Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 275

Tema: Miom

  1. #101
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    moj miom više nitko niti ne spominje vjerojatno zato što ga je beba višestruko narasla

    da li netko zna ima li šanse da se miom očisti s porodom ili je operacija neizbježna?

  2. #102

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Čitala sam na raznim stranicama iskustva žena s miomima nakon poroda, pisale su da su ih i dalje imale. U trudnoći su se nekima i "sakrili", razvukli zbog povećanja maternice, ali su iza poroda opet "osvanuli".

  3. #103
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    evo da malo povežem i na staru temu:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...r=asc&start=50

    Vidim da mi je prije godinu dana kada smo pisali o miomima bio 18, pa 30, pa 20x25 mm, zadnji nalaz iz 07/09 je 28,8x26,1. Mota se između 2 i 3 cm, pojavio se i jedan mali isto sprijeda intramuralno 8,8x7,3 mm.

    To je bilo nakon stimulacije kod mene. U međuvremenu i ne znam što se događalo i kakav je bio prije stimulacije.

    Sretna35, možda ako ćeš ići na carski možeš tražiti da ti odstrane miom.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Jelena, čitam ove stare postove..Znači, nije ti baš nešto osobito pomogla rakija i stolisnik?

  5. #105
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj teacher prvotno napisa
    Jelena, čitam ove stare postove..Znači, nije ti baš nešto osobito pomogla rakija i stolisnik?
    Pa i nije bilo neke značajne promjene. Ne znam koliko je stimulacija mogla utjecati, ali nakon zadnje stimulacije sam imala dosta problema, cijeli ciklus sam curila, iako ne bih rekla krvarila.

    Sad ste me podsjetile da si nabavim opet to laneno ulje. Škodit neće. Nisam dugo ništa uzimala. Kruh baš i ne pečem, pogotovo ne preko ljeta. Budem sad opet počela.

    Inače, nisam pila rakiju svaki dan nego stolisnik u vinu. Količina stolisnika koja se stavlja u vino je cca čašica rakije, čisto kao mjerica za volumen.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Na čaju i kapima koje sad pijem ne pišu sastojci, valjda je to tajna. Tri su kure, sve različito. Baš me zanima hoće li biti kakvih promjena.

  7. #107
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    U mojem slučaju doktor u Vin. je prije par dana rekao da ću svakako ići na
    carski, međutim moj miom nije preporučljivo uz taj zahvat micati nego će se to napraviti nakon poroda (daj Bože da dođe do njega) zbog položaja mioma i velike prokrvljenosti.

    Mislim da ne nestaju nego samo promjene oblik kao ih mrvice prerastaju.
    Pojedini se možda mogu izolirati i uz porod, ali misli da sve ovisi o njihovom položaju.
    Mojim subokama jedan veliki

  8. #108
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    joj doktori o tome imaju vrlo različito mišljenje, neki se na sami spomen odsranjivanja mioma nakon carskog reza doslovno smiju, a neki preporučuju, mislim da stvar nije tako jednostavna treba znati o kakvom se miomu radi, u kojem se dijelu maternice nalazi i sl.

    ja još ništa nisam razgovarala o porodu, a moguć je i carski zbog tlaka, prijetećeg gestacijskog dijabetesa, same dobi i sl.

  9. #109
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Da, baš tako. Meni je u mojem slučaju rekao da ne i da ću vjerojatno dugo krvariti i nakon poroda zbog mioma jer evo npr. i dalje krvarim nakon kiretaže. Ja se nekako nadam da će ga ipak micati uz porod Koliko optimističnih misli 8)

  10. #110

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Da malo podignem temu i provjerim je li se, možda, još koja od vas odlučila za Fitosan? Nije baš fora što sam sama u tome.. :/ Ja bi trebala na kontrolu da se vidi ima li pomaka pa ću to obaviti idući tjedan. Jučer sm imala lagano krvarenje iako je M završila, danas ništa i imam male bolove, kao grčeve pred M. Možda su to nuspojave.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    koji ti je dc teacher? meni isto bude, učini mi se da je sve završilo a onda opet počne čak nekad oko 5dc, ali bude manje... jednom mi je drugarica rekla da je to od mioma, kao produžena M, i da treba voditi računa pogotovo nas sa miomom da sve zajedno M ne treba da traje duže od 7 dana, a ako traje onda kod dr... ne znam da li fitosan može da pomogne, ne znam čak da li bilo šta može pomoći i da li se miom može smanjiti. Meni je jedna lekarka rekla da ne može, ali ja sam sigurna da nekim procedurama (ne znam još tačno kojim) možda može da se oslabi....javi nam rezultate, nadam se pozitivnom ishodu

  12. #112
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj teacher prvotno napisa
    Da malo podignem temu i provjerim je li se, možda, još koja od vas odlučila za Fitosan? Nije baš fora što sam sama u tome.. :/ Ja bi trebala na kontrolu da se vidi ima li pomaka pa ću to obaviti idući tjedan. Jučer sm imala lagano krvarenje iako je M završila, danas ništa i imam male bolove, kao grčeve pred M. Možda su to nuspojave.
    Ja na žalost još nisam niti dobila prvu-pravu M nakon spontanog, tako da ništa od mene i Fitosana do daljnjeg bar 3 ciklusa.
    Sad se bližim 40 danu nakon ponovljene kiretaže pa se nadam da će konačno doći, ali stalno nakon kiretaže osjećam lagana probadanja u dijelu gdje je miom.

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da kod tebe bude pozitivnih pomaka

  13. #113

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Hvala curke na lijepim željama. Jučer, kada mi je bilo krvarenje, bio je 16 dc i ne vjerujem da je to kod mene produžena M. Ja nemam inače takve M bez obzira na miome jer nisu veliki-do 15 mm su. I malo prije kod mokrenja je izašla nekakva "tvorevina". Ja vjerujem da trave mogu pomoći, samim time što nekima jesu pomogle, samo treba biti uporan. A na doktore se ne obazirem, ko njih šljivi, oni bi i tako samo operirali. Nek si oni misle što hoće!

  14. #114
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Ja sam u petak bila opet na UZV-u. Miom još uvijek nešto manji od 3 cm. Moja M u pravilu traje dugo, i ovaj ciklus sam recimo 6. dc još krvarila i dr. na pregledu je rekao da je to dugo, ali mi nije nikakvu preporuku dao. Garantirano čovjek nije šarlatan, nego odličan liječnik. Ne znam što bismo mogle uzimati da skratimo cikluse, jedino što sigurno trebamo je željezo. Ja sam si uzela sad kupinovo vino. Baš je fino!

    teacher ~~~~~~~~~ da ti pomogne fitosan.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj sretna35 prvotno napisa
    moj miom više nitko niti ne spominje vjerojatno zato što ga je beba višestruko narasla

    da li netko zna ima li šanse da se miom očisti s porodom ili je operacija neizbježna?
    Evo, ja imam iskustva s tim pa da ga podijelim s vama. Meni je miom otkriven tijekom posljednjeg redovnog ginekološkog pregleda (na koji idem jednom godišnje), prije trudnoće. Tijekom trudnoće je redovno praćen. U početku je bio dug oko 2 cm, u trudnoći je narastao do 4 cm. Naime, poznato je da se miomi "hrane" hormonima trudnoće. Moj je u početku trudnoće porastao duplo i onda stao s rastom. Ne raste više uopće. Inače, može narasti i do 10 cm. Može biti na peteljci (moj nije) koja može bit prilično duga tako da se može "kretati" po cijeloj maternici. Neke žene krvare od mioma, tj. imaju pojačane menstruacije, a neke ništa (moj slučaj). Neke miom stravično boli, a neke ga uopće ne osjete (moj slučaj). Hoću reći - 100 žena, 100 (različitih) mioma.

    E sad što s njim raditi. Prvo, svakako odite kod ginekologa koji ima 3D-4D ultrazvuk, kod dobrih dijagnostičara, oni će vam najbolje reći koliko je miom opasan i treba li ga odstraniti. Na dobrom ultrazuvku vidi se i njegova prokrvljenost i može se bolje definirati kao "opasnost". Meni je preporučeno da ga uopće ne diram, da će bit dovoljno nakon poroda jednom godišnje ga kontrolirati. Inače, sam neće otpasti niti nestati. Tijekom carskog se IZNIMNO operira, jer prijeti opasnost od bitnog gubitka krvi. Školski, ono što ih uče na medicinskom faksu, je da je BOLJE ne dirati miom na carskom. No, miom se na carskom dira samo ako se nalazi na putu bebici koja izlazi van. Naravno, ima slučajeva da miom toliko boli tijekom trudnoće i smeta trudnoći (ovisi gdje je) da se zna čak i za virjeme trudnoće otvarati maternica i vaditi ga van. Ali to su iznimni, iznimni slučajevi.

    Eto, to je, mislim, sve što sam pokupila do sada o miomu. Prije toga nikad čula za miome... sad ispada da jako puno žena to ima, dosta njih ni ne zna da ih ima... i da je to izraslica na koju dosta žena uopće ne mora paničariti, osim ako nemaju krvarenja/bolove, naravno. Opet, najsigurnije je da se ode kod dobrih dijagnostičara da ih definiraju...

  16. #116

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Hvala i tebi, Jelena, na lijepim željama. Ja se iz sveg srca nadam da ima pomaka na bolje. Imam i dalje lagane grčeve, krvarenja nema.

  17. #117
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa
    Ja sam si uzela sad kupinovo vino. Baš je fino!
    I ja ga konzumiram nakon velikog gubitka krvi (zbog komplikacija nakon nedovršene kiretaže) i MM mi je rekao da se boji kako ću postati alkoholičarka A što mogu, kad je fino...


    karmazonka hvala ti što si s nama podijelila svoja saznanja i nadam se da ćeš i ti kao i mi uspjeti ostvariti svoj san bez obzira na miom.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Zvala da se naručim kod ginice, dobila termin 19. Ko će dočekat taj datum..

  19. #119
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj teacher prvotno napisa
    Zvala da se naručim kod ginice, dobila termin 19. Ko će dočekat taj datum..
    Uh, to čekanje me uvijek izludi. Ma proletit će to...

  20. #120

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Curke, gdje ste? Što ima kod vas novog? Meni nešto iskrsnulo 19. i tek ću na uzv 26. Luda sam od tog čekanja.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    evo nas,mrdamo... i ja sam rešila da sledeće nedelje posetim moju dr, videću ako može 21. 10. uhhhh, muka mi je kad pomislim.... moj miom je mnogo veći od svih vaših, on je oko 4-5cm, a kad sam ga otkrila pre 3 godine bio je 3cm. Između sam imala 2 stimulacije. I sa ovim mi kažu da je praktično nemoguće začeće, ali sad se samo mislim da li je još porastao. javljam kad budem nešto znala

  22. #122
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Ja danas procurila. Uh, strah me jer bi to sad trebala biti prva M nakon ponovljene kiretaže pa sam opet u strahu da nešto neće biti kao treba.
    Ako sve bude ok u ciklusu, idem na UZV za 2 tjedna pa ću vidjeti kao moj miom. Konačno ću moći odraditi i briseve. Samo da ovo dobro prođe.

    svima i ~~~~~~~~~~~~~ za vas

  23. #123

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    Bebel, tvrdim da će sve biti kako treba
    Cure možda smo se malo i previše uplašile naših mioma, kad bismo mogle u glavi preokrenuti stvari i ignorisati ih kao da uopšte i ne postoje... možda ih baš tako nasekiramo i pobedimo, ma i njima se može valjda nekako doskočiti sigurna sam u to. samo ne znam kako

  24. #124
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj Jill prvotno napisa
    Bebel, tvrdim da će sve biti kako treba
    Cure možda smo se malo i previše uplašile naših mioma, kad bismo mogle u glavi preokrenuti stvari i ignorisati ih kao da uopšte i ne postoje... možda ih baš tako nasekiramo i pobedimo, ma i njima se može valjda nekako doskočiti sigurna sam u to. samo ne znam kako
    Ja sam tom logikom išla do sad. Čak sam i doktora naučila da na UZV kaže: ono što ne spominjemo... Kao u knjizi Harry Potter.
    U mojem slučaju miom čak nije rastao u prvih 10tj. trudnoće uz napomenu da je plod bio tik uz miom. Također, miom nije bio razlog pobačaja.
    Zato, drage moje...idemo dalje

  25. #125

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Imaš pravo, Jill, kad bi se samo mogle malo opustiti i prestati misliti na te miome, možda bi bilo i većih pomaka. Ima kamo gorih stvari pa su žene rodile..Bebel, ovaj put će biti sve u redu..Vidjet ćeš. Curke, i do 26. (možda se javim i ranije) .Ništa mi drugo ne preostaje nego
    Vi se javljajte s novostima. Jedino ovu temu sad čitam.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Još nešto..Bebel, savki put dok vidim ovog tvog Milinovića, puknem se smijat.

  27. #127
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Ja moram reći da između postupaka totalno zaboravim na svoj miom. Ne razmišljam o njemu uopće. Na žalost nije od toga nestao. Čak sam u međuvremenu zaboravila svoju miomsku "dijetu" (to je vjerojatno najlakše ).

  28. #128

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Jelena, spominješ dijetu. Što nisi jela? Meso, mlijeko..

  29. #129

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    drage moje miom-sapatnice, evo ja prva obavila pregled pa da vas malo ohrabrim... dakle,stoji na istom, na groznih 4,6cm, ali meni je super samo kad nije porastao. U aprilu pred FET bio mi je izmeren 4,9cm, ali verovatnije je da je dr malo drukčije izmerila nego da se stvarno smanjio. i dok sam pričala s njom, ma nije nam padalo na pamet da uzimamo miom kao smetnju za trudnoću. ona kaže sve je to tako po knjigama, jeste smetnja, kao i endometrioza, ali u praksi toliko ima slučajeva trudnica sa još većim miomima ili sa velikim brojem mioma, da je pitanje koliko on smeta. Bolje je da ga nema svakako.
    Ja od sutra krećem ponovo sa medom i lanenim semenom, možda počnem i opet sa vitaminom E200.... što se ishrane tiče, stalno sebi nešto zabranjujem, ali nikako uspešno, slatkiši i mlečni proizvodi su moj greh. videću da ih malo smanjim... čekamo sad sledeći izveštaj s pregleda. teacher, jesi ti na redu?

  30. #130

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    TAMO DI SRCE KUCA
    Postovi
    39

    Početno

    i ja da se požalim curke!ovak molila bi curke koje su prošle operaciju mioma jer ću i ja vjerovatno uskoro.ovak stvari stoje. miom mi je u godinu i pol narastal na 7cm sa 6.6.svaki drugi mjesec krvari po mjesec dana.mišić matrnice je otpušten tako da sam morala piti ergometri,za stiskanje mišića matrnice.dosad su mi tri doktora rekli da mi treba poeracija i sljedeći tj idem u petrovu ko jednog dr.na konzultaciju.za sad su mi rekli da bi bilo moguće ogulit miom od maternice.zanima me koju vrstu operacije rade kakve su moguće posljedice itd...imam jednog pedivnog anđela od 3 god ali bi jednog dana htjela možda i još jednog.već sam jadna i neznam kaj napraviti jer me sve to i optrrećuje i boli.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Jill, ja imam kod gine dogovoreno 26., ali...Menga mi kasni tjedan dana i ako dođe idući tjedan neću moći na pregled. Baš sam ljuta. A onda ću sigurno opet dobiti termin tek u 11. mjesecu..Ubija me ta agonija.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Penelope, kakv miom imaš? Većina nas koja se ovdje redovito javlja nije bila na operaciji.

  33. #133

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    teacher jel ti to tako i inače menga kasni, ili samo ovaj put?

  34. #134

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    TAMO DI SRCE KUCA
    Postovi
    39

    Početno

    sve što mi piše je miom uteri i veličina miomai.što god to značilo.zbilja ne znam.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Jill, i inače imam neredovite cikluse. Dok sam išla bioenergetičaru dolazila bi 33.-34. dan. Sad opet po starom. :/ Ma, to mi nije trenutno toliki bed, samo da mioma više nema. Penelope, trebala bi pitati dr.-a kakav miom imaš jer to uvelike utječe na liječenje.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Miom uteri znači miom maternice.

  37. #137
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj teacher prvotno napisa
    Jelena, spominješ dijetu. Što nisi jela? Meso, mlijeko..
    Izbjegavala sam mliječne proizvode, grahorice (zbog estrogena), a nastojala sam barem jednom tjedno speći kruh za dva dana sa svakakvim sjemenkama, uglavnom lanene i graham. (ja ne podnosim taj med pa sam htjela ovako kompenzirati). Ne znam ima li kakvog utjecaja, teško je to procijeniti.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Ja i tako imam malo kila pa se ne bi odrekla ni mlijeka ni mesa.

  39. #139
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Hi drage moje. Ja vjerojatno u utorak idem na UZV. Uh, nadam se dobrim vjestima ili bar onima koje će reći da je stanje isto, ali ne i gore.
    Obzirom na moju situaciju sa padom stanja KKS, ja se hranim svim i svačim samo da mi se poboljša krvna slika. Crveno meso ima prednost...

  40. #140

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Džim fige za dobre vijesti, Bebel. Javi se.

  41. #141
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Bebel, ~~~~~~~~~~~~~~~~ da budeš zadovoljna nakon pregleda. Ja sam zamijesila kruh graham-lan i malo bijelog, da ne bude baš 100% zdravi , čeka do jutra u frižideru pa ga sutra ispečem za doručak.

    Ja jedem obično samo za vikend meso. Treba mi zbog željeza. Bolje da ne priznam što jedem preko tjedna za gablec=ručak

  42. #142

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Malo da skrenem sa teme i pitam tebe, Bebel-što ti je pisalo na nalazu nakon kiretaže? Ja svoj napisala na temi Vakumska aspiracija.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    teacher ne znam da li si probala, ali čaj od vrkute zaista može da pomogne u regulisanju ciklusa... pronađi malo o njemu. ja sam ga pila kako bih dobila O i posle 2 meseca kenulo je zaista na bolje, samo što ja imam i cistu na jajniku pa se ona posle vrkute uvećala te sam prestala piti. ali ako nemaš cistu, mislim da ti vrkuta može pomoći kod ciklusa, endometrijuma, plodnosti uopšte. koliko znam na miom ne utiče negativno..

  44. #144

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Nemam ciste. Dosta su mi i miomi. Probat ću s nekim čajem izregulirati ciklus. Ako Fitosan pomogne za miome, vidjela sam da imaju i za ciklus pa ću probat s tim. Kažeš, Jill, da si probala vrkutu i da ti se cista povećala. Najgore je s takvim stvarima što ponekad pogoršaju nešto drugo. Jel si se s nečim drugim riješila ciste?

  45. #145

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    i dalje imam i to već 2-3 godine jednu te istu vodenu cistu i jednu manju čokoladnu/endometriotičnu, obe na levom jajniku. te ciste nikako ne prolaze, ni posle kontracepcije koja se obično daje za njih, zapravo samo za vodenu, ova druga ne može puknuti niti bi to bilo poželjno. pred 2. IVF su mi ih punktirali, ali one su se odmah tokom stimulacije vratile. međutim imala sam dobar broj jajnih stanica na tom jajniku, ali opet.... mislim da te ciste nikad neće proći
    evo i sad na pregledu dr je videla folikul od 17mm baš na tom istom jajniku na 14dc, taj jajnik je izgleda mnogo aktivan i sa cistama i sa folikulima.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Samo da prijavim dolazak M. :D U pon. mogu na UZV.

  47. #147
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    teacher super!
    jill, meni onak mutno ostalo da vrkuta utječe na razinu estrogena. ako da, mi ju ne bismo smjele uzimati. nemam sad vremena tražit po webu, možda se sjetim poslije.

  48. #148
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    cure meni nisu jasni ti miomi ...koji je opasan a koji nije..,,,meni je dr.napisao ovako na nalazu ; manji miom strga 12mm koji ne kompromitira kavum ,,,, sta to znaci da mi je miom na maternici??? i ne smeta mi za zacece???

  49. #149

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Crvenkapice77, zaključile smo mi "miomašice" da se ne može sa sigurnošću reći koji su miomi opasni, a koji ne. Kod nekih žena jedna vrsta stvara probleme, kod drugih druga. Nekima ne smeta miom od 10 cm, a nekome smeta puno puno manji. Meni za začeće oni nisu smetali. Imala sam spontani, ali ne zbog njih. Načelno, dr.-i govore da za implantaciju mogu smetati submukozni miomi. Ali, kažem, nema pravila i mi smo se u to uvjerile. Nisi navela kakav je tvoj (kako je lociran u maternici) ili ti dr. nije rekao? Tako mali ne bi trebao praviti probleme, pogotovo ako je intramuralni ili subserozni.

  50. #150
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj teacher prvotno napisa
    Crvenkapice77, zaključile smo mi "miomašice" da se ne može sa sigurnošću reći koji su miomi opasni, a koji ne. Kod nekih žena jedna vrsta stvara probleme, kod drugih druga. Nekima ne smeta miom od 10 cm, a nekome smeta puno puno manji. Meni za začeće oni nisu smetali. Imala sam spontani, ali ne zbog njih. Načelno, dr.-i govore da za implantaciju mogu smetati submukozni miomi. Ali, kažem, nema pravila i mi smo se u to uvjerile. Nisi navela kakav je tvoj (kako je lociran u maternici) ili ti dr. nije rekao? Tako mali ne bi trebao praviti probleme, pogotovo ako je intramuralni ili subserozni.
    ja ne znam draga ni koji je subserozni a koji je intramuralni?? meni je dr. samo napisao miom strga valjda mu to znaci straga ili na.....

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •