Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 275

Tema: Miom

  1. #151

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Subserozni je na stijenki maternice, intramuralni unutar stijenke maternice, a submukozni raste ispod sluznice maternice prema materištu pa bi takav mogao, ako počne rasti, oduzimat mjesta plodu i izazvat pobačaj. Sve to opet može biti različito od žene do žene. Većinom, statistički gledano, trudnoća s njima protekne kako treba. Nadam se da sam te umirila. A drugi put traži dr.-a da ti kaže kakav je tvoj. Ako si čitala moje prethodne postove vidjela si što sam zadnje koristila kako bi ih se riješila. Eto..

  2. #152

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    Jelena, nisam to znala za vrkutu, samo sam čitala kako je najbolja za sve - miome, ciste, ama sve.... i eto, meni cista narasla.
    ništa onda, interni dogovor nam je da ne pijemo nikakve čajeve! (rekoh ja dok se gušim u jednom čokoladnom kolačiću...)
    ovde u bg mi preporučuju da uzmem čaj protiv mioma u jednoj državnoj biljnoj apoteci, to se izgleda od skoro pojavilo, e sad nisam pametna, pitaću ih samo od čega je ali ne verujem da ću ga piti, čajevi su mi sumnjivi, neki deluje na miom neki na ciste a ja sve to zajedno imam...

  3. #153
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj teacher prvotno napisa
    Subserozni je na stijenki maternice, intramuralni unutar stijenke maternice, a submukozni raste ispod sluznice maternice prema materištu pa bi takav mogao, ako počne rasti, oduzimat mjesta plodu i izazvat pobačaj. Sve to opet može biti različito od žene do žene. Većinom, statistički gledano, trudnoća s njima protekne kako treba. Nadam se da sam te umirila. A drugi put traži dr.-a da ti kaže kakav je tvoj. Ako si čitala moje prethodne postove vidjela si što sam zadnje koristila kako bi ih se riješila. Eto..
    znas sta je problem sto moja gin. njega ne vidi,, jer ima stari ultrazvuk..i nikad mi nije spomenula da ga imam..to mi je jedan privatnik rekao ..bit ce da je gledao na 3 D ili kako vec se zove..znaci da nisam otisla tek onako kod privatnika ne bi nikad ni saznala da imam miom mozda tek kad bi bio jako veliki.....ubrzo idem kod dr baumana.nadam se da ce dr.Bauman ga vidjet i nadam se da oni u SD imaju bolji ultrazvuk...da mi kazu kakav je jer ja stvarno nemam pojma..... :? :?

  4. #154
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    jill, nisam sigurna za vrkutu. mislila sam da vi znate. to sam više kao pitanje postavila... sori ako sam vas zbunila.
    ja sam definitivno skeptik po pitanju raznoraznih preparata.

    crvenkapica, imaju ti na SD i dobar color dopler da se vidi koliko je prokrvljen miom.

  5. #155

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Koliko ja znam na color dopler nije više potrebno ići zbog prokrvljenosti mioma jer najnoviji uzv-i imaju i tu opciju. Bila ja. A gdje je Bebel? Ona je danas trebala na uzv.

  6. #156
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj teacher prvotno napisa
    Koliko ja znam na color dopler nije više potrebno ići zbog prokrvljenosti mioma jer najnoviji uzv-i imaju i tu opciju. Bila ja. A gdje je Bebel? Ona je danas trebala na uzv.
    istina, ali vjerojatno samo privatnici i bolnice. s tim da ne vjerujem da svi UZV-i u bolnicama imaju CD. uređaj na SD izgleda vrlo moćno i nije usporediv s ostalima koje sam viđala kod privatnika, a mislim da je prilično nov.

  7. #157
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj teacher prvotno napisa
    Koliko ja znam na color dopler nije više potrebno ići zbog prokrvljenosti mioma jer najnoviji uzv-i imaju i tu opciju. Bila ja. A gdje je Bebel? Ona je danas trebala na uzv.
    Tu sam
    Obavila sam pregled i briseve. Na ovom pregledu je ustanovljeno da je miom 27x29, a bio je 25x40. Moguće da se nakon spontanog i kiretaže smanjio, ali ću tražiti da mi ga ponovno izmjeri na kontrolnom pregledu koji je za tjedan dana. Naime, imam vodeći folikul koji je 20mm, ali endo je na 10dc bio 6mm pa doktor hoće provjeriti da li će uopće doći do ovulacije. Moguće je da me ipak stavi ne neku terapiju da se situacija što prije vrati u normalu. Rastužilo me što mi je pronašao i mali polip na samom ušću pa se nada da bi mogao otići sa M.
    U svakom slučaju preporuka je da sa nastavkom postupaka čekam početak iduće godine
    Eto, želje su jedno, a mogućnosti drugo. Nadam se da će nalaz brisa biti ok (iako sam skeptična jer iako nemam poteškoća, ali vuku se neke posljedice nakon kiretaže npr. neki čudan iscjedak) i da će se polip povući, ali...uvijek ima onaj jedan ali...

  8. #158

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Bebel, i mene je znalo zbunjivat to mjerenje mioma. Jednom bi bili jedne veličine, za neko vrijeme druge. Uopće nisu dr.-i precizni kod mjerenja. Spominješ polip. Imeni je na jednom pregledu prije trudnoće dr. rekla da imam polip, ustvari nije bila sigurna jel polip ili miom pa je na kraju rekla da je to isto. :? Vrlo nestručno..Poslije više nitko nije spominjao polip nego samo miome. Koja je uopće razlika između polipa i mioma? I kako da polipi mogu otići sa M?

  9. #159
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Polip je izraslina, dobroćudni tumor, s tankom peteljkom. Koliko sam ja čitala odstranjuje se kirurški i teško da može otići sa mengom kako je meni gin rekao. Oni se stvaraju kod upalnih procesa tako da sad nervozno čekam nalaz brisa.
    Ono što me brije je citet koji sa pronašla: Liječenje je antibiotsko za sanaciju upale i kirurško za odstranjenje polipa. Polip se može odstraniti "polip kliještima", izrezati nožem ili niskovoltažnom dijatermijskom petljom. Uz odstranjenje polipa potrebno je napraviti i kiretažu - struganje tkiva vrata maternice i pregled tkiva pod mikroskopom kako bi se isključilo postojanje težih bolesti.
    Polip se često ponovno javlja. Može utjecati na plodnost tj. poremetiti trudnoću, uzrokovati spontani pobačaj, prijevremeni pobačaj ili čak sterilitet.

    Privatni ginekolog nije uopće bio zabrinut i čak je komentirao da polip neće smetati postupku, a ja sam sad :?
    Vidjet ću idući tjedan

  10. #160
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Bebel, kakav čudni iscjedak imaš? Ako ti je bed pisati, molim te na pp. Meni je poslije zadnje stimulacije došla M i prošla, a poslije bio neki svijetlosmeđi iscjedak cijeli ciklus do iduće M.

  11. #161
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Jelena šaljem pp

  12. #162

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Bebel, a da probaš sa Fitosanom dok se oporaviš? Opet ja s Fitosanom..

  13. #163
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj teacher prvotno napisa
    Bebel, a da probaš sa Fitosanom dok se oporaviš? Opet ja s Fitosanom..
    Gin. je rekao ništa za sad dok ne utvrdimo da li se hormonalna slika stabilizirala. Čajevi u ovom slučaju mogu utjecati na disbalans hormona pa bolje ne. Uh, razvući će se to na još 6 mj...

  14. #164

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    Bebel neće se razvući na 6 meseci, ali zaista ti je potreban odmor posle svega, čemu žurba? Miom ti je manji ili isti, a i nije ti veliki tako da je to super! Za polip ne znam kako se tretira, ali nije retkost da sam čula da se on hirurški odstranjuje. Koliko znam to je zaista minimalna intervencija zbog koje čak i da dođe zaista ne moraš brinuti. Proveri još malo za polip, ja bih uvek otišla kod još par doktora i skupiti njihova mišljenja... Biće to sve u redu, videćeš, nisu to veliki problemi zaista

  15. #165

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    Bebel neće se razvući na 6 meseci, ali zaista ti je potreban odmor posle svega, čemu žurba? Miom ti je manji ili isti, a i nije ti veliki tako da je to super! Za polip ne znam kako se tretira, ali nije retkost da sam čula da se on hirurški odstranjuje. Koliko znam to je zaista minimalna intervencija zbog koje čak i da dođe zaista ne moraš brinuti. Proveri još malo za polip, ja bih uvek otišla kod još par doktora i skupiti njihova mišljenja... Biće to sve u redu, videćeš, nisu to veliki problemi zaista

  16. #166
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Jill

  17. #167

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Curke, mislite na mene sutra i držite palčeve za dobre vijesti! Ja sam nekako :/

  18. #168
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    teacher ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za sutra

  19. #169

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Thanks, Bebel.

  20. #170

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    teacher čvrsto držimo palčeve za sutra!

  21. #171
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    teacher ~~~~~~~~~~~~~~~

  22. #172
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    Teacher ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  23. #173

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Evo mene..Prije svega, hvala što ste mislile na mene! Bila na uzv-u-pomaka ima i to na bolje! :D Slabija je prokrvljenost i jedan se (najdiskutabilniji) smanjio. Sutra zovem travara i naručujem novu turu čajeva (ovaj put će biti drukčija kombinacija trava). Da je većih pomaka, bilo bi svakako bolje, ali ovo je prvi proizvod koji je kod mene pokazao neke rezultate. :D

  24. #174
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    teacher :D :D
    tako mi je drago što je i tebi pomoglo
    Uh, a bilo me strah i baš sam se bojala kao ćeš ti reagirati jer sam to preporučila preko usmene predaje

  25. #175
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    super teacher!

  26. #176

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Hvala tebi, Bebel, što si rekla za taj Fitosan. Da sam imala tu vijest još i prije..

  27. #177
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja opet bila na UZV-u iz drugih razloga pa onako usput priupitah kako moj miom (kod ovog dr.-a nisam još bila ). Još je isti, nešto manji od 3 cm i dr. misli da, citiram: "ovako mali miomi se ne operiraju, ne vjerujem da će vam smetati za održavanje trudnoće s obzirom kako je smješten, jedino možda ograničava ušće maternice pa je samo zanošenje problematično". A MM i ja smo ionako ICSI ekipa, dr. nije to znao, pa nema veze.

  28. #178

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Jelena, tvoj je intramuralni?

  29. #179
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Da. Na jednom mi nalazu stoji "u fundusu". Što to uopće znači u fundusu?

  30. #180

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Nemam pojma što to znači. Nisam se s tim pojmom srela u vezi mioma. Jel ti on smeta za ostvarivanje trudnoće?

  31. #181
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Evo nešto onako na brzinu:

    Normalna maternica je kruškastog oblika, smještena u zdjelici. Prosječno je 7.5 cm duga, 5 cm široka i 2.5 cm duboka. Iznutra je šuplja i ima debele mišićne zidove. Donja trećina maternice uronjena je u vaginu i naziva se vrat maternice (cervix uteri). Gornji dio se naziva fundus i u njemu se oplođena jajna stanica razvija u dijete.

    http://www.medicina.hr/clanci/anomal...vih_kanala.htm

  32. #182
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    moj socijalni, dr. bauman, dr. vlaisavljević, dr. radončić i dr. kos misle da ne bi smetao plodu. ja se nadam da je barem jedan od njih u pravu

  33. #183

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Super, Jelena. Tvoj onda nije toliko problematičan.

  34. #184
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Jelena kod mene je slična situacija i moj nije bio razlog m.a.
    Moj priv.gin. je ponovno na pregledu rekao: ovo nije za micanje
    Vidjet ćemo što nose novi postupci u idućoj godini.
    Tko starta u ovoj?

  35. #185

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Meni stigli čajevi i kapi i krećem opet s ispijanjem.

  36. #186
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj teacher prvotno napisa
    Meni stigli čajevi i kapi i krećem opet s ispijanjem.
    Od ti želim da se nastave pozitivni učinci

  37. #187

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    http://she.hr/default.aspx?id=959
    Naišla sam na nešto vezano uz miome, pročitajte...

  38. #188

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Thanks, Bebel. Pozlatile ti se riječi. Kad bi mi se bar još neka od vas pridružila, ovako sam i dalje usamljena.

  39. #189

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    jelena, teacher, super! nastavljamo borbu s miomima, svaka svojim sredstvima... nadamo se uskoro i nekom postupku, ja jedva čekam da krenem ali još biram kliniku. nadam se da će biti uskoro, mada...lako se može dogoditi da me odbiju baš zbog mioma, toga me najviše strah. javljam kad budem nešto znala

  40. #190
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    evo, danas sam opet kupila laneno ulje u dm-u.

  41. #191

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Da nam tema ne potone skroz u zaborav, malo ju podižem..Šta ima kod vas? Kako si ti, Bebel? Ja se riješila escherichie na cervikalnom brisu. :D

  42. #192
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Trebam li strahovati da će miom (1,5 cm) reagirati na 40 menopura? Nadam se da bar neće potaknuti novi polip.

  43. #193
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa
    Trebam li strahovati da će miom (1,5 cm) reagirati na 40 menopura? Nadam se da bar neće potaknuti novi polip.
    mare41, ja nisam primijetila bilo kakvu promjenu uslijed stimulacije, niti menopurom, niti gonalom. Navodno miomi vole estrogen, avo se LH i FSH.

    Čitala sam nedavno da se ne smije u trudnoći uzimati laneno ulje jer sadrži fitoestrogene. To bi značilo da ga ne bih trebala piti, s obzirom na svoju endometriozu i miome. Ma ne znam stvarno što je dobro, a što ne...

  44. #194
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa
    Trebam li strahovati da će miom (1,5 cm) reagirati na 40 menopura? Nadam se da bar neće potaknuti novi polip.
    Nakon 1 stimulacije (24 gonala) miom je narastao neznatno i to sa 22,3x22,4 na 23,8x22,8. Nakon 2 stimulacije i m.a smo na 27x29. To je razdoblje od neke 2 g. U međuvremenu su bila i 2 FET-a. Nakon stimulacija nikad nisam imala niti cistu niti polip. Polip je nastao nakon kiretaže i rekiretaže, ali moguće kao posljedica dugotrajnog krvarenja (više od 2 mj ako ubrojim i krvarenje zbog hematoma u trudnoći).
    Nekako sam mišljenja da na sve to utjecaj ima hormonalna slika pojedine pacijentice pa su tako i reakcije drugačije. Općenito mislim da neće imati značajnog utjecaja. mare41 Sretno

    Jelena kad ideš po smrzliće?
    teacher, kavo je stanje?

  45. #195
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    cure baš sam se pitala šta se dešava s miomom u trudnoći, bojala se da on naraste do grandioznih veličina, pa mi je zadnjih dana čak padalo napamet da je možda u vratu maternice i ometa spuštanje Vedrijeve glavice

    kad doktor kaže da se uopće ne trebam bojati jer se on rastegne po čitavoj maternici i postane dio materničnog tkiva :shock:

    pitala sam također što se s njime može desiti tijekom porođaja, kaže ništa specijalno i da ne moram o tome brinuti

  46. #196

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Ja dobila mengu 33. dan :D ,drugi dan sam imala jače izljeve (inače nemam tako) pa se nadam da će se maternica do kraja očistiti od mioma. Na kontrolu idem u 12. mjesecu.

  47. #197
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Bebel prvotno napisa
    Nakon 1 stimulacije (24 gonala) miom je narastao neznatno i to sa 22,3x22,4 na 23,8x22,8. Nakon 2 stimulacije i m.a smo na 27x29. To je razdoblje od neke 2 g. U međuvremenu su bila i 2 FET-a. ... Općenito mislim da neće imati značajnog utjecaja. mare41 Sretno

    Jelena kad ideš po smrzliće?
    Moj miom je isto mijenjao dimenzije, ali ne mogu to direktno povezati sa stimulacijom. Razlike u mm ne smatram baš značajnim, mislim da to i o mjerenju ovisi. Ali znam da miomi rastu i bez stimulacije, tako da je teško reći od čega što. Ipak kod stimulacije se najmanje bojim za miome, više za ciste na jajnicima.

    Bebel, kad prođu gripe.

  48. #198
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    teacher ~~~~~~~~~~~~ za uredan pregled
    Jelena, onda ćemo možda negdje u slično vrijeme
    sretna35, ja sam baš nailazila na tu konstataciju da se razvuku u trudnoći zato o miomu razmišljaj tek nakon poroda
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da se tati ispuni želja

  49. #199

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    12

    Početno

    Evo da napisem nesto ohrabrujuce za cure s miomima:

    Meni su nasli subserozni miom od 5 cm (!) prije kojih godinu dana. Prva doktorica koja je vidjela htjela je da to odmah operiram, međutim sljedeći doktor (iskusan, stariji) je smatrao da ne bi trebao predstavljati problem. Kako sam ja tad već neko vrijeme pokušavala zatrudnjeti savjetovao me je da nastavim pokušavati prirodno i inseminacijom, a ako bih išla na IVF da prije toga operiram, čisto da si dam najbolje šanse.

    Simptome nikakve nisam imala, bol, krvarenje, ništa...

    Uglavnom ostala sam trudna nakon druge inseminacije, sad sam u 16. tjednu, i na posljednjem ultrazvuku (screening s 12 tjedana, koji je prošao super) specijalizirana radiologinja (nisam u Hrvatskoj) koja me je tada prvi put pregledavala ga nije mogla naći! Ne samo da ne pravi probleme, nego izgleda da se kako je maternica rasla, miom se integrirao u zadebljanu stijenku.

    Eto samo toliko da znate da i veliki miom može biti posve benigan u trudnoći.

  50. #200

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj sretna35 prvotno napisa
    cure baš sam se pitala šta se dešava s miomom u trudnoći, bojala se da on naraste do grandioznih veličina, pa mi je zadnjih dana čak padalo napamet da je možda u vratu maternice i ometa spuštanje Vedrijeve glavice

    kad doktor kaže da se uopće ne trebam bojati jer se on rastegne po čitavoj maternici i postane dio materničnog tkiva :shock:
    E tocno to se meni dogadja.
    Iako sam i ja prije trudnoce citala svasta, da narastu 100% i slicno.

Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •