Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Grcenje u stomaku

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    51

    Početno Grcenje u stomaku

    Pozdrav svim forumasicama...
    Prvo se izvinjavam ako sam otvorila temu koja vec postoji ali nisam nigdje pronasla...
    Da li ima neko sa problemom grcenja stomaka???Evo kako sam usla u 6 - ti mjesec (s Bozijom pomoci) svaka dva - tri dana osjetim kako mi se stomak grci...Kao da me grc uhvati i nema sanse da se ispravim...Doduse mogu ali malo teze...Cim legnem taj grc popusti do ponovnog ustajanja...
    Bude mi lakse ako u tom momentu mogu da pustim vjetar (a to se rijetko desi)
    Ne mogu tacno da opisem taj osjecaj u stomaku,vise je u gornjem dijelu stomaka nego dole nisko...
    Uglavnom cim legnem to prodje...I zna tako da me drzi cak i po pola dana...
    Doktoricu nisam zvala,jer za 5dana idem na kontrolu,pa cu joj svakako rec i pitati kako da sebi pomognem...Da li je neko imao slican problem i sta mogu da koristim protiv toga...Stolicu imam jednom dnevno (znaci redovno)...
    Malo me strah za bebicu sve mislim da jadnu i nju sve to zgrci...Jos je osjecam dole skroz nisko a na proslom pregledu prije 20dana mi je receno da je sve u redu...Inace pijem ginipral i malo vise odmaram jer sam uloziva za vrsak prsta...
    A evo sada i ovi grcevi...
    Hvala unaprijed...

  2. #2
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    BH kontrakcije, vjerojatno Pogledaj tu

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=36703

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Ja sam par noći za redom imala strašne grčeve u želudcu, 37 tjedan trudnoće, to je bila takva bol kakvu nikada nisam osjetila. I nije prestajala niti u jednom položaju.
    Prvu noć sam se mučila satima, puhtala, disala, šetala, ležala, stenjala ..... ništa nije pomagalo i prošlo je za par sati. Da nakon toga nisam osjetila mrdanje bebe, sigurno bih otišla u bolnicu na pregled, jer je bol bila strašna.
    A drugu noć sam pila gutljaj po gutljaj Donata, i osjetila kako mi grč polako popušta i prestaje ......

    U prvoj trudnoći mi se to nije dešavalo, pa sam se sada iznenadila. Kažu da je za grčeve općenito dobar magnezij, tako da Donat preporučam.

  4. #4
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Magnezij je super u trudnoci protiv grceva, meni isto Donat jako pomogne.
    Mene takvi grcevi znaju uhvatiti ili zbog "vjetrova" ili bilo da moram obavit veliku nuzdu (grcevi traju i do par sati i tek onda osjetim da moram na WC) bilo malu (produ nakon nje, pa makar izaslo i par kapi)
    A neki put su to jednostavno BH kontrakcije i onda mi je najbolji lijek Donat

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    51

    Početno

    Hvala vam cure na odgovorima...Evo sada se vratila iz kupovine otisla maksuz i kupila sumeci magneziji pa cu ga probat pit...A kako kazes i meni bude lakse kada obavim nuzdu ili pustim vjetar Bas mi se napuse stomak kao da cu imati gasove a ono nista tek za nekih dva do tri sata...
    Danas je to samo jednom bilo...Dok sam lezala nista pa nisam ni ustajala jedno dva sata i proslo...
    E onda sam rucala i poslije rucka me opet ulovilo malo...Bas kao da su mi se crijeva napunila pa im tesko...
    Pokusat cu sa magnezijem pa cu na pregled...
    Bebica lupa pa sam malo mirnija
    Mada me strah jer je osjetim skroz nisko...

  6. #6
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Mislim da te sta se tice tog da je osjetis nisko uopce nemora bit strah, mene cesto zna lupat tako nisko da stvarno imam osjecaj da bi mogla svaki cas izletit van, i to lupa tocno po cerviksu a to zna opako probadat! Al eto rekla ginekologica da je normalno, pa se ne opterecujem nego legnem i stavim jastuk pod guzu, to mi odma podigne bebu

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    51

    Početno

    I ja sam na proslom pregledu pitala dok.za to sto nisko osjetim udarce i isto tako mi je rekla da se oko toga ne brinem nego da se nastimam onako kako mi odgovara da me manje boli,jer sto ti kazes zna nekada jako lupiti po cerviksu...
    Danas sam bolje...Nemam grceve,hvala Bogu,a i dalje cu nastavit po sumecom magneziju...
    Koji si ti tjedan???Nadam se da je u tebe sve kako treba...

  8. #8
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    30 + 5

    Sve odlicno od pocetka, bez mucnina i ikakvih "popratnih pojava" osim sta sam pocela jest ama bas sve 8)

    a dobila 7 kg do sad... cudom se cudim kako tako malo, al neka, bolje da je tako!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •