Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 275

Tema: Miom

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    I ja ću kontaktirati FITOSAN i to još ovaj tjedan. Pa ću vidjeti što će reći... Curke ako budete imale bilo kakve novosti, ajd ih podijelite tu s nama. Općenito, što se mioma tiće, čini mi se da nema baš puno njih takve probleme dok su podforumi za PCOS puni....

  2. #52
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    U prethodnoj temi o miomima ima i pozitivnih iskustava i sretno završenih trudnoća pa se nadam da će takvih iskustava biti još:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=52237

    Ja ću vas informirati o bilo kakvom pomaku. Nakon prve-prave M koja treba doći nakon kiretaže, trebam napraviti UZV i briseve pa ću vidjeti kakvo je stanje sa miomom. To bi trebalo biti najkasnije početkom 9 mj. kad ću se vratiti sa odmora.
    Krajem 9 mj. idem i kod mojeg MPO doktora kako bi se dogovorili za postupak u listopadu/studenom. Imam još smrzlića pa ćemo možda probati s njima prije konačne odluke o miomu. Nisu baš neke kvalitete, ali tko zna...

    Što se tiče onih čajeva, poznanica mi je rekla da su se njoj zgražali u Petrovoj na broj mioma i kad je nakon propisan kure došla ponovno, nastupilo je čuđenje jer su se povukli. E pa sad, svaki slučaj je individualan.
    Meni tako npr. nije bilo nikakve pomoći od one mješavine meda i lana, a nekome je pomoglo. Tako je vjerojatno i sa čajevima.
    E da...jednom sam miješala rakiju i neke trave (dobila sam taj recept od nekog) i jedini rezultat nakon što sam to pila je stravično krvarenje zbog kojeg sam skoro završila na hitnoj.
    Probat ću je i druge recepte s nadom da će nešto i meni pomoći.


  3. #53

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Ja se toplo nadam da će te mješavine pomoči, ako ništa drugo da barem stagniraju rast. Samo da se ne bi još dogodilo da radi njih narastu.. Ovo je jako utješno da su se nekima smanjili ili čak nestali upotrebom biljnih preparata, ali opet da, sve je to individualno...
    Ma znam i da postoje pozitivni ishodi s miomima i trudnočom, ali ta neizvjenot, hoče li se primiti, hoče li se trudnoča iznijeti, hoču li imati bebača ili ne, je užasna!! Ne samo meni nego svima koji su u tom problemu. Mogu si misliti kako je tek kad ih izgubiš?! Tako bi lijepo bilo da nestanu, da se ne mora glava razbijati ići na operaciju ili ne!!!
    Ima dana kad sam skroz cool i zaboravim na to, a onda me pukne i samo o tome razmišljam, a tek sam na početku borbe!!
    Ah vidjet ćemo.....

  4. #54

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Curke, svakako se javite nakon što kontaktirate Fitosan.
    Ja mogu napraviti mali sažetak onoga što sam ja isprobala. Dakle..Nakon što su mi dijagnosticirani miomi prije 2 i nešto god. prvo sam probala Azena čajeve protiv mioma. Malih pomaka je bilo, ali nisam nastavila s njima jer mi je želudac stradao od tih jakih čajeva (pili su se prije obroka, 3 x dnevno). Poslije me dr. uvjeravala da to treba samo kontrolirat tako da sam to pustila. Nakon skoro 2 god. probala sam sa prvim tretmanima bioenergije. Nisu mi pomogli. Možda i zato jer sam bila na kontracepciji pa je i tako u organizmu "umjetno" stanje. A i bioenergetičari možda nisu bili dorasli tom problemu. Nakon toga probala sam med i lan, miomi nisu rasli, ali nisu se ni smanjivali. To sam isto probala pod kontracepcijom. Zadnji tretmani bez kontracepcije su mi, mislim, pomogli. Već sam napisala u vezi čega. Sada sam bila, pisala sam o tome pod Nekonvencionalna medicina, na rife terapiji, 3 x i sad bi još trebala na par tretmana bioenergije. Bioenergetičar kaže da je imao puno žena sa miomima i da nek ne brinem, da će sve biti u redu. Javit ću ishod. Na kontrolu bi iza toga trebala za cirka mjesec i pol.

  5. #55
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Ja moram čekati prvu M nakon kiretaže pa se bacam u akciju. Sad sam izbacila sve dodatke koje sam konzumirala dok se organizam ne vrati u normalu.
    Uh, cijelo ovo vrijeme nekako pokušavam zanemariti taj šugavi miom, a sad me lovi panika.
    Inače, negdje sam čitala sa je dobra i tjelovježba pa ću možda od 9 mj. krenuti na neko istezanje. To mi je baš tlaka...

  6. #56
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Bok,
    i ja imam intramuralni miom, al niko od doktora se na njega ne obazire, moja dijagnoza je primarni idiopatski sterilitet, sve je u redu, a trudnoće nema ni na klomifenima sa folikulometrijom, počinjem misliti da ipak miom smeta (iako se navodno ne povećava)

  7. #57

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Heh, ja sam isto počela s tjelovježbom. Kažu da je jako dobra za miome jer se njome kao rješava višak estrogena koji su odgovorni pak za rast mioma. Mene moji intramuralni miomi zabrinjavaju više od ovog submukoznog. Submukozni se lako može maknuti, ali intramuralni su već problem. I kad vidim da su cure imale spontani s jednim intramuralnim od 2 cm, ne znam kaj ja mogu očekivati od njih 3, a svaki do 2 cm, s tim da konstantno rastu!!??
    Mare, ne znam kod kojih doktora ideš, ali ako ne možeš zatrudnjeti, a imaš miom, možda bi se s tim trebalo malo bolje pozabaviti.. NAravno, ne mora biti da je miom razlog, ali opet i može. Savjetujem ti da posjetiš neke od naših boljih ginekologa (ako to već nisi), jer sam se i sama osvjedočila da su neka imena s razlogom "razvikana"!!

  8. #58
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj Anele prvotno napisa
    Heh, ja sam isto počela s tjelovježbom. Kažu da je jako dobra za miome jer se njome kao rješava višak estrogena koji su odgovorni pak za rast mioma. Mene moji intramuralni miomi zabrinjavaju više od ovog submukoznog. Submukozni se lako može maknuti, ali intramuralni su već problem. I kad vidim da su cure imale spontani s jednim intramuralnim od 2 cm, ne znam kaj ja mogu očekivati od njih 3, a svaki do 2 cm, s tim da konstantno rastu!!??
    Mare, ne znam kod kojih doktora ideš, ali ako ne možeš zatrudnjeti, a imaš miom, možda bi se s tim trebalo malo bolje pozabaviti.. NAravno, ne mora biti da je miom razlog, ali opet i može. Savjetujem ti da posjetiš neke od naših boljih ginekologa (ako to već nisi), jer sam se i sama osvjedočila da su neka imena s razlogom "razvikana"!!
    Hvala, ali prošla sam nekoliko doktora, sad sam kod dr Radončića koji se također na obazire na miom, polip je operirao, ali nije me slušao kad sam rekla da trudnoće nije bilo ni dok nije bilo polipa (miom je stalno tu), to je njima nevažno, a ja nisam sigurna, inače, novi zakon me izbacio iz MPO postupaka jer nisam udana i sad ne znam što dalje...

  9. #59

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Radončić je ok koliko sam čula! S miomima ti sve ovisi, koliko su veliki, gdje su smješteni i tako. Neki rade, neki ne rade probleme. Što se MPO tiće, žao mi je stvarno. Ako je sve drugo kod vas ok (dečkov spermiogram), a problem je samo miom, ja bi na tvom mjestu ipak još probala otići kod nekoga.. Možda do Baumana, Šimunića... ako kod njih nisi bila. Oboje su vrhunksi stručnjaci, jedino što Bauman ima puno bolji pristup! Ali opet kažem, sve ovisi o detaljima vezanima uz msještaj i veličinu mioma.

  10. #60
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Hvala Anele. kod dr Baumana nisam bila, ali probat ću do njega, ma najviše me smeta što se niko nije potrudio saslušati me, jedan me šalje kod drugog, drugi kod trećeg, ni R. nije bio zainteresiran, komentar (u celofanu) je da sam prestara, a svi samo prelistaju sve nalaze koje imamo-svi hormoni i spermiogram su u redu, eto..

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Probaj otići kod Baumana. On ti je na Sv. Duhu, ali radi i privatno dva dana u tjednu u poliklinici Pintarić (http://www.poliklinikapintaric.hr/onama.htm). Mislim da se ne čeka dugo na red, a i znam da je cijelo ljeto većinom tu tako da mislim da češ brzo doči do njega. Vrlo je ugodan, zainteresiran, do sad su ga sve cure samo hvalile... Ima vrlo srdačan i normalan pristup! Najnormalniji liječnik kojega sam ja u životu srela!!
    Bavi se isključivo reprodukcijskom medicinom, MPO - vac je, operira ako treba..

  12. #62
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    hvala još jednom, čula sam za njega, ali ja jednostavno sad ne smijem nikud jer me zakon diskriminirao, nadam se da će zakon pasti

  13. #63

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Anele, jesi li kontaktirala Fitosan?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Pa u svakom slučaju nemaš što izgubiti da čuješ njegovo mišljenje!! A za zakon se slažem. Žalosno je to jako! Ljude prisiljavaju na brak. Moja prijateljica iz tog razloga planira obaviti civilno vjenčanje, bez ikakve pompe, samo s kumovima, čisto da ima taj papir, jer joj se svadbu nikad nije dalo raditi. Naravno ništa ja tebi ne sugeriram, samo dajem primjer kako je to sve jadno.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Citiraj teacher prvotno napisa
    Anele, jesi li kontaktirala Fitosan?
    Ne, ali planiram kad se vratim s godišnjeg!

  16. #66

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Bebel, ako može jedno pitanje?!
    Da li su ti na početku trudnoče savjetovali mirovanje? Nisam nigdje vidjela da si pisala o tome. Moja prijateljica isto ima miome i znam da je bila u bolnici gotovo cijelu trudnoču kao mjeru opreza. Nedavno je rodila zdravog dečkiča. Ali stvarno je imala 100% mirovanje. A mislim da je imala i više mioma nego ti... Pa me sad malo zainteresiralo to tvoje...

  17. #67
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Na prvom pregledu sam bila na 5+3 i doktor je rekao da trebam mirovati zbog mioma, ali kako tad nije vidio srčeko onda je rekao da u narednih tjedan dana završim poslove i nakon idućeg pregleda slijedi mirovanje. Međutim, ja sam idući dan krvarila i ponovila UZV. Tad je doktor uočio hematom (koji je vjerojatno uzrokovao drugi plod kojeg doktor nije vidio prethodni dan). Tad smo sa 5+4 imali i srčeko
    Zbog mioma sam dobila Normabel i strogo-strogo sam mirovala (doma).
    Meni se u 5 tj. prestao razvijati plod koji je bio dalje od mioma, a ovaj junak koji se držao do 10tj. je bio uz miom. Hematom je bio ispod njega.
    Pregled sam imala svaki tjedan i u 10 tjednu kad je stalo srčeko plod je zauzeo položaj u kojem mu nije smetao miom pa doktor misli da on nije razlog pobačaja. Ipak, u idućoj trudnoći (nadam se da će do nje doći i da će biti uspješna) morat ću strogo mirovati od pozitivne ß.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Evo curke, ja sam zvala Fitosan. Žena je rekla da su na godišnjem do 17. i da iza toga zovem na broj koji mi je dala od vlasnika Čelikovića da mu opišem svoj problem, ali je ponudila Čaj za ženske bolesti. Vidjet ću kako će mi biti nakon tretmana bioenergijom. Nadam se da neću morati zvati za čaj.

  19. #69
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj teacher prvotno napisa
    Evo curke, ja sam zvala Fitosan. Žena je rekla da su na godišnjem do 17. i da iza toga zovem na broj koji mi je dala od vlasnika Čelikovića da mu opišem svoj problem, ali je ponudila Čaj za ženske bolesti. Vidjet ću kako će mi biti nakon tretmana bioenergijom. Nadam se da neću morati zvati za čaj.
    Da. Njega treba kontaktirati da po potrebi priredi poseban čaj.
    Ja na žalost smijem tek nakon prve M od kiretaže. Zvat ću ga nakon godišnjeg jer bi u to vrijeme trebala dobiti M.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Evo sam da javim da sam drugu M iza kiretaže dobila 33. dan. :D Vjerujem da se i to može pripisati bioenergiji, inače nema šanse da bi mi tako brzo došla.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Citiraj teacher prvotno napisa
    Evo sam da javim da sam drugu M iza kiretaže dobila 33. dan. :D Vjerujem da se i to može pripisati bioenergiji, inače nema šanse da bi mi tako brzo došla.
    :D

  22. #72

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Citiraj Bebel prvotno napisa
    Na prvom pregledu sam bila na 5+3 i doktor je rekao da trebam mirovati zbog mioma, ali kako tad nije vidio srčeko onda je rekao da u narednih tjedan dana završim poslove i nakon idućeg pregleda slijedi mirovanje. Međutim, ja sam idući dan krvarila i ponovila UZV. Tad je doktor uočio hematom (koji je vjerojatno uzrokovao drugi plod kojeg doktor nije vidio prethodni dan). Tad smo sa 5+4 imali i srčeko
    Zbog mioma sam dobila Normabel i strogo-strogo sam mirovala (doma).
    Meni se u 5 tj. prestao razvijati plod koji je bio dalje od mioma, a ovaj junak koji se držao do 10tj. je bio uz miom. Hematom je bio ispod njega.
    Pregled sam imala svaki tjedan i u 10 tjednu kad je stalo srčeko plod je zauzeo položaj u kojem mu nije smetao miom pa doktor misli da on nije razlog pobačaja. Ipak, u idućoj trudnoći (nadam se da će do nje doći i da će biti uspješna) morat ću strogo mirovati od pozitivne ß.

    Pa po tvom pričanju i meni se čini da miom nije trebao smetati.. Meni su rekli liječnici da miom smeta ako je plod tik uz njega. Do pobačaja može doći i zbog ostalih razloga koji nemaju veze sa stanjem maternice. Ja nekako zadnje vrijeme gledam skroz pozitivno i ne zamaram se više puno. Vjerujem da će sve ispasti ok!! Svako malo zadnje vrijeme čujem za dijagnoze koje su gore od naših i na kraju ispadne sve ok!!
    Babel sretno sa idućim MPO-om i da uskoro nunaš... I svim curkama također! Samo se puno volite sa svojim mužičima....

  23. #73

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Pa, naravno, Anele da će sve biti dobro. Mora biti. Hoćeš ti pokušati sa Fitosanom?

  24. #74

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Pa jako razmišljam o tome!! Sad sam još na godišnjem, a ni njih ovaj tjedan nema pa planiram zvati drugi tjedan. Vjerujem da odmoči ne može... :/

  25. #75
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj teacher prvotno napisa
    Evo sam da javim da sam drugu M iza kiretaže dobila 33. dan. :D Vjerujem da se i to može pripisati bioenergiji, inače nema šanse da bi mi tako brzo došla.
    :D bravo.
    Ja još čekam prvu. Meni ovo curenje nikako stati čak niti nakon 26 dana od k. Doktor kaže da je za to kriv miom . Svako malo me onako štrecne na strani gdje je on smješten. Samo da ne raste dalje.
    Ma bit će on dobar, mora. Iako je moj plod bio uz miom u T, nije mu smetao. Moj MPO misli da je nešto drugo razlog. Idemo dalje i neću odustati.
    Čekam da mi se ciklus ustali pa se možda naručim kod Barišića da vidim što će on reći. Zna li tko koliko se čeka na pregled kod njega?

  26. #76

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Barišić je sada na godišnjem, barem je meni tako rečeno. Najbolji put do njega (po meni) je kroz polikliniku Sunce. On tamo radi jedno dvije subote u mjesecu pa je najbolje da već sad nazoveš polikliniku pa se raspitaš. Na centrali će ti dati broj od ginekologije u Trnju (tamo radi) pa ćeš vidjeti kak su mu termini slobodni!! Znam samo da zna biti bukiran jedno mjesec dva unaprijed..
    Babel kod kojeg MPO-ovca si sad? Ako se smije znati?!

  27. #77

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Bebel, možda je to stvarno M uranila, kao što su već cure komentirale. Ne bih rekla da je to od mioma. Zbog njih bi ja krvarila mjesec dana, a nisam. Jel su ti rekli da je dobro prokrvljen?

  28. #78
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Ja sam na VV kod dr. L. Inače nisu mi komentirali prokrvljenost mioma, ali na kontroli u Merkuru dr. mi je komentirao kao miomi nakon kiretaže reagiraju još neko vrijeme na T. Također su mi rekli da je u tom razdoblju moguć i njegov rast i u nekim slučajevima naznatno smanjenje. Čakam pravi ciklus pa da odem na ponovnu kontrolu kako bi vidjela stvarnu veličinu. Ovaj tjedan ću izvaditi i hcg da vidim što se tu događa (nikako to stići zbog posla).
    Hvala za info. o dr. Barišiću. Na žalost za narudžbu moram čekati M kao bi uskladila ciklus i pregled, ali info. zlata vrijedi

  29. #79

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Možda ipak nisam bila u pravu dok sam ti, Bebel, napisala da krvarenje nije od mioma. Ako si imala klasičnu kiretažu, možda su ga strugnuli. Toga sam se ja bojala pa je iz tog razloga vakum bolje rješenje. Al što možeš..

  30. #80

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Anele, jesi li možda zvala Fitosan? Ja ću sutra i baš me zanima što će mi reći. Počela bi piti čaj.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Hej, zvala sam, teta mi je rekla da kao imaju čaj za te ginekološke probleme, ali da bi najbolje bilo nazvati baš Čelikovića jer on zna ciljano raditi neke pripravke. E sad, frendica koja ima ciste je bila kod njega i rekao joj je 100 euriča za jednomjesečnu dozu tih specijalnih pripravka, a kao za miome je cijena isto tu negdje. Joj ne znam ni sama što da napravim.. Mislim ako će i djelovati, treba mi bar nekoliko tura, a opet ako neće, što ako miomi za to vrijeme narastu pa ću iskomplicirati operaciju. Ni sama nisam pametna... Uglavnom spremam se k njemu ovaj drugi tjedan pa da vidim što će mi reći. Zasad si mislim kupiti ako ništ drugo ove čajeve s normalnim ciframa - tipa vrkuta ili kaj već postoji. A to što on spravlja prema kao individualnom pristupu nisu samo čajevi nego i nešto na alkoholnoj bazi pa nešto slično medu, uglavnom tri su preparata.. Ali ne znam stvarno detalje, skočit ću do njega da bar vidim.. Joj što sam se raspisala, sorry cure!!!!
    Ako ga budete zvale, javite što je vama rekao!

  32. #82

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Hej! Ja sam ga zvala i danas ću kod njega pa ti javim što mi je rekao. Cijene su koma.. Budem čula koliko bi mene došli čajevi. Nemoj se bojati da će ti čajevi pogoršati stanje mioma. Ako neće pomoći, odmoći neće sigurno. Ja sam prije pila Azenine, maaalih pomaka je bilo, znači nisu nestali, ali se nisu ni povećali. Moji nisu veliki-do 15 mm pa ako meni neće pomoći, onda k vragu sve.. Čujemo se navečer!

  33. #83

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Bila sam kod Čelikovića i kupila te proizvode za 1 mjesec-750 kn. Tri su kure, svaka traje 10 dana i sastoji se od različitih čajeva, kapi za prije i poslije jela i eliksira koji se miješa sa medom, najbolje kestenovim. Nakon što se popije, pričeka se do 10 dana pa se mora napraviti uzv i njemu poslat nalaz. Joj, nadam se da će pomoći..Rekao je da nekome pomogne iznenađujuće brzo, a nekome mora mijenjati terapiju. A nekome nikako ne pomogne. Ja imam čvrstu vjeru da će pomoći.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    E da, i pitala sam jel su ti proizvodi za sve vrste mioma, rekao je da jesu.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Znači teacherti si to već kupila.. Ajd super, brza si!
    Ja se još premišljam.. Daj javi se tu i tamo da vidimo kak ti odgovara to. Iako za neke pomake vjerujem da je ipak potrebno pričekati pa mjeseci!

  36. #86

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Nema gubljenja vremena. Popila sam ono što treba uvečer i nije tako strašno. Nadam se da će mi želudac moći to sve izdržati. Bebel je pisala da je njena poznanica to pila 1 mjesec i već su se povukli. Vidjet ćemo kako će biti kod mene. Bilo bi super da i ti počneš piti da nisam usamljena.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Jedan mjesec i već su se povukli!? :shock: :shock: :shock: :shock:
    O pa sad si me stvarno zainteresirala!!! Odoh ja pare skupljat...

  38. #88

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Ako sam dobro shvatila Bebel je napisala da su se njenoj poznanici povukli nakon propisane kure, a ta kura traje mjesec dana. Nema nam sad nje da nam kaže detalje ako zna. Ajde, Anele, pij i ti to pa da ih zajedno pobijedimo. Tvoji su veći, možda bi tebi trebalo i malo duže..Al bitno je i to da je ta Bebelina poznanica imala submukozne miome koji i jesu, u većini slučajeva, najveća prijetnja. Pozdrav Bebel.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Babeeeel!!! Gdje si ti sa sad?!
    Ovo mi je sad stvarno interesantno!

  40. #90

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Bebel, ne Babel. Mislim da je prošli tjedan najavila da ide na more.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Ups, I am sorry - Bebel!! A nisam baš svoja zadnje vrijeme... Neko ludo raspoloženje me pere.. :D
    Čitkaram o tim čajevima, svi me uvjeravaju da ništ s toga, doktori glavu okreću kad im nešt takvo spomenem, po njima to ništ ne vrijedi. Samo oni ne vjeruju u mnogo toga, a pokazalo se dobrim!?
    Moram pothitno razmisliti i o operaciji, jer doktor samo mene čeka.. A meni se zadnje vrijeme tak nede na to! Nekak me drma optimizam da se bu "bebolinac" primil i bez nje! Čitala sam nedavno da je neka cura išla operirati submukozni miom i nisu joj ga uspjeli maknuti i ostala je trudna s njim i sve završilo super. U medicini se ništ ne može 100% predvidjeti.. Ah..

  42. #92

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Slažem se s tobom, Anele. Nijedan dr. mi ne može tvrditi da će sve super proći i da se oni više neće javljati iza toga. Da i odemo na operaciju, mogu nam se vratiti i što onda? Prevelik je to rizik..Njima naravno nije, to im je posao. Zanima me samo kako bi se oni ponašali u takvoj situaciji..I moja dr. je rekla da žene koje su se kao izliječile alternativom nisu ni imale miome. Koji komentar..Ne znam zašto ne bi vjerovala onima koji tvrde da im je nešto, bilo što pomoglo..

  43. #93

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Da se malo javim. Par dana je prošlo otkad koristim čaj i tinkture i ok je. Nisu lošeg okusa. Što je s tobom, Anele? Jesi se odlučila da i ti piješ?

  44. #94
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Podižem da vidim kako je moje drago društvo

    ja na žalost apstiniram od svega vezanog uz miom jer mi je anemija prioritet nakon ove druge/ponovljene kiretaže, a i hormoni su nakon cijele te kalvarije neuravnoteženi.
    Nadam se da je sve to iza mene.
    Tražila sam još jedno mišljenje prošli tjedan i za sad smo ipak na zaključku da miom nije za operaciju. Na nezgodnom je mjestu pa je bolje nastaviti pokušavati s njim. Doktor kaže da će biti teško, ali eto već smo uspjeli pa će biti opet (uh, nadam se).
    Ima li kakvih pomaka kod vas?

  45. #95

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    Bebel
    Evo i ja sam u nekoj rastegljivoj fazi, ali sve se kao trudim da nešto uradim protiv tog mioma. Htela sam da vas pitam da li je neka od vas stavljala obloge od ricinusovog ulja po savetu klinike Harni, imaju to i na sajtu. Ja jesam par puta mada treba češće. Ima li neka iskustva s tim, zato što tamo piše da se preko obloge stavlja termofor a malo mi čudno na miom da ide toplo. Ja sam stavljala sve kako tamo piše pa sam sad u frci da mi se još nije povećao. A i počela bih opet od sutra da stavljam.

  46. #96
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Jill
    ja osobno nisam koristila obloge, ali bilo je i tih primjera na forumu. Nekako je i meni to zagrijavanje bilo malo čudno, ali tako je opisano. Ja sam pila onu mješavinu: lan, med, ali nije bilo pomaka na bolje (ali od toga niti na gore- tako da je to ok).

    Inače već sam sama sebi smiješna jer kad idem na pregled svaki put odmah pitam: koliki je miom? Strašno!! Koja paranoja.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Evo i mene. Ja sam prošle god. stavljala obloge od ricinisovog ulja, nekih mjesec dana, ali nije bilo pomaka. Vjerojatno bi trebalo duže. Ima logike da se stavlja nešto toplo na to tako da procirkulira krv tamo gdje su miomi. Inače, pijem čaj i kapi od Fitosana još par dana pa pauza 10 dana i onda idem na kontrolu. Žao mi je što mi se nitko nije pridružio u tome. Imam M i jučer mi se desila neobična stvar. Dok sam mokrila izašla su dva ugruška, ali ne ko oni ugrušci od krvi, nego nešto crvenije i sa nekom opnom. :/ (Oprostite na opisu). Malo sam se uplašila jer sam iza toga jače krvarila. Danas je manje. Bilo bi lijepo kad bi to bili miomi, ako je moguće da tako izađu. Bebel, je li tvoja poznanica koja je pila taj čaj pričala o nekim nuspojavama?

  48. #98

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    teacher, ja ipak mislim da miomi tako ne mogu da izađu :/
    mislim da bi to bilo previše... ali i ja sam u prošlom ciklusu imala istu stvar. kao prvo, M je kasnila nekoliko dana, dobila sam i bila je obilna do 3dc. Onda je kao stala. Dolazi 5 ili 6dc, ne znam tačno, dobijam užasno jake grčeve, toliko da nisam mogla da stojim, nisam mogla normalno da hodam, dovukla sam se do kreveta, a onda i do kupatila.... iz mene je izletelo nešto kao lopta, takav mi je osećaj bio. Nastupilo je takvo krvarenje da sam u narednih pola sata na manje od 5 min menjala uloške, bilo je strašno, mada je tog jutra izgledalo da je M stala. Posle sat dva sve se smirilo. Ovaj ciklus je bio normalan, nism još bila na pregledu, a mislim da mi niko i neće moći objasniti šta je to bilo :?

  49. #99

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Ni ja ne mislim da je moguće da baš tako miomi izađu. Bilo kako bilo nadam se da će čaj i kapi pomoći. Curke, držite palčeve!!!!!

  50. #100
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    teacher, nije mi spominjala nikakve nuspojave jer je i sam a bila iznenađena kad su joj na pregledu ustanovili poboljšanje. Ja sam jednom kombinirala rakiju i neke trave...joj što je to bilo kad je startao ciklus. Neopisivo. Mislim da sam sad kod ovog krvarenja prije 2 kiretaže reagirala staloženo (umjesto da odmah odjurim na hitnu) zato što sam to već prošla nakon tog pripravka. Miom se nije smanjio, a obzirom na nuspojave prestala sam to piti i nisam nikom savjetovala isto (recept sam bacila).
    Ja na žalost ne smijem sad ništa kombinirati, pogotovo ne trave, jer su mi hormoni totalno zdrmani. Jedna poznanica je htjela iz drugih razloga piti neke trave pa joj je travarka rekla da minimalno moraju proći 2 ciklusa nakon kiretaže pa tek onda (ona je nakon K imala dugotrajni smeđi iscjedak).
    teacher ~~~~~~~~~~~~ da sve bude dobro
    Cure

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •