Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 132 od 132

Tema: pokloni za tete

  1. #101
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Dobro jutro. Pa zato ti kažem da se radi anketa da se ne bi kompliciralo, u mojem slučaju se samo jednom dogodilo da je to dogovoreno u kratkom roku i s malo poruka. U svim ostalim slučajevima poruke i ideje su išle u nebo.

    Zato sam napisala za trčanje… nekome ovdje oko mene je nezamislivo da netko trči svaki dan prije, poslije posla, tolike kilometre vikendom (neke mame mi ne bi vjerojatno ni vjerovale da im kažem ) … kao što je nekome nezamislivo da netko misli da učiteljici treba torta, usisavač, mikrovalna, dizajnerska torba… različiti ljudi imaju različite ideje o životu . Ovdje u ovim krajevima je to rijetko “samo običan poklon”. To je prilika za zahvalu života.

    Da, kod mene u grupu se šalje što se radilo u školi, kod oboje školaraca. Nalazi se u parkiću s tetama djece koja su završila vrtic prije par godina. Ako neko od te djece već školaraca sretne tetu iz vrtića, uslikaju se i stave fotku u grupu koju još imamo s tetama iako su vrtić završili prije 7 godina. Učiteljici koja je u mirovini se šalju fotke važnijih događanja, uciteljica šalje tisuću srca nazad. Ista ta učiteljica je prije slala gomile slika i videa u grupu kad su bili prvi razred, tjedno: dok uvježbavaju pjesmice, proslave rođendana i sl.

    Nemaš pojma što propuštaš, a ti samo trčiš .

    Naravno da ima roditelja koji samo izađu iz grupe. Ali grupe i dalje postoje .

  2. #102
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    U ovoj grupi se daje 12 eura nas ne znam koliko da bi se skupilo oko 238 eura. Meni je takav poklon pretjeran. Jesam li nešto krivo pohvatala? Frendica mi veli da i oni oko tolko, 10 eur po osobi.
    I dobro žuta, hoćeš nam reći što se kupuje?

  3. #103
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kod mojih je isto pred 5 godina bila anketa a skupljalo se na kraju 100kn/15€

    Tak da 5 godina inflacije kasnije čuđenje nad 12€ bi meni išlo u smjeru "tako malo"?

  4. #104
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Ajme BB baš si "sretnica" s tim grupama od vrtića
    Isti tren bi izašla iz grupa u koje se šalju škol.gradivo, materijali i sl.
    Jebate da me netko smaras takvim stvarima i još mu nije neugodno pri tom.

    U vrtiću nismo ni imali nikakve crne grupe,(koliko se sjećam), a kamoli da primamo fotke i video s djecom koja uvježbavaju pjesmice. Tek sad vidim koliko toga smo bili srećom poštedjeni

    A još da ostanem u grupama od vrtića sačuvaj me Bože, izlazim iz grupe čim prodje zadnji dan škole, neke sport.aktivnosti...whatever name it.

    Meni je sve ok dok mi netko ne zatrpava mobitel glupostima (sve su mi grupe btw stišane), al brate volim svoj mir i sve viškove u životu (ljude,stvari, silne bespotrebne informacije, aktivnosti) ne toleriram.Rješavam ih se.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.05.2023. at 17:02

  5. #105
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Kad su klinci često bolesni, grupe su spas. Dobije se gradivo za max pola sata. Bez grupe ne dobijem ni za cijeli dan. Kod nas ih svi koriste, nikad nisam čula da je netko iz grupe protiv toga.

    Tebi je to očito gubitak vremena… ja zapravo imam gomiletinu grupa… s muzem i djecom, sa starcima i burazom, sa sestričnama i tetkama, frendicama iz osnovne, frendicama iz srednje, frendicama s faksa, s kolegicama s posla… plus naravno vrtic, škola, aktivnosti… ne znam s kim nemam grupu. To mi je jednostavno način funkcioniranja. Pošalji u grupu i riješit će netko . Kad ne mogu, filtriram i ignoriram svaku.

  6. #106
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Meni su grupe uzasne.Imam 2 gruoe na poslu u kojima moram biti zbog obavijesti.I za dvoje djece sa njihovim razrednicima viber grupe.
    I to mi je puno previse.

  7. #107
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Bubilo pa šta ne mogu djeca sama razmijenit informacije i poslikat jedno drugom šta se radilo?
    To je njihov zadatak.

    Imam dosta grupa al s ljudima koji mi nešto znače u životu i s kojima se želim čuti al nikad mi neće zamijenit ni telef.razgovir a kamoli druženja uživo.

    Grupa sa sestričnama i stričevima jezusimarija

    Ti si ovisnik o grupama,a mi odosmo s teme.

  8. #108
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja duboko vjerujem da su neka djeca sposobna sama razmijeniti informacije. U razredu moje djece takva djeca ne postoje, pa ni sama moja djeca nisu takva . Masu puta sam vidjela da ih netko moli da im poslika, da samo izignoriraju.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 20.05.2023. at 19:55

  9. #109
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne mogu se svaki dan ni čuti ni vidjeti sa svih 5 frendica. Kako bi inače znala što ima kod njih?
    Poruke su nekad dvoznamenkasti broj na dnevnoj bazi… nemam vremena za toliko telefonskih razgovora s toliko osoba… to nabrzinu svaka napiše ako ima nešto, ako nema ništa… ne zovemo se svaki dan. Al na tjednom bazi znamo puno detalja. Nekad par dana nema ništa… nekad ne diram mobitel neko vrijeme, one natipkale 50 komada. Pogledam je l me zanima ili ne, uključim se ili isključim… al to je jedini način da se čujemo svaki dan. Ne možemo se sve čuti telefonski u isto vrijeme .
    Telefonski bi se u najbolju ruku čula s jednom od njih 1x tjedno. To jednostavno nije isto kao svi sa svima (skoro) svaki dan.

    Evo dosta, neću više oftopicarit.

    Čekam hoće žuta napisati što se kupuje .

  10. #110
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    I dobro žuta, hoćeš nam reći što se kupuje?
    foto album s decom, ogrlica, naušnice

  11. #111
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    foto album s decom, ogrlica, naušnice
    Iskreno ti albumi s djecom i sl. su poklon koji tete pogledaju kad ga dobiju i stave negdje na dno komode to mi kažu dvije frendice odgajateljice (za sebe i kolegice) i vjerujem im.Nakupi se toga na dnu komode nakon dosta generacija haha

    Bitno da ste i to riješili i idemo dalje za iste pare
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.05.2023. at 21:50

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Bubilo pa šta ne mogu djeca sama razmijenit informacije i poslikat jedno drugom šta se radilo?
    To je njihov zadatak.

    .
    lili, tebi je grah dobro pao ... vjeruj mi, ne vladaju svugdje lijepi odnosi u razredima.
    kod nas razrednica mora urgirati nakon nekoliko dana jer djeci se ne da niti poslikati ono što su pisali u školi, a kamoli pisati što se ima za zadaću ...


    a što se tiče skupljanja, zadnje sam poludila jer je raska po nekim čudnim putevima (grad nam je jako mali) izrazila svoju želju (cca 2000kn vrijednost), kupili smo na kraju, ali sam pretražila net i našla na akciji za 1600kn... i poludila sam kad su u 3. razredu OŠ htjele učiteljici pokloniti vikend u toplicama ... eto pa joj poklonite... nekim učiteljicama je beskrajno neugodno s takvim roditeljima
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 22.05.2023. at 09:16

  13. #113
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    A može biti Vrijeska, moji i jako rijetko izostaju iz škole (najčešće zbog natjecanja ili putovanja), al u načelu uvijek djetetu koje je izostalo pošalje netko od prijatelja iz razreda. Nikad nitko nije imao problema s tim. Nikad u životu nije nitko od roditelja tražio da se na roditeljsku grupu šalju materijali. Nikad.

    Možda neka mama i pita neku drugu mamu 1 na 1, al fakat od svih nas u kvartu koji se družimo nikad čula za takav slučaj. Djeca si šalju jedni drugima.

    Može se dogovorit i da oni koji su trenutno redari su u obvezi dostavit obradjeno gradivo učenicima koji su izostali.

  14. #114
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    foto album s decom, ogrlica, naušnice
    krivo bilo je
    foto album
    ogrlica
    naušnica
    bombonjera
    kuponi za city centar 5x20eur
    buket
    i ide neka zahvalnica neš
    ukupno utrošeno 281 eur

    ovo je pretjerano. tolko ne dobiju ni med sestre i doktori kad spase nekom život. koji k
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 22.05.2023. at 10:21

  15. #115
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Naša učiteljica će dobiti personaliziranu torbu (120 EUR), album koji radi jedna mama i cvijeće. Ukupno trošak 155 EUR, po djetetu ispada 7,5 EUR.

    Žutaminuta, baš neki ljudi nemaju mjeru.....to kad ljudi izgube kompas.

  16. #116
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Isuse koji iznos. To je baš pretjerivanje. Ma i 155 eura mi je puno, ja to sve gledam kao to je nečiji posao bio, dobio je plaću. Ne sjećam se više koliko smo mi skupili kad je T. izašla iz vrtića, ali sjećam se da sam isto imala koji k reakciju. Nije to puno po djetetu bilo, ali meni inače ide na živce sve to, isto kao i pokloni za doktore. To sam rekla da nikad neću raditi, dok nisam došla u situaciju da sam napravila. Bljak. Sve me to nervira, i pokloni i grupe vrtićke, školske, poslovne. Ali ajd, ja sam malo asocijalna valjda.

    Iako se ne slažem s tim da tete nužno stave album na dno komode. Vjerojatno je nekima bitno, a nekima ne. Moja mama je bila razrednica xy generacija, i dalje se svima sjeća imena, čuva njihove poklone/albume/slike, pregledava ih nekad. Možda je iznimka, ali ja se sjećam dok je radila još u školi kako je plakala za svakom generacijom koju izvede

  17. #117
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Vrijeska ne kužim vama učitelj sugerira kaj da kupite i kolko dođe??
    Kod malog je samo par mama učiteljica u našoj školi, i moš misliti na kaj to ugleda? Pa one opipaju kaj bi ova , ona pa malo prepucavanja..... Uglavnom vašar

  18. #118
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Isuse koji iznos. To je baš pretjerivanje. Ma i 155 eura mi je puno, ja to sve gledam kao to je nečiji posao bio, dobio je plaću. Ne sjećam se više koliko smo mi skupili kad je T. izašla iz vrtića, ali sjećam se da sam isto imala koji k reakciju. Nije to puno po djetetu bilo, ali meni inače ide na živce sve to, isto kao i pokloni za doktore. To sam rekla da nikad neću raditi, dok nisam došla u situaciju da sam napravila. Bljak. Sve me to nervira, i pokloni i grupe vrtićke, školske, poslovne. Ali ajd, ja sam malo asocijalna valjda.

    Iako se ne slažem s tim da tete nužno stave album na dno komode. Vjerojatno je nekima bitno, a nekima ne. Moja mama je bila razrednica xy generacija, i dalje se svima sjeća imena, čuva njihove poklone/albume/slike, pregledava ih nekad. Možda je iznimka, ali ja se sjećam dok je radila još u školi kako je plakala za svakom generacijom koju izvede
    Ja na to gledam ovako.
    Da, plaćena je za svoj posao ali ipak je s našom djecom provela četiri godine. Naučila ih svašta, nije ih opterećivala s hrpom stvari, projektima i želimo joj se zahvaliti.
    I nitko u razredu se nije bunio s ničime, odmah smo se složili s poklonom. Još smo ovu jednu tetu u vrtiću nagovorili da za foto album uzme novce jer je prošle godine radila besplatno.

  19. #119
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Cocolina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja na to gledam ovako.
    Da, plaćena je za svoj posao ali ipak je s našom djecom provela četiri godine. Naučila ih svašta, nije ih opterećivala s hrpom stvari, projektima i želimo joj se zahvaliti.
    I nitko u razredu se nije bunio s ničime, odmah smo se složili s poklonom. Još smo ovu jednu tetu u vrtiću nagovorili da za foto album uzme novce jer je prošle godine radila besplatno.
    Ma okej, mislim dam ja novce, ne bunim se ni ja kad se daje. Davali su i moji roditelji kad je trebalo za moje razrednike i koga već, znam da to tako ide i da je lijepa gesta itd. Samo se ja ne osjećam kao da to tako treba pa filozofiram bezveze, zanemarite.

  20. #120
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Što reć osvanula mi danas anketa, ne nije ni 2 ni 4 ,5, a ni 8 razred

    Izgleda da ipak vas neko previše čita i između redova da pobjegnem

  21. #121
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ako se cca trećina ili pola grupe ne poznaje osobno, ne sreće u kvartu i ne druži privatno… zbilja ne znam bolji način od ankete. Alternativa je stotinu poruka dnevno. Ne postoji osoba koja želi to sve sama odraditi ako ne postoji neka grupica koja se inače druži i odradi to.
    Mislim da svatko realan treba biti zahvalan na anketama .

  22. #122
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    https://www.vecernji.hr/vijesti/najo...odojka-1683859


    Eto neko mi davno reko tanja? Jel sam sigurna da nisam iz doba Mate Lovraka
    Naša norijada nije bila u gradu nego na Sljemenu uz janjca kojeg je dobio jedan kolega od tetka, a on ga odlučio podijeliti s nama, pošto je počela kiša i nismo mogli ispeći kod drugog kolege, začas je pao dogovor da dečki voze janjca na Pansion Medvednica ( valjda se drukčije zvao) tam su nam ga spekli i poslužili uz salatu, cijeli dan bili na Sljemenu, lijepo se proveli

  23. #123

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.vecernji.hr/vijesti/najo...odojka-1683859


    Eto neko mi davno reko tanja? Jel sam sigurna da nisam iz doba Mate Lovraka

    Nisam ja.

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi sigurna da nisi svoje školovanje pomiješala s nekom knjigom Mate Lovraka?

  24. #124
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ok nije ni bitno ko je, ali mi smo tako lijepo proveli taj dan i da nisam pomiješala s knjigom

    Neki dan pričam s jednim dječarcem o našim obljetnicama mature i pričam mu od kud su i koliko judi došli na 10 godišnjicu , a dva i pol put više na 30 godišnjicu, ne kuži on !
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 30.05.2023. at 08:43

  25. #125

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    A kakve veze ima godišnjica mature s poklonima za tete u vrtiću?

  26. #126
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Nema veze , ali sam gore linkala poklon za razrednika pajcek od VG maturanata

  27. #127
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    eto utjehe i za srednjoškolce, danas bilo pitanje u grupi, hoće li se kupiti nešto prof, koja ide u penziju (bar djeca misle da ide), ideja je potekla od jednog roditelja. nije 4. r srednje!

  28. #128
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Samo feedback da smo za poklon za razrednika skupljali ipak 15eura (neki su mislili da ćemo 40eur al je ta ideja sasječena u korijenu). Ima 25djece pa nije mala svota kad se sve zbroji.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.06.2023. at 09:06

  29. #129
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    E stvarno gdje sve ide? Meni je Ok da joj njene kolege kupe poklon. OK mi je i da njen razred kupe poklon, knjiga ili neka druga sitnica. Ali sve drugo mi je fakat pretjerivanje.
    I drzimo se teme.

  30. #130
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ne nije razrednik, samo ide u penziju

  31. #131

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    nek mu kupe slamnati šešir (10 eura), bocu vina (20eura) i kulen/sir (može pola za 10eura)

    ne razumijem zašto bi se puno trošilo, može se simpatičnom sitnicom obilježiti i pokazati nastavniku da im je drag

  32. #132
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    nek mu kupe slamnati šešir (10 eura), bocu vina (20eura) i kulen/sir (može pola za 10eura)

    ne razumijem zašto bi se puno trošilo, može se simpatičnom sitnicom obilježiti i pokazati nastavniku da im je drag
    Pa baš tako... U razredu mog mlađeg sina su tako profesorici za odlazak u mirovinu složili košaru sa sezonskim voćem i cvijećem. Ništa ekstra, a lijepo se vidi. Još su djeca donijela svoje voće od doma (sezona trešanja je bila), netko jabuku, netko naranču, svatko nešto sitno i košara se napunila. Baš je bilo fora. Nešto je još bilo unutra, mislim neki šal, ne sjećam se više jer za to nisam bila zadužena. Ništa ekstra. Moj sin je bio zadužen nabaviti košaru, tako da ne znam za ostalo.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •