Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 132

Tema: pokloni za tete

  1. #51
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mislim da bi se nase tete prevrnule da im netko donese zlatni nakit, a nisam cak ni sigurna bi li ga smjele uzeti. Mi najcesce poklanjamo nesto za ucionicu (tipa knjige u koju netko napise koje dijete ju je poklonilo, a netko ne), nesto jestivo (iz ducana!) za osoblje, sto se obavezno jede van ucionica i izvan dohvata djece, a direktno glavnim tetama eventualno cvijece i/ili neku poklon karticu za coffee shop ili ducan s knjigama, a s prilicno simbolicnim iznosom.

    I nama je kraj vrtica ovo ljeto. Kud prije. (A mladji je od Smjehuljice negdje skoro dvije godine!)

  2. #52
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Kod nas predlazu poklon-bon... nes ti uspomene...

  3. #53
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas predlazu poklon-bon... nes ti uspomene...
    Pa nije za odbaciti, ako uz to dodate i foto-knjigu grupe (ali netko se mora potruditi da ju napravi) sve je ok. A knjiga može i bez poklon bona, samo uz cvijeće. To nudi svaki fotografski obrt. Prikupite fotografije iz par godina, odaberite najljepše i dajte obraditi. Ne znam koliko košta, ali nije to neka ogromna lova.

  4. #54
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    poklon-bon uz jos nesto je OK. Samo poklon-bon mi je bas bez veze.
    Posljednje uređivanje od bella77 : 19.04.2018. at 10:41

  5. #55
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Lijepe mi je da svaki klinac nekaj nacrta,mi smo uvezli crteže u plavi karton i preko plastičnu foliju,svezala sam s rafijom,na svakoj naslovnici je bila zvjezdica koliko ih ima u obliku srcu zalijepljeno i upisano ime klinca,i dodamo teti to i toj.naši su se zvali zvjezdice,čisto lijepo je ispalo
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.04.2018. at 10:42

  6. #56
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Meni je lijepo da je nesto sto ce teta koristiti. Znaci, treba poznavati tete i sto im se svidja. Mislim da nije tesko samo treba malo razmisliti. Ako teta voli zlato, nek je zlato.

  7. #57
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Ja sam za oprostaj od vrtica poklonila karte za Lord of the dance.Bile su odusevljene.

  8. #58
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je lijepo da je nesto sto ce teta koristiti. Znaci, treba poznavati tete i sto im se svidja. Mislim da nije tesko samo treba malo razmisliti. Ako teta voli zlato, nek je zlato.
    U tom slučaju dobar izbor je stručna literatura, za koju u vrtiću teško dobiju sredstva.

    Drugo - nakit od kirurškog čelika (u kombinaciji s kožom ili bez), koji je moderan i ne preskup.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    vidim svoj post na ovoj temi prije ohoho godina i samo da dodam frendica čiji je maleni išao kasnije kod tih istih teta je rekla da je viđala tete i tim majicama koje smo im poklonile. S time da je naša grupa bila sportska grupa pa su i tete uvijek trebale i sportsku varijantu.

  10. #60
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mi smo prošle godine imali akciju uz to koja je sigurno trajala mjesecima... 30 baba u viber grupi, i raspravljamo i raspravljamo...

    Imali smo 3 tete, 1 od jaslica, 1 od 3. godine, 1 samo zadnju godinu i ne svaki dan u grupi (a djeca su je obožavala ko da je s njima oduvijek).

    Zlato, nakit, umjetničke slike... bilo što na tom tragu smo u startu prekrižili, ne poznaješ nečiji ukus i točka. Poklon Bonovi su nam bili neosobni, htjeli smo nešto posebno.

    Htjeli smo pregače za tete, ali smo zaključili da dvije tete to ne vole pa je pregaču dobila samo treća.

    Skupljali smo po 50 kn po djetetu, imali 1400 jer dvoje nije htjelo dati.

    Nakon dugo muke i dosta raspitivanja, izvlačili smo poznanike... jednoj smo kupili knjigu s dječjom poezijom, ona je to čitala djeci u grupi. (Antologija dječje poezije mislim). Drugoj smo kupili knjigu u antikvarijatu koju je baš dugo željela. Trećoj dakle pregaču s natpisom i našivenom životinjicom grupe (iz tvornice snova).

    Usprkos raspravi o ukusu i sto se kome sviđa, naručili smo i neke zidne satove, ručni rad, sa zahvalom i imenom grupe. Dugo se raspravljalo hoće to držati doma na zidu ili ne, ali smo uzeli uz zaključak da mogu držati taj sat u vrticu na zidu ako im nije po ukusu za doma.

    Još uz to svakoj po uvezanih 30 crteža, neka srcedrapateljna poruka , foto kolaž na 1 A4, po jedna fotka svakog djeteta.
    Buket cvijeća svakoj.

    Uručile im na završnoj priredbi, svi plakali .

    Samo... kod nas su se crteži skupljaliiii... 15 ih je donijelo odmah. Drugih 15 je trebalo navlačiti i navlačiti za rukav. Foto kolaž je napravio jedan roditelj koji inače fotografira i uvijek je dolazio na događanja u vrtić (dani kruha, maskenbal...) i imao je tonu fotki sve djece. Naravno da je i tu bilo “zamijeni fotku ovog djeteta, ne vidi se dobro, tužno je, gleda u lijevo...imaš drugu...”

    Mi smo htjeli da svi budu na foto kolažu, i da svi daju crteže. Jedna A4 fotka je 30 kn, ali skupiti 30 fotki je posao.

    Ako dvoje-troje roditelja u grupi nema živaca za to, kupite zlato ili poklon bon .

  11. #61
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    joj i kod nas je to trajalo mjesecima, od početka 2. pa do kraja 5., svako malo neke porukice, pa daj ovo daj ono, star je bio s 50-80 kn, na kraju je izašlo puno preko 150 kn ( ajde to provjerim), ali svako malo pa zakaj ne bi ovo još pa ovo, i tak do 2 sat pred predstavu.

    Moram priznati da smo crteže skupili od svih za svaku tetu različite, osim jednog djeteta, čija mama je rekla d aje sve to bezveze i da ne želi ni da ona ni djete učestvuje.

  12. #62
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam za oprostaj od vrtica poklonila karte za Lord of the dance.Bile su odusevljene.
    Ovo je dobra ideja... Thx

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    sad si me sjetila Bubilo na ovo sa skupljanjem crteža, naši su trebali nacrtati sebe i to smo isprintali na majicama. I jedan crtež je falio pa je frendica koja je baš tada bila na porodiljnom i sve to organizirala uletila u neko doba u vrtić i pofotkala neki crtež od klinca koji je nedostajao. Ne mogu se sad sjetiti jel uopće bio neki lik. Morala bi izvući kćerinu majicu- I klincima smo dali printati takve majice za uspomenu. Moja je prvi, drugi razred tu majicu nosila na tjelesni .
    A što se tiče ostatka poklona bili smo vrlo ekspeditivni, kupili fotiće. zapravo uvijek sam imala sreće pa nitko nije komplicirao.
    Posljednje uređivanje od larmama : 19.04.2018. at 14:28

  14. #64
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Do ove teme nisam ni znala da se tetama kupuje išta. Toliko o meni. Znam u školi, ali ta tete prvi put čujem. Baš ču se raspitat jel to i u nas praksa.

  15. #65
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    To je poklon za završnu godinu pred školu,ne svaku godinu
    I sad kad čitam ispada da je Filip dala ulaznice mimo poklona grupe

  16. #66
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

  17. #67
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Meni se potrefilo tako.Njih 7 je bilo predskolaraca s tim da sam ja svoju ispisivala u 3mj.zbog statusa.Isto nisam znala sto bih pa mi jedna mama dala ideju.Mozda bih potrosila i puno vise.Nemas nista ispod 200.00 kuna sto bi se moglo pokloniti.Da smo svi skupljali bilo bi mi lakse,al sta je tu je.

  18. #68
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kod nas se isto skupljaju novci za poklon za završnu priredbu. Tete ce dobiti foto knjigu i svaka neki nakit za koji smo prethodno provjerili što tete vole. Bila je malo zurnija rasprava oko nakita, u koju se osobno nisam umiješala jer uopće ne nosim i ne kupujem nakit i pojma nemam što se nosi (a iz rasprave je bilo vidljivo da neke mame znaju).

    Mislim da je to ok ako će tete kasnije nositi. Majice, zbirke dječjih radova i sl. smo već poklanjati ali svaki put uz poklon karticu s nešto novaca sto je od teta bilo jako dobro prihvaćeno. Nama je relativno lako skupiti malo više novaca jer je velika grupa i svi su predskolarci...

  19. #69
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Mi roditelji u vrtiću se samo fino pozdravimo. Ne znam ni kako se zovu, ni kako se prezivaju (mogla bih pokušati zapamtiti po djeci, ako se svi isto prezivaju, ali me ne zanima). Nemam nijedan broj telefona. Uopće mi nije jasno kako to zajedništvo roditelja funkcionira
    Možda kad budu veća djeca. Al ne čeznem nikako za tim

  20. #70
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    imaš vremena, i to se kod nas iskristaliziralo u zadnjoj godini vrtića


    dobra trećina klinaca je iz kvarta, pa se vidimo na svakodnevnoj bazi i u kvartu

  21. #71
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Jelena, nisam ni ja znala nikoga do negdi predškolske godine kad su krenule pozivnice za rođendane, onda sam se i naćakulala s roditeljima ispred u kafićima
    Ali ničiji broj nisam memorirala (pišu na pozivnicama da možeš javit stižeš li na rođendan), grupa je bila mješovita i njih četvero je odlazilo u školu, a mi se nismo organizirali za ništa

    Kod nas uglavnom mm dovodi i odvodi djecu, ja se pojavim dovoljno često da uvijek neka čistačica komentira " a TO je mama", a muž jako slabo primjećuje i pamti ljude oko sebe (a oni njega brzo upamte jer ima neke neobične karakteristike), tako da nam se nekad ljudi javljaju po shoping centrima, a mi pojma nemamo tko su, obično ispadnu roditelji iz vrtića

  22. #72
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Mi u grupi od starijeg znamo sve roditelje, prvo dijete pa smo se potrudili, a i iz kvarta smo, pa se vidimo i mimo vrtica.
    U grupi kod mladjeg ne znam skoro nikoga. Isto tako nam se javljaju ljudi po naselju a ja pretpostavljam da su roditelji iz vrtica.

  23. #73
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ajme kako vam je to uspjelo... meni su mame iz vrtića i škole, s aktivnosti... jedni od najčešćih kontakata... desetke brojeva imam... nekoliko grupa na društvenim mrežama imam... nekad se budim i idem spavati s porukama mama... čekam sad da i treće krene u jaslice, a srednja u školu da proširim malo taj “mali krug” .

  24. #74
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nas je nevolja povezala.

    Lani smo imali jednu groznu tetu... pa smo nas par zaključile da treba nešto poduzeti i da su sigurno i druga djeca nezadovoljna, ne samo naša... uz blagoslov te grozne tete i sitnu laž da nam to treba zbog organizacije rođendana, na oglasnu ploču smo stavile list papira i molbu da se se roditelji popišu i ostave broj telefona... a onda smo otvorile grupu na Viberu i shvatile da se sva djeca, ne samo naša žale na tu tetu.
    Mi roditelji 14 školaraca smo ostali povezani i zbog toga što smo imali neke zahtjeve prema ravnateljici.

    A fakat... nisam ni sanjala da ću se s jednom mamom baš jako zbližiti... tipkamo se gotovo svaki dan, na milion drugih tema.

  25. #75
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Osim toga, meni zaboravnoj, te žene služe i kao vanjska memorija.

  26. #76
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam pak sretna sto nemamo nikakvih mama grupa vibera ni u skoli ni u vrticu. Neda mi se i nemam vremena citati desetke poruka dnevno oko toga tko ide u koji parkic ili sto je za zadacu. U stvari i ovi mailovi oko poklona za tete su mi bili previse jer kad sam vidjela da u dva dana ima 50 mailova doslo mi je napisati da lijepo molim da mi samo na kraju jave sto su odllucili a do tad me iskljuce Ali ipak sam bila dovoljno pristojna da izdrzim do kraja, a i srecom smirilio se nakon par dana...

  27. #77
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    U ovoj grupi se daje 12 eura nas ne znam koliko da bi se skupilo oko 238 eura. Meni je takav poklon pretjeran. Jesam li nešto krivo pohvatala? Frendica mi veli da i oni oko tolko, 10 eur po osobi.

  28. #78
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Gle ne moraš dati, neki trvarno pretjeruju

  29. #79
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    U ovoj grupi se daje 12 eura nas ne znam koliko da bi se skupilo oko 238 eura. Meni je takav poklon pretjeran. Jesam li nešto krivo pohvatala? Frendica mi veli da i oni oko tolko, 10 eur po osobi.
    žuta, reci lijepo da ti je to puno, jer imaš troje djece i daj koliko misliš da je u redu. Ionako ne može biti izračunato na cent. Ne znam koliko vas ima. Mi smo kupovali poklone do cca 400 kn. Mi smo manja grupa s 3 tete bili, tako da je bilo sigurno preko 10 eura po glavi, ali svejedno mislim da se lijep poklon može kupiti do 400 kn. Ako vas ima 20 roditelja i dvije tete, to je 5-6 eura po glavi.

  30. #80
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mislim da smo mi davali 20-50 kuna prije 2 godine
    Ovo 12 eura mi zvuči puno, osim ako nije zapikiran neki poklon koji dođe xxx eura i kad podijele po roditeljima to ispadne 12

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    U ovoj grupi se daje 12 eura nas ne znam koliko da bi se skupilo oko 238 eura. Meni je takav poklon pretjeran. Jesam li nešto krivo pohvatala? Frendica mi veli da i oni oko tolko, 10 eur po osobi.

    završna godina vrtića prije škole? poklon za dvije tete?

    reci, nemaš, i gotovo
    malo će te poprijeko gledati, ogovarati, ali nema veze ... zaboravit će do početka nove godine

    obično se dvoje-troje roditelja smisli, ne pitaju ostale za mišljenje jer misle da rade "dobro djelo" (ok, znam da je zgodno kad netko preuzme tu obvezu, ali to nekonzultiranje s ostalim roditeljima mi je uvijek išlo beskrajno na živce; uz to, obično bi se našle mame koje nemaju mjeru kad se radi o poklonima - bilo je tu svega od bicikala, do wellness vikenda i sl.)

  32. #82
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    ako je za dvije tete, meni nije pretjerano uz ove današnje cijene

    kod nas kad se skuplja za tako nešto, uvijek se naglasi, dajte ljudi koliko možete, okvirno npr. 12 EUR, netko da više ako može, netko manje i dođe se do željenog iznosa

    uh, sjećam se našeg završetka vrtića s mlađom, isto je bila drama, neki nisu htjeli sudjelovati... mislim, to je tetama posao ali kad se netko brine za tvoje dijete toliko dugo i ako je klincima lijepo u vrtiću, lijepo je da dobiju i neku uspomenu

  33. #83
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ne, jedna teta. Velim moja frendica priča za njihove tete.
    Sad sam pregrizla jer sam i ja zadovoljna tetom. Al slj put bum rekla ne.

  34. #84
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Žuta, ako ne možeš, samo pristojno reci da ti je to previše.

    Ako pitaš za mišljenje i stav, u svom vrtićko/učiteljice stažu sam vidjela puno toga, od sitnica i jako malo novca do ogromnih stvari i skupljanja po 100 ili 200 kn.


    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    obično se dvoje-troje roditelja smisli, ne pitaju ostale za mišljenje jer misle da rade "dobro djelo" (ok, znam da je zgodno kad netko preuzme tu obvezu, ali to nekonzultiranje s ostalim roditeljima mi je uvijek išlo beskrajno na živce
    Nemoj tako, nisu sve grupe takve, za moje troje djece i njihove vrtićke tete / učiteljice su sve grupe uvijek bile visoko profesionalne i sve je prvo krenulo s anketom i o svemu bismo prvo glasali u anketi . Ne, uopće nikad nisam jedan od tih 3-4 . Ali stvarno je sve krenulo demokratizirano.

    I naravno da bi se pretvorimo u oligokraciju jer osim nas 3-4, a nekad čak i samo nas dvije, nikoga drugog nije bilo briga za ništa osim da im se javi iznos i broj IBAN-a.

    Što se tiče zadnje ankete, 1/3 grupe je rekla 7€ po teti, 1/3 je rekla 10€ po teti, a 1/3 više od 10€ po teti.
    Imamo 3 grupe, i ipak smo se odlučili skupljati po 20€ zbog onih koji ne mogu ili ne žele dati više. Ali dakle većina je smatrala da treba najmanje 10€ ili više. A imamo 3 tete, dakle većina ljudi je bila spremna dati 30€.

    A situacija s roditeljima je bilo svakakvih:
    - mama koja laže da je dala novac, a nije dala niti jednoj od nas, a nisu siromašni
    - mama koja kaže da su njoj tete grozne i da ne želi u ničemu sudjelovati
    - mame koja se ustaje u 5 ujutro i ide na zelenu tržnicu, za svoje vlastite novce (ne one koja je grupa skupila) kupuje cvijeće i radi tri velika buketa
    - mame koja za svoje novce kupi tortu s prekrivkom s fotografijom djece, i to ona malo veća torta za 25 djece + roditelji
    - mame koje prvo sama dizajnira unikatne kišobrane i ide iz Dubrave u Zaprešić po njih
    - mame koja da 300 kn iako se skuplja po 100, iako uopće nije dobrostojeća obitelj nego je ona luda za učiteljicom od koje se djeca opraštaju

    Pokloni od toga da se svi razletimo po gradu i tražimo po antikvarijatima neku knjigu za koju smo saznale da baš tu traži... do obične borboleta špaga narukvice u grupi u kojoj se nikome ništa nije dalo... od toga da i roditelji i tete plaču i druže se 3 sata uz domaće kiflice i kolače... do toga da svi ostanu 15 minuta grickati čips, i onda odu...

    To je jednostavno tako, nekad je neka generacija luda ko puška, a nekad je neka generacija "to je njihov posao, čemu sve to".

    Samo ti žuta napravi kako tebi odgovara, i nemoj se ničemu čuditi .

  35. #85
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Bubilo mi živimo u nekim paralelnim svemirima, evo ja sam u čudu i šoku.

    Da mi netko šalje anketu koji iznos za tete, krca me s porukama takve vrste na grupi. Stravaaa!!!! Nikad nisam čula da netko toliko vremena, energije i živaca ulaže u kupovanje običnog poklona. Svašta.

    I još da se treba razletit po gradu da se nadje neki raritet.

    Ko voli, nek izvoli. Ja sam presretna da su naše školske grupe neaktivne možda jednom godišnje ako je baš nešto extra.

    Nadam se da će tako ostat i u srednjoj.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.05.2023. at 18:24

  36. #86
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Lili, ja dok se nisam zakačila na ovaj forum nisam znala da postoje ljudi (osim profi sportaša) koji toliko trče .

    A što ti smeta anketa? Otkad smo to uveli, broj poruka u grupama se sveo sa 1000 prije 7 godina, na valjda 10 poruka u cijelom tjednu. Većina ljudi klikne na link, odgovori na 5 pitanja u anketi, i onda se preostale zainteresirane babe mimo grupe dogovaraju i samo u grupu jave finalno: "skupile pare, evo što smo kupile". Ostali stisnu srca i mirna Bosna.

    Kako bi ti inače od 27 ljudi saznala koliko novaca su spremni dati? To je tek milion poruka.

    Naravno da u srednjoj prestaje. Kraj tome je u 4. osnovne.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 19.05.2023. at 19:08

  37. #87

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    Kako to misliš da prestaje u srednjoj? Evo ja sam u šoku jer sam čula da u jednoj gimnaziji skupljaju po 40€ jer kupuju razrednici dizajnersku torbu za kraj 4.razreda. Jel to i drugdje tako?

  38. #88
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    , sori, ali baš je smješno.
    Ha Lili, šta kažeš sad?

    Definitvno onda ovisi o broju nadobudnih mama u grupi/razredu, nemam drugo objašnjene. Mislim, ovisi o generaciji… Moja frendica je razrednica… nekad dobije nešto simbolično, nekad poklon od 3-4000 kn. Naravno da je njoj nebitno, samo znam da je jednom dobila robot usisavač.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 19.05.2023. at 20:01

  39. #89
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Joj znam priču od ne tak davno kad su u jednom vrtiću sa zapada ( ne u našem) skupljali po 200(!)kn, jer je neko smislio da se tetama kupi mikrovalne, mikserom.....


    Eto ja sam osobi čije je dijete tad najmlađe odlazilo iz vrtića i nažalost osoba me nije poslušala da pomnoži s nulom cijelu priču

  40. #90
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    imamo slično iskustvo kao Bubilo, samo neka me se okanu skupljanja i organiziranja, jednom sam bila u "štabu" i dosta mi je za cijeli život

    sad imamo osmaša, zasad svi mudro šute, bit će panika zadnji tjedan da nešto kupimo

  41. #91
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Bubilo, moje trčanje ne utječe na tebe nimalo a bome krcanje mobitela porukama i očekivanje odgovora bome da

    Kakve crne ankete? Stavi se neki normalan razuman iznos i napiše da kome je puno može manje, tko želi može i više i šibne IBAN. To je to.
    Odabir poklona neka napravi "zaduženi"tim, ostali suglasni.
    To naravno ako je većina roditelja razumna.FalatiBože dosad uvijek tako bilo s oboje djece.

    Willow, nemamo ni mi još nikakve naznake poklona za razrednika, a osmaši. Jednom bila u tom timu za poklon, nikad više

  42. #92
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Kako to misliš da prestaje u srednjoj? Evo ja sam u šoku jer sam čula da u jednoj gimnaziji skupljaju po 40€ jer kupuju razrednici dizajnersku torbu za kraj 4.razreda. Jel to i drugdje tako?
    Bubilo, skupljanje preko 1000 eura za razrednicu, ma ne vjerujem tim rekla-kazala ili je totalna iznimka da nije vrijedno spomena.

  43. #93
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Bubilo, moje trčanje ne utječe na tebe nimalo a bome krcanje mobitela porukama i očekivanje odgovora bome da
    Pa kad živiš u okruženju gdje ljudi npr. za Prvu pričest pozivaju 100 ljudi i imaju tamburaše do jutra… pa je onda takav tip ljudi glasan i pokretač u razrednim grupama i krene sa “hoćemo svi po 200 kn / 40€ / nastavi niz”… i “koja će tortu, koja mafne, a koja kiflice”… jer neki očekuju da je opraštanje od učiteljice isto prilika za mini svadbu…

    … ona nekakva anketa dobro dođe da svi stanu na loptu. Nikada nijedna od tih anketa nije zahtijevala više od 30-40 sekundi nečijeg vremena i puno je manje naporna od stotine poruka kojih se sjećam s “početka karijere”.

    Jer je nekome razumno 50 kn, a nekome 200.

    I uostalom nikada ne postoji zaduženi tim, niti taj tim zna što radi. To su samo ljudi koji ostanu zadnji nakon što su svi ostali odustali , i onda sumiraju šta se u grupi pisalo i to riješe. Kao da zbilja postoje takvi čudni ljudi kojima je to super truper raditi.

    Osim kod onih nadobudnih unikatnih kišobrana, knjiga i slično… al to je opet ona kategorija “rasplakao si tetu i o tome se još godinama priča po vrtićkim hodnicima kako je to bila posebna generacija roditelja i djece”. A nekima je to životno poslanje i što je malo hodanja po antikvarijatima prema toj časti rasplakivanja tete suzama radosnicama i slušanja priča o tome godinama .

  44. #94
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hoćeš Lili da ti napravim link za anketu za razrednika, vidjet ćeš da će biti manje poruka nego ikad.

    Jedino, ako im pošalješ tu anketu mislit će da si odlučila povesti tim .

  45. #95
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Čekaj, toliko tipkam, i tek sam sad shvatila da te nisam pitala najbitnije…

    Ako sam dobro shvatila… to da ti netko pošalje link i zamoli te da potrošiš jednu minutu vremena i označiš iznose i koji prijedlozi ti se sviđaju - je za tebe jako velika gnjavaža. I zapravo bi se ti neki imaginarni ljudi trebali sami mimo grupe dogovoriti o razumnom iznosu i razumnom poklonu i samo ostatak grupe obavijestiti o tome u jednoj poruci da ne zatrpavaju ljude porukama?

    Totalno kužim ljude koji kažu: “meni je sve ok, dat ću pare” i šutke trpe poruke (a možeš i isključiti notifikaciju za svaku pojedinu grupu).

    Ali ne kužim koncept: reci nešto razumno i ne zatrpavaj me porukama.
    Tko je taj razuman i kako je došao do toga bez zatrpavanja porukama?
    Ne kužim. Istina da su neke mame naporne do bola, ali ne kužim kako se dolazi do dogovara bez poruka u grupi?
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 20.05.2023. at 01:18

  46. #96
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    imamo slično iskustvo kao Bubilo, samo neka me se okanu skupljanja i organiziranja, jednom sam bila u "štabu" i dosta mi je za cijeli život

    sad imamo osmaša, zasad svi mudro šute, bit će panika zadnji tjedan da nešto kupimo
    Kod mog velikog sam svojem stavila bubu u uho već u četvrtom razredu, polako su klinci skupili nešto para, kupili poklončić i napravili spomenar

    Za osmi su tad isto samo osmislili i poklon i skupljanje

    Za razliku od klinke u doba sveopćih grupa ... tad su mame " morale pokrenuti, jer djeca su nesposobna"
    Za kraj srednje već duboko u koroni, moram priznati da sam odmahnula kad su i maturalnu drugi put otkazali, sami su za svoj razred godinu dana kasnije napravili večeru i pozvali radnu, dobila neki poklonlić
    I živimo dalje

    Kod klinke u isto to doba skupljaju mame i ganjaju radnu ne bi joj ubacuje poklon iza 15.8!
    Ne znam vidjet ćemo nagodinu kod klinke , jer imaju razrednika
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.05.2023. at 07:00

  47. #97
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Znači djeca mogu i sami , ne moraju tu imati ruku voditelju!
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.05.2023. at 07:02

  48. #98
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Hoćeš Lili da ti napravim link za anketu za razrednika, vidjet ćeš da će biti manje poruka nego ikad.

    Jedino, ako im pošalješ tu anketu mislit će da si odlučila povesti tim .
    Bože sačuvaj, nemoj al hvala ti na ponudi od srca

    Ma jednostavno mislim da ne treba od tog poklona radit show, ako se radi anketa za iznos i poklon, sasvim sam sigurna da grupa tu ne staje nego da se razmjenjuju poruke naveliko, općenito i u vezi drugih tema. Ako se dobro sjećam, pisala si da kod vas netko zna i poslikat šta se u školi radilo za ove ili one potrebe pa se objavi na grupi ili zadaće, tako mi nešto ostalo u glavi Ono no way...
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.05.2023. at 09:23

  49. #99
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ma mi se u kvartu manje više svi poznajemo, tema iznosa i poklona se usputno spomene recimo nakon roditeljskog ili na kavama, pita se ljide na grupi jel vam ok prijedlog za iznos i poklon. Svi se usuglasimo dok si rekao keks. Nikakvih eskapada i čudesa.Bez komplikacija.

    I nemamo ljude koji rade pričest za 100 gostiju s tamburašima. Takve nisam nikad u životu upoznala a kamoli da bi još tortu nosili učiteljici/razredniku.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.05.2023. at 09:27

  50. #100
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Zaključak moje priče je čim nekome može past na pamet da radi anketu u vezi poklona i novaca da se tome posvećuje previše pažnje. Radi se drama di je nema
    To je moje vidjenje.

    **
    Nije anketa sama po sebi loša, dapače.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •