Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: dojenje i put

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno dojenje i put

    kao što naslov kaže idem 3 dana na put i ne znam da li se trebam izdajati.
    naime J ima 13 mj i sada ga dojim ujutro i navečer i ako nekad hoće po danu, ali otkako radim to je sve rjeđe.

    prije par tjedana sam bila 2 dana na putu, nisam se izdajala i kad sam došla doma sve se nastavilo po starom, sad sam mislila opet isto , ali frendica me zbunila komentarom da bi se morala izdajati jer će mi se promijeniti okus mlijeka :? ako bude ta tri dana "stajalo " bez pražnjenja ,pa vas molim za mišljenje ( evo primjera kako je lako zbuniti mamu dojilicu i nakon podužeg staža)

  2. #2
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Vidiš i mene baš zanima odgovor na tvoje pitanje.
    Nisam baš sigurna da će se promijeniti okus mlijeka :/ :/ :/

    Da sam na tvom mjestu ja bi se izdajala.

  3. #3
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Trebala bi se izdojiti i to onda kada ti J najčešće doji
    kako bi održala proizvodnju mlijeka.

    Neće se okus mlijeka promjeniti, ali bi ti mogao pokucati na vrata mastitis

  4. #4
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    joj, ja ne bihizdržala bez izdajanja ni jedan dan a kamoli 3! neki dan sam bila 2 dana odsutna od kuće pa sam se izdojila 4 puta da izdržim. inače bi mi se prepreprepunile a bogami i mastitis bi mi prijetio.
    zastoj je gadna stvar. mastitis još gora ali ga još nisam iskusila, nadam se da ni neću

  5. #5
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    ja bih se izdojila malo, samo da popusti napetost u dojkama, da spriječim mastitis

    ne trebaš se brinuti za promjenu okusa, pa neće se ukiseliti
    također mislim da ne trebaš brinuti da će se smanjiti količina, ipak imaš dijete od 13 mjeseci, navuči će on opet koliko mu treba.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    hvala cure

    za sada nisam imala problema sa količinom mlijeka, uvjek si on navuče koliko mu treba, a i cicke su mi ok, osim jednog blistera na početku dojenja nismo imali drugih problema tipa zastoja( sad su se razvukle pa ima mijesta za skladištenje )

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    kod mastitisa mlijeko može promijeniti okus, postati slankasto, i neka djeca mogu odbijati dojku zbog promjene u okusu mlijeka.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    25

    Početno

    I mene interesuje ova tema pa je malo podižem.
    Naime, trebala bih na mali put sa mm od 5 dana. Curica je u 14 mjesecu i interesuje me dali mogu nastaviti dojiti. Ja bih naravno izdajala mlijeko, ali najveći je problem šta će njoj davati. Neće flašicu, nikada je nije ni htjela, pojede čokolino prije spavanja, šta joj dati u toku noći, hoće li zaboraviti sisati??? :? Sva me ta pitanja muče, pa ne znam bi li odbila put, a tako mi se ide, ali mi se i doji malena.
    Pomagajte, jel bilo sličnih slučajeva

  9. #9
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja sam išla na put od 4 dana i totalno sam bila podcijenila situaciju. Tad je imao 16 mjeseci, i cicao oko 2 x na noć i možda jednom na dan. Mislila sam, malo ću se tu i tamo izdojiti da popusti pritisak. Međutim, cice su mi buknule, izdajanje je bilo strašno bolno (naravno, ručno, jer izdajalicu koja bi mi bila pomogla nisam htjela ponijeti).
    Da sam bar bila poslušala savjet da ponesem izdajalicu!

  10. #10
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    angie, a kako je dijete tada izdržalo? pogotovo zbog tog noćnog dojenja? je li bilo drame? ja početkom oktobra moram na put 7 dana, miš će imati 14ipol mjeseci, sisa stalno... povest ću i njega i mm ako nađemo smještaj. ako ne... ne znam kako bi to bilo. to mi je previše traumatično, da me tako dugo nema. i sike... :/ a mm misli kako bi to bila prilika za prestanak :?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    132

    Početno

    Ja sam kad mi je mišica imala 13mj.morala tri dana na službeni.Tjednima prije toga mi je bilo muka jer nisam znala kak će ona bez cice pošto cica bezbroj puta tokom dana i još više puta po noći.Ali sve je super prošlo,bezrazložno sam bila u strahu jer je ona to super podnijela.Dok me nije bilo nije ni pitala za cicu.Čim sam se vratila nastavila je po starom ko da nikada nisam ni otišla tako da sada sa 15mj.cica cijelo popodne od kad dodjem s posla pa dok ne ide spavati i doslovno cijelu noć je na cici .Izdajalicu sam nosila za svaki slučaj,ali nisam ju ni raspakirala iz torbe-nije mi bila potrebna.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    132

    Početno

    manal-nama je to više traumatično nego djeci-ona se priviknu na situaciju.Budeš vidjela da će sve proći u najboljem redu i da si se bezrazložno brinula.
    Ja tada kad sam išla na put bila sam malo u depri jer sam bila uvjerena da će mi se mišica odviknut od cice i mojoj sreći nije bilo kraja kad je ona nastavila po starom.Al bogme sada bi sve dala da me više prestane navlačit za cice-barem po noći-jer mi je to non stop nacicavanje postalo preiscrpljujuće.Ali kraj se još ni ne nazire...

  13. #13
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    hvala patriša na ohrabrenju! baš sam danas saznala da izgleda imamo smještaj, ali ako ipak negdje zašteka, tvoje iskustvo je ohrabrujuće.
    puno mi je ipak 7 dana. i ja bi se definitivno morala izdajati, bar malo. neki dan sam bila na poslu, nije sisao od ca. 8 do 15.30 i baš su mi se bile stvrdnile, navikle su na stalno nacicavanje sad preko ferija

  14. #14
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa
    angie, a kako je dijete tada izdržalo? pogotovo zbog tog noćnog dojenja? je li bilo drame? ja početkom oktobra moram na put 7 dana, miš će imati 14ipol mjeseci, sisa stalno... povest ću i njega i mm ako nađemo smještaj. ako ne... ne znam kako bi to bilo. to mi je previše traumatično, da me tako dugo nema. i sike... :/ a mm misli kako bi to bila prilika za prestanak :?
    Oprosti, tek sad vidim post.
    Po danu je podnosio super, nije ni pitao za mene, tata ga je dobro zabavljao. Ali tri noći gotovo da nisu spavali.

  15. #15
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    eh da! noći... hvala angie! pa šta, inače ni ja gotovo ne spavam ma ne, mislim da se nećemo odvajati, bar ne sada još i toliko dugo.

  16. #16
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    evo i mene sa istim problemom, moram hitno na put, na cca 5 dana. kako će on to podnijeti? ima 11 mjeseci, doji puno, uspavljuje se na cici. bočicu odbija. miš moj mali. kako će on to podnijeti?? hoće misliti da sam ga napustila?

  17. #17
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    da mu kupimo neko adaptirano?? koje?? joj, izludit ću od brige

  18. #18
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Vidim da si zabrinuta, ima te na vise tema. Nemoj ad, kojeg smisla ima nakon 11 mj uspjesnog dojenja posezat za tim. Koliko shvacam problem je u nacinu pijenja mlijeka. Vec sam ti dala prijedlog na drugoj temi. Mislim da djete od skoro godinu dana ne trebas niti gnjavit s bocom ako ju nije nikad koristio. Pokusajte da pije kao velika djeca.
    A za uspavljivanje i tjesenje ne znam, mozda da tata pokusa, mozda uspije.

  19. #19
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Nemoj ni sebe zaboravit. Svakako ponesi izdajalicu na put - trebat ce ti!

    Ako jede dovoljno dohrane, ja mu ne bi davala AD. Ako ne jede, tj. ako mu je i dalje glavna hrana tvoje mlijeko, onda bi mu dala neko.

  20. #20
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Bebac ce bit ok! Ne brini! Moj je bio svaki put kad sam ja isla na put.

  21. #21
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Uzasno me to muci,znam da ce biti tuzan,ljut,razocaran... mislila sam bocicu za uspavljivanje,da mu se barem nekako zamijeni cica...inace,dosta cica,nije bas neki jedac

  22. #22
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Znam da ti je tesko. Al sta ces kad moras. Vjerujem da ga ostavljas u sigurnim rukama i da ce se dobro brinut za njega i da mu nista nece falit. Ako mislis da ce mu nesto pomoc, probaj, zasto ne. Il pusti tati (ili ko ce ga vec cuvat) da smisli nesto.

  23. #23
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    nije odlazak na više dana ali da ti dam moj primjer...ja sam bila prošli vikend po cijeli dan na seminaru,bebač od 10mj je bio s mojima...bila sam sigurna da će im biti grintav jer se inače uspavljiva 2x dnevno dojenjem....dođem navečer doma a oni meni da nikakvih problema nije bilo dok me eto s vrata nije vidio,LOL...tek je onda počeo kmečat,oni su ga bez problema i ujutro i popodne uspavali u kolicima...
    kuže oni kad nas nema i pomire se sa situacijom bolje nego što mi mislimo...

  24. #24
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ako znas/mozes izdajati, izdoji i ostavi pa nek mu daju nekako, ako ne zeli bocicu. AD nije potreban, tim vise sto kazes da bocicu odbija -- kako ce mu dati AD? Ako normalno jede dohranu, bit ce sve ok dok te nema.

  25. #25
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Bocicu smo u par navrata davali kad je bio mali...ipak cemo uzeti za svaki slucaj ,mozda bude htio jer po noci bas puno cica

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •