Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 96 od 96

Tema: Izbor rodilista

  1. #51

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    nadam se. utjesila si me, mislila sam da nisam normalna - ne mogu ti opisat kak sam bijesna. rodilju sprasit tam " DI SPADA ", ionako smo sve manje vise u strahu za bebice, jos da idemo nekom kom ne vjerujemo, pa ja sam stvarno bez rijeci. i onda se sjetim za kaj su se nasi tate borili, bili u logorima... ma svasta bi rekla, al jos ce me i tu oprat, al ne mogu si pomoc - eto izbrisala ostatak - suzdzala se...........

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    204

    Početno

    Ma ni meni nisu dali u Zajčevu jer spadam u Petrovu i onda sam im rekla da su me tam zlostavljali pri pregledu i žena je samo rekla daj knjižicu!

  3. #53
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    Citiraj bajadera prvotno napisa
    Ma ni meni nisu dali u Zajčevu jer spadam u Petrovu i onda sam im rekla da su me tam zlostavljali pri pregledu i žena je samo rekla daj knjižicu!
    a kaj si bila na pregledu u zajcevoj ili kaj?
    ja si cak razmisljam da se mozda i odlucim za zajcevu (i inace spadam tamo), pa mozda upisem trudnicki tecaj kod njih, obidjem radjaonu i sve...
    il ak sve bude kak spada i ak mi se bude dalo, nek me muz vozi u varazdin
    al za to su male sanse.
    i kaj velis na zajcevu? si zadovoljna?

  4. #54
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    Citiraj bajadera prvotno napisa
    Ma ni meni nisu dali u Zajčevu jer spadam u Petrovu i onda sam im rekla da su me tam zlostavljali pri pregledu i žena je samo rekla daj knjižicu!
    a kaj si bila na pregledu u zajcevoj ili kaj?
    ja si cak razmisljam da se mozda i odlucim za zajcevu (i inace spadam tamo), pa mozda upisem trudnicki tecaj kod njih, obidjem radjaonu i sve...
    il ak sve bude kak spada i ak mi se bude dalo, nek me muz vozi u varazdin
    al za to su male sanse.
    i kaj velis na zajcevu? si zadovoljna?

  5. #55

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    ja se uvijek malo mijesam pa sorryte, al ja za merkur ni jednu dobru rijec nikad cula, a crnjake bas necu pred vama koje mislite tamo rodit, al bas sam jucer cula jednu pricu sa merkura. jedino kaj mogu rec, navodno se moze sa muzem i onda na kraju nađu razlog da muz ne moze bit prisutan...

  6. #56

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    352

    Početno

    Znam za 3 slučaja unazad zadnjih mjesec dana gdje su tateki u Merkuru itekako bili prisutni na porodu, dapače njihovo prisustvo je bilo vrlo poticano i svi imaju lijepa iskustva.

    Bilo bi dobro svaku informaciju uzeti "sa zrnom soli", pogotovo u ovom našem senzibilnijem trudničkom stanju.

  7. #57
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    ma iskustava ima losih i dobrih, jednako kao i za svaku drugu bolnicu.
    pod zadnje sam citala bas dobrih komentara za merkur, al naravno - to ne garantira da cu bas ja imati srece i da ce biti sve super. ili obrnuto.
    to vrijedi za svaku bolnicu, pa tako i vinogradsku koju dosta hvale, no javile su se i curke s losim iskustvima iz vinogradske ili varazdina.

    drugim rijecima, ne znas dok ne probas na vlastitoj kozi

  8. #58

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    ma da, u pravu si argentina, nekom je negdje super, drugom koma... meni je bas sestra ispricala za frendicu kaj joj se desilo u merkuru dva sata prije nego kaj sam pisala post, pa mi se i ostalo negativnop odvrtilo po glavi...

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    204

    Početno

    Ja sam došla u zajčevu i rekli su mi da tu ne pripadam.Onda sam joj ispričala za Petrovu pa mi je rekla daj knjižicu. A treće sam rodila na Sv.Duhu, nije me niš ni pitala...

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    275

    Početno mogućnosti

    Pratim cijelo vrijeme komentare i razmišljanja na temu odabira rodilišta, pa bih se i ja nadovezala.Ne znam koliko se primjenjuje ova ludost da moraš ići roditi gdje pripadaš,ali moram reći da sam ja kao trudnica iz Zagreba doživjela zvjezdane trenutke u novootvorenom rodilištu u Zaboku.(rodila 21.05)Odlični liječnici, svaka čast primaljama (posebno Brankici i Branki) te vrlo ljubazno osoblje.Tijekom poroda su dvije primalje bile stalno uz mene,bodrile,masirale,bile prava podrška.Dobila bebicu odmah po porodu na prsa,bio sa mnom dva sata nakon poroda,MM ga je također odmah vidio,imaju 24 satni rooming in i što mi je najbolje forsiraju dojenje.Žele vam u svakom trenutku pomoći.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    275

    Početno mogućnosti-nastavak

    Zaboravih,moj je mali imao žuticu i to dosta dugu (8dana) i dojila sam ga cijelo vrijeme

  12. #62
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    ruku na srce, mislim da u svim nasim zagrebackim rodilistima (Petrova, Vinogradska, Zajceva, Sv. Duh) to sve ide ko na traci.
    samo da te odrade.
    ak imas srece i nisi neka mimoza, uglavnom ces proci ok i biti zadovoljna.
    a da moze svuda biti humanije i bolje organizirano, moze. ali nije.
    tako je to kod nas, osim ako ne ides privatno.

    ali necu nis sudit jos, neg cu kad rodim napisat svoje iskustvo

  13. #63

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Strmec
    Postovi
    444

    Početno

    uprapvo zato sto vecin ima stav "tako je kako je" situacija i je takva odvratna. uglavnom...
    ja sam u prvoj trudnoci morala u 20. tjednu u bolnicu - muz me odvezao u vinogradsku (tamo smo spadali). jedino sto mogu reci da mi je tih 5 dana oduzelo 5 godina zivota. stavili su me u rodiliste; u sobi jos 4 zene s (blago receno) groznim pricama; bebe dovoze i odvoze na dojenje poput paketa jedne preko drugih; dolaze copori "doktora" kojima se svima moras reskrebeciti; nitko ne pita kako si.... jednom rijeci MESNICA.
    tada sam odlucila da cu roditi u austriji, no preko rodinog foruma saznala sam za varazdin i nisam se pokajala.
    trebale bismo vise traziti - mozda bismo vise i dobile, a ne stajati kao na traci i cekati svoju sudbinu.
    da, tesko je napraviti promjenu, pogotovo u ovakvim banana drzavama, ali nije i nemoguce.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    204

    Početno

    .
    ak imas srece i nisi neka mimoza, uglavnom ces proci ok i biti zadovoljna.
    a da moze svuda biti humanije i bolje organizirano, moze. ali nije.
    tako je to kod nas, osim ako ne ides privatno.

    ali necu nis sudit jos, neg cu kad rodim napisat svoje iskustvo [/quote]

    To je to! Ja sam s prvim djetetom bila uplašena i cendrava i gledale su me kao razmaženo derište. Kod trećeg poroda nisam niš pitala samo sam se smješkala i bile su mrak, dobre i uslužne...

  15. #65
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    i SD odbija, danas je nekome na telefon rekla da su jednostavno prebukirani i da primaju samo svoj dio grada, nije spominjala Hzzo i pravilnik. tako da ako do sada nista bile na SD na kontroli a ne pripada te im neće vas primit

  16. #66

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj pirica prvotno napisa
    i SD odbija, danas je nekome na telefon rekla da su jednostavno prebukirani i da primaju samo svoj dio grada, nije spominjala Hzzo i pravilnik. tako da ako do sada nista bile na SD na kontroli a ne pripada te im neće vas primit
    mene su otpilili prvi put kad sam se naručivala na SD, ali kako sam već ispred napisala, zvala sam za pola sata opet - javila se druga sestra i uredno me naručila

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    204

    Početno

    Ista stvar, to kak imaš sreće....

  18. #68
    lillifee avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    brela/md/nbg
    Postovi
    252

    Početno

    znaci li to da ja iz brela moram u makarsko rodiliste??? :shock: :shock:

  19. #69
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj lillifee prvotno napisa
    znaci li to da ja iz brela moram u makarsko rodiliste??? :shock: :shock:
    lillifee, želiš li nam nešto reći ?

  20. #70
    lillifee avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    brela/md/nbg
    Postovi
    252

    Početno

    da je makarsko rodiliste :shock: i da uopce nisu spremni za bilo kakvu komplikaciju i hitnocu.

  21. #71
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj lillifee prvotno napisa
    da je makarsko rodiliste :shock: i da uopce nisu spremni za bilo kakvu komplikaciju i hitnocu.
    a ja se već ponadala...

  22. #72
    Mucasta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    87

    Početno

    Drage cure, na jednom drugom forumu sam pronašla slijedeće, možda malo pomogne.
    Poštovana,

    vezano uz Vašu bojazan da nećete moći birati rodilište u kojem ćete roditi Vašu bebu, izvješćujem Vas da ne postoji pravilnik o rodilištima Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi.
    Pretpostavljam je Vaša bojazan proizašla iz pogrešnog tumačenja nedavno objavljenog Pravilnika o pravima, uvjetima i načinu ostvarivanja prava iz obveznog zdravstvenog osiguranja (10. lipnja 2009. godine, "Narodne novinae" br. 67), čijim je člankom 41., stavkom 3. utvrđeno da bolničko liječenje osigurana osoba ostvaruje, u pravilu, u najbližoj ugovornoj bolničkoj zdravstvenoj ustanovi prema mjestu prebivališta, odnosno boravka koja sa Zavodom ima ugovorenu traženu zdravstvenu zaštitu. Međutim, ističemo da se ne radi o novoj odredbi, već samo o različitoj formulaciji članka rečenog Pravilnika, koji ne zadire u dosad postojeća prava osiguranih osoba za odabirom zdravstvene ustanove u kojoj će se liječiti, odnosno ostvarivati zdravstvenu zaštitu. Napominjem ujedno da osigurana osoba ima pravo na naknadu troškova prijevoza samo do najbliže ugovorne zdravstvene ustanove. Slijedom prethodno iznesenog, ukoliko primjerice živite u Zagrebu, a želite roditi u Rijeci, odredba Pravilnika Vas u tome ne sprječava, međutim nemate pravo naknade troškova prijevoza, budući da u Zagrebu možete ostvariti traženu zdravstvenu zaštitu, odnosno roditi dijete u ugovornoj zdravstvenoj ustanovi.

    Srdačan pozdrav,

    mr. D.P. D., dr. med.
    rukovoditeljica Odjela za ugovaranje bolničke
    i specijalističko-konzilijarne zdravstvene zaštite
    HZZO, Direkcija



    Nadam se da se nitko neće ljutiti zbog kopiranja...

  23. #73
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Lijepo da su odgovorili na upit.

  24. #74
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Evo cure pastam sa drugog topika, da se ne uzrujavate:
    PRAVILNIK O PRAVIMA, UVJETIMA I NAČINU OSTVARIVANJA PRAVA IZ OBVEZNOG ZDRAVSTVENOG OSIGURANJA ("Narodne novine", broj 120/06, 136/06 i 56/07)

    Citat:
    1.2. Specijalističko-konzilijarna zdravstvena zaštita

    Članak 35.


    Specijalističko-konzilijarnu zdravstvenu zaštitu osigurana osoba ostvaruje u najbližoj ugovornoj zdravstvenoj ustanovi, odnosno kod najbližeg ugovornog zdravstvenog radnika privatne prakse prema mjestu njezinog prebivališta, odnosno boravka koji sa Zavodom imaju ugovorenu traženu zdravstvenu zaštitu, odnosno u drugoj ugovornoj zdravstvenoj ustanovi ili kod drugog ugovornog zdravstvenog radnika privatne prakse u slučaju iz članka 38. stavka 3. ovog Pravilnika, a na osnovi uputnice koju izdaje izabrani doktor primarne zdravstvene zaštite:
    - obiteljske (opće) medicine
    - pedijatar
    - ginekolog
    - stomatolog.
    O potrebi upućivanja na specijalističke preglede i dijagnostičke, odnosno terapijske postupke, osim izabranog doktora iz stavka 1. ovog članka odlučuje i doktor specijalist školske medicine, odnosno doktor specijalist epidemiolog.
    Ako osigurana osoba želi specijalistički pregled ili dijagnostičke, odnosno terapijske postupke obaviti u drugoj ugovornoj zdravstvenoj ustanovi, odnosno kod drugog ugovornog zdravstvenog radnika privatne prakse, a ne u najbližoj specijalističkoj ordinaciji koja ima sa Zavodom ugovorenu traženu zdravstvenu zaštitu i u koju ju je uputio izabrani doktor, ima pravo na osnovi izdane uputnice (bez obzira koji je ugovorni subjekt Zavoda na uputnici naznačen) ostvariti traženu zdravstvenu zaštitu, s time da nema pravo na naknadu troškova prijevoza, niti pravo na sanitetski prijevoz na teret sredstava Zavoda.

  25. #75
    Mrva avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    to bi značilo da ipak moraju primiti tamo gdje dožđeš, al bojim se da se to u realnosti ne događa?pa ko će se u trudovima s njima svađati ?i misliti si kako će dalje postupati sa mnom? :/

  26. #76

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    552

    Početno bolnica

    ja sam rodila u 12.mj na dv.duhu gdje i pripadam a i gdje sam htjela roditi. od prijateljice koje je sad friško tamo rodila a to je i moje iskustvo, znam da ako se trudnica počne već na početku trudnoće kod njih kontrolirati da može bez problema roditi kod njih iako ne pripada a tako je i sa drugim bolnicama no, s obzirom na roomin in navodno se više trudnica odlučuje za vinograd.pa sad valjda više ne primaju one koje ne pripadaju k njima. moja preporuka i iskustva sa sv. duhom su pozitivna jako a roominga se ne treba bojati, pa to je predivno da je beba s vama! no one koje su rodile carskim ili imale težak porod kao i one rodilje koje se kasnije nisu dobro osjećale, bebu im uzmu preko noći.

  27. #77
    silvy avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    188

    Početno

    Vec duze listam tu po forumu cak sam otvorila i novi topic vezano za ovu temu, pa ste me sada utjesile.

    Kao prvo cu izprintati ove zakone i spremiti u kofercic za rodiliste

    Kao drugo po svim informacijama koje imam skuzila sam da samo Vinogradska to prakticira, tj. odbija pacijentice.

    Citiraj Mrva prvotno napisa
    to bi značilo da ipak moraju primiti tamo gdje dožđeš, al bojim se da se to u realnosti ne događa?pa ko će se u trudovima s njima svađati ?i misliti si kako će dalje postupati sa mnom? :/
    Ja sam odlucila ici gdje zelim, a ne kamo pripadam, trenutno je to Vinogradska i ako me odbiju zamoliti cu ih ljubazno da mi na pismeno daju da su me odbili pa da vidim tko ce potpisati izjavu da me s trudovima nije htio/htjela primiti...Istina je da se zakonski to ne smije jer mi smo hitni slucajevi i nigdje u svjetu se hitni slucajevi ne pitaju gdje zive (samo kod nas)!

    A sto se tice pregleda od 36.tj na njih necu niti ici, nisam ni s prvim djetetom isla.

  28. #78
    Mrva avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Citiraj silvy prvotno napisa
    Vec duze listam tu po forumu cak sam otvorila i novi topic vezano za ovu temu, pa ste me sada utjesile.

    Kao prvo cu izprintati ove zakone i spremiti u kofercic za rodiliste

    Kao drugo po svim informacijama koje imam skuzila sam da samo Vinogradska to prakticira, tj. odbija pacijentice.

    Citiraj Mrva prvotno napisa
    to bi značilo da ipak moraju primiti tamo gdje dožđeš, al bojim se da se to u realnosti ne događa?pa ko će se u trudovima s njima svađati ?i misliti si kako će dalje postupati sa mnom? :/
    Ja sam odlucila ici gdje zelim, a ne kamo pripadam, trenutno je to Vinogradska i ako me odbiju zamoliti cu ih ljubazno da mi na pismeno daju da su me odbili pa da vidim tko ce potpisati izjavu da me s trudovima nije htio/htjela primiti...Istina je da se zakonski to ne smije jer mi smo hitni slucajevi i nigdje u svjetu se hitni slucajevi ne pitaju gdje zive (samo kod nas)!

    A sto se tice pregleda od 36.tj na njih necu niti ici, nisam ni s prvim djetetom isla.
    bravo!!

  29. #79
    habibi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    241

    Početno

    ima li tko kakvih saznanja da su nedavno koga otkantali na SD-u? kakva je situacija ako se kontrolirate u priv. poliklinikama koje uobičajeno svoje pacjentice prosljedjuju u to rodilište? pitaju li uopće kad se naručujete u trudničku ambulantu kamo pripadate? ima li tko friški info?

  30. #80
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    Evo mene su "otkantali" .

    Prije tjedan i pol me moj soc.gin sa hitnom uputnicom na kojoj je pisalo "hospitalizacija", poslala u bolnicu na pregled, radi velikog oticanja nogu (sada sam u 18tj.)
    Inače živim na Knežiji (Knežija pripada Vinogradskoj), na osobnoj mi je adresa Savska (pripada Petrovoj), ali sam otišla na SD jer sam i u prvoj trudnoći bila kod njih na nekoliko pregleda i ultrazvuka.
    Rodila sam u Rijeci, što namjeravam i ovaj puta, ali za "ne daj Bože", sam ipak htjela biti evidentirana u nekoj ZG bolnici, a SD je bio izbor zbog rooming in-a.

    I tako, dođem ja prije tjedan i pol u trudničku ambulantu, a sestra i mlada dr. koja je tada radila me fino pošalju dalje jer ne pripadam njima.
    Kako sam se zamalo rasplakala (hormoni ), dr. me skoro i primila, tj. ne ona već me planirala poslati drugom dr. negdje na kat ali uz primjedbu da je ogromna gužva i gore te da ne može garantirati da će me i on primiti, ali je sestra inzistirala da ipak odem drugdje jer ja nisam "njihova".
    Otišla sam u Vinogradsku i sve obavila za 5min.

  31. #81
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    koja glupost.
    evo ja se cijelu trudnocu s tim opterecujem, a ginic mi je lijepo po n-ti put rekao:

    ...vi ste osiguranik hzzo-a i imate pravo na pregled i porod u bilo kojoj bolnici u hr, pa tako i zg-u!
    a kao trudnica itekako imate pravo zahtjevati da vas prime.
    oni vas mogu otkantati, ali ne bi smjeli!

    netko od cura je gore lijepo napisao: ako me zele otpraviti dalje, neka mi to daju napismeno!

  32. #82

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Mene su u Rijeci tražili uputnicu socijalnog gina koji ima ordinaciju u Rijeci. Nije ih zanimala moja uputnica iz drugog mjesta, a bila je lijepo naslovljena na KBC Rijeka, pisalo je i hospitalizacija, ali ne... nije prošlo.

  33. #83
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Ava M jesu te trazili osobnu ili ti adresa pise na uputnici?

    I ja se previse opterecujem s time jer nisam promjenila adresu na osobnoj, a prema njoj ne pripadam na Sv. Duh

  34. #84
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj sweetmint prvotno napisa
    Ava M jesu te trazili osobnu ili ti adresa pise na uputnici?

    I ja se previse opterecujem s time jer nisam promjenila adresu na osobnoj, a prema njoj ne pripadam na Sv. Duh
    Nisu mi tražili osobnu, ali su vidjeli adresu na uputnici. Uvijek bude neka adresa na uputnici, ona koju ste dali prilikom evidencije kod vašeg stalnog ginekologa koji vam ih i izdaje.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Ja sam prije tjedan dana rodila na SD iako tamo ne spadam. Došla sam sa trudovima na 5 min i nitko me nije pitao adresu (tek kasnije).
    Zadnja 4 pregleda sam imala na SD. Na uputnici za UZV moj soc. gin. mi je napisao da se upućujem na pregled tamo.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    ja sam sad nazvala Vinogradsku i lagala da sam žena u trudovima na svakih 10 min i rekla da želim doći i roditi tamo ali da sam čula da ne primaju.žena u amb me odje... da nazovem rađaonu koju kad sam nazvala rekli su mi da nemam pravo doći kod njih i da moram ići po mjestu stanovanja!!!!!

    ovo je za novine!!!!!!!

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    kako prijaviš nešto u novine.....?ovo je nečuveno,žena u trudovima je hitan slučaj i to je PROTUZAKONITO.

  38. #88
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    jedno je nazvat telefonom, a drugo je doći tamo
    ako si zvala telefonom, onda stignes doci do bilo koje druge bolnice kao i do vinogradske
    a da im dodjes ravno u radjaonu, preptostavljam da ti ne bi rekli idite negdje drugdje

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    ma da ali bez razlike,to se nema pravo učiniti.ovo što rađaona radi je :shock: :shock: baš mi je za dat u novine....

  40. #90
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Citiraj habibi prvotno napisa
    ima li tko kakvih saznanja da su nedavno koga otkantali na SD-u?
    Mene, ali uspjela sam riješiti problem tako što sam postala pacijentica doktora koji tamo radi. Nakon toga više nije bilo problema s naručivanjem, naprotiv! Sad kad su me se dočepali, više me ne puštaju. Odmah su mi rezervirali turističko noćenje u bolnici (idem po dexametazon, ali to je već OT). Da se nisam snašla ovako, prijavila bih prebivalište kod nekog od prijatelja koji stanuju u odgovarajućem kvartu ili bih rekla da sam beskućnica.
    I još jedna sitnica: svakako sam htjela unaprijed definirati mjesto poroda zbog trudničkog tečaja. Da sam se samo pojavila u trudovima, mene bi možda i primili, ali tko zna bi li i tatu?!

  41. #91

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    E, da - što se tiče tečaja i SD: mi smo odslušali tečaj u DZ Siget a kad sam došla na porod i MM je htio biti sa mnom, nitko živ ga nije pitao potvrdu, sam je rekao da je prošao tečaj, ali ga nitko nije pitao, dapače čak su htjeli da uđe čim prije, čim su me stavili u box (rekli su mu: Hajde, požurite, tu ćete pomoći ženi, bit će joj lakše...)

  42. #92
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Prije 15 godina sam rodila u Rijeci i sada kada slušam ovo o Zg rodilištima ne mogu vjerovati što me čeka.

    Bušenje vodenjaka, nalijeganje??? Sjećam se jasno jedne starije rodilje koja je to tražila da ubrza porod i babica koje su se skoro izbezumile objašnjavajući koliko je to loša ideja. Prije 15 godina!!!

    Najviše me plaši to što bebe nisu smještene u sobe s rodiljama, u Rijeci su ih odnosili samo zbog terapije za žuticu, kupanje, cijepljenje, pregledi, sve se obavljalo u sobi!

    Najgore je što u ovoj trudnoći imam komplikacije i kontroliram se u Petrovoj, a ne želim da se dijete nakon poroda odvaja od mene.

  43. #93
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    Mater Studiorum, vž je sličan ri samo kaj nema kade.
    a to je blizu zg

  44. #94
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj mamamišić prvotno napisa
    Mater Studiorum, vž je sličan ri samo kaj nema kade.
    a to je blizu zg
    Znam, ne razmišljam o kadi, nego mama mi je u Rijeci... a mama je mama Pričale smo danas i mislim da joj se ideja o rođenju još jedne unuke (ili unuka) u njenoj blizini sviđa.

  45. #95
    5102010

    Početno

    Evo novi smo na ovom forumu, ali se nadamo dobiti koju korisnu informaciju o problemu u kojem se nalazimo:
    1. kojem rodilistu pripadamo?
    - prebivaliste - Licko-Senjska zupanija
    - boraviste - Istarska zupanija
    - najblize rodiliste - Karlovacka zupanija
    - izabrani doktor opce prakse - Karlovacka zupanija
    - svi pregledi vode se u privatnoj poliklinici - Grad Zagreb
    - osnovno i dopunsko zdravstveno osiguranje preko HZZO

    zbog cijele ove zavrzlame jos uvijek nisam nigdje prijavljena kod socijalnog ginekologa, jer sam sve preglede uvijek obavljala u privatnim ordinacijama, a takodjer i sve trudnicke preglede obavljam u privatnoj poliklinici gdje nam je u planu obaviti i porod; ali u slucaju da iz nekog razloga ne uspijemo doci na vrijeme u polikliniku:
    2. da li bi bili primljeni u najblizu bolnicu bez uputnice socijalnog ginekolog, a samo sa nalazima privatne poliklinike?socijalnog ginekologa, a posebno s

    Da jos malo pojasnim situaciju, nije da sam ljena ili neodgovorna oko izbora socijalnog ginekologa, vec sam jednostavno zbog zivotnih okolnosti primorana zivjeti na razlicitim lokacijama i jako cesto ih mijenjati, pa mi je zbog toga tesko izabrati socijalnog ginekologa jer se lako moze dogoditi da mi uputnica zatreba u jednom mjestu, a nalazim se stotinama kilometara udaljena od ordinacije.
    Takodjer mi je zbog vremenske ogranicenosti jednostavnije i manje stresno obavljati preglede privatno jer onda tocno znam u koliko sati sam narucena i kada ce pregled zavrsiti.

    Unaprijed zahvaljujemo na savjetima i odgovorima

  46. #96
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    porod je hitan i moraju te primiti gdje god da se nađeš.Može se dogoditi da na dan svog poroda uopće ne budeš u mjestu gdje stanuješ

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •