu muslie zaliti kravljim mlijekom ali ne zeli ni primirisati, tako da u tu svrhu koristimo i dalje rizino mlijeko.
    Jedino kravlje koje zeli popiti onak gutljaj-dva je domace, moja teta ima seosko domacinstvo i imaju jednu kravicu, tako da ima priliku piti zaista 100% domace mlijeko i jesti fini svjezi sir.

  23. #23
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa
    Citiraj ivy prvotno napisa
    majčino mlijeko je nabolje što dijete može dobiti, no što kasnije?
    Leila ima dvije godine i dva mjeseca, ne pije kravlje mlijeko, jede ga npr. u palacinkama ... ali zato jede jogurt, kefir, sir. Pokusala sam joj nekoliko puta jutarnju zdjelicu muslie zaliti kravljim mlijekom ali ne zeli ni primirisati, tako da u tu svrhu koristimo i dalje rizino mlijeko.
    Jedino kravlje koje zeli popiti onak gutljaj-dva je domace, moja teta ima seosko domacinstvo i imaju jednu kravicu, tako da ima priliku piti zaista 100% domace mlijeko i jesti fini svjezi sir.
    znaju djeca što ne valja 8)
    ja sam inače u fazi gnušanja premo nekoj hrani jer sam naletila na Oprah gdje pokazuju u kojim uvjetima žive životinje na farmama

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Mi rižino i zobeno mijeko koristimo isto kao i Lutonjica, za griz, zobene pahuljice i sl
    Uzmem Alčnatura ili Oatly, rijetko lima

    Sojino ne dajem.
    kravlje nakon godine i pol, ali mislim da ćemo i to jako smanjiti

  25. #25
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    znaju djeca što ne valja 8)
    iako ja ne dajem kravlje mlijeko (nefrmentirano) do druge godine, ne bih se složila s ovim gore.
    zašto kravlje mlijeko ne valja?
    ne valja kao hrana za dojenče, kao zamjena majčinom mlijeku... ali kao bilo koja druga namirnica - zašto ne valja?
    meni je nekako prirodnije piti kravlje mlijeko, koje proizvodi sama krava, nego rižino ili zobeno koje je dobiveno "maltretiranjem" žitarice.
    inače bi i u prirodi postojalo rižino mlijeko kao što postoji npr. kokosovo.

    nikako apriori nisam protiv mlijeka ostalih sisavaca: uzimamo im mlijeko kao što im uzimamo vunu, meso, rogove...

  26. #26
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj ivy prvotno napisa
    znaju djeca što ne valja 8)
    iako ja ne dajem kravlje mlijeko (nefrmentirano) do druge godine, ne bih se složila s ovim gore.
    zašto kravlje mlijeko ne valja?
    ne valja kao hrana za dojenče, kao zamjena majčinom mlijeku... ali kao bilo koja druga namirnica - zašto ne valja?
    meni je nekako prirodnije piti kravlje mlijeko, koje proizvodi sama krava, nego rižino ili zobeno koje je dobiveno "maltretiranjem" žitarice.
    inače bi i u prirodi postojalo rižino mlijeko kao što postoji npr. kokosovo.

    nikako apriori nisam protiv mlijeka ostalih sisavaca: uzimamo im mlijeko kao što im uzimamo vunu, meso, rogove...
    Slažem se s apricot. Inače imam ogromnu averziju prema tim rižinim, sojinim i sličnim pripravcima, jer se kod nas nazivaju mlijeko, i stvarno postoji puno ljudi koji misle da je to "pravo mlijeko".
    Ja sam isto za kravlje mlijeko nakon 2. godine.

  27. #27
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    [meni je nekako prirodnije piti kravlje mlijeko, koje proizvodi sama krava, nego rižino ili zobeno koje je dobiveno "maltretiranjem" žitarice.
    inače bi i u prirodi postojalo rižino mlijeko kao što postoji npr. kokosovo.
    ...
    ovo bi sada već spadalo u raspravu da li je bolje jesti hranu životinjskog ili biljnog porijekla u što uopće ne bih ulazila. svatko ima svoje stavove o tome i načine kako ih provodi. ja sam odrasla uz makrobiotičare i neka sam njihova načela prihvatila, neka ne

    a ovo sa maltretiranjem žitarice mi je u biti slatko, to je kao da kažeš da je mesna juha maltretiranje krave

  28. #28
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj ivy prvotno napisa
    znaju djeca što ne valja 8)
    iako ja ne dajem kravlje mlijeko (nefrmentirano) do druge godine, ne bih se složila s ovim gore.
    zašto kravlje mlijeko ne valja?
    ne valja kao hrana za dojenče, kao zamjena majčinom mlijeku... ali kao bilo koja druga namirnica - zašto ne valja?
    meni je nekako prirodnije piti kravlje mlijeko, koje proizvodi sama krava, nego rižino ili zobeno koje je dobiveno "maltretiranjem" žitarice.
    inače bi i u prirodi postojalo rižino mlijeko kao što postoji npr. kokosovo.

    nikako apriori nisam protiv mlijeka ostalih sisavaca: uzimamo im mlijeko kao što im uzimamo vunu, meso, rogove...
    Slažem se s apricot. Inače imam ogromnu averziju prema tim rižinim, sojinim i sličnim pripravcima, jer se kod nas nazivaju mlijeko, i stvarno postoji puno ljudi koji misle da je to "pravo mlijeko".
    Ja sam isto za kravlje mlijeko nakon 2. godine.
    Tek danas gledam što sam napisala, može se čitati na razne načine. Nisam za prekid dojenja s dvije godine, nego dojenje dokle dijete i mama žele, a kravlje mlijeko od dvije godine, ako netko ima potrebu kuhati griz i slično.

  29. #29
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    OK a do kada dijete treba uopće jesti mlijeko? Mislim, planiram dojiti sigurno do godine dana, a sa 6 mjeseci ćemo početi s uvođenjem kašica. Ali što nakon godine dana, treba li djetetu uopće davati mlijeko ako počne jesti s godinu dana već dosta hrane? Ja bi svakako htjela izbjeći davanje kravljeg mlijeka ili adaptiranog, zato i pitam u vezi rižinog.
    Eventualno će mi doći u obzir fermentirano - jogurt.

  30. #30
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Nia_Zg prvotno napisa
    OK a do kada dijete treba uopće jesti mlijeko? Mislim, planiram dojiti sigurno do godine dana, a sa 6 mjeseci ćemo početi s uvođenjem kašica. Ali što nakon godine dana, treba li djetetu uopće davati mlijeko ako počne jesti s godinu dana već dosta hrane? Ja bi svakako htjela izbjeći davanje kravljeg mlijeka ili adaptiranog, zato i pitam u vezi rižinog.
    Eventualno će mi doći u obzir fermentirano - jogurt.
    Možda sam u gadnoj zabludi, ali djetetu u svakom segmentu života bi dobro došao mliječni obrok. To nikako ne mora biti svježe kravlje mlijeko, ali jogurti, sir, zašto ne. Naravno, izuzetak su djeca alergičari.
    Mislim da rijetko koje dijete s godinu dana jede toliko "druge hrane" da mu ne treba mliječni obrok, ok, ti bi dala jogurt, ali kažem iz iskustva: ne vjerujem da će ti dijete s godinu dana tako prihvatiti dohranu da mu dojenje više ne bi trebalo. Zašto bi prestala dojiti? :?

  31. #31
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Nia_Zg prvotno napisa
    , zato i pitam u vezi rižinog.
    vec je jako puno puta receno rizino mlijeko nije mlijeko vec napitak. tako i pise u ducanima. dakle rizino mlijeko ne moze zamijeniti mlijeko (e sad ne bih ulazila u raspravu dali kravlje, adaptirano ili majcino).
    tako da za zamjenu mlijeka eventualno mogu pomoci mlijecni proizvodi. a o tome se takodjer puno puno pisalo, pa malo potrazi.

  32. #32
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Ali adaptirano = kravlje, nije li to isto, osim što je ovo u prahu, a ovo drugo svježe?

    Znači osim dojenja nema nikakvog drugog alternativnog mlijeka ukoliko ne želimo davati bebi kravlje mlijeko ako kažete da rižino/zobeno nije alternativa za mliječni obrok djeteta?
    Možda kozje mlijeko ne bi bila loša alternativa, mislim da je zdravije, jer rijetko tko drži koze zatvorene, one barem šeću po livadama za razliku od krava koje ne izlaze iz svog uskog boxa u stajama.

  33. #33
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj Nia_Zg prvotno napisa
    Ali adaptirano = kravlje, nije li to isto, osim što je ovo u prahu, a ovo drugo svježe?
    Adaptirano je prilagodeno kravlje mlijeko, nije isto jer da je onda bi djeci koja ne doje davali mlijeko iz tetrapaka
    Lakse je probavljivo malim zelucima, mislim da je neka preporuka i pedijatara da ako ne dojis drugih 6.mjeseci da uvedes adaptirano mlijeko.

  34. #34
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    makrobiotika, kao način života, uz uvjet raznovrsnosti prehrane, smatra da je napitak nazvan rižinim, zobenim...mlijekom zamjena za kravlje mlijeko kod djece nakon dojenja koje je trajalo najmanje godinu dana

    ovo ne mogu linkati izvorom jer sam čula osobno u razgovoru sa glavnom osobom u Makronovi

    Moja djeca uz navedena "mlijeka" konzumiraju jogurt, sir i sl., tako da ovo nije moj stav, samo prenosim kao još jedno gledište

  35. #35
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Mliječni lobi


    Kako ste autorica knjige Prirodno i zdravo za bebe i djecu, zanima me koje su opasnosti mlijeka životinjskoga podrijetla za novorođenčad?


    – Kravlje mlijeko je idealna hrana za telad. Majka priroda zato ga je i uredila da ga imaju krave, a za male bebe je majčino mlijeko idealna hrana. Kravlje mlijeko ima potpuno drukčiji sastav osnovnih hranjivih sastojaka u odnosu na majčino mlijeko te kod malih beba može doći do problema s probavom, alergije, pada imuniteta, a istraživanja pokazuju da je i 85 posto slučajeva pojave astme u ranoj dobi povezano s mliječnim proizvodima. Sljedeći golem problem jest što mlijeko – bolje reći bijela tekućina pod nazivom kravlje mlijeko – koje danas kupujete više ne sliči na kravlje mlijeko jer ima u sebi hormone, antibiotike i sintetske dodatke koji u našem organizmu postaju poput tempiranih bombi. Mnogi ističu da je konzumiranje mliječnih proizvoda koji sadrže hormone jedan od uzroka pojave sve ranijeg puberteta u djevojčica. Mi smo jedini odrasli sisavci koji konzumiraju mlijeko drugih životinja a, naravno, ne treba zaboraviti da je mliječni lobi jedan od najjačih u svijetu, pa prava istina teško dolazi na vidjelo te većina ljudi živi u uvjerenju kako su mlijeko i mliječni proizvodi savršena hrana za nas, a da ne govorimo o znanosti koja je u tom pravcu potkupljiva.
    http://www.zarez.hr/146/z_animal.htm

  36. #36
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Mi radimo palačinke i kolače sa rižinim i zobenim jer je I. imao alergiju na KM, a sada ga još uvijek odbija. Iako mu konzumiramo KM i mliječne proizvode on za sada to odbija te je preporuka gastroenterologa nastaviti za zobenim i rižinim

  37. #37
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Znači čak neki od vas daju kravlje nakon druge godine :shock:
    Jao, a mi visili o niti što se tiče kravljeg

    Moja L jedva doji, a koliko se bojim, ne mogu vam niti riječima opisati. Ne bi htjela da mi dijete prestane piti mlijeko. Jedva dojimo da ne kažem koliko muke oko toga.

    Zanimaju me vaša mišljenja, što mislite da li je bolje i kravlje nego NIKAKO??? :? :? :?

    Ja isto baš ne vjerujem tim rižinim, zobenim i sl.
    Da li to kupite u tetrapaku ili :?

  38. #38
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    inače, u rižinom pesticidi, a u kravljem hormoni i antibiotici. pa ti biraj :/
    kasno je pa me nasmija sto i nebi trebalo...ali zapravo je zalosno...

  39. #39
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    za one koje će dat kravlje mlijeko nakon 2 godine, koja je razlika dat nakon 2 godine ili nakon 1 godinu?! :?

    ja ću taman rodit drugu bebu kad mi mali napuni godinu dana pa mu mislim dat šalicu moje mlijeko svaki dan... ali mislim da to neće bit dovolno za njegove dnevne potrebe za mlijeko.. pa jedino preostaje nastavit sa adaptirano ili kravlje...

  40. #40
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    Znači čak neki od vas daju kravlje nakon druge godine :shock:
    Jao, a mi visili o niti što se tiče kravljeg

    Moja L jedva doji, a koliko se bojim, ne mogu vam niti riječima opisati. Ne bi htjela da mi dijete prestane piti mlijeko. Jedva dojimo da ne kažem koliko muke oko toga.

    Zanimaju me vaša mišljenja, što mislite da li je bolje i kravlje nego NIKAKO??? :? :? :?
    Ja isto baš ne vjerujem tim rižinim, zobenim i sl.
    Da li to kupite u tetrapaku ili :?
    Moje mišljenje je da je bolje kravlje, nego nikakvo, ali to moraš sama procijeniti za svoje dijete (ili s pedijatrom).

  41. #41
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Zasto bi bilo bolje kravlje nego nikakvo :? ? Pa dijete moze jesti jogurt ili svjezi sir - dobit ce sve korisno (i jos vise) iz mlijeka. Ako se pak misli na pice, ionako je najbolje piti vodu. A rizino i zobeno mlijeko zapravo nije mlijeko, moze se koristiti samo kao vizualno-osjetilna zamjena za mlijeko, npr. ako netko bas ne voli kuhati zitarice na vodi (tipa griza, palente, zob. pahuljica,...) Ali do god. dana ionako se preporuca kuhati na vodi - ako je dijete vec prihvatilo ovaj nacin kuhanja, zasto komplicirati?

  42. #42
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Pitam čisto informativno.

    Ja ću negdje sa godinu i pol početi s kravljim. Ako Bog da da ne moram prije :/

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj riba26 prvotno napisa
    za one koje će dat kravlje mlijeko nakon 2 godine, koja je razlika dat nakon 2 godine ili nakon 1 godinu?! :?

    to i mene zanima
    po mom skromnom mišljenju apsolutno nema razlike

  44. #44
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Za zdravo dijete nema problema.Ali za bronhitičare,djecu sklonu stvaranju sluzi u dišnim putevima najbolje je općenito izbjegavati kravlje mlijeko (kao i šećer i narančin sok).

  45. #45
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Malo o mlijeku...
    http://www.rense.com/general26/milk.htm

    Buduci da ga ionako nije uputno previse konzumirati, bolje da ga dijete pocne piti sto kasnije - otuda i savjeti postupnog uvodjenja, tako da se prvo pocne s adaptiranim mlijekom.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj Alyssa prvotno napisa
    Buduci da ga ionako nije uputno previse konzumirati, bolje da ga dijete pocne piti sto kasnije.
    ne razumin ovo
    pa ako misliš da ne valja zašto ćeš ga uopće davati svom dijetetu?

  47. #47
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Pa gle, mislim da puno toga sto danas konzumiramo nije dobro, cak i ono sto bi trebalo biti zdravo i preporucljivo za jesti prepuno je ili antibiotika, ili pesticida, ili hormona, ili je GMO, ili je (u krajnjoj liniji) predugo stajalo u ducanu pa vise nema ni V od vitamina... Buduci da ne zivimo pod staklenim zvonom, ne kanim tako odgajati ni dijete. Ali mislim da je kljucna rijec umjerenost i (sto se mlijeka tice) sto kasniji pocetak. Ne vidim problem u povremenoj upotrebi mlijeka u kuhinji, ali ne kanim djetetu na svakodnevnoj bazi nuditi mlijeko, jer mislim da je to nezdrava navika. Zasto mu npr. za mlijecni obrok radije ne bih ponudila jogurt?

  48. #48
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    pitanje onima koji daju ili su davali rižino mlijeko: koje tj čije ste dali? ja sam kupila od alnature i tek kad sam došla doma sam se sjetila da možda postoji neko koje je kao "prilagođeno" djeci. ja bih ga probala uvesti maloj - za tjedan dana će napuniti 9 mjeseci. roko je pio sojino (zbog alergije na KM) i sjećam se da je postojalo neko za djecu, kao od 0 - 3 godine, pa me sad zanima da li možda postoji i takvo rižino ali ga ja u našem malom gradu nisam našla...

  49. #49
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Mi rižino i zobeno mijeko koristimo isto kao i Lutonjica, za griz, zobene pahuljice i sl
    Sojino ne dajem.
    Ovako nekako i mi.
    Mi jos kuhamo zgance s rizinim, tj u pocetku je bilo pola rizino pola voda..sad dodam jos mrvicu vrhnja za kavu (ali mislim da se u hr to tak ne zove neg je to obicno punomasno kravlje miljeko).
    Kravlja mlijeko rijetko kupujemo. Nekako nam ne pase, a mm-u npr stvara grozne probavne probleme, zatp me strah sto bi trogodisnjakinji moglo biti. Iako mi smo joj kravlje ponudili odbila je.
    No ovo nije topic o kravljem neg o rizinom.

    A ma hajde..pesticidi u rizi..? Meni je to malo tesko za povjerovat.

  50. #50
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Sad baš čitam u kuharici od Aveline Kushi u vezi rižinog mlijeka. Kaže da je majčino mlijeko osnovna namirnica prvih 6 mjeseci, kad se postepeno počinje uvoditi kašasta hrana bez soli. Mlijeko od žitarica se uvodi nakon 8. mjeseca kao osnovna bebina hrana, a može se uvesti i prije. Smeđa riža je osnovni sastojak mlijeka od žitarica, a njena hranjivost je vrlo slična hranjivosti majčinog mlijeka. Slično tvrdi i Jadranka Boban Pejić u svojoj knjizi. Dakle ipak AD mlijeko i kravlje mlijeko nije potrebno, nego rižino može biti zamjena, i tako mislimo dojiti do godine dana.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •