Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 275 od 275

Tema: Miom

  1. #251
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    zlatta, iskreno, toliko toga sam čitala da više ne znam šta sam tada pročitala i gdje, ali sam se isto šokirala, kao što sam i napisala, jer kad sam počinjala piti taj čaj, nigdje to nisam pročitala.......

    a mislim, ali samo "mislim" što znači ne mora biti, da su mi se miomi vratili zbog toga.
    al ko zna zbog čega su mi se vratili, i to nakon sedam mjeseci od operacije.

    imala sam punu matericu mioma, da su mi jedan dr i jedna dr bez ikakvog pitanja i savjetovanja rekli da sve treba van! ja u šoku gledam u njih dvoje, kažem, šta van, pa ja pokušavam ostati trudna, a oni se pogledaju i kao nek se javim svom dr.
    njihovo ponašanje povezujem i sa time što sam ja išla privatno kod jedne dr koju oni znaju i kad su vidjeli njen pečat i potpis, su se samo pogledavali.

    ja sam se vratila toj mojoj dr, koja me onda uputila u ambulantu ASA, jer je znala moje namjere, zato me i poslala u bolnicu na color dopler, da potvrdi njene sumnje.
    tako sam došla kod dr koji me operirao i kod kojeg sam kasnije išla u postupke.

    al od kad su mi se vratili miomi, nisu mi ponovo sugerirali operaciju, ali sad sigurno ni ja ne bi bila za, jer sam tek naknadno pročitala da mnogi niti ne idu na operaciju zbog mioma.

    ako sam ti išta pomogla.....

  2. #252

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    marta, hvala na odgovoru, meni je miom narastao nakon kiretaže, a sada već dugo nisam niti bila na uzv (6 mj) pa ustvari niti ne znam koliki je.
    a to glede vrkute i meni je sumnjivo, već sam napisala da imam spotting još uvijek, a danas mi je 18.d.c., i na temi marulja i vrkuta sam pročitala još nekoliko javljanja da im se to dogodilo, ali nikome nije baš ovako dugo, tako da i ja to povezujem s miomom.

  3. #253

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    podižem temu iz prašine, pitanjem da li je od tada tko s miomatoznom maternicom išao u stimulaciju i kako je prošlo??

  4. #254

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    10

    Početno

    i to isto pitanje i ja postavljam i jako mi je vazno, jer cini mi se odkako sam pocela sa stimulacijama svaki put mi pronadju po jedan miom vise...

  5. #255

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    zaista, zar nitko nema što napisati??

  6. #256
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja imam miome i išla sam u stimulaciju. Nisam ostala trudna, ali mi nije jasno ustvari što vas interesira. Miomi rastu, al rastu i ako ne idete u sitmulaciju. Kod mene je jedan IVFovac mišljenja da bih trebala ići provjeriti je li to za operaciju, dok drugi IVFovci misle da ne treba dirati.

  7. #257
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Prije svega treba vijdjeti o kpjem se položaju mioma radi, da li su subserozni (na mišićnoj stijenci maternice), intramuralni (unutar materične stijenke) ili submukozni (ispod sluznice maternice).
    Ja sam s miomatoznom (intramuralni miomi) maternicom prošla stimulaciju i u 19. tjednu trudnoće sam. Miomi su nešto sitno rasli i u stimulaciji, a i nešto više u ovih 19tjedana (najveći je sad oko 5 cm, na početki je bio oko 2 cm), a kažu da se nakon 20. tjedna miomi smanjuju, živi bili pa vidjeli.
    Prije postupka bila sam kod 4 različita IVF-ovca i svi su rekli da miomi nisu prepreka niti postupku, niti trudnoći, ali da mogu stvarati probleme kod poroda, pa se zbog njih često ide na carski. E sad, mnoga iskustva govore da to nije nužno, jer oni često i nestanu do kraja trudnoće (opet ovisno o položaju).

    Eto Zlatta, to su moja iskustva. Nadam se da će pomoći.

  8. #258
    nina32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    359

    Početno

    Hej, meni su na drugoj fulikulometriji otkrili submukozni miom od 1 cm za kojeg kažu da ga ne bi dirali jer je mali.

  9. #259
    mistic avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    162

    Početno

    Meni je dr. na jednom pregledu rekao "Jel znate da imate miom?" i ništa nije drugo komentirao. Nakon toga sam bila na stimulaciji...njega više brine polip kojeg imam i kaže da ga trebam ukloniti...

  10. #260
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    Ja sam danas saznala da imam miom. U stvari ni sam dr nije siguran da li je polip ili miom pa me naručio zadnji dan slijedeće M da dođem. Kako do sada nisam imala s tim problema a ni previše saznanja o tome, mučim se koliko mi to može smetati u postupku? Vidim da neke od vas spominju povezanost mioma i kiretaže a ja sam je imala u siječnju. Ako bude slučajno potrebna histeroskopija koliko trebam čekat da bih išla u novi ivf?

  11. #261
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    2-3 ciklusa. tako je bilo meni rečeno. ja sam imala polip koji se prepolovio (?) i dr mi je rekao da ne idem na postupke ne bi ga trebalo ni dirati jer je bio stvarno malo (7mm) ali s obzirom na postupke da je bolje da je sve čisto jer može smetati zametku da se ugnjezdi. to je njegov odgovor. u 12/2010 sam operirana a u 3/2011 sam bila u postupku nadam se da će ti sve biti na kraju u redu.

  12. #262

    Početno

    Drage moje, iako sam sebi rekla da necu ucestvovati u forumima i da necu pricati sa ljudima o "miomirima" jer ne zelim da priznam njegovo postojanje (ne zelim da ga osvestim), ipak sam osecala da postoje neke informacije koje bih mozda trebala da podelim sa zenama.

    Ja sam inace iz Beograda, i pre mesec dana mi je dijaknostikovana ova dosada bozija. Naravno, odmah sam se bacila na internet. Gugl mi je postao najbolji prijatelj, i moram da kazem da sam naisla na mnogo vise foruma i clanaka iz Hrvatske nego iz Srbije. Bilo kako bilo, sa svih ti foruma i clanaka sam saznala da to sve moze da se regulise cajevima (koje tek treba da probam) i ishranom. Kako sam cekala da mi se uradi detaljna dijagnoza i da razgovaram sa lekarima, ja sam odlucila da prvo izmenim ishranu. Uradila sam onako kako su me savetovali regionalni sajtovi (iz sr i hr) i bacila se na soju svom snagom, kao i ostale makrobioticke i vegetarijanske bljuvotine. vidim ja da tamo pise da su to namirnice sa fitoestrogenom i da to kao zamenjuje estrogen. I sad razmisljam ja "pa ako se ovo go*no hrani estrogenom, znaci da ne treba dodatni estrogen da unosim" i ukucam na guglu "low estrogen food" i izbaci mi sve suprotno od onogo sto sam citala da treba... I odem juce u privatnu ordinaciju na konsultacije, kod jedne divne doktorice koja je i ginekolog i akupunkturolog, ali ima holisticki pristup lecenju. Mislila sam da krenem sa akupunkturom (inace, direktor "narodnog fronta" kod koga sam bila na konsultacijama je odmah rekao "operacija!" ali kad sam ja krenula da pricam 100 na sat kako necu jer mi ne pravi ama bas nikakve probleme, meca redovna, sve ok, i kako hocu prvo tri meseca sa cajevima i alternativom da probam, on je crko od smeha i rekao "ajde, probaj, moze tri meseca, ali samo ce biti veci, sto je opet meni lakse da operisem" na sta sam mu ja rekla "eto vidite, ja zapravo mislim na vas, da vam olaksam!" i lepo otisla kuci, pa cu doci za tri meseca)

    Dakle, evo sta je ova privatna doktorica meni rekla: NIKAKO soju! NIKAKO namirnice sa fitoestrogenom! To samo poboljsava rad jajnika i nadodaje estrogen. ISKLJUCIVO namirnice koje nemaju fitoestrogena (to mozete guglovati). Pored toga, NIKAKO masnu hranu, narocito zasicene masnoce (to su one iz cipseva, grickalica i tih gluposti). Ali ni sa tim ne treba preterivati. Masna hrana potpomaze rad janika, samim tim i prozvodnju estrogena. Zato se premrsavim devojkama savetuje da jedu masno, ne da bi se ugojile, nego da bi im jajnici pravilno radili. Takodje, rekla je NIKAKO akupunktura. (e tu sam se odusevila, jer mogla je opusteno da mi uzme pare za to, al eto postena je zena). Naime, akupunkturom se samo stimulise rad odredjenog organa, tako da bi se jajnici jos vise zaradili i prizvodili jos vise estrogena. Dakle, uzrok je taj glupavi visak estrogena i samo ga treba smanjiti da to cudo ne bi raslo ili se ponovo javljalo nakon operacije.

    Sto se tice cajeva, jos uvek nisam nista pocela. Nasla sam neku fitoterapeutkinju sa kojom za par dana treba da se vidim, ali mi se preko telefona nije dopala. Nisam joj ni rekla koji je miom, nit koliki je (a veliki je oko 13x11 cm, i intramuralni, na prednjem zidu materice) i odmah je krenula "ooo, pa nema problema, saniracemo mi to, imam ja terapiju!". Nekako verujem da je svako individua za sebe i ono sto pomaze meni, mozda ne pomaze nekom drugom. Sad, videcu kakva je kad se upoznamo, i videcu koliko ce novca da trazi. Ne pada mi na pamet da dajem ogromne svote novca za mesavinu biljaka koju mogu da kupim u bilo kojoj biljnoj apoteci.

    E sad, ja sam igrom slucaja cula za jedan manastir u Bosni, gde monahinje pripremaju cajeve vec decenijama, i svi okolni lekari salju pacijentkinje kod njih. To je udruzenje Klanjateljice (imaju i svoj sajt, guglujte ih) i na sajtu imate mapu manastira u Hrvatskoj i Bosni, ima kontakt telefoni. Ja sam ih zvala, kazu da prave cajeve za miome i za par nedelja cu lepo da odem i da narucim (mora licno, da biste im dale sve detalje). Ova moja privatna doktorica, kad sam joj rekla za manastir, je rekla da obavezno to probam, jer veoma cesto se desava da cajevi spravljeni u manastiru bolje pomazu nego isti ti cajevi spravljeni u regularnoj biljnoj apoteci. E sad, pretpostavljam da takvih manastira ima i kod nas, ali moracu malo da proguglam.

    Eto, nadam se da sam makar nekom pomogla. I jos jedna stvar: doktorica mi je rekla sledece: "Pa da, visak estrogena se obicno desava izuzetno lepim zenama, jer je upravo on zaduzen za lepotu i zenstvenost" )))))))

    Pozdrav!

  13. #263

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    3

    Početno

    ima li tko iskustva sa intraligamentarnim miomom?? ja imam jedan od 43 mm desno straga iza jajnika........plus jos dva manja od 15 i 12 mmm intramularna.nisam se mogla nacuditi kad sam cula dijagnozu,jer imam 28 godina.za miome sam cula prije, jedino kod zena u menopauzi,,i dalje pokusavam i nemogu shvatit pa zastoo...no gdje god citala koga kog pitala nitko nema pravih odgovora,,zar je moguce da postoji u medicini nesto tako rasireno a da se nezna ni kako ni zasto ni sta cemo s njima..no eto tako je kako je ..ostaje samo pitanje sta sad.dr. mi ne preporucuje operaciju jer ona sama nosi rizik priraslica,oziljaka,upala itd sto bi moglo biti pogubno za trudnocu..i znaci sta da sad samo mirno cekam da oni i dalje rastu..pa gdje je tek smisao tome..

  14. #264
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    helloo, nisu miomi rezervirani za žene u menopauzi. isto tako nije jednoznačno je li nešto za operaciju ili nije, tu se nailazi na različita mišljenja liječnika. u prehranu duboko sumnjam da možeš nešto promjenom prehrane napraviti. Pokušalo nas je dosta ovdje, nisam primijetila da se ikome nešto bitno promijenilo u životu.

    Mi nismo liječnici ovdje i nikako ne treba uzeti zdravo za gotovo naše mišljenje, ali ja bih odgađala operaciju koliko ide, a na trudnoću bih se odlučila čim prije. Ne znam jesi li slučajno uletila na MPO topic, ili ste na početku borbe s neplodnosti. Kako god, što ranije na trudnoću.

  15. #265

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    3

    Početno

    za sad nisam u borbi s neplodnosti,no kako stvari stoje i to me ceka..nisam trenutno ni u 'situaciji za trudnocu',tako da za sad ni od toga nista,preostaje mi samo cekati ,a to me doslovno dovodi do ludila..cekam sto?da narastu,sami od sebe nece proci,u neke alternative bas i nevjerujem,,mada da nekazem da nisam sve pokusala pijem neki 'caj',,pokusavam shvatiti kako je uopce doslo do toga,jer ako neznamo uzrok nemozemo naci ni lijek...dr.objasnjava nastanak mioma u mojoj dobi time sto nisam ostala trudna do sada a maternica je vec odavno bila spremna za tu funkciju...nisam nikad koristila ni hormonske tbl.sto neki navode kao moguci uzrok.uglavnom opcije mi nisu 'svijetle '

  16. #266

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    20

    Početno

    Nedavno mi je jedan travar "Ferencic" iz Velike Gorice rekao da su miomi tumori i da nije uredu kada ih lijecnici zanemaruju dok ne narastu "velicine djecje gave" nego da se treba raditi na njihovom uklanjanju. Inace, pobornik sam prirode i svih prirodnih stvari tako da vjerujem kako nista ne skodi ako se proba sa nekim cajem, jer caj sigurno nece ostetiti ako ne pomogne. Inace ima i ovaj site : http://snagabilja.com/lecenje-biljem...-materice.html sa kojeg sam ja primjenila terapiju pa cu vam javiti rezultate. Nisam koristila rusu 2 tjedna kako je navedeno jer se travari spore oko njene upotrebe. Samo primjenjujem ostalo i do kraja ovog tjedna sam gotova pa cu na pregled i javim vam svoju situaciju. Inace, za miome, odnosno u borbi protiv mioma su jako dobri stolisnik i neven. Zena koja radi sa cajevima mi je rekla da treba piti sto vise, na litre stolisnika i da on ocisti miome. Ovaj travar Momcilo, sto sam stavila ovaj site, odgovori na pitanja putem maila i fer mi je sto je stavio recepte vez tajni i neznam kakvog skrivanja nego full otvoreno iako se moze i od njega narucivati. Odmah mi je ulio povjerenje. Za casne sestre sam i ja cula i bas cu ih kontaktirati kada zavrsim ovu terapiju koja inace traje 10 dana. Sa biljem i vjerom mislim da se puno lakse otjera zlo nego sa medicinom koja pola toga unisti a najcesce ne pomogne.

  17. #267
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Drage moje, kad sam vidjela da se opet tema pokrenula protrnula sam pa bih nešto napisala.
    Imam jednu jako dobru prijateljicu. Dugo nije mogla dobiti drugo dijete (x-godina) i na moj nagovor krenula je na razgovor kod MPO liječnika u ZG. Tamo joj je otkriven mali miom. Nekoliko mj. kasnije ide na drugu kontrolu sa svim zatraženim nalazima, utvrđen joj je sarkoma, nakon 2 operacije stanje se naglo pogoršalo, otkrivene su joj "fleke" na plućima i sad se bori za goli život. Napominjem da je od prvog doticaja s liječnikom od tada prošlo 1,5g., da je već 6 mj pod kemoterapijom, i da su joj kod nas govorili da "nije to ništa strašno".
    Moj doktor koji mi je micao polip s maternice, rekao je da to nije zabrinjavajuće, ali i to da mu tu nije mjesto.
    Ovaj moj post će možda zvučati uznemirujuće za neke, ali nemojte se smesti kad vam kažu da to nije ništa.
    Za početak probajte s biljem (uvijek sam za to), ali ako ne ide na bolje kroz neko vrijeme, mičite to iz sebe.
    Posljednje uređivanje od Snekica : 26.03.2012. at 09:34

  18. #268
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Miomi postaju maligni u manje od 0,5% slučajeva. Svaka intervencija u abdomenu je rizik za nastanak priraslica, koje mogu imati vrlo neugodne posljedice, kod mene su dovele do zapletaja crijeva (ne od operacije mioma, ali druge intervencije u abdomenu). Stolisnik pijem cijeli život, doslovno mami za ljubav. Ima ona neki čarobni recept, al miomi su tu. Ponovit ću - za operaciju kod mene je 1 od 4 najpoznatijih liječnika. Podsjetit ću i na slučaj kada je dečko ostao bez noge kod operacije slijepog crijeva u Rijeci. Nema operacije koja ne nosi nužno i neki rizik sa sobom. Ne znači da će se nešto dogoditi, ali izvjestan rizik je uvijek prisutan.

  19. #269
    thinkpink avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na sunčanoj strani
    Postovi
    430

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Podsjetit ću i na slučaj kada je dečko ostao bez noge kod operacije slijepog crijeva u Rijeci. Nema operacije koja ne nosi nužno i neki rizik sa sobom. Ne znači da će se nešto dogoditi, ali izvjestan rizik je uvijek prisutan.
    konačno da od silnih foruma na kojima pišem naiđem na identično mišljenje kao što je moje.
    eto, jako često vidim da se o anestezijama i operacijama piše na prilično opušten način. najgore mi je pročitati da netko ide na "rutinsku operaciju"...moj dragi ukućan je u 23-oj godini imao rutinsku operaciju nakon koje je ostao 3 mjeseca nepokretan. neka viša sila ili ne znam što ga je diglo iz kreveta /medicina nije/.

    meni je većina doktora rekla da ne diram miome, imam ih 7-8 povećih zadnjih 10 godina. jedan mi je sugerirao operaciju, a drugi je bio iskren i rekao da kirurg može imati loš dan...kao uostalom i svaki čovjek koji radi svoj posao i da on ženi koja nije rodila ne bi čačkao po maternici ako nije životno ugrožena.

    prirodnu trudnoću sam iz prvog pokušaja ostvarila prije 3 godine, missed u 09-tom tjednu...i onda...povećanje mioma, endometrioza, začepljeni jajovodi /nakon kiretaže naravno/.

    ivf uspjeva iz 3-eg pokušaja /prirodnjak/. sad guram 19+1. miomi rastu, rade cirkus u trbuhu, ali ja ležim i slušam doktore. imam dva na ušću maternice koji su sada svaki po 5 cm, ostali oko 3-4 cm. kažu da nisam nego za carski rez. beba je nekoliko dana naprednija pa vjerujem da je veliki borac i da će sve biti dobro.

    sutra sam na važnom pregledu pa ćemo vidjeti što i kako dalje.

  20. #270
    thinkpink avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na sunčanoj strani
    Postovi
    430

    Početno

    i da pokušala sam razne varijante čajeva, bioenergiju, potpunu promjenu prehrane, bila vrlo disciplinirana sigurnih godinu dana. miomi su se samo povećali.

    sretno svima kojima alternativa upali, meni eto nije.

    na kraju sam samo posebnom prehranom iscrpila tijelo jer sam i inače ekstra mršavica, a nakon svega sam samo još kile izgubila i izgledala kao avet. da ne govorim o nervozi koja me pratila i bila sam ljuta na to što sam morala kontrolirati prehranu a inače sam veliki gurman.

  21. #271
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    thinkpink, žao mi je što ti se to dešavalo! Zaista! Zato sam i napisala, probati s prirodom, a ako ona ne upali, onda micati, naravno, ako se smije dirati.
    Od 5 doktora, 4 će reći drugačije. Nažalost. to je takva "praksa" ne samo kod nas, već i u sređenijim državama od naše.

  22. #272
    Mali Bubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    21

    Početno

    Veliki pozdrav svima, ovo je moj prvi post pa se unaprijed ispičavam na eventualnim pogreškama.

    Molim vas za iskustva histeroskopske ablacije mioma u KBC Ri... sve je dobro došlo.
    Moj miom (tip 1 - 50% submukozno, 50% intramuralno) je smješten u rogu, onemogućava implantaciju, imam zaista neizdržive bolove (povraćanje, nesvjestica) uz izljeve, anemiju... Ni jedne sekunde ne dvojim o nužnosti zahvata, ali obzirom na lokaciju mioma svijesna sam rizika, a imam 38.
    Alternativu sam iscrpila... miom raste, adenomioza je tu

  23. #273

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Cure imam pitanje i trebam pomoc. Naime imam miom i razmisljam da bi isla na operaciju da mi ga izvade. Zanima me da li on radi probleme pa se nece primiti ili da ga ostavin? Pomagajte.

  24. #274

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    40

    Početno

    Molim Vas ako moze da me posavjetuje : Na nalazu mi pise ispod endometrija opisa "straga zanemariv fibrom 2.0 koji komprimira cavum" Sta to znaci?? Je li to miom i koji je od tih submukoznih ili supre..?? Prepreka za trudnocu kakva je prognoza, moj dr ni rijeci nije rekao tek sad procitam!

  25. #275

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Zadnjivoz eto i ja imam miom al sam bila kod primriusa u Merkuru i rekao mi je da ga necemo dirati i da ne smeta za trudnocu. Probaj traziti drugo misljenje ili nek ti tvoj doktor objasni o cemu je rijec. Meni je moj soc gin trazio drugo misljenje i zato sam isla na Merkur. Nisam ni dugo cekala na pregled. Sretno.

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •