Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: pitanje

  1. #1

    Početno pitanje

    kako se termin sve više približava, naravno sve više čitam i educiram se o dojenju jer mi je želja duuuugo dojiti....
    nego primjetila sam jednu stvar: kako meni svako toliko krene koja kap kolostruma ona naravno ostane na grudnjaku i bradavici, ali navečer kad skinem grudnjak i malo gledam prsa, primjećujem kao malo kiselkasti miris, vjerojatno od tog kolostruma, ali zašto??
    je li to normalno???

  2. #2
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Draga daphne, najprije puno pohvala tvojoj namjeri da se educiraš o dojenju prije poroda. A vidim da si prilično savjesna
    Kolostrum u tvojim grudima znak je da se tvoje tijelo svakim danom sve više priprema na dojenje, to je prvo mlijeko najbogatije antitijelima i enzimima koji aktivno sudjeluju u zaštiti novorođenčeta od infekcija.
    To što osjećaš kiselkast miris možda dođe od toga što ti se koja kap izluči u grudnjak, pa dođe do fermentacije uz karakterističan miris. To samo po sebi nije nikakav problem, ali da ne bi došlo do razvoja gljivica pokušaj već sad provjetravati bradavice, njegovati samo toplom vodom ( bez grubog trljanja ) i nositi isključivo pamučni grudnjak ( što su savjeti i kad već počneš dojiti ).
    Puno pozdrava tebi i maloj mrvici i sve što te zanima slobodno i dalje pitaj! :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •