Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 275

Tema: Miom

  1. #201

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa
    Ipak kod stimulacije se najmanje bojim za miome, više za ciste na jajnicima.[/size]
    Jelena na stimulaciju ne možeš sa cistama, moraju ti ih punktirati pre stimulacije. Za smrzliće nema problema, bez obzira na sve lekove koje ćeš možda piti pre i posle transfera.
    Ja sam prvu stimulaciju radila sa cistama, nisu narasle i taj jajnik je dao zavidan broj folikula. Ali to nije preporučljivo, jer se smatra da jajnik neće dobro obaviti svoju ulogu. Pre druge stimulacije punktirali su mi ciste neposredno pre stimulacije, koje su nakon svega ponovo tu...ne mogu ih se otarasiti nikako. Ali jedino znam da se u stimulaciju s njima ne ulazi.

  2. #202

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Suborke, gdje ste? Što ima kod vas?

  3. #203
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,141

    Početno

    Znam da ne mogu na stimulaciju s cistama. Jedan mariborski je pomnaknut za jedan ciklus zbog ciste, ali su mi nakon stimulacije jajnici duuuugo ostali povećani.

    Nakon stimulacije sam išla na dva FET-a u prirodnim ciklusima, bez lijekova, osim Pregnyla nakon transfera. Na žalost ništa. Budući da sam opet upozorila dr-icu da imam smeđkasti iscjedak oko ovulacije, dr-ica u MB-u rekla da onda ne bih trebala u prirodnim, nego uzimati estrofem pa utriće. Na riječ estrofem ja se zaledim i sad ni sama ne znam što da radim. Imamo još samo jednu slamčicu s 2 embrija.

  4. #204

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Bila na uzv-u nakon druge terapije i nalaz je opet dobar-miomi su još manje prokrvljeni (to bi valjda značilo da se suše?). Nastavljam dalje sa terapijom. Ovulacija je prošla-piše endometrij sekretorno promijenjen (što to znači?) i 20 mm. Jel to ok debljina za endometrij budući je ovulacija bila?

  5. #205
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,141

    Početno

    Citiraj teacher prvotno napisa
    Bila na uzv-u nakon druge terapije i nalaz je opet dobar-miomi su još manje prokrvljeni (to bi valjda značilo da se suše?). Nastavljam dalje sa terapijom. Ovulacija je prošla-piše endometrij sekretorno promijenjen (što to znači?) i 20 mm. Jel to ok debljina za endometrij budući je ovulacija bila?
    Sekretorialna faza nastupa obično nakon 14 dc, tako da mislim da ti je to normalno, ali 20 mm mi se čini možda predebelim. Do 14 mm je OK, a kod debljih mislim da može biti problema s prokrvljenosti.

  6. #206

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    20 mm je vjerojatno zbog mioma.

  7. #207
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,141

    Početno

    Citiraj teacher prvotno napisa
    20 mm je vjerojatno zbog mioma.
    je l ti to netko rekao? ja nisam nikada čula za to.

    Ja sam u svibnju imala 17 mm, neposredno pred transfer. Neke cikluse poslije kad sam se za FET pripremala sam imala 14 mm, a miom se nije nimalo promijenio. I ja sam stalno na granici da mi bude predebeli endometrij. Čini mi se da doktori češće vide pretanki, pa im se debeli na prvi pogled čini OK.

  8. #208

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    Mislim da to nema veze s miomom jer ja muku mučim s tankim endom, a miom oko 4,5cm. Endo ako dođe do 9mm to je pravo čudo, obično je između 6 i 8. Eto, a ja uvek mislila da je i to zbog mioma... nikad nisam pitala dr-a ima li to neke veze.

  9. #209
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    evo ja sam preživjela trudnoću i carski s miomom

    liječnici kažu da nije nimalo opasan za trudnoću jer se u trudnoći rastegne preko čitave maternice (zbog toga ga nije moguće maknuti tijekom carskog reza)

    baš me zanima kakva će biti preporuka liječnika za dalje

  10. #210

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Dr.nije komentirala debljinu endometrija, samo je napisala kolika je. Ja mislila da je deblji jer je miom intramuralni. Bilo kako bilo, mislim da to nije neki bed.

  11. #211
    curka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    181

    Početno

    Moji blizanci dijele svoj prostor s miomom i nadam se da će im on biti dobar susjed i da neće stvarati probleme
    Kada sam još prije T razgovarala s dr. o mogućnosti vađenja njegova preporuka je bila da ga pri porodu carskim odstrani :?

  12. #212

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    curka, sretna35, koje su vrste vaši miomi? moj je intramuralni. od vrste mioma zavisi i trudnoća, bar sam ja tako čula, pa me baš zanima kakvi su vaši miomi bili kad ste zatrudnele?

  13. #213
    curka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    181

    Početno

    Intramuralni ( nadam se da sam dobro napisala ) - što god to značilo ... veličine 4 cm ..

  14. #214

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    ah curka znači moguće je! I sa intramuralnim i sa tom veličinom! Želim sve najbolje tvojim blizancima a njihovom susedu da miruje, da se smanjuje, rasteže, kako hoće ali da bude manji od makovog zrna!

  15. #215
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj curka prvotno napisa
    Moji blizanci dijele svoj prostor s miomom i nadam se da će im on biti dobar susjed i da neće stvarati probleme
    Kada sam još prije T razgovarala s dr. o mogućnosti vađenja njegova preporuka je bila da ga pri porodu carskim odstrani :?
    curka ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za tebe i tvoje bebice
    Hvala tebi i sretna35 što nam ulijevate nadu.

    Meni su uglavnom komentirali da bi miom bilo dobro odstraniti prilikom poroda, ali dr.K. je rekao da ne jer je pojačana prokrvljenosti.

    Meni se nekako čini da je ovaj moj malo promijenio položaj nakon kiretaže i rekiretaže pa se malo pomaknuo od endometrija kojeg je prije toga deformirao, a sad smo baš onako "nice" na pregledu.


    teacher meni je endo. uvijek u vijeme ovulacije bio oko 12 tako da mislim da miom nema utjecaja ukoliko nije zabilježena deformacija endo.

    svima

  16. #216

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    eto sad, nova muka - deformacija endo. Bebel kako su to utvrdili, UZV-om? Meni niko nije rekao za deformaciju, samo je jedna dr rekla da miom pritiska endo, ali osim nje niko mi nije pominjao deformaciju?

  17. #217
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj Jill prvotno napisa
    eto sad, nova muka - deformacija endo. Bebel kako su to utvrdili, UZV-om? Meni niko nije rekao za deformaciju, samo je jedna dr rekla da miom pritiska endo, ali osim nje niko mi nije pominjao deformaciju?
    Meni je bio na nezgodnom mjestu, ali i tad je dr rekao da ima prostora da se ulovi bebać.
    Ako ti to niko nije naglašavao onda nema brige. Ja sam i s tim ostala trudna. Miom definitivno nije bio razlog mojeg pobačaja.

  18. #218

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Jill, ako ti miom pritišće endometrij onda to znači da ga deformira, daje mu drukčiji oblik. Ali nije to sad ništa specijalno za zabrinuti. Shvatila sam da dr.-i kao da jedva čekaju da nam kažu neki dodatni problem. Ja sam počela sve smanjivati na pola dok mi nešto lošije kažu. Inače, naručila sam 3. terapiju od Fitosana nakon koje ću popiti i 4. i onda tek idem na uzv. Rekao je travar da miome rješava od 3-6 mjeseci.

  19. #219

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    Ma i ja isto mislim da moj miom ne stoji baš idealno u odnosu na endo, samo što svaki dr kaže drugačije. I meni kao i Bebel kažu da ima mesta da se embrij smesti, osim te je jedne dr, a ko će ga više znati... teacher kad očekuješ kraj terapije s fitosanom?

  20. #220

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Jill, ne znam kad očekivati kraj terapije. U svakom slučaju, ide na bolje. Bilo kako bilo to je meni prva stvar koja stvarno pomaže. Nekako mislim da će se oni u konačnici osušiti zbog nedostatka krvi u njima jer poboljšanje ide u smjeru smanjenja opskrbe mioma krvlju. Iako ja nisam imala obilne menstruacije prije su mi rekli da su dobro prokrvljeni. A sad piše oskudno.

  21. #221

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    http://www.bozidarkalekovi.com/Genital_srpski.htm
    Ima li tko iskustva s ovim proizvodom?[/quote]

  22. #222
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Ja sam sad prvi put upoznata s tim.
    Obzirom na različite vrste mioma bilo bi zgodno da su ih naveli jer nisam sigurna da li imaju uspjeha kod svih.

  23. #223

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    To meni zvuči prebajno da bi bilo istinito.

  24. #224
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,141

    Početno

    Ja sam uvijek dosta skeptična prema univerzalnim lijekovima, a pogotovo prema nadriliječnicima. Žena je filozof po zanimanju. Nisam nigdje našla na kojem principu funkcionira taj preparat. Ne bih htjela biti negativna ovdje, ipak je placebo često dobar lijek.

  25. #225

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    Čujte, ja sam iz Srbije, čitam sve moguće novosti i forume i nikad dosad za ovo nisam čula. Verujem da je nešto što ne može da škodi, ali da baš ovoliko pomaže e u to nisam sigurna. Ova potvrda Zavoda za zaštitu zdravlja govori samo to da preparat nije škodljiv, ne može baš da "ubije", ali tek bi nekakav Zavod za lekove mogao dati pravu potvrdu da je ovo zaista lek za sve ono za šta tvrdi da leči. S obzirom na uspeh kojim se Božidarka hvali to ne bi bilo teško utvrditi. A malo mi je i čudno da takav uspeh postiže, lek postoji već 10 godina, a ovde se o tome ama baš ništa ne zna. Cure uzdržite se od bacanja para, dok se ovaj lek zaista ne dokaže

  26. #226

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Mislim da si u pravu, Jill.

  27. #227

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Što ima kod vas novoga, curke? Ja sam popila 3. Fitosanovu terapiju. Nakon par dana dobila sam mengu koja je dosta obilna, obilnija nego inače. Svašta je već izašlo iz mene pa se nadam dobrim vijestima na uzv-u budući je i ginica rekla da bi tokom M mogli miomi otići ako čaj djeluje tako. Ovaj tjedan počinjem piti 4. terapiju.

  28. #228
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    teacher ~~~~~~~~~~~~~~~~~ za dobre rezultate.
    Ja sam u fazi "zastoja".
    Moje M su stravično pojačane nakon kiretaže i rekiretaže. Ugrušci strašni
    Mislila sam obaviti kompletne pretrage hormona (spolni+štitnjača) u zadnjem ciklusu, ali nisam uspjela zbog posla.
    Nekako sam u fazi maldušnosti i najradije bi preskočila ovu godinu s postupcima, ali godine stišću. Treba mi malo vremana za mene i sad nemam pojma kad i kako dalje.
    Ma, bit će bolje... Mora!

  29. #229

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Bebel, i ja tebi želim da stvari krenu na bolje. A ovo za obilne M..Možda ti je to od mioma ako je dobro prokrvljen. Tko zna jel bi ti tako bilo da si bila samo na vakumskoj kiretaži. Meni je ova M prva od kiretaže (a ona je bila u 5. mj.) koja je obilnija, ali mislim da je to baš od tih čajeva.

  30. #230
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Ja sam danas bila na prvom UZV za Maribor kod svog ginića u Mostaru da vidimo ima li kavih cisti i folikula > od 10mm. Uglavnom danas na 27 DC folikuli na lijevom jajniku 3mm a na desnom 2mm, enometrij uredan pravilan trolinijski 3,3 mm. Uglavnom sve je ok, cista nema osim toga što mi je danas doktor rekao da ima jedan mali miom 0,5 cm koji mi do sada niko nije vidio a bila na pregledu u 11 mjesecu/09 i sve bilo ok.

    E sada koliko je taj miom zabrinjavajući za moj postupak u Mariboru i da li se on mogao pojaviti od kontracepcije koju sam pila 1,5 mjesec, recite plizzzzzzzzzz cure.

  31. #231
    curka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    181

    Početno

    Ništa ne brini, taj tvoj miom je stvarno malen ! Moj je bio 3,5 -4 cm i dr ga nije htio vaditi. Sada sam u 5-om mj. trudnoće s blizancima

  32. #232
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Rozi, tvoj miom je mali i kako curka kaže nemoj se zabrinjavati i samo hrabro dalje.
    Općenito kažu da uzrok nastanka mioma baš i nije poznat.
    Meni je nakon dvije pune stimulacije narastao sa 25x27 na 25x40 tako da mislim da kontracepcija nije uzrok jer sam ja više od 2g u MPO vodama.
    Samo se ti opusti i MB bebica(e) stiže(u)

  33. #233

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Vidim da se ova tema definitivno ugasila pa da ju malo podignem sa odličnom vijesti-trudna sam 9 tjedana!
    I ja sam jedan dokaz da se bez problema može zatrudniti s njima. Ne treba odmah poslušat dr.-e i ići pod nož. Uspjelo nam od drugog pokušaja. Zasada je trudnoća za 5, kako je dr. rekla, unatoč miomima. Možda ću morati mirovati od 16. tjedna, al to će se još vidjeti. Čajeve sam pila sve dok nisam saznala da sam trudna-popila 3 i pol kure. Miomi nisu narasli i mislim da su čajevi tu imali isto ulogu, nadam se da ni dalje neće rasti. Dr. je spomenula da na Jamajci ima puno žena sa miomima koje iznesu bez problema trudnoće tako da se sad više ne bih toliko zamarala s njima. Odlazim s ove teme na one puno sretnije i svima želim bebice što prije!

  34. #234
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    teacher

    Predivno
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za školsku trudnoću.

  35. #235
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    sad kad sam pročitala obadvije teme "miomi" mogla bi malo podići temu i pitati jel ima kakvih novosti?

    ja sam imala 25.02.2009. laparaskopiju mioma, naravno da su mi se počeli vračati već u 09.-10./2009.
    u potpisu se vidi šta sam do sada prošla.
    u KBO mi je dr neodređeno spominjao "aha to je miomatozna maternica" nakon svakog neuspjelog postupka i uvijek se iznenadio što nije uspjelo.
    podigla sam 12 decepaptxla i 30 gonala, ali pošto su godišnji još nisam bila kod dr za dogovor za postupak. to bi mi bila prva "prava" stimulacija, ako ne računam Klomifen.

    VV ću sad ipak prologirati jer sam sad ovdje dobila lijekove.

    sad me brine šta ako mi se od ove jake stimulacije razbuktaju miomi?

    u međuvremenu sam bila na VV, pošto sam u KBO bila na listi čekanja za lijekove, pa sam htjela drugo mišljenje i neku promjenu.
    uglavnom, dr na VV mi je rekao da su miomi veliki problem i da je rizik ići sa jakom stimulacijom jer bi se miomi mogli razbukatiti, pa nek se javim krajem 09.mj. za dogovor za postupak, a onda će odlučiti kakvu će stimulaciju primjeniti. po njemu Klomifen nije bio loš jer je "blaga" stimulacija.

  36. #236
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    vidim da mi se redosljed rečenica malo pobrkao

  37. #237
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    još da napomenem, da sam nakon što me dr na VV prilično uplašio u vezi mioma počela uzimati ulje crnog kima i ulje konoplje po preporuci jednog travara iz Baranje (inače iz Vojvodine došao).

    e da, čitam da se vrkuta ne smije piti kod mioma. ja sam baš dosta čitala o vrkuti prije nego sam ju počela piti i nigdje to nisam pričitala. sad mislim možda mi je i ona poremetila miome ako je to istina.

    o Bože, kako se hvatam za svaku slamku.

  38. #238

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Evo i mene da se malo javim!! Aktivna miomašica već nekoliko godina!! Na prethodnim stranicama sam već pisala kaj sve imam, ali ajde da ponovim: nekoliko subseroznih do 2,5 cm, nekoliko intramuralnih do 1,5 cm i imala sam do nedugoi tri submukozna mioma do 1 cm. Submukozne miome sam nakon brojnih konzultacija operirala!! Nakon nekoliko mjeseci pokušavanja ostala sam trudna, sad sam u 4 mjesecu i miomi su zasad stabilni!!

    m arta - želim ti uspjeh, sa miomima se svakako može ostati trudan, možda duže treba, ali može se! I teacher je primjer! Kod tebe je malo problem u toj stimulaciji, ali ja se nadam da će pronaći za tebe nešto što neće biti toliko agresivno za miome.
    babel - kako je kod tebe sad?

    Pozz cure!!

  39. #239
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    m arta, moj intramuralni se samo neznatno povećao od punoooo menopura i decapeptyla, nije mu naškodilo, al možda jer je manji - bio je 1,5, sad je oko 2 cm, i stoji na tome, držim ti fige!

  40. #240
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    podižem temu
    kakvih imamo pozitivnih rezultata nakon alternativnih terapija.?moj podstanar je intramuralni,5 cm(prije mjesec dana je bio 3 cm ali je pod utjecajem estrofema kod pripreme za transfer naglo porastao),počela sam sa mješavinom lanenih sjemenki i meda ,zna li netko koliko se to dugo pije,negdje sam čitala da se radi pauza od tjedan dana,ima li netko točne upute.i da stavljam i obloge od ricinusovog ulja

  41. #241

  42. #242
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    Dobrobiti ove metode uključuju samu neinvazivnu prirodu postupka, pacijentice se u kratkom vremenu oporave (već se sljedeći dan mogu vratiti svojim svakodnevnim aktivnostima) i nije bolan. Miomi su dobroćudne izrasline nastale iz glatkog mišićnog tkiva maternice. Javljaju se kod 20 do 50 posto svih žena, a svaka treća žena nakon 35. godine života ima miom. Mogu rasti na različitim dijelovima maternice. Mogu uzrokovati mnoge tegobe kao što je produljeno i obilno menstrualno krvarenje koje može čak dovesti do anemije, jaku bol i pritisak u zdjelici, bol prilikom spolnog odnosa, probleme pri začeću ili komplikacije za vrijeme trudnoće. Ženama je na raspolaganju nekoliko tretmana, od kontracepcijskih pilula do histerektomije u težim slučajevima (uklanjanje maternice). Međutim, sada je pacijenticama dostupna nova neinvazivna tehnika usmjerenog ultrazvuka kojom se uklanjaju miomi. Istraživači američke Klinike Mayo su primijenili ovu metodu na 119 ispitanica. Godinu dana nakon tretmana, 74 posto žena je osjetilo "odlično poboljšanje" simptoma, dok je 16 posto zamijetilo "poprilično poboljšanje". "Kod otprilike osam posto ispitanica bio je potreban neki drugi oblik rješavanja problema mioma unutar godine dana, što je jednaki postotak žena koje su trebale ponovljeno liječenje u prethodnim studijama nakon miomektomije. Liječenje usmjerenim ultrazvukom je druga održiva opcija tretiranja mioma" objasnila je doktorica intervencijske radiologije na Klinici Mayo Gina Hesley. Dobrobiti ove metode uključuju samu neinvazivnu prirodu postupka, pacijentice se u kratkom vremenu oporave (već se sljedeći dan mogu vratiti svojim svakodnevnim aktivnostima) i nije bolan. Stručnjaci ističu kako se samo može osjetiti toplina ultrazvuka prilikom tretmana. S druge strane, minus ove tehnike liječenja je što traje nekoliko sati, a bolesnice leže na trbuhu u MR uređaju i lagano su sedatirane. "Liječenje je vrlo uzbudljivo i inovativno, ali postoje određena ograničenja. S obzirom da su potrebna dva do tri sata kako bi se uklonio jedan miom, ova metoda nije praktična za žene koje imaju maternicu prepunu velikim miomima", ocijenio je doktor John Lipman, koji je komentirao liječenje. K. Horvat * Datum objave: 17.03.2010.

  43. #243
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    ovo sam krivo stavila ali ima i tu nekih informacija

  44. #244
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    Citiraj đurđa76 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobrobiti ove metode uključuju samu neinvazivnu prirodu postupka, pacijentice se u kratkom vremenu oporave (već se sljedeći dan mogu vratiti svojim svakodnevnim aktivnostima) i nije bolan. Miomi su dobroćudne izrasline nastale iz glatkog mišićnog tkiva maternice. Javljaju se kod 20 do 50 posto svih žena, a svaka treća žena nakon 35. godine života ima miom. Mogu rasti na različitim dijelovima maternice. Mogu uzrokovati mnoge tegobe kao što je produljeno i obilno menstrualno krvarenje koje može čak dovesti do anemije, jaku bol i pritisak u zdjelici, bol prilikom spolnog odnosa, probleme pri začeću ili komplikacije za vrijeme trudnoće. Ženama je na raspolaganju nekoliko tretmana, od kontracepcijskih pilula do histerektomije u težim slučajevima (uklanjanje maternice). Međutim, sada je pacijenticama dostupna nova neinvazivna tehnika usmjerenog ultrazvuka kojom se uklanjaju miomi. Istraživači američke Klinike Mayo su primijenili ovu metodu na 119 ispitanica. Godinu dana nakon tretmana, 74 posto žena je osjetilo "odlično poboljšanje" simptoma, dok je 16 posto zamijetilo "poprilično poboljšanje". "Kod otprilike osam posto ispitanica bio je potreban neki drugi oblik rješavanja problema mioma unutar godine dana, što je jednaki postotak žena koje su trebale ponovljeno liječenje u prethodnim studijama nakon miomektomije. Liječenje usmjerenim ultrazvukom je druga održiva opcija tretiranja mioma" objasnila je doktorica intervencijske radiologije na Klinici Mayo Gina Hesley. Dobrobiti ove metode uključuju samu neinvazivnu prirodu postupka, pacijentice se u kratkom vremenu oporave (već se sljedeći dan mogu vratiti svojim svakodnevnim aktivnostima) i nije bolan. Stručnjaci ističu kako se samo može osjetiti toplina ultrazvuka prilikom tretmana. S druge strane, minus ove tehnike liječenja je što traje nekoliko sati, a bolesnice leže na trbuhu u MR uređaju i lagano su sedatirane. "Liječenje je vrlo uzbudljivo i inovativno, ali postoje određena ograničenja. S obzirom da su potrebna dva do tri sata kako bi se uklonio jedan miom, ova metoda nije praktična za žene koje imaju maternicu prepunu velikim miomima", ocijenio je doktor John Lipman, koji je komentirao liječenje. K. Horvat * Datum objave: 17.03.2010.
    jel netko čuo za ovo,radi li se to kod nas

  45. #245
    Gabi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    1,335

    Početno

    Nisam čula za ovo.
    Ja sam borbu s miomima započela embolizacijom. Imam 3 kom. od 4-6 cm. Šest tjedana nakon embolizacije miomi su se smanjili za cca 1-1,5 cm. Nedostatak: godinu dana ni pomisliti na trudnoću zbog zračenja.
    Čekam kako će se sve razvijati i nadam se da neću morati još i na klasičnu operaciju prije IVF-a jer bi to značilo još i 6 mjeseci pauze nakon operacije.
    Ovo su riječi liječnika kod kojeg sam radila emoblizaciju, ako nekog zanima: " Metoda embolizacije podrazumijeva izrazito selektivan pristup kateterom preko kojega se unutar ogranaka arterija za miom/miome injiciraju tzv. materijali za embolizaciju koji dovode do prestanka protoka krvi u tom području, dok arterije za maternicu ostaju prohodne."

  46. #246
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ovo što je Đurđa napisala zvuči zanimljivo. I lako!
    Ja sam čula (nisam probala, divim se svima koji jesu) da miomi odlaze s višetjednim postom (gladovanjem). Ima neki tip u Sloveniji koji vodi grupna gladovanja, čitala sam njegovu knjigu, post rješava stotine problema, ako je tko zainteresiran, šaljem podatke na pp.

    Ja osobno imam tri intramuralca različitih veličina... nakon svih vaših postova odlučila sam ići na 3D UZV, prije MPO. Ima netko preporuku kud otići? Hvala.

  47. #247
    Malllena

    Početno

    Citajuci ovo nisam odoljela da ne napisem svoje iskustvo...u 7 mj ove god primjetila sam da mi trbuh raste pa sam otisla na ginekoloski pregled,kad tamo sok imate tumor...objasnjenje 0 bodova.izbezumljena izlazim van i citam nalaz na kojem pise tumor jajnika.Narucim se u Zg kod doktora Kernera koji je u mom slucaju bio poput anđela i uz puno truda i pretraga koje su bile uzalud jer jajnik nije nasao posalje mr na MR abdomena i napokon jajnok na vidiku,dijagnoza miom na maternici 18 x 10 cm,hitna operacija jer je ogroman i pretisce sve organe...pitanje je bilo dal ce se uspjet spasit maternica...nisam jos rodila.Buđenje u sok sobi,maternica otvarana al spasena...olaksanje...sad cekam ultazvuk da vidim dal je sve zaraslo...

  48. #248

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Citiraj m arta prvotno napisa Vidi poruku
    još da napomenem, da sam nakon što me dr na VV prilično uplašio u vezi mioma počela uzimati ulje crnog kima i ulje konoplje po preporuci jednog travara iz Baranje (inače iz Vojvodine došao).

    e da, čitam da se vrkuta ne smije piti kod mioma. ja sam baš dosta čitala o vrkuti prije nego sam ju počela piti i nigdje to nisam pričitala. sad mislim možda mi je i ona poremetila miome ako je to istina.

    o Bože, kako se hvatam za svaku slamku.
    marta, gdje si pročitala da se vrkuta ne smije piti kod mioma? sada si me zabrinula, ja sam pred ovaj ciklus, kao i ovaj ciklus (sada sam prestala) pila vrkutu i cijeli ovaj ciklus imam smeđe pranje, a danas mi je 18.d.c. I ja sam to isto pomalo povezivala sa vrkutom jer ništa drugo nisam koristila?? imam miom na maternici, oko 2 cm.

  49. #249

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Da se javim nakon dugo vremena...Dijagnoza:uterus miomatosus-maternica puna mioma sve tri vrste,od toga 3 submukozna,navodno "najgora".Predlagali mi operaciju posebno zbog jednog submukoznog, ali nisam htjela. Iza mene je jedan spontani i ponovna trudnoća nakon 2. pokušaja koja završava najdražom bebicom. Dakle...Moguće je sve i uz najcrnje dijagnoze. Sve koje imate manje mioma nego ja, nemojte odustati!

  50. #250

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    i da, kako ti je "poremetila miome"?

Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •